Textile River Regatta

  • Hosted By Textile River Committee
  • USRowing Registered

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, September 30, 2012
1 8:30 AM Mens Masters 1x
6
2 Mens Senior Masters 1x
4
3 Mens Grand Masters 1x
11
    Amoskeag Rowing Club (A)
M. Sheehan
76.7 (50)
    Cygnet Rowing Club (A)
R. Rovner
76.7 (50)
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
W. Ferrucci
83.5 (51)
    Merrimac River Rowing Association (A)
R. Sengstaken
148.5 (59)
    Quinsigamond Rowing Association, Inc. (A)
P. Guida
83.5 (51)
    Unaffiliated (USA) (A)
M. Klinker
98.0 (53)
    Union Boat Club (A)
M. Cataldo
83.5 (51)
    Independence Rowing Club (B)
B. Ennis
83.5 (51)
    Merrimac River Rowing Association (B)
M. Bannister
76.7 (50)
    Narragansett Boat Club (B)
P. Evans
83.5 (51)
    Merrimac River Rowing Association (C)
R. Meijer
90.6 (52)
4 Mens Veteran 1x
8
5 Womens Masters 1x
6
6 Womens Senior Masters 1x
5
    Cambridge Boat Club (A)
N. Strom
47.0 (45)
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
K. Gallucci
70.2 (49)
    Upper Valley Rowing Foundation (A)
J. Friend
47.0 (45)
    Unaffiliated (USA) (C)
E. Harling
98.0 (53)
    Narragansett Boat Club (G)
G. Simmons
41.9 (44)
7 Womens Grand Masters 1x
1
8 Womens Veteran 1x
2
9 Mens Rec 1x
4
10 Womens Rec 1x
1
11 9:00 AM Womens Collegiate/Open 4x
3
12 8:30 AM Mens Jr 4x
4
13 9:00 AM Womens Jr 4x
8
14 Mens 2-
5
15 9:20 AM Mens Masters 8+
4
16 Womens Masters 8+
14
    Community Rowing, Inc. (A)
K. Coulter/E. Parfit/S. Maxwell/C. Forrester/M. Whitney/L. Schlepp/N. Creahan/R. Churchill/S. Lamprey (Cox)
1.9 (31)
    Gentle Giant Rowing Club (A)
J. Perlstein/J. Truesdell Ellis/C. Bell/K. Whitbeck/L. Pedone/A. Alton/P. Vaughan/C. Corkery/M. Mathis (Cox)
78.4 (53)
    Greater Lawrence Rowing (A)
66.8 (51)
    Narragansett Boat Club (A)
J. Richards/A. Abbot/L. Faulise/L. Evans/L. Iler/D. Catley/G. Schiffman/A. Lee/C. Ponko (Cox)
84.6 (54)
    Quinsigamond Rowing Association, Inc. (A)
A. Sullivan/G. Rekemeyer/E. Crowley/S. Davis/M. Cadwallader/D. Zulick/M. Becker/k. Acciari/A. Zettek-Sumner (Cox)
33.5 (44)
    Skidmore Community Rowing (A)
E. Mastrianni/O. Dessingue/E. Card/S. Allen/K. Evans/V. Riley/S. Tucci/R. Mahoney/S. Taylor (Cox)
66.8 (51)
    Upper Valley Rowing Foundation (A)
R. Carroll/A. Bracken/E. Dade/J. Hayes/D. Carey/B. Meyer/R. Kerr/H. Lange/D. Desaulniers (Cox)
33.5 (44)
    Community Rowing, Inc. (B)
A. Jensen/H. Siebens/E. McKenna/S. Walker/G. Sage/L. McCain/M. Allen/C. Young/A. Hubbell (Cox)
22.7 (41)
    Gentle Giant Rowing Club (B)
K. Stewart/M. MacDonald/E. LoRusso/S. Jones/H. Abbey/L. Corso/M. Anderson/A. Swan/G. Wehrle-Scott (Cox)
29.7 (43)
    Greater Lawrence Rowing (B)
90.9 (55)
    Merrimac River Rowing Association (B)
B. Sherman/M. Jaggers/H. Roberts/K. Oulette/e. matchak/B. Brassel/B. Mack/S. Birchenough/I. Wallace (Cox)
33.5 (44)
    Skidmore Community Rowing (B)
A. Costanzo/B. Du Pont/K. McNary/S. King/H. OBrien-Gregg/m. lander/K. Stalter/P. Tuz/L. Trombley (Cox)
61.4 (50)
    Community Rowing, Inc. (C)
J. Hochild/M. Paquett/P. Taible/E. Jackson/r. lederman/D. Hsu/T. Fitzpatrick/M. Miller/m. Summer (Cox)
33.5 (44)
    Community Rowing, Inc. (D)
c. o'leary/J. Kilcoyne/E. Gillan/S. Rex/P. Cady/A. Turbett/N. Chapman/S. Feehan/J. Keh (Cox)
66.8 (51)
17 Mens Novice 8+
7
18 9:20 AM Mens Novice 4+
5
19 9:40 AM Mens Jr Novice 8+
34
20 10:10 AM Womens Jr Novice 8+
32
21 10:15 AM Womens Jr 2x
16
22 10:20 AM Womens Club 2x
8
23 Womens Open 2x
0
24 Womens Masters 2x
1
25 10:40 AM Mens Jr 4+
42
    Arlington Belmont Crew (A)
M. Tripp/I. Gilchrist/M. Halliday/M. Dardompre/L. Schermer (Cox)
 
