USRowing Masters National Championships

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Thursday, August 9, 2012
1 Mixed B 4+
5
2 Mixed D 2x
11
3 Mixed F 2x
7
4 Mens Hwt. A 1x
7
5 Womens Open AA 1x
6
6 Mens Hwt. C 4+
9
7 Womens Open C 8+
7
8 Mens Hwt E 1x
9
9 Womens Open E 2x
5
10 Mens Hwt G 2x
4
11 Womens Ltwt D-J 4x
5
12 Womens Club C 4x
4
13 Mixed F-J 8+
5
14 Womens Ltwt C 4+
4
15 Mens Hwt. AA 4+
3
16 Mens Hwt B 2-
0
17 Womens Ltwt B 1x
5
18 Mens Hwt D 2-
3
    Indianapolis Rowing Center (A)
G. Wilson/W. Horne
 
    Palm Beach Rowing Association, Inc. (A)
W. Purdy/M. Totta
 
    Composite: Virginia, Unaff. (USA) (A)
B. Rusinovic/B. Hood
 
19 Womens Club D 8+
10
20 Mens Ltwt F 2x
2
21 Womens Open F-J 4+
5
22 Mens Hwt. H 2x
4
    Cambridge Boat Club (A)
C. Zezza/H. Hamilton
 
    Composite: Capital, Palm Beach (A)
 
    Composite: Detroit Boat Club, Colorado Rowing (A)
H. Wurster/R. Jones Jr
 
    Potomac Boat Club (A)
F. Theyer/W. Cox
 
23 Womens Open D-J 2-
2
24 Mixed E 4x
2
25 Mens Ltwt A-C 4x
0
26 Womens Open AA-B 4-
0
27 Mixed D 8+
5
28 Mens Club A 4+
3
29 Womens Club A 4+
6
30 Mens Hwt. C 4x
5
    Cambridge Boat Club (A)
J. Grant/T. Darling/J. Pierce/J. Manson
 
    Composite: Ft. Worth, Detroit Boat Club, White Rock Rowing (A)
P. McDonough/A. Boileau/R. Lesnau/T. Carr
 
    Greenwich Crew (A)
T. Wike/M. Tebay/M. Hausleitner/D. Durkovic
 
    Composite: Riverside, Minneapolis Rowing Club, Palm Beach (A)
J. McGaffigan/S. Norman/J. Dundon/S. Wolf
 
    Union Boat Club (A)
C. Wemyss/R. Wettach/B. Mannino/C. Storm
 
31 Womens Open C 4x
7
32 Mens Hwt. E 2-
4
33 Womens Ltwt E 1x
5
34 Mens Hwt. F-J 8+
3
    Composite: Capital, Long Beach, Potomac, Masters Coaching, Occoquan International, Palm Beach (A)
D. Spencer/M. McGuirk/T. Kakas/J. Nunn/F. Fischer/P. Knight/R. Tollman/D. Draeger/L. Heim (Cox)
 
    Composite: Occoquan, Minneapolis Rowing Club, Genesee Waterways, Detroit Boat Club, Alexandria (A)
 
    St. Andrew's Alumni Racing (A)
G. Cadwalader/G. Shuster/A. Parrish/W. Paul/E. Cruikshank, III/J. Reeve/J. Burke/J. Morton/J. Schoonover (Cox)
 
35 Womens Club B 4x
2
36 Mixed LTA 2x
0
37 Mens Ltwt D-J 4x
7
38 Mens Hwt. AA-A 4x
2
39 Womens Open AA-A 4x
1
40 Mens Ltwt B 1x
2
41 Womens Open B 8+
3
42 Mens Hwt. D 1x
7
43 Womens Open D 2x
6
44 Mens Hwt. F 1x
14
    Alexandria Community Rowing (A)
J. Rubini
 
