USRowing Club National Championships

  • Jul 10, 2013 To Jul 14, 2013
  • sprint
  • Cooper River
  • Camden, NJ (USA)
  • Hosted By: USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Wednesday, July 10, 2013
Events listed on Friday & Sunday are FINALS.
Heats for FRIDAY'S FINALS will take place on:
Wednesday, July 10th & Thursday, July 11th
Heats for SUNDAY'S FINALS will take place on:
Friday, July 12th & Saturday, July 13th
Friday, July 12, 2013
1 Mens Intermediate 8+
14
2 Womens Intermediate 4x
7
3 Womens Junior B 1x
30
4 Mens Intermediate Ltwt 4x
7
5 Mens Junior A 4x
33
6 Womens Junior A 8+
31
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
K. Snyder/A. Pitzel/M. Smith/A. Ellis/R. de Koekkoek/K. Koziak/A. Schank/B. Bein/S. Bower (Cox)
 
    Cambridge Boat Club (A)
E. Huber/A. Floyd/S. Bohrer/H. Knight/C. Smith/P. Edwards/Z. Sudduth/B. Hunter/K. Spalding (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
 
    Fairmount Rowing Association (A)
A. Molitor/S. Klippel/K. Peng/R. Bennett/J. Dones/K. Lally/N. Stefan/s. horn/L. Whitehead (Cox)
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (A)
R. Hamilton/G. Calavan/C. Thompson/K. Heath/C. Calavan/E. Leeser/B. Thanner/M. Muzaurieta/E. Niermann (Cox)
 
    Long Island Elite (A)
H. Rosen/T. Iannucci/C. Moore/E. Tamkin/H. McCallion/a. torres/J. Ritholz/A. Van Cott/L. Moschitta (Cox)
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
K. Gillman/D. White/S. Larkin/M. Young/M. Dimitri/N. DeMartini/R. Marks/B. Fitzpatrick/A. Byrne (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
M. Patrick/Z. Kalousis/M. Springer/S. Lawless/L. Croft/F. Schweikert/H. Haines/A. Kolls/A. Fowkes (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
B. Schodorf/C. Going/S. Neaves/C. Kropp/A. Natale/T. Lynch/E. Oseid/C. Vernon/Z. Canaras (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
M. Gillis/G. Dell'Aquilo/D. Lapins/A. Postiglione/C. Yaccarino/K. Harlow/T. Schmansky/S. Henry/A. Colasacco (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
F. Cain/A. Petterson/a. diamond/E. Patton/K. Grotto/K. Rubin/N. Clark/M. Greer/A. Bralver (Cox)
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
H. Drangsholt/A. Wetzel/A. Vare/K. Anderson/I. Preble/J. Bird/M. Ginsburg/B. Gilbert/M. Mariani (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
I. Babb/R. Oleshansky/k. playfair/S. Konishesky/b. marcus/H. Bower/K. Shutts/J. Ferrante/C. Lincoln (Cox)
 
    TBC Racing (A)
T. O'Neill/C. Babiec/C. Williams/A. Bertram/L. Martini/O. Blust/E. Modesti/T. Daly/S. Lamont (Cox)
 
    USR Junior Women's Development Camp (A)
K. Armstrong/M. Esposito/E. Lesch/M. Krah/J. Ruhe/K. Descheemaeker/M. Klintare/K. Ognovich/R. Kearney (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
E. Howard/N. Henderson/T. Sanderson/J. Sanderson/C. McDonald/H. Connor/S. Rapaport/L. Crute/M. Lew (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (B)
E. Rush/L. Coker/M. Billingsley/E. Shannon/S. Chenen/M. Gillen/K. Mukai/B. Rutan/K. Tucker (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
S. Markie/K. Kalcic/C. Hochman/V. Wordsworth/E. Freeman/B. Pansini/A. Branman/M. Alstodt/L. Leight (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
 
    Sagamore Rowing Association (B)
A. Schnabel/D. Haegeland/G. Warwick-Clark/S. Doyle/K. Reilly/S. Giuliani/C. Aral/V. Cirelli/K. Kapetanos (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
A. Savoca/M. Macey/V. Thorogood/A. Sabovic/S. Kurtz/K. mccann/J. Pesa/J. Moley/C. Macdonald (Cox)
 
    Southeast Juniors (B)
O. Humphrey/K. Cady/A. Rewis/M. Gillespi/M. Neveu/A. Ware/H. Richardson/L. Stump/M. Goldberg (Cox)
 
    TBC Racing (B)
T. Sufczynski/A. Doll/M. Perez/O. White/N. Beekhuysen/C. Johnson/C. Reynolds/K. Jolly/M. Zamba-Campero (Cox)
 
    USR Junior Women's Development Camp (B)
G. Williams/M. Knight/A. Dew/K. Malloch/A. Evans/C. Shepley/K. Chapman/A. Slabbert/E. Erdos (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
B. Melanson/G. Guttormsen/E. Archibald/A. Gartner/K. Laventrios/C. Berens/E. O'Connell/S. Benages/E. Coffman (Cox)
 
    Southeast Juniors (C)
R. Althoff/A. Cirone/A. Greene/A. Miller/H. Scott/J. Titzler/S. Zetterberg/A. Jona/E. Hayes (Cox)
 
    TBC Racing (C)
S. Boyer/H. Irwin/I. Bogart/N. Chaney/S. Meyer/L. Hegemann/M. Hilary/C. Dolin/K. Green (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
C. Brady/J. Truax/M. Hartnick/M. Rocco/s. neligan/d. feeney/A. Soto-Wright/N. Soto-Wright/J. Walsh (Cox)
 
    Southeast Juniors (D)
D. Roger/L. Westerman/l. mazzarisi/J. Anglin/C. Adkins/M. Ryman/B. McFall/H. Byrd/K. Stolar (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (E)
 
7 Mens Senior 1x
13
8 Womens Senior 2-
22
9 Mens Intermediate Ltwt 4+
10
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Virgo/M. Morelli/J. Cecil/C. Boyd/J. Geng (Cox)
 
    Long Island Elite (A)
Z. Herron/C. Finkbeiner/L. Santala/B. Schor/A. Herron (Cox)
 
    Mendota Development Camp (A)
B. Blair/M. Dorus/M. Spankowski/S. Aeschbacher/E. Flaherty (Cox)
 
