USRowing Club National Championships

  • Jul 10, 2013 To Jul 14, 2013
  • sprint
  • Cooper River
  • Camden, NJ (USA)
  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Wednesday, July 10, 2013
Events listed on Friday & Sunday are FINALS.
Heats for FRIDAY'S FINALS will take place on:
Wednesday, July 10th & Thursday, July 11th
Heats for SUNDAY'S FINALS will take place on:
Friday, July 12th & Saturday, July 13th
Friday, July 12, 2013
1 Mens Intermediate 8+
14
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
H. Kiefer/M. Stagnaro/R. Morgan/M. Morelli/M. Rose/E. Simmons/E. Ketcham/E. Ziobron/J. Geng (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
T. Winsor/N. Thomas/M. Matejka/W. Shadek/Z. White/E. Jaccodine/T. Berkowitz/O. Hansen/J. Sullivan (Cox)
 
    Mendota Development Camp (A)
P. Muto/P. Ginouves/M. Sobotka/L. Hietpas/K. Anderson/M. Knippen/W. Horvat/G. Voorhees/O. Buchino (Cox)
 
    New York Athletic Club (A)
V. Celaj/P. Awad/N. Evert/S. Marsico/M. Palmer/J. Zagroba/K. Putt/M. Coughlin/C. Hicks (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
S. Paddock/T. Stuart/C. Levey/J. Horn/O. McCabe-Gould/M. Rhodes/L. Stenard/D. Hanrahan/C. Clemmons (Cox)
 
    Riverside Boat Club (A)
K. Evans/B. Sherman/W. Marshall/L. Goodman/P. casey/C. Lowe/G. Mahoney/J. Hanna/D. Snook (Cox)
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
Z. Kelso/M. Fritschen/B. Bauer/E. Wierenga/W. Nuelle/W. Bass/T. Valicenti/M. Bustamante/N. Chuchra (Cox)
 
    USR Junior Men's Selection Camp (A)
J. Weidemer/L. OBrien/J. Ghaul/A. Rajesh/N. Mead/T. Taaffe/J. Goldman/J. Dobronyi/C. Durbin (Cox)
 
    Vesper Boat Club (A)
P. Gross/R. Kelliher/N. Smith/M. Frick/K. Bielawski/A. Schade/H. Drouin-Reed/D. Nesfeder/A. Kudatsky (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
M. Gates/T. Schadek/M. Ready/K. Schlueter/B. Robinson/P. Tao/J. Strobel Eckstein/P. Swetz/R. Fatt (Cox)
 
    Mendota Development Camp (B)
B. Webster/V. Bertram/K. Smith/J. Goodman/J. Kaiser/I. Blackburn/B. Batty/I. Buchanan/J. Kwon (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
T. Hillier/S. Hocking/J. O'Brien/G. Weilgus/J. West/L. Conner/R. Roby/R. Breen/b. harmeyer (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
N. Grimshaw/B. Tarimcilar/J. Gorin/J. Kahn/R. Warming/D. Daylor/A. Siraj/A. Hoffmann/S. Kim (Cox)
 
2 Womens Intermediate 4x
7
3 Womens Junior B 1x
30
4 Mens Intermediate Ltwt 4x
7
5 Mens Junior A 4x
33
6 Womens Junior A 8+
31
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
K. Snyder/A. Pitzel/M. Smith/A. Ellis/R. de Koekkoek/K. Koziak/A. Schank/B. Bein/S. Bower (Cox)
 
    Cambridge Boat Club (A)
E. Huber/A. Floyd/S. Bohrer/H. Knight/C. Smith/P. Edwards/Z. Sudduth/B. Hunter/K. Spalding (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
 
    Fairmount Rowing Association (A)
A. Molitor/S. Klippel/K. Peng/R. Bennett/J. Dones/K. Lally/N. Stefan/s. horn/L. Whitehead (Cox)
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (A)
R. Hamilton/G. Calavan/C. Thompson/K. Heath/C. Calavan/E. Leeser/B. Thanner/M. Muzaurieta/E. Niermann (Cox)
 
    Long Island Elite (A)
H. Rosen/T. Iannucci/C. Moore/E. Tamkin/H. McCallion/a. torres/J. Ritholz/A. Van Cott/L. Moschitta (Cox)
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
K. Gillman/D. White/S. Larkin/M. Young/M. Dimitri/N. DeMartini/R. Marks/B. Fitzpatrick/A. Byrne (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
M. Patrick/Z. Kalousis/M. Springer/S. Lawless/L. Croft/F. Schweikert/H. Haines/A. Kolls/A. Fowkes (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
B. Schodorf/C. Going/S. Neaves/C. Kropp/A. Natale/T. Lynch/E. Oseid/C. Vernon/Z. Canaras (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
M. Gillis/G. Dell'Aquilo/D. Lapins/A. Postiglione/C. Yaccarino/K. Harlow/T. Schmansky/S. Henry/A. Colasacco (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
F. Cain/A. Petterson/a. diamond/E. Patton/K. Grotto/K. Rubin/N. Clark/M. Greer/A. Bralver (Cox)
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
H. Drangsholt/A. Wetzel/A. Vare/K. Anderson/I. Preble/J. Bird/M. Ginsburg/B. Gilbert/M. Mariani (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
I. Babb/R. Oleshansky/k. playfair/S. Konishesky/b. marcus/H. Bower/K. Shutts/J. Ferrante/C. Lincoln (Cox)
 
