USRowing NW Masters Regional Championship

  • Jun 21, 2013 To Jun 23, 2013
  • sprint
  • Vancouver Lake
  • Vancouver, WA (USA)
  • Hosted By: USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, June 21, 2013
1 12:00 PM Mixed F+ 4+
6
2 Mixed C 4x
12
    Composite: BIAC, Los Gatos (A)
R. Glidden/A. Chow/R. Yaw/J. Pendleton
 
    Composite: Burnaby Lake, Whistler Rowing (A)
 
    Gorge Rowing Club (A)
A. Berk/K. Dann/D. Reimer/L. Chung
 
    Lake Union Crew (A)
B. Zerwas/R. Schmierer/G. Zerwas/T. Cooper
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
B. Thorenson/M. HAGMAN/R. Alexander/E. Jacobs
 
    Mt. Baker Crew (A)
J. Walker/J. Thurman/L. McCann/P. Luu
 
    North Cascades Crew (A)
F. Brainerd/B. McIsaac/J. Huffman/W. Clark
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
A. O'Shea/C. CATTELL/N. Kraft/J. Metras
 
    Willamette Rowing Club (A)
R. Williams/M. brubaker/E. McGrand/C. Lund
 
    Sammamish Rowing Association (B)
 
    Vancouver Rowing Club (B)
S. Gleeson/J. Eiboff/L. Sobo/M. Hohne
 
3 Womens A +Ltwt 2-
3
4 Mens F 2x
14
5 Mens AA-D Ltwt 2x
6
6 Womens C+ Novice 1x
4
7 Mens B 1x
9
    Deep Cove Rowing Club (A)
C. Johns
 
    Lake Union Crew (A)
O. Mikkelsen
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
A. Rees
 
    Marin Rowing Association (A)
M. Batchelder
 
    Pocock Rowing Center (A)
E. Nelson
 
    Unaffiliated (USA) (A)
J. Hawk
 
    Lake Union Crew (B)
G. Hunt
 
    Unaffiliated (USA) (B)
J. Dahl
 
    Pocock Rowing Center (C)
R. Palmer
 
8 Mixed D 4x
13
9 Womens B 2-
7
    Lake Union Crew (A)
J. Murrow/N. Namkung
 
    Pocock Rowing Center (A)
T. Thompson/E. East
 
    Sammamish Rowing Association (A)
D. Thiel/S. Mayer
 
    Vancouver Rowing Club (A)
L. Kelly/A. Toal
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. Withycombe/P. Shen
 
    Vancouver Rowing Club (B)
C. Rowley/Z. PRATT
 
    Vancouver Rowing Club (C)
S. Gleeson/M. Hohne
 
10 Mens A+ Novice 4+
7
    Lake Union Crew (A)
T. Omar/J. Winarske/g. stream/B. Johnson/H. McLeland-Wieser (Cox)
0.2 (30)
    Sammamish Rowing Association (A)
3.1 (39)
    Vancouver Rowing Club (A)
P. Du Plessis/K. White/P. Westerhuis/R. Zupan/E. Segal (Cox)
0.1 (29)
    Lake Union Crew (B)
J. Macks/A. Ramos/P. Singer/P. Terme/S. Wood (Cox)
3.7 (40)
    Sammamish Rowing Association (B)
7.8 (46)
    Vancouver Rowing Club (B)
S. Zaidi/J. Quinternet/j. boxer/C. Rouse/R. McDaniel (Cox)
6.2 (44)
    Vancouver Rowing Club (C)
M. Macrat/E. Aye/J. Wang/C. Yan/C. Daviau (Cox)
0.1 (29)
11 Womens C Ltwt 1x
5
12 Womens E 4x
14
    Ashland Rowing Club (A)
R. Ball/B. Fredericks/L. NIELSEN/M. Bashaw
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
A. Burton/L. Desrosiers/A. Seeley/B. Emel
 
    Conibear Rowing Club (A)
M. Scully/N. George/D. johnson/R. King
 
    Everett Rowing Association (A)
N. Johnston/c. faith/J. Soler/M. Stewart
 
    Lake Union Crew (A)
O. Trecoikas/D. Todd/J. Metzger/A. Wopat
 
    Composite: Lake Washington, Green Lake, Lake Union (A)
R. Alexander/J. Gardner/S. Duncan/P. Jackson
 
    Composite: Los Gatos, South End (A)
J. Pendleton/G. Brownell/J. Snook/M. Lamb
 
    Martha's Moms Rowing Club (A)
 
    Montlake Rowing Club (A)
S. Safranek/E. Coppinger/P. Compton/M. Bradshaw
 
    Oregon Association of Rowers (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
D. Farrow/C. Espeseth/L. Place/M. Mayers
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
C. Hryciw/S. Borchers/N. Chandlee/T. Strylewicz-Crossman/
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
M. Rothermel/M. Kleyn/L. Lou/S. DeWalt
 
    Vashon Island Rowing Club (B)
J. Peterson/L. Krisman/C. Singer/T. Smith
 
13 Mens A+ Ltwt 2-
0
14 Mens E+ Ltwt 1x
10
15 Womens A+ Novice 4+
10
    Commencement Bay Rowing Club (A)
L. Mathis/S. Adams/K. Walker/B. O'Connor/H. Rousseau (Cox)/
4.9 (42)
    Conibear Rowing Club (A)
S. Safarik/R. Sheckler/K. Egolf/C. Butts/K. Johnson (Cox)
4.2 (41)
    Lake Union Crew (A)
J. Naegeli/H. Smithers/R. Ashton/K. Goetz/S. Ortiz-Jones (Cox)
0.1 (29)
    Sammamish Rowing Association (A)
C. Ansberry/M. Cossette/T. Wahl/R. Timmins/D. Crisler (Cox)
7.0 (45)
    Vancouver Rowing Club (A)
S. Roth/A. Woo/m. weston/S. Oestmann/L. Schaff (Cox)
3.7 (40)
    Lake Union Crew (B)
M. Hobart/K. Choi/L. Britton/H. Barras/S. Wood (Cox)
3.7 (40)
    Sammamish Rowing Association (B)
C. vanBaren/B. Heubach/S. Grassia/K. Rohonyan/M. Rud (Cox)
0.2 (30)
    Vancouver Rowing Club (B)
K. Schauenstein/J. Mellor/N. Braun/A. Dalton/R. McDaniel (Cox)
0.4 (31)
    Sammamish Rowing Association (C)
N. Siemens/K. Winter/T. Bumstead/V. Connelly/L. Pederson (Cox)
13.5 (52)
    Sammamish Rowing Association (D)
S. Nalawade/S. Buck/J. Patrick/E. Pudenz/K. Pope (Cox)
0.8 (33)
16 Mens E 4+
11
    Composite: Ancient Mariners, Pocock (A)
G. Naden/W. Perkins/B. Christie/R. Van Cleve/D. Wright-Lonheim (Cox)
 
