USRowing Masters National Championships

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Thursday, August 9, 2012
1 Mixed B 4+
5
2 Mixed D 2x
11
3 Mixed F 2x
7
4 Mens Hwt. A 1x
7
5 Womens Open AA 1x
6
6 Mens Hwt. C 4+
9
7 Womens Open C 8+
7
8 Mens Hwt E 1x
9
    Cambridge Boat Club (A)
D. Ruane
 
    Guelph Rowing Club (A)
J. Tardiff
 
    Independence Rowing Club (A)
T. Hefferan
 
    Potomac Boat Club (A)
H. McEntee
 
    Texas Rowing Center (A)
R. Lynch
 
    Pettipaug YC Rowing (B)
J. Bogaert
 
    Potomac Boat Club (B)
L. Yaffe
 
    Community Rowing, Inc. (D)
S. Maire
 
    Community Rowing, Inc. (E)
R. Beyer
 
9 Womens Open E 2x
5
10 Mens Hwt G 2x
4
    Berkeley Paddling & Rowing Club (A)
D. Hunt/S. Schaffran
 
    Composite: Craftsbury, Cambridge (A)
J. Townsend/H. Hamilton
 
    Cambridge Boat Club (B)
A. Flanders/C. Zezza
 
    Community Rowing, Inc. (C)
H. Scott/C. Wolfe
 
11 Womens Ltwt D-J 4x
5
12 Womens Club C 4x
4
13 Mixed F-J 8+
5
14 Womens Ltwt C 4+
4
15 Mens Hwt. AA 4+
3
    Potomac Boat Club (A)
S. Durkin/C. Mathieu/E. Edstrom/A. DelSordo/D. Ben (Cox)
 
    Quinsigamond Rowing Association, Inc. (A)
W. Ramos/J. MacDonald/P. kashmanian/M. McNeill/K. burke (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
J. Henry/A. Schwarzkopf/R. Andrews/M. Castrovinci/K. Lane (Cox)
 
16 Mens Hwt B 2-
0
17 Womens Ltwt B 1x
5
    Cambridge Boat Club (A)
N. Strom
 
    Vesper Boat Club (A)
R. Jerril
 
    Cambridge Boat Club (B)
A. Siems Flanders
 
    Community Rowing, Inc. (B)
M. Varfi
 
    Yarmouth Rowing Club (B)
S. Younger
 
18 Mens Hwt D 2-
3
19 Womens Club D 8+
10
20 Mens Ltwt F 2x
2
21 Womens Open F-J 4+
5
22 Mens Hwt. H 2x
4
23 Womens Open D-J 2-
2
24 Mixed E 4x
2
25 Mens Ltwt A-C 4x
0
26 Womens Open AA-B 4-
0
27 Mixed D 8+
5
28 Mens Club A 4+
3
29 Womens Club A 4+
6
30 Mens Hwt. C 4x
5
31 Womens Open C 4x
7
32 Mens Hwt. E 2-
4
    La Baie Verte Rowing Club, Inc. (A)
S. Engelhardt/R. Shellman
 
    Narragansett Boat Club (A)
E. Watne/J. Duke
 
    Composite: PCRA, Greenwich Crew (A)
 
    Composite: Riverside, CRI (A)
P. Beaman/G. Piantedosi
 
33 Womens Ltwt E 1x
5
34 Mens Hwt. F-J 8+
3
35 Womens Club B 4x
2
36 Mixed LTA 2x
0
37 Mens Ltwt D-J 4x
7
38 Mens Hwt. AA-A 4x
2
39 Womens Open AA-A 4x
1
40 Mens Ltwt B 1x
2
41 Womens Open B 8+
3
42 Mens Hwt. D 1x
7
43 Womens Open D 2x
6
44 Mens Hwt. F 1x
14
45 Womens Open F 2x
3
46 Mens Hwt. I 1x
2
47 Mixed A 4+
3
48 Mixed C 4+
6
49 Mens Club E-J 8+
9
    Cambridge Boat Club (A)
J. Manson/J. Pierce/T. Darling/J. Grant/F. Schoch/C. Hamlin/C. Pieper/R. Borggaard/A. Zecha (Cox)
 
