USRowing Youth National Championship

  • Hosted By: USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, June 10, 2007
1 Womens Youth 1x
15
2 Mens Youth 1x
19
3 Womens Youth Ltwt 2x
16
4 Mens Youth Ltwt 2x
19
5 Womens Youth 2x
17
6 Mens Youth 2x
19
7 Womens Youth Ltwt 8+
20
8 Mens Youth Ltwt 4+
14
9 Womens Youth 4x
17
10 Womens Youth 4+
22
11 Mens Youth 4+
16
12 Womens Youth Ltwt 4+
20
13 Mens Youth Ltwt 8+
20
14 Mens Youth 4x
17
15 Womens Youth 8+
20
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
C. Kapusta/A. Almquist/D. Barone/A. Winter/A. McCarn/V. Hartman/A. Egan/B. Bender/L. Vinciguerra (Cox)
 
    Austinburg Boat Club (A)
D. Vollman/L. Farina/K. Adams/L. Hauser/M. Wenstrup/K. Dubrul/A. Kwong/K. Dawe/C. Solimine (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
C. Breitenbach/C. Haack/R. Retzinger/E. Thurner Green/M. Lang/L. Sodelund/L. Van Lear/S. Ridge/B. Skidmore (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
S. Greenberg/S. Rosser/D. Les/C. Glandorf/P. Livingston/H. Woit/E. Carter/K. Woodacre/K. Sprague (Cox)
 
    Detroit Boat Club Crew (A)
L. Shook/E. Kalina/M. Largay/K. Switalski/C. Vandelinder/C. Sweeny/C. Hubbard/M. McCutcheon/E. Peck (Cox)/
 
    Everett Rowing Association (A)
M. Potts/A. Meyers/A. Japhet/S. Steif/G. Biascoechea/R. Dooley/M. Blue/A. Bostwick/J. Marine (Cox)
 
    Green Lake Crew (A)
M. Culp/M. Strand/A. Sullivan/H. deVos/S. Collins/M. Bauer/H. Yeager/L. Christie/C. Antunes (Cox)
 
    Long Beach Junior Crew (A)
A. Sunofsky/C. Mc Colgan/C. Felix/C. Johnson/R. Mossinger/A. Alexander/T. Vella/A. Cours/A. Suares (Cox)
 
    Mount Saint Joseph Academy (A)
M. Schluckebier/S. Farris/M. Kehan/M. Weber/M. Maginnis/L. Kieffer/E. Walker/H. O'Shea/J. Mieczkowski (Cox)
 
    Newport Aquatic Center (A)
S. Stone/S. Duclett/L. King/H. Patrick/C. Kroeger/K. Sanders/A. Ghourdjian/K. Drews/A. Handler (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
M. Kelley/K. Roblin/P. Dojscak/E. Clonts/C. Green/K. Tierney/A. Miller/A. Ardaman/L. Miceli (Cox)
 
    Phillips Exeter Academy (A)
C. Morris/E. McDermott/J. Flakne/A. Johnson/C. McDermott/R. Erickson-Kulas/A. Courtin/K. Regan/A. Nortey (Cox)
 
    Pittsford Crew (A)
E. Hessney/E. Eiffert/M. Spoto/K. Gibson/G. Morrow/L. Stummer/H. Driskell/S. Atkin/T. Moonan (Cox)
 
    Rose City Rowing Club (A)
K. Swenson/L. Johnson/A. Radys/M. Timoney/D. Beaty/E. Guinee-Cooper/J. Lee/I. Prosser/L. Evjen (Cox)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
R. Conway/A. Bell/K. Conway/S. Kreuger/C. Schufelt/S. Craig/A. Torres/A. Rower/E. Krison (Cox)/
 
    South Jersey Rowing Club (A)
K. Normoyle/C. Williams/J. Castorino/V. Brencher/K. Wilson/L. Arato/A. Carr/H. Brooks/C. Micka (Cox)
 
    St. Ignatius Crew (A)
E. Skelton/J. Kapjian-Pitt/E. Wilson/V. Carolyn/V. Schwab/S. Moran/H. Lynch/V. Dudley/E. Adler (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
M. Sloan/M. Wolferding/E. Gass/K. Medler/K. Verner/O. Killian/R. Waldrop/A. Gartenberg/K. Rudawsky (Cox)/
 
    Tulsa Rowing Club (A)
G. Klawitter/T. Jones/C. Brierre/A. Campbell/E. Fisher/A. Royce/K. Kline/T. Clayton/P. Fedon (Cox)
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
C. Nash/K. Doersch/C. Kohl/G. Luczak/A. Musky-Goldwyn/B. Nilan/M. Coburn/L. Effron/S. Schnoerr (Cox)
 
16 Mens Youth 8+
16
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change