USRowing Youth National Championship

  • Hosted By: USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, June 10, 2007
1 Womens Youth 1x
15
2 Mens Youth 1x
19
3 Womens Youth Ltwt 2x
16
4 Mens Youth Ltwt 2x
19
    California Yacht Club (A)
J. Kessler/J. Palmquist
 
    Conestoga Crew Club (A)
D. Porter/J. Lichman
 
    GMS Rowing Center (A)
M. Winkler/H. Rouse
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
P. Waites/T. Cameron
 
    Malvern Preparatory School (A)
M. Benedetto/M. Bohs
 
    Marina Aquatic Center Junior Rowing (A)
A. Wieshofer/M. Sato
 
    McCallie School (A)
C. Ryan/R. Peterson
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
G. Fort/H. Fort
 
    New Canaan High School Crew (A)
J. Mastera/P. Cleveland
 
    OKC Riversport (A)
B. Nessman/J. Riesenberg
 
    Pocock Rowing Center (A)
B. Bauman/J. Gibson
 
    San Diego Rowing Club (A)
C. Slater/G. Swain
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
N. Dugan/H. Kelley
 
    St. Mark's School of Texas (A)
J. Abramson/R. Wood
 
    Steel City Rowing Club (A)
J. Murcek/P. Zuza
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
J. Russell/D. Pervere
 
    Warwick High School (A)
F. Petrucci/E. Robotti
 
    Conestoga Crew Club (B)
T. McElwee/J. Apathy
 
    New Canaan High School Crew (B)
B. Hoeft/J. Ludemann
 
5 Womens Youth 2x
17
6 Mens Youth 2x
19
    Austin Rowing Club (A)
M. Jorgeson/W. Worrel
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
S. Hobbs/A. Powers
 
    Brighton Rowing Club, Inc. (A)
H. Fitts/A. Marsh
 
    Chattanooga Rowing (A)
Z. Koenig/S. Felton
 
    Christian Brothers Academy (A)
W. Schrade/T. Nesel
 
    Conestoga Crew Club (A)
B. Ortiz/D. Jakiela
 
    Delta Blades (A)
C. Kelley/A. Stubblefield
 
    Detroit Boat Club Crew (A)
E. Jorgenson/T. Cragg
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
B. Walz/B. Middlesteadt
 
    Maclay Crew (A)
M. Lundberg/H. Dickeson
 
    Malvern Preparatory School (A)
S. Stewart/M. Borgerson
 
    OKC Riversport (A)
M. Schlueter/D. Felling
 
    Osprey OARS, Inc. (A)
M. Sobotka/M. Smith
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
O. Traynor/C. Rodriguez
 
    St. Louis Rowing Club (A)
J. Powers/C. Klotz
 
    Steel City Rowing Club (A)
T. Charley/A. Smith
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
C. Ives/R. Higgins
 
    Vesper Boat Club (A)
J. Harper/W. Geller
 
    Worcester Public High Schools (A)
S. Burnson/A. Smith
 
7 Womens Youth Ltwt 8+
20
8 Mens Youth Ltwt 4+
14
9 Womens Youth 4x
17
10 Womens Youth 4+
22
11 Mens Youth 4+
16
12 Womens Youth Ltwt 4+
20
13 Mens Youth Ltwt 8+
20
14 Mens Youth 4x
17
15 Womens Youth 8+
20
16 Mens Youth 8+
16
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change