USRowing Club National Championships

  • Jul 10, 2013 To Jul 14, 2013
  • sprint
  • Cooper River
  • Camden, NJ (USA)
  • Hosted By: USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Wednesday, July 10, 2013
Events listed on Friday & Sunday are FINALS.
Heats for FRIDAY'S FINALS will take place on:
Wednesday, July 10th & Thursday, July 11th
Heats for SUNDAY'S FINALS will take place on:
Friday, July 12th & Saturday, July 13th
Friday, July 12, 2013
1 Mens Intermediate 8+
14
2 Womens Intermediate 4x
7
3 Womens Junior B 1x
30
4 Mens Intermediate Ltwt 4x
7
5 Mens Junior A 4x
33
    Cambridge Boat Club (A)
M. Ryan/I. DeLaney/C. Douglas/W. Prill
 
    Community Rowing, Inc. (A)
B. Tarimcilar/O. Hansen/P. Swetz/T. Jaenicke
 
    Cooper Training Center (A)
Q. Smith/D. Lagatta/S. Ramasamy/M. Kueny
 
    Crescent Boat Club (A)
C. Howshall/J. Walker/M. Zlotnicki/N. Olimpo
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
L. Prioli/D. Levine/A. Garrison/M. Kapp
 
    Fairmount Rowing Association (A)
G. Goldstein/J. Alden/S. Albert/M. Lee
 
    Greenwich Crew (A)
Q. McLoughlin/C. O'Brien/G. Brown/C. Winston
 
    Long Island Elite (A)
Z. Herron/C. Finkbeiner/L. Santala/B. Schor
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
D. Prego/F. Tavara/A. van Puffelen/J. Bared
 
    Potomac Boat Club (A)
L. Burneson/F. Vasquez/Z. Ghalayini/M. Roberts
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
A. Tantawi/D. Boyle/E. Jaynes/B. Cunningham
 
    Composite: Sagamore RA, Saratoga, Long Island RC (A)
T. Ruijgh/A. Dunn/L. Bossalini/M. Scholl
 
    Sagamore Rowing Association (A)
C. Sutherland/A. Drexel/W. Mills/S. Lerner
 
    Sarasota Crew (A)
A. Dupuis/A. pfeiffer/A. KOnecny/S. Spivey
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
N. Balderston/J. Monahan/C. Yates/C. Bub
 
    Shaker Rowing Association/High School (A)
 
    SoNo Rowing (A)
M. Huggins/G. Mgaloblishvili/c. snedaker/j. snedaker
 
    Southeast Juniors (A)
J. Bostrom/T. McNamara/D. Redzanic/J. Bae
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
C. Adams/J. Zirnkilton/E. Petersen/K. Bowman
 
    Vesper Boat Club (A)
K. kelly/M. Reisser/E. point/J. mccarrie
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
Z. Koffsky/J. Vasquez/R. Hurlock/A. Langalis
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
C. Tinsman/S. Trahan/M. Trahan/T. Scheitel
 
    Cambridge Boat Club (B)
A. Sanghvi/J. Odegard/R. Kizielewicz/J. Power
 
    Crescent Boat Club (B)
K. McErlean/T. Madden/T. Judge/I. Soltero
 
    Long Island Elite (B)
J. Kagan/C. Tantillo/N. Ross/D. Dubin
 
    Composite: Albany RC, Saratoga (B)
N. Timmons/N. Mitzen/M. Alexandra-Young/S. Merrill
 
    Sarasota Crew (B)
J. Mitchel/G. kinsley/C. DeWolf/C. Bell
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
A. Senesac/w. Geffs/J. Andrews/W. Schorr
 
    Vesper Boat Club (B)
M. Rewell/E. Ashley/M. glaude/D. Lincoln
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (B)
N. Reynoso/Q. Hayward/W. Jones/G. Marsan
 