    New York Athletic Club (A)
M. Williams/J. Singer-Emery/T. Michelson/I. Klein/B. Saks (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
W. Hayes/A. Zulauf/A. Ward/K. Gadre/K. Tucker (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
Z. Howell/P. Krommidas/J. Pfingst/W. Harrington/J. Amorosana (Cox)
 
    Vesper Boat Club (A)
R. Schuster/C. Schuh/J. Mazaira/T. Robbins/R. Lubker (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
M. Stagnaro/R. Morgan/M. Rose/E. Ziobron/S. Bower (Cox)
 
    Long Island Elite (B)
M. Brandes/H. BERGMAN/G. Accurso/J. Wasserman/C. Kayel (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (B)
D. DePietro/J. Knox/D. Berdel/P. Radman/J. Cahill (Cox)
 
10 Womens Intermediate Ltwt 2x
9
11 Mens Junior A 4+
50
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Virgo/M. Morelli/J. Cecil/C. Boyd/J. Geng (Cox)
 
    Cambridge Boat Club (A)
H. Dodge/A. Knight/E. O'Leary/A. Borsook/P. Higgins (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
R. Swanton/A. Cohen/a. heye/J. Gleason/C. Skehan (Cox)
 
    Cooper Training Center (A)
D. O'Sullivan/R. Risdorfer/R. Haydlinger/T. Boisvert/N. Rotkovitz (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (A)
M. Fox/J. Konopka/J. Pinnola-Vizza/C. Busch/R. Buchanan (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
M. Lattarulo/S. Sands/T. Powell/J. Doherty/c. mcdermott (Cox)
 
    Long Island Elite (A)
J. Kagan/N. Ross/C. Tantillo/M. DiGiovanni/A. Herron (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Montalvo/L. Mercenari/S. Helms/l. mercenari/m. vidaurri (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
H. Walch/J. Martini/S. Barlow/J. Waugh/K. Shoop (Cox)
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
C. Ballard/J. Blake/L. Goodwin/J. Koenigsberg/P. Lyon (Cox)
 
    Composite: Albany RC, Saratoga, Long Island RC (A)
T. Ruijgh/N. Timmons/Q. Berry/C. Fitzpatrick/M. Hart (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
K. Casscells-Hamby/R. Bertasi/W. Kirsten/H. Gode/S. Hill (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
D. Kennedy-Moore/K. James/S. O'Dowd/A. Goodman/M. Perez (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
B. Kelleher/S. Korkotas/W. Allan/B. Lynch/J. Cahill (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
A. Dupuis/G. kinsley/A. pfeiffer/S. Spivey/S. Edwards (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
L. Glicklich/J. Grosso/J. Hunter/D. O'Connor/L. Hochman (Cox)
 
    SoNo Rowing (A)
A. Hubbard/c. Glass/B. Holcomb/S. Curtin/K. Flavin (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
J. Bae/W. Clark/C. Hendrix/D. Redzanic/M. Childress (Cox)
 
    TBC Racing (A)
A. Togias/M. Weitekamp/E. Holmvik/K. Hobbs/C. Lau (Cox)
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
E. Glavin/N. Ward/M. Maggio/G. Adams/L. Dennis (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
Z. Kelso/M. Fritschen/W. Nuelle/W. Bass/A. Grant (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
H. Kiefer/E. Simmons/E. Ketcham/E. Ziobron/S. Bower (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
J. Drury/A. Chase/C. Mahan/E. Putnam/E. Siegenberg (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (B)
W. Aftring/J. Razzi/D. Lamb/G. Goldstein/L. Whitehead (Cox)
 
    Long Island Elite (B)
D. Dubin/H. Kass/E. Wolf/A. Buford/C. Kayel (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
J. Hou/R. Pristo/C. Navellier/J. Baker/N. Ribeiro Austrich (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (B)
J. Paz-Rosario/A. Greer/J. Gainey/C. Berigan/E. Moran (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
S. Robbins/B. Hooper/H. Kaplan/D. Goodkin/S. Soll (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
F. Ludwig/T. Lee/J. Shavel/C. Ilchert/M. Mendoza (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (B)
J. Yunakov/M. Andriotis/J. Mantikas/C. Weatherley-White/J. Amorosana (Cox)
 
    Sarasota Crew (B)
J. Mitchel/C. DeWolf/C. Bell/L. Bremer/B. Jackson (Cox)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B)
W. Ward/N. Mitzen/M. Alexandra-Young/S. Merrill/G. Meehan (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
C. Fincher/C. O'Brien/L. Manning/A. Senesac/L. Pillari (Cox)
 
    Southeast Juniors (B)
A. Wulbern/A. Formato/C. Franklin/M. Lindley/F. Pollock (Cox)
 
    TBC Racing (B)
D. Loungani/M. Cronyn/Z. DankerFeldman/M. Broadwater/J. Kim (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (B)
A. Geller/J. Milley/M. Bronson/E. Hoffman/A. Grant (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
N. Thomas/Z. White/W. Shadek/T. Berkowitz/I. Pizzi (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (C)
S. Chica/M. Brugo/J. Graner/X. Fong/E. Schwartz (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (C)
J. Roberts/G. Colmenarez/B. Fillius/J. Sheehan/A. McAuliffe (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
K. Lewszyk/L. Johnson/A. Karanikolas/K. Kaijima/S. Wanglee (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (C)
E. Abilheira/D. Reim/A. Levine/N. Birnie/N. Modi (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (C)
B. Shannon/R. Rosin/R. Bento/K. Barry/M. Ruocco (Cox)
 
    Southeast Juniors (C)
C. Naumann/J. KIMMINAU/T. McNamara/a. tavel/A. Guerguerian (Cox)
 
    TBC Racing (C)
A. Bell/J. Palmer/W. Trimble/F. Albayaty/M. Zamba-Campero (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (C)
P. Claudy/L. Corrigan/E. Dwinell/P. Zablocki/G. Bringham (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
T. Winsor/O. Hansen/M. Matejka/J. Strobel Eckstein/E. Ferre (Cox)
 