    Lincoln Park Boat Club (A)
T. Conway
 
    Merrimac River Rowing Association (A)
T. Wheatley
 
    Mid Hudson Rowing Association (A)
M. Griffin
 
    Narragansett Boat Club (A)
K. Wise
 
    Palm Beach Rowing Association, Inc. (A)
J. Green
 
    Pettipaug YC Rowing (A)
P. Falk
 
    Rockford Crew (A)
R. Anderson
 
    Salisbury Boat Club (A)
A. Inglis
 
    Saratoga Springs Rowing Club, Inc. (A)
A. Frizzera
 
    Winnipesaukee Rowing Club (A)
D. Stowe
 
    Palm Beach Rowing Association, Inc. (B)
C. Baker
 
    Upper Valley Rowing Foundation (B)
D. Ruml
 
    Holyoke Rows (L)
P. Knaplund
 
45 Womens Open F 2x
3
46 Mens Hwt. I 1x
2
47 Mixed A 4+
3
48 Mixed C 4+
6
49 Mens Club E-J 8+
9
50 Parent Child, M/S, F/D 2x
3
Friday, August 10, 2012
51 Mixed E 4+
1
52 Mixed C 2x
14
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
D. Wolff/K. Brown
 
    Community Rowing, Inc. (A)
L. Sheffner/N. Watts
 
    Composite: Greenwich Crew, Unaff. (USA) (A)
M. McCormack/B. Eldridge
 
    La Baie Verte Rowing Club, Inc. (A)
K. Dollhopf/K. Kramer
 
    Maritime Rowing Club (A)
S. Hedges/R. Potts
 
    Narragansett Boat Club (A)
D. Gorriaran/T. Glover
 
    Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (A)
B. Plage/J. Goldblatt
 
    Composite: Rivanna, Passaic River (A)
C. Jackson/D. Cenit
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
K. Foran/J. Wilson
 
    Texas Rowing Center (A)
K. Gates/C. Adams
 
    University Barge Club (A)
K. Ennis/A. Cook
 
    Composite: Cambridge, Palm Beach (B)
D. Johnson/E. Kennelly
 
    Swan Creek Rowing Club (B)
H. Green/S. Platt
 
    Lincoln Park Boat Club (C)
A. Idaszak/M. Idaszak
 
53 Mixed A 2x
5
54 Mens Hwt. I-J 2x
5
55 Womens Open F 1x
2
56 Mens Ltwt F 1x
4
57 Womens Open D 8+
10
58 Mens Ltwt D 1x
4
59 Womens Open B 2x
8
60 Mens Hwt. B 4+
8
    Composite: Cambridge, Palm Beach (A)
M. Duby/S. Norman/D. Johnson/J. Moore/J. Chatzky (Cox)
 
    Composite: CHARGERS, Genesee (A)
F. Sarmast/J. Stratton/J. Abbott/E. Summers/H. Sims (Cox) (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
J. Luker/C. Seglem/A. Shenker/O. Schueller/K. Lane (Cox)
 
    D.C. Strokes Rowing Club (A)
F. Walker/S. Stappen/B. Freeman/C. Barkey/M. Stratmoen (Cox)
 
    Farmington Valley Rowing Association (A)
D. Shepard/R. Farnam/A. Langford/J. Pelletier/c. clark-flanagan (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
M. McGuire/M. Dunbar/B. Erne/s. reckless/B. Dorenkott (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
B. DiSalle/T. Donohoe/S. Martino/T. Hudak/J. Watt (Cox)
 
61 Womens Ltwt A 4+
0
62 Mens Ltwt A-C 4+
1
63 LTA 1x
2
64 Womens Ltwt E-J 4+
6
65 Mens Club D 8+
6
66 Mens Ltwt G 1x
4
67 Womens Club E-J 4x
5
68 Mens Hwt. E 4x
7
    Composite: Bachelors, New York AC, Baltimore, University (A)
C. Windeknecht/R. Miller/A. Cook/M. Daemen
 
    Composite: Lincoln Park Boat Club, Rio Salado (A)
p. walsh/J. Streur/M. Idaszak/L. Sklyanskiy
 
    Composite: Minneapolis Rowing Club, Palm Beach (A)
J. Jablonic/J. Green/C. Baker/M. Stormberg
 
    Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (A)
W. Plage/G. Hack/J. Parker/C. McCawley
 
    Composite: Western Reserve, Detroit Boat Club, Rockford, Ridley Graduate (A)
B. Whitehead/R. Lesnau/R. Anderson/J. Pauls
 
