Textile River Regatta

  • Hosted By Textile River Committee
  • USRowing Registered

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, October 6, 2013
Check TRR Web Site for Order of Races
Co-ed Jr Races in 2014 ??
M2- Mens 2-
25
MC1x Mens Club 1x
4
MC2x Mens Club 2x
7
MC8+ Mens Club 8+
15
MGM1x Mens Grand Masters 1x
14
MJ1x Mens Jr 1x
6
MJ2x Mens Jr 2x
13
MJ4x Mens Jr 4x
9
MJ4+ Mens Jr 4+
51
MJ8+ Mens Jr 8+
65
MJL1x Mens Jr Ltwt 1x
6
MJL4+ Mens Jr Ltwt 4+
6
MJN4x Mens Jr Novice 4x
0
MJN4+ Mens Jr Novice 4+
15
MJN8+ Mens Jr Novice 8+
42
ML1x Mens Ltwt 1x
3
ML4+ Mens Ltwt 4+
3
ML8+ Mens Ltwt 8+
0
MM1x Mens Masters 1x
4
MM2x Mens Masters 2x
6
MM4x The Paul Wenger Mens Masters 4x
7
MM4+ Mens Masters 4+
10
MM8+ Mens Masters 8+
5
MN1x Mens Novice 1x
3
MN4+ Mens Novice 4+
6
MN8+ Mens Novice 8+
5
MO1x Mens Open 1x
11
MO2x Mens Open 2x
1
MO4+ Mens Open 4+
19
MO8+ Mens Open 8+
12
MR1x Mens Rec 1x
2
MSM1x Mens Senior Masters 1x
6
MV1x Mens Veterans 1x
10
MixM2x Mixed Masters 2x
3
MixM4+ Mixed Masters 4x
4
MixM8+ Mixed Masters 8+
2
W2- Womens 2-
2
WC1x Womens Club 1x
3
WC2x Womens Club 2x
2
WC8+ Womens Club 8+
14
WGM1x Womens Grand Masters 1x
5
WJ1x Womens Jr 1x
10
WJ2- Womens Jr 2-
2
WJ2x Womens Jr 2x
19
WJ4x Womens Jr 4x
8
WJ4+ Womens Jr 4+
38
    Arlington Belmont Crew (A)
I. Benyamina/J. Keniston/O. Cronin/A. Liu/N. Merullo (Cox)
 
    Avalon Rowing Club (A)
K. Thomas/E. Shivel/E. Longnecker/C. Coxe/E. O'Brien (Cox)
 
    Bedford Crew Club (A)
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
M. Hart/K. Thiim/M. Glade/S. Sarnik/E. Erdos (Cox)
 
    Central Crew Club (A)
J. Bairam/M. Clark/H. Malone/E. Lavoie/C. Avard (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Gartner/C. Berens/M. Santinelli/S. Benages/l. moyes (Cox)
 
    CRI- Row Boston (A)
H. Chung/J. Towle/V. Graham/Z. Zhang/A. Baraka (Cox)
 
    Dublin School Crew (A)
 
    Friends of Concord Crew (A)
a. heindl/A. DeCosta-Klipa/K. Reilly/S. Chalsma/E. Lafond (Cox)
 
    Greater Lawrence Rowing (A)
C. Boreri/C. Bleiler/P. Grillakis/r. kumble/S. Flanagan (Cox)
 
    Independence Rowing Club (A)
A. Lam/K. Sullivan/M. Eisenberg/L. Damour/N. Devasia (Cox)
 
    Lowell High School Crew (A)
E. Morrill/c. friant-bulens/B. Burgess/O. Joslyn/m. patino (Cox)
 
    Manhasset High School (A)
M. Gillis/C. MURPHY/A. Postiglione/M. Diskiin/E. Hanley (Cox)
 
    McGann Mercy High School (A)
J. Halsey/M. Penny/D. DICKINSON/M. Wilson Piccirillo/K. Reese (Cox)
 
    Milton High School Crew (A)
M. Donelan/O. Jensen/K. Weidmann/E. Heller/S. Mahmood (Cox)
 
    Mystic Valley Regional Charter School (A)
F. Farhane/E. Kelly/A. Kurian/A. Valenti/J. Lieu (Cox)
 
    Narragansett Boat Club (A)
C. Hamann/H. Fitts/R. Balcom/A. Hutchings/A. Prescott (Cox)/
 
    Newton Country Day School (A)
K. Saraceno/C. Diggins/M. Swords/C. Fitzgerald/K. McCabe (Cox)
 
    Thayer Academy (A)
J. Dyroff/R. Mahoney/H. Doyle/N. Clasby/J. Walsh (Cox)
 
    The Winsor School (A)
E. Roe/M. Wang/G. Williams/L. Ruggles/K. Elfers (Cox)
 
