USRowing Club National Championships

  • Jul 11, 2012 To Jul 15, 2012
  • sprint
  • Cooper River
  • Camden, NJ (USA)
  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Wednesday, July 11, 2012
1 Mens Intermediate 8+
16
2 Womens Intermediate 4x
16
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
V. Jones/G. Arondel/M. Bowman-Jones/E. Maxwell
 
    Composite: Augusta, Potomac, Unaff. (USA), St Croix (A)
J. Cho/K. Miller/W. Smith/E. Stieve-Caldwell
 
    Badger Development Camp (A)
M. Whitehouse/S. Heywood/A. Ruenger/A. Knight
 
    Boston Sculling (A)
 
    Detroit Waterfront Rowing Association (A)
L. Hamilton/U. O'Connor/S. Sills/E. Hughes
 
    Fairmount Rowing Association (A)
G. Cutler/N. Frederick/E. Johanson/M. Dwyer
 
    Mount Oread Rowing Club (A)
A. Rodriquez/O. Kinet/C. Verdoorn/K. Sextro
 
    New York Athletic Club (A)
M. Lang/M. Carmody/C. Ryan/J. Wood
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
E. Jorgensen/J. Castorino/J. Lees/M. Deja
 
    Riverside Boat Club (A)
C. Crowley/A. Villa/J. Sack/S. Imbert de Smirnoff
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
A. Mann/K. Vorih/S. Florie/K. Kolar
 
    Steel City Rowing Club (A)
S. Maddamma/V. Bujala/J. Llorens/K. Landefeld-Mauer
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
 
    Unaffiliated (USA) (A)
V. King/A. Bowler/E. Gartland/E. Picciani
 
    Vesper Boat Club (A)
A. Taylor/E. Hastings/T. Macon/E. Bratton
 
    Boston Sculling (B)
 
3 Womens Junior B 1x
46
4 Mens Intermediate Ltwt 4x
7
5 Mens Junior A 4x
30
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
A. Bragg/M. Bean/A. Weeks/M. Williams
 
    Cambridge Boat Club (A)
S. Rogers/M. Manion/M. Ryan/R. Denziger
 
    Cooper Training Center (A)
J. Lim/C. Licata/D. Lagatta/J. Henry
 
    Crescent Boat Club (A)
C. Howshall/K. Leyland/G. Wielgus/J. Horn
 
    Fairmount Rowing Association (A)
J. Alden/L. Dignam/T. Simpson/J. Konopka
 
    Greenwich Crew (A)
H. Conlon/K. Sadik/A. Formato/S. SANDS
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
C. Ryan/J. McLuckie/D. Pinedo/A. Fernandez
 
    Maritime Rowing Club (A)
R. Burnaman/A. Mauboussin/S. Gerasimoff/T. Klutey
 
    Narragansett Boat Club (A)
C. Buchholz/I. Mocarski/E. Esposito/R. Wagner
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
J. Marshall/M. Palmer/C. Daley/C. Selvaggio
 
    Philadelphia Sculling Club (A)
m. molta/M. Freundlich/C. Mathieu/N. Willson
 
    Potomac Boat Club (A)
T. Lu/F. Vasquez/T. Kiernan/M. Roberts
 
    Sagamore Rowing Association (A)
B. Beckerman/M. Lieber/B. Sweeney/M. Blanz
 
    Composite: Sarasota Crew, SoNo (A)
g. Mgaloblishvili/A. Hubbard/i. jones/A. Mandelblum
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
M. MASPERI/J. Morrison/J. Petterson/M. Gibson
 
    Steel City Rowing Club (A)
C. Mazur/W. Fox/H. Wise/S. Gottfried
 
    Vesper Boat Club (A)
S. Ward/J. Howley/J. Mulholland/N. Herceg
 
    Cambridge Boat Club (B)
T. Jurgensen/B. Altshuler/N. Samel/S. Lessin
 
    Crescent Boat Club (B)
M. DiCarlo/N. Wnek/M. Zlotnicki/B. White
 
    Haddon Township High School (B)
R. Clark/A. Blue/E. Duffy/N. Remetz
 
    Maritime Rowing Club (B)
J. Hall-Tipping/E. Cottington/J. Vogt/C. Lucenti
 
    Pelham Community Rowing Association (B)
S. Trow/D. Ullerick/T. Gilchrist/J. Shirocky
 
