USRowing Youth National Championship
- Jun 11, 2005 To Jun 12, 2005
- sprint
- East Fork State Park
- Cincinnati, OH (USA)
- Hosted By: USRowing
- 2016 Owned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, June 12, 2005 | |||||
01 | Jr. Womens 2x | 18 |
|||
02 | Jr. Mens 2x | 15 |
|||
03 | Lt. Womens 8+ | 12 |
|||
04 | Lt. Mens 8+ | 14 |
|||
05 | Jr. Womens 4+ | 12 |
|||
06 | Jr. Mens 4+ | 15 |
|||
07 | Jr. Womens 1x | 16 |
|||
08 | Jr. Mens 1x | 17 |
|||
09 | Jr. Womens 4x | 14 |
|||
Austin Rowing Club |
L. Healy/S. Cooper/T. Smith/S. Brownhill
|
|
|||
Green Lake Crew |
M. Eyre/K. Petrich/E. Easton-Calabria/K. Altman/
|
|
|||
Lakeside School |
L. Mease/C. Lamka/K. Cloud/L. Kehrl/
|
|
|||
Marina Aquatic Center Junior Rowing |
G. Burton/C. Duechle/D. Detloff/I. Cole/
|
|
|||
McCallie School |
S. Saidi/S. Neall/W. Standefer/E. Wood/
|
|
|||
New Canaan High School Crew |
M. Farnsworth/A. Wallace/K. Lane/R. Gould
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. |
K. Hodnik/M. Hudson/S. Dauson/A. Bogart/
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. |
A. Crews/B. Pittman/E. Dauson/B. Kelly/
|
|
|||
Quad Cities Rowing Association |
C. Howell/L. Guth/A. Cohen/M. Sullivan/
|
|
|||
Sammamish Rowing Association |
J. Cromwell/K. Stenbakken/A. Brevick/K. Amsler
|
|
|||
San Diego Rowing Club |
H. Thompson/T. Guiney/S. Becker/C. Curson
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC |
J. Burmeister/V. Havlicheck/A. Farber/V. Burke/
|
|
|||
Springside School |
L. Sorensen/G. Palermo/C. Valiga/J. Rorer/
|
|
|||
Steel City Rowing Club |
C. Dermody/E. Schofield/M. Meehan/L. Jones
|
|
|||
10 | Jr. Mens 4x | 15 |
|||
Augusta Rowing Club Junior Program (A) |
T. Disk/A. Doak/R. Reynolds/R. Hamilton/
|
|
|||
Chattanooga Rowing (A) |
R. Worth/Z. Koenig/Z. Jackson/S. Scogins/
|
|
|||
Cincinnati Country Day School Rowing Team (A) |
J. Graves/E. Steckle/A. Ehrnschwender/B. Ludlow/
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
N. Salcido/E. Roxby/M. Freyhof/T. Murphy
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association (A) |
L. Foster/J. Ruff/J. Beust/B. Hershey
|
|
|||
Jesuit College Prep of Dallas (A) |
H. Martin/R. Cannady/J. Tatum/W. Browne
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
P. Ryan/J. Teti/R. Coyne/K. Thurman
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
R. Prendes/J. Ugas/R. Fort/T. Barton
|
|
|||
New Canaan High School Crew (A) |
R. Andre/Z. Krupp/D. Kenefick/B. McEwan
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
R. Dahl/A. Kaiser/J. Brendel/S. Elliott
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
A. Bergdahl/B. Pistorese/C. Ward/K. Culbert/
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
M. Warner/W. Schrade/T. Nesel/B. Digeser/
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
M. Conroy/A. Baggley/D. Cody/J. Sherriff
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
D. Constant/T. Kicinski/S. Kenyon/A. Beba
|
|
|||
Winchester Thurston School (A) |
L. Uretsky/T. Charley/D. Bunker/A. Smith
|
|
|||
11 | Lt. Womens 4+ | 15 |
|||
12 | Lt. Mens 4+ | 11 |
|||
13 | Jr. Womens 8+ | 13 |
|||
14 | Jr. Mens 8+ | 15 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change