    CHARGERS Rowing Club (A)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
P. Beaman/P. Flack/D. Stevenson/J. Coyne/A. Milia/C. Christensen/S. Sutter/J. Owens/M. Bell (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
C. Ives/M. Tebay/P. Oudheusden/T. Wike/P. Bogin/H. Pohl/P. Pugliese/A. Reino MD/J. Sussman (Cox)
 
    New Haven Rowing Club (A)
G. Friel/M. Broder/D. Thomas/K. Knudsen/M. Nemeth/N. Thetford/R. Dyer, Jr./B. Walsh/S. Lin (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
G. van der Vink/C. Walsh/G. Love/P. Bogden/S. Kerr/W. Kostoff/R. Griffin/T. Baxter/A. Nguyen (Cox)
 
    Riverside Boat Club (A)
S. Danberg/E. Cook/J. Yasaitis/G. Piantedosi/P. Heimlicher/R. Livingston/J. Hanley/C. Burrington/J. Hanlon (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
V. Petrecca/B. Baggaley/R. Letzler/M. Krosse/T. Mueller/B. Morton/F. Rubenstein/J. Everett/P. Claflin (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
K. Krieger/M. Dunn/J. Watt/B. Anderson/M. Vernallis/S. Carr/C. Ryan/R. Ulsh/N. Dolphin (Cox)
 
50 Parent Child, M/S, F/D 2x
3
Friday, August 10, 2012
51 Mixed E 4+
1
52 Mixed C 2x
14
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
D. Wolff/K. Brown
 
    Community Rowing, Inc. (A)
L. Sheffner/N. Watts
 
    Composite: Greenwich Crew, Unaff. (USA) (A)
M. McCormack/B. Eldridge
 
    La Baie Verte Rowing Club, Inc. (A)
K. Dollhopf/K. Kramer
 
    Maritime Rowing Club (A)
S. Hedges/R. Potts
 
    Narragansett Boat Club (A)
D. Gorriaran/T. Glover
 
    Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (A)
B. Plage/J. Goldblatt
 
    Composite: Rivanna, Passaic River (A)
C. Jackson/D. Cenit
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
K. Foran/J. Wilson
 
    Texas Rowing Center (A)
K. Gates/C. Adams
 
    University Barge Club (A)
K. Ennis/A. Cook
 
    Composite: Cambridge, Palm Beach (B)
D. Johnson/E. Kennelly
 
    Swan Creek Rowing Club (B)
H. Green/S. Platt
 
    Lincoln Park Boat Club (C)
A. Idaszak/M. Idaszak
 
53 Mixed A 2x
5
54 Mens Hwt. I-J 2x
5
55 Womens Open F 1x
2
56 Mens Ltwt F 1x
4
57 Womens Open D 8+
10
58 Mens Ltwt D 1x
4
59 Womens Open B 2x
8
60 Mens Hwt. B 4+
8
    Composite: Cambridge, Palm Beach (A)
M. Duby/S. Norman/D. Johnson/J. Moore/J. Chatzky (Cox)
 
    Composite: CHARGERS, Genesee (A)
F. Sarmast/J. Stratton/J. Abbott/E. Summers/H. Sims (Cox) (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
J. Luker/C. Seglem/A. Shenker/O. Schueller/K. Lane (Cox)
 
    D.C. Strokes Rowing Club (A)
F. Walker/S. Stappen/B. Freeman/C. Barkey/M. Stratmoen (Cox)
 
    Farmington Valley Rowing Association (A)
D. Shepard/R. Farnam/A. Langford/J. Pelletier/c. clark-flanagan (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
M. McGuire/M. Dunbar/B. Erne/s. reckless/B. Dorenkott (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
B. DiSalle/T. Donohoe/S. Martino/T. Hudak/J. Watt (Cox)
 
