Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, October 13, 2001 | |||||
1A | 8:00 AM | Mens Alden 1x | 0 |
||
1B | 8:00 AM | Womens Alden 1x | 0 |
||
1C | 8:00 AM | Mens Recreational 1x | 5 |
||
1D | 8:00 AM | Womens Recreational 1x | 0 |
||
2A | 8:10 AM | Mixed Open 2x | 3 |
||
2B | 8:10 AM | Mixed Masters 2x | 3 |
||
3A | 8:20 AM | Mens Open 4+ | 3 |
||
3B | 8:20 AM | Womens Open 4+ | 9 |
||
4A | 8:30 AM | Mens Masters 8+ | 1 |
||
4B | 8:30 AM | Womens Masters 8+ | 4 |
||
5A | 8:40 AM | Mens Open 1x | 5 |
||
5B | 8:40 AM | Womens Open 1x | 3 |
||
6A | 8:50 AM | Mens Masters 1x | 10 |
||
6B | 8:50 AM | Womens Masters 1x | 0 |
||
7A | 9:00 AM | Mens Open 2x | 3 |
||
7B | 9:00 AM | Womens Open 2x | 1 |
||
7C | 9:00 AM | Mens Ltwt 2x | 0 |
||
7D | 9:00 AM | Womens Ltwt 2x | 0 |
||
7E | 9:00 AM | Mens Youth/HS 2x | 3 |
||
7F | 9:00 AM | Womens Youth/HS 2x | 4 |
||
8A | 9:10 AM | Womens Open Novice 8+ | 2 |
||
8B | 9:10 AM | Womens Youth Novice 8+ | 4 |
||
8C | 9:10 AM | Womens HS Novice 8+ | 11 |
||
Anthony Wayne High School Crew Club (A) |
E. Meekins/K. Antoszewski/K. Plews/L. Pennell/K. Kopkowski/E. Winzler/K. Kneen/S. OBoyle/M. Plews (Cox)
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (A) |
J. Baker/M. Deloach/M. Glaza/R. Lesko/E. Wakefield/M. Navvab/M. Sperlbaum/T. Tubbs/M. Chuey (Cox)
|
|
|||
Notre Dame Academy Crew (A) |
L. Barone/A. Caron/M. Crossen/J. DeMario/J. Farris/L. Floraday/K. Girard/J. Hook/E. Apolinar (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
J. Greene/J. Blessing/M. Hanschu/L. Unbehaun/T. Carpenter/A. Marion/M. Hennessey/M. Sadri/J. Meyerhoff (Cox)
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew (A) |
L. Dana/M. Perez-Hales/B. Katie/C. Schippel/J. Breymaier/A. Goins/S. Wiezbenski/L. King/J. Gehring (Cox)
|
|
|||
Upper Arlington Crew, Inc. (A) |
G. Leach/B. Hall/M. Liesenfeld/L. Stechschulte/K. Kramer/A. Kopech/C. Bryan/J. Ferrell/C. Caligiuri (Cox)
|
|
|||
Westerville Rowing Club (A) |
M. Simonsen/B. Harp/C. Milsted/K. Boehm/L. McVay/D. Phaneuf/L. Lustig/M. Quinion/L. Everett (Cox)
|
|
|||
Notre Dame Academy Crew (B) |
J. LaMar/J. Mowka/M. OBrien/L. Peer/S. Pickett/J. Reed/S. Reese/H. Robinette/E. Kenney (Cox)
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew (B) |
K. Sczesny/A. Varga/L. Wlodarszyk/E. Wheeler/B. Poplowsky/J. Hulderman/D. Rimmelin/A. Holt/C. Antiporda (Cox)
|
|
|||
Upper Arlington Crew, Inc. (B) |
S. Medich/A. Miller/K. Guy/W. Osterhout/A. Kington/M. McGlone/A. Lee/K. Bollinger/A. Blank (Cox)
