Miami International Regatta
- Apr 6, 2013
- sprint
- Miami Marine Stadium
- Miami, FL (USA)
- Hosted By: Miami Rowing and Watersports Center, Inc.
- USRowing Registered (Self-Insured regatta)
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, April 6, 2013 | |||||
break | 7:00 AM | Saturday Morning C&C MTG | |||
break | Heats for the M & W HS Varsity 8+ | ||||
1 | 8:00 AM | Mens HS Ltwt Varsity 1x | 9 |
||
2 | Mens HS Varsity 1x | 5 |
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
M. Ferguson
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
l. mercenari
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
A. Pfeiffer
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B) |
S. Barnett
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (B) |
D. Barton
|
|
|||
3 | Womens HS Freshman 8+ | 2 |
|||
4 | Mens HS Freshman 8+ | 6 |
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
B. Gilbert III/c. Burke/J. Padron/N. Waterhouse/L. Lorenzo/J. Garcia/L. Mullin Garcia/C. Meagher/F. Piñera (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
H. Shanahan/N. Thompson/M. Prelle/D. Druckman/A. Lütge/A. Martinez/J. Kahn/J. Kramer/A. Roca-Garcia (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
D. Denmark/A. Ramos/J. Ceballos/F. HERRERA/W. Allen/J. Cisternas/Y. Schmied/J. Alvarado II/A. Bared (Cox)
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
A. Srour/A. Singh/A. Digeorgia/A. Gomez-Rivera/A. Wang/B. Weiss/A. Hashemi/A. Waldman/A. Momin (Cox)
|
|
|||
Westminster Academy Crew (A) |
J. Moore/C. Horton/T. Reynolds/D. Tong/C. Bachan/M. Radice/A. Berry/G. Blanco/K. Rondino (Cox)
|
|
|||
Pine Crest School Crew (B) |
M. Klar/J. Owens/J. Wexler/P. Savage/Z. Kahan/T. Vaughn/D. McGowan/S. Del Vecchio/s. seckler (Cox)
|
|
|||
5 | Mens HS Freshman 4+ | 7 |
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
C. Collazo/F. Guruceaga/D. Gonzalez/A. Bonnet/s. ugas (Cox)
|
|
|||
Coconut Grove Rowing Club at Ransom Everglades School (A) |
J. Gonzalez/A. Carles/S. Linhares/O. Alfi/C. Quintana (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
J. Kahn/R. Quintero/J. Kramer/J. Jaimes/L. Arrow (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
P. Maher/j. sorensen/Z. skypeck/V. Mayor/A. Bared (Cox)
|
|
|||
NSU University School (A) |
L. Lacerda/J. Frucht/D. Lazoff/N. Kleiman/B. Speigelman (Cox)
|
|
|||
Belen Jesuit Prep School (B) |
A. Fals Jr./A. Borroto/R. Navarro/S. Chamorro/S. Hernandez (Cox)
|
|
|||
Coconut Grove Rowing Club at Ransom Everglades School (B) |
J. Lindenfeld/C. Carlos/A. sanchez/J. Frydman/J. Squire (Cox)
|
|
|||
6 | Mens HS Ltwt Varsity 2x | 13 |
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
D. Stein/N. Brunk
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
C. Tornell/J. Bared
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
T. Barrow/J. Ricardel
|
|
|||
NSU University School (A) |
B. Blair/J. Silvera
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
A. Singh/A. Nass
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
K. Kage/A. Tom
|
|
|||
St. Johns Country Day School (A) |
B. Boulter/F. Carrasquillo
|
|
|||
Westminster Academy Crew (A) |
Z. Allsworth/M. Brohman
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B) |
J. Narson/K. Torres
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
L. Ramirez/D. Shay
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (B) |
T. Suh/J. D'Angelo
|
|
|||
Pine Crest School Crew (B) |
A. Weiss/A. Torrejon
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (B) |
N. Owen/T. Garalde
|
|
|||
7 | Womens HS Varsity 2- | 2 |
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
I. Morcos/Z. Thoennes
|
|
|||
St. Johns Country Day School (A) |
T. Colgate/C. Pardo
|
|
|||
8 | Mens HS 2- | 4 |
|||
9 | Womens HS Ltwt 8+ | 4 |
|||
Merion Mercy Academy (A) |
