USRowing NW Regional Masters Championship

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, June 22, 2007
1 Mixed C 4x
9
2 Womens A+ Ltwt 2-
3
3 Mens F 2x
11
4 Mens D+ Ltwt 2x
3
5 Womens C+ Novice 1x
2
6 Mens B 1x
9
7 Womens B 2-
3
8 Mixed D 4x
8
    Unaffiliated (USA) (..)
E. Hamann/S. Edwards/D. Trasker/L. Brumder
 
    Ashland Rowing Club (A)
D. Dammann/J. Schindler/C. Huffman/M. Bashaw
 
    Gorge Rowing Club (A)
F. Rudge/R. Bigauskas/F. Sketch/V. Bell
 
    Green Lake Crew (A)
G. Naden/W. Perkins/P. Jackson/S. Duncan
 
    Mt. Baker Crew (A)
S. Ellmann/R. Tilghman/G. Calvin/L. Reitzes
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
R. Peterson/R. Ramsey/E. Garlisch/g. VanDusen
 
    Sammamish Rowing Association (A)
T. Andrews/R. Bergdahl/S. Gorman/P. Miele
 
    Vancouver Rowing Club (A)
R. Myrand/K. Keogh/J. Reid/R. McDaniel
 
9 Mens A Novice 4+
3
10 Womens C Ltwt 1x
9
11 Womens E 4x
9
    Unaffiliated (USA) (..)
E. Hamann/L. Brumder/M. Armstrong/S. Peters
 
    Ashland Rowing Club (A)
C. Lombardi/C. Tronquet/L. Wingfield/D. Gordon
 
    Conibear Rowing Club (A)
R. Pratt/K. Hart/J. Oliver/I. Baker
 
    Gorge Rowing Club (A)
L. Ramsay/J. Bates-Smith/J. Hambleton/K. Bell
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
J. Linse/S. Kinne/S. Keller/M. McCormick
 
    Marin Rowing Association (A)
S. Ford/L. Short/B. Berling/L. Arellano
 
    Sammamish Rowing Association (A)
E. Walker/S. Struzyna/M. Mayers/D. Morrison
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
L. Krisman/D. Jackson/J. Peterson/C. Singer
 
    Gorge Rowing Club (B)
D. Morris/C. Cooper/M. Paulson/K. Crawley
 
12 Womens F+ 4x
4
13 Mens A+ Ltwt 2-
0
14 Mens E+ Ltwt 1x
8
15 Womens A+ Novice 4+
8
16 Mens E 4+
10
17 Mixed B 4x
7
18 Mens A+ Novice 1x
12
19 Mens AA-A 2x
6
20 Womens C 8+
10
21 Mens C 2x
11
22 Mens AA-A 8+
5
23 Womens A 2x
8
24 Womens AA 2x
1
25 Mixed E+ 4+
9
26 Mens A+ Ltwt 4x
1
27 Mixed B 4+
8
28 Mens D 4x
9
29 Womens B Ltwt 4+
0
30 Womens D 4+
17
31 Mens B 2-
8
32 Womens B 1x
9
33 Womens C Ltwt 2x
6
34 Mixed AA-A 8+
8
35 Womens D+ Ltwt 8+
1
Saturday, June 23, 2007
36 Mens E 1x
12
37 Womens E 2-
2
38 Womens F+ 2-
2
39 Mens C 4+
15
40 Womens C 4x
9
41 Womens A-B Novice 1x
6
42 Mixed F 2x
8
43 Mixed G+ 2x
5
44 Mens B 2x
11
45 Womens A-AA 8+
10
46 Mens D 8+
9
47 Womens D 2x
16
    Unaffiliated (USA) (..)
E. Hamann/L. Brumder
 
    Ashland Rowing Club (A)
L. Wingfield/D. Gordon
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
N. Mitchell/M. Madison
 
    Berkeley Rowing Club (A)
D. Davis/C. Brink
 
    Conibear Rowing Club (A)
R. Pratt/K. Hart
 
    Gorge Rowing Club (A)
J. Pletz/D. Morris
 
    Green Lake Crew (A)
P. Jackson/S. Duncan
 
    Lake Union Crew (A)
J. Rogers/A. O'Reilly
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
G. Senear/M. Sillman
 
    Mt. Baker Crew (A)
G. Calvin/L. Reitzes
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
K. Norelius/E. Garlisch
 
    Oregon Rowing Unlimited-PDX (A)
C. Schneider/K. Aserlind
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Struzyna/C. Espeseth
 
    Victoria City Rowing Club (A)
S. Hume/J. Alexander
 
    Lake Washington Rowing Club (B)
J. Linse/S. Kinne
 
    Victoria City Rowing Club (B)
S. Harper/K. Gibson
 
48 Womens B Ltwt 1x
5
49 Mixed AA 2x
3
50 Mens B 4x
5
51 Womens B 4+
13
52 Womens D Ltwt 4+
5
53 Mens E+ 2-
7
54 Womens AA-A Ltwt 1x
1
55 Womens E+ 1x
10
56 Mixed B 8+
9
57 Mens C 1x
18
58 Mens F 1x
11
59 Womens C 2-
3
60 Mens AA-A 4+
11
61 Mens C+ Ltwt 4+
0
62 Womens AA-A 4x
8
63 Womens D+ Ltwt 4x
2
64 Mixed D 8+
7
65 Mixed C 8+
8
66 Mens D 2x
11
67 Mens H+ 2x
2
68 Mens G 2x
2
69 Womens D 8+
8
70 Mens B 8+
4
71 Womens D+ Ltwt 2x
8
72 Womens B 2x
10
73 Mens E+ 4x
9
74 Mixed C 4+
5
75 Womens E+ 4+
18
76 Mens C-D 2-
4
77 Mixed AA-A 4x
5
78 Womens C 1x
11
79 Mixed E 2x
9
80 Mens G+ 1x
8
81 Mens A 1x
10
82 Womens AA-A 2-
9
83 Mens D 4+
11
84 Womens D 4x
12
    Unaffiliated (USA) (..)
E. Hamann/L. Brumder/A. Moyers/S. Peters
 
