USRowing Youth National Championship

  • Hosted By: USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, June 10, 2007
1 Womens Youth 1x
15
2 Mens Youth 1x
19
3 Womens Youth Ltwt 2x
16
4 Mens Youth Ltwt 2x
19
5 Womens Youth 2x
17
6 Mens Youth 2x
19
7 Womens Youth Ltwt 8+
20
8 Mens Youth Ltwt 4+
14
9 Womens Youth 4x
17
10 Womens Youth 4+
22
    Capital City Rowing (A)
G. Tuveson/A. Franklin/M. Gould/K. Essig/R. Dwork (Cox)
 
    Chattanooga Rowing (A)
T. Thul/K. Meaney/V. Wiedner/L. Miller/M. Vlasis (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
A. Schimian/S. Beiting/M. Hughes/M. Duffy/E. Kleiman (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
K. Scott/R. Shaffer/A. Fleming/C. Turner/J. Carlson (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
B. Brun/J. Malone/K. Holtvogt/G. Doepker/J. Athmer (Cox)
 
    Everett Rowing Association (A)
K. Tipton/S. Rauma/P. Welly/K. Stephenson/A. Overland (Cox)
 
    Fox Chapel Crew, Inc. (A)
K. McCarthy/C. Schoenecker/S. Dunn/M. Monahan/N. Barry (Cox)
 
    Groton School (A)
L. Gregory/K. Dwyer/E. Lamb/K. Maykranz/M. Cooper (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
K. McCullough/J. Horton/A. Niswonger/A. Enzminger/A. Nielson (Cox)
 
    Lowell High School Crew (A)
T. Saxton-fox/M. French/L. Gaughan/D. French/A. Tanimoto (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
L. Lang/L. Richards/K. White/K. Picchi/C. Lucas (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
A. Opalka/D. Golden/C. Backman/C. Thompson/E. Barney (Cox)
 
    North Suburban Crew, Inc. - Woodlands Academy (A)
M. Coleman/L. Sykora/J. Swinson/E. Rudnik/M. Guy (Cox)
 
    Oakland Catholic Rowing (A)
K. Sweeney/C. Holodnik/J. Polk/M. Nemeth/R. Steigerwald (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
L. Maguire/B. Holleman/L. Moss/M. Clements/A. Kirk (Cox)
 
    Peddie School (A)
L. Libfraind/E. Hawes/R. Carini/S. Pearson/C. Delaney (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
L. Kritzer/H. Lauth/R. Ellenbogen/S. Chalker/K. Thompson (Cox)
 
    Pomfret School (A)
F. Mueller/E. Ross/M. Colwell/M. Stuart/J. Field (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
M. Daly/M. Swaim/A. Gaigelas/J. Rand/S. Thorsten (Cox)
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
M. Horne/Q. Werner/K. Bess/L. Bragg/J. Friedman (Cox)
 
    West Side Rowing Club (A)
A. Angelo/M. Murphy/S. Giancola/S. Bailey/A. Todd (Cox)
 
    Wilmington Youth Rowing Association (A)
J. Gorcyca/A. King/J. Morsi/L. Osullivan/S. Mcdonald (Cox)
 
11 Mens Youth 4+
16
12 Womens Youth Ltwt 4+
20
13 Mens Youth Ltwt 8+
20
14 Mens Youth 4x
17
15 Womens Youth 8+
20
16 Mens Youth 8+
16
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change