S. Thomas/A. Adams/E. Schrieber/M. Gregitis/E. Parker/B. Kayes/S. Jensen/K. Barton/M. Collington (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
s. Keeler/D. Keeler/E. Epstein/Z. Thoennes/I. Figueredo/S. Parma Vera/S. Sanchez/I. Morcos/E. Schwartz (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
P. Bancalari/M. Williford/S. Salazar/E. Ray/I. O'Sullivan/M. Guijarro/G. Izzo/S. Helou/A. Pena-Aleman (Cox)
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
A. Cureton/N. Izhakoff/N. Morris/J. Guimaraes/K. Mitchell/V. Medrano/G. Shabo/R. Ackerman/M. Goldberg (Cox)
|
|
|||
10 | Mens HS Varsity 4x | 2 |
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
M. Ferguson/F. Tavara/D. Stein/C. Nistal
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
N. Montalvo/l. mercenari/F. Aguilar/L. Mercenari
|
|
|||
11 | Womens HS Varsity 2x | 7 |
|||
Club España (A) |
M. Arrillaga/I. Rodarte
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
C. Meister/V. Stasaityte
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
Y. Herrera/A. Sorensen
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
K. Meyers/D. Chase
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
A. Combs/D. Gibson
|
|
|||
St. Johns Country Day School (A) |
B. Oliver/T. Colgate
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
M. Schneider/E. Steen
|
|
|||
12 | Mens HS Junior 4x | 5 |
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
A. Novoa/J. Perez/L. Suarez/H. FORMOSO-MURIAS
|
|
|||
Club España (A) |
F. Fernandez Grandizo/M. Arancibia/J. Sanchez Castro/R. Garcia
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
T. Hayes/S. Barnett/B. Pinedo/N. Brunk
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
D. Wendt/W. Huhta/K. Hislop/D. Barton
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
A. van Puffelen/J. Morcos/R. Higgins/J. Umbert
|
|
|||
13 | 9:00 AM | Womens HS Novice 8+ | 3 |
||
14 | Womens HS Ltwt Varsity 2x | 8 |
|||
Club España (A) |
P. Figueroa/I. Vazquez
|
|
|||
Coconut Grove Rowing Club at Ransom Everglades School (A) |
C. Roen/L. Tellez
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
D. Keeler/s. Keeler
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
P. Bancalari/M. Williford
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
G. HUTCHINGSON/B. Weinmann
|
|
|||
St. Johns Country Day School (A) |
C. Pardo/S. Robison
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B) |
S. Gelber/J. Feinstein
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
S. Salazar/S. Helou
|
|
|||
15 | Womens HS 3rd 8+ | 0 |
|||
16 | 10:00 AM | Mens HS Novice 4+ | 12 |
||
Coconut Grove Rowing Club at Ransom Everglades School (A) |
J. Gonzalez/A. Carles/S. Linhares/O. Alfi/J. Squire (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
A. Lutge/M. Tondo/J. Lopez/T. Ljung/D. Martell (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
S. Chica/j. sorensen/Z. skypeck/P. Maher/A. Bared (Cox)
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
J. Hong/A. Milone/C. Arroyo/M. Ricci/A. Greentree (Cox)
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
L. Wendt/L. Price/D. Wendt/J. Walker/E. Jimenez (Cox)
|
|
|||
St. Edward's School (A) |
m. murphy/g. read/e. jaffe/j. canevari/t. tee (Cox)
|
|
|||
St. Johns Country Day School (A) |
T. Hanson/K. Taylor/R. Teofilo/S. Arellano/M. Grubor (Cox)
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
B. Laing/L. Palker/N. Jones/E. Farrara/N. Koedam (Cox)
|
|
|||
Westminster Academy Crew (A) |
C. Renae/J. Joannou/M. Allison/J. Mills/J. Zolnowski (Cox)
|
|
|||
Coconut Grove Rowing Club at Ransom Everglades School (B) |
I. Hervada/L. Machado/L. Ferrer/A. Ferrer/M. Aldrich (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B) |
A. Martinez/T. Szynkarski/L. Gardani/D. Druckman/L. Arrow (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
A. Atencio/S. Viergutz/W. Allen/V. Mayor/X. Mendez (Cox)