    TBC Racing (D)
W. Bird/C. Padden/N. Stewart/B. Macke/A. La Vina (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (E)
T. Schadek/M. Gates/E. Jaccodine/J. Kahn/S. Kim (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (F)
P. Swetz/M. Ready/J. Gorin/N. Grimshaw/J. Sullivan (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (G)
P. Tao/B. Robinson/K. Schlueter/B. Tarimcilar/R. Fatt (Cox)
 
12 Womens Junior A 2x
51
13 Mens Senior 4+
12
14 Womens Senior 2x
11
15 Mens Intermediate 2x
17
    Greenwich Crew (A)
D. Brodie/Q. McLoughlin
 
    Haddon Township High School (A)
J. Howley/N. Herceg
 
    Malta Boat Club (A)
J. Barr/S. Waters
 
    Mount Oread Rowing Club (A)
W. Brad/M. River
 
    Composite: Navesink River Rowing, Nereid (A)
J. Fernandez/T. Gaffey
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
M. Jones/J. Butt
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
J. Keen/C. Reich
 
    Potomac Boat Club (A)
N. Cochrane/M. Colella
 
    Sagamore Rowing Association (A)
M. Scholl/A. Dunn
 
    Southern California Scullers Club (A)
W. Young/E. Blood
 
    Tampa Training Center (A)
F. Flores/S. Angott-O'Brien
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
R. Schilgen/R. Wallace
 
    University of Pennsylvania Development Camp (A)
j. simon/J. Senese
 
    Vesper Boat Club (A)
P. DelBarba/N. Goode
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
P. Nettl/D. McCole
 
    University of Pennsylvania Development Camp (B)
T. Brochu/z. endter
 
    University of Pennsylvania Development Camp (C)
E. mog/d. sawey
 
16 Womens Intermediate 4+
23
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
L. Kantak/C. Brennan/J. Parker/A. Sanders/B. Larkin (Cox)
 
    CHARGERS Rowing Club (A)
A. Marsh/K. Tomeny/E. Allen/C. Meyers/D. Doss (Cox)
 
    Long Island Elite (A)
M. Iannucci/L. Heyman/H. Rosen/A. Iannucci/L. Moschitta (Cox)
 
    Mount Oread Rowing Club (A)
S. Tessa/L. Scherer/T. Brooke/L. Tearson/C. Olivia (Cox)
 
    New York Athletic Club (A)
M. Carmody/M. Purcell/J. Schaeffer/C. Jennings/C. Hicks (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
G. Lawless/S. Haines/C. Comey/H. Brown/S. Voigt (Cox)
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
A. Stonehill/C. Demko/C. Nohre/M. Walsh/S. Neul (Cox)/
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
M. Benhart/V. Jump/J. Batcher/a. suarez/S. Messenger (Cox)
 
    Riverside Boat Club (A)
C. Parkhurst/M. Boudreau/H. Jeton/A. Hrycko/E. Kaufman (Cox)/
 
    Sagamore Rowing Association (A)
M. Gillis/K. Harlow/D. Lapins/C. Yaccarino/A. Colasacco (Cox)
 
    Composite: Unaff. (USA), Dev Camp - Minnesota (A)
K. Windsor/T. Andelin/c. Miller/S. Coleman/m. Alden (Cox)
 
    USR Junior Women's Development Camp (A)
K. Armstrong/M. Knight/J. Ruhe/G. Williams/E. Erdos (Cox)
 
    Vesper Boat Club (A)
M. Weller/M. Bowman-Jones/M. Whitehouse/S. Casto/S. McDonald (Cox)
 
    Long Island Elite (B)
H. McCallion/a. torres/C. Moore/J. Ritholz/A. Van Cott (Cox)
 
    Minnesota Women's Development Camp (B)
J. Friscia/A. Swanson/M. Koch/E. Revering/B. Eyck (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (B)
E. Rush/L. Coker/S. Opatz/M. Welch/Q. Lyons (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
M. Deja/S. Cowan/L. Paulson/E. Wagner/J. Bacon (Cox)
 
    Riverside Boat Club (B)
C. Doyle/K. Cebry/E. Collins/M. Estrada-Madden/E. Rivard (Cox)/
 
    USR Junior Women's Development Camp (B)
A. Evans/K. Malloch/M. Krah/M. Esposito/J. Merriman (Cox)
 
    Vesper Boat Club (B)
V. Kielty/M. Brokaw/R. kemp/L. Dombrowski/b. Stevens (Cox)
 
    Minnesota Women's Development Camp (C)
B. Boileau/J. Flakne/M. Sundbo/A. Kroll/S. Hovseth (Cox)
 
    Riverside Boat Club (C)
K. Kennedy/C. Barkin/A. Amos/E. Frieden/K. Holzem (Cox)/
 
    USR Junior Women's Development Camp (C)
E. Lesch/A. Dew/K. Chapman/A. Johnson/E. Erdos (Cox)
 
17 Mens Senior Ltwt 2x
6
18 Womens Senior Ltwt 4+
7
19 Mens Junior B 2x
51
20 Womens Junior B 4+
18
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
S. Morton/A. Pitzel/M. Smith/A. Tucker/S. Bower (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
 
    Detroit Boat Club (A)
P. Swegles/o. kielt/N. Perry/I. Strickler/K. Nemeh (Cox)/
 
    Greenwich Crew (A)
E. Forstbauer/S. Brounstein/S. Browne/A. Lycouris/E. Brown (Cox)
 
    Long Island Elite (A)
H. McCallion/E. Tamkin/T. Iannucci/A. Van Cott/L. Moschitta (Cox)
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
R. Marks/N. DeMartini/M. Storm/R. Brown/E. Barrick (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
M. Gillen/S. Chenen/E. Shannon/K. Mukai/K. Tucker (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
S. Markie/K. Kalcic/A. Branman/M. Alstodt/A. Baum (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
C. Aral/A. Postiglione/K. Corsini/D. Haegeland/S. Ford (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
S. Rogers/I. McRae/C. Styc/B. Bryant/S. Barber (Cox)
 
    TBC Racing (A)
S. Boyer/H. Irwin/I. Bogart/S. Meyer/M. Zamba-Campero (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
C. Cleary/B. Shehab/L. Miller/E. Hu/S. Wong (Cox)
 
    TBC Racing (B)
K. Amelung/L. Hegemann/M. Hilary/N. Chaney/N. Zaslavsky (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (C)
 
21 Mens Intermediate 2-
18
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Virgo/M. Morelli
 
    Mendota Development Camp (A)
P. Ginouves/P. Muto
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
M. Oclander/R. Alcantara
 
    Riverside Boat Club (A)
W. Marshall/L. Goodman
 
    Sagamore Rowing Association (A)
S. Lewis/F. Zaccheo
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
J. Parma/S. Helms
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
B. Walter/J. Hockenberry
 
    Vesper Boat Club (A)
R. Kelliher/N. Smith
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
J. Cecil/C. Boyd
 
    Mendota Development Camp (B)
C. Tarrier/R. Wagner
 
    Seattle Area Rowing Association (B)
H. Cryst/E. Carlson
 
    Mendota Development Camp (C)
T. Breunig/W. Stensland
 
    Seattle Area Rowing Association (C)
M. Evans/M. Milner
 
    Mendota Development Camp (D)
G. Perrett/S. Berg Jr.
 