    TBC Racing (A)
T. O'Neill/C. Babiec/C. Williams/A. Bertram/L. Martini/O. Blust/E. Modesti/T. Daly/S. Lamont (Cox)
 
    USR Junior Women's Development Camp (A)
K. Armstrong/M. Esposito/E. Lesch/M. Krah/J. Ruhe/K. Descheemaeker/M. Klintare/K. Ognovich/R. Kearney (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
E. Howard/N. Henderson/T. Sanderson/J. Sanderson/C. McDonald/H. Connor/S. Rapaport/L. Crute/M. Lew (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (B)
E. Rush/L. Coker/M. Billingsley/E. Shannon/S. Chenen/M. Gillen/K. Mukai/B. Rutan/K. Tucker (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
S. Markie/K. Kalcic/C. Hochman/V. Wordsworth/E. Freeman/B. Pansini/A. Branman/M. Alstodt/L. Leight (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
 
    Sagamore Rowing Association (B)
A. Schnabel/D. Haegeland/G. Warwick-Clark/S. Doyle/K. Reilly/S. Giuliani/C. Aral/V. Cirelli/K. Kapetanos (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
A. Savoca/M. Macey/V. Thorogood/A. Sabovic/S. Kurtz/K. mccann/J. Pesa/J. Moley/C. Macdonald (Cox)
 
    Southeast Juniors (B)
O. Humphrey/K. Cady/A. Rewis/M. Gillespi/M. Neveu/A. Ware/H. Richardson/L. Stump/M. Goldberg (Cox)
 
    TBC Racing (B)
T. Sufczynski/A. Doll/M. Perez/O. White/N. Beekhuysen/C. Johnson/C. Reynolds/K. Jolly/M. Zamba-Campero (Cox)
 
    USR Junior Women's Development Camp (B)
G. Williams/M. Knight/A. Dew/K. Malloch/A. Evans/C. Shepley/K. Chapman/A. Slabbert/E. Erdos (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
B. Melanson/G. Guttormsen/E. Archibald/A. Gartner/K. Laventrios/C. Berens/E. O'Connell/S. Benages/E. Coffman (Cox)
 
    Southeast Juniors (C)
R. Althoff/A. Cirone/A. Greene/A. Miller/H. Scott/J. Titzler/S. Zetterberg/A. Jona/E. Hayes (Cox)
 
    TBC Racing (C)
S. Boyer/H. Irwin/I. Bogart/N. Chaney/S. Meyer/L. Hegemann/M. Hilary/C. Dolin/K. Green (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
C. Brady/J. Truax/M. Hartnick/M. Rocco/s. neligan/d. feeney/A. Soto-Wright/N. Soto-Wright/J. Walsh (Cox)
 
    Southeast Juniors (D)
D. Roger/L. Westerman/l. mazzarisi/J. Anglin/C. Adkins/M. Ryman/B. McFall/H. Byrd/K. Stolar (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (E)
 
7 Mens Senior 1x
13
8 Womens Senior 2-
22
9 Mens Intermediate Ltwt 4+
10
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Virgo/M. Morelli/J. Cecil/C. Boyd/J. Geng (Cox)
 
    Long Island Elite (A)
Z. Herron/C. Finkbeiner/L. Santala/B. Schor/A. Herron (Cox)
 
    Mendota Development Camp (A)
B. Blair/M. Dorus/M. Spankowski/S. Aeschbacher/E. Flaherty (Cox)
 
    New York Athletic Club (A)
M. Williams/J. Singer-Emery/T. Michelson/I. Klein/B. Saks (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
W. Hayes/A. Zulauf/A. Ward/K. Gadre/K. Tucker (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
Z. Howell/P. Krommidas/J. Pfingst/W. Harrington/J. Amorosana (Cox)
 
    Vesper Boat Club (A)
R. Schuster/C. Schuh/J. Mazaira/T. Robbins/R. Lubker (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
M. Stagnaro/R. Morgan/M. Rose/E. Ziobron/S. Bower (Cox)
 
    Long Island Elite (B)
M. Brandes/H. BERGMAN/G. Accurso/J. Wasserman/C. Kayel (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (B)
D. DePietro/J. Knox/D. Berdel/P. Radman/J. Cahill (Cox)
 
10 Womens Intermediate Ltwt 2x
9
11 Mens Junior A 4+
50
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Virgo/M. Morelli/J. Cecil/C. Boyd/J. Geng (Cox)
 
    Cambridge Boat Club (A)
H. Dodge/A. Knight/E. O'Leary/A. Borsook/P. Higgins (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
R. Swanton/A. Cohen/a. heye/J. Gleason/C. Skehan (Cox)
 
    Cooper Training Center (A)
D. O'Sullivan/R. Risdorfer/R. Haydlinger/T. Boisvert/N. Rotkovitz (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (A)
M. Fox/J. Konopka/J. Pinnola-Vizza/C. Busch/R. Buchanan (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
M. Lattarulo/S. Sands/T. Powell/J. Doherty/c. mcdermott (Cox)
 
    Long Island Elite (A)
J. Kagan/N. Ross/C. Tantillo/M. DiGiovanni/A. Herron (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Montalvo/L. Mercenari/S. Helms/l. mercenari/m. vidaurri (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
H. Walch/J. Martini/S. Barlow/J. Waugh/K. Shoop (Cox)
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
C. Ballard/J. Blake/L. Goodwin/J. Koenigsberg/P. Lyon (Cox)
 
