USRowing Club National Championships

  • Jul 11, 2012 To Jul 15, 2012
  • sprint
  • Cooper River
  • Camden, NJ (USA)
  • Hosted By USRowing
  • USRowing Registered

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Wednesday, July 11, 2012
1 Mens Intermediate 8+
16
2 Womens Intermediate 4x
16
3 Womens Junior B 1x
46
4 Mens Intermediate Ltwt 4x
7
5 Mens Junior A 4x
30
6 Womens Junior A 8+
29
7 Mens Senior 1x
24
8 Womens Senior 2-
18
9 Mens Intermediate Ltwt 4+
12
10 Womens Intermediate Ltwt 2x
19
11 Mens Junior A 4+
54
    Composite: Potomac, Unaff. (USA)
P. Bates/N. Baummer/R. Rasmussen/J. Rogers/E. Mclean (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Virgo/J. Brown/J. Milley/J. Cecil/H. Chait (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Polinsky/J. Heinlein/S. Meigs/Z. Goodman/C. O'Reilly (Cox)
 
    Cooper Training Center (A)
G. Waxman/C. Bonner/C. Eggstein/P. Johnson/A. Itaas (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (A)
W. Aftring/J. Konopka/J. Pinnola-Vizza/T. Walker/J. Barton (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
D. Brodie/V. Merrick/G. Herrmann/J. Oswald/S. Ortiz (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
E. Craven/W. Karafelis/B. Smith/R. Pritchard/L. Smith (Cox)
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (A)
M. Taylor/D. Miller/M. Pentaleri/A. Muzaurieta/J. Addington (Cox)
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
C. Ryan/D. Pinedo/J. McLuckie/A. Fernandez/J. Cahill (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Montalvo/K. James/H. Shure/l. mercenari/E. Schwartz (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
J. Valery/A. Falter/H. Walch/M. Oclander/K. Shoop (Cox)
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
D. Sullivan/M. Koenigsberg/S. Petreski/K. Mikesh/R. Lane (Cox)
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
M. Cabarrocas/L. Cabarrocas/J. Lapadula/S. Motwani/N. Byers (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
M. Rewell/C. Law/G. DeMoulas/C. Duval/M. Dietz (Cox)
 
    Pine Crest School Crew (A)
B. Tighe/C. Bijlsma/R. Ugale/S. Krouse/S. Gevinson (Cox)
 
    Port Rowing (A)
J. Adsetts/M. DiGiovanni/A. Moslow/T. Bruck/M. Nelson (Cox)
 
    Radnor High School Crew Club (A)
R. Faigenbaum/K. Janson/T. McDowell/G. walker/W. Moore (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
L. sidoti/B. Sweeney/r. Khatchadourian/K. Baktidy/A. Cohen (Cox)
 
    Composite: Sarasota Crew, SoNo (A)
A. Hubbard/g. Mgaloblishvili/A. Mandelblum/i. jones/S. Curtin (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. Fincher/J. Grosso/N. Martucci/W. Schorr/L. Hochman (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
C. Ward/H. Bryant/T. Dumford/N. Glachman/B. Sack (Cox)
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
A. Clements/J. Bennett/J. Gaudet/H. Muir/J. Roosli (Cox)
 
    Thompson Boat Center (A)
A. Knizner/M. Colella/E. Holmvik/Z. Danker-Feldman/N. Weiss (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (A)
R. Hillegass/T. lee/J. Feest/K. Casscells-Hamby/D. Flynn (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
T. Winsor/a. heye/A. Cohen/J. Dewey/E. Happ (Cox)
 
    Greenwich Crew (B)
A. Agahian/N. Constantino/A. Burke/N. LeBlanc/P. Goossens (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (B)
T. Cito/E. Gekakis/H. Roman/S. Smith/R. Hyland (Cox)
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (B)
M. Wolfsen/H. Eng/t. kennedy/W. Crump/S. Kenney (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
F. Aguilar/B. Ramirez/P. Harary/J. Bared/B. Roen (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (B)
D. Turner/E. Diaz/S. Hutfles/K. Gadre/E. Kubik (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
C. Navellier/K. Kelly/R. Leddy/F. Tavara/F. Derteano (Cox)
 
    Port Rowing (B)
C. Tantillo/N. Ross/S. Katz/J. Meyer/C. Realmuto (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (B)
B. Imbornoni/C. Fitzpatrick/V. LaMonte/J. Brown/J. Kostoulas (Cox)
 
