USRowing Northwest Junior District Championships

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, May 18, 2012
1 Mens Novice 2x
27
2 Womens Novice 2x
21
3 Womens 5 Varsity 4+
7
4 Womens 3 Varsity 2x
11
5 Mens 2 Novice 4+
18
6 Mens Youth 4x+
5
7 Womens Youth 4x+
3
8 Womens 2 Novice 4+
19
9 Mens 3 Varsity 2x
9
    Coeur d'Alene Rowing Association (A)
J. Randall/B. McLandress
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
S. Hansen/M. Boysen
 
    Green Lake Crew (A)
C. Wyrick/C. Puglisi
 
    Lake Union Crew (A)
H. Hardman/A. Hoppe
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
T. Timm/I. Thompson
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. Hagar/C. French
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Wee/G. Wu
 
    Lake Union Crew (B)
M. Fade/L. Kelly
 
    Pocock Rowing Center (B)
 
10 Mens 5 Varsity 4+
6
11 Mens Varsity 8+
7
12 Womens Varsity 8+
9
13 Womens 3 Varsity 8+
5
14 Womens 3 Varsity 4+
6
15 Mens Novice 4+
16
16 Mens Ltwt 2x
14
17 Mens 2 Varsity 8+
6
18 Mens Varsity 2-
12
19 Womens Varsity 2-
13
20 Womens Ltwt 8+
5
21 Womens Novice 4+
17
22 Mens Ltwt 8+
6
23 Womens 2 Varsity 8+
8
24 Womens Ltwt 2x
9
25 Mens 4 Varsity 4+
7
26 Womens 2 Ltwt 4+
7
27 Mens 3 Varsity 4+
7
28 Womens 4 Varsity 4+
7
29 Mens 2 Ltwt 4+
6
30 Mens 3 Varsity 8+
6
31 Mens Varsity 4x+
11
32 Womens Varsity 4x+
9
33 Mens Varsity 4+
11
34 Womens Varsity 4+
13
35 Mens Varsity 1x
7
36 Womens Varsity 1x
11
37 Womens 2 Varsity 2x
10
38 Mens 2 Varsity 2x
9
39 Mens Ltwt 4+
10
40 Womens Ltwt 4+
10
41 Womens Novice 4x+
18
42 Mens Novice 1x
17
    Ashland Rowing Club (A)
I. Carrier
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
K. Dymoke
 
    Coeur d'Alene Rowing Association (A)
C. DAVIS
 
    Green Lake Crew (A)
J. Lawton
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
R. Campbell
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
M. Bailey
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
N. McCord
 
    Orcas Island Rowing Association (A)
J. Susol
 
    Oregon Association of Rowers (A)
W. Berg
 
    Sammamish Rowing Association (A)
B. LEWIS
 
    Seattle Rowing Center (A)
J. Schulz
 
    Ashland Rowing Club (B)
C. Berg
 
    Bainbridge Island Rowing (B)
C. Magrini
 
    Green Lake Crew (B)
A. Dembo
 
    Lake Oswego Community Rowing (B)
G. Sandler
 
    Lake Stevens Rowing Club (B)
A. Powell
 
    Ashland Rowing Club (C)
C. Ganim
 
43 Womens 2 Varsity 4+
8
44 Womens Ltwt 1x
4
45 Womens Novice 1x
9
46 Mens Varsity 2x
13
47 Womens Varsity 2x
12
48 Mens Novice 4x+
17
49 Womens 2 Novice 8+
13
50 Mens 2 Varsity 4+
8
51 Womens 2 Varsity 1x
5
52 Womens HS 8+
12
53 Mens 2 Novice 8+
9
54 Womens Novice 8+
10
55 Mens Novice 8+
12
56 Mens Ltwt 1x
9
    Coeur d'Alene Rowing Association (A)
J. Randall
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
J. Anderson
 
    Everett Rowing Association (A)
C. Borseth
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
G. Lutz
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
A. French
 
    Orcas Island Rowing Association (A)
Z. Wolford
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
T. Steward
 
    Lake Stevens Rowing Club (B)
M. Bailey
 
    Vancouver Lake Rowing Club (B)
S. Sowul
 
57 Mens 2 Varsity 4x+
6
58 Womens 2 Varsity 4x+
11
59 Mens 2 Varsity 1x
4
    Coeur d'Alene Rowing Association (A)
B. McLandress
 
    Green Lake Crew (A)
E. Swanson
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
N. Johnston
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
J. Yraceburu
 
60 Mens HS 8+
11
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change