    Philadelphia Sculling Club (B)
W. Egan/M. Reisser/G. Hoeltzel/s. grant
 
    Potomac Boat Club (B)
D. Carris/B. TARIMCILAR/P. Richards/R. Madani
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
D. Campbell/D. Kircher/L. Glicklich/C. Babinec
 
    Maritime Rowing Club (C)
M. Magid/D. Crowley/E. McAuley/H. Pascal
 
    Philadelphia Sculling Club (C)
T. da Cruz/R. Long/E. Point/X. Fong
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
C. Fincher/W. RItter/C. Bub/A. Lee
 
    Maritime Rowing Club (D)
R. Hurlock/G. Wolyner/M. Cullman/C. West
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (D)
N. Upton/J. Hunter/J. Grosso/W. Schorr
 
6 Womens Junior A 8+
29
7 Mens Senior 1x
24
8 Womens Senior 2-
18
9 Mens Intermediate Ltwt 4+
12
10 Womens Intermediate Ltwt 2x
19
11 Mens Junior A 4+
54
    Composite: Potomac, Unaff. (USA)
P. Bates/N. Baummer/R. Rasmussen/J. Rogers/E. Mclean (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Virgo/J. Brown/J. Milley/J. Cecil/H. Chait (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Polinsky/J. Heinlein/S. Meigs/Z. Goodman/C. O'Reilly (Cox)
 
    Cooper Training Center (A)
G. Waxman/C. Bonner/C. Eggstein/P. Johnson/A. Itaas (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (A)
W. Aftring/J. Konopka/J. Pinnola-Vizza/T. Walker/J. Barton (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
D. Brodie/V. Merrick/G. Herrmann/J. Oswald/S. Ortiz (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
E. Craven/W. Karafelis/B. Smith/R. Pritchard/L. Smith (Cox)
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (A)
M. Taylor/D. Miller/M. Pentaleri/A. Muzaurieta/J. Addington (Cox)
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
C. Ryan/D. Pinedo/J. McLuckie/A. Fernandez/J. Cahill (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Montalvo/K. James/H. Shure/l. mercenari/E. Schwartz (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
J. Valery/A. Falter/H. Walch/M. Oclander/K. Shoop (Cox)
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
D. Sullivan/M. Koenigsberg/S. Petreski/K. Mikesh/R. Lane (Cox)
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
M. Cabarrocas/L. Cabarrocas/J. Lapadula/S. Motwani/N. Byers (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
M. Rewell/C. Law/G. DeMoulas/C. Duval/M. Dietz (Cox)
 
    Pine Crest School Crew (A)
B. Tighe/C. Bijlsma/R. Ugale/S. Krouse/S. Gevinson (Cox)
 
    Port Rowing (A)
J. Adsetts/M. DiGiovanni/A. Moslow/T. Bruck/M. Nelson (Cox)
 
    Radnor High School Crew Club (A)
R. Faigenbaum/K. Janson/T. McDowell/G. walker/W. Moore (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
L. sidoti/B. Sweeney/r. Khatchadourian/K. Baktidy/A. Cohen (Cox)
 
    Composite: Sarasota Crew, SoNo (A)
A. Hubbard/g. Mgaloblishvili/A. Mandelblum/i. jones/S. Curtin (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. Fincher/J. Grosso/N. Martucci/W. Schorr/L. Hochman (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
C. Ward/H. Bryant/T. Dumford/N. Glachman/B. Sack (Cox)
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
A. Clements/J. Bennett/J. Gaudet/H. Muir/J. Roosli (Cox)
 
    Thompson Boat Center (A)
A. Knizner/M. Colella/E. Holmvik/Z. Danker-Feldman/N. Weiss (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (A)
R. Hillegass/T. lee/J. Feest/K. Casscells-Hamby/D. Flynn (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
T. Winsor/a. heye/A. Cohen/J. Dewey/E. Happ (Cox)
 
    Greenwich Crew (B)
A. Agahian/N. Constantino/A. Burke/N. LeBlanc/P. Goossens (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (B)
T. Cito/E. Gekakis/H. Roman/S. Smith/R. Hyland (Cox)
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (B)
M. Wolfsen/H. Eng/t. kennedy/W. Crump/S. Kenney (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
F. Aguilar/B. Ramirez/P. Harary/J. Bared/B. Roen (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (B)
D. Turner/E. Diaz/S. Hutfles/K. Gadre/E. Kubik (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
C. Navellier/K. Kelly/R. Leddy/F. Tavara/F. Derteano (Cox)
 