|
|
|||
17 | Womens HS JV 8+ | 2 |
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
A. Sanchez/M. Rionda/D. Schwartz/C. Calvete/I. Figueredo/G. Sahwell/S. Sanchez/R. Martinez/S. Caballero (Cox)
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
K. Nemeth/S. Boroian/E. Lenner/l. mazzarisi/B. deSouza/E. Moldow/G. Shabo/A. Cureton/A. Dicce (Cox)
|
|
|||
18 | Womens HS Varsity 8+ | 5 |
|||
Merion Mercy Academy (A) |
S. Klippel/G. CrozierFitzgerald/S. Farrell/E. Romano/M. DeVlieger/K. Devlieger/C. Rice/A. Kane/A. Fondren (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
s. Keeler/D. Keeler/E. Epstein/Z. Thoennes/C. Meister/V. Stasaityte/S. Parma Vera/I. Morcos/E. Schwartz (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
A. Sorensen/A. Kahler/Y. Herrera/A. Orriols/E. Steen/M. Schneider/D. Pachon/K. Vasquez/G. Diaz (Cox)
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
S. Nelson/A. Shapiro/J. Anglin/S. Boroian/P. Kessler/m. pradel/K. Farlie/Y. Godoy/s. gevinson (Cox)
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
R. Rosenthal/J. Garruto/N. Boisvert/M. Jarvis/J. Jacobson/S. Haber/L. Rotkovitz/M. Jacobs/C. Charlesworth (Cox)
|
|
|||
19 | Mens HS Varsity 8+ | 5 |
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
C. Nistal/F. Tavara/M. Wiegering/J. Kahn/D. Alfonso/A. McCarthy/K. Torres/T. Hayes/M. Delic (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
N. Montalvo/L. Mercenari/F. Aguilar/l. mercenari/C. Tornell/D. Prego/A. van Puffelen/B. Ramirez/N. Ribeiro (Cox)
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
A. Srour/A. Hockman/A. Weiss/A. Singh/A. Torrejon/A. Hashemi/A. Gomez-Rivera/A. Wang/A. Momin (Cox)
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
C. Yang/C. Bonner/G. Waxman/J. Donohue/V. Gardilla/C. Eggstein/O. Kothari/N. Lario/C. Charlesworth (Cox)
|
|
|||
St. Johns Country Day School (A) |
B. Boulter/F. Carrasquillo/H. Chancey/N. Grubor/J. PARDO/E. BUSATTO/C. Hudson/J. Lessig/M. Morris (Cox)
|
|
|||
20 | Womens HS Novice 4+ | 6 |
|||
21 | Mens HS Novice 8+ | 8 |
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
A. Sanchez/C. Solanilla/L. Lorenzo/J. Garcia/D. Gonzalez/J. Pereyra/L. Mullin Garcia/C. Meagher/S. Hernandez (Cox)
|
|
|||
Coconut Grove Rowing Club at Ransom Everglades School (A) |
A. Carles/O. Alfi/C. Carlos/J. Lindenfeld/I. Hervada/S. Linhares/L. Machado/A. Ferrer/J. Squire (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
T. Szynkarski/A. Lutge/D. Druckman/L. Gardani/N. Thompson/M. Prelle/A. Martinez/H. Shanahan/L. Arrow (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
S. Chica/P. Maher/Z. skypeck/j. sorensen/S. Viergutz/D. Denmark/W. Allen/V. Mayor/A. Bared (Cox)
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
A. Srour/A. Hockman/A. Weiss/A. Singh/A. Digeorgia/A. Torrejon/A. Hashemi/A. Gomez-Rivera/A. Momin (Cox)
|
|
|||
St. Johns Country Day School (A) |
A. Makar/A. Gustafson/K. Taylor/R. Teofilo/M. Sobel/W. Weldon/W. SMITH/M. McMullen/S. Arellano (Cox)
|
|
|||
Belen Jesuit Prep School (B) |
H. FORMOSO-MURIAS/C. Collazo/F. Guruceaga/A. Bonnet/A. Fals/A. Borroto/R. Navarro/F. Fuentes/s. ugas (Cox)
|
|
|||
Pine Crest School Crew (B) |
r. wexler/Z. Kahan/J. Wallace/D. Moon/N. Aloia/P. Savage/P. Roberts/T. Vaughn/s. seckler (Cox)
|
|
|||
22 | 10:53 AM | Womens HS Junior 4x | 3 |
||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
l. wolfe/Y. Duggal/G. Sahwell/I. Oliva
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
C. VELEZ/M. Podeswa/S. Gordon/A. Pulliam
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B) |
R. Martinez/Z. Thoennes/D. Schwartz/J. Malter Terrada
|
|
|||
23 | Womens HS Ltwt 1x | 3 |
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
G. Ayzen
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
B. Weinmann
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B) |