    Ashland Rowing Club (A)
E. Glatte/S. Kiesling/A. Baxter/j. sims/S. Claypool (Cox)
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
K. Frost/G. Dull/M. Olason/J. Christiansen/R. Turnbull (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Lake Union Crew (A)
D. Goll/b. charters/B. Lamb/P. Singer/A. Ramos (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
D. Home/G. Hall/C. Johnson/J. Giblin/L. Lippi (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
R. Pearson/S. Winter/S. Merritt/D. Struyzna/M. Rud (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
P. Kisling/H. Lanxon/G. Norcross/F. Lofberg/K. Deguts (Cox)
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
B. Horsley/C. Atwood/L. Stewart/C. Magnuson/H. Dow (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
B. Byrd/S. Cooper/A. Cantabrana/B. Smith/J. Byrd (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
 
17 Mixed B 4x
5
18 Mens A+ Novice 1x
10
19 Mens AA-A 2x
7
    Lake Union Crew (A)
W. Simonson/J. Rutledge
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
E. Jacobs/T. Peterson
 
    Pocock Rowing Center (A)
D. Dahl/R. Hasvold
 
    Sammamish Rowing Association (A)
D. DeWinter/B. Pflugrath
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
Z. Halsey/T. Schatz
 
    Vancouver Rowing Club (A)
W. Bossers/G. Vanderveen
 
    Vancouver Rowing Club (B)
C. Yan/J. Wang
 
20 Womens F+ 4+
12
    Ashland Rowing Club (A)
J. Cope/C. Bernard/B. Wessler/D. Fairbanks/T. Martinez (Cox)
25.0 (61)
    Bainbridge Island Rowing (A)
M. Tsolomitis/K. Scanlan/S. Knight/J. Syvertsen/K. Campbell (Cox)
28.0 (63)
    Conibear Rowing Club (A)
J. Oliver/G. Eshom/R. Nowers/G. Calvin/C. Perkins (Cox)
32.9 (66)
    Lake Union Crew (A)
K. Roach/M. Love/J. Sullivan/C. Dreiling/T. Boedeker (Cox)
31.2 (65)
    Marin Rowing Association (A)
26.5 (62)
    Martha's Moms Rowing Club (A)
36.3 (68)
    Montlake Rowing Club (A)
R. Hodel/N. Jordan/M. Laliberte/A. O'Reilly/M. Swindley (Cox)
32.9 (66)
    Mt. Baker Crew (A)
K. Weisman/N. Lockett/C. Hickner/L. Reitzes/T. Mattheisen (Cox)
23.5 (60)
    Sammamish Rowing Association (A)
M. Proby/M. Polis/P. Jonas/E. Walker/M. Rud (Cox)
26.5 (62)
    Conibear Rowing Club (B)
M. Scully/C. Hartwig/C. Reid/E. Upton/N. Tran (Cox)
23.5 (60)
    Marin Rowing Association (B)
K. Grady/P. Laudino/O. Blackburn/D. Weil/R. Arlas (Cox)
23.5 (60)
    Martha's Moms Rowing Club (B)
23.5 (60)
21 Mens C 2x
10
    Burnaby Lake Rowing Club (A)
 
    Lake Union Crew (A)
C. Vondrasek/O. Mikkelsen
 
    North Cascades Crew (A)
C. Rae/B. McIsaac
 
    Pocock Rowing Center (A)
L. O'Donnell/S. Pinnick
 
    Sammamish Rowing Association (A)
D. Scott/D. Lund
 
    Station L Rowing Club (A)
D. Lumbard/G. Wespi
 
    Willamette Rowing Club (A)
R. Williams/M. brubaker
 
    Sammamish Rowing Association (B)
 
    Station L Rowing Club (B)
A. Glasfeld/E. Halprin
 
    Delta Deas Rowing Club (C)
S. Mccall/P. Osztian
 
23 Womens A 2x
12
    Lake Union Crew (A)
E. Adams/K. Goetz
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
M. HAGMAN/L. Zavisca
 
    Marin Rowing Association (A)
 
    Mt. Baker Crew (A)
M. Olney/L. Sommer
 
    North Cascades Crew (A)
J. Huffman/W. Clark/
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Ianni/C. Zwiacher
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Station L Rowing Club (A)
K. Lightner/S. Gardner
 
    Vancouver Rowing Club (A)
P. Schachter/L. Kelly
 
    Marin Rowing Association (B)
 
    Pocock Rowing Center (B)
G. Gloystein/T. Thompson
 
    Vancouver Rowing Club (B)
H. Solhaug/L. Schaff
 
24 Womens AA 2x
5
25 Mixed E 4+
7
    Bainbridge Island Rowing (A)
C. Holloway/W. McGonagle/T. Goss/B. Jeantrout/M. Samson (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Lake Union Crew (A)
A. Payne/S. Williamson/B. Lamb/J. Holt/O. Rhodes (Cox)
 
    Oregon Association of Rowers (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Lake Union Crew (B)
M. Heyn/N. Palmer/K. Roach/A. Wopat/S. Mickelberry (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
R. Pearson/D. Struyzna/L. Case/L. Player/M. Rud (Cox)
 