    Composite: Occoquan International, Palm Beach (B)
W. Purdy/P. Stekl/D. Sayner/M. Totta
 
    Composite: Narragansett, Western (E)
A. Washburn/W. Prichett/K. Juurakko/D. Gorriaran
 
69 Womens Club C 4+
7
70 Mens Club C 4+
8
71 Womens Open AA 2x
3
72 Mens Hwt. A 8+
6
73 Womens Club B 8+
3
74 Mens Hwt B 4x
4
75 Womens Open D-J 4-
5
76 Mens Club E 4+
5
77 Womens Ltwt C 2x
5
78 Mens Ltwt H-J 2x
2
79 Womens Ltwt F-J 1x
7
80 Mens Hwt. F 2-
1
81 Womens Ltwt D 1x
3
82 Mens Ltwt D 2x
0
83 Womens Ltwt B 2x
0
84 Mens Ltwt B 2x
0
85 Womens Open AA-A 2-
2
86 Mens Hwt. AA 2x
2
    Composite: Fairmount, Nashville (A)
K. Montenegro/F. Sanders
 
    Palm Beach Rowing Association, Inc. (A)
J. Morrison/C. Fraser
 
87 Womens Ltwt E 2x
5
88 Mixed F-J 4+
7
    Composite: Carnegie Lake, Mohawk River, Potomac (A)
C. Shuster/K. Shuster/K. Hughes/C. Tropp/B. Willis (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Composite: Genesee Waterways, Detroit Boat Club (A)
J. Bernfield/R. Eckles/D. Adams/K. Vosburgh/K. Soeth (Cox)
 
    Composite: Maritime Rowing Club, CHARGERS, Carnegie Lake, Alexandria Masters (A)
 
    Composite: Maritime Rowing Club, CHARGERS, Norwalk River, Genesee (A)
B. Hawkey/D. Yochum/P. Hawkey/L. Hathaway/J. Peter (Cox)
 
    Composite: Masters Coaching, Occoquan International, Palm Beach (A)
T. Kakas/D. Draeger/B. Buch/P. Shumate/J. Chatzky (Cox)
 
    Composite: Corvallis, St. Catharines (B)
 
89 Womens Open G-J 1x
3
90 Mens Hwt. G-J 4x
8
    Cambridge Boat Club (A)
O. Simanovsky/R. Lee/M. Hyde/L. Sweet
 
    Composite: Capital, Long Beach, Occoquan International, Palm Beach (A)
J. Nunn/M. McGuirk/R. Tollman/D. Spencer
 
    Chelsea Boat Club, Inc. (A)
K. Santucci/C. Lindner/J. McGirl/P. Fuery
 
    Composite: College BC, Cambridge, Western (A)
R. Kendall/C. Zezza/K. Juurakko/H. Hamilton
 
    Composite: Fairmount, Malta, Potomac (A)
R. Stehlik/C. Patterson/R. Sargent/W. Cox
 
    Composite: La Baie Verte, Detroit Boat Club, Colorado Rowing (A)
H. Wurster/R. Shellman/R. Jones/M. Thibault
 
    Composite: Palmetto Rowing Club, New Haven (A)
R. Dyer, Jr./N. Thetford/D. ERDMAN/B. Walsh
 
    Composite: Cambridge, Potomac, Detroit Boat Club, Greenwich Crew (B)
C. Selden/R. Slocum/W. Reimann/D. Sitek
 
91 Womens Open E 1x
7
92 Mens Ltwt E 1x
7
93 Womens Open C 4+
6
94 Mens Hwt. C 1x
11
95 Womens Open A 2x
7
96 Mens Hwt. A 2x
3
97 Mens Hwt. E-F 4-
6
    Cambridge Boat Club (A)
R. Borggaard/C. Richards/F. Schoch/C. Pieper
 
    Detroit Boat Club (A)
 
    Composite: Fairmount, Atlanta, Alexandria (A)
D. Wolff/J. Willemin/J. Rubini/R. Sargent
 
    Palm Beach Rowing Association, Inc. (A)
C. Baker/W. Updegrave/J. Green/M. Stormberg
 
    Composite: PCRA, Greenwich Crew (A)
 