    Bedford Crew Club (A)
N. Biedermann/J. Capistran/G. Munson/D. Buttler/E. Andrikowich (Cox)
 
    Brewster Academy Crew (A)
L. O'Brien/R. Cooke/C. Borrelli/M. Turner/A. Samuelson (Cox)
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
A. Higgins/C. Watt/K. Hayes/N. Walker/j. dexter (Cox)
 
    Cambridge Rindge & Latin School (A)
A. Dempsey/L. Armstrong/E. Jaccodine/W. Eiref/B. Schooler (Cox)
 
    Cape Cod Rowing, Inc. (A)
Z. Hesse/B. Volk/H. Jones/D. Silliman/J. Stergis (Cox)
 
    Central Crew Club (A)
N. Harvey/A. Legere/D. Baldassara/J. Martin/S. Higgins (Cox)
 
    Chaminade High School (A)
A. Cameron/A. Kessaris/A. Grothmann/A. strack/B. Vasile (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
T. Berman/C. Mahan/H. Dickinson/R. Swanton/E. Ferre (Cox)
 
    East Bay Rowing, Inc (A)
N. McGarry/B. Morgan/B. Rein/C. Inman/E. Freiman (Cox)
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
J. Coddaire/A. Drake/M. Kapp/T. Sorota/M. Rueda (Cox)
 
    Fordham Preparatory School (A)
C. McCarrick/J. Carroll/C. Coughlin/B. Hommel/M. Siebecker (Cox)
 
    Gentle Giant Rowing Club (A)
H. Grams/I. Williams/C. Flores/A. Aviles/K. Doherty (Cox)
 
    Greater Lawrence Rowing (A)
 
    Hingham High School Rowing Association (A)
K. McCaig/B. Greene/A. Letorney/R. Boretti/E. Arcese (Cox)
 
    Lowell High School Crew (A)
R. Prou/r. torres/D. Ernst/j. leary/i. wallace (Cox)
 
    Manhasset High School (A)
D. Quinn/M. Andriotis/J. Yunakov/T. Kuehn/D. Erb (Cox)
 
    Mystic Valley Regional Charter School (A)
J. Finn/A. Coughlin/B. Lieu/S. Gallagher/A. Green (Cox)
 
    Narragansett Boat Club (A)
D. Cabatingan/T. Basso/J. Pallant/J. Alsop/G. Vestuti (Cox)
 
    Riverside Boat Club (A)
A. Rintell/J. Ruske/C. Chiasson/P. Ross/M. Condon (Cox)
 
    Row Boston (A)
C. Poff-Webster/T. O'Toole/K. Belmont/L. Messier/S. D'Amato (Cox)
 
    St. John's High School Crew (A)
M. Beinor/M. Ready/C. Theran/M. Walsh/J. Sullivan (Cox)
 
    Unaffiliated (USA) (A)
J. Scherlis/W. Shepherd/A. LaViolette/M. McNally/A. Furneaux (Cox)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
I. DeLaney/D. Spellman/N. Hedayat/A. Harwood/C. Skehan (Cox)
 
    Westford Community Rowing (A)
B. Davis/J. HEMINGWAY/G. Flynn/P. Cajolet/H. Doucette (Cox)
 
    Yarmouth Rowing Club (A)
J. Houston/C. Lajoie/J. Taylor/D. Waxman/C. Fallon (Cox)
 
    Arlington Belmont Crew (B)
J. O'Brien/J. Daniels/M. Kwok/B. Joaquin/J. Kirchner (Cox)
 