    Composite: Saratoga, Long Island RC (C)
B. Stahl/C. Fitzpatrick/A. Ruscio/A. Hastings
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
C. Fincher/J. Grosso/N. Upton/L. Glicklich
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (D)
W. Ward/J. Pew/M. Buhac/Z. Hastings
 
6 Womens Junior A 8+
31
7 Mens Senior 1x
13
8 Womens Senior 2-
22
9 Mens Intermediate Ltwt 4+
10
10 Womens Intermediate Ltwt 2x
9
11 Mens Junior A 4+
50
12 Womens Junior A 2x
51
13 Mens Senior 4+
12
14 Womens Senior 2x
11
15 Mens Intermediate 2x
17
16 Womens Intermediate 4+
23
17 Mens Senior Ltwt 2x
6
18 Womens Senior Ltwt 4+
7
19 Mens Junior B 2x
51
    Community Rowing, Inc. (A)
T. Jaenicke/M. Matejka
 
    Crescent Boat Club (A)
W. Schmidt/B. Weaver
 
    Detroit Boat Club (A)
A. Kelly/M. Landuyt
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
T. Kapp/B. Thibeau
 
    GMS Rowing Center (A)
T. Vouranza/C. Donadio
 
    Greenwich Crew (A)
D. Papes/N. LeBlanc
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
P. Kennedy/N. Catalanotto
 
    Narragansett Boat Club (A)
J. Luby/P. McKendall
 
    Niskayuna Rowing (A)
K. Koste/R. Duffy
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
K. Petreski/L. McDonough
 
    Overpeck Community Rowing Association (A)
C. Lee/T. Ranjan/
 
    Composite: Rochester RC, Y Quad Cities (A)
M. Trahan/T. Scheitel
 
    Sammamish Rowing Association (A)
E. Maesner/A. Rockett
 
    Sarasota Crew (A)
A. Dluzneski/L. Bremer
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
E. Dungate/M. Lynch
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
P. Wolf/H. Malec
 
    Shaker Rowing Association/High School (A)
 
    SoNo Rowing (A)
j. snedaker/M. Huggins
 
    Southeast Juniors (A)
H. Smith/O. Chase
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
P. Gelhaus/D. Orner
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
G. Monaghan/O. Glassman
 
    Community Rowing, Inc. (B)
R. Warming/A. Siraj
 
    Crescent Boat Club (B)
J. Jamison/E. Orts
 
    Essex Rowing Club, Inc. (B)
R. Hayes/J. Bruk
 
    GMS Rowing Center (B)
M. Kelly/P. Berger
 
    Niskayuna Rowing (B)
S. Davenport/C. Ryan
 
    Norwalk River Rowing Association (B)
B. Helms/G. Bauerfeld
 
    Overpeck Community Rowing Association (B)
S. Luglio/N. Ismail/
 
    Sammamish Rowing Association (B)
J. Warnick/R. Pearson
 
    Sarasota Crew (B)
j. Schofield/B. Jackson
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B)
M. Cannings/M. Torpey
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
Z. Byer/D. Hochman
 
    Southeast Juniors (B)
B. Peck/G. Welch
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (B)
P. Bogdanov/D. Cone
 
    Whitemarsh Boat Club (B)
H. Mackenzie/R. Borowski
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
A. Romanick/C. Boling
 
    Crescent Boat Club (C)
J. Leyland/T. Moyer
 
    Norwalk River Rowing Association (C)
K. Andersen/W. Pacella
 
    Sammamish Rowing Association (C)
N. Del Rio/O. Cripe
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (C)
C. Cianfarani/S. Holmes
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
B. Waller/M. Addessi
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (C)
M. Litvak/E. Litvak
 
    Crescent Boat Club (D)
S. Mooney/A. Panchella
 
    Sammamish Rowing Association (D)
A. Cowles/A. Denenberg
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (D)
D. Conway/C. KENISON
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (D)
O. Bub/R. Caulfield
 