    Mendota Development Camp (E)
K. Smith/Z. Ruedinger
 
    Mendota Development Camp (F)
B. Batty/M. Dooley
 
    Mendota Development Camp (G)
C. Heck/J. Kapinus
 
    Mendota Development Camp (H)
V. Bertram/J. Kaiser
 
22 Womens Intermediate 1x
38
23 Mens Senior Ltwt 2-
6
24 Womens Senior Ltwt 1x
7
25 Mens Junior B 8+
14
    Detroit Boat Club (A)
C. Nemeh/A. Kelly/R. Mattingly/S. Koszyk/J. Ells/S. Nemeh/B. Ross/D. Rosati/R. Robson (Cox)
 
    Evans Rowing Club (A)
I. Mayfield/A. Celentano/J. Wiese/W. Riehl IV/W. Dietrich/J. Fish/G. Pratt/L. Otterbourg/T. Mansouri (Cox)/
 
    Long Island Elite (A)
N. Barry/H. BERGMAN/S. Kaplan/j. brogan/D. Dubin/W. Barnes/G. Accurso/A. Small/C. Kayel (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
B. White/C. Berigan/R. Roop/S. McLeod/G. Colmenarez/Q. Meyer/J. Sheehan/J. Roberts/E. Moran (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
N. LeCompte/G. Petri/K. Borup/J. Patten/J. Henderson/J. Tanguay/E. Abilheira/A. Hickey/N. Modi (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
A. Cowles/S. Halbert/E. Maesner/J. Armour/T. Nau/A. Rockett/N. Del Rio/N. Culbert/M. Arnold (Cox)
 
    Composite: Saratoga, Long Island RC (A)
E. Dungate/M. Lynch/S. Holmes/M. Torpey/M. Cannings/O. Daly-Smith/P. Kennedy/C. Cianfarani/G. Meehan (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
R. Caulfield/O. Bub/M. Addessi/B. Waller/Z. Byer/D. Hochman/P. Wolf/H. Malec/L. Pillari (Cox)
 
    SoNo Rowing (A)
C. Shapiro/c. snedaker/j. snedaker/G. Mgaloblishvili/N. Roper/M. Huggins/w. makovsky/M. Rauccio/K. Flavin (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
H. Smith/O. Chase/S. Burdge/C. Doogan/S. Heidingsfelder/I. McKenzie/a. tavel/B. Peck/M. Childress (Cox)
 
    TBC Racing (A)
A. Darui/C. Snyder/M. Gump/C. Weitekamp/D. Russell/N. Anderson/A. Marrero/Z. Hicks/T. May (Cox)
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
J. Pechet/M. Comtois/A. Leith/D. Ramsey/J. Gaffney/M. Gaffney/K. Long/G. Kirwan/G. Narzikul (Cox)
 
    Composite: Saratoga, Long Island RC (B)
D. Conway/B. Pinedo/C. KENISON/G. Scimeme/N. Catalanotto/B. Wichrowski/J. Sullins/H. Oderwald/E. Barrick (Cox)
 
    TBC Racing (B)
E. Browning/P. Hoeppner/A. Arslan/A. Wray/R. Kaprelian/P. Whitehouse/N. Baron/O. Johnston/A. La Vina (Cox)
 
26 Womens Junior B 4x
17
27 Mens Intermediate Ltwt 1x
20
28 Womens Intermediate Ltwt 2-
6
    Detroit Boat Club (A)
G. Tucker/o. kielt/
 
    Long Island Elite (A)
M. Iannucci/A. Iannucci
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
A. Kolls/H. Haines
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
 
    Riverside Boat Club (A)
L. Reynard/R. Pettis/
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (C)
 
29 Mens Junior A 1x
60
30 Womens Junior A 2-
19
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Sobieszek/S. Stone
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (A)
R. Hamilton/G. Calavan
 
    Long Island Elite (A)
H. Rosen/T. Iannucci
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
Z. Kalousis/M. Springer
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
R. White/V. Jorgensen
 
    Sarasota Crew (A)
T. Roberts/E. Culp
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
E. Patton/a. diamond
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
M. King/F. Harper
 
    USR Junior Women's Development Camp (A)
K. Armstrong/A. Slabbert
 
    Community Rowing, Inc. (B)
M. Holler/E. Gilbert
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (B)
C. Thompson/K. Heath
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (B)
S. Lawless/M. Patrick
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
 
    Sarasota Crew (B)
A. Grujin/A. Pitchford
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
V. Thorogood/K. mccann
 
    USR Junior Women's Development Camp (B)
M. Klintare/K. Ognovich
 
    Community Rowing, Inc. (C)
K. Floyd/S. Muse
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (C)
F. Schweikert/L. Croft
 
    Community Rowing, Inc. (D)
E. Daniels/s. overall
 
31 Mens Senior 4x
3
32 Womens Senior 4-
13
    Badger Development Camp (A)
K. Muench/K. Kammers/M. Grover/R. Gendreau
 
    Minnesota Women's Development Camp (A)
J. Friscia/A. Swanson/M. Koch/S. Coleman
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
G. Lawless/S. Haines/C. Comey/H. Brown
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
K. verwey/M. Costello/E. Burr/K. Freeman
 
    Riverside Boat Club (A)
E. Hannum/A. Loucks/E. VanLennep/B. Sims/
 
    TBC Racing (A)
M. Wheeler/B. Arrington/J. May/C. Corcoran
 
    USR Junior Women's National Team (A)
G. Hughes/S. Sallquist/L. Lindsay/E. Splisbury
 