26 Mens A+ Ltwt 4x
4
27 Mixed B 4+
5
    Bainbridge Island Rowing (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Grassia/c. kim/P. Colvin/S. Buck/M. Rud (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
Z. PRATT/M. Garforth/E. Hudson/C. Rowley/E. Segal (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
S. Roth/C. Rouse/S. Zaidi/A. Woo/J. Peter (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
C. Hooker/K. Briggs/J. Horowitz/M. Angell/S. Ortiz-Jones (Cox)
 
28 Mens D 4x
12
30 Womens D 4+
10
31 Mens B-D 2-
13
    Coeur d'Alene Rowing Association (A)
D. Jones/N. Collar
8.1 (45)
    Coeur d'Alene Rowing Association (A)
D. Jones/N. Collar
8.1 (45)
    Delta Deas Rowing Club (A)
M. Bates/r. hoare
16.9 (53)
    Lake Union Crew (A)
J. Wolfe/P. Estevenin
2.5 (37)
    Lake Washington Rowing Club (A)
E. Jacobs/J. Proctor
2.5 (37)
    Sammamish Rowing Association (A)
G. Graves/R. Dahlgren
2.5 (37)
    Vancouver Rowing Club (A)
E. Hudson/M. Garforth
2.5 (37)
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Metras/I. Akgul
11.0 (48)
    Willamette Rowing Club (A)
C. Wood/S. Gray
9.0 (46)
    Lake Union Crew (B)
H. Tompkins/A. Jones
5.6 (42)
    Lake Washington Rowing Club (B)
M. Rucier/A. Rees
3.0 (38)
    Sammamish Rowing Association (B)
M. McGinnis/P. Eames
5.6 (42)
    Sammamish Rowing Association (C)
E. Hall/T. Simpson
4.2 (40)
32 Womens B 1x
11
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
A. Chow
 
    Delta Deas Rowing Club (A)
T. Gambrel
 
    Lake Union Crew (A)
M. Barckert
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
R. Fisher
 
    Marin Rowing Association (A)
L. Thoron
 
    Nicomekl Rowing Club (A)
M. McKay
 
    Portland Women's Rowing (A)
A. Novak
 
    Station L Rowing Club (A)
P. Luong
 
    Whistler Rowing Club (A)
M. Harriman
 
    Lake Union Crew (B)
A. Lynch
 
    North Cascades Crew (B)
W. Clark/
 
33 Womens C Ltwt 2x
4
34 Mixed AA-A 8+
7
    Lake Union Crew (A)
K. Mack/M. Barckert/S. Souvall/P. Estevenin/H. Tompkins/V. DeLuca/M. Frost/R. Carini/T. Boedeker (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
T. Thompson/M. Ianni/S. Seeman/B. Price/P. Sullivan/A. Nichols/J. Planke/M. Chickering/J. Abe (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
K. Schauenstein/J. Mellor/N. Braun/A. Dalton/P. Du Plessis/K. White/P. Westerhuis/R. Zupan/R. McDaniel (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
W. Simonson/A. O'Sullivan/E. Leslie/K. Fujii/S. Chalker/A. Lynch/M. Ferguson/S. Traver/H. McLeland-Wieser (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
M. Golonka/A. Roberts/G. Graves/R. Dahlgren/A. Metzger/K. Pope/B. Heubach/J. Proby/S. Martin (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (B)
E. Cheng/N. Kraft/W. Bossers/G. Vanderveen/P. Schachter/A. Toal/L. Kelly/C. Rowley/E. Segal (Cox)
 
35 Womens D+ Ltwt 8+
0
36 Womens F+ 4x
14
    Ashland Rowing Club (A)
C. Lombardi/L. Wingfield/D. Gordon/M. Burton
21.8 (60)
    Conibear Rowing Club (A)
J. Oliver/C. Reid/E. Upton/G. Calvin
25.9 (63)
    Everett Rowing Association (A)
B. Lallemand/M. Taubeneck/J. Schwab/L. Christianson
24.5 (62)
    Gorge Rowing Club (A)
J. Smith/K. Crawley/L. Gardener/C. Cooper
23.1 (61)
    Lake Union Crew (A)
J. Sullivan/M. Love/C. Dreiling/K. Sabo
32.0 (67)
    Composite: Lake Washington, Oregon Association, Portland BC (A)
J. Linse/S. Keller/M. McCormack/S. Kinne
25.9 (63)
    Marin Rowing Association (A)
21.8 (60)
    Martha's Moms Rowing Club (A)
33.6 (68)
    Montlake Rowing Club (A)
R. Hodel/M. Laliberte/N. Jordan/A. O'Reilly
30.4 (66)
    Oregon Association of Rowers (A)
24.5 (62)
    Vashon Island Rowing Club (A)
M. Rothermel/C. Congdon/D. Jackson/M. Kleyn
21.8 (60)
    Ashland Rowing Club (B)
L. NIELSEN/D. Roelse/S. Claypool/C. Gerking
27.4 (64)
    Conibear Rowing Club (B)
G. Eshom/R. Nowers/C. Hartwig/E. Warn
27.4 (64)
    Marin Rowing Association (B)
A. Voisinet/K. Grady/B. Sullivan/L. Van t Veer
21.8 (60)
37 Mens E 1x
12
    Ancient Mariners Rowing Club (A)
G. Naden
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
J. Christiansen
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
J. bertolini
 
    Gorge Rowing Club (A)
J. Paine
 
    Lake Union Crew (A)
L. Yaffe
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
R. Glidden
 
    Vancouver Rowing Club (A)
L. CROWLEY
 
    Vancouver Rowing Club (A)
a. atkins
 
    Ancient Mariners Rowing Club (B)
W. Perkins
 
    Bainbridge Island Rowing (B)
G. Dull
 
    Commencement Bay Rowing Club (B)
J. Savage
 
    Gorge Rowing Club (B)
M. Fountain
 
Saturday, June 22, 2013
38 Mens E+ 4x
14
39 Womens E 2-
6
40 Mens C 4+
6
    Lake Union Crew (A)
H. Tompkins/N. Palmer/M. Heyn/A. Jones/S. Mickelberry (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
C. Donahue/T. Anderson/P. Bhoomreddy/D. Ventura/L. Lippi (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. Buschbacher/J. Planke/C. Hoffman/G. Narver/T. Ultican (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
W. Senenko/J. Kallay/E. Brand/m. skirgaudas/M. Rud (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
R. Williams/S. Cooper/Z. Halsey/M. brubaker/A. Cantabrana (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
C. Otis/S. WU/R. Gales/M. Ryan/S. Wu (Cox)
 