    Composite: Albany RC, Saratoga, Long Island RC (A)
T. Ruijgh/N. Timmons/Q. Berry/C. Fitzpatrick/M. Hart (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
K. Casscells-Hamby/R. Bertasi/W. Kirsten/H. Gode/S. Hill (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
D. Kennedy-Moore/K. James/S. O'Dowd/A. Goodman/M. Perez (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
B. Kelleher/S. Korkotas/W. Allan/B. Lynch/J. Cahill (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
A. Dupuis/G. kinsley/A. pfeiffer/S. Spivey/S. Edwards (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
L. Glicklich/J. Grosso/J. Hunter/D. O'Connor/L. Hochman (Cox)
 
    SoNo Rowing (A)
A. Hubbard/c. Glass/B. Holcomb/S. Curtin/K. Flavin (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
J. Bae/W. Clark/C. Hendrix/D. Redzanic/M. Childress (Cox)
 
    TBC Racing (A)
A. Togias/M. Weitekamp/E. Holmvik/K. Hobbs/C. Lau (Cox)
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
E. Glavin/N. Ward/M. Maggio/G. Adams/L. Dennis (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
Z. Kelso/M. Fritschen/W. Nuelle/W. Bass/A. Grant (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
H. Kiefer/E. Simmons/E. Ketcham/E. Ziobron/S. Bower (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
J. Drury/A. Chase/C. Mahan/E. Putnam/E. Siegenberg (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (B)
W. Aftring/J. Razzi/D. Lamb/G. Goldstein/L. Whitehead (Cox)
 
    Long Island Elite (B)
D. Dubin/H. Kass/E. Wolf/A. Buford/C. Kayel (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
J. Hou/R. Pristo/C. Navellier/J. Baker/N. Ribeiro Austrich (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (B)
J. Paz-Rosario/A. Greer/J. Gainey/C. Berigan/E. Moran (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
S. Robbins/B. Hooper/H. Kaplan/D. Goodkin/S. Soll (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
F. Ludwig/T. Lee/J. Shavel/C. Ilchert/M. Mendoza (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (B)
J. Yunakov/M. Andriotis/J. Mantikas/C. Weatherley-White/J. Amorosana (Cox)
 
    Sarasota Crew (B)
J. Mitchel/C. DeWolf/C. Bell/L. Bremer/B. Jackson (Cox)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B)
W. Ward/N. Mitzen/M. Alexandra-Young/S. Merrill/G. Meehan (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
C. Fincher/C. O'Brien/L. Manning/A. Senesac/L. Pillari (Cox)
 
    Southeast Juniors (B)
A. Wulbern/A. Formato/C. Franklin/M. Lindley/F. Pollock (Cox)
 
    TBC Racing (B)
D. Loungani/M. Cronyn/Z. DankerFeldman/M. Broadwater/J. Kim (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (B)
A. Geller/J. Milley/M. Bronson/E. Hoffman/A. Grant (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
N. Thomas/Z. White/W. Shadek/T. Berkowitz/I. Pizzi (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (C)
S. Chica/M. Brugo/J. Graner/X. Fong/E. Schwartz (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (C)
J. Roberts/G. Colmenarez/B. Fillius/J. Sheehan/A. McAuliffe (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
K. Lewszyk/L. Johnson/A. Karanikolas/K. Kaijima/S. Wanglee (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (C)
E. Abilheira/D. Reim/A. Levine/N. Birnie/N. Modi (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (C)
B. Shannon/R. Rosin/R. Bento/K. Barry/M. Ruocco (Cox)
 
    Southeast Juniors (C)
C. Naumann/J. KIMMINAU/T. McNamara/a. tavel/A. Guerguerian (Cox)
 
    TBC Racing (C)
A. Bell/J. Palmer/W. Trimble/F. Albayaty/M. Zamba-Campero (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (C)
P. Claudy/L. Corrigan/E. Dwinell/P. Zablocki/G. Bringham (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
T. Winsor/O. Hansen/M. Matejka/J. Strobel Eckstein/E. Ferre (Cox)
 
    TBC Racing (D)
W. Bird/C. Padden/N. Stewart/B. Macke/A. La Vina (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (E)
T. Schadek/M. Gates/E. Jaccodine/J. Kahn/S. Kim (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (F)
P. Swetz/M. Ready/J. Gorin/N. Grimshaw/J. Sullivan (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (G)
P. Tao/B. Robinson/K. Schlueter/B. Tarimcilar/R. Fatt (Cox)
 
12 Womens Junior A 2x
51
13 Mens Senior 4+
12
14 Womens Senior 2x
11
15 Mens Intermediate 2x
17
16 Womens Intermediate 4+
23
17 Mens Senior Ltwt 2x
6
18 Womens Senior Ltwt 4+
7
19 Mens Junior B 2x
51
20 Womens Junior B 4+
18
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
S. Morton/A. Pitzel/M. Smith/A. Tucker/S. Bower (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
 
    Detroit Boat Club (A)
P. Swegles/o. kielt/N. Perry/I. Strickler/K. Nemeh (Cox)/
 
    Greenwich Crew (A)
E. Forstbauer/S. Brounstein/S. Browne/A. Lycouris/E. Brown (Cox)
 
    Long Island Elite (A)
H. McCallion/E. Tamkin/T. Iannucci/A. Van Cott/L. Moschitta (Cox)
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
R. Marks/N. DeMartini/M. Storm/R. Brown/E. Barrick (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
M. Gillen/S. Chenen/E. Shannon/K. Mukai/K. Tucker (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
S. Markie/K. Kalcic/A. Branman/M. Alstodt/A. Baum (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
C. Aral/A. Postiglione/K. Corsini/D. Haegeland/S. Ford (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
S. Rogers/I. McRae/C. Styc/B. Bryant/S. Barber (Cox)
 