    Union Boat Club (A)
N. Baker/T. Owston/J. Besser/C. Storm/B. Baker (Cox)
 
98 Mens Hwt. D 4-
1
99 Mixed B 8+
6
100 Parent/Child F/S 2x
4
    La Baie Verte Rowing Club, Inc. (A)
K. Dollhopf/K. Dollhopf
 
    Composite: Long Beach, Palm Beach (A)
E. Johnson/D. Johnson
 
    Quinsigamond Rowing Association, Inc. (A)
N. Guida/P. Guida
 
    Union Boat Club (A)
J. Besser/D. Besser
 
Saturday, August 11, 2012
101 Mixed B 2x
9
102 Mixed D 4x
4
103 Mixed F 4x
5
104 Mens Ltwt A 1x
8
105 Womens Open A 4+
2
106 Mens Hwt. C 2x
13
    Cambridge Boat Club (A)
J. Grant/T. Darling
 
    Community Rowing, Inc. (A)
K. Dutt/N. Watts
 
    Composite: Dolphin, Pacific (A)
J. Abrams/M. Doesserich
 
    Composite: Ft. Worth, White Rock Rowing (A)
T. Carr/P. McDonough
 
    Lincoln Park Boat Club (A)
J. Streur/D. Williams
 
    Composite: Narragansett, Nereid (A)
M. Smith/D. Gorriaran
 
    Potomac Boat Club (A)
T. Nix/G. Holland
 
    Severn River Rowing Club (A)
B. Ingleton/B. Wink
 
    Texas Rowing Center (A)
m. knifton/K. Gates
 
    Composite: Undine, Palm Beach (A)
S. Norman/F. Rowe
 
    Union Boat Club (A)
M. Cataldo/T. Bohrer
 
    Lincoln Park Boat Club (B)
G. Alexandru/M. Idaszak
 
    Composite: Narragansett, Atlanta (C)
T. de Koekkoek/J. Brock
 
107 Womens Open C 1x
2
108 Mens Hwt. E 2x
9
109 Womens Open E 8+
6
110 Mens Hwt G 1x
12
111 Womens Ltwt D 4+
4
112 Mens Club G-J 4+
3
113 Womens Ltwt A-C 4x
3
114 Mens Hwt. AA-A 4-
0
115 Mixed A 8+
2
116 Mens Hwt. B 8+
3
117 Womens Open B 4x
4
118 Mens Hwt. D 4+
7
    Aqueduct Rowing Club (A)
A. Carey/S. Koch/S. Patrick/M. Gilbert/C. Gilbert (Cox)
 
    Cambridge Boat Club (A)
R. Murphy/C. Richards/A. Balogh/d. chernoff/A. Zecha (Cox)
 
    Composite: Minneapolis Rowing Club, Potomac, Detroit Boat Club, Palm Beach (A)
C. Redhead/R. Lesnau/S. Faber/N. Holland/A. Herman (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
P. Folger/P. Bogden/S. Fondriest/C. Walsh/P. Peou (Cox)
 
    Upper Valley Rowing Foundation (A)
M. Stafford/R. Haynes/T. Cox/C. Tindall/D. Cosentino (Cox)
 
    Westford Community Rowing (A)
J. Raichek/P. Orford/L. Alinskas/B. Meyer/G. Orford (Cox)
 
    Composite: Occoquan International, Palm Beach (B)
W. Purdy/P. Stekl/M. Totta/D. Sayner/G. Goldring (Cox)
 
119 Womens Club D 4+
7
120 Mens Hwt. F 4+
3
    Detroit Boat Club (A)
 
    Palm Beach Rowing Association, Inc. (A)
C. Baker/W. Updegrave/J. Green/M. Stormberg/J. Chatzky (Cox)
 
    Cambridge Boat Club (C)
s. Hamilton/S. Timpany/P. Lester/D. Bakinowski/C. Boit (Cox)
 
121 Womens Club E-J 8+
6
122 Mens Hwt. H 1x
4
    Cambridge Boat Club (A)
C. Zezza
 
    New York Athletic Club (A)
L. Klecatsky
 
    Palm Beach Rowing Association, Inc. (A)
R. Tollman
 
    Pettipaug YC Rowing (A)
J. Laundon
 
123 Mens Hwt. C 2-
4
    Community Rowing, Inc. (A)
K. Dutt/N. Watts
 
    Palm Beach Rowing Association, Inc. (A)
J. Moore/D. Johnson
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
c. cahall/H. Jedema
 