41 Womens C 4x
14
    Ashland Rowing Club (A)
C. Bernard/B. Fredericks/R. Ball/S. Hamilton
 
    Conibear Rowing Club (A)
L. Ford/M. Westermeier/S. Clark/E. Horsnell
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
 
    Lake Union Crew (A)
M. Barckert/L. Tschannen/S. Krizan/K. Roach
 
    Marin Rowing Association (A)
 
    Mt. Baker Crew (A)
M. Deering/N. Lockett/B. Morcom/L. Sommer
 
    Oregon Association of Rowers (A)
 
    Pocock Rowing Center (A)
L. Edgerly/L. Erickson/M. Gilbrough/J. Reeve
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
M. Kleyn/L. Lou/L. Huggenvik/L. Krisman
 
    Willamette Rowing Club (A)
P. Shen/S. Wright/M. Gamburd/E. McGrand
 
    Conibear Rowing Club (B)
N. George/C. Perkins/E. Warn/D. johnson
 
    Mt. Baker Crew (B)
J. Thurman/K. Weisman/L. Reitzes/C. Winter
 
    Sammamish Rowing Association (B)
 
42 Womens A-B Novice 1x
9
43 Mixed F 2x
13
    Delta Deas Rowing Club (A)
H. Healey/M. Bates
 
    Everett Rowing Association (A)
G. Williams/M. Stewart
 
    Gorge Rowing Club (A)
J. Smith/F. Rudge
 
    Lake Union Crew (A)
J. Gardner/L. Yaffe
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
J. Alberti/R. Alexander
 
    Oregon Association of Rowers (A)
K. Juhlin/J. Stacey
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
B. Farentinos/L. Mand
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
J. Hoyt/J. Peterson
 
    Everett Rowing Association (B)
K. Plitt/c. faith
 
    Composite: Lake Washington, Martha's Moms (B)
A. Parkman/R. Scholz
 
    Vancouver Rowing Club (B)
E. Segal/R. Rahn
 
    Vashon Island Rowing Club (B)
E. Gill/T. Smith
 
    Colorado Rowing (F)
R. Garrity/J. Stolen
 
44 Mens B 2x
7
    Lake Union Crew (A)
O. Mikkelsen/G. Hunt
 
    Sammamish Rowing Association (A)
G. Graves/R. Dahlgren
 
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Metras/N. Kraft
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
M. Ripley/C. Magnuson
 
    Lake Union Crew (B)
J. Wolfe/M. Richardson
 
    Sammamish Rowing Association (B)
 
    Vancouver Rowing Club (B)
J. Walle-Jensen/L. CROWLEY
 
45 Womens AA-A 8+
4
    Lake Union Crew (A)
M. Frost/M. Barckert/M. Ferguson/R. Carini/S. Chalker/A. Lynch/S. Smith/S. Traver/T. Boedeker (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
A. Jones/C. Zwiacher/A. Japhet/E. Pitts/J. Culbert/S. Seeman/J. Reeve/C. Stettinius/J. Petrelli (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (B)
C. Price/N. Dunn/B. Price/A. Burchiel Nordlund/S. Esayian/T. Smith/M. Hupp/L. Stapp/E. Nordale (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
 
46 Mens D 8+
8
47 Womens D 2x
14
    Delta Deas Rowing Club (A)
K. Williams/S. Gauvin
 
    Composite: Dolphin, South End (A)
K. Amdur/D. Davis
 
    Gorge Rowing Club (A)
L. Gardener/D. Reimer
 
    Composite: Green Lake, Willamette RC (A)
P. Jackson/B. Kronick
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
C. Rimberg/L. Chicoine
 
    Lake Union Crew (A)
L. DelVillar/K. Sabo
 
    Martha's Moms Rowing Club (A)
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
L. Brodie/g. Van Dusen
 
    Pocock Rowing Center (A)
L. Stapp/S. Foster
 
    Portland Women's Rowing (A)
A. Novak/M. Armstrong
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Axelson/J. Wilson-Lagace
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
S. Borchers/C. Hryciw
 
    Delta Deas Rowing Club (B)
S. Macdonald/L. Jones
 
    Sammamish Rowing Association (B)
J. Perrin/V. Connelly
 
48 Womens AA-B Ltwt 1x
5
49 Mixed AA 2x
0
50 Mens B 4x
10
    Lake Union Crew (A)
D. Goll/M. Cherry/W. Wolda/A. Ramos
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
T. Peterson/M. Rucier/J. Proctor/A. Rees
 
    Pocock Rowing Center (A)
D. Dahl/K. Meyer/P. McCabe/S. Pinnick
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Station L Rowing Club (A)
D. Lumbard/S. Urbatsch/E. Halprin/G. Wespi
 
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Walle-Jensen/W. Bossers/L. CROWLEY/D. Craveiro
 
    Lake Union Crew (B)
C. Hooker/J. Winarske/S. Tucker/M. Kruse
 
    Pocock Rowing Center (B)
P. Hoffmeister/R. Palmer/D. Vanbolt/B. Moghadam
 
    Vancouver Rowing Club (B)
L. Sobo/J. Eiboff/E. Aye/M. Macrat
 
    Vancouver Rowing Club (C)
R. Rahn/j. boxer/S. Zaidi/J. Quinternet
 
51 Womens B 4+
13
    Lake Union Crew (A)
J. Murrow/A. Rudolph/S. Higgins/N. Namkung/S. Ortiz-Jones (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
A. Timpe/B. Manrubia/A. Hunt/K. Martin/M. Ruddell (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
 
