USRowing Youth National Championship

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, June 12, 2005
01 Jr. Womens 2x
18
02 Jr. Mens 2x
15
03 Lt. Womens 8+
12
04 Lt. Mens 8+
14
05 Jr. Womens 4+
12
06 Jr. Mens 4+
15
07 Jr. Womens 1x
16
08 Jr. Mens 1x
17
09 Jr. Womens 4x
14
10 Jr. Mens 4x
15
11 Lt. Womens 4+
15
    Capital Crew (A)
S. Bauer/M. Alexander/L. Painter/T. Clevenger/K. Luke (Cox)
 
    Chicago Rowing Foundation (A)
E. Schramm/S. Jackiewicz/S. Wohlman/A. Noto/O. Knott (Cox)/
 
    Community Rowing, Inc. (A)
E. Gonsiorowski/L. Majzoub/M. Sarason/A. Nash/A. Sosny (Cox)
 
    Conestoga Crew Club (A)
J. Rohrbeck/A. Schmidt/M. Blumstein/S. Edelson/E. Nalbone (Cox)
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A)
D. Clinton/E. Callen/J. Griffin/A. Troitino/M. Venne (Cox)/
 
    Green Lake Crew (A)
L. Christie/K. Mullins/S. MacLean/L. Nelson/K. Ellis (Cox)/
 
    Holy Names Academy (A)
A. Teo/E. Opheim/E. Robinson/D. Minugh/A. Jones (Cox)
 
    Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (A)
E. King/C. Leonard/R. Osman/S. Miller/M. Sylvia (Cox)
 
    Newport Aquatic Center (A)
C. King/A. Kiley/A. Ghourdjian/C. Campbell/J. Entin (Cox)
 
    Pittsford Crew (A)
L. Clark/R. Perry/K. Gaudion/C. Holtz/A. Patchen (Cox)
 
    Plant High Rowing Association, Inc (A)
L. Spinka/L. Samaha/S. Agana/J. Arizu/H. Trupp (Cox)/
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
J. Nalley/M. McPheeters/M. Walker/B. Laymon/E. Carr (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
S. Peshkin/L. Smith/E. Albus/M. Maglich/K. Gray (Cox)/
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
E. McGrath/K. McCusker/T. Fries/J. Greiner/C. Lyons (Cox)
 
    Unaffiliated (USA) (A)
C. Rutherford/D. Zakshevsky/M. Razzolini/T. Bingham/V. Lasiter (Cox)/
 
12 Lt. Mens 4+
11
13 Jr. Womens 8+
13
14 Jr. Mens 8+
15
    Chaminade High School (A)
W. Koutrakos/T. McNally/M. Rossidis/C. Silva/I. Hanes/R. Golden/B. Mulligan/J. Santelli/D. Connolly (Cox)/
 
    Chicago Rowing Foundation (A)
C. Bonner/M. Barber/D. Ryerson/L. Pearlman/I. Gottschalk/A. Cantwell/M. Ouskel/M. Wise/K. Aiken (Cox)/
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
D. Farrell/N. Dawe/J. Harmon/D. Riffe/T. Borek/D. Lustenberger/M. Iacono/A. Clair/G. Rolfes (Cox)/
 
    Green Lake Crew (A)
W. Howe/K. Davidson/A. Taylor/P. Genest/T. Marshall/A. Englund/M. Calderon/R. Levine (Cox)
 
    Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (A)
N. Friedwald/D. Vanbolt/S. Eike/D. Han/T. Kwun/P. Friedwald/Z. Smith/H. Osman/D. Esckilsen (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
B. Ebke/S. Engel/C. Clark/C. Nazarian/D. Seitz/J. McClendon/T. Pugash/K. Brady/N. Polsky (Cox)/
 
    Pittsford Crew (A)
B. French/H. Rummel/W. Shiel/M. VanVoorhis/J. Parvin/N. Hurtt/G. Jeffries/B. Struble/C. Lyons (Cox)/
 
    Princeton University (A)
W. Probasco/J. Novak/C. Benchley/N. Foster/M. Millar/J. Moll/J. Tomasulo/R. Gaylo/M. Abraham (Cox)/
 
    Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. (A)
J. Drewniak/C. Grogan/B. Casey/J. Vitonovec/K. Bryukhanov/S. Wall/S. Black/D. Walsh/G. Kuri (Cox)
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
J. Johnson/C. Stanton/D. Robbins/A. Levy/C. Rinker/J. Olson/N. Kaspers/C. Esmond/S. Golberg (Cox)/
 
    Space Coast Crew (A)
B. Pierce/J. Santasiero/E. Fischbeck/B. Rayner/C. Cronk/A. Jamieson/A. Claus/S. Hamblin/S. LaRoche (Cox)/
 
    St. Ignatius College Prep (A)
M. Gilson/M. Snyder/G. Malman/D. Johnson/N. Lucey/T. Larson/A. Simon/M. Tate/A. Liotta (Cox)/
 
    St. Joseph's Preparatory School (A)
B. Adams/P. Dewechter/M. Lombardi/A. Golda/M. McGowan/K. Ewell/J. Connolly/M. Gennaro/M. DelGercio (Cox)
 
    St. Paul's School (A)
C. Hearne/M. Crocker/C. Sachs/E. Seely/A. Lewis/R. Littlehale/S. Salovaara/E. Katz/J. Kim (Cox)/
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
T. Engan/J. Hitt/W. Woodacre/J. Massey/W. Hadock/E. Fleckenstein/C. Cieplak/C. O'sullivan/M. Escallon (Cox)/
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change