    Port Rowing (B)
C. Tantillo/N. Ross/S. Katz/J. Meyer/C. Realmuto (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (B)
B. Imbornoni/C. Fitzpatrick/V. LaMonte/J. Brown/J. Kostoulas (Cox)
 
    Southeast Juniors (B)
J. Umbert/S. Ortlip/C. Eidson/J. Sterling/G. Izhakoff (Cox)
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (B)
 
    Thompson Boat Center (B)
K. Bridges/S. Mittal/M. Dutko/K. Hobbs/B. Comey (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (B)
C. Anderson/J. Sluis/T. Appier/C. DiGiacomo/J. Singer (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
M. Queenan/D. Kreytak/N. McLeod/L. Wilder/C. Risman (Cox)
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (C)
P. KENNEY/J. Evans/A. Wulbern/C. Morgan/K. Painter (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
C. Garcia/A. Xuan/J. Angello/M. Wiegering/C. Claire (Cox)
 
    Port Rowing (C)
Q. Berry/J. Finkelstein/E. Adsetts/J. Wasserman/M. Nelson (Cox)
 
    Southeast Juniors (C)
J. Cawley/P. Roberts/D. Redzanic/R. Flack/D. Figliuolo (Cox)
 
    Thompson Boat Center (C)
A. Bell/C. Kerrigan/C. Morris/G. Keating/M. Comey (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (C)
S. Currey/M. Fritschen/B. Davison/H. Burcham/M. Bowman (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
M. Hoffman/C. Canty/K. Fung/E. Rodat/E. Ferre (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (D)
G. Knisley/I. Dunne/W. McCue/C. Haig/N. Chuchra (Cox)
 
    Thompson Boat Center (D)
W. Bird/J. Rodriguez/D. Salmons/N. Hodge/C. Collins (Cox)
 
    USR Junior Men's Development Camp (D)
D. Kennedy-Moore/M. Weitekamp/R. Alfieri/J. Puckette/P. Banks (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (E)
A. Agudelo/J. Gorin/T. Schadek/O. Hansen/A. Balsbaugh (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (E)
G. Kogel/B. Oron/C. Homm/A. Barrett/A. Ajanaku (Cox)
 
    Thompson Boat Center (E)
B. Macke/J. Arbuckle/K. Walter/D. O'Neill/M. Hale (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (F)
W. Hurley/C. Miller/K. Smith/R. Cyr/n. Bierbrier (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (F)
D. Schmetterling/J. Graham/J. Yoon/A. Gantard/j. michaels (Cox)
 
    Thompson Boat Center (F)
D. Zekoski/C. O'Neill/S. Barlow/M. Reback/J. Kim (Cox)
 
12 Womens Junior A 2x
50
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
K. Christel/J. Kish
 
    Bachelors Barge Club (A)
S. Thomas/S. Belanger
 
    Boston Sculling (A)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
B. Kazimer/C. Meister
 
    Cooper Training Center (A)
L. Rotkovitz/S. Haber
 
    Cooper Training Center (A)
J. Lynch/J. Bisk
 
    Crescent Boat Club (A)
C. Lobaugh/M. Nugent
 
    Detroit Boat Club (A)
H. Davies/K. Schoensee
 
    Detroit Waterfront Rowing Association (A)
L. Hamilton/U. O'Connor
 
    East End Rowing Institute, LTD. (A)
B. Ristau/A. Simmons
 
    Fairmount Rowing Association (A)
J. Schlichting/M. Georgiou
 
    Composite: Jacksonville, TBC (A)
M. McNulty/D. Baker
 
    Long Beach Rowing Association (A)
C. McConnell/J. McGill
 
    Maritime Rowing Club (A)
A. Yanoff/L. Howe
 
    Narragansett Boat Club (A)
D. Riggin/G. Ryan
 
    North Jersey Rowing (A)
E. Russell/O. Surgent
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
A. Stonehill/C. Demko
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
M. DiBuono/E. Landauer
 
    Pine Crest School Crew (A)
Y. Godoy/S. Ortega
 
    Port Rowing (A)
L. Heyman/S. Pinkus
 
    Potomac Boat Club (A)
C. Crawford/S. Arend
 
    Sagamore Rowing Association (A)
S. Gunzburg/M. Young
 
    Sarasota Crew (A)
E. Culp/A. Pitchford
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
L. Freeman/C. Johnson
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
S. Florie/H. Gray
 