A. Delaplaine
|
|
|||
24 | Womens HS Varsity 1x | 3 |
|||
Club España (A) |
M. Arrillaga
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
V. Stasaityte
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
J. Mellow
|
|
|||
25 | Mens HS Freshman 4x | 3 |
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
B. Gilbert III/c. Burke/J. Padron/N. Waterhouse
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
A. Lutge/N. Thompson/D. Druckman/A. Martinez
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
A. Ramos/J. Ceballos/W. Allen/F. HERRERA
|
|
|||
26 | Womens HS Varsity 4x | 3 |
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
s. Keeler/D. Keeler/C. Meister/E. Epstein
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
A. Sorensen/Y. Herrera/A. Kahler/M. Williford
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
L. Mangines/D. Chase/S. Artusi/S. Cavanagh
|
|
|||
27 | 11:00 AM | Mens HS Ltwt 8+ | 4 |
||
Belen Jesuit Prep School (A) |
L. Suarez/D. Guimaraes-Blandon/A. Seda/V. Cendan/A. Novoa/J. Perez/D. Dukenik/H. FORMOSO-MURIAS/M. de Ovin-Berenguer (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
D. Stein/N. Brunk/M. Theonnes/S. Kramer/D. Choukroun/S. Barnett/K. Akar/B. Pinedo/M. Delic (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
N. Montalvo/L. Mercenari/F. Aguilar/B. Ramirez/J. Toohey/D. Prego/C. Tornell/J. Bared/M. Vidaurri (Cox)
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
A. Srour/A. Hockman/A. Weiss/A. Singh/A. Digeorgia/A. Fisher/A. Udwin/A. Torrejon/A. Momin (Cox)
|
|
|||
28 | Womens HS Freshman 4+ | 6 |
|||
Club España (A) |
M. Fernandez Grandizo/L. Fernandez/N. Hernandez/P. Figueroa/I. Vazquez (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
S. Gelber/J. Feinstein/C. Gelber/S. Figuereo/A. Roca-Garcia (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
E. Ray/M. De Vengoechea/D. muinos/S. Hernandez/N. Murcia (Cox)
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
L. Goldman - Lotts/C. Roschman/B. deSouza/M. Klar/L. Siegel (Cox)
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
G. HUTCHINGSON/L. Finsie/S. Lopez/J. Van Malleghem/S. Sink (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
A. martinez/S. Bosch/N. Niego/L. Alvarez/A. Gordon (Cox)
|
|
|||
29 | Mens HS JV 4+ | 11 |
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
G. Michel/R. Villasante/R. Ismail/F. Fuentes/S. Hernandez (Cox)
|
|
|||
Coconut Grove Rowing Club at Ransom Everglades School (A) |
D. Goodkin/H. Kaplan/A. Abinader/I. Giraldez/C. Abraham (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
A. McCarthy/J. Kahn/S. Barnett/D. Alfonso/S. Scholl (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
J. Camaliche/A. Ramos-Rivera/R. Pearson/A. Denmark/K. Acosta (Cox)
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
A. Srour/A. Hockman/A. Weiss/A. Digeorgia/A. Momin (Cox)
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
J. Walker/D. Barton/K. Hislop/W. Huhta/E. Jimenez (Cox)
|
|
|||
St. Edward's School (A) |
w. campbell/g. read/b. brickman/s. kenney/h. smith (Cox)
|
|
|||
St. Johns Country Day School (A) |
J. Pardo/T. Teahan/C. Hudson/J. Lessig/M. Morris (Cox)
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
B. Laing/S. Beck/N. Koedam/M. SanJuan/A. Meade (Cox)
|
|
|||
Coconut Grove Rowing Club at Ransom Everglades School (B) |
A. Mendelson/J. Gonzalez/A. Carles/C. Carlos/J. Squire (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B) |
D. Choukroun/S. Barnett/T. Hayes/J. Narson/M. Delic (Cox)
|
|
|||
30 | 12:00 PM | Womens HS JV 4+ | 10 |
||
Coconut Grove Rowing Club at Ransom Everglades School (A) |
N. Austin/A. Austin/S. Angel/A. Lindenfeld/C. Quintana (Cox)
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
S. Horn/R. Craig/K. Maurer/N. Campbell/M. Collington (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