61 Womens Ltwt A 4+
0
62 Mens Ltwt A-C 4+
1
63 LTA 1x
2
    Community Rowing, Inc. (A)
J. Thoennes
 
    Community Rowing, Inc. (E)
P. Lowell
 
64 Womens Ltwt E-J 4+
6
65 Mens Club D 8+
6
    CHARGERS Rowing Club (A)
F. Sarmast/J. Premo/E. summers/M. Clauss/J. Dancks/T. Davies/P. Dudzick/S. Haines/J. Peter (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
P. Beaman/K. Dutt/M. Milkin/P. Flack/D. Stevenson/C. Christensen/A. Milia/J. Coyne/M. Bell (Cox)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
E. Stoll/T. Cordes/G. Wilson/M. Robinson/J. Rifkin/T. Heldt/M. Burroughs/O. Frenzel/E. Chiang (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
G. van der Vink/C. Walsh/S. Kerr/G. Love/S. Fondriest/W. Kostoff/R. Griffin/T. Baxter/D. Ben (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Majd/C. Mutescu/F. Tudor/S. Bub/J. Traynor/D. Donovan/F. Ryan/l. kurzner/P. Claflin (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
M. Loughren/K. Krieger/M. Dunn/J. Watt/B. Anderson/M. Vernallis/S. Carr/C. Ryan/N. Dolphin (Cox)
 
66 Mens Ltwt G 1x
4
    Berkeley Paddling & Rowing Club (A)
D. Bort
 
    Rivanna Rowing Club, Inc. (A)
C. Wolfe
 
    St. Louis Rowing Club (A)
C. Cook
 
    Community Rowing, Inc. (D)
H. Scott
 
67 Womens Club E-J 4x
5
68 Mens Hwt. E 4x
7
69 Womens Club C 4+
7
70 Mens Club C 4+
8
71 Womens Open AA 2x
3
72 Mens Hwt. A 8+
6
    Capital Rowing Club (A)
S. Neumann/E. Leslie/D. Barksdale/B. Gauss/B. Luhman/A. Glandon/M. Riegelman/P. Courtney/E. Underhill (Cox)
 
    Composite: CHARGERS, Corvallis (A)
F. Sarmast/J. Premo/S. Rogers/J. Stratton/E. Summers/M. Sealander/D. Ringo/C. Hamilton/J. Peter (Cox)
 
    Composite: CRI, Friends of WPI, Unaff. (USA) (A)
J. Kramer/I. Buzanoski/M. Munroe/P. Beckwith/M. Milkin/S. Cohn/D. Bussey/A. Emerson/L. Kenney (Cox)
 
    D.C. Strokes Rowing Club (A)
S. Shakir/A. Rabus/B. Lehman/S. Stappen/B. Hackney/J. Radosevich/J. ortiz/C. Barkey/M. Stratmoen (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
C. Jungbluth/C. Mathieu/E. Edstrom/G. LeSage/S. Durkin/N. Davies/G. Holland/A. DelSordo/A. Nguyen (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
J. Luker/M. Castrovinci/C. Seglem/R. Andrews/A. Shenker/O. Schueller/J. Bernblum/J. Owens/K. Lane (Cox)
 
73 Womens Club B 8+
3
74 Mens Hwt B 4x
4
75 Womens Open D-J 4-
5
76 Mens Club E 4+
5
    CHARGERS Rowing Club (A)
F. Sarmast/M. Clauss/P. Dudzick/S. Hanies/J. Peter (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
P. Beaman/P. Flack/J. Randle/J. Coyne/M. Bell (Cox)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
E. Stoll/M. Robinson/G. Wilson/W. Horne/E. Chiang (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
G. van der Vink/C. Walsh/F. Hathaway/W. Kostoff/T. Felker (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
D. Raila/D. Donovan/J. Traynor/W. Shaw/P. Claflin (Cox)
 
