OARS Youth Invitational
- Mar 10, 2012
- sprint
- Turkey Lake
- Orlando, FL (USA)
- Hosted By: Orlando Area Rowing Society, Inc.
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, March 10, 2012 | |||||
1 | Womens 1x | 6 |
|||
2 | Mens 1x | 12 |
|||
3 | Womens Varsity 8+ | 10 |
|||
4 | Mens Varsity 8+ | 12 |
|||
5 | Womens Freshmen 4+ | 11 |
|||
6 | Mens Freshmen 4+ | 10 |
|||
7 | Womens JV 8+ | 7 |
|||
8 | Mens JV 8+ | 10 |
|||
9 | Womens 2x | 12 |
|||
10 | Mens 2x | 14 |
|||
11 | Womens 3rd 8+ | 6 |
|||
Coconut Grove Rowing Club at Ransom Everglades School |
J. Zanzuri/A. Montoya/P. Fairman/S. Salgueido/L. Perlman/C. Lindsey/A. Golden/S. Francis/L. Leight (Cox)
|
|
|||
Lake Brantley Rowing Association |
B. Weinard/A. Finner/s. hartnett/S. Bonnough/F. Adebanjo/S. Nelson/L. Gardner/B. Harrison/K. Landrum (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. |
L. Torres/R. Beyk/R. Lateef/T. Gebert/L. Starling/A. Danos/M. Prenitzer/S. Straker/K. Hudak (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew |
K. Ammeson/G. Narcisco/K. Milam/J. BORNSTEIN/C. Forbes/B. Greenwood/l. chapell/M. Overbeck/M. Elizalde (Cox)
|
|
|||
Sebastian River High School Crew |
B. Nelson/E. Calvert/K. Digiacomo/K. Bryant/M. ALVAREZ/J. Storfer/S. Dutoi/A. Mugford/k. broomell (Cox)
|
|
|||
Space Coast Crew |
C. Hughey/M. Dimond/C. Goffinet/L. Webb/S. Byl/E. Guerra/M. Burley/R. Gotay/R. Aaronson (Cox)
|
|
|||
12 | Mens 3rd 8+ | 10 |
|||
Belen Jesuit Prep School |
J. Armengol/R. Woodry/h. garcia/C. Tello/R. Ismail/C. Rodriguez/J. Pereyra/R. Gutierrez/N. Vazquez (Cox)
|
|
|||
Coconut Grove Rowing Club at Ransom Everglades School |
D. Goodkin/H. Kaplan/H. Shulevitz/E. Lamar/M. Weiss/I. Giraldez/F. Lamar/W. Pol/O. Alfi (Cox)
|
|
|||
Lake Brantley Rowing Association |
A. Russian/J. brodsky/J. Passanisi/J. Curtis/J. Owens/a. garfinkel/M. Creamer/J. Van Clief/B. Davis (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. |
C. Caravello/N. Randazzo/N. Olgee/B. Watson/T. harris/J. Figueroa/D. Gullett/B. Shemelya/N. Griffin (Cox)
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. |
K. Medina/S. Grether/B. Frank/M. Romero/J. Goodyear/J. Hernandez/J. STINE/B. Cooper/J. Eberhart (Cox)
|
|
|||
Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. |
Z. chinn/T. Pinel/B. Rosenblum/C. Mitchell/L. Mast/J. Detrick/S. Reed/M. Nguyen/K. Swearingen (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew |
M. Castle/C. Norder/J. Molesphini/A. Mandelblum/J. Blythe/R. Schineller/C. Delaney/O. Jennings/M. York (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew |
A. Dluzneski/N. Edwards/A. Mochrie/R. Colett/N. Weibel/J. Kleinkopf/S. Mack/A. Senseman/D. Napoliello (Cox)
|
|
|||
Sarasota Crew |
J. Oravec/J. Lowther/C. Patel/I. Antonijuan/J. Knego/A. vittorio/A. Dezsi/J. Kulkarni/C. Berlin (Cox)
|
|
|||
Sarasota Scullers |
A. Grujin/A. Mitchell/C. Koehler/J. Konuru/D. Wright/H. Jenkins/C. Proffitt/J. Franks/L. King (Cox)
|
|
|||
13 | Mixed Middle School 8+ | 13 |
|||
14 | Womens Ltwt 8+ | 4 |
|||
15 | Mens Ltwt 8+ | 8 |
|||
16 | Womens Freshmen 8+ | 4 |
|||
17 | Mens Freshmen 8+ | 4 |
|||
18 | Womens Ltwt 4+ | 12 |
|||
19 | Mens Ltwt 4+ | 18 |
|||
20 | Womens JV 4+ | 16 |
|||
21 | Mens JV 4+ | 21 |
|||
22 | Womens Novice 8+ | 6 |
|||
23 | Mens Novice 8+ | 13 |
|||
24 | Womens Varsity 4+ | 18 |
|||
25 | Mens Varsity 4+ | 21 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change