    TBC Racing (A)
S. Boyer/H. Irwin/I. Bogart/S. Meyer/M. Zamba-Campero (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
C. Cleary/B. Shehab/L. Miller/E. Hu/S. Wong (Cox)
 
    TBC Racing (B)
K. Amelung/L. Hegemann/M. Hilary/N. Chaney/N. Zaslavsky (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (C)
 
21 Mens Intermediate 2-
18
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Virgo/M. Morelli
 
    Mendota Development Camp (A)
P. Ginouves/P. Muto
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
M. Oclander/R. Alcantara
 
    Riverside Boat Club (A)
W. Marshall/L. Goodman
 
    Sagamore Rowing Association (A)
S. Lewis/F. Zaccheo
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
J. Parma/S. Helms
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
B. Walter/J. Hockenberry
 
    Vesper Boat Club (A)
R. Kelliher/N. Smith
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
J. Cecil/C. Boyd
 
    Mendota Development Camp (B)
C. Tarrier/R. Wagner
 
    Seattle Area Rowing Association (B)
H. Cryst/E. Carlson
 
    Mendota Development Camp (C)
T. Breunig/W. Stensland
 
    Seattle Area Rowing Association (C)
M. Evans/M. Milner
 
    Mendota Development Camp (D)
G. Perrett/S. Berg Jr.
 
    Mendota Development Camp (E)
K. Smith/Z. Ruedinger
 
    Mendota Development Camp (F)
B. Batty/M. Dooley
 
    Mendota Development Camp (G)
C. Heck/J. Kapinus
 
    Mendota Development Camp (H)
V. Bertram/J. Kaiser
 
22 Womens Intermediate 1x
38
23 Mens Senior Ltwt 2-
6
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Virgo/M. Morelli
 
    Mendota Development Camp (A)
B. Blair/M. Spankowski
 
    New York Athletic Club (A)
D. Walton/J. Petix
 
    Vesper Boat Club (A)
J. Karlen/T. Louis
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
J. Cecil/C. Boyd
 
    Mendota Development Camp (B)
M. Dorus/S. Aeschbacher
 
24 Womens Senior Ltwt 1x
7
25 Mens Junior B 8+
14
26 Womens Junior B 4x
17
27 Mens Intermediate Ltwt 1x
20
28 Womens Intermediate Ltwt 2-
6
29 Mens Junior A 1x
60
30 Womens Junior A 2-
19
31 Mens Senior 4x
3
32 Womens Senior 4-
13
33 Mens Senior 4-
10
34 Mens Junior A 2-
41
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
H. Kiefer/M. Stagnaro
 
    Chattanooga Rowing (A)
Q. Nash/C. Nash
 
    Community Rowing, Inc. (A)
a. heye/J. Gleason
 
    Detroit Boat Club (A)
R. Mattingly/C. Nemeh
 
    Greenwich Crew (A)
J. Doherty/M. Lattarulo
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (A)
M. Barry/A. Muzaurieta
 
    Long Island Elite (A)
J. Kagan/M. DiGiovanni
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
T. Ruijgh/Q. Berry
 
    Montclair High School (A)
J. Murphy/N. Goodman
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
H. Walch/A. Greer
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
J. Blake/C. Ballard
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
H. Gode/K. Casscells-Hamby
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
S. Kelly/K. James
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
T. Lee/J. Shavel
 
    Sagamore Rowing Association (A)
W. Allan/P. Krommidas
 
    Sarasota Crew (A)
A. Dupuis/A. Dluzneski
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
J. Hunter/D. O'Connor
 
    SoNo Rowing (A)
G. Mgaloblishvili/c. snedaker
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
D. Gibbs/C. Troup
 
    TBC Racing (A)
A. Togias/M. Weitekamp
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
T. Valicenti/M. Bustamante
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
J. Virgo/M. Morelli
 
    Community Rowing, Inc. (B)
J. Drury/J. Strobel Eckstein
 
    Greenwich Crew (B)
J. SEAVEY/B. Anderson
 
    Long Island Elite (B)
C. Tantillo/N. Ross
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (B)
J. Martini/S. Barlow
 
    Norwalk River Rowing Association (B)
R. Cunningham/R. Solecki
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
J. Shelton/D. Slater
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
F. Ludwig/A. Goodman
 
    Sarasota Crew (B)
A. pfeiffer/G. kinsley
 
    TBC Racing (B)
A. Bell/F. Albayaty
 
    USR Junior Men High Performance Camp (B)
B. Bauer/E. Wierenga
 
    Community Rowing, Inc. (C)
N. Thomas/T. Winsor
 
    Long Island Elite (C)
S. Kaplan/E. Wolf
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (C)
J. Paz-Rosario/J. Waugh
 
    Sarasota Crew (C)
C. DeWolf/J. Mitchel
 
    TBC Racing (C)
E. Holmvik/K. Hobbs
 
    Community Rowing, Inc. (D)
T. Schadek/T. Berkowitz
 
    Sarasota Crew (D)
L. Bremer/S. Spivey
 
    Community Rowing, Inc. (E)
W. Shadek/Z. White
 
    Sarasota Crew (E)
C. Bell/B. Jackson
 
35 Womens Junior A 1x
55
36 Mens Senior Ltwt 4x
4
37 Mens Intermediate Ltwt 8+
8
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Virgo/M. Morelli/J. Cecil/C. Boyd/H. Kiefer/E. Simmons/R. Morgan/M. Stagnaro/J. Geng (Cox)
 
