Garden State Scholastic Championships
- Apr 27, 2013
- sprint
- Cooper River
- Camden, NJ (USA)
- Hosted By: Camden County Boathouse
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, April 27, 2013 | |||||
1 | Womens Jr 1x | 0 |
|||
2 | Mens Jr 1x | 4 |
|||
3 | Womens Sr 1x | 5 |
|||
4 | Mens Sr 1x | 4 |
|||
5 | Womens Jr 2x | 3 |
|||
6 | Mens Jr 2x | 9 |
|||
7 | Womens Ltwt 2x | 3 |
|||
8 | Mens Ltwt 2x | 7 |
|||
9 | Womens Sr 2x | 5 |
|||
10 | Mens Sr 2x | 9 |
|||
11 | Womens Fr 8+ | 7 |
|||
Absegami High School |
e. whitehurst/M. Dorsett/K. Meyer/A. Schafer/C. West/E. Steel/C. Smith/E. Sproule/O. Rubillo (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School |
E. Rubino/K. Watson/F. Richmond/B. Brugger/G. Mcguckin/O. Kolodzior/N. Patel/K. Pagar/M. Holl (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School |
K. Magee/E. Welsh/K. Reganato/R. Atkinson/S. Miller/N. Wenzel/O. Torres/T. Slattery/N. Mayer (Cox)
|
|
|||
Kearny High School |
S. Herrera/J. Cavalier/G. Oliveira/A. Springer/M. Konopka/G. Pereira/J. Garcia/K. Tapia/B. DeOliveira (Cox)
|
|
|||
Montclair High School |
C. Day/R. Rosenberg/A. Connors/C. Heisler/E. Levendosky/C. Kelly/N. Vascimini/K. Freedman/H. Meisler (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. |
F. Kane/K. Williams/S. Storcella/M. Fluharty/M. Giardina/D. Neri/J. Kemenosh/E. Bergman/K. Terrels (Cox)
|
|
|||
RFH Rowing |
C. Tardiff/S. Buchanan/A. Spak/S. Heard/A. Walhauser/V. Hempstead/R. Litwin/K. Leftwich/N. Turkalo (Cox)
|
|
|||
12 | Mens Fr 8+ | 9 |
|||
13 | Womens Jr 4+ | 16 |
|||
Absegami High School |
E. McGowan/L. Drozd/G. DiGirolamo/H. Marr/T. Hensley (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School |
S. Mogano/J. Nolan/K. Nguyen/L. Way/T. Hendri (Cox)
|
|
|||
Belleville High School |
K. Luna/S. Trinidad/R. Moreira/B. Moonsammy/S. Juarez (Cox)
|
|
|||
Cedar Creek High School |
P. McColgan/G. Wyers/C. Thomas/A. Harrigan/A. Wu (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School |
R. Suthard/E. Woods/A. Maffia/M. Barbieri/V. Torres (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club |
K. Wilkinson/J. Blau/V. Fisher/K. Donohue/M. Kane (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School |
|
||||
Kearny High School |
D. Almeida/D. Waters/C. Luz/R. Goncalves/C. Amaral (Cox)
|
|
|||
Montclair High School |
J. Silver/K. Dlugos/T. Mattox/C. Sokolic/L. Templeton (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew |
M. Fernandez/E. Scerbo/S. PANSO/L. Mason/L. Sciscione (Cox)
|
|
|||
Our Lady of Mercy Academy (NJ) |
r. hesser/E. Kennelly/M. Porcaro/J. Lim/M. Fletcher (Cox)
|
|
|||
RFH Rowing |
L. Tapke/E. Reynolds/K. Edwards/K. Hill/M. Condon (Cox)
|
|
|||
Rumson-Fair Haven Crew (RFH Crew) |
G. Wardell/K. Eskwitt/L. Mueller/L. Mueller/N. Buckley (Cox)
|
|
|||
Teaneck High School |
M. Lefkowitz/M. Ben-Romdhane/A. Cannonier/R. Marcial/R. Schonfeld (Cox)/
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew |
C. Tedeschi/E. BRENNAN/B. Burke/E. Crowe/C. Gonzalez (Cox)
|
|
|||
Vineland High School |
A. Lincks/A. Asselta/L. Byelone/M. Fisher/A. Mejia (Cox)
|