    Pocock Rowing Center (A)
T. Thompson/M. Ianni/M. Barry/M. Anderson/M. Hupp (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Station L Rowing Club (A)
 
    Composite: Vancouver, Burnaby Lake (A)
P. Schachter/A. Toal/L. Kelly/L. Uhlenbruck/E. Segal (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. Withycombe/S. Wright/M. Gamburd/S. Gray/A. Cantabrana (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
C. Tallman/K. Choi/M. Charters/C. baumann/S. Wood (Cox)
 
    Marin Rowing Association (B)
A. O'Herron/K. Rockwell/C. Winters/B. Greene/R. Arlas (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (B)
J. Wilhelm/N. White/J. Culbert/K. DeNiro/J. Petrelli (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
M. Cossette/L. Player/D. Crisler/J. Pare/K. Farr (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (B)
Z. PRATT/C. Rowley/M. Hohne/S. Gleeson/J. Peter (Cox)
 
52 Womens AA+ Ltwt 4+
5
53 Mens E+ 2-
7
54 Womens AA-A Ltwt 1x
0
55 Womens E 1x
8
56 Mixed B 8+
5
57 Mens C 1x
13
58 Mens AA-A 4+
6
    Lake Union Crew (A)
V. DeLuca/B. Johnson/S. Souvall/A. O'Sullivan/S. Mickelberry (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
R. Hasvold/J. Planke/T. Gooding/D. Vanbolt/T. Ultican (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
E. Hudson/M. Garforth/N. Kraft/E. Cheng/J. Peter (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
J. Rutledge/P. Estevenin/W. Simonson/g. stream/H. McLeland-Wieser (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (B)
M. Macrat/E. Aye/J. Wang/C. Yan/C. Daviau (Cox)
 
    Lake Union Crew (C)
M. Kruse/J. Winarske/S. Tucker/T. Omar/M. Wessels (Cox)
 
59 Mens F 1x
6
60 Womens C 2-
5
61 Mens C+ Ltwt 4+
0
62 Mixed G+ 2x
6
63 Mens A-B Ltwt 4+
0
64 Womens AA-A 4x
7
65 Womens F+ 2-
4
66 Womens D+ Ltwt 4x
5
67 Mixed D 8+
5
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Lake Union Crew (A)
S. Higgins/A. Rudolph/J. Holt/M. Angelillo/M. Todd/S. Tucker/A. Payne/S. Williamson/S. Ortiz-Jones (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
A. Rees/B. Thorenson/C. Roth/D. kuehn/T. Battey/R. Alexander/D. Andreychuk/S. Kinne/M. Tursi (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
E. Brand/S. Winter/D. Scott/S. Merritt/L. Case/B. Calvert/K. Sheehan/L. Player/J. Pare (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
T. Vogt/S. Cooper/J. Streur/B. Smith/S. Wright/M. Gamburd/J. Schweitzer/N. Johnson/A. Cantabrana (Cox)
 
68 Mixed C 8+
7
    Ashland Rowing Club (A)
C. Bernard/B. Fredericks/S. Kiesling/A. Baxter/E. Glatte/B. Conrad/R. Ball/S. Hamilton/M. Bashaw (Cox)
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
J. Savage/A. Udbye/M. Marquett/C. Johnson/J. Schacht/L. Mathis/K. Udbye/K. Walker/H. Rousseau (Cox)/
 
    Lake Union Crew (A)
H. Tompkins/A. Jones/M. Heyn/N. Palmer/A. Lynch/A. Wopat/L. Tschannen/S. Krizan/O. Rhodes (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
A. Timpe/K. Moultrup/T. Anderson/D. Ventura/P. Bhoomreddy/D. Home/B. Manrubia/K. Martin/L. Lippi (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
J. Wilhelm/N. White/C. Hoffman/H. Koerner/C. Reschke/C. Smith/B. Price/S. Esayian/J. Petrelli (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
B. Byrd/S. Gray/P. Shen/Z. Halsey/J. Rudoff/J. Withycombe/S. Gray/C. Lund/S. Wu (Cox)
 
    Commencement Bay Rowing Club (B)
S. Buckholz/D. Langsea/K. Jensen/S. Adams/M. Johnson/G. Howe/J. Reid/B. O'Connor/A. Everett (Cox)
 
69 Womens F+ 1x
9
    Ashland Rowing Club
D. Gordon
36.1 (65)
    Ashland Rowing Club
D. Fairbanks
38.0 (66)
    Berkeley Paddling & Rowing Club
E. Braithwaite
40.0 (67)
    Colorado Rowing
M. Wurster
40.0 (67)
    Delta Deas Rowing Club
H. Healey
30.6 (62)
    Lake Union Crew
J. Gardner
36.1 (65)
    Maple Bay Rowing Club
R. Rutledge
36.1 (65)
    North Cascades Crew
K. Runyon/
28.9 (61)
    Pocock Rowing Center
J. Stone
52.9 (73)
70 Mens D 2x
12
71 Mens H+ 2x
2
72 Mens G 2x
7
73 Womens D 8+
10
74 Mens AA-B 8+
6
    Lake Union Crew (A)
H. Tompkins/A. Jones/E. Leslie/M. Richardson/M. Heyn/N. Palmer/g. stream/K. Fujii/S. Mickelberry (Cox)
2.9 (39)
    Lake Union Crew (A)
V. DeLuca/P. Estevenin/J. Rutledge/B. Johnson/W. Simonson/J. Wolfe/S. Souvall/A. O'Sullivan/H. McLeland-Wieser (Cox)
0.0 (29)
    Sammamish Rowing Association (A)
A. Lynch/T. Simpson/W. Senenko/m. skirgaudas/E. Hall/J. Kallay/M. McGinnis/P. Eames/J. Pare (Cox)
3.9 (41)
    Station L Rowing Club (A)
D. Lumbard/A. Glasfeld/A. Milner/G. Warner/S. Urbatsch/A. Freeman/E. Halprin/G. Wespi/K. Deguts (Cox)
3.9 (41)
    Vancouver Rowing Club (A)
N. Kraft/E. Hudson/M. Garforth/E. Cheng/I. Akgul/G. Vanderveen/S. Litherland/W. Bossers/E. Segal (Cox)
1.6 (36)
    Lake Union Crew (B)
K. Briggs/M. Kruse/T. Omar/C. Hooker/M. Todd/S. Tucker/J. Holt/M. Angelillo/M. Wessels (Cox)
4.5 (42)
75 Womens D+ Ltwt 2x
14
76 Womens B 2x
12
    Lake Union Crew (A)
L. Tschannen/S. Krizan
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
R. Fisher/L. Zavisca
 