77 Womens Ltwt C 2x
5
78 Mens Ltwt H-J 2x
2
79 Womens Ltwt F-J 1x
7
80 Mens Hwt. F 2-
1
81 Womens Ltwt D 1x
3
82 Mens Ltwt D 2x
0
83 Womens Ltwt B 2x
0
84 Mens Ltwt B 2x
0
85 Womens Open AA-A 2-
2
86 Mens Hwt. AA 2x
2
87 Womens Ltwt E 2x
5
88 Mixed F-J 4+
7
89 Womens Open G-J 1x
3
90 Mens Hwt. G-J 4x
8
91 Womens Open E 1x
7
92 Mens Ltwt E 1x
7
    Cambridge Boat Club (A)
P. Rioux
 
    Greater Lawrence Rowing (A)
F. Maldari
 
    Greenwich Crew (A)
B. Eldridge
 
    Mid Hudson Rowing Association (A)
W. Davies
 
    Potomac Boat Club (A)
E. Ryan
 
    Riverside Boat Club (A)
E. Ballo
 
    Community Rowing, Inc. (C)
J. Owens
 
93 Womens Open C 4+
6
94 Mens Hwt. C 1x
11
    California Yacht Club (A)
B. Boxer Wachler
 
    Community Rowing, Inc. (A)
N. Watts
 
    Fort Worth Rowing Club (A)
P. McDonough
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
J. Moss
 
    Unaffiliated (MEX) (A)
A. Rodriguez
 
    Unaffiliated (USA) (A)
P. Riordan
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
F. Rowe
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
T. Carr
 
    Fort Worth Rowing Club (B)
A. Boileau
 
    Lincoln Park Boat Club (C)
G. Alexandru
 
    Lincoln Park Boat Club (D)
M. Idaszak
 
95 Womens Open A 2x
7
96 Mens Hwt. A 2x
3
97 Mens Hwt. E-F 4-
6
98 Mens Hwt. D 4-
1
99 Mixed B 8+
6
100 Parent/Child F/S 2x
4
Saturday, August 11, 2012
101 Mixed B 2x
9
102 Mixed D 4x
4
103 Mixed F 4x
5
104 Mens Ltwt A 1x
8
105 Womens Open A 4+
2
106 Mens Hwt. C 2x
13
    Cambridge Boat Club (A)
J. Grant/T. Darling
 
    Community Rowing, Inc. (A)
K. Dutt/N. Watts
 
    Composite: Dolphin, Pacific (A)
J. Abrams/M. Doesserich
 
    Composite: Ft. Worth, White Rock Rowing (A)
T. Carr/P. McDonough
 
    Lincoln Park Boat Club (A)
J. Streur/D. Williams
 
    Composite: Narragansett, Nereid (A)
M. Smith/D. Gorriaran
 
    Potomac Boat Club (A)
T. Nix/G. Holland
 
    Severn River Rowing Club (A)
B. Ingleton/B. Wink
 
    Texas Rowing Center (A)
m. knifton/K. Gates
 
    Composite: Undine, Palm Beach (A)
S. Norman/F. Rowe
 
    Union Boat Club (A)
M. Cataldo/T. Bohrer
 
    Lincoln Park Boat Club (B)
G. Alexandru/M. Idaszak
 
    Composite: Narragansett, Atlanta (C)
T. de Koekkoek/J. Brock
 
107 Womens Open C 1x
2
108 Mens Hwt. E 2x
9
109 Womens Open E 8+
6
    Composite: Cambridge, CRI, East Arm, Masters Coaching (A)
D. Davis/D. Altobelli/K. Glover/J. Haas/R. Stone/C. Egan/P. Wayne/J. Zimmer/L. Heim (Cox)
 
    Composite: Hiawatha Island Boat Club, Vesper, Nereid, Unaff. (USA) (A)
 
    Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (A)
K. Dorsey/T. Patten/K. Tolson/A. Sullivan/L. Hook/D. Dodge/M. Fagan/M. Shepatin/J. MacManus (Cox)
 