    Cambridge Boat Club (A)
A. Borsook/A. Knight/J. Power/D. Spellman/H. Dodge/C. Douglas/A. Sanghvi/E. O'Leary/P. Higgins (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
E. Jaccodine/M. Gates/N. Grimshaw/M. Matejka/P. Tao/B. Tarimcilar/E. McAfee-Hahn/A. Siraj/R. Fatt (Cox)
 
    Long Island Elite (A)
Z. Herron/C. Finkbeiner/L. Santala/B. Schor/M. Brandes/N. Barry/G. Accurso/H. BERGMAN/A. Herron (Cox)
 
    New York Athletic Club (A)
C. Smith/C. Selvaggio/J. Singer-Emery/S. Raiola/M. Williams/J. Marshall/T. Michelson/I. Klein/B. Saks (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
G. Warnock/K. Kaijima/K. Lewszyk/A. Keefer/M. Couwenhoven/W. Shattan/J. Garcia/G. Cooley/S. Soll (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
D. Berdel/J. Pfingst/B. Beckerman/M. Lieber/Z. Howell/J. Viener/D. Taylor/P. Radman/J. Cahill (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
J. Bae/J. KIMMINAU/C. Naumann/S. Heidingsfelder/A. Wulbern/I. McKenzie/B. Peck/G. Welch/R. Tse (Cox)
 
Sunday, July 14, 2013
38 Womens Senior 8+
7
39 Womens Intermediate Ltwt 4x
5
40 Mens Junior A 8+
34
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Virgo/M. Morelli/J. Cecil/C. Boyd/R. Morgan/H. Kiefer/E. Ketcham/M. Stagnaro/J. Geng (Cox)
 
    Cambridge Boat Club (A)
M. Ryan/D. Spellman/I. DeLaney/W. Prill/R. Kizielewicz/C. Douglas/H. Dodge/A. Knight/P. Higgins (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
J. Drury/A. Chase/C. Mahan/a. heye/A. Cohen/E. Putnam/J. Gleason/R. Swanton/E. Ferre (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (A)
M. Fox/J. Konopka/J. Pinnola-Vizza/W. Aftring/C. Busch/G. Furey/J. Alden/D. Lamb/R. Buchanan (Cox)
 
    Long Island Elite (A)
B. Schor/J. Kagan/N. Ross/M. DiGiovanni/C. Finkbeiner/C. Tantillo/L. Santala/Z. Herron/A. Herron (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Montalvo/L. Mercenari/S. Helms/l. mercenari/C. Navellier/D. Prego/J. Hou/J. Baker/E. Schwartz (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
H. Walch/J. Martini/S. Barlow/J. Waugh/J. Gainey/A. Greer/J. Paz-Rosario/C. Berigan/K. Shoop (Cox)
 
    Composite: Albany RC, Long Island RC (A)
T. Ruijgh/C. Fitzpatrick/G. Scimeme/C. Ryan/P. Kennedy/N. Timmons/Q. Berry/N. Catalanotto/A. Byrne (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
K. Casscells-Hamby/H. Gode/B. Hooper/W. Kirsten/R. Bertasi/E. Rosen/D. Goodkin/H. Kaplan/M. Hoffman (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
K. James/F. Ludwig/D. Kennedy-Moore/S. Kelly/J. Shavel/T. Lee/S. O'Dowd/A. Goodman/M. Perez (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
B. Kelleher/P. Krommidas/W. Harrington/B. Lynch/J. Yunakov/S. Korkotas/W. Allan/M. Blanz/J. Amorosana (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. O'Brien/J. Monahan/C. Yates/J. Hunter/D. O'Connor/C. Bub/N. Balderston/L. Glicklich/L. Hochman (Cox)
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
 
    Shaker Rowing Association/High School (A)
P. Timmins/M. Gujral/C. Hyatt/A. Cao/W. MacClaence/B. Connors/J. Endler/B. Hodson/T. Alix (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
H. Smith/O. Chase/C. Hendrix/W. Clark/D. Redzanic/T. McNamara/J. Bostrom/J. Bae/A. Guerguerian (Cox)
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
D. Gibbs/C. Troup/R. Sager/J. Stauffer/S. Brown/S. Rickenbach/J. Darling/N. Colvin/S. Martorana (Cox)
 
    TBC Racing (A)
A. Togias/M. Weitekamp/E. Holmvik/D. Loungani/M. Cronyn/Z. DankerFeldman/K. Hobbs/M. Broadwater/J. Kim (Cox)
 
    Union Boat Club (A)
H. Dickinson/R. O'Hanlon/M. Bean/R. O'Rourke/D. Dove/M. Sevastopoulo/T. Docter/J. Ruske/L. Whalen (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
Z. Kelso/M. Fritschen/B. Bauer/E. Wierenga/W. Nuelle/W. Bass/T. Valicenti/M. Bustamante/P. Banks (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
T. Winsor/N. Thomas/M. Matejka/W. Shadek/Z. White/E. Jaccodine/T. Berkowitz/O. Hansen/E. Siegenberg (Cox)
 