A. Sanchez/R. Martinez/D. Schwartz/C. Calvete/S. Caballero (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
M. Schneider/E. Steen/K. Vasquez/D. Pachon/G. Izzo (Cox)
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
L. O'Hara/l. mazzarisi/K. Nemeth/S. Boroian/s. gevinson (Cox)
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
L. Rotkovitz/J. Garruto/J. Jacobson/M. Jacobs/C. Charlesworth (Cox)
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
C. VELEZ/J. Mellow/K. Wright/A. Pulliam/B. Kimble (Cox)
|
|
|||
St. Johns Country Day School (A) |
S. Robison/R. Sanford/T. Grubor/A. paul/A. Silva (Cox)
|
|
|||
Westminster Academy Crew (A) |
D. Torres/N. Angione/A. Negreio/R. Fitzgibbon/J. Zolnowski (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B) |
J. Jimenez/J. Malter Terrada/Y. Duggal/l. wolfe/M. Hayes (Cox)
|
|
|||
break | LUNCH BREAK | ||||
31 | Middle School 8+ 500 Meter Dash | 7 |
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
l. zumpano/J. Menendez/K. Ventura/M. Balbuena/C. Dominguez/I. Cabrera/R. Labrada/J. Rodriguez/K. Ismail (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
H. Shanahan/J. Kahn/J. Jaimes/R. Quintero/J. Kramer/C. Ollikainen/E. Lieberbaum/E. levy/L. Arrow (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
|
||||
St. Johns Country Day School (A) |
A. Makar/R. Teofilo/M. Sobel/A. Gustafson/G. Pass/M. EDMONDSON/S. Morris/W. SMITH/M. McMullen (Cox)
|
|
|||
Westminster Academy Crew (A) |
J. Moore/C. Renae/J. Joannou/J. Mills/T. Reynolds/M. Radice/A. Berry/G. Blanco/K. Rondino (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
C. Rionda/E. Costas/G. Cabrales/J. Castillo/C. Virnverg/L. Pikus/C. Hazonet/N. Rosenbaun/F. Lopez (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (C) |
|
||||
32 | Mens HS 3rd 8+ | 2 |
|||
33 | Mens HS JV 8+ | 6 |
|||
34 | Mens HS Ltwt 4+ | 6 |
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
D. Choukroun/S. Barnett/K. Akar/K. Torres/M. Delic (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
D. Prego/B. Ramirez/C. Tornell/J. Bared/N. Ribeiro (Cox)
|
|
|||
NSU University School (A) |
J. Silvera/B. Blair/N. Osborn/L. Foreman/M. Cohen (Cox)
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
A. Srour/A. Hockman/A. Weiss/A. Singh/A. Momin (Cox)
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
C. Yang/C. Bonner/J. Donohue/G. Waxman/C. Burns (Cox)
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
N. Owen/D. Cornell/N. Tom/A. Tom/O. Hansen (Cox)
|
|
|||
35 | Mens HS Varsity 4+ | 9 |
|||
Club España (A) |
F. Fernandez Grandizo/M. Arancibia/J. Sanchez Castro/R. Garcia/I. Vazquez (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
C. Nistal/F. Tavara/J. Kahn/M. Wiegering/S. Scholl (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
N. Montalvo/l. mercenari/F. Aguilar/L. Mercenari/M. Vidaurri (Cox)
|
|
|||
NSU University School (A) |
B. Burns/C. Swanson/R. Merenfeld/D. Bitton/J. Moreis (Cox)
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
A. Srour/A. Hockman/A. Weiss/A. Singh/A. Momin (Cox)
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
G. Waxman/C. Bonner/V. Gardella/J. Donohue/A. Itaas (Cox)
|
|
|||
St. Edward's School (A) |
m. murphy/k. menninger/s. barry/w. tremml/e. merrill (Cox)
|
|
|||
St. Johns Country Day School (A) |
B. Boulter/F. Carrasquillo/H. Chancey/N. Grubor/M. Morris (Cox)
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
A. Pfeiffer/M. Hochman/D. curran/M. Gordon/M. Martin (Cox)
|
|
|||
36 | Womens HS Freshman 4x | 3 |
|||
37 | Womens HS Ltwt 4+ | 7 |
|||
Coconut Grove Rowing Club at Ransom Everglades School (A) |
C. Roen/A. Vallejo/C. Mirow/L. Tellez/L. Leight (Cox)
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
A. Calderone/A. Cristiano/D. Harvey/E. Eddowes/M. Collington (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