    Skidmore Community Rowing (A)
 
    Composite: Western Reserve, Corvallis, Baltimore, Avalon, Greater Lawrence Rowing, Rock Creek (A)
P. Trimmer/S. Romilly/M. Merritt/L. Bogard/J. Barton/R. Hassani/S. Jones/S. Davidson/M. Carlsen (Cox)
 
    Composite: West Side Rowing Club, East Arm, Masters Coaching (B)
K. Cody/K. Malcolm/A. Moore/M. Scully/D. Noonan/E. Cassella/P. Shumate/E. Buch/S. Grady (Cox)
 
110 Mens Hwt G 1x
12
111 Womens Ltwt D 4+
4
112 Mens Club G-J 4+
3
113 Womens Ltwt A-C 4x
3
114 Mens Hwt. AA-A 4-
0
115 Mixed A 8+
2
116 Mens Hwt. B 8+
3
    Community Rowing, Inc. (A)
J. Luker/C. Seglem/D. Stevenson/O. Schueller/S. Sutter/J. Bernblum/A. Shenker/M. Castrovinci/S. Doughty (Cox)
 
    D.C. Strokes Rowing Club (A)
K. Kriese/J. Radosevich/B. Freeman/S. Stappen/B. Lehman/M. Marriott/F. Walker/D. Alosi/M. Stratmoen (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
D. Pelletier/C. Massing/E. Truntz/T. Raymond/J. DePatie/A. Valenti/M. Melanson/M. Harnad/E. Johnson (Cox)
 
117 Womens Open B 4x
4
118 Mens Hwt. D 4+
7
119 Womens Club D 4+
7
    Community Rowing, Inc. (A)
T. Lucas/C. Egan/C. Sutter/L. McCain/S. Lamprey (Cox)
 
    Genesee Rowing Club, Inc. (A)
L. Greene/M. Fredlund/J. Crispino/L. Civiletti/A. Strassenberg (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
 
    Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (A)
M. WELCH/J. Harrigan/M. Nappi/L. Germann/W. Fritz (Cox)
 
    Quinsigamond Rowing Association, Inc. (A)
A. Sullivan/S. Davis/M. Cadwallader/P. Sims/A. Zettek-Sumner (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
K. Raymond/A. Pfennigwerth/L. Winter/D. Trobee/J. Nix (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
L. Anders/M. Ulsh/W. Lomicka/J. Goldblum/A. Davies (Cox)
 
120 Mens Hwt. F 4+
3
121 Womens Club E-J 8+
6
122 Mens Hwt. H 1x
4
123 Mens Hwt. C 2-
4
    Community Rowing, Inc. (A)
K. Dutt/N. Watts
 
    Palm Beach Rowing Association, Inc. (A)
J. Moore/D. Johnson
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
c. cahall/H. Jedema
 
    Composite: Virginia, Unaff. (USA) (B)
B. Rusinovic/B. Hood
 
124 Mens Club A-B 8+
6
    Cambridge Boat Club (A)
G. Wilkins/T. Runeman/C. Flynn/K. Itrato/R. Scannell/K. Dupuis/H. Watanabe/J. Peschel/A. Zecha (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
D. Snowdon/A. McLaren/J. Luker/C. Seglem/N. Huber/M. Castrovinci/A. Shenker/O. Schueller/C. O'Reilly (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
S. Durkin/C. Mathieu/E. Edstrom/P. Hoyle/N. Davies/G. LeSage/A. DelSordo/J. Ledvina/D. Ben (Cox)
 
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
M. Dreier/J. Mosley/A. Simpson/C. Massing/S. Galett/T. Raymond/M. Puckly/H. Culver/K. Harnad (Cox)
 
    Union Boat Club (A)
J. Besser/J. Martin/g. garcia/G. DiPietro/J. Luck/D. Voight/B. Mannino/H. Palmer/E. McBurney (Cox)
 