    Long Island Elite (B)
M. Brandes/H. BERGMAN/E. Wolf/H. Kass/G. Accurso/J. Foley/A. Buford/J. Wasserman/C. Kayel (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
S. Chica/F. Tavara/A. van Puffelen/R. Pristo/J. Toohey/J. Bared/J. Graner/M. Brugo/m. vidaurri (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (B)
W. Hayes/A. Zulauf/R. Roop/S. McLeod/B. White/B. Fillius/A. Ward/K. Gadre/A. McAuliffe (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
S. Robbins/M. Oakley/J. Shelton/D. Slater/J. Poll/D. Guilfoyle/R. Melvin/A. Yang/S. Wanglee (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
C. Ilchert/R. Haines/E. Abilheira/D. Reim/J. Lee/D. Mortman/A. Levine/N. Birnie/N. Modi (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (B)
D. DePietro/J. Knox/M. Soyak/J. Gatcke/D. Taylor/M. Andriotis/J. Mantikas/C. Weatherley-White/J. Cahill (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
C. Fincher/M. Addessi/w. Geffs/N. Upton/J. Andrews/J. Grosso/W. Schorr/A. Senesac/L. Pillari (Cox)
 
    Southeast Juniors (B)
C. Doogan/A. Formato/C. Franklin/S. Burdge/a. tavel/M. Lindley/J. Markey/A. Wulbern/F. Pollock (Cox)
 
    TBC Racing (B)
W. Trimble/F. Albayaty/A. Bell/C. Padden/N. Stewart/N. Winch/B. Macke/J. Palmer/C. Lau (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
M. Gates/T. Schadek/M. Ready/K. Schlueter/B. Robinson/P. Tao/J. Strobel Eckstein/P. Swetz/C. Skehan (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
G. Warnock/K. Kaijima/K. Lewszyk/A. Keefer/M. Couwenhoven/W. Shattan/J. Garcia/G. Cooley/S. Soll (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (C)
B. Shannon/R. Rosin/R. Bento/K. Barry/W. Mills/S. Lerner/C. Sutherland/A. Drexel/M. Ruocco (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
N. Grimshaw/B. Tarimcilar/J. Gorin/J. Kahn/R. Warming/D. Daylor/A. Siraj/E. McAfee-Hahn/I. Pizzi (Cox)
 
    TBC Racing (D)
A. Darui/C. Snyder/M. Gump/C. Weitekamp/D. Russell/N. Anderson/A. Marrero/Z. Hicks/L. Ph (Cox)
 
41 Womens Junior A 4x
27
42 Mens Senior 2-
14
43 Womens Senior 1x
15
44 Mens Intermediate 4x
11
45 Womens Intermediate 8+
13
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
K. Snyder/A. Ellis/M. Smith/K. Koziak/R. de Koekkoek/A. Hiott/A. Schank/B. Bein/S. Bower (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
B. Melanson/S. Benages/E. Archibald/G. Guttormsen/K. Laventrios/C. Berens/C. McDonald/C. Brady/l. moyes (Cox)
 
    Minnesota Women's Development Camp (A)
M. Koch/B. Boileau/J. Flakne/A. Swanson/K. Meyer/M. Sundbo/A. Kroll/E. Revering/S. Hovseth (Cox)
 
    Mount Oread Rowing Club (A)
J. Anvey/L. Scherer/C. Lever/T. Brooke/H. Jennifer/S. Kaylee/S. Tessa/M. Cara/C. Olivia (Cox)
 
    New York Athletic Club (A)
M. Carmody/M. Purcell/E. Papadatos/G. Oliveira/J. Levy/A. Futterman/J. Schaeffer/C. Jennings/C. Hicks (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
K. verwey/K. Freeman/E. Burr/M. Costello/M. Benhart/V. Jump/J. Batcher/a. suarez/S. Messenger (Cox)
 
    Riverside Boat Club (A)
E. Hannum/M. Boudreau/K. Kennedy/A. Loucks/C. Doyle/E. Frieden/P. Livingston/C. Barkin/E. Kaufman (Cox)/
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
H. Drangsholt/A. Wetzel/A. Vare/K. Anderson/I. Preble/J. Bird/M. Ginsburg/B. Gilbert/M. Mariani (Cox)
 
    USR Junior Women's Development Camp (A)
K. Armstrong/M. Esposito/E. Lesch/M. Krah/J. Ruhe/K. Descheemaeker/M. Klintare/K. Ognovich/R. Kearney (Cox)
 
    USR Junior Women's National Team (A)
C. Hart/M. Curtis/C. Ratcliff/C. Collins/J. Burgess/D. Moffat/a. shafi/L. Barnard/A. Rutherford (Cox)
 
    Vesper Boat Club (A)
K. o'connell/M. Cusack/K. Myers/J. Lees/G. Arondel/J. Lees/E. Hastings/E. Ciccotti/K. brownlee (Cox)
 
    Riverside Boat Club (B)
C. Parkhurst/K. Cebry/H. Jeton/M. Estrada-Madden/A. Amos/E. Collins/R. Pettis/L. Reynard/E. Rivard (Cox)/
 
    USR Junior Women's Development Camp (B)
G. Williams/A. Johnson/A. Dew/K. Malloch/A. Evans/C. Shepley/K. Chapman/A. Slabbert/E. Erdos (Cox)
 
46 Mens Junior B 1x
38
47 Mens Intermediate 4+
20
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Cecil/H. Kiefer/E. Ketcham/M. Stagnaro/J. Geng (Cox)
 
    Mendota Development Camp (A)
K. Anderson/R. Mccaig/T. Breunig/S. Berg Jr./L. Manning (Cox)
 
    New York Athletic Club (A)
M. Palmer/P. Awad/K. Putt/M. Coughlin/B. Saks (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
M. Jones/J. Butt/H. Walch/R. Alcantara/S. Voigt (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
M. Davidson/M. Tubergen/M. Slopsema/C. Anderson/J. Gould (Cox)
 