E. Epstein/Z. Thoennes/S. Sanchez/I. Morcos/S. Caballero (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
P. Bancalari/M. Williford/S. Salazar/S. Helou/A. Pena-Aleman (Cox)
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
P. Kessler/J. Guimaraes/K. Farlie/Y. Godoy/A. Dicce (Cox)
|
|
|||
Coconut Grove Rowing Club at Ransom Everglades School (B) |
A. Golden/J. Zanzuri/N. Austin/S. Francis/C. Quintana (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B) |
G. Ayzen/C. Calvete/S. Parma Vera/I. Figueredo/M. Hayes (Cox)
|
|
|||
38 | Mixed HS 8+- | 3 |
|||
39 | Mens Jr 2x | 8 |
|||
40 | Womens Jr 2x | 7 |
|||
Club España (A) |
M. Arrillaga/I. Rodarte
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
I. Morcos/Z. Thoennes
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
D. Pachon/K. Vasquez
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
C. VELEZ/K. Wright
|
|
|||
St. Johns Country Day School (A) |
B. Oliver/C. Pardo
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B) |
J. Malter Terrada/J. Jimenez
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
I. O'Sullivan/M. Guijarro
|
|
|||
41 | Mens HS Ltwt Varsity 4x | 5 |
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
L. Suarez/J. Perez/A. Novoa/H. FORMOSO-MURIAS
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
D. Stein/N. Brunk/M. Theonnes/S. Kramer
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
J. Toohey/D. Prego/B. Ramirez/C. Tornell
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
T. Suh/J. D'Angelo/C. Laflamme/J. Ricardel
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
N. Owen/D. Cornell/K. Kage/N. Tom
|
|
|||
42 | 12:45 PM | Mens HS Varsity 2x | 12 |
||
Belen Jesuit Prep School (A) |
V. Vazquez/S. Dipilla/
|
|
|||
Club España (A) |
F. Fernandez Grandizo/M. Arancibia
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
M. Ferguson/F. Tavara
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
N. Montalvo/L. Mercenari
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
E. Beuse/P. Ahn
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
C. Connealy/B. Garelick
|
|
|||
NSU University School (A) |
B. Burns/R. Merenfeld
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
A. Momin/A. Srour
|
|
|||
St. Johns Country Day School (A) |
H. Chancey/N. Grubor
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
A. Pfeiffer/D. curran
|
|
|||
Club España (B) |
J. Sanchez Castro/R. Garcia
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B) |
J. Kahn/S. Barnett
|
|
|||
43 | 1:00 PM | Womens HS Varsity 4+ | 9 |
||
Merion Mercy Academy (A) |
S. Klippel/G. CrozierFitzgerald/S. Farrell/M. Devlieger/A. Fondren (Cox)
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
s. Keeler/D. Keeler/C. Meister/V. Stasaityte/E. Schwartz (Cox)
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
A. Sorensen/Y. Herrera/A. Kahler/A. Orriols/G. Diaz (Cox)
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
S. Nelson/A. Shapiro/J. Anglin/m. pradel/M. Goldberg (Cox)
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
R. Rosenthal/M. Jarvis/J. Jacobson/L. Rotkovitz/A. Itaas (Cox)
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
A. Combs/S. Gordon/M. Podeswa/D. Gibson/B. Weinmann (Cox)
|
|
|||
St. Edward's School (A) |
c. villacorta/k. grella/m. taylor/a. quinlan/r. gambee (Cox)
|
|
|||
St. Johns Country Day School (A) |
T. Colgate/B. Oliver/S. Robison/C. Pardo/A. Silva (Cox)
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
A. DeVault/K. Keyser/M. Shaff/S. Larson/S. Scher (Cox)
|
|
|||
44 | Womens HS Ltwt Varsity 4x | 2 |
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
G. Ayzen/S. Caballero/Y. Duggal/l. wolfe
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
P. Bancalari/S. Helou/S. Salazar/E. Levy
|
|
|||
45 | Womens HS Fresh 1x-750 Meter Dash | 2 |
|||