    Brewster Academy Crew (B)
A. McMahon/G. Hunt/R. Ashworth/J. Mullaney/M. Vesprini (Cox)
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (B)
K. Immerman/L. Mackin/J. Weaver/C. Root/E. Kenny-Pessia (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
J. Gleason/Z. White/S. Lessin/J. Gorin/E. Siegenberg (Cox)
 
    Manhasset High School (B)
M. Scrobe/C. Lee/J. Schiefele/M. Kennedy/J. Kostoulas (Cox)
 
    Riverside Boat Club (B)
I. Laryionenka/S. Choi/A. Kochi/D. Aristarkhov/Y. Karaminas (Cox)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (B)
W. McCurdy/t. hieronymus/T. Drews/J. Roberts/J. Carr (Cox)
 
    Westford Community Rowing (B)
A. Corvino/D. Ferrini/J. Cummings/M. Davis/M. Cuggino (Cox)
 
    Yarmouth Rowing Club (B)
C. Krause/C. Cilley/B. Waterman/E. Coleman/S. Piwowarski (Cox)
 
    Brewster Academy Crew (C)
R. Suriol/C. Carlson/W. Nolan/J. Barr/T. Cantrall (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
J. Carleo/M. Rooks/T. Winsor/P. Clark/E. Dwyer (Cox)
 
    Manhasset High School (C)
r. Khatchadourian/K. Baktidy/J. Mantikas/P. Mills/M. Harris (Cox)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (C)
A. Kelly/A. Knight/A. Bierman/S. Babcock/K. Spaulding (Cox)
 
    Yarmouth Rowing Club (C)
H. Hunt/Q. King/P. Chowdry/E. Puelle/K. Nicolaou (Cox)
 
    Brewster Academy Crew (D)
A. Berry/A. Weiss/P. Broedermann/B. Shipman/V. Wissa (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
R. Rosenbloom/G. Balkema/M. Boeck-Chenevier/A. Driscoll/K. Tagliente (Cox)
 
26 11:00 AM Mens Open 1x
4
27 Mens Ltwt 1x
5
28 Mens Club 1x
4
    Bowdoin College (A)
S. Mitchell
 
    Merrimac River Rowing Association (A)
S. Maclellan
 
    WPI Crew (A)
J. Morrissey
 
    Narragansett Boat Club (B)
J. Dow
 
29 Mens Novice 1x
11
30 11:10 AM Womens Novice 4+
5
31 11:25 AM Womens Jr 4+ (HS only)
43
    Arlington Belmont Crew (A)
A. Lee/A. Hempel/M. Puma/O. Fan/N. Merullo (Cox)
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
C. Hart/S. Sarnik/T. Myczkowska/E. Wilkey/A. Sundheimer (Cox)
 
    Cape Cod Rowing, Inc. (A)
 
    Central Crew Club (A)
J. Bairam/Z. Theodosopoulos/A. Lievens/J. Lussier/J. Myrdek (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Sobieszek/K. Douglas/Z. Dinneen/M. Holler/L. Hajian (Cox)
 
    Friends of Concord Crew (A)
E. Halter/A. DeCosta-Klipa/S. Gottlieb/H. Grace/L. Ramic (Cox)
 
    Great Bay Rowing (A)
L. Gibson/N. Meyer/A. Morrell/G. Cotrupi/A. McGowan (Cox)
 
    Greater Lawrence Rowing (A)
 
    Hingham High School Rowing Association (A)
S. Blasetti/J. Hoffman/A. O?Donnell/J. Passaretti/A. Nablo (Cox)
 
    Lowell High School Crew (A)
L. Blazon/S. Fajardo/S. MacEachern/S. Beaudry/M. McIntosh (Cox)
 
    Manhasset High School (A)
S. Gunzburg/M. Gillis/D. Lapins/G. Piatek/J. Kelly (Cox)
 
    McGann Mercy High School (A)
 
    Mystic Valley Regional Charter School (A)
F. Farhane/A. Kurian/M. Alagappan/A. Valenti/J. Lieu (Cox)
 
    Narragansett Boat Club (A)
M. Pelson/k. fields/L. Carlson/M. Larcom/A. Prescott (Cox)
 
    Newton Country Day School (A)
M. Murray/M. Swords/C. Fitzgerald/N. Henderson/K. OKelly-Lynch (Cox)
 
    Our Lady of Mercy Academy (OLMA) (A)
A. Ipiotis/N. Alayon/E. Grim/S. Mongelli/C. Campbell (Cox)
 