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew (C) |
J. Obee/A. Grzeszczak/T. Hendrichs/B. Crystal/S. Baker/J. Hamilton/L. Squier/K. Martin/M. Perlaky (Cox)
|
|
|||
9B | 9:20 AM | Mens HS 4+ | 6 |
||
9A | 9:25 AM | Mens Youth 4+ | 4 |
||
10A | 9:35 AM | Mens Youth 1x | 0 |
||
10B | 9:35 AM | Womens Youth 1x | 1 |
||
10C | 9:35 AM | Mens HS 1x | 4 |
||
10D | 9:35 AM | Womens HS 1x | 0 |
||
11A | 9:45 AM | Mens Open 2- | 3 |
||
11B | 9:45 AM | Womens Open 2- | 0 |
||
12A | 9:55 AM | Mens Open 4x | 1 |
||
12B | 9:55 AM | Womens Open 4x | 0 |
||
13A | 10:05 AM | Mens Open Novice 8+ | 1 |
||
13B | 10:05 AM | Mens Youth Novice 8+ | 2 |
||
13C | 10:05 AM | Mens HS Novice 8+ | 9 |
||
14A | 10:15 AM | Mens Masters 2x | 3 |
||
14B | 10:15 AM | Womens Masters 2x | 2 |
||
15A | 10:25 AM | Womens Open Novice 4+ | 2 |
||
15B | 10:25 AM | Womens Youth Novice 4+ | 1 |
||
15C | 10:25 AM | Womens HS Novice 4+ | 6 |
||
Central Catholic Rowing Club/Central Catholic High School (A) |
E. Arnoldi/K. Hofbauer/M. Stanfa/A. Donner/E. Jansen (Cox)
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (A) |
M. Deloach/R. Lesko/E. Wakefield/E. Westerman/M. Chuey (Cox)
|
|
|||
Notre Dame Academy Crew (A) |
J. Socie/K. Tackett/M. Teadt/A. Wilson/J. Mowka (Cox)
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew (A) |
L. Dana/C. Schippel/J. Breymaier/M. Perez-Hales/J. Gehring (Cox)
|
|
|||
Westerville Rowing Club (A) |
B. Harp/K. Boehm/B. Fosselman/M. Quinion/L. Everett (Cox)
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew (B) |
J. Obee/M. Byers/B. Poplowsky/F. Kennedy/C. Antiporda (Cox)
|
|
|||
16A | 10:35 AM | Womens Open Ltwt 8+ | 0 |
||
16B | 10:35 AM | Womens Youth Ltwt 8+ | 0 |
||
16C | 10:35 AM | Womens HS Ltwt 8+ | 4 |
||
Notre Dame Academy Crew (A) |
N. McQuestion/C. Schloss/S. Hileman/A. Ball/C. Quilter/E. Kosmatak/A. Daily/K. DeBrosse/C. Frushour (Cox)
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew (A) |
M. Hoffman/A. Blythe/L. Rouppas/J. Fox/A. Sweeney/J. Quinn/L. Wlodarszyk/T. Beham/M. Monaghan (Cox)
|
|
|||
Westerville Rowing Club (A) |
S. Bailey/K. Brown/K. Boehm/K. Downey/C. Jared/K. Keplinger/A. Kolesaric/J. Larson/C. Blyze (Cox)
|
|
|||
Westerville Rowing Club (B) |
M. Meyers/D. Phaneuf/M. Quinion/S. Martin/C. Schultz/M. Simonsen/K. Wolfe/B. Fosselman/N. Vogel (Cox)
|
|
|||
17A | 11:35 AM | Mens Adaptive 1x | 1 |
||
17B | 11:35 AM | Womens Adaptive 1x | 0 |
||
18A | 11:45 AM | Mens Masters 4x | 1 |
||
18B | 11:45 AM | Womens Masters 4x | 0 |