    Marin Rowing Association (A)
 
    North Cascades Crew (A)
J. Huffman/W. Clark/
 
    Pocock Rowing Center (A)
H. Woldseth/L. Erickson
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
M. Hohne/S. Gleeson
 
    Willamette Rowing Club (A)
P. Shen/J. Withycombe
 
    Lake Union Crew (B)
R. Ashton/H. Barras
 
    Sammamish Rowing Association (B)
 
    Sammamish Rowing Association (C)
T. Burton/S. Nalawade
 
    Sammamish Rowing Association (D)
D. Crisler/J. Pare
 
77 Mixed C 4+
5
    Bainbridge Island Rowing (A)
K. Frost/W. Glasby/C. Sheehan/C. Fawley/R. Turnbull (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
R. Schmierer/K. Barker/G. Walton/L. Pendergrast/H. McLeland-Wieser (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
E. Hall/T. Simpson/K. Sheehan/L. Player/M. Rud (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
S. Smith/Z. Halsey/S. Gray/J. Schweitzer/S. Wu (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
L. McGinnis/B. Heimbeck/R. Dahlgren/Y. Cote/A. Thain (Cox)
 
78 Womens E 4+
11
    Bainbridge Island Rowing (A)
A. Burton/L. Desrosiers/B. Dahn/J. Syvertsen/S. McMahon (Cox)/
 
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Lake Union Crew (A)
O. Trecoikas/D. Todd/L. Leak/J. Metzger/T. Boedeker (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
J. Granado/L. Thompson/S. Reekie/K. Moultrup/A. Timpe (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
T. McGaw/L. Tauber/J. Boedecker/D. Kendall/R. Arlas (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
J. Walker/M. Deering/K. Weisman/N. Lockett/T. Mattheisen (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Station L Rowing Club (A)
 
    Victoria City Rowing Club (A)
J. Raddysh/M. Weston/A. MacFadyan/M. Pimlott/A. Oullette (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (B)
 
    Lake Union Crew (B)
M. Fitzpatrick/M. Angell/A. Payne/S. Williamson/O. Rhodes (Cox)
 
79 Mens C-D 2-
0
80 Mixed AA-A 4x
3
    Lake Union Crew (A)
S. Chalker/M. Richardson/g. stream/L. Tschannen
 
    Willamette Rowing Club (A)
T. Vogt/S. Gray/J. Withycombe/S. Wright
 
    Lake Union Crew (B)
V. DeLuca/B. Johnson/M. Frost/R. Carini
 
81 Womens C 1x
7
82 Mixed E 2x
14
83 Mens A 1x
11
    Lake Union Crew (A)
R. Schmierer
 
    Pocock Rowing Center (A)
E. Nelson
 
    Sammamish Rowing Association (A)
M. Golonka
 
    Unaffiliated (USA) (A)
J. Dahl
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
Z. Halsey
 
    Vancouver Rowing Club (A)
W. Bossers
 
    Delta Deas Rowing Club (B)
P. Osztian
 
    Lake Union Crew (B)
S. Souvall
 
    Pocock Rowing Center (B)
D. Dahl
 
    Lake Union Crew (C)
A. O'Sullivan
 
    Pocock Rowing Center (C)
B. Moghadam
 
84 Womens AA-A 2-
9
    Lake Union Crew (A)
S. Smith/S. Traver
0.6 (32)
    Marin Rowing Association (A)
0.6 (32)
    Pocock Rowing Center (A)
0.0 (24)
    Sammamish Rowing Association (A)
0.0 (25)
    Vancouver Rowing Club (A)
P. Schachter/A. Toal
0.6 (32)
    Lake Union Crew (B)
C. Athing/J. Horowitz
0.6 (32)
    Pocock Rowing Center (B)
A. Jones/S. Seeman
0.0 (26)
    Vancouver Rowing Club (B)
H. Solhaug/P. Riley
0.0 (28)
    Pocock Rowing Center (C)
E. Finsness/J. Reeve
0.4 (31)
85 Mens D 4+
10
    Bainbridge Island Rowing (A)
B. Fleet/W. McGonagle/G. Dull/T. Goss/M. Samson (Cox)/
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
J. Savage/A. Udbye/M. Johnson/G. Howe/A. Everett (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
C. Hooker/M. Todd/M. Angelillo/J. Holt/M. Fitzpatrick (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
D. Home/D. Ventura/C. Donahue/R. Yaw/L. Lippi (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
M. Johnson/S. Ellman/P. Opalka/J. Massmann/T. Mattheisen (Cox)
 
    Composite: Oregon Association, Corvallis (A)
 
    Pocock Rowing Center (A)
C. Hoffman/G. Narver/G. Naden/S. Tilles/T. Ultican (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
E. Brand/S. Winter/R. Pearson/D. Struyzna/K. Farr (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
P. Kisling/H. Lanxon/G. Montgomery/D. Fuhriman/C. Troy (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
D. Goll/b. charters/W. Wolda/P. Singer/A. Ramos (Cox)
 
86 Mens G+ 1x
10
87 Womens D 4x
12
    Conibear Rowing Club (A)
K. Johnson/M. Westermeier/C. Perkins/R. King
 
    Deep Cove Rowing Club (A)
G. Rijniersce/J. Milliken/A. Takacs-Cox/K. Russell
 
    Everett Rowing Association (A)
K. Jones/M. Rosenberg/B. Lallemand/T. Hausmann
 
    Gorge Rowing Club (A)
L. Ramsay/D. Reimer/D. Morris/K. Crawley
 
    Composite: Green Lake, Willamette RC (A)
P. Jackson/B. Kronick/S. Duncan/S. Wright
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
C. Rimberg/U. Langer/S. Schelonka/A. Papailiou
 