    Steel City Rowing Club (A)
V. Bujala/J. Llorens
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
L. Ackerman/D. Waite
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
J. McGill/C. Heiderscheit
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (B)
J. Neppl/S. Hudnall
 
    Boston Sculling (B)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
H. Chavez/T. McCormick
 
    Detroit Waterfront Rowing Association (B)
K. Farrell/E. Hughes
 
    Fairmount Rowing Association (B)
R. Farrell/M. Scherpbier
 
    Haddon Township High School (B)
N. DiTommaso/C. Ely
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (B)
M. Wothe/I. Wothe
 
    Pelham Community Rowing Association (B)
M. Spencer/L. Veith
 
    Pine Crest School Crew (B)
J. Anglin/S. Boroian
 
    Potomac Boat Club (B)
T. Leonard/K. Baldridge
 
    Sagamore Rowing Association (B)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
A. Coste/A. Eick
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (B)
A. Mann/K. Kolar
 
    Steel City Rowing Club (B)
S. Gottfried/K. Ashwood
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (C)
S. Podwojski/M. Wilson
 
    Boston Sculling (C)
 
    Cooper Training Center (C)
 
    Pelham Community Rowing Association (C)
K. Costantini/S. Merelas
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
c. cashel/M. Greer
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (D)
M. Alvarez/J. Hatch
 
    Boston Sculling (D)
 
    Boston Sculling (E)
 
13 Mens Senior 4+
17
14 Womens Senior 2x
10
15 Mens Intermediate 2x
30
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
N. Goode/B. Loeffler
 
    Cambridge Boat Club (A)
J. Buczek/I. DeLaney
 
    Community Rowing, Inc. (A)
N. Hajian/C. Ladd
 
    Crescent Boat Club (A)
X. Alexander/J. Delaney
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
N. Kallmyer/P. McSharar
 
    Malta Boat Club (A)
T. Louis/J. Sattel
 
    Narragansett Boat Club (A)
D. Rand/D. Mercante
 
    New York Athletic Club (A)
J. Brummer/S. Marsico
 
    Newport Aquatic Center (A)
B. Cooper/R. Kew
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
C. Lyver/P. Fowley
 
    Philadelphia Sculling Club (A)
 
    Pine Crest School Crew (A)
S. Krouse/S. Delvecchio
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. Pettet/N. Firmani
 
    Port Rowing (A)
S. Moslow/J. Moss
 
    Potomac Boat Club (A)
M. Hennessy/P. Prominski
 
    Sarasota Crew (A)
B. Delaney/T. Taaffe
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
A. Watterworth/H. Schless
 
    Steel City Rowing Club (A)
J. Nelson/H. Wise
 
    Unaffiliated (USA) (A)
J. Schuppe/T. Freeman
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
S. Grasso/R. Schilgen
 
    University of Pennsylvania Development Camp (A)
S. Neal/T. Stuart
 
    Cambridge Boat Club (B)
S. Rogers/M. Ryan
 
    Crescent Boat Club (B)
R. Bickhart/P. Woodruff
 
    Pine Crest School Crew (B)
A. Knezevich/J. Wallace
 
    Potomac Boat Club (B)
J. Absher/N. Cochrane
 
    Unaffiliated (USA) (B)
R. Rasmussen/E. Meade
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
D. Yakubov/J. Cipolla
 
    Cambridge Boat Club (C)
A. Harwood/R. Denziger
 
    Pine Crest School Crew (C)
A. Nass/B. Wolters
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (C)
M. McBreen/J. Granville
 
16 Womens Intermediate 4+
17
17 Mens Senior Ltwt 2x
0
18 Womens Senior Ltwt 4+
3
19 Mens Junior B 2x
36
20 Womens Junior B 4+
19
21 Mens Intermediate 2-
34
22 Womens Intermediate 1x
41
    Unaffiliated (USA)
E. Van Fossen
 
    All American Rowing Camp, LLC (A)
M. Streitfield
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
V. Jones
 
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
E. Stieve-Caldwell
 
    Badger Development Camp (A)
M. Whitehouse
 
    Boston Sculling (A)
V. Simmons
 
    Cooper Training Center (A)
A. Brook
 
    Fairmount Rowing Association (A)
G. Cutler
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
K. Kiernan
 