    SoNo Rowing (D)
G. Mgaloblishvili/c. snedaker
 
    Crescent Boat Club (E)
B. Farrell/B. Guckin
 
    Composite: Saratoga, Long Island RC (E)
B. Pinedo/B. Wichrowski
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (F)
O. Daly-Smith/E. St. John
 
    Composite: Saratoga, Long Island RC (G)
G. Scimeme/J. Sullins
 
20 Womens Junior B 4+
18
21 Mens Intermediate 2-
18
22 Womens Intermediate 1x
38
23 Mens Senior Ltwt 2-
6
24 Womens Senior Ltwt 1x
7
25 Mens Junior B 8+
14
26 Womens Junior B 4x
17
27 Mens Intermediate Ltwt 1x
20
28 Womens Intermediate Ltwt 2-
6
29 Mens Junior A 1x
60
    Annapolis Rowing Club, Inc. (A)
N. Baummer
 
    Cambridge Boat Club (A)
A. Sanghvi
 
    Community Rowing, Inc. (A)
R. Swanton
 
    Cooper Training Center (A)
M. Kueny
 
    Crescent Boat Club (A)
P. Scharf
 
    Detroit Boat Club (A)
A. Seski
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
M. Kapp
 
    Haddon Township High School (A)
E. Duffy
 
    Haddonfield Crew Club (A)
N. Gamgemi
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
C. Ryan
 
    Narragansett Boat Club (A)
J. Dow
 
    Navesink River Rowing (A)
T. Gaffey
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
J. Koenigsberg
 
    Occoquan Boat Club (A)
D. Mottola
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
N. Rambusch
 
    RowAmerica Rye (A)
H. Bryant
 
    Sagamore Rowing Association (A)
M. Scholl
 
    Sarasota Crew (A)
A. pfeiffer
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
J. Pew
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
J. Monahan
 
    Southern California Scullers Club (A)
E. Blood
 
    St. Louis Rowing Club (A)
J. Francis
 
    Unaffiliated (USA) (A)
S. Leland
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
J. Quaid
 
    V-Sculls (A)
L. Vitton
 
    Vesper Boat Club (A)
a. gantard
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
B. Lange
 
    Westerville Rowing Club (A)
t. savoie
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
C. Tinsman
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (B)
M. Bean
 
    Community Rowing, Inc. (B)
O. Hansen
 
    Crescent Boat Club (B)
H. Cammisa
 
    Essex Rowing Club, Inc. (B)
A. Garrison
 
    Navesink River Rowing (B)
M. Guadagno
 
    North Jersey Rowing (B)
M. Crowe
 
    Norwalk River Rowing Association (B)
L. Goodwin
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (B)
L. Michaels
 
    Sagamore Rowing Association (B)
W. Mills
 
    Sarasota Crew (B)
C. DeWolf
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
C. Bub
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
J. Siegal
 
    V-Sculls (B)
E. Roosendahl
 
    Vesper Boat Club (B)
B. Burke
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (B)
T. Anderson
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (C)
D. Akselrod
 
    Community Rowing, Inc. (C)
T. Jaenicke
 
    Norwalk River Rowing Association (C)
R. Cunningham
 
    Sarasota Crew (C)
J. Mitchel
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
N. Balderston
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (C)
M. Freundlich
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (C)
W. Jones
 
    Community Rowing, Inc. (D)
A. Chase
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (D)
C. O'Brien
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (D)
G. hoeltzel
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (D)
E. Anderson
 
    Community Rowing, Inc. (E)
P. Swetz
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (E)
w. Geffs
 
    Community Rowing, Inc. (F)
B. Tarimcilar
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (F)
W. Schorr
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (G)
J. Andrews
 