    Ashland Rowing Club (A)
C. McLaughlin/D. Fairbanks/L. Wingfield/M. Bashaw
 
    Conibear Rowing Club (A)
R. Pratt/L. Selle/K. Hart/I. Baker
 
    Gorge Rowing Club (A)
J. Pletz/L. Ramsay/D. Morris/K. Crawley
 
    Lake Union Crew (A)
A. Miller/J. Kajanoff/K. Sabo/L. Schwefel
 
    Marin Rowing Association (A)
C. Wallenfels/S. Grossman/M. Donaldson/B. Newhouse
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
A. Smith/K. Norelius/E. Garlisch/g. VanDusen
 
    Oregon Rowing Unlimited-PDX (A)
L. Jackson/K. Aserlind/C. Schneider/T. Goodwin
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Struzyna/G. Scanlan/D. Stenson/D. Cassidy
 
    Gorge Rowing Club (B)
M. Paulson/J. Hambleton/F. Sketch/C. Cooper
 
    Marin Rowing Association (B)
K. Boyd/L. Short/E. Brewer/A. Killpack
 
    Mt. Baker Crew (B)
G. Calvin/K. Weisman/J. Oliver/L. Reitzes
 
85 Mixed E+ 8+
10
86 Mixed B 2x
11
Sunday, June 24, 2007
87 Mens A-B Ltwt 4+
0
88 Mixed AA-A 4+
5
89 Womens B 8+
13
90 Mens E+ 8+
6
91 Womens A-B Ltwt 2x
3
92 Womens E 2x
8
    Unaffiliated (USA) (..)
S. Peters/M. Armstrong
 
    Ashland Rowing Club (A)
C. Gerking/T. Knox
 
    Gorge Rowing Club (A)
J. Bates-Smith/K. Bell
 
    Lake Union Crew (A)
J. Rogers/R. Hodel
 
    Lake Union Crew (A)
K. Reith/J. Sullivan
 
    Portland Boat Club (A)
S. Keller/M. McCormick
 
    Gorge Rowing Club (B)
M. Paulson/C. Cooper
 
    Montlake Rowing Club (B)
M. Swindley/A. O'Reilly
 
93 Womens F+ 2x
10
94 Mixed D 4+
5
95 Mixed A 2x
3
96 Mens C 4x
7
97 Womens C 4+
12
98 Womens AA-A Ltwt 4+
3
99 Mens AA-A 2-
10
100 Mixed D 2x
15
101 Mixed C 2x
16
    Unaffiliated (USA) (..)
E. Hamann/S. Edwards
 
    Ashland Rowing Club (A)
E. Glatte/R. Eckert
 
    Corvallis Rowing Club (A)
C. Otis/S. Stein
 
    Deep Cove Rowing Club (A)
T. Fraser/B. Argo
 
    Gorge Rowing Club (A)
J. Paine/L. Ramsay
 
    Green Lake Crew (A)
N. Clement/K. Sebastian
 
    Mt. Baker Crew (A)
K. Weisman/N. Rambo
 
    Oregon Association of Rowers (A)
A. Josa/R. Thompson
 
    Sammamish Rowing Association (A)
B. Duba/C. Espeseth
 
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Reid/R. McDaniel
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
D. Weller/D. Jackson
 
    Victoria City Rowing Club (A)
J. Alexander/J. Alexander
 
    Ashland Rowing Club (B)
D. Dammann/L. Wingfield
 
    Sammamish Rowing Association (B)
D. Voicu/H. Yuse
 
    Vancouver Rowing Club (B)
K. Keogh/R. Carr
 
    Vancouver Rowing Club (C)
A. Dinsdale/D. Sorel
 
102 Mens A+ Novice 8+
2
103 Womens A 1x
8
104 Womens AA 1x
1
105 Mens AA 1x
1
106 Womens A+ Novice 8+
5
107 Mens C Ltwt 1x
3
108 Mens D 1x
16
109 Womens D 2-
7
110 Mens B 4+
13
111 Mens F+ 4+
10
112 Womens B 4x
11
113 Womens E+ Ltwt 1x
8
114 Mens A-C Ltwt 2x
1
115 Womens D Ltwt 1x
5
116 Mens E 2x
8
117 Womens E+ 8+
8
118 Womens A-C Ltwt 8+
2
119 Mens C 8+
7
120 Womens C 2x
8
121 Mixed E+ 4x
10
122 Womens AA-A 4+
17
123 Womens C Ltwt 4+
1
124 Mens A+ Ltwt 8+
0
125 Womens A-C Ltwt 4x
1
126 Womens D 1x
9
127 Mens D Ltwt 1x
6
128 Mens A-B Ltwt 1x
3
129 Mens AA-A 4x
1
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change