    Southeast Juniors (B)
J. Umbert/S. Ortlip/C. Eidson/J. Sterling/G. Izhakoff (Cox)
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (B)
 
    Thompson Boat Center (B)
K. Bridges/S. Mittal/M. Dutko/K. Hobbs/B. Comey (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (B)
C. Anderson/J. Sluis/T. Appier/C. DiGiacomo/J. Singer (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
M. Queenan/D. Kreytak/N. McLeod/L. Wilder/C. Risman (Cox)
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (C)
P. KENNEY/J. Evans/A. Wulbern/C. Morgan/K. Painter (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
C. Garcia/A. Xuan/J. Angello/M. Wiegering/C. Claire (Cox)
 
    Port Rowing (C)
Q. Berry/J. Finkelstein/E. Adsetts/J. Wasserman/M. Nelson (Cox)
 
    Southeast Juniors (C)
J. Cawley/P. Roberts/D. Redzanic/R. Flack/D. Figliuolo (Cox)
 
    Thompson Boat Center (C)
A. Bell/C. Kerrigan/C. Morris/G. Keating/M. Comey (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (C)
S. Currey/M. Fritschen/B. Davison/H. Burcham/M. Bowman (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
M. Hoffman/C. Canty/K. Fung/E. Rodat/E. Ferre (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (D)
G. Knisley/I. Dunne/W. McCue/C. Haig/N. Chuchra (Cox)
 
    Thompson Boat Center (D)
W. Bird/J. Rodriguez/D. Salmons/N. Hodge/C. Collins (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (D)
D. Kennedy-Moore/M. Weitekamp/R. Alfieri/J. Puckette/P. Banks (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (E)
A. Agudelo/J. Gorin/T. Schadek/O. Hansen/A. Balsbaugh (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (E)
G. Kogel/B. Oron/C. Homm/A. Barrett/A. Ajanaku (Cox)
 
    Thompson Boat Center (E)
B. Macke/J. Arbuckle/K. Walter/D. O'Neill/M. Hale (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (F)
W. Hurley/C. Miller/K. Smith/R. Cyr/n. Bierbrier (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (F)
D. Schmetterling/J. Graham/J. Yoon/A. Gantard/j. michaels (Cox)
 
    Thompson Boat Center (F)
D. Zekoski/C. O'Neill/S. Barlow/M. Reback/J. Kim (Cox)
 
12 Womens Junior A 2x
50
13 Mens Senior 4+
17
14 Womens Senior 2x
10
15 Mens Intermediate 2x
30
16 Womens Intermediate 4+
17
17 Mens Senior Ltwt 2x
0
18 Womens Senior Ltwt 4+
3
19 Mens Junior B 2x
36
    Cambridge Boat Club (A)
S. Lessin/M. Manion
 
    Community Rowing, Inc. (A)
T. Jaenicke/P. Giroux
 
    Cooper Training Center (A)
N. Lario/M. Kueny
 
    Crescent Boat Club (A)
N. Olimpo/J. Walker
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
J. Wallace/J. Bruk
 
    Fairmount Rowing Association (A)
T. Simpson/J. Alden
 
    Greenwich Crew (A)
S. Heim/M. Lattarulo
 
    Maritime Rowing Club (A)
B. Lange/L. Mount, IV
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
C. Tornell/D. Prego
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
J. Rymer/L. Hensley
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
C. Ballard/J. Koenigsberg
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
C. Kelling/M. Paternoster
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
E. Genyk/R. Pristo
 
    Philadelphia Sculling Club (A)
j. siegal/o. probst
 
    Pine Crest School Crew (A)
R. Ugale/I. Sprosty
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
B. Cunningham/J. Witkowski
 
    Sagamore Rowing Association (A)
 
    Sarasota Crew (A)
N. Edwards/C. Delaney
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. O'BRIEN/J. Craymer
 
    SoNo Rowing (A)
N. Roper/j. snedaker
 
    Southeast Juniors (A)
J. Bostrum/K. Menon
 
    Steel City Rowing Club (A)
C. Mazur/H. Wise
 
    Community Rowing, Inc. (B)
A. Chase/J. Gleason
 
    Maritime Rowing Club (B)
G. Marsan/J. Vasquez
 
    Norwalk River Rowing Association (B)
K. Petreski/L. McDonough
 
    Pelham Community Rowing Association (B)
P. Kavanagh/W. Barnwell
 
    Philadelphia Sculling Club (B)
C. Taylor/D. Guilfoyle
 
    Sarasota Crew (B)
T. Waiss/J. Niffenegger
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
N. Balderston/J. Andrews
 