46 | Mens Novice 1x-750 Meter Dash | 6 |
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
L. Gardani
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
J. Hong
|
|
|||
Rowing Association Of Naples (A) |
C. Santos
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
K. Hislop
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B) |
T. Szynkarski
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (B) |
d. barton
|
|
|||
47 | Mens HS Fresh 1x-750 Meter Dash | 4 |
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
B. Gilbert III/
|
|
|||
NSU University School (A) |
J. Moreis
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
J. Walker
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B) |
J. Kahn
|
|
|||
48 | Womens Novice 1x-750 Meter Dash | 2 |
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
A. Delaplaine
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
R. Pierce
|
|
|||
49 | Mens HS Novice 4x-750 Meter Dash | 2 |
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
A. Lutge/D. Druckman/A. Martinez/N. Thompson
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
D. Denmark/J. Ceballos/W. Allen/J. Cisternas
|
|
|||
50 | Womens HS Novice 4x-750Meter Dash | 1 |
|||
51 | Womens HS Novice 2x-750 Meter Dash | 5 |
|||
52 | Mens HS Novice 2x-750 Meter Dash | 10 |
|||
Coconut Grove Rowing Club at Ransom Everglades School (A) |
H. Kaplan/D. Goodkin
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
H. Shanahan/J. Kramer
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
S. Chica/Z. skypeck
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (A) |
W. Huhta/L. Price
|
|
|||
St. Johns Country Day School (A) |
D. Juskowski/T. Teahan
|
|
|||
Westminster Academy Crew (A) |
J. Zolnowski/K. Rondino
|
|
|||
Coconut Grove Rowing Club at Ransom Everglades School (B) |
A. Abinader/A. Mendelson
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B) |
L. Gardani/T. Szynkarski
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
A. Atencio/A. Rodriguez
|
|
|||
South Orlando Rowing Association (B) |
D. Wendt/L. Wendt
|
|
|||
53 | Mens Masters 1x-750 Meter dash | 9 |
|||
Clube de Regatas Vasco da Gama (A) |
M. Campos (28)
|
0.1 (29)
|
|||
Federacion Nacional de Remo de Guatemla (A) |
E. Nanne
|
21.7 (61)
|
|||
Hollywood Rowing Club (A) |
A. Chavez
|
18.0 (58)
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
E. Brand
|
18.0 (58)
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
R. Arellano
|
18.0 (58)
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B) |
C. Sanchez
|
8.3 (48)
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (C) |
A. Touzard
|
5.4 (44)
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (D) |
D. Wood
|
18.0 (58)
|
|||
Rowing Association Of Naples (J) |
S. Jaron
|
9.9 (50)
|
|||
54 | Womens Masters 1x-750 meter dash | 8 |
|||
Hollywood Rowing Club (A) |
s. viegas
|
5.4 (44)
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
C. Lubarsky
|
11.7 (52)
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
E. Haney
|
2.3 (38)
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
A. Burns
|
0.1 (29)
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B) |
L. RETELNY
|
9.9 (50)
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
S. McLean
|
38.0 (72)
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (B) |
S. Blackall
|
24.3 (63)
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (C) |
L. Horn
|
18.0 (58)
|
|||
55 | Mens Masters 8+-750 Meter Dash | 1 |
|||
56 | Womens Masters 4+- 750 Meter Dash | 2 |
|||
57 | Mens Masters 2x-750 Meter Dash | 7 |
|||
Coconut Grove Rowing Club at Ransom Everglades School (A) |
F. Juncadella/G. Fernandez
|
0.0 (21)
|
|||
Hollywood Rowing Club (A) |
A. Chavez/E. Dikes
|
11.8 (54)
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
A. Rojas/J. Hofman
|
4.1 (43)
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