    Union Boat Club (B)
C. Smallwood/L. Harwood/B. Mandaric/G. Garcia/J. Peterson/T. Owston/A. Gehant/A. Finch/Z. Williamson (Cox)
 
125 Mixed G-J 4x
6
126 Womens Ltwt B 4+
0
127 Womens Ltwt D 2x
3
128 Mens Hwt. AA 1x
8
129 Womens Ltwt A 1x
3
130 Mens Ltwt C 2x
1
131 Womens Club C 8+
6
132 Mens Hwt. E 8+
6
    Composite: Ann Arbor RC, CHARGERS, Kansas City, Detroit Boat Club, Genesee (A)
J. Bernfield/D. Wojdyla/D. Crouse/M. Clauss/P. Dudzick/R. Eckles/E. Summers/B. Massey/H. Sims (Cox) (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
P. Beaman/P. Flack/J. Randle/J. Coyne/D. Stevenson/C. Christensen/A. Milia/J. Owens/M. Bell (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
G. van der Vink/P. Bogden/S. Fondriest/R. Griffin/S. Kerr/F. Hathaway/W. Kostoff/T. Baxter/T. Felker (Cox)
 
    Composite: San Diego RC, California Yacht Club (A)
A. Hewitt/A. Sloate/D. Frost/B. Boxer Wachler/G. Barnes/R. Yocum/S. Albani/D. Wragg/J. Taylor-Brown (Cox)
 
    Composite: Undine, Occoquan International, Palm Beach (A)
S. Norman/F. Rowe/J. Moore/D. Johnson/M. Stormberg/M. McGuirk/J. Green/C. Baker/J. Chatzky (Cox)
 
    Composite: Riverside, Minneapolis Rowing Club, Palm Beach (B)
W. Purdy/P. Stekl/M. Totta/D. Sayner/W. Updegrave/A. O'Brien/J. Jablonic/C. Redhead/G. Goldring (Cox)
 
133 Womens Club E 4+
9
134 Mens Hwt. G-J 2-
3
135 Mens Ltwt D-J 4+
3
136 Womens Ltwt F-J 2x
3
137 Mixed TA w/fixed seat 2x
0
138 Womens Open C 2-
0
139 Mens Club C 8+
7
    Community Rowing, Inc. (A)
J. Luker/C. Seglem/M. Milkin/J. Bernblum/D. Stevenson/S. Sutter/A. Milia/O. Schueller/C. O'Reilly (Cox)
 
    Genesee Rowing Club, Inc. (A)
W. Greene/J. Prosack/D. Ringo/D. Yochum/E. Geoca/K. McGowan/G. Swagler/K. Zablotny/E. DeMeo (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
E. Stoll/W. Horne/G. Wilson/M. Robinson/M. Burroughs/T. Heldt/T. Cordes/j. sobieski/C. Fults (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
T. Nix/C. Mathieu/G. Holland/G. LeSage/P. Folger/G. Love/C. Fleschner/P. Hoyle/M. Ulbricht (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
T. Donohoe/M. Loughren/K. Krieger/M. Dunn/J. Watt/B. Anderson/M. Vernallis/S. Carr/N. Dolphin (Cox)
 
    Union Boat Club (A)
J. Besser/G. Garcia/A. Finch/G. DiPietro/J. Luck/D. Voight/B. Mannino/S. Reppert/E. McBurney (Cox)
 
140 Mens Hwt. B 2x
7
141 Womens Open B 4+
7
142 Mens Hwt. D 2x
5
143 Womens Open D 1x
3
144 Mens Hwt. F 4x
1
145 Womens Open F-J 4x
7
146 Mens Hwt. J 1x
1
147 Womens Club A 8+
0
148 Mixed C 4x
7
149 Mixed E 2x
10
150 Parent/Child M/D 2x
2
    Community Rowing, Inc. (A)
L. McCain/S. Douglas
 