30 Womens Junior A 2-
19
31 Mens Senior 4x
3
32 Womens Senior 4-
13
33 Mens Senior 4-
10
34 Mens Junior A 2-
41
35 Womens Junior A 1x
55
36 Mens Senior Ltwt 4x
4
37 Mens Intermediate Ltwt 8+
8
Sunday, July 14, 2013
38 Womens Senior 8+
7
39 Womens Intermediate Ltwt 4x
5
40 Mens Junior A 8+
34
41 Womens Junior A 4x
27
42 Mens Senior 2-
14
43 Womens Senior 1x
15
44 Mens Intermediate 4x
11
45 Womens Intermediate 8+
13
46 Mens Junior B 1x
38
47 Mens Intermediate 4+
20
48 Womens Intermediate 2x
32
49 Mens Senior Ltwt 4+
6
50 Womens Senior Ltwt 2x
6
51 Mens Junior B 4+
23
52 Womens Junior B 2x
33
    Cambridge Boat Club (A)
H. Knight/A. Zeamer
 
    Charles River Scullers (A)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
 
    Crescent Boat Club (A)
K. Maurer/S. Maurer
 
    Detroit Boat Club (A)
I. Strickler/N. Perry/
 
    Fort Collins Rowing Association (A)
C. Berkner/S. Sutton/
 
    Greenwich Crew (A)
N. Puente/S. Brounstein
 
    Haddon Township High School (A)
N. Boonin/R. Glaven
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
 
    Niskayuna Rowing (A)
A. Stoessel/K. Molina
 
    Potomac Boat Club (A)
K. Williams/J. Gorka
 
    Sagamore Rowing Association (A)
J. Vascotto/K. Wiedenhoft
 
    Composite: Sagamore RA, Saratoga (A)
C. Pazderski/A. Blanz
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Colvin/H. Anderson
 
    Sarasota Crew (A)
A. Pitchford/B. Houser
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Kurtz/A. Sabovic
 
    Shaker Rowing Association/High School (A)
L. Geraghty/G. Geraghty
 
    SoNo Rowing (A)
G. Castro/A. Lehman
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
C. Campbell/L. Bell
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
C. Robins/M. Subhan
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
E. Delleman/G. Schermer
 
    Charles River Scullers (B)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
 
    Composite: GMS Rowing, Y Quad Cities (B)
c. sharis/C. Habjan
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
E. Dolan/K. Dolan
 
    Shaker Rowing Association/High School (B)
T. Alix/V. Schaefer
 
    SoNo Rowing (B)
K. Ritchey/O. Clark
 
    Whitemarsh Boat Club (B)
D. Caruso/G. Jumbo
 
    Community Rowing, Inc. (C)
 
    Sammamish Rowing Association (C)
A. Roberds/J. Faulkner
 
    Community Rowing, Inc. (D)
 
    Sammamish Rowing Association (D)
C. Wright/E. Krossa
 
53 Mens Intermediate Ltwt 2x
15
54 Womens Intermediate Ltwt 4+
8
55 Mens Junior A 2x
53
    Cambridge Boat Club (A)
J. Odegard/J. Power
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
R. Lancaster/M. Terrell
 
    Community Rowing, Inc. (A)
R. Swanton/E. Jaccodine
 
    Cooper Training Center (A)
G. Waxman/E. Genyk
 
    Crescent Boat Club (A)
M. Zlotnicki/C. Howshall
 
    Detroit Boat Club (A)
A. Seski/M. Landuyt
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
L. Prioli/M. Kapp
 
    Fairmount Rowing Association (A)
G. Goldstein/J. Alden
 
    GMS Rowing Center (A)
K. Onorato/C. Gregoire
 
    Greenwich Crew (A)
C. O'Brien/G. Brown
 
    Haddon Township High School (A)
R. Springer/J. Egbert
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
C. Ryan/E. Dorf
 
    Composite: Nereid, Malvern Preparatory School (A)
J. Sluis/C. Frey
 
    North Jersey Rowing (A)
M. Auerbach/B. Tuhy
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
A. Sedlack/J. Blake
 
    Potomac Boat Club (A)
F. Vasquez/M. Roberts
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
S. McNulty-Kowal/C. Francabandera
 