    Long Beach Rowing Association (A)
C. McConnell
 
    Mount Oread Rowing Club (A)
A. Rodriquez
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
E. Jorgensen
 
    Potomac Boat Club (A)
O. Babiec
 
    Quinsigamond Rowing Association, Inc. (A)
B. Sims
 
    Riverside Boat Club (A)
C. Crowley
 
    Sarasota Crew (A)
M. Taaffe
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
L. Fitzhenry
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
J. Roth
 
    St. Croix Rowing Club (A)
K. Miller
 
    Steel City Rowing Club (A)
S. Maddamma
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
O. McShea
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
S. Trovato
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
K. McFetridge
 
    Vesper Boat Club (A)
N. Bedos
 
    Winnipeg Rowing Club (A)
M. Bergmann
 
    All American Rowing Camp, LLC (B)
A. Stigliano
 
    Badger Development Camp (B)
S. Heywood
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
M. Northey
 
    Riverside Boat Club (B)
J. Sack
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
M. Ionescu
 
    Winnipeg Rowing Club (B)
K. Rempel
 
    All American Rowing Camp, LLC (C)
A. Doolin
 
    Badger Development Camp (C)
M. Moranski
 
    All American Rowing Camp, LLC (D)
B. Paret
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (D)
M. Bowman-Jones
 
    Badger Development Camp (D)
E. Kilborn
 
    Riverside Boat Club (D)
K. Gusk
 
    Wilmington Rowing Center (WRC) (D)
M. Brokaw
 
    All American Rowing Camp, LLC (E)
L. Pierre
 
    Badger Development Camp (E)
L. Maher
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (F)
M. Bray
 
23 Mens Senior Ltwt 2-
0
24 Womens Senior Ltwt 1x
6
25 Mens Junior B 8+
9
26 Womens Junior B 4x
20
27 Mens Intermediate Ltwt 1x
33
28 Womens Intermediate Ltwt 2-
5
29 Mens Junior A 1x
45
30 Womens Junior A 2-
18
31 Mens Senior 4x
4
32 Womens Senior 8+
6
33 Mens Senior 4-
12
34 Mens Junior A 2-
33
35 Womens Junior A 1x
46
    All American Rowing Camp, LLC (A)
K. Kleczka
 
    Boston Sculling (A)
S. Bohrer
 
    Community Rowing, Inc. (A)
H. Chavez
 
    Detroit Waterfront Rowing Association (A)
U. O'Connor
 
    East End Rowing Institute, LTD. (A)
B. Ristau
 
    Haddon Township High School (A)
C. Ely
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
J. Rigothi
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
M. McNulty
 
    Long Beach Rowing Association (A)
J. McGill
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
J. Jaycox
 
    Maritime Rowing Club (A)
A. Yanoff
 
    North Jersey Rowing (A)
S. Elstien
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
C. Jensen
 
    Pine Crest School Crew (A)
S. Ortega
 
    Potomac Boat Club (A)
K. Baldridge
 
    Sagamore Rowing Association (A)
S. Gunzburg
 
    Sarasota Crew (A)
M. Taaffe
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
A. Coste
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
S. Florie
 
    Steel City Rowing Club (A)
V. Bujala
 
    Unaffiliated (USA) (A)
J. lester
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
R. Devlin
 
    Boston Sculling (B)
P. Edwards
 
    Community Rowing, Inc. (B)
T. McCormick
 
    East End Rowing Institute, LTD. (B)
A. Simmons
 
    Haddon Township High School (B)
N. DiTommaso
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (B)
J. Mathews
 
    Long Beach Rowing Association (B)
J. McGill
 
    Sarasota Crew (B)
A. Pitchford
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
L. Freeman
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (B)
H. Gray
 
    Steel City Rowing Club (B)
S. Gottfried
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (C)
M. Wilson
 
    Boston Sculling (C)
L. Keyser
 
    Long Beach Rowing Association (C)
C. McConnell
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
C. Johnson
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (C)
K. Kolar
 
    Boston Sculling (D)
A. Parker
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (D)
A. Eick
 
    Boston Sculling (E)
E. Phaneuf
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (E)
c. cashel
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (F)
J. Parker
 
    Boston Sculling (F)
M. Hoffstot
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (G)
L. Kantak
 