    Vesper Boat Club (A)
M. Weller/M. Bowman-Jones/R. kemp/L. Dombrowski
 
    Badger Development Camp (B)
A. Knutson/E. O'Rourke/T. Horner/S. Malchine
 
    Minnesota Women's Development Camp (B)
K. Meyer/B. Boileau/A. Kroll/E. Revering
 
    Riverside Boat Club (B)
K. Kennedy/M. Boudreau/P. Livingston/C. Barkin/
 
    Badger Development Camp (C)
J. Kapinus/M. Shepley/S. Carr/M. Piette
 
    Riverside Boat Club (C)
C. Parkhurst/K. Cebry/H. Jeton/C. Wakeham/
 
33 Mens Senior 4-
10
34 Mens Junior A 2-
41
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
H. Kiefer/M. Stagnaro
 
    Chattanooga Rowing (A)
Q. Nash/C. Nash
 
    Community Rowing, Inc. (A)
a. heye/J. Gleason
 
    Detroit Boat Club (A)
R. Mattingly/C. Nemeh
 
    Greenwich Crew (A)
J. Doherty/M. Lattarulo
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (A)
M. Barry/A. Muzaurieta
 
    Long Island Elite (A)
J. Kagan/M. DiGiovanni
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
T. Ruijgh/Q. Berry
 
    Montclair High School (A)
J. Murphy/N. Goodman
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
H. Walch/A. Greer
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
J. Blake/C. Ballard
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
H. Gode/K. Casscells-Hamby
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
S. Kelly/K. James
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
T. Lee/J. Shavel
 
    Sagamore Rowing Association (A)
W. Allan/P. Krommidas
 
    Sarasota Crew (A)
A. Dupuis/A. Dluzneski
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
J. Hunter/D. O'Connor
 
    SoNo Rowing (A)
G. Mgaloblishvili/c. snedaker
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
D. Gibbs/C. Troup
 
    TBC Racing (A)
A. Togias/M. Weitekamp
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
T. Valicenti/M. Bustamante
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
J. Virgo/M. Morelli
 
    Community Rowing, Inc. (B)
J. Drury/J. Strobel Eckstein
 
    Greenwich Crew (B)
J. SEAVEY/B. Anderson
 
    Long Island Elite (B)
C. Tantillo/N. Ross
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (B)
J. Martini/S. Barlow
 
    Norwalk River Rowing Association (B)
R. Cunningham/R. Solecki
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
J. Shelton/D. Slater
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
F. Ludwig/A. Goodman
 
    Sarasota Crew (B)
A. pfeiffer/G. kinsley
 
    TBC Racing (B)
A. Bell/F. Albayaty
 
    USR Junior Men High Performance Camp (B)
B. Bauer/E. Wierenga
 
    Community Rowing, Inc. (C)
N. Thomas/T. Winsor
 
    Long Island Elite (C)
S. Kaplan/E. Wolf
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (C)
J. Paz-Rosario/J. Waugh
 
    Sarasota Crew (C)
C. DeWolf/J. Mitchel
 
    TBC Racing (C)
E. Holmvik/K. Hobbs
 
    Community Rowing, Inc. (D)
T. Schadek/T. Berkowitz
 
    Sarasota Crew (D)
L. Bremer/S. Spivey
 
    Community Rowing, Inc. (E)
W. Shadek/Z. White
 
    Sarasota Crew (E)
C. Bell/B. Jackson
 
35 Womens Junior A 1x
55
36 Mens Senior Ltwt 4x
4
37 Mens Intermediate Ltwt 8+
8
Sunday, July 14, 2013
38 Womens Senior 8+
7
39 Womens Intermediate Ltwt 4x
5
40 Mens Junior A 8+
34
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Virgo/M. Morelli/J. Cecil/C. Boyd/R. Morgan/H. Kiefer/E. Ketcham/M. Stagnaro/J. Geng (Cox)
 
    Cambridge Boat Club (A)
M. Ryan/D. Spellman/I. DeLaney/W. Prill/R. Kizielewicz/C. Douglas/H. Dodge/A. Knight/P. Higgins (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
J. Drury/A. Chase/C. Mahan/a. heye/A. Cohen/E. Putnam/J. Gleason/R. Swanton/E. Ferre (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (A)
M. Fox/J. Konopka/J. Pinnola-Vizza/W. Aftring/C. Busch/G. Furey/J. Alden/D. Lamb/R. Buchanan (Cox)
 
    Long Island Elite (A)
B. Schor/J. Kagan/N. Ross/M. DiGiovanni/C. Finkbeiner/C. Tantillo/L. Santala/Z. Herron/A. Herron (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Montalvo/L. Mercenari/S. Helms/l. mercenari/C. Navellier/D. Prego/J. Hou/J. Baker/E. Schwartz (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
H. Walch/J. Martini/S. Barlow/J. Waugh/J. Gainey/A. Greer/J. Paz-Rosario/C. Berigan/K. Shoop (Cox)
 
    Composite: Albany RC, Long Island RC (A)
T. Ruijgh/C. Fitzpatrick/G. Scimeme/C. Ryan/P. Kennedy/N. Timmons/Q. Berry/N. Catalanotto/A. Byrne (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
K. Casscells-Hamby/H. Gode/B. Hooper/W. Kirsten/R. Bertasi/E. Rosen/D. Goodkin/H. Kaplan/M. Hoffman (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
K. James/F. Ludwig/D. Kennedy-Moore/S. Kelly/J. Shavel/T. Lee/S. O'Dowd/A. Goodman/M. Perez (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
B. Kelleher/P. Krommidas/W. Harrington/B. Lynch/J. Yunakov/S. Korkotas/W. Allan/M. Blanz/J. Amorosana (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. O'Brien/J. Monahan/C. Yates/J. Hunter/D. O'Connor/C. Bub/N. Balderston/L. Glicklich/L. Hochman (Cox)
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
 