    Phoenix Crew Club (A)
R. Schwartz/A. Taylor/C. Foley/M. Daly/J. Mello (Cox)
 
    Riverside Boat Club (A)
A. Dalgarno/H. Wong/M. Kolarik/G. Guttormsen/E. Elovecky-Shoemaker (Cox)
 
    Row Boston (A)
M. Niles/E. Johnson/I. Lopez/B. Fehily/A. Duffy (Cox)
 
    The Winsor School (A)
K. Hill/J. Neumann/D. Gordon/E. Epker/W. Wiberg (Cox)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
A. Vitagliano/E. Phaneuf/E. Becker/C. Koller/G. Parker (Cox)
 
    Westford Community Rowing (A)
A. Shein/A. Gordon/L. Smith/G. Ross/R. Hale (Cox)
 
    Yarmouth Rowing Club (A)
N. Prescott/A. Finkle/L. Rich/P. Hurd/K. Champlin (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
s. overall/B. Melanson/L. Barnard/S. Muse/B. Yudelman (Cox)
 
    Friends of Concord Crew (B)
S. Chalsma/G. Mulleavey/M. Williams/E. Festa/A. Monroe (Cox)
 
    Great Bay Rowing (B)
C. Meade/E. O'Malley/K. Cole/H. Goetz/B. Cole (Cox)
 
    Greater Lawrence Rowing (B)
 
    Manhasset High School (B)
C. McIntee/A. Postiglione/m. diskin/K. Kenlon/H. Press (Cox)
 
    Newton Country Day School (B)
M. Supple/C. Brennan/C. Power/K. Baldwin/K. McCabe (Cox)
 
    Our Lady of Mercy Academy (OLMA) (B)
M. Hamparian/V. Cirelli/M. Dimitri/K. Martins/J. Troetti (Cox)
 
    The Winsor School (B)
A. Parker/L. Afeyan/G. Williams/N. Birch/K. Traquina (Cox)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (B)
K. Robb/S. Perry/E. Hunt/C. Peters/K. Silberberg (Cox)
 
    Westford Community Rowing (B)
J. Thibodeau/E. Coleman/N. Fultz/O. Rose/S. Berkowitz (Cox)
 
    Yarmouth Rowing Club (B)
L. Lucas/M. Keefe/L. Kressbach/L. MacEwan/A. Knuppel (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
W. Chandler/A. Barnett-Nakamura/C. benson/J. Sanderson/M. Lew (Cox)
 
    Manhasset High School (C)
E. Goodwin/E. Lyons/C. Marino/A. Mills/A. Cramer (Cox)
 
    Newton Country Day School (C)
G. Tricomi/D. Mazzio-Manson/C. Joyce/O. Okoye/Y. Francis (Cox)
 
    The Winsor School (C)
E. Hiss/M. Wang/B. Lichauco/E. Ferrara/K. Elfers (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
K. Allen/I. Brucato+/K. Wang/A. Polk/J. Goldberg (Cox)
 
    Newton Country Day School (D)
K. Saraceno/G. Vitale/E. Carroll/M. Flores/C. Burbage (Cox)
 
    The Winsor School (D)
K. Hintlian/E. Wu/T. Wright/C. MacGillivray/M. Jay (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (E)
C. Kurban/Z. Skvarkova/S. Benages/H. O'Reilly/C. Laurendeau (Cox)
 
    Newton Country Day School (E)
E. Greene/M. Barton/N. Clair/L. St. Clair/C. Fisher (Cox)
 
32 Womens Masters 4+
8
33 11:45 AM Mens 4x
4
34 11:55 AM Mens Club 8+
14
35 Womens Club 8+
18
36 Mixed Masters 8+
2
37 12:05 PM Mens Masters 4+
5
38 Mixed 2x
3
39 Womens Open 1x
1
40 Womens Ltwt 1x
3
    Narragansett Boat Club (A)
A. Abbot
 
    Narragansett Boat Club (C)
L. Evans
 
    Narragansett Boat Club (G)
G. Simmons
 
41 Womens Jr Ltwt 1x
6
42 Womens Club 1x
4
43 Womens Novice 1x
6
44 12:50 PM Mens Ltwt 4+
0
45 Mens Jr Ltwt 4+
5
46 Womens Junior Ltwt 4+
5
47 1:20 PM Mens Jr 8+
57
48 Womens Novice 8+
6
49 Womens Jr 8+ (HS only)
46
    Arlington Belmont Crew (A)
L. VanBenschoten/A. Routenberg/K. Grad-Kaimal/K. Hamilton/M. McMenimen/C. Trvalik/S. Hamilton/J. Blass/A. Ferlanti (Cox)
 