    Lake Union Crew (A)
M. Connon/G. Walton/L. Pendergrast/K. Stout
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
A. Smith/L. Brodie/A. Wade/g. Van Dusen
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Composite: Vancouver, Maple Bay (A)
C. CATTELL/R. Rutledge/E. Hopcraft/A. O'Shea
 
    Lake Union Crew (B)
L. DelVillar/K. Sabo/A. Wopat/S. Wood
 
    Sammamish Rowing Association (B)
 
88 Mixed E 8+
0
89 Mixed B 2x
7
90 Mixed E+ 8+
6
91 Mixed AA-A 4+
5
    Lake Union Crew (A)
E. Leslie/A. O'Sullivan/S. Chalker/M. Barckert/H. McLeland-Wieser (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
B. Pflugrath/m. skirgaudas/C. Ansberry/J. Pare/K. Farr (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (B)
P. Schachter/A. Toal/N. Kraft/E. Cheng/E. Segal (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (D)
m. weston/J. Mellor/P. Westerhuis/R. Zupan/R. McDaniel (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (D)
N. Braun/S. Oestmann/K. White/P. Du Plessis/L. Schaff (Cox)
 
92 Womens C 8+
14
    Commencement Bay Rowing Club (A)
D. Langsea/S. Buckholz/L. Mathis/S. Adams/K. Udbye/C. Johnson/M. Marquett/B. O'Connor/H. Rousseau (Cox)
 
    Conibear Rowing Club (A)
L. Ford/S. Clark/T. Morgan/R. Sheckler/T. Vagen/F. Esmond/K. Egolf/E. Horsnell/N. Tran (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
S. Higgins/K. Goetz/J. Murrow/M. Angell/A. Payne/S. Williamson/M. Fitzpatrick/N. Namkung/S. Ortiz-Jones (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
V. De Santa/E. Cauchi/J. Snook/M. Fisher/J. Sambrailo/A. Timpe/A. Hunt/M. Lamb/M. Ruddell (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
 
    Mt. Baker Crew (A)
J. Hietter/N. Gourley/J. Thurman/B. Morcom/C. Winter/L. Sommer/C. Hickner/M. Olney/R. Kimura (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
J. Wilhelm/G. Gloystein/S. Hurley/M. Anderson/L. Erickson/E. East/M. Gilbrough/K. DeNiro/J. Petrelli (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
D. Crisler/L. Player/K. Sheehan/T. Miller/T. Wahl/B. Calvert/L. Case/E. Hoppe/E. Burg (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. Withycombe/C. Lund/S. Gray/M. Gamburd/M. Beatty/J. Schweitzer/E. McGrand/N. Johnson/S. Wu (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
 
    Marin Rowing Association (B)
T. McGaw/K. Rockwell/A. O'Herron/B. Greene/J. Da Cunha/R. Emami/C. Winters/P. Laudino/R. Arlas (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
 
    Station L Rowing Club (B)
 
Sunday, June 23, 2013
93 Womens B 8+
9
    Conibear Rowing Club (A)
A. Shinneman/E. Smalligan/T. Morgan/R. Sheckler/K. Egolf/S. Amies/S. Safarik/M. Scully/N. Tran (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
M. Frost/M. Barckert/M. Ferguson/R. Carini/A. Lynch/D. Todd/S. Smith/S. Traver/T. Boedeker (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
 
    Pocock Rowing Center (A)
T. Thompson/E. Finsness/O. Johnson/M. Ianni/N. White/E. East/M. Barry/M. Anderson/J. Petrelli (Cox)
 
    Portland Women's Rowing (A)
H. Nunn/A. Novak/K. Atkins/A. Gearin/K. Sulenes/K. Wolfe/S. Walker/M. Armstrong/B. Adams (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Station L Rowing Club (A)
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. Withycombe/P. Shen/M. Gamburd/S. Wright/J. Wallis/S. Gray/E. McGrand/C. Lund/A. Cantabrana (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
C. Athing/J. Naegeli/J. Horowitz/H. Smithers/R. Ashton/H. Barras/E. Adams/A. Rudolph/S. Ortiz-Jones (Cox)
 
94 Mens E 8+
6
95 Womens A-B Ltwt 2x
0
96 Womens E 2x
12
    Composite: Bainbridge Island Rowing, Unaff. (USA) (A)
V. Christiansen/M. Murdock
 
    Conibear Rowing Club (A)
N. George/C. Hartwig
 
    Everett Rowing Association (A)
R. Hoch/M. Stewart
 
    Gorge Rowing Club (A)
C. Cooper/L. Gardener
 
    Lake Union Crew (A)
M. Connon/K. Stout
 
    Composite: Los Gatos, South End (A)
J. Pendleton/G. Brownell
 
    Marin Rowing Association (A)
 
    Pocock Rowing Center (A)
D. Klein/C. Curran
 
    Vancouver Rowing Club (A)
E. Segal/C. Daviau
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
M. Rothermel/M. Kleyn
 
    Everett Rowing Association (B)
N. Johnston/c. faith
 
    Vashon Island Rowing Club (B)
K. Goforth/S. DeWalt
 
97 Mixed D 4+
3
98 Mixed A 2x
5
99 Mens C 4x
7
    Lake Union Crew (A)
O. Mikkelsen/L. Yaffe/C. Vondrasek/G. Hunt
 
    Composite: Nicomekl, Vancouver (A)
J. Metras/I. Akgul/D. Craveiro/S. lawson
 
    Pocock Rowing Center (A)
R. Van Cleve/G. Narver/K. Meyer/S. Pinnick
 
    Sammamish Rowing Association (A)
E. Hall/M. McGinnis/D. Struyzna/P. Eames
 
    Willamette Rowing Club (A)
R. Williams/T. Vogt/M. brubaker/C. Otis
 
    Pocock Rowing Center (B)
P. Hoffmeister/R. Palmer/P. McCabe/R. Leet
 
    Station L Rowing Club (B)
F. Lofberg/G. Norcross/D. Fuhriman/G. Montgomery
 
100 Womens C 4+
14
    Ashland Rowing Club (A)
C. Bernard/B. Fredericks/R. Ball/S. Hamilton/M. Bashaw (Cox)
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
M. Tsolomitis/C. Holloway/A. Burton/B. Jeantrout/K. Campbell (Cox)
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
S. Buckholz/D. Langsea/C. Johnson/K. Udbye/H. Rousseau (Cox)/
 