    Riverside Boat Club (A)
G. Mahoney/C. Lowe/G. Calloway/J. Hanna/E. McBurney (Cox)
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
M. Evans/E. Carlson/j. erving/S. Raffetto/S. Ward (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
B. Walter/J. Hockenberry/A. Davis/S. Singer/M. Mahoney (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
Z. Kelso/M. Fritschen/B. Bauer/E. Wierenga/A. Grant (Cox)
 
    Vesper Boat Club (A)
M. Frick/P. Gross/D. Nesfeder/K. Bielawski/A. Kudatsky (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
R. Morgan/E. Simmons/M. Rose/E. Ziobron/S. Bower (Cox)
 
    Mendota Development Camp (B)
V. Bertram/J. Kaiser/J. Goodman/M. LaPierre/J. Kwon (Cox)
 
    New York Athletic Club (B)
V. Celaj/C. Smith/C. Lyver/C. Selvaggio/C. Hicks (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
C. Levey/D. Hanrahan/J. West/S. Hocking/C. Clemmons (Cox)
 
    Riverside Boat Club (B)
P. casey/C. Peng/P. Fisher/R. McNamara/D. Snook (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (B)
W. Nuelle/W. Bass/A. Geller/E. Hoffman/P. Banks (Cox)
 
    Mendota Development Camp (C)
B. Webster/I. Buchanan/R. Wagner/C. Tarrier/B. Roen (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
W. Rose/L. Conner/B. Taylor/R. Breen/b. harmeyer (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (C)
P. Claudy/J. Milley/E. Dwinell/P. Zablocki/G. Bringham (Cox)
 
    Mendota Development Camp (D)
W. Stensland/C. Heck/M. Dooley/B. Batty/O. Buchino (Cox)
 
48 Womens Intermediate 2x
32
49 Mens Senior Ltwt 4+
6
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
M. Morelli/J. Cecil/J. Virgo/C. Boyd/J. Geng (Cox)
 
    Mendota Development Camp (A)
B. Blair/M. Dorus/M. Spankowski/S. Aeschbacher/E. Flaherty (Cox)
 
    New York Athletic Club (A)
R. Ujazdowski/J. Singer-Emery/D. Walton/J. Petix/B. Saks (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
 
    Vesper Boat Club (A)
J. Karlen/M. Lenhart/J. Mazaira/T. Louis/R. Lubker (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
R. Morgan/H. Kiefer/M. Rose/M. Stagnaro/S. Bower (Cox)
 
50 Womens Senior Ltwt 2x
6
51 Mens Junior B 4+
23
52 Womens Junior B 2x
33
53 Mens Intermediate Ltwt 2x
15
54 Womens Intermediate Ltwt 4+
8
55 Mens Junior A 2x
53
56 Womens Junior A 4+
45
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
S. Morton/A. Ellis/K. Snyder/A. Tucker/S. Bower (Cox)
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
H. Liebenow/J. Parker/L. Shanor/A. List/B. Larkin (Cox)
 
    Cambridge Boat Club (A)
M. Shaver/C. Keller/K. Luniewicz/R. Yan/K. Spalding (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Sobieszek/S. Stone/E. Gilbert/M. Holler/M. Lew (Cox)
 
    Cooper Training Center (A)
N. Boisvert/L. Rotkovitz/L. Donohue/j. buck/C. Charlesworth (Cox)
 
    Crescent Boat Club (A)
K. Deflivger/M. Deflivger/C. Rice/R. Craig/N. Marchese (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (A)
A. Molitor/s. horn/K. Peng/N. Stefan/G. Geary (Cox)
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (A)
R. Hamilton/G. Calavan/C. Thompson/K. Heath/E. Niermann (Cox)
 
    Long Island Elite (A)
C. Moore/a. torres/J. Ritholz/A. Van Cott/G. Golden (Cox)
 
    Long Island Elite (A)
H. Rosen/T. Iannucci/H. McCallion/E. Tamkin/L. Moschitta (Cox)
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
K. Gillman/D. White/S. Larkin/B. Fitzpatrick/A. Byrne (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
M. Patrick/Z. Kalousis/M. Springer/S. Lawless/A. Fowkes (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
C. Hochman/V. Wordsworth/E. Freeman/M. Nanda/L. Leight (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
M. Gillis/K. Harlow/D. Lapins/C. Yaccarino/A. Colasacco (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
E. Culp/T. Roberts/A. Grujin/L. Gerhardt/S. Edwards (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
F. Cain/A. Petterson/N. Clark/M. Greer/A. Bralver (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
I. Babb/R. Oleshansky/K. Shutts/S. Konishesky/M. Goldberg (Cox)
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
L. Hunt/K. Fischer/A. Eckert/M. Bitzer/M. Bretl (Cox)
 
    TBC Racing (A)
T. O'Neill/C. Babiec/C. Williams/E. Modesti/S. Lamont (Cox)
 
    USR Junior Women's Development Camp (A)
E. Lesch/A. Dew/K. Chapman/C. Shepley/E. Erdos (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
A. Schank/K. Koziak/B. Bein/A. Hiott/J. Geng (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
K. Floyd/S. Muse/E. Daniels/s. overall/B. Yudelman (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (B)
J. Dones/R. Bennett/M. Macrone/R. Hochberger/L. Whitehead (Cox)
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (B)
C. Calavan/E. Leeser/B. Thanner/M. Muzaurieta/S. Griffin (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (B)
F. Schweikert/L. Croft/A. Kolls/H. Haines/M. Kauffeld (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
B. Schodorf/T. Lynch/S. Neaves/C. Going/R. Hays (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
A. Lager/C. Fisher/C. Keve/K. Grapski/S. Holgado (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (B)
A. Schnabel/A. Postiglione/S. Doyle/V. Cirelli/J. Amorosana (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
a. diamond/E. Patton/K. Grotto/K. Rubin/C. Macdonald (Cox)
 