    Bedford Crew Club (A)
E. Lane/E. Ashooh/K. Bolton/K. Ginsberg/V. Cormack/K. Berg/S. Andrikowich/L. Misage/R. Swain (Cox)
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
M. Hart/J. LeBlanc/L. Darlow/A. Cooper/A. Plucinsky/C. O'Shea/O. Stoffel/P. Rasania/E. Erdos (Cox)
 
    Cambridge Rindge & Latin School (A)
C. Macrakis/S. Colbath-Hess/R. Johnson/H. Widdig/E. Mark-Ng/O. Maaghul/D. Tsegaye/I. DuMond/A. Nakagawa (Cox)
 
    Central Crew Club (A)
J. Bairam/J. Lussier/Z. Theodosopoulos/A. Lievens/E. Lavoie/A. Petersen/C. Anderson/M. Carr/C. Avard (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
e. Barnett/M. Holler/M. Sobieszek/K. Douglas/S. Bohrer/S. Stone/Z. Dinneen/L. Keating/L. Hajian (Cox)
 
    Duxbury Bay Maritime School (A)
A. Lake/L. McKim/G. Butcher/E. Hartford/K. norton/G. Connolly/M. Glattstein/O. Zelvis/K. Duddy (Cox)
 
    Friends of Concord Crew (A)
A. DeCosta-Klipa/E. Halter/S. Gottlieb/M. Lawrence/K. Reilly/H. Grace/S. Chalsma/M. Young/E. Lafond (Cox)
 
    Friends of Milton Crew, Inc (A)
 
    Greater Lawrence Rowing (A)
 
    Hingham High School Rowing Association (A)
L. Snow/E. Whalen/E. Daniels/S. McGirr/P. HOFFMAN/E. Neat/S. Bucklen/L. Aborn/A. Durkin (Cox)
 
    Manhasset High School (A)
S. Gunzburg/C. McIntee/D. Lapins/A. Postiglione/M. Gillis/G. Piatek/m. diskin/K. Kenlon/H. Press (Cox)
 
    Narragansett Boat Club (A)
C. Hamann/P. Mattos/K. Weaver/C. Lusi/H. Anderson/R. Ford/O. Harwood/A. Hutchings/C. Mason (Cox)
 
    Our Lady of Mercy Academy (OLMA) (A)
K. Ernenwein/L. Garretson/N. DeMartini/O. Duffy/A. Fabus/B. Palumbo/K. Weiler/A. Betz/B. Pilch (Cox)
 
    Riverside Boat Club (A)
A. Dalgarno/H. Wong/M. Kolarik/S. Feldstein-Nixon/A. Bell/M. Outterson/D. Rassoulian/G. Guttormsen/C. Newsom (Cox)
 
    Row Boston (A)
E. Laden-Mauro/H. Chung/B. Ramirez/N. Dejeanlouis/S. Marzouki/M. Whalen/S. Tran/N. Russ/S. D'Amato (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
M. Mott/M. Collins/G. Warwick-Clark/K. Wiedenhoft/C. Aral/A. Filippone-Marino/T. Schmansky/K. Reilly/F. Maida (Cox)
 
    St. Mary Academy- Bay View (A)
J. Risica/J. Calise/E. Dolan/E. O'Connell/C. Benetti/D. Lucey/E. Hodess/E. Hanlon/C. Ponko (Cox)
 
    The Newman School (A)
A. Sistig/M. Fazio/K. Lynch/S. Niziak/E. Miller/C. Butts/Z. Berkeret/R. Corbett/S. McDonnell (Cox)
 
    The Winsor School (A)
K. Hill/J. Neumann/E. Epker/D. Gordon/R. Koppel/C. MacGillivray/K. Hintlian/E. Wu/K. Traquina (Cox)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
E. Drews/S. Haley/G. Purman/R. Harris/M. Kiefer/H. Brigham/E. Conroy/R. Yan/C. AYANIAN (Cox)
 
    Westford Community Rowing (A)
K. Anderson/S. Anderson/K. Andry/N. Moran/A. Tobin/K. Champa/S. Maccini/M. Russell/M. Ryan (Cox)
 
    Arlington Belmont Crew (B)
K. Cornell/K. Gronlund/M. Carlson/M. Puma/S. Kolenbrander/M. Riley/M. Poterba/A. Pajevic/H. Pratt (Cox)
 