    Upper Valley Rowing Foundation (A)
I. Lurie/T. Clerkin/K. Madden/S. Higgerson/M. Merritt (Cox)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
E. Conroy/C. Coote/S. Maietta/C. Babbott-Ward/R. Crunkleton (Cox)
 
    Westford Community Rowing (A)
S. Anderson/A. Shein/D. Andry/L. Smith/H. Doucette (Cox)
 
    Worcester Public High Schools (A)
A. Wolanski/A. Reidy/K. Bicknell/V. Le/B. Lapin (Cox)
 
    Yarmouth Rowing Club (A)
 
    Arlington Belmont Crew (B)
A. McElhoe/M. Puma/O. Fan/S. Kolenbrander/D. Schermer (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
M. Frazer/M. Hartnick/E. Goldaber/l. johnson/S. Gavell (Cox)
 
    Manhasset High School (B)
I. karantzios/A. Mills/S. Schiefele/M. Scrobe/A. Cramer (Cox)
 
    Newton Country Day School (B)
K. Baldwin/D. Mazzio-Manson/C. Joyce/M. Beney/L. Durbin (Cox)
 
    The Winsor School (B)
J. Chen/A. Keomurjian/V. Yang/C. MacGillivray/H. Fuchs (Cox)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (B)
a. aar/a. aas/a. aat/a. aau/a. aaq (Cox)
 
    Westford Community Rowing (B)
K. Stokes/N. Moran/K. Andry/S. Forty/A. Tobin (Cox)
 
    Worcester Public High Schools (B)
A. Asfoura/H. Fortin/C. Thomas/S. Hibbard/W. Bakkal (Cox)
 
    Yarmouth Rowing Club (B)
 
    Newton Country Day School (C)
E. Batten/G. Cogan/M. Rocco/J. Enos/C. Gibson (Cox)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (C)
E. Huber/E. Phaneuf/C. Smith/H. Knight/P. Alizadeh-Shabdiz (Cox)
 
    Worcester Public High Schools (C)
C. Sharkus/B. Andrews/V. Ishola/K. Manxura/T. Biliouris (Cox)
 
    Newton Country Day School (D)
N. St. Clair/L. St. Clair/S. Franchi/N. Folan/M. Cresap (Cox)
 
WJ8+ Womens Jr 8+
44
WJL1x Womens Jr Ltwt 1x
5
WJL2x Womens Jr Ltwt 2x
0
WJL4+ Womens Jr Ltwt 4+
6
WJL8+ Womens Jr Ltwt 8+
3
WJN2x Womens Jr Novice 2x
1
WJN8+ Womens Jr Novice 8+
36
    Arlington Belmont Crew (A)
P. McMenimen/S. Fenn/Y. Holder/K. Rosner/A. Banijamali/O. Guion/A. Parseghian/A. Jaeger/L. Schoonmaker (Cox)
 
    Bedford Crew Club (A)
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
E. Stoffel/M. French/G. Ott/A. Accorsi/A. Dawley/J. Hoggins/L. Hoggins/T. Fairchild/S. Lee (Cox)
 
    Central Crew Club (A)
K. Hoag/J. Ryan/J. Cotton/G. Kiritsy/J. Vougias/E. Provencher/S. Drewniak/s. boulard (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
 
    Duxbury Bay Maritime School (A)
J. Bettencourt/M. Bennett/R. Glova/C. Borghesani/K. Reynolds/T. Curran/M. Bruce/C. Brooks/C. Brandeis (Cox)
 
    East Bay Rowing, Inc (A)
M. Berkery/C. Glazzard/I. Kenyon/J. Fortin/L. McMillan/L. Wright/E. Kuckes/O. Solanot/K. Orchard (Cox)
 
    Friends of Concord Crew (A)
H. Grace/S. Doughty/B. MACRI/S. Johnson/T. Delampan/D. Collins/K. Richards/S. Pratt/M. Smith (Cox)
 
    Greater Lawrence Rowing (A)
D. Ando/G. Dever/M. Farrell/T. Dellatto/A. Szarek/L. Kelley/E. Johnson/K. Surette/E. Savely (Cox)
 
    Hingham High School Rowing Association (A)
E. Gilmore/I. Murray-Brown/O. Kelley/B. Nghiem/C. Cole/G. Mehigan/O. Thomas/C. Breen/R. Pesci (Cox)
 
    Hollis Brookline Cavaliers Crew (A)
A. Reuter/F. Kennedy/R. Burns/E. Davis/C. Cowan/J. Eklund/E. Gardner/H. Sutton/S. MacEachen (Cox)
 
    Lowell High School Crew (A)
m. leahy/F. Young/A. Nielsen/L. Martin/r. plaisir/B. Sollinger/J. Larocque/o. shuebruk/D. Em (Cox)
 
    Manhasset High School (A)
E. Gillis/M. Loree/K. Keriazes/k. base/C. O'Connor/S. Wong/A. Fanning/j. winn/A. Kelly (Cox)
 