    SoNo Rowing (B)
J. Mcloughlin/M. Huggins
 
    Norwalk River Rowing Association (C)
G. Bauerfeld/R. Solecki
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
S. TUDOR/P. Wolf
 
    SoNo Rowing (C)
g. Mgaloblishvili/c. snedaker
 
    Maritime Rowing Club (D)
C. Lucenti/J. Vogt
 
    Norwalk River Rowing Association (D)
C. Martensson/C. Marsh
 
    SoNo Rowing (D)
S. Curtin/W. Makovsky
 
20 Womens Junior B 4+
19
21 Mens Intermediate 2-
34
22 Womens Intermediate 1x
41
23 Mens Senior Ltwt 2-
0
24 Womens Senior Ltwt 1x
6
25 Mens Junior B 8+
9
26 Womens Junior B 4x
20
27 Mens Intermediate Ltwt 1x
33
28 Womens Intermediate Ltwt 2-
5
29 Mens Junior A 1x
45
30 Womens Junior A 2-
18
31 Mens Senior 4x
4
32 Womens Senior 8+
6
33 Mens Senior 4-
12
34 Mens Junior A 2-
33
35 Womens Junior A 1x
46
36 Womens Senior 4-
7
37 Mens Intermediate Ltwt 8+
10
    Community Rowing, Inc. (A)
T. Winsor/a. heye/M. McNally/J. Scherlis/M. Giroux/a. laviolette/K. Fung/D. Kreytak/E. Ferre (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Forde/P. Gibson/W. Robins/J. Heinlein/N. Miller/S. McKenna/N. Hajian/Z. Goodman/C. O'Reilly (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Montalvo/K. James/F. Aguilar/B. Ramirez/H. Shure/D. Prego/L. Mercenari/J. Bared/E. Schwartz (Cox)
 
    New York Athletic Club (A)
A. McLaughlin/E. Quay/T. Michelson/C. Farrell/J. Petix/N. Lado/T. Wilson-Menting/S. Raiola/M. Hughes (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
J. Karlen/M. Lenhart/J. sands/P. Poliakoff/S. Pampreen/D. Jackson/J. Schwartz/D. Kaess/A. Beauchamp (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
V. LaMonte/C. Fitzpatrick/O. Finley/B. Imbornoni/B. Sweeney/K. Baktidy/r. Khatchadourian/J. Angolia/J. Kostoulas (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
C. Ward/N. Glachman/J. Toohey/J. Umbert/w. Geffs/R. Flack/J. Cawley/J. Graner/E. Deming (Cox)
 
    Thompson Boat Center (A)
A. Arslan/J. Ford/T. Weiss/T. Wamsted/A. Darui/F. Albayaty/N. Parks/P. Young/A. Scememi (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
M. Hoffman/M. Ladd/T. Schadek/C. Theran/K. Smith/E. Rodat/A. Agudelo/O. Hansen/A. Balsbaugh (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
J. Hou/R. Pristo/C. Navellier/C. Haig/C. Garcia/M. Wiegering/T. kendrick/M. Palalmountain/N. Chuchra (Cox)
 
38 Womens Intermediate Ltwt 4x
9
39 Mens Junior A 8+
34
    Community Rowing, Inc. (A)
H. Dickinson/T. Berman/C. Mahan/F. D'Agostino/A. Brown/B. Buckley/J. Scherlis/J. Dewey/K. Tagliente (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
R. Pritchard/B. Smith/T. Cito/W. Karafelis/A. Fishwick/L. Masi/C. Kehoe/M. Stufano/L. Smith (Cox)
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (A)
D. Miller/M. Taylor/J. Morgan/A. Muzaurieta/M. Pentaleri/W. Crump/M. Wolfsen/H. Eng/J. Addington (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Montalvo/K. James/F. Aguilar/l. mercenari/H. Shure/B. Ramirez/L. Mercenari/D. Prego/B. Roen (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
J. Valery/A. Falter/M. Oclander/H. Walch/C. Berigan/W. Rucker/J. Rymer/L. Hensley/K. Shoop (Cox)
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
P. Salvatore/C. Daley/J. Marshall/M. Palmer/C. Selvaggio/M. Cabarrocas/G. Paternoster/L. Cabarrocas/m. hughes (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
M. Rewell/C. Duval/G. DeMoulas/C. Law/R. Leddy/K. Kelly/C. Navellier/F. Tavara/C. Claire (Cox)
 