    Sagamore Rowing Association (A)
M. Scholl/A. Dunn
 
    Sarasota Crew (A)
A. pfeiffer/G. kinsley
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
J. Monahan/C. Bub
 
    Shaker Rowing Association/High School (A)
M. Gujral/B. Hodson
 
    SoNo Rowing (A)
S. Curtin/A. Hubbard
 
    Southeast Juniors (A)
J. KIMMINAU/C. Naumann
 
    Tampa Training Center (A)
F. Flores/S. Angott-O'Brien
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
M. Freundlich/G. hoeltzel
 
    V-Sculls (A)
E. Roosendahl/L. Vitton
 
    Vesper Boat Club (A)
K. kelly/M. Reisser
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
E. Anderson/T. Anderson
 
    Cambridge Boat Club (B)
I. DeLaney/M. Ryan
 
    Community Rowing, Inc. (B)
J. Gorin/J. Kahn
 
    Crescent Boat Club (B)
J. Walker/N. Olimpo
 
    Essex Rowing Club, Inc. (B)
J. Wallace/A. Garrison
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
R. Pristo/C. Navellier
 
    Norwalk River Rowing Association (B)
C. Ballard/L. Goodwin
 
    Composite: Albany RC, Long Island RC (B)
T. Ruijgh/N. Timmons
 
    Potomac Boat Club (B)
Z. Ghalayini/L. Burneson
 
    Sarasota Crew (B)
A. Dluzneski/S. Spivey
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
N. Balderston/C. O'Brien
 
    Shaker Rowing Association/High School (B)
P. Timmins/W. MacClaence
 
    Southeast Juniors (B)
A. Formato/I. McKenzie
 
    Vesper Boat Club (B)
a. gantard/B. Burke
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (B)
R. Tucker+/E. Cottington
 
    Cambridge Boat Club (C)
R. Kizielewicz/W. Prill
 
    Community Rowing, Inc. (C)
D. Daylor/A. Hoffmann
 
    Crescent Boat Club (C)
K. McErlean/T. Madden
 
    Norwalk River Rowing Association (C)
R. Cunningham/R. Solecki
 
    Sarasota Crew (C)
J. Mitchel/C. DeWolf
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
J. Hunter/D. O'Connor
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (C)
R. O'Neill/C. DeMayo
 
    Crescent Boat Club (D)
I. Soltero/H. Cammisa
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (D)
C. Fincher/N. Upton
 
    Crescent Boat Club (E)
K. Adams/T. Judge
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (E)
J. Andrews/W. Schorr
 
56 Womens Junior A 4+
45
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
S. Morton/A. Ellis/K. Snyder/A. Tucker/S. Bower (Cox)
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
H. Liebenow/J. Parker/L. Shanor/A. List/B. Larkin (Cox)
 
    Cambridge Boat Club (A)
M. Shaver/C. Keller/K. Luniewicz/R. Yan/K. Spalding (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Sobieszek/S. Stone/E. Gilbert/M. Holler/M. Lew (Cox)
 
    Cooper Training Center (A)
N. Boisvert/L. Rotkovitz/L. Donohue/j. buck/C. Charlesworth (Cox)
 
    Crescent Boat Club (A)
K. Deflivger/M. Deflivger/C. Rice/R. Craig/N. Marchese (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (A)
A. Molitor/s. horn/K. Peng/N. Stefan/G. Geary (Cox)
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (A)
R. Hamilton/G. Calavan/C. Thompson/K. Heath/E. Niermann (Cox)
 
    Long Island Elite (A)
C. Moore/a. torres/J. Ritholz/A. Van Cott/G. Golden (Cox)
 