    Boston Sculling (G)
M. Reichenbach
 
    Boston Sculling (H)
C. Walsh
 
36 Womens Senior 4-
7
37 Mens Intermediate Ltwt 8+
10
38 Womens Intermediate Ltwt 4x
9
39 Mens Junior A 8+
34
40 Womens Junior A 4x
29
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
K. Christel/J. Parker/S. Hudnall/J. Kish
 
    Boston Sculling (A)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
B. Kazimer/L. Randle/T. McCormick/C. Meister
 
    Cooper Training Center (A)
M. Jarvis/N. Boisvert/J. Soper/D. Brooks
 
    Crescent Boat Club (A)
M. Urban/T. Kissinger/E. Urban/A. Ignas
 
    Detroit Waterfront Rowing Association (A)
L. Hamilton/U. O'Connor/O. Flessland/E. Hughes
 
    Fairmount Rowing Association (A)
M. Georgiou/M. Scherpbier/J. Schlichting/J. Marinchak
 
    Greenwich Crew (A)
S. Hirshorn/J. Whitehill/K. Cooper/H. Balikci
 
    Maritime Rowing Club (A)
H. Foley/E. Caccam/W. Laverack/E. Wilson
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
H. Solis-Cohen/Y. Hemida/L. Lindsay/A. Young
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
A. Aaron/C. Beever/B. Pansini/C. Johnson
 
    Potomac Boat Club (A)
C. Crawford/S. Arend/T. Leonard/E. Carney
 
    Sagamore Rowing Association (A)
G. Dell'Aquilo/S. Dennington/M. Donner/C. Yaccarino
 
    Sarasota Crew (A)
M. Taaffe/G. Halula/E. Culp/A. Pitchford
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
L. Freeman/C. Johnson/N. Clark/M. Greer
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
 
    Steel City Rowing Club (A)
V. Bujala/J. Llorens/K. Ashwood/S. Gottfried
 
    Vesper Boat Club (A)
N. Kloss/E. Rippert/A. Noble/J. Sager
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
J. McGill/C. Heiderscheit/P. Walsh/L. Hoover
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (B)
M. Alvarez/J. Hatch/J. Neppl/L. Kantak
 
    Boston Sculling (B)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
e. Barnett/E. Butte/M. Cosgrove/E. Barrett
 
    Crescent Boat Club (B)
C. Lobaugh/M. Nugent/A. Cristiano/S. Horn
 
    Fairmount Rowing Association (B)
C. Davis/A. Sniffen/K. McGowan/M. Dudrear
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
R. Jacobs/O. Jain/S. Dowling/a. futterman
 
    Vesper Boat Club (B)
 
    Boston Sculling (C)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
H. Chavez/E. Daniels/M. Hendren/L. Carbeck
 
    Community Rowing, Inc. (D)
K. Garrity/M. Klein/J. Luft/L. Crute
 
41 Mens Senior 2-
22
42 Womens Senior 1x
12
43 Mens Intermediate 4x
12
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
N. Goode/B. Carr/M. Lenert/B. Loeffler
 
    Cambridge Boat Club (A)
S. Rogers/M. Manion/M. Ryan/R. Denziger
 
    Crescent Boat Club (A)
R. Bickhart/J. Delaney/P. Woodruff/M. Weaver
 
    Malta Boat Club (A)
T. Louis/S. Travers/C. Rogers/E. Ogiony
 
    New York Athletic Club (A)
J. Brummer/S. Marsico/T. Michelson/A. Leonardi
 
    Philadelphia Sculling Club (A)
A. Ramsey/R. Allen/A. Rhodes/J. Buckmann
 
    Potomac Boat Club (A)
M. Hennessy/P. Prominski/J. Absher/N. Cochrane
 
    Sagamore Rowing Association (A)
B. Matthew/D. Mark/C. Richard/K. Kelley
 
    Sarasota Crew (A)
H. Leeming/C. Green/B. Delaney/T. Taaffe
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
A. Watterworth/H. Schless/B. Stan/M. Malec
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
D. Yakubov/J. Granville/M. McBreen/J. Cipolla
 
    Cambridge Boat Club (B)
T. Jurgensen/B. Altshuler/N. Samel/S. Lessin
 
44 Womens Intermediate 8+
16
45 Mens Junior B 1x
43
46 Mens Intermediate 4+
32
47 Womens Intermediate 2x
31
48 Mens Senior Ltwt 4+
4
49 Womens Senior Ltwt 2x
6
50 Mens Junior B 4+
25
51 Womens Junior B 2x
33
52 Mens Intermediate Ltwt 2x
22
53 Womens Intermediate Ltwt 4+
7
54 Mens Junior A 2x
49
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
M. Bean/A. Weeks
 