    Composite: Virginia, Unaff. (USA) (B)
B. Rusinovic/B. Hood
 
124 Mens Club A-B 8+
6
125 Mixed G-J 4x
6
126 Womens Ltwt B 4+
0
127 Womens Ltwt D 2x
3
128 Mens Hwt. AA 1x
8
129 Womens Ltwt A 1x
3
130 Mens Ltwt C 2x
1
131 Womens Club C 8+
6
132 Mens Hwt. E 8+
6
    Composite: Ann Arbor RC, CHARGERS, Kansas City, Detroit Boat Club, Genesee (A)
J. Bernfield/D. Wojdyla/D. Crouse/M. Clauss/P. Dudzick/R. Eckles/E. Summers/B. Massey/H. Sims (Cox) (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
P. Beaman/P. Flack/J. Randle/J. Coyne/D. Stevenson/C. Christensen/A. Milia/J. Owens/M. Bell (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
G. van der Vink/P. Bogden/S. Fondriest/R. Griffin/S. Kerr/F. Hathaway/W. Kostoff/T. Baxter/T. Felker (Cox)
 
    Composite: San Diego RC, California Yacht Club (A)
A. Hewitt/A. Sloate/D. Frost/B. Boxer Wachler/G. Barnes/R. Yocum/S. Albani/D. Wragg/J. Taylor-Brown (Cox)
 
    Composite: Undine, Occoquan International, Palm Beach (A)
S. Norman/F. Rowe/J. Moore/D. Johnson/M. Stormberg/M. McGuirk/J. Green/C. Baker/J. Chatzky (Cox)
 
    Composite: Riverside, Minneapolis Rowing Club, Palm Beach (B)
W. Purdy/P. Stekl/M. Totta/D. Sayner/W. Updegrave/A. O'Brien/J. Jablonic/C. Redhead/G. Goldring (Cox)
 
133 Womens Club E 4+
9
134 Mens Hwt. G-J 2-
3
135 Mens Ltwt D-J 4+
3
136 Womens Ltwt F-J 2x
3
137 Mixed TA w/fixed seat 2x
0
138 Womens Open C 2-
0
139 Mens Club C 8+
7
140 Mens Hwt. B 2x
7
141 Womens Open B 4+
7
142 Mens Hwt. D 2x
5
143 Womens Open D 1x
3
144 Mens Hwt. F 4x
1
145 Womens Open F-J 4x
7
146 Mens Hwt. J 1x
1
147 Womens Club A 8+
0
148 Mixed C 4x
7
149 Mixed E 2x
10
150 Parent/Child M/D 2x
2
Sunday, August 12, 2012
151 Mixed G 2x
8
152 Mixed E 8+
4
153 Mixed C 8+
7
154 Womens Open AA 4+
3
155 Mens Ltwt I-J 1x
3
156 Womens Club F-J 4+
5
157 Mens Hwt. F 2x
8
    Cambridge Boat Club (A)
L. Elswit/E. Ford
 
    Composite: Lincoln Park Boat Club, Potomac (A)
T. Conway/L. Yaffe
 
    Mid Hudson Rowing Association (A)
M. Griffin/W. Davies
 
    Palm Beach Rowing Association, Inc. (A)
C. Baker/M. Stormberg
 
    Union Boat Club (A)
J. shamir/S. Reppert
 
    Composite: Western, Rockford (A)
K. Juurakko/R. Anderson
 
    Quinsigamond Rowing Association, Inc. (C)
A. Hight/W. OBrien
 
    Narragansett Boat Club (F)
A. Washburn/W. Prichett
 
158 Womens Open D 4+
5
159 Mens Hwt. D 8+
7
    Composite: Ann Arbor RC, CHARGERS, Kansas City, Detroit Boat Club, Genesee (A)
W. Greene/D. Wojdyla/M. Thibault/B. Massey/D. Crouse/K. McGowan/E. Summers/J. Paduda/J. Peter (Cox)
 