    Shaker Rowing Association/High School (A)
P. Timmins/M. Gujral/C. Hyatt/A. Cao/W. MacClaence/B. Connors/J. Endler/B. Hodson/T. Alix (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
H. Smith/O. Chase/C. Hendrix/W. Clark/D. Redzanic/T. McNamara/J. Bostrom/J. Bae/A. Guerguerian (Cox)
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
D. Gibbs/C. Troup/R. Sager/J. Stauffer/S. Brown/S. Rickenbach/J. Darling/N. Colvin/S. Martorana (Cox)
 
    TBC Racing (A)
A. Togias/M. Weitekamp/E. Holmvik/D. Loungani/M. Cronyn/Z. DankerFeldman/K. Hobbs/M. Broadwater/J. Kim (Cox)
 
    Union Boat Club (A)
H. Dickinson/R. O'Hanlon/M. Bean/R. O'Rourke/D. Dove/M. Sevastopoulo/T. Docter/J. Ruske/L. Whalen (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
Z. Kelso/M. Fritschen/B. Bauer/E. Wierenga/W. Nuelle/W. Bass/T. Valicenti/M. Bustamante/P. Banks (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
T. Winsor/N. Thomas/M. Matejka/W. Shadek/Z. White/E. Jaccodine/T. Berkowitz/O. Hansen/E. Siegenberg (Cox)
 
    Long Island Elite (B)
M. Brandes/H. BERGMAN/E. Wolf/H. Kass/G. Accurso/J. Foley/A. Buford/J. Wasserman/C. Kayel (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
S. Chica/F. Tavara/A. van Puffelen/R. Pristo/J. Toohey/J. Bared/J. Graner/M. Brugo/m. vidaurri (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (B)
W. Hayes/A. Zulauf/R. Roop/S. McLeod/B. White/B. Fillius/A. Ward/K. Gadre/A. McAuliffe (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
S. Robbins/M. Oakley/J. Shelton/D. Slater/J. Poll/D. Guilfoyle/R. Melvin/A. Yang/S. Wanglee (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
C. Ilchert/R. Haines/E. Abilheira/D. Reim/J. Lee/D. Mortman/A. Levine/N. Birnie/N. Modi (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (B)
D. DePietro/J. Knox/M. Soyak/J. Gatcke/D. Taylor/M. Andriotis/J. Mantikas/C. Weatherley-White/J. Cahill (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
C. Fincher/M. Addessi/w. Geffs/N. Upton/J. Andrews/J. Grosso/W. Schorr/A. Senesac/L. Pillari (Cox)
 
    Southeast Juniors (B)
C. Doogan/A. Formato/C. Franklin/S. Burdge/a. tavel/M. Lindley/J. Markey/A. Wulbern/F. Pollock (Cox)
 
    TBC Racing (B)
W. Trimble/F. Albayaty/A. Bell/C. Padden/N. Stewart/N. Winch/B. Macke/J. Palmer/C. Lau (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
M. Gates/T. Schadek/M. Ready/K. Schlueter/B. Robinson/P. Tao/J. Strobel Eckstein/P. Swetz/C. Skehan (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
G. Warnock/K. Kaijima/K. Lewszyk/A. Keefer/M. Couwenhoven/W. Shattan/J. Garcia/G. Cooley/S. Soll (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (C)
B. Shannon/R. Rosin/R. Bento/K. Barry/W. Mills/S. Lerner/C. Sutherland/A. Drexel/M. Ruocco (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
N. Grimshaw/B. Tarimcilar/J. Gorin/J. Kahn/R. Warming/D. Daylor/A. Siraj/E. McAfee-Hahn/I. Pizzi (Cox)
 
    TBC Racing (D)
A. Darui/C. Snyder/M. Gump/C. Weitekamp/D. Russell/N. Anderson/A. Marrero/Z. Hicks/L. Ph (Cox)
 
41 Womens Junior A 4x
27
42 Mens Senior 2-
14
43 Womens Senior 1x
15
44 Mens Intermediate 4x
11
45 Womens Intermediate 8+
13
46 Mens Junior B 1x
38
47 Mens Intermediate 4+
20
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Cecil/H. Kiefer/E. Ketcham/M. Stagnaro/J. Geng (Cox)
 
    Mendota Development Camp (A)
K. Anderson/R. Mccaig/T. Breunig/S. Berg Jr./L. Manning (Cox)
 
    New York Athletic Club (A)
M. Palmer/P. Awad/K. Putt/M. Coughlin/B. Saks (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
M. Jones/J. Butt/H. Walch/R. Alcantara/S. Voigt (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
M. Davidson/M. Tubergen/M. Slopsema/C. Anderson/J. Gould (Cox)
 
    Riverside Boat Club (A)
G. Mahoney/C. Lowe/G. Calloway/J. Hanna/E. McBurney (Cox)
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
M. Evans/E. Carlson/j. erving/S. Raffetto/S. Ward (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
B. Walter/J. Hockenberry/A. Davis/S. Singer/M. Mahoney (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
Z. Kelso/M. Fritschen/B. Bauer/E. Wierenga/A. Grant (Cox)
 
    Vesper Boat Club (A)
M. Frick/P. Gross/D. Nesfeder/K. Bielawski/A. Kudatsky (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
R. Morgan/E. Simmons/M. Rose/E. Ziobron/S. Bower (Cox)
 
    Mendota Development Camp (B)
V. Bertram/J. Kaiser/J. Goodman/M. LaPierre/J. Kwon (Cox)
 
    New York Athletic Club (B)
V. Celaj/C. Smith/C. Lyver/C. Selvaggio/C. Hicks (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
C. Levey/D. Hanrahan/J. West/S. Hocking/C. Clemmons (Cox)
 
    Riverside Boat Club (B)
P. casey/C. Peng/P. Fisher/R. McNamara/D. Snook (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (B)
W. Nuelle/W. Bass/A. Geller/E. Hoffman/P. Banks (Cox)
 
    Mendota Development Camp (C)
B. Webster/I. Buchanan/R. Wagner/C. Tarrier/B. Roen (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
W. Rose/L. Conner/B. Taylor/R. Breen/b. harmeyer (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (C)
P. Claudy/J. Milley/E. Dwinell/P. Zablocki/G. Bringham (Cox)
 
    Mendota Development Camp (D)
W. Stensland/C. Heck/M. Dooley/B. Batty/O. Buchino (Cox)
 