    Long Island Elite (A)
H. Rosen/T. Iannucci/H. McCallion/E. Tamkin/L. Moschitta (Cox)
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
K. Gillman/D. White/S. Larkin/B. Fitzpatrick/A. Byrne (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
M. Patrick/Z. Kalousis/M. Springer/S. Lawless/A. Fowkes (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
C. Hochman/V. Wordsworth/E. Freeman/M. Nanda/L. Leight (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
M. Gillis/K. Harlow/D. Lapins/C. Yaccarino/A. Colasacco (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
E. Culp/T. Roberts/A. Grujin/L. Gerhardt/S. Edwards (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
F. Cain/A. Petterson/N. Clark/M. Greer/A. Bralver (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
I. Babb/R. Oleshansky/K. Shutts/S. Konishesky/M. Goldberg (Cox)
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
L. Hunt/K. Fischer/A. Eckert/M. Bitzer/M. Bretl (Cox)
 
    TBC Racing (A)
T. O'Neill/C. Babiec/C. Williams/E. Modesti/S. Lamont (Cox)
 
    USR Junior Women's Development Camp (A)
E. Lesch/A. Dew/K. Chapman/C. Shepley/E. Erdos (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
A. Schank/K. Koziak/B. Bein/A. Hiott/J. Geng (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
K. Floyd/S. Muse/E. Daniels/s. overall/B. Yudelman (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (B)
J. Dones/R. Bennett/M. Macrone/R. Hochberger/L. Whitehead (Cox)
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (B)
C. Calavan/E. Leeser/B. Thanner/M. Muzaurieta/S. Griffin (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (B)
F. Schweikert/L. Croft/A. Kolls/H. Haines/M. Kauffeld (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
B. Schodorf/T. Lynch/S. Neaves/C. Going/R. Hays (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
A. Lager/C. Fisher/C. Keve/K. Grapski/S. Holgado (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (B)
A. Schnabel/A. Postiglione/S. Doyle/V. Cirelli/J. Amorosana (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
a. diamond/E. Patton/K. Grotto/K. Rubin/C. Macdonald (Cox)
 
    Southeast Juniors (B)
E. Paciulla/J. Ferrante/A. Rewis/A. Ware/C. Lincoln (Cox)
 
    TBC Racing (B)
O. Blust/L. Martini/T. Daly/A. Doll/K. Green (Cox)
 
    USR Junior Women's Development Camp (B)
G. Williams/M. Knight/M. Krah/K. Malloch/J. Merriman (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
E. Howard/N. Henderson/S. Rapaport/L. Crute/l. moyes (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (C)
E. Rush/L. Coker/M. Billingsley/B. Rutan/K. Tucker (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
A. Natale/C. Kropp/E. Oseid/C. Vernon/Z. Canaras (Cox)
 
    Southeast Juniors (C)
O. Humphrey/H. Bower/H. Richardson/J. Titzler/E. Hayes (Cox)
 
    TBC Racing (C)
T. Sufczynski/C. Johnson/M. Perez/O. White/M. Zamba-Campero (Cox)
 
    USR Junior Women's Development Camp (C)
K. Armstrong/M. Esposito/J. Ruhe/K. Descheemaeker/R. Kearney (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
C. McDonald/T. Sanderson/J. Sanderson/H. Connor/E. Coffman (Cox)
 
    TBC Racing (D)
N. Beekhuysen/C. Reynolds/J. Taladay/K. Jolly/N. Zaslavsky (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (E)
B. Melanson/G. Guttormsen/E. O'Connell/A. Gartner/H. Frankel (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (F)
K. Laventrios/C. Berens/E. Archibald/S. Benages/J. Walsh (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (G)
j. dahleh/E. Martin/E. Fisher/C. Fish/E. zhou (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (H)
C. Brady/J. Truax/s. neligan/M. Rocco/E. Gasperoni (Cox)
 
57 Mens Senior 2x
9
58 Womens Senior 4+
13
59 Mens Intermediate Ltwt 2-
16
60 Womens Intermediate Ltwt 1x
29
61 Mens Senior 8+
6
62 Womens Senior 4x
6
63 Mens Intermediate 1x
24
64 Womens Intermediate 2-
29
65 Mens Senior Ltwt 1x
12
66 Womens Senior Ltwt 2-
8
67 Mens Junior B 4x
36
    Community Rowing, Inc. (A)
T. Jaenicke/M. Matejka/R. Warming/A. Cohen
 