    Bachelors Barge Club (A)
A. Gantard/A. Bair
 
    Cambridge Boat Club (A)
J. Buczek/I. DeLaney
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Ladd/C. Theran
 
    Cooper Training Center (A)
C. Bonner/J. Kravitz
 
    Crescent Boat Club (A)
C. Howshall/K. Leyland
 
    East End Rowing Institute, LTD. (A)
E. Divan/D. O'Neill
 
    Fairmount Rowing Association (A)
W. Aftring/J. Konopka
 
    Greenwich Crew (A)
V. Merrick/J. Oswald
 
    Haddon Township High School (A)
A. Blue/E. Duffy
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
A. Wothe/W. Terry
 
    Maritime Rowing Club (A)
S. Gerasimoff/T. Klutey
 
    Narragansett Boat Club (A)
C. Buchholz/R. Wagner
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
S. Petreski/K. Mikesh
 
    Philadelphia Sculling Club (A)
m. molta/C. Mathieu
 
    Pine Crest School Crew (A)
B. Tighe/C. Bijlism
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. Pettet/N. Firmani
 
    Potomac Boat Club (A)
T. Kiernan/F. Vasquez
 
    Sagamore Rowing Association (A)
M. Blanz/B. Beckerman
 
    Sarasota Crew (A)
I. Jones/A. Mandelblum
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
M. Gibson/J. Petterson
 
    SoNo Rowing (A)
A. Hubbard/W. Makovsky
 
    Southeast Juniors (A)
S. Ortlip/J. Krupnick
 
    Steel City Rowing Club (A)
W. Fox/S. Gottfried
 
    Unaffiliated (USA) (A)
A. Bunge/E. Engelke
 
    Vesper Boat Club (A)
J. Howley/T. Andrews
 
    Crescent Boat Club (B)
G. Wielgus/J. Horn
 
    Essex Rowing Club, Inc. (B)
N. Cebry/A. Garrison
 
    Fairmount Rowing Association (B)
I. Janjua/J. Pusey
 
    Maritime Rowing Club (B)
A. Mauboussin/R. Burnaman
 
    Philadelphia Sculling Club (B)
R. Long/s. grant
 
    Pine Crest School Crew (B)
J. Wallace/A. Knezevich
 
    Potomac Boat Club (B)
B. TARIMCILAR/R. Madani
 
    Sarasota Crew (B)
B. Delaney/T. Taaffe
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
J. Morrison/C. Yates
 
    Vesper Boat Club (B)
J. Mulholland/N. Herceg
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (C)
R. Devine/B. Larkin
 
    Crescent Boat Club (C)
N. Wnek/B. White
 
    Maritime Rowing Club (C)
E. Anderson/T. Anderson
 
    Philadelphia Sculling Club (C)
G. Hoeltzel/M. Reisser
 
    Pine Crest School Crew (C)
R. Ugale/S. Krouse
 
    Potomac Boat Club (C)
D. Carris/P. Richards
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
M. MASPERI/W. RItter
 
    Maritime Rowing Club (D)
G. Wolyner/R. Hurlock
 
    Philadelphia Sculling Club (D)
f. morrone/X. Fong
 
    Pine Crest School Crew (D)
B. Wolters/A. Nass
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (D)
J. Grosso/C. Bub
 
    Philadelphia Sculling Club (E)
E. Point/D. Guilfoyle
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (E)
N. Upton/A. Lee
 
55 Womens Junior A 4+
36
56 Mens Senior 2x
8
57 Womens Senior 4+
11
58 Mens Intermediate Ltwt 2-
11
59 Womens Intermediate Ltwt 1x
29
60 Mens Senior 8+
14
61 Womens Senior 4x
4
62 Mens Intermediate 1x
33
63 Womens Intermediate 2-
30
64 Mens Senior Ltwt 1x
20
65 Womens Senior Ltwt 2-
5
66 Mens Junior B 4x
21
67 Womens Junior B 8+
9
68 Mens Senior Ltwt 8+
4
69 Mens Senior Ltwt 4x
4
70 Womens Open 1x - Dash
7
71 Mens Open 1x - Dash
12
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change