|
|||
14 | Mens Jr 4+ | 14 |
|||
15 | Womens Jr 8+ | 11 |
|||
16 | Mens Jr 8+ | 18 |
|||
17 | Womens Sr 4+ | 11 |
|||
18 | Mens Sr 4+ | 13 |
|||
19 | Womens Sr 8+ | 7 |
|||
20 | Mens Sr 8+ | 7 |
|||
21 | Womens 2nd 8+ | 5 |
|||
22 | Mens 2nd 8+ | 4 |
|||
23 | Womens Ltwt 4+ | 8 |
|||
24 | Mens Ltwt 4+ | 13 |
|||
25 | Womens Ltwt 8+ | 3 |
|||
26 | Mens Ltwt 8+ | 3 |
|||
27 | Womens Freshman 4x | 5 |
|||
28 | Mens Freshman 4x | 7 |
|||
29 | Womens Novice 4x | 2 |
|||
30 | Mens Novice 4x | 5 |
|||
31 | Womens Jr 4x | 5 |
|||
32 | Mens Jr 4x | 7 |
|||
33 | Womens Sr 4x | 5 |
|||
34 | Mens Sr 4x | 6 |
|||
Haddon Township High School |
A. Blue/J. Howley/N. Herceg/E. Duffy
|
|
|||
Holy Spirit High School |
J. King/K. Nguyen/B. Newell/V. Fabietti
|
|
|||
RFH Rowing |
C. Duffney/C. Bullivant/F. Orejarena/R. Heard
|
|
|||
St. Joseph High School Crew |
C. Butrico/J. Torrisi/K. Rivera/N. Battaglia
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. |
M. Lazzarotti/D. Mellusi/M. Paone/D. Adsit
|
|
|||
St. Joseph High School Crew (A) |
C. Ambrico/N. Battaglia/A. Buchanan/J. Gallagher
|
|
|||
35 | Womens Novice 8+ | 11 |
|||
36 | Mens Novice 8+ | 13 |
|||
37 | Womens Novice 4+ | 9 |
|||
38 | Mens Novice 4+ | 17 |
|||
Belleville High School (A) |
K. Aponte/H. Tapia/R. Martinez/M. Asali/J. Baldwin (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
J. Stuckert/J. Brady/E. Ostock/C. Reck/C. Palmer (Cox)
|
|
|||
Cedar Creek High School (A) |
D. Logan/T. Bacha/M. Baldwin Jr./D. Smith/M. Manalang (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
R. Stefanik/M. Braun/A. Gregory/D. Vassallo/J. Gallagher (Cox)
|
|
|||
Collingswood Crew Club, Inc. (A) |
C. Kaiser/J. Palmer/P. McCrindle/g. maylath/J. Henry (Cox)
|
|
|||
Doane Academy (A) |
C. Stevens/A. Trosko/J. Yang/K. Shamsid-Deen/L. Segal (Cox)
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
L. Longobardo/R. Heath/J. Salci/S. McAvey/T. Zanki (Cox)
|
|
|||
Kearny High School (A) |
W. Beras/A. Costa/W. Szymanski/A. Ventoso/J. Ugaz (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
P. Berges/N. Bradley/M. Bell/Z. Ewing/S. Carfagno (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
A. Ullah/e. barracks/O. Bauer-Nathan/J. Gonzales-Randall/C. Templeton (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
S. Zielinski/A. Gilson/L. Pereira/J. Yallof/L. Shelley (Cox)
|
|
|||
North Arlington High School (A) |
V. Ribeiro/B. Ugaz-Hermoza/N. de Leon/J. Antunes/V. Veneziano (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
J. Estadt/B. Levering/D. Laverty/A. Helm/l. guseman (Cox)
|
|
|||
RFH Rowing (A) |
S. Camarata/D. Shebell/T. Johnston/B. Edwards/A. Antonelli (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
C. Spalding/J. Bowker/A. Bretnall/D. Laskowski/G. Mainiero (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
E. Gilbert/J. Bonnet/V. Polishchuk/S. Gardner/E. Adillon (Cox)
|
|
|||
Vineland High School (A) |
M. Hanna/M. Farrow/O. Nelson/E. Lira/R. Bishop (Cox)
|
|
|||
39 | Mens Jr Ltwt 4x | 0 |
|||
40 | Womens Ltwt 4x | 3 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change