    Milton High School Crew (A)
A. Onishuk/G. Wamester/L. Hainline/B. Dugas/E. Millwood/D. Glinner/M. Clarke/G. Tan/C. O'Neill (Cox)
 
    Newton Country Day School (A)
C. Durbin/M. Cheung/V. Selian/L. Fitzgerald/N. Khan/M. Mahoney/F. Green/G. Stoddard/S. Oler (Cox)
 
    Souhegan Crew Club (A)
A. Schulte/L. Evans/E. Dubois/A. Bowman/J. Emery/T. LePage/V. Dyer/C. Cavanaugh/K. Osterholtz (Cox)
 
    St. Anthony's High School Crew (A)
C. Popielaski/I. Boukhari/K. Lynch/H. Eckstein/D. McGowan/S. Russo/C. Castro/T. McComick/S. Kukreja (Cox)
 
    St. Mary Academy- Bay View (A)
I. Lucente/V. Arpander/J. Lee/D. Grenier/C. Mitchell/C. Donnelly/A. Tidwell/B. DiDonato/A. madeiros (Cox)
 
    The Winsor School (A)
T. Gifford/A. Bloom/G. Bruise/E. Simshauser/M. Latimore/E. Chen/E. Pan/S. Tessono/H. Fischman (Cox)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
A. Phaneuf/C. Greenlaw/S. Thompson/T. Rice/E. Lannace/A. Thompson/E. Wu/K. Stordy/C. Kim (Cox)
 
    Westford Community Rowing (A)
L. Keele/M. Beanland/C. Raymond/C. Jones/A. Ryan/S. Elliott/E. Wood/J. Pazienza/T. Kambara (Cox)
 
    Worcester Public High Schools (A)
C. Root/G. Bui/B. Ballin/D. Rocheford/c. Madern/C. fortin/C. Beriau/E. O'Leary/T. Brennan (Cox)
 
    Arlington Belmont Crew (B)
E. Donlan/E. Deese/S. Minniti/R. Choi/E. Ay/M. Bazakas-Chamberlain/O. Ferreira/O. Brevnova/S. Dearing (Cox)
 
    Bedford Crew Club (B)
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (B)
G. Turnbull/R. Foote/C. Klem/c. weaver/A. Wesley/J. Werst/A. Smith/O. Hemond/L. Hayes (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
 
    Duxbury Bay Maritime School (B)
c. dunne/P. Gregory/J. Ivanof/M. Lewis/C. Lewis/S. McArdle/T. Paynotta/R. norton/O. Koulopoulos (Cox)
 
    Friends of Concord Crew (B)
G. Conant/A. Millette/P. Shumski/L. Simpson/L. Osgood/a. eills/j. carter/C. McCabe/S. Johnson (Cox)
 
    Greater Lawrence Rowing (B)
M. Spencer/S. Gillman/M. Mauge/F. Bryan/A. Kimball/E. Calnan/L. Adam/E. Webster/E. Morse (Cox)
 
    Hingham High School Rowing Association (B)
A. Cook/H. Walsh/S. Smith/C. Oatway/E. Clark/C. Roddy/C. Barlow/K. Murray/L. Burr (Cox)
 
    Manhasset High School (B)
C. Mirrione/F. Walsh/J. Siconolfi/S. D'Angelo/K. Haratunian/S. VATSIA/K. Gross/M. Conner/L. Moschitta (Cox)
 
    Newton Country Day School (B)
N. Adams/L. Rivers/E. Connor/E. Fachetti/K. Sweeney/N. Canavan/H. Ryan/M. Ward/E. DiGiovanni (Cox)
 
    The Winsor School (B)
S. Stone/L. Ketterson/J. Grill/M. Bernstein/R. Eisenbud/S. Lee/A. Blacklow/H. Carter/P. Shukla (Cox)
 
    Westford Community Rowing (B)
K. Wilson/D. LaBare/S. Miller/M. WOOD/C. Gascia/M. Bolko/A. Vasireddy/L. CALLON/K. Brown (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
 
WJN4+ Womens Jr Novice 4+
10
WL1x Womens Ltwt 1x
4
WL4+ Womens Ltwt 4+
1
WL8+ Womens Ltwt 8+
0
WM1x Womens Masters 1x
2
WM2x Womens Masters 2x
5
WM4x Womens Masters 4x
6
WM4+ Womens Masters 4+
15
WM8+ Womens Masters 8+
11
WN1x Womens Novice 1x
6
WN4+ Womens Novice 4+
3
WN8+ Womens Novice 8+
8
WO1x Womens Open 1x
3
WO2x Womens Open 2x
1
WO4+ Womens Open 4+
19
WO8+ Womens Open 8+
2
WR1x Womens Rec 1x
1
WSM1x Womens Senior Masters 1x
3
WV1x Womens Veterans 1x
4
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change