    Bedford Crew Club (B)
K. Nikseresht/J. Voloshin/J. Loura/A. Maddox/C. Heaps/M. Ellis/K. Luck/M. Pemberton/B. Carrobis (Cox)
 
    Central Crew Club (B)
H. Malone/M. Clark/H. Gaudreault/K. Rathman/V. Lebrun/C. Edmunds/J. Berry/R. Purington/H. Couture (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
E. Gilbert/H. Chavez/s. overall/B. Melanson/L. Barnard/S. Muse/C. Balogh/H. Musgrove/J. Goldberg (Cox)
 
    Duxbury Bay Maritime School (B)
K. Archambault/B. Aylmer/S. Duffy/R. Gooley/S. Hunt/c. orourke/A. Sweeney/B. Withington/V. Coyman (Cox)
 
    Friends of Concord Crew (B)
J. Gunnison/C. Dunn/A. Cummings/E. Broadbent/H. Lundgren/A. Lawrence/M. Bofinger/S. McCann/E. Scheer (Cox)
 
    Greater Lawrence Rowing (B)
 
    Hingham High School Rowing Association (B)
K. Kelleher/Z. Oomen-Lochtefeld/K. Welch/C. Randall/E. McKeon-White/G. Hickey/S. Quaile/M. Leonard/C. Holland (Cox)
 
    Manhasset High School (B)
 
    Riverside Boat Club (B)
D. Manor-Peleg/S. Rosenberg/O. Jean/S. Rintell/N. goihberg/E. Frederick/A. Herscovici/K. Finnerty/E. Elovecky-Shoemaker (Cox)
 
    St. Mary Academy- Bay View (B)
M. McGuirl/M. Chrupcala/B. Clemmey/K. Lowis/J. Kohler/V. Liberto/L. Poulton/E. Devin/C. Ponko (Cox)
 
    The Winsor School (B)
A. Parker/L. Afeyan/G. Williams/N. Birch/E. Hiss/M. Wang/B. Lichauco/E. Ferrara/K. Elfers (Cox)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (B)
K. Robb/C. Peters/E. Hunt/S. Perry/W. Dong/R. Schneider/H. Smith/M. Galang/K. Silberberg (Cox)
 
    Bedford Crew Club (C)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
E. Archibald/J. Cydzik/K. Garrity/K. Wang/K. Allen/E. Quirk/K. Quirk/A. Polk/B. Yudelman (Cox)
 
    Greater Lawrence Rowing (C)
 
    Hingham High School Rowing Association (C)
S. Nuttall/K. Jones/R. Saran/K. McKinnon/H. Bosnian/H. Jensen/S. Bornstein/M. Nuttall/B. Hull (Cox)
 
    Manhasset High School (C)
I. karantzios/V. Radman/S. Schiefele/C. MURPHY/L. Lapins/P. mantikas/M. McGorry/J. Alonso/e. Hanley (Cox)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (C)
H. Knight/C. Coote/J. Mclnerney/J. Mitrano/K. Shortsleeve/K. Spaulding/L. Shin/S. Young/A. Zizza (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
C. McDonald/A. Barnett-Nakamura/A. Kutzen/M. Milway/A. Conti/E. Fisher/M. Landy/S. Kim/H. Martel (Cox)
 
    Greater Lawrence Rowing (D)
 
    Community Rowing, Inc. (E)
O. Siegel/E. Goldsmith/A. Harrison/V. Roy/K. Glauninger/E. Goldaber/S. Saini/A. Schnitzer/L. Freidberg (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (F)
S. rapaport/C. Starnbach/M. Frazer/E. Goldfinger/C. Cohen/J. Radlo/N. Schwartz/H. Thatcher/H. Frankel (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (G)
A. Moeyersoms/M. McDonald/C. Tran/A. Gartner/J. Duhleh/N. Cherenson/N. Madden/A. Rosenfeld/E. Coffman (Cox)
 
50 2:20 PM Mens Open 4+
27
51 Womens Open 4+
17
52 2:40 PM Womens Ltwt 4+
1
53 Mixed 4x
1
54 Mens Ltwt 8+
0
55 Womens Ltwt 8+
0
56 Womens Junior Ltwt 8+
2
57 Womens 2-
5
58 Womens Jr 2-
1
59 Mens Open 2x
1
60 Mens Masters 2x
6
61 Mens Club 2x
10
62 3:00 PM Mens Open 8+
8
63 Womens Open 8+
1
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change