48 Womens Intermediate 2x
32
49 Mens Senior Ltwt 4+
6
50 Womens Senior Ltwt 2x
6
51 Mens Junior B 4+
23
    Detroit Boat Club (A)
R. Mattingly/A. Kelly/S. Koszyk/C. Nemeh/R. Robson (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
D. Papes/N. LeBlanc/J. SEAVEY/B. Anderson/c. mcdermott (Cox)
 
    Haddonfield Crew Club (A)
C. George/J. O'Brien/M. Levin/L. Small/O. Hart (Cox)
 
    Long Island Elite (A)
N. Barry/D. Dubin/S. Kaplan/j. brogan/C. Kayel (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
C. Berigan/R. Roop/S. McLeod/B. White/E. Moran (Cox)
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
K. Petreski/G. Bauerfeld/B. Helms/L. McDonough/J. Fagan (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
A. Keefer/D. Guilfoyle/E. Rosen/M. Couwenhoven/M. Hoffman (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
Z. Howell/B. Imbornoni/J. Brown/C. Fitzpatrick/A. Katusa (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
A. Cowles/S. Halbert/E. Maesner/J. Warnick/M. Arnold (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
L. Bremer/j. Schofield/C. Bell/B. Jackson/S. Edwards (Cox)
 
    Composite: Saratoga, Long Island RC (A)
 
    Composite: Saratoga, Long Island RC (A)
B. Pinedo/B. Wichrowski/H. Oderwald/N. Catalanotto/E. Barrick (Cox)
 
    SoNo Rowing (A)
j. snedaker/T. Willis/N. Roper/T. Innes/K. Flavin (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
H. Smith/O. Chase/S. Burdge/B. Peck/C. Abraham (Cox)
 
    TBC Racing (A)
A. Darui/C. Weitekamp/M. Gump/C. Snyder/T. May (Cox)
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
J. Pechet/M. Comtois/J. Gaffney/D. Ramsey/G. Narzikul (Cox)
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
L. Forlivio/C. Pyne/P. Zamsky/p. barringer/C. Hall-Tipping (Cox)
 
    Long Island Elite (B)
G. Accurso/J. Foley/A. Small/W. Barnes/A. Van Cott (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (B)
J. Sheehan/Q. Meyer/G. Colmenarez/J. Roberts/A. McAuliffe (Cox)
 
    Southeast Juniors (B)
S. Heidingsfelder/a. tavel/J. Markey/C. Doogan/R. Tse (Cox)
 
    TBC Racing (B)
A. Arslan/A. Wray/D. Russell/P. Hoeppner/L. phillips (Cox)
 
    TBC Racing (C)
E. Browning/N. Anderson/A. Marrero/Z. Hicks/A. La Vina (Cox)
 
    TBC Racing (D)
J. Cameron/P. Whitehouse/R. Kaprelian/O. Johnston/M. Zamba-Campero (Cox)
 
52 Womens Junior B 2x
33
53 Mens Intermediate Ltwt 2x
15
54 Womens Intermediate Ltwt 4+
8
55 Mens Junior A 2x
53
56 Womens Junior A 4+
45
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
S. Morton/A. Ellis/K. Snyder/A. Tucker/S. Bower (Cox)
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
H. Liebenow/J. Parker/L. Shanor/A. List/B. Larkin (Cox)
 
    Cambridge Boat Club (A)
M. Shaver/C. Keller/K. Luniewicz/R. Yan/K. Spalding (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Sobieszek/S. Stone/E. Gilbert/M. Holler/M. Lew (Cox)
 
    Cooper Training Center (A)
N. Boisvert/L. Rotkovitz/L. Donohue/j. buck/C. Charlesworth (Cox)
 
    Crescent Boat Club (A)
K. Deflivger/M. Deflivger/C. Rice/R. Craig/N. Marchese (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (A)
A. Molitor/s. horn/K. Peng/N. Stefan/G. Geary (Cox)
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (A)
R. Hamilton/G. Calavan/C. Thompson/K. Heath/E. Niermann (Cox)
 
    Long Island Elite (A)
C. Moore/a. torres/J. Ritholz/A. Van Cott/G. Golden (Cox)
 
    Long Island Elite (A)
H. Rosen/T. Iannucci/H. McCallion/E. Tamkin/L. Moschitta (Cox)
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
K. Gillman/D. White/S. Larkin/B. Fitzpatrick/A. Byrne (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
M. Patrick/Z. Kalousis/M. Springer/S. Lawless/A. Fowkes (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
C. Hochman/V. Wordsworth/E. Freeman/M. Nanda/L. Leight (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
M. Gillis/K. Harlow/D. Lapins/C. Yaccarino/A. Colasacco (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
E. Culp/T. Roberts/A. Grujin/L. Gerhardt/S. Edwards (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
F. Cain/A. Petterson/N. Clark/M. Greer/A. Bralver (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
I. Babb/R. Oleshansky/K. Shutts/S. Konishesky/M. Goldberg (Cox)
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
L. Hunt/K. Fischer/A. Eckert/M. Bitzer/M. Bretl (Cox)
 
    TBC Racing (A)
T. O'Neill/C. Babiec/C. Williams/E. Modesti/S. Lamont (Cox)
 
    USR Junior Women's Development Camp (A)
E. Lesch/A. Dew/K. Chapman/C. Shepley/E. Erdos (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
A. Schank/K. Koziak/B. Bein/A. Hiott/J. Geng (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
K. Floyd/S. Muse/E. Daniels/s. overall/B. Yudelman (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (B)
J. Dones/R. Bennett/M. Macrone/R. Hochberger/L. Whitehead (Cox)
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (B)
C. Calavan/E. Leeser/B. Thanner/M. Muzaurieta/S. Griffin (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (B)
F. Schweikert/L. Croft/A. Kolls/H. Haines/M. Kauffeld (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
B. Schodorf/T. Lynch/S. Neaves/C. Going/R. Hays (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
A. Lager/C. Fisher/C. Keve/K. Grapski/S. Holgado (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (B)
A. Schnabel/A. Postiglione/S. Doyle/V. Cirelli/J. Amorosana (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
a. diamond/E. Patton/K. Grotto/K. Rubin/C. Macdonald (Cox)
 
    Southeast Juniors (B)
E. Paciulla/J. Ferrante/A. Rewis/A. Ware/C. Lincoln (Cox)
 