||
19A | 11:55 AM | Mens Open Novice 4+ | 1 |
||
19B | 11:55 AM | Mens Youth Novice 4+ | 1 |
||
19C | 11:55 AM | Mens HS Novice 4+ | 3 |
||
20A | 12:05 PM | Womens Youth 4+ | 1 |
||
20B | 12:05 PM | Womens HS 4+ | 5 |
||
Anthony Wayne High School Crew Club (A) |
M. Reihing/M. Nofzinger/L. Watkins/L. Schmidt/A. Hedlund (Cox)
|
|
|||
Detroit Boat Club Crew (A) |
M. Getz/R. Gruner/K. Moran/M. Dunsky/H. Bush (Cox)
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (A) |
M. Gattis/L. Pearson/S. Steinhouser/M. Kuehn/R. Abani (Cox)
|
|
|||
Notre Dame Academy Crew (A) |
J. Winfield/J. Houston/S. Mickus/C. Nelson/B. Schaefer (Cox)
|
|
|||
Notre Dame Academy Crew (B) |
K. Thomas/C. Rideout/A. Gilbert/M. Durkin/J. Springer (Cox)
|
|
|||
21A | 12:15 PM | Mixed Open 8+ | 3 |
||
21B | 12:15 PM | Mixed Masters 8+ | 0 |
||
22A | 12:25 PM | Mens Open Ltwt 8+ | 0 |
||
22B | 12:25 PM | Mens Youth Ltwt 8+ | 0 |
||
22C | 12:25 PM | Mens HS Ltwt 8+ | 6 |
||
23A | 12:35 PM | Mens Open 8+ | 2 |
||
23B | 12:35 PM | Womens Open 8+ | 3 |
||
24A | 12:50 PM | Mixed Open 4x | 1 |
||
24B | 12:50 PM | Mixed Masters 4x | 0 |
||
25A | 1:00 PM | Womens Youth 8+ | 2 |
||
Notre Dame Academy Crew (A) |
L. Stebbins/K. Peiffer/D. Winfield/A. Heringhaus/S. Habusta/J. Reese/B. Hurt/A. Sweeney/B. Schaefer (Cox)
|
|
|||
Wyandotte Boat Club (A) |
S. Christof/M. Hardin/M. Coti/L. Vanboxell/R. Hight/E. Topping/R. Ramirez/M. Miller/S. Smith (Cox)
|
|
|||
25B | 1:00 PM | Womens HS 8+ | 11 |
||
26A | 1:10 PM | Mens Open Ltwt 4+ | 0 |
||
26B | 1:10 PM | Mens Youth Ltwt 4+ | 0 |
||
26C | 1:10 PM | Mens HS Ltwt 4+ | 3 |
||
27A | 1:20 PM | Mens Masters 4+ | 5 |
||
27B | 1:20 PM | Womens Masters 4+ | 1 |
||
28A | 1:30 PM | Womens Open Ltwt 4+ | 1 |
||
28B | 1:30 PM | Womens Youth Ltwt 4+ | 1 |
||
28C | 1:30 PM | Womens HS Ltwt 4+ | 5 |
||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (A) |
K. Gowen/C. Aquinto/R. Lesko/S. Talcott/R. Abani (Cox)
|
|
|||
Notre Dame Academy Crew (A) |
N. McQuestion/A. Ball/S. Hileman/C. Schloss/C. Frushour (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
J. Meyerhoff/S. Elner/M. Hennessey/A. Grosshuesch/A. Hegyi (Cox)
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew (A) |
M. Hoffman/A. Blythe/L. Rouppas/J. Fox/M. Monaghan (Cox)
|
|
|||
Westerville Rowing Club (A) |
S. Bailey/K. Brown/C. Jared/B. Harp/N. Vogel (Cox)
|
|
|||
29A | 1:40 PM | Mens Youth 8+ | 2 |
||
29B | 1:40 PM | Mens HS 8+ | 8 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change