    Cooper Training Center (A)
L. Young/J. Goldberg/P. Ramasamy/A. Laberee
 
    Crescent Boat Club (A)
W. Schmidt/J. Jamison/E. Orts/B. Weaver
 
    Detroit Boat Club (A)
D. Rosati/S. Nemeh/B. Ross/M. Landuyt
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
R. Hayes/B. Thibeau/J. Bruk/T. Kapp
 
    GMS Rowing Center (A)
T. Vouranza/C. Gregoire/C. Donadio/J. Habjan
 
    Haddonfield Crew Club (A)
A. Graves/A. Mandviwalla/T. Reese/L. Small
 
    Long Island Elite (A)
N. Barry/W. Barnes/J. Foley/A. Small
 
    Narragansett Boat Club (A)
J. Luby/P. McKendall/A. Hayda/H. Snow
 
    Niskayuna Rowing (A)
R. Duffy/S. Davenport/J. Lampman/C. Ryan
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
B. Helms/K. Andersen/W. Pacella/K. Conover
 
    Overpeck Community Rowing Association (A)
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
A. Donlan/T. Jenss/M. Fradianni/R. SULLIVAN
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Warnick/S. Halbert/A. Denenberg/R. Pearson
 
    Sarasota Crew (A)
A. Dluzneski/j. Schofield/L. Bremer/B. Jackson
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
E. Dungate/M. Cannings/M. Torpey/M. Lynch
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
M. Addessi/O. Bub/H. Malec/L. Manning
 
    Shaker Rowing Association/High School (A)
A. Cao/C. Hyatt/B. Connors/J. Endler
 
    SoNo Rowing (A)
M. Huggins/G. Mgaloblishvili/c. snedaker/j. snedaker
 
    Southeast Juniors (A)
C. Doogan/S. Burdge/I. McKenzie/B. Peck
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
C. Johnson-Burrus/K. Long/E. Grugan/G. Kirwan
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
P. Gelhaus/D. Orner/D. Cone/P. Bogdanov
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
S. Ching/G. Monaghan/O. Glassman/R. Borowski
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
M. Trahan/A. Romanick/C. Boling/T. Scheitel
 
    Crescent Boat Club (B)
S. Mooney/B. Farrell/T. Moyer/J. Leyland
 
    Detroit Boat Club (B)
R. Mattingly/A. Kelly/S. Koszyk/C. Nemeh
 
    Long Island Elite (B)
D. Dubin/S. Kaplan/G. Accurso/j. brogan
 
    Sammamish Rowing Association (B)
N. Culbert/N. Del Rio/O. Cripe/A. Cowles
 
    Composite: Saratoga, Long Island RC (B)
S. Holmes/P. Kennedy/O. Daly-Smith/E. St. John
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
Z. Byer/R. Caulfield/B. Waller/D. Hochman
 
    SoNo Rowing (B)
N. Roper/J. Winter/T. Willis/T. Innes
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (B)
L. Furst/M. Litvak/E. Litvak/D. Dyakov
 
    Crescent Boat Club (C)
A. Panchella/B. Guckin/A. Williams/J. Wellein
 
    Composite: Saratoga, Long Island RC (C)
D. Conway/G. Scimeme/C. KENISON/B. Wichrowski
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (C)
A. Bridwell/R. Marsh/E. Geller/O. Kennelly
 
    Composite: Saratoga, Long Island RC (D)
C. Cianfarani/B. Pinedo/J. Sullins/N. Catalanotto
 
68 Womens Junior B 8+
10
69 Mens Senior Ltwt 8+
3
70 Womens Open 1x - Dash
11
71 Mens Open 1x - Dash
18
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change