USRowing Youth National Championship

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, June 8, 2012
1 Womens Youth 1x
15
2 Mens Youth 1x
18
3 Womens Ltwt Youth 2x
21
4 Womens Youth 2x
18
5 Mens Ltwt Youth 2x
18
6 Mens Youth 2x
17
7 Womens Youth 2-
19
8 Mens Youth 2-
22
9 Womens Youth 4x
25
10 Mens Youth 4x
21
11 Womens Ltwt Youth 8+
22
12 Womens Youth 4+
18
13 Mens Ltwt Youth 4+
20
14 Mens Youth 4+
19
15 Womens Ltwt Youth 4+
19
16 Mens Ltwt Youth 8+
23
17 Womens Youth 8+
22
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
K. Christel/S. Hudnall/M. Wilson/Q. Snyder/L. Gibson/M. Nugent/A. List/C. Lobaugh/H. Lucas (Cox)
 
    Austin Rowing Club (A)
C. Allan/L. Ellis/L. Britt/V. Bartell/B. Loving-Bagwell/N. Brandt/L. Azuela/A. Colety/A. Ashwill (Cox)
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
C. Hart/S. Sarnik/M. Hart/O. Maclean/T. Myczkowska/H. Nocka/E. Wilkey/K. Faulkner/A. Sundheimer (Cox)
 
    Chicago Rowing Foundation (A)
L. Papaleo/L. Gerth/C. Lantz/M. Roberts/C. Kaplan/R. Roberts/M. Peterson/G. Weiss/E. Eidelman (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
E. Westerfield/E. Bradford/R. Kaiser/K. Schmidt/K. Smith/C. Petera/M. Borders/J. Geise/A. St. Martin (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
B. Sharon/E. Barrett/e. Barnett/R. Wolsfelt/E. Butte/E. Weisman/M. Cosgrove/L. Keating/A. Nagle (Cox)
 
    Connecticut Boat Club (A)
D. Fitzpatrick/A. Stevenson/K. Squitieri/V. Babchak/I. Fitter/M. Galloway/I. Knight/S. Schwartz/A. Hornung (Cox)
 
    Green Lake Crew (A)
J. Roth/H. Johnson/S. Sallquist/J. Griffith/L. del Valle/T. Aalvik/M. Shugerman/A. Smith/A. Wolfe (Cox)
 
    James Madison Crew Boosters Organization, Inc. (A)
G. Lawless/G. Ratcliff/C. Ratcliff/C. Williams/L. Preston/C. Comey/Z. Kalousis/G. Williams/S. Hiday (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
S. Rosenoer/C. Kisseberth/M. Morshead/C. Passot/L. Harris/E. Littman/M. Oechsel/B. Konttinen/L. Joy (Cox)
 
    Mount Saint Joseph Academy (A)
D. Lerro/J. McGlynn/K. OConnell/D. DiCianno/D. Zielinski/E. Carbone/R. Ehrlich/K. McCloy/E. McElroy (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
C. Erving/L. Porter/L. Willis/K. Johnson/A. Christofferson/C. Jessup/R. MacAulay/L. Marck/N. Lepp (Cox)
 
    New Trier High School Rowing (A)
G. Meyer/L. Robertson/C. McConnell/M. Fischer/J. Streur/O. Gignilliat/M. Denham/C. Going/J. Maley (Cox)
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A)
K. Manning/H. Travers/E. Johnston/E. Corrigan/L. May/E. Delaney/J. Katzer/H. Tracy/A. Bierman (Cox)
 
    Oakland Strokes, Inc. (A)
a. shafi/B. Presten/C. Triebsch/C. Bozzini/K. Hubert/E. Pate/K. Lukins/L. Rosas/A. Rutherford (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Sarasota Crew (A)
G. Halula/M. Taaffe/D. Norder/D. Main/K. Flanders/C. Warren/C. Elizalde/E. Culp/E. Goff (Cox)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
C. Murphy/A. Georgia/S. Merboth/M. Townley/M. Hampton/M. Battle/K. Wegner/K. Wegner/M. Hart (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
A. Watkins/H. Kloppenburg/J. Herrel/K. Young/P. Hibbard/C. Kropp/L. Hibbard/G. Danahy/E. Natho (Cox)
 
    St. Paul's School (A)
K. Rusher/A. Belk/L. Keyser/A. Rusher/S. Jannetty/R. Brown/G. Plachy/L. Petty/N. Peluso (Cox)
 
    The Lawrenceville School (A)
 
18 Mens Youth 8+
23
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change