    Southeast Juniors (B)
E. Paciulla/J. Ferrante/A. Rewis/A. Ware/C. Lincoln (Cox)
 
    TBC Racing (B)
O. Blust/L. Martini/T. Daly/A. Doll/K. Green (Cox)
 
    USR Junior Women's Development Camp (B)
G. Williams/M. Knight/M. Krah/K. Malloch/J. Merriman (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
E. Howard/N. Henderson/S. Rapaport/L. Crute/l. moyes (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (C)
E. Rush/L. Coker/M. Billingsley/B. Rutan/K. Tucker (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
A. Natale/C. Kropp/E. Oseid/C. Vernon/Z. Canaras (Cox)
 
    Southeast Juniors (C)
O. Humphrey/H. Bower/H. Richardson/J. Titzler/E. Hayes (Cox)
 
    TBC Racing (C)
T. Sufczynski/C. Johnson/M. Perez/O. White/M. Zamba-Campero (Cox)
 
    USR Junior Women's Development Camp (C)
K. Armstrong/M. Esposito/J. Ruhe/K. Descheemaeker/R. Kearney (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
C. McDonald/T. Sanderson/J. Sanderson/H. Connor/E. Coffman (Cox)
 
    TBC Racing (D)
N. Beekhuysen/C. Reynolds/J. Taladay/K. Jolly/N. Zaslavsky (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (E)
B. Melanson/G. Guttormsen/E. O'Connell/A. Gartner/H. Frankel (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (F)
K. Laventrios/C. Berens/E. Archibald/S. Benages/J. Walsh (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (G)
j. dahleh/E. Martin/E. Fisher/C. Fish/E. zhou (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (H)
C. Brady/J. Truax/s. neligan/M. Rocco/E. Gasperoni (Cox)
 
57 Mens Senior 2x
9
58 Womens Senior 4+
13
59 Mens Intermediate Ltwt 2-
16
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Virgo/M. Morelli
 
    Long Island Elite (A)
B. Schor/L. Santala
 
    Maritime Rowing Club (A)
A. Vernon/W. Curly
 
    Mendota Development Camp (A)
B. Blair/M. Spankowski
 
    New York Athletic Club (A)
M. Williams/J. Marshall
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
K. Gadre/W. Hayes
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
M. Koenigsberg/J. Massari
 
    Unaffiliated (USA) (A)
J. Smallwood/M. Steinbrick
 
    Vesper Boat Club (A)
C. Schuh/T. Robbins
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
J. Cecil/C. Boyd
 
    Long Island Elite (B)
Z. Herron/C. Finkbeiner
 
    Mendota Development Camp (B)
M. Dorus/S. Aeschbacher
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (B)
A. Zulauf/A. Ward
 
    Long Island Elite (C)
M. Brandes/J. Wasserman
 
    Long Island Elite (D)
A. Buford/A. Small
 
    Unaffiliated (USA) (L)
J. O┬┤Mara/E. Brokaw
 
60 Womens Intermediate Ltwt 1x
29
61 Mens Senior 8+
6
62 Womens Senior 4x
6
63 Mens Intermediate 1x
24
64 Womens Intermediate 2-
29
65 Mens Senior Ltwt 1x
12
66 Womens Senior Ltwt 2-
8
67 Mens Junior B 4x
36
68 Womens Junior B 8+
10
    Composite: Atlanta Junior, Southeast Junior (A)
S. Morton/A. Pitzel/M. Smith/A. Tucker/R. de Koekkoek/K. Koziak/G. Johanni/A. Hiott/S. Bower (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
 
    Greater Lawrence Rowing (A)
N. Getty/A. Scanlon/M. Coady/M. Gibson/M. Janeiro/G. Bentley/T. Wilson/H. Wilson/A. Nussbaum (Cox)/
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
K. Hickey/R. White/C. Porter/H. Reim/E. Gorberg/R. Mumau/C. Cleary/E. Hu/S. Holgado (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
C. Aral/D. Haegeland/K. Wiedenhoft/A. Postiglione/C. O'Connor/A. Blanz/S. Giuliani/K. Corsini/K. Kapetanos (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
A. Roberds/E. Dolan/S. Colvin/H. Anderson/K. Dolan/E. Krossa/J. Faulkner/C. Wright/M. Arnold (Cox)
 
    SoNo Rowing (A)
O. Clark/G. Castro/A. Lehman/K. Ritchey/A. Rauccio/L. Lopez/A. Lawrence/E. Morris/K. Flavin (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
S. Rogers/I. McRae/C. Styc/A. Gibsoni/G. Johanni/B. Havian/J. Herrel/B. Bryant/M. Parks (Cox)
 
    TBC Racing (A)
S. Boyer/H. Irwin/I. Bogart/N. Chaney/S. Meyer/L. Hegemann/M. Hilary/C. Dolin/K. Green (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
L. Miller/K. Miller/S. Tam/B. Shehab/O. Armstrong/H. Bradley/L. Colanduoni/K. Takacs/S. Wong (Cox)
 
69 Mens Senior Ltwt 8+
3
70 Womens Open 1x - Dash
11
71 Mens Open 1x - Dash
18
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change