    Port Rowing (A)
C. Finkbeiner/T. Bruck/J. Adsetts/M. DiGiovanni/A. Moslow/J. Finkelstein/C. Tantillo/B. Schor/A. Herron (Cox)
 
    Radnor High School Crew Club (A)
C. Beverly/E. Horvath/T. McDowell/J. palmer/R. Faigenbaum/K. Janson/J. breen/G. walker/W. Moore (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
M. Sylvan/P. Burrus/C. Aral/K. Koomey/P. Krommidas/Z. Howell/E. Peghini/R. Oxer/L. sidoti (Cox)
 
    Composite: Sarasota Crew, SoNo (A)
H. Kennelly/C. Walker/n. benning/K. O'Connor/M. Keyser/B. Delaney/W. Mathison/I. Brown/D. Walsh (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
M. Gibson/J. Morrison/J. Petterson/L. Glicklich/D. Kircher/M. MASPERI/D. Campbell/C. Babinec/G. Zales (Cox)
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
T. Malone/A. Ihle/A. Rajesh/J. Zier/R. Foster/A. Walczak/S. Coyle/J. Arata/L. Roberds (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
C. Ward/T. Dumford/H. Bryant/P. Roberts/D. Redzanic/R. Flack/N. Glachman/J. Toohey/E. Deming (Cox)
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
 
    Thompson Boat Center (A)
E. Holmvik/M. Colella/A. Knizner/Z. Danker-Feldman/S. Mittal/M. Dutko/K. Bridges/K. Hobbs/M. Hale (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
M. Poles/A. Cohen/M. Giroux/a. heye/M. Queenan/D. Kreytak/T. Winsor/N. Rodat/C. Skehan (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (B)
D. Turner/P. Randolph/D. Salka/A. Greer/A. King/E. Diaz/S. Hutfles/K. Gadre/E. Kubik (Cox)
 
    Pelham Community Rowing Association (B)
I. Abbott/S. Motwani/D. Ullerick/D. Madden/T. Gilchrist/S. Trow/J. Shirocky/C. Kelling/N. Byers (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
J. Hou/R. Pristo/j. baker/T. kendrick/J. Angello/M. Palalmountain/C. Garcia/M. Wiegering/F. Derteano (Cox)
 
    Composite: Pine Crest, Jacksonville Youth Rowing Club (B)
P. KENNEY/t. kennedy/J. Evans/C. Morgan/A. Wulbern/I. Sprosty/B. Rodger/C. Bijlsma/S. Kenney (Cox)
 
    Port Rowing (B)
Z. Herron/J. Meyer/S. Katz/N. Ross/Q. Berry/E. Adsetts/L. Santala/J. Wasserman/M. Nelson (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (B)
V. LaMonte/C. Fitzpatrick/O. Finley/B. Imbornoni/B. Sweeney/K. Baktidy/r. Khatchadourian/J. Angolia/J. Kostoulas (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
C. Fincher/N. Upton/C. O'BRIEN/C. Bub/J. Hunter/J. Grosso/N. Martucci/W. Schorr/L. Hochman (Cox)
 
    Southeast Juniors (B)
D. Andrino/J. Umbert/J. Sterling/J. Krupnick/B. Leek/C. Eidson/K. Menon/M. Calloway/D. Figliuolo (Cox)
 
    Thompson Boat Center (B)
A. Bell/G. Keating/C. Morris/N. Hodge/W. Bird/D. Salmons/S. Holaday/J. Rodriguez/N. Weiss (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
M. Hoffman/M. Ladd/N. McLeod/C. Theran/T. Schadek/C. Canty/K. Fung/L. Xuan/E. Happ (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
G. Knisley/I. Dunne/G. Kogel/A. Xuan/D. Schmetterling/C. Haig/W. McCue/A. Barrett/M. Dietz (Cox)
 
