4th Manny Flick / Horvat Series
- Apr 14, 2013
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, April 14, 2013 | |||||
1 | Girls Gig/Novice 1x | 4 |
|||
2 | Girls Freshman/Novice 2x | 8 |
|||
3 | Girls Novice 4+ | 8 |
|||
4 | Girls Freshman 4+ | 6 |
|||
5 | Girls Novice 8+ | 20 |
|||
6 | Girls Novice 4x | 7 |
|||
7 | Girls Freshman 4x | 8 |
|||
8 | Girls Freshman 8+ | 9 |
|||
9 | Girls JV 1x | 3 |
|||
10 | Girls JV 2x | 10 |
|||
11 | Girls JV 4+ | 25 |
|||
12 | Girls JV 4x | 15 |
|||
13 | Girls JV 8+ | 12 |
|||
14 | Girls Ltwt 2x | 10 |
|||
15 | Girls Ltwt 4+ | 12 |
|||
16 | Girls Ltwt 4x | 5 |
|||
17 | Girls Ltwt 8+ | 5 |
|||
18 | Girls 2nd 8+ | 6 |
|||
19 | Girls Varsity 1x | 9 |
|||
20 | Girls Varsity 2x | 14 |
|||
21 | Girls Varsity 2- | 0 |
|||
22 | Girls Varsity 4+ | 14 |
|||
23 | Girls Varsity 4x | 13 |
|||
24 | Girls Varsity 8+ | 12 |
|||
25 | Boys Gig/Novice 1x | 11 |
|||
26 | Boys Freshman/Novice 2x | 12 |
|||
27 | Boys Novice 4+ | 10 |
|||
28 | Boys Freshman 4+ | 3 |
|||
29 | Boys Novice 8+ | 18 |
|||
30 | Boys Novice 4x | 7 |
|||
31 | Boys Freshman 4x | 10 |
|||
32 | Boys Freshman 8+ | 15 |
|||
Archbishop Carroll High School (A) |
R. Guyer/T. Cocco/P. McGinnis/J. Harrison/H. Alameno/J. Machita/M. Mulligan/J. Fagan/J. Erdlen (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
E. Ostack/J. Brady/S. Hullihan/J. Stuckert/J. Khalifa/P. Rossi/C. Reck/M. Lewis/C. Palmer (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
T. Morris/P. Durning/W. Miksic/J. Blakeslee/L. Bartner/D. Hedden/M. Cofone/M. Timo/C. Pak (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
E. Polanco/T. Tuthill/B. Omar/B. Hauck/C. Keena/F. Purnell/G. Gbidi/s. Ireland/N. Allis (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
F. Marricone/C. Edney/j. hirth/A. Justine/J. Cummings/E. Pimble/J. Gallagher/S. Cressman/J. Bernauer (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
M. Levin/M. Schmitt/C. George/B. Beatty/J. O'Brien/L. Small/P. Sperandio/T. Reese/O. Hart (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
V. Armetta/M. Galbally/D. Senour/D. Furmanski/M. Cross/K. McGranaghan/M. Meyer/K. MacMaster/J. Fabrizio (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
S. Coursen/E. Halpin/G. Monos/A. Granieri/S. Segal/G. Mills/P. Mobo/A. Hallak/W. Stickney (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
C. Fabian/J. Moore/A. Zincani/J. Morello/I. Barnes/N. Michalitsianos/H. Pew/C. Greene/H. Meisler (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
N. DiMarco/E. Nathan/C. Stewart/C. Baumgardner/C. Delgrande/R. Fisher/D. Delgrande/B. McClure/C. Devlin (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
B. Duncan/G. Monaghan/S. Ching/L. Williams/C. Zwagerman/O. Glassman/R. Borowski/D. Addis/Z. Pepper (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
C. Narciso/C. McGinnis/V. Zanghi/R. Fucetola/P. Powers/C. Gamboa/N. Schalek/J. McCall/H. Reed (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
M. IX/P. URBINE/C. FERRIS/M. PESOT/J. KONIECZNY/A. KUZY/A. VIDAL/J. MOLCHAN/S. O'BRIEN (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
B. Berger/A. Lengel/M. Wolfgang/D. Lee/K. Long/J. Pender/M. Paolino/W. Paiva/E. Wachs (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (B) |
J. Rossetti/D. Shober/J. Hill/J. Olsen/J. Levitt/A. Terrels/E. Bowe/C. Ancharski/C. Stard (Cox)
|
|
|||
33 | Boys JV 1x | 8 |
|||
34 | Boys JV 2x | 18 |
|||
35 | Boys JV 4+ | 23 |
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
C. Mayro/R. Dobrzynski/C. DeSellems/S. Richardson/M. CRUISE (Cox)
|
|
|||
Doane Academy (A) |
J. Peterson/V. Pensyl/A. Minton/C. Ozdemir/C. Marchesani (Cox)
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
V. Ulizko/T. Faenza/T. Dwyer/M. Muniz/M. Cleary (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
B. McHugh/C. Boyle/B. Deslis/J. Barnes/E. Allis (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
R. Hartman/T. Kershaw/R. Lentz/D. Di Bonaventura/K. Adams (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
C. Howe-Smith/A. DeLuca/B. Giangiulio/A. Walters/E. McCaughey (Cox)
|
|
|||
Harriton High School (A) |
K. Hendricks/G. Combet/J. Berger/T. Nichols/L. Castelbaum (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
M. Meeks/J. Hamilton/J. Treacy/P. Collins/B. Muehlberger (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
S. McComb/J. Katz/B. Rockefeller/L. DiCioccio/A. Hirsh (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
G. Rosenthal/S. Baker/A. Park/M. Kim/I. Corriere (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
M. Dragotto/Z. Hartman/J. Nale/R. tewell/G. Mancini (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
P. Carr/J. Gift/T. Carroll/M. Daddi/C. Braham (Cox)
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. (A) |