    St. Louis Rowing Club (A)
K. Westervelt/D. Westervelt
 
Sunday, August 12, 2012
151 Mixed G 2x
8
    Composite: Atlanta, Detroit Boat Club (A)
R. Jones Jr/G. Teborek
 
    Berkeley Paddling & Rowing Club (A)
S. Schaffran/E. Braithwaite
 
    Cambridge Boat Club (A)
D. Bakinowski/J. Morse
 
    Durham Boat Club (A)
J. Dreher/C. Fuerst
 
    Composite: Potomac, Cambridge (A)
E. Hansen/F. Theyer
 
    Cambridge Boat Club (B)
C. Zezza/M. Zezza
 
    Potomac Boat Club (B)
J. Gardner/W. Cox
 
    Composite: Cambridge, CRI (C)
P. Wayne/H. Scott
 
152 Mixed E 8+
4
153 Mixed C 8+
7
154 Womens Open AA 4+
3
155 Mens Ltwt I-J 1x
3
156 Womens Club F-J 4+
5
157 Mens Hwt. F 2x
8
158 Womens Open D 4+
5
159 Mens Hwt. D 8+
7
160 Womens Club B 4+
2
161 Mens Hwt. B 1x
7
    Club d'aviron de Boucherville (A)
E. THERRIEN
 
    Community Rowing, Inc. (A)
K. Dutt
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
J. Moss
 
    Southeastern Connecticut Rowing Club (A)
G. Joseph
 
    Unaffiliated (USA) (A)
P. Riordan
 
    Western Reserve Rowing Association (A)
C. Braun
 
    Riverside Boat Club (C)
J. McGaffigan
 
162 Mixed A 4x
1
163 Mixed LTA 4+
0
164 Mixed H-J 2x
3
165 Mens Club A-D 4x
2
166 Mens Ltwt G 2x
3
167 Womens Open E 4x
3
168 Mens Ltwt E 2x
2
169 Womens Ltwt C 1x
2
    Cambridge Boat Club (A)
N. Strom
 
    Community Rowing, Inc. (A)
R. Churchill
 
170 Mens Ltwt C 1x
6
171 Womens Open A 8+
2
172 Mens Hwt. AA-A 2-
1
173 Womens Open B 2-
2
174 Mens Ltwt A 2x
3
175 Mens Hwt. B-C 4-
1
176 Mens Hwt. G-J 4-
3
177 Womens Open C 4-
0
178 Mens Ltwt H 1x
2
179 Womens Open F-J 8+
7
180 Mens Club F 4+
4
181 Womens Open D 4x
6
182 Mens Hwt. D 4x
5
183 Womens Open B 1x
5
184 Mens Club B 4+
7
185 Mens Club D 4+
5
186 Womens Club A 4x
0
187 Womens Ltwt A 2x
3
188 Womens Club D 4x
3
189 Womens Open G-J 2x
4
190 Mens Hwt. G-J 4+
5
191 Womens Open E 4+
6
192 Mens Hwt. E 4+
5
193 Womens Open C 2x
11
194 Mens Hwt. C 8+
4
195 Womens Open A 1x
6
196 Mens Hwt. A 4+
6
    Community Rowing, Inc. (A)
D. Snowdon/A. McLaren/M. Drljic/K. Dutt/S. Doughty (Cox)
 
    D.C. Strokes Rowing Club (A)
S. Shakir/J. Radosevich/J. ortiz/C. Barkey/R. Freedman (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
E. Edstrom/C. Mathieu/P. Hoyle/J. Ledvina/P. Peou (Cox)
 
    Quinsigamond Rowing Association, Inc. (A)
J. Peterson/P. Berube/P. Guida/J. Rath/L. Baker (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
B. DiSalle/M. Saykiewicz/T. Donohoe/M. Loughren/a. Davies (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
J. Henry/M. Castrovinci/J. Luker/C. Seglem/C. O'Reilly (Cox)
 
197 Mens Club E-J 4x
7
198 Mixed D 4+
3
199 Mixed B 4x
3
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change