    Thompson Boat Center (C)
B. Macke/D. Zekoski/C. O'Neill/D. O'Neill/S. Barlow/D. Boyse/K. Walter/M. Reback/B. Comey (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (C)
S. Pavlina/J. Dobronyi/W. Young/B. Duffett/M. Fox/A. Plotkin/t. Valicenti/M. Steinbrick/P. Banks (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
A. Agudelo/J. Gorin/W. Hurley/R. Cyr/K. Smith/C. Miller/G. Sangiolo/O. Hansen/C. Risman (Cox)
 
    Thompson Boat Center (D)
A. Togias/N. Winch/M. Young/J. Abeel/M. Broadwater/D. Loungani/J. Arbuckle/A. Marrero/J. Kim (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (D)
S. Currey/M. Fritschen/P. Verni/B. Davison/H. Burcham/j. shavel/D. Kennedy-Moore/M. Weitekamp/D. Flynn (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (E)
T. lee/R. Alfieri/J. Puckette/R. Hillegass/C. Busch/J. Figura/C. DiGiacomo/C. Heldman/M. Bowman (Cox)
 
40 Womens Junior A 4x
29
41 Mens Senior 2-
22
42 Womens Senior 1x
12
43 Mens Intermediate 4x
12
44 Womens Intermediate 8+
16
45 Mens Junior B 1x
43
46 Mens Intermediate 4+
32
47 Womens Intermediate 2x
31
48 Mens Senior Ltwt 4+
4
49 Womens Senior Ltwt 2x
6
50 Mens Junior B 4+
25
51 Womens Junior B 2x
33
52 Mens Intermediate Ltwt 2x
22
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
I. McCreadie/E. Rusiecki
 
    Crescent Boat Club (A)
B. McManus/M. Weaver
 
    Detroit Boat Club (A)
A. Seski/G. Sleator
 
    Malta Boat Club (A)
A. Chan/C. Ryan
 
    Maritime Rowing Club (A)
M. Cullman/C. West
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
C. Tornell/J. Bared
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
R. Lane/L. Goodwin
 
    Philadelphia Sculling Club (A)
J. Buckmann/J. Fernandez
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
C. Porter/J. Dienes
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
C. Magnani/M. Zopfs
 
    Vesper Boat Club (A)
M. Salamon/B. Clark
 
    Winnipeg Rowing Club (A)
C. Vogt/P. Thiessen
 
    Cambridge Boat Club (B)
A. Harwood/W. Denman
 
    Malta Boat Club (B)
J. Walker/C. Roberts
 
    Philadelphia Sculling Club (B)
W. Egan/N. Willson
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
L. Smith/M. Sciblo
 
    Composite: Vesper, UPenn Development Camp (B)
J. sands/N. Smith
 
    Malta Boat Club (C)
A. Smith/W. Fossen
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (C)
J. Cipolla/J. Haines
 
    Vesper Boat Club (C)
D. Lincoln/W. Roman
 
    Malta Boat Club (D)
S. Travers/C. Rogers
 
    Malta Boat Club (E)
E. Ogiony/J. Sattel
 
53 Womens Intermediate Ltwt 4+
7
54 Mens Junior A 2x
49
55 Womens Junior A 4+
36
56 Mens Senior 2x
8
57 Womens Senior 4+
11
58 Mens Intermediate Ltwt 2-
11
59 Womens Intermediate Ltwt 1x
29
60 Mens Senior 8+
14
61 Womens Senior 4x
4
62 Mens Intermediate 1x
33
63 Womens Intermediate 2-
30
64 Mens Senior Ltwt 1x
20
65 Womens Senior Ltwt 2-
5
66 Mens Junior B 4x
21
67 Womens Junior B 8+
9
68 Mens Senior Ltwt 8+
4
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Forde/P. Gibson/W. Robins/J. Heinlein/N. Miller/S. McKenna/N. Hajian/Z. Goodman/C. O'Reilly (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Montalvo/K. James/F. Aguilar/B. Ramirez/H. Shure/D. Prego/C. Tornell/J. Bared/E. Schwartz (Cox)
 
    New York Athletic Club (A)
A. McLaughlin/E. Quay/T. Michelson/C. Farrell/J. Petix/N. Lado/J. Walsh/S. Raiola/M. Hughes (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
J. Karlen/M. Lenhart/J. sands/P. Poliakoff/S. Pampreen/A. Traubert/J. Schwartz/D. Jackson/A. Beauchamp (Cox)
 
69 Mens Senior Ltwt 4x
4
70 Womens Open 1x - Dash
7
71 Mens Open 1x - Dash
12
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change