H. Johnson/J. Mayes/M. Cox/J. White/D. Parmentier-Ramirez (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
J. Palmer/C. Beverly/W. Aftring/E. Horvath/W. Moore (Cox)
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
A. Dragani/W. Elliott/J. Mulhern/L. Wargo/M. Mulhern (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
M. Palladino/S. Champoux/V. Dragone/G. Steffa/E. Worton (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
L. Green/j. cassidy/M. Pagliaro/P. Johnson/R. Byrne (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
C. Kuczynski/A. Dellechiaie/H. Forsythe/B. Tuhy/P. Walshe (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
R. Meiers/S. Narayanan/C. Boerner/J. Welsh/C. Cummins (Cox)
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (B) |
J. Mosca/M. Begonja/C. Walker/J. Buda/J. Martinez (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (B) |
A. Bowden/S. Hastings/J. Bragdon/b. atillasoy/J. Rosen (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (B) |
R. Wegryn/S. Dunn/A. DiPrinzio/C. Waite/J. Boyle (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (C) |
S. Chero/C. Dabagian/T. Sudeck/A. Burke/D. SPELLACY (Cox)
|
|
|||
36 | Boys JV 4x | 11 |
|||
37 | Boys JV 8+ | 19 |
|||
38 | Boys Ltwt 2x | 9 |
|||
39 | Boys Ltwt 4+ | 13 |
|||
Cedar Creek High School (A) |
P. Lowe/A. Santana/C. Librizzi/B. Librizzi/K. Flaherty (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
J. Santos/M. Martin/D. Weihs/K. Hayes/M. Kellermueller (Cox)
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
C. Malley/B. Mistretta/C. Neville/M. Sadowski/D. Galimi (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
D. Warrell/B. Scheeler/G. Diggins/E. Battisti/M. Erlandson (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
P. Blumenstein/P. Giamboy/P. Jamora/B. Walsh/A. Feeney (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
J. Baseman/D. MacMaster/J. Cross/M. Comtois/J. Senyk (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
A. Kane/A. Coukos/W. Chen/J. McGowan/S. Wilson-Leslie (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
A. Chell/L. Dilg/H. Wilbraham/V. Bello/C. Cohn (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
S. Gennaro/A. Halas/M. Connolly/F. Lengetti/M. Giangiordano (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
I. Flannery/D. Berutti/J. Schiavo/J. Ramos/B. Halligan (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
C. Bickhart/B. Zirnkilton/M. Maggio/G. Adams/B. Melvin (Cox)
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
J. Bragg/R. Lay/D. Literati/C. Autera/C. Gonzalez (Cox)
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
S. Lupo/K. Nomura/A. Brown/A. Walter/J. Beach (Cox)
|
|
|||
40 | Boys Ltwt 4x | 4 |
|||
41 | Boys Ltwt 8+ | 5 |
|||
42 | Boys 2nd 8+ | 7 |
|||
43 | Boys Varsity 1x | 16 |
|||
44 | Boys Varsity 2x | 16 |
|||
45 | Boys Varsity 2- | 3 |
|||
46 | Boys Varsity 4+ | 17 |
|||
Bonner Rowing Association - Bonner & Prendergast Catholic High School (A) |
P. Martin/C. Smith/j. D'imperio/R. Charno/S. McDonald (Cox)
|
|
|||
Cedar Creek High School (A) |
D. Logan/T. Steele/J. Bridel/A. Bronsky/C. Andros (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
Z. Maguire/T. Fortier/L. Fabian/B. Walsh/F. Magliozzi Jr (Cox)
|
|
|||
Concord High School (A) |
J. Fullerton/T. Gloyd/J. Augustine/G. Gaynor/J. Cannuli (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
M. Ratte/M. Valencia/S. Ratte/B. Caputo/C. Ebert (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
T. Boyle/S. Hartman/A. Grochowski/D. Buckley/p. bowers (Cox)
|
|
|||
Harriton High School (A) |
M. Terwiesch/T. Fogt/M. Yaron/C. Akerblom/H. Gillen (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
J. Murphy/N. Goodman/J. Stepansky/H. Kline/A. Dunnell (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
C. Brady/C. McDermott/N. Bromhead/W. Graham/J. Goucher (Cox)
|
|
|||
Owen J Roberts Rowing Club (A) |
D. Bendyk/A. Winstead/J. Sager/C. Kovach/K. Sweisford (Cox)
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. (A) |
E. Harper/L. Johnson/J. Garcia/M. Hossain/G. McGuoirk (Cox)
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
|
||||
St. Peters Preparatory School (A) |
S. Mullman/I. Smith/J. Dominguez/G. Luzzi/B. Halligan (Cox)
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
N. Mead/J. Konopka/G. Furey/P. Pratt/J. Larkin (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
C. Meehan/M. Freundlich/W. Egan/J. McMichael/L. Dennis (Cox)
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
D. Jacobs/J. Giannini/B. Painter/S. Fleming/T. Buce (Cox)
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
R. Voit/R. Karlen/S. Pruitt/N. Lokker/Y. Byrnes (Cox)
|
|
|||
47 | Boys Varsity 4x | 11 |
|||
48 | Boys Varsity 8+ | 11 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change