Y. Vazquez/M. Alonso
|
1.3 (36)
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
B. Meyers/J. Merriam
|
15.6 (58)
|
|||
Coconut Grove Rowing Club at Ransom Everglades School (B) |
A. Perez-siam/C. Gongora
|
0.0 (21)
|
|||
Coconut Grove Rowing Club at Ransom Everglades School (C) |
M. Carras/l. Martinez
|
0.0 (21)
|
|||
58 | Womens Masters 4x-750 Meter Dash | 4 |
|||
Hollywood Rowing Club (A) |
s. viegas/s. Ressler/n. sirounian/A. Cobb
|
5.4 (46)
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
D. Parrish/L. Ljung/M. Moussatche-Wechsler/B. West
|
10.1 (53)
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
E. Haney/B. Lyons/C. McAliley/D. Matthews
|
6.6 (48)
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
S. van der Meulen/M. Teixeira Furimsky/D. White/H. Steen
|
10.9 (54)
|
|||
59 | Mens Masters 4+-750 Meter Dash | 3 |
|||
60 | Womens Masters 8+-750 Meter dash | 2 |
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
G. Lopapa/S. Norcini/S. Loutoo/B. West/D. Parrish/C. Lubarsky/M. Moussatche-Wechsler/F. VANMALDEREN/A. Roca-Garcia (Cox)
|
10.1 (53)
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
K. Wojtas/M. Mellinger/Y. Ortiz/S. van der Meulen/C. McAliley/B. Lyons/H. Steen/D. Matthews/S. Macagaig (Cox)
|
7.3 (49)
|
|||
61 | Mixed Masters 2x-750 Meter Dash | 5 |
|||
Hollywood Rowing Club (A) |
A. Chavez/A. Cobb
|
17.6 (60)
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
A. Touzard/C. Lubarsky
|
7.1 (48)
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
A. Burns/J. Merriam
|
7.1 (48)
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
J. Allen/L. Freed
|
19.8 (62)
|
|||
Hollywood Rowing Club (B) |
E. Dikes/L. Lewis
|
13.6 (56)
|
|||
62 | Mens Masters 4x-750 Meter Dash | 3 |
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
E. Brand/E. Bartemes/J. Lane/D. Wood
|
16.3 (60)
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
Y. Vazquez/M. Alonso/F. Barrera/R. Arellano
|
3.4 (42)
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B) |
F. Viacava/C. Sanchez/A. Touzard/d. baumstark
|
10.9 (54)
|
|||
63 | Mixed Masters 4+-750 Meter Dash | 2 |
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
A. Rojas/J. Matovic/J. Hofman/S. Norcini/L. Arrow (Cox)
|
4.1 (43)
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
M. Alonso/Y. Vazquez/K. Wojtas/M. Mellinger/S. Macagaig (Cox)
|
3.6 (42)
|
|||
64 | Womens Masters 2x-750 Meter Dash | 6 |
|||
Hollywood Rowing Club (A) |
s. Ressler/s. viegas
|
7.8 (49)
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
D. Parrish/M. Moussatche-Wechsler
|
13.6 (56)
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
K. Wojtas/D. Matthews
|
7.1 (48)
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B) |
L. Ljung/S. Van der Meulen
|
4.7 (44)
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B) |
E. Haney/Y. Ortiz
|
4.1 (43)
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (C) |
C. Lubarsky/L. Horn
|
12.7 (55)
|
|||
65 | Mixed Masters 8+-750 Meter Dash | 2 |
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
C. Lubarsky/L. Horn/D. Parrish/G. Lopapa/A. Touzard/C. Sanchez/D. Wood/B. Wright/L. Arrow (Cox)
|
10.9 (54)
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
M. Alonso/Y. Vazquez/F. Barrera/R. Arellano/K. Wojtas/M. Mellinger/Y. Ortiz/S. van der Meulen/S. Macagaig (Cox)
|
4.3 (44)
|
|||
66 | Mixed Masters 4x-750 Meter Dash | 4 |
|||
Hollywood Rowing Club (A) |
A. Chavez/E. Dikes/L. Lewis/A. Cobb
|
14.4 (58)
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
A. Touzard/F. Viacava/L. RETELNY/C. Lubarsky
|
7.3 (49)
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
F. Barrera/R. Arellano/E. Haney/H. Steen
|
6.0 (47)
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
A. Burns/J. Merriam/B. Meyers/J. Schneider
|
7.9 (50)
|
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change