    Cambridge Boat Club (A)
D. Chernoff/N. copley/T. DeWitt/M. Duby/T. Fulham/P. Rioux/C. Petruzziello/P. Watkins/C. Boit (Cox)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
E. Stoll/T. Cordes/J. Rifkin/M. Robinson/G. Wilson/T. Heldt/M. Burroughs/O. Frenzel/C. Fults (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
G. van der Vink/P. Folger/G. Love/F. Hathaway/S. Fondriest/R. Griffin/C. Fleschner/T. Baxter/T. Felker (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
D. Pelletier/C. Massing/E. Truntz/D. Coughlin/M. Melanson/M. Martin/J. Chunis/M. Harnad/E. Johnson (Cox)
 
    Composite: Undine, Palm Beach, Greenwich Water Club (A)
S. Norman/F. Rowe/C. Redhead/J. Green/C. Ives/W. Updegrave/S. Wolf/A. Aiken/J. Chatzky (Cox)
 
    Composite: Upper Valley Rowing, Occoquan International, Palm Beach (B)
T. Ayer/D. Johnson/J. Moore/W. Purdy/P. Stekl/D. Sayner/M. Totta/P. Kermond/G. Goldring (Cox)
 
160 Womens Club B 4+
2
161 Mens Hwt. B 1x
7
162 Mixed A 4x
1
163 Mixed LTA 4+
0
164 Mixed H-J 2x
3
165 Mens Club A-D 4x
2
166 Mens Ltwt G 2x
3
167 Womens Open E 4x
3
168 Mens Ltwt E 2x
2
169 Womens Ltwt C 1x
2
170 Mens Ltwt C 1x
6
171 Womens Open A 8+
2
172 Mens Hwt. AA-A 2-
1
173 Womens Open B 2-
2
174 Mens Ltwt A 2x
3
175 Mens Hwt. B-C 4-
1
176 Mens Hwt. G-J 4-
3
177 Womens Open C 4-
0
178 Mens Ltwt H 1x
2
179 Womens Open F-J 8+
7
180 Mens Club F 4+
4
181 Womens Open D 4x
6
182 Mens Hwt. D 4x
5
183 Womens Open B 1x
5
184 Mens Club B 4+
7
185 Mens Club D 4+
5
186 Womens Club A 4x
0
187 Womens Ltwt A 2x
3
188 Womens Club D 4x
3
189 Womens Open G-J 2x
4
190 Mens Hwt. G-J 4+
5
191 Womens Open E 4+
6
192 Mens Hwt. E 4+
5
    Cambridge Boat Club (A)
C. Hamlin/D. Chernoff/T. DeWitt/P. Rioux/C. Boit (Cox)
 
    La Baie Verte Rowing Club, Inc. (A)
S. Engelhardt/R. Shellman/P. Walsh/K. Dollhopf/P. Leier-Engelhardt (Cox)
 
    Composite: Occoquan International, Palm Beach (A)
W. Purdy/P. Stekl/M. Totta/D. Sayner/G. Goldring (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
G. van der Vink/F. Hathaway/S. Kerr/W. Kostoff/T. Felker (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
D. Pelletier/D. Coughlin/J. Chunis/M. Harnad/K. Ruppar (Cox)
 
193 Womens Open C 2x
11
194 Mens Hwt. C 8+
4
    D.C. Strokes Rowing Club (A)
F. Walker/T. Liggett/B. Freeman/S. Stappen/B. Lehman/M. Marriott/J. Henderson/D. Alosi/M. Stratmoen (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
S. Durkin/N. Davies/T. Nix/G. LeSage/P. Folger/C. Fleschner/S. Fondriest/P. Bogden/M. Ulbricht (Cox)
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
 
    Composite: Undine, Minneapolis Rowing Club, Detroit Boat Club, University, Palm Beach (A)
S. Norman/F. Rowe/R. Lesnau/D. Johnson/J. Moore/S. Faber/A. Cook/C. Redhead/J. Chatzky (Cox)
 
195 Womens Open A 1x
6
196 Mens Hwt. A 4+
6
197 Mens Club E-J 4x
7
198 Mixed D 4+
3
199 Mixed B 4x
3
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change