    TBC Racing (B)
O. Blust/L. Martini/T. Daly/A. Doll/K. Green (Cox)
 
    USR Junior Women's Development Camp (B)
G. Williams/M. Knight/M. Krah/K. Malloch/J. Merriman (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
E. Howard/N. Henderson/S. Rapaport/L. Crute/l. moyes (Cox)
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (C)
E. Rush/L. Coker/M. Billingsley/B. Rutan/K. Tucker (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
A. Natale/C. Kropp/E. Oseid/C. Vernon/Z. Canaras (Cox)
 
    Southeast Juniors (C)
O. Humphrey/H. Bower/H. Richardson/J. Titzler/E. Hayes (Cox)
 
    TBC Racing (C)
T. Sufczynski/C. Johnson/M. Perez/O. White/M. Zamba-Campero (Cox)
 
    USR Junior Women's Development Camp (C)
K. Armstrong/M. Esposito/J. Ruhe/K. Descheemaeker/R. Kearney (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
C. McDonald/T. Sanderson/J. Sanderson/H. Connor/E. Coffman (Cox)
 
    TBC Racing (D)
N. Beekhuysen/C. Reynolds/J. Taladay/K. Jolly/N. Zaslavsky (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (E)
B. Melanson/G. Guttormsen/E. O'Connell/A. Gartner/H. Frankel (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (F)
K. Laventrios/C. Berens/E. Archibald/S. Benages/J. Walsh (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (G)
j. dahleh/E. Martin/E. Fisher/C. Fish/E. zhou (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (H)
C. Brady/J. Truax/s. neligan/M. Rocco/E. Gasperoni (Cox)
 
57 Mens Senior 2x
9
58 Womens Senior 4+
13
59 Mens Intermediate Ltwt 2-
16
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Virgo/M. Morelli
 
    Long Island Elite (A)
B. Schor/L. Santala
 
    Mendota Development Camp (A)
B. Blair/M. Spankowski
 
    New York Athletic Club (A)
M. Williams/J. Marshall
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
K. Gadre/W. Hayes
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
M. Koenigsberg/J. Massari
 
    Unaffiliated (USA) (A)
J. Smallwood/M. Steinbrick
 
    Vesper Boat Club (A)
C. Schuh/T. Robbins
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
A. Vernon/W. Curly
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
J. Cecil/C. Boyd
 
    Long Island Elite (B)
Z. Herron/C. Finkbeiner
 
    Mendota Development Camp (B)
M. Dorus/S. Aeschbacher
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (B)
A. Zulauf/A. Ward
 
    Long Island Elite (C)
M. Brandes/J. Wasserman
 
    Long Island Elite (D)
A. Buford/A. Small
 
    Unaffiliated (USA) (L)
J. O┬┤Mara/E. Brokaw
 
60 Womens Intermediate Ltwt 1x
29
61 Mens Senior 8+
6
62 Womens Senior 4x
6
63 Mens Intermediate 1x
24
64 Womens Intermediate 2-
29
    Badger Development Camp (A)
S. Malchine/A. Knutson
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Sobieszek/S. Stone
 
    Long Island Elite (A)
L. Heyman/A. Iannucci
 
    Minnesota Women's Development Camp (A)
K. Windsor/T. Andelin
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
C. Comey/S. Haines
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
A. Stonehill/C. Demko/
 
    Riverside Boat Club (A)
H. Jeton/A. Hrycko/
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
V. Thorogood/K. mccann
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
S. Dougherty/C. Thompson
 
    Unaffiliated (USA) (A)
P. Hayden/E. Carlisle Reske
 
    USR Junior Women's Development Camp (A)
K. Armstrong/K. Descheemaeker
 
    USR Junior Women's National Team (A)
K. Brown/C. Cavallo
 
    Badger Development Camp (B)
A. Kummer/K. McGarry
 
    Minnesota Women's Development Camp (B)
J. Friscia/S. Coleman
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (B)
H. Brown/G. Lawless
 
    Seattle Area Rowing Association (B)
G. Chilczuk/K. Garlock
 
    USR Junior Women's Development Camp (B)
J. Ruhe/G. Williams
 
    USR Junior Women's National Team (B)
C. Hart/E. Splisbury
 
    Badger Development Camp (C)
T. Zande/J. Kapinus
 
    Minnesota Women's Development Camp (C)
c. Miller/E. Revering
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (C)
S. Opatz/M. Welch
 
    Seattle Area Rowing Association (C)
S. Tilles/E. Englert
 
    USR Junior Women's National Team (C)
S. Sallquist/L. Lindsay
 
    Badger Development Camp (D)
T. Horner/S. Carr
 
    Minnesota Women's Development Camp (D)
A. Kroll/M. Sundbo
 
    USR Junior Women's National Team (D)
S. Bhalla/C. Kisseberth
 
    Badger Development Camp (E)
K. Muench/K. Kammers
 
    Badger Development Camp (F)
E. O'Rourke/M. Denham
 
    Badger Development Camp (G)
M. Grover/R. Gendreau
 
65 Mens Senior Ltwt 1x
12
66 Womens Senior Ltwt 2-
8
67 Mens Junior B 4x
36
68 Womens Junior B 8+
10
69 Mens Senior Ltwt 8+
3
70 Womens Open 1x - Dash
11
71 Mens Open 1x - Dash
18
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Al-Suwaidan
 
    Community Rowing, Inc. (A)
R. Swanton
 
    Detroit Boat Club (A)
C. Samul
 
    Malta Boat Club (A)
S. Ferenczy
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
R. Alcantara
 
    Potomac Boat Club (A)
P. Lacey
 
    Riverside Boat Club (A)
E. Bailey
 
    Southern California Scullers Club (A)
W. Young
 
    V-Sculls (A)
E. Roosendahl
 
    Community Rowing, Inc. (B)
O. Hansen
 
    Potomac Boat Club (B)
N. Cochrane
 
    Southern California Scullers Club (B)
E. Blood
 
    V-Sculls (B)
L. Vitton
 
    Community Rowing, Inc. (C)
T. Jaenicke
 
    Potomac Boat Club (C)
M. Colella
 
    Community Rowing, Inc. (D)
A. Chase
 
    Community Rowing, Inc. (E)
P. Swetz
 
    Community Rowing, Inc. (F)
B. Tarimcilar
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change