USRowing Northwest Junior District Championships

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, May 18, 2012
1 Mens Novice 2x
27
2 Womens Novice 2x
21
3 Womens 5 Varsity 4+
7
4 Womens 3 Varsity 2x
11
5 Mens 2 Novice 4+
18
6 Mens Youth 4x+
5
7 Womens Youth 4x+
3
8 Womens 2 Novice 4+
19
9 Mens 3 Varsity 2x
9
10 Mens 5 Varsity 4+
6
11 Mens Varsity 8+
7
12 Womens Varsity 8+
9
13 Womens 3 Varsity 8+
5
14 Womens 3 Varsity 4+
6
15 Mens Novice 4+
16
16 Mens Ltwt 2x
14
17 Mens 2 Varsity 8+
6
18 Mens Varsity 2-
12
19 Womens Varsity 2-
13
20 Womens Ltwt 8+
5
21 Womens Novice 4+
17
22 Mens Ltwt 8+
6
23 Womens 2 Varsity 8+
8
24 Womens Ltwt 2x
9
25 Mens 4 Varsity 4+
7
26 Womens 2 Ltwt 4+
7
27 Mens 3 Varsity 4+
7
28 Womens 4 Varsity 4+
7
29 Mens 2 Ltwt 4+
6
30 Mens 3 Varsity 8+
6
31 Mens Varsity 4x+
11
32 Womens Varsity 4x+
9
33 Mens Varsity 4+
11
34 Womens Varsity 4+
13
35 Mens Varsity 1x
7
36 Womens Varsity 1x
11
    Ashland Rowing Club (A)
E. Wells
 
    Holy Names Academy (A)
E. Bateman
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
R. Skene
 
    North Cascades Crew (A)
E. Brainerd
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
A. Lane
 
    Orcas Island Rowing Association (A)
T. Klein
 
    Oregon Association of Rowers (A)
A. Straub
 
    Oregon Rowing Unlimited-PDX (A)
K. Degener-O'Brien
 
    Seattle Rowing Center (A)
L. Jaffe
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
S. Schultz
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
E. Kehoe
 
37 Womens 2 Varsity 2x
10
38 Mens 2 Varsity 2x
9
39 Mens Ltwt 4+
10
40 Womens Ltwt 4+
10
41 Womens Novice 4x+
18
42 Mens Novice 1x
17
43 Womens 2 Varsity 4+
8
44 Womens Ltwt 1x
4
45 Womens Novice 1x
9
46 Mens Varsity 2x
13
47 Womens Varsity 2x
12
    Ashland Rowing Club (A)
E. Wells/P. Parsons
 
    Holy Names Academy (A)
B. Adam/K. Howard
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
C. Condon/H. Schelonka
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
E. Moseley/A. Gilmore
 
    Lake Union Crew (A)
K. Flinn/S. Bloom
 
    North Cascades Crew (A)
E. Brainerd/D. Huffman
 
    Orcas Island Rowing Association (A)
T. Klein/M. Flint
 
    Oregon Rowing Unlimited-PDX (A)
K. Degener-O'Brien/C. McHenry
 
    Pocock Rowing Center (A)
C. Most/L. Rorick
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Seattle Rowing Center (A)
S. Framson/R. Goldader
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
 
48 Mens Novice 4x+
17
49 Womens 2 Novice 8+
13
50 Mens 2 Varsity 4+
8
51 Womens 2 Varsity 1x
5
    Ashland Rowing Club (A)
P. Parsons
 
    Holy Names Academy (A)
G. Holt
 
    North Cascades Crew (A)
D. Huffman
 
    Orcas Island Rowing Association (A)
M. Flint
 
    Seattle Rowing Center (A)
E. Odmark
 
52 Womens HS 8+
12
53 Mens 2 Novice 8+
9
54 Womens Novice 8+
10
55 Mens Novice 8+
12
56 Mens Ltwt 1x
9
57 Mens 2 Varsity 4x+
6
58 Womens 2 Varsity 4x+
11
59 Mens 2 Varsity 1x
4
60 Mens HS 8+
11
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change