    Conibear Rowing Club (A)
L. Ford/K. Johnson/T. Vagen/E. Horsnell/N. Tran (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
L. Leak/J. Metzger/M. Ferguson/S. Krizan/M. Fitzpatrick (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
V. De Santa/E. Cauchi/A. Hunt/A. Timpe/M. Ruddell (Cox)
 
    Martha's Moms Rowing Club (A)
 
    Pocock Rowing Center (A)
O. Johnson/E. Finsness/L. Erickson/L. Stapp/E. Nordale (Cox)
 
    Portland Women's Rowing (A)
A. Novak/K. Wolfe/S. Walker/M. Armstrong/M. Evjen (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
D. Crisler/M. Cossette/R. Timmins/Y. Owen/M. Rud (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
 
    Los Gatos Rowing Club (B)
J. Granado/B. Manrubia/K. Martin/K. Moultrup/M. Lamb (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (B)
S. Hurley/E. East/M. Gilbrough/S. Esayian/J. Petrelli (Cox)
 
    Station L Rowing Club (B)
 
101 Womens AA-A Ltwt 4+
0
102 Mixed F+ 4x
10
    Ashland Rowing Club (A)
R. Lombardi/C. Lombardi/j. sims/B. Wessler
23.1 (61)
    Composite: Berkeley, Willamette RC (A)
D. Hunt/A. bigelow/E. Braithwaite/S. Schaffran
30.4 (66)
    Colorado Rowing (A)
R. Garrity/H. Vriesendorp/J. Stolen/M. Wurster
28.9 (65)
    Delta Deas Rowing Club (A)
S. Gauvin/M. Bates/H. Healey/S. Mccall
21.8 (60)
    Gorge Rowing Club (A)
J. Paine/D. Morris/K. Crawley/L. Chung
21.8 (60)
    Composite: Lake Washington, Lake Union, Martha's Moms (A)
A. Parkman/R. Scholz/J. Alberti/J. Sullivan
25.9 (63)
    South End Rowing Club (A)
D. Davis/B. Erkelens/L. Carter/K. Amdur
21.8 (60)
    Vashon Island Rowing Club (A)
M. Rothermel/E. Gill/J. Singer/C. Singer
28.9 (65)
    Gorge Rowing Club (B)
J. Smith/R. Brown/R. Bigauskas/C. Cooper
25.9 (63)
    Vashon Island Rowing Club (B)
J. Peterson/J. Jannetty/S. Haworth/C. Congdon
27.4 (64)
103 Mens AA-A 2-
6
    Lake Union Crew (A)
B. Johnson/S. Souvall
 
    Pocock Rowing Center (A)
R. Hasvold/D. Vanbolt
 
    Sammamish Rowing Association (A)
W. Senenko/D. DeWinter
 
    Vancouver Rowing Club (A)
C. Yan/J. Wang
 
    Willamette Rowing Club (A)
S. Gray/Z. Halsey
 
    Lake Union Crew (B)
J. Rutledge/V. DeLuca
 
104 Mixed D 2x
14
    Composite: Bainbridge Island Rowing, Unaff. (USA) (A)
V. Christiansen/J. Christiansen
 
    Burnaby Lake Rowing Club (A)
 
    Deep Cove Rowing Club (A)
R. Thomson/J. Milliken
 
    Delta Deas Rowing Club (A)
S. Gauvin/J. Norris
 
    Lake Union Crew (A)
M. Love/G. Hunt
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
A. Smith/b. Maki
 
    Sammamish Rowing Association (A)
K. Sheehan/M. Biery
 
    Vancouver Rowing Club (A)
a. atkins/C. CATTELL
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
M. Ripley/K. Goforth
 
    Composite: Victoria City, Gorge (A)
M. Fountain/J. Raddysh
 
    Composite: Willamette RC, Portland RC (A)
J. Streur/B. Kronick
 
    Delta Deas Rowing Club (B)
K. Williams/V. Zhuk
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (B)
R. Peterson/L. Brodie
 
    Vancouver Lake Rowing Club (B)
S. Borchers/G. Borchers
 
105 Mixed C 2x
13
106 Mens A+ Novice 8+
2
107 Womens A 1x
10
108 Womens AA 1x
5
109 Mens AA 1x
7
    Lake Union Crew (A)
A. O'Sullivan
 
    Pocock Rowing Center (A)
J. Taylor
 
    Sammamish Rowing Association (A)
D. DeWinter
 
    Station L Rowing Club (A)
E. Halprin
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
D. Crossman
 
    Vancouver Rowing Club (A)
W. Bossers
 
    Lake Union Crew (B)
J. Bialas
 
110 Womens A+ Novice 8+
6
    Conibear Rowing Club (A)
S. Safarik/R. Sheckler/K. Egolf/S. Amies/C. Butts/E. Warn/M. Chalker/J. Iannucci/K. Johnson (Cox)
9.7 (49)
    Lake Union Crew (A)
S. Smith/S. Traver/J. Naegeli/H. Smithers/R. Ashton/H. Barras/K. Choi/K. Goetz/O. Rhodes (Cox)
0.3 (31)
    Sammamish Rowing Association (A)
T. Wahl/T. Miller/J. Funderburk/E. Hoppe/M. Cossette/C. Ansberry/J. Lambert/R. Timmins/J. Pare (Cox)
4.5 (42)
    Vancouver Rowing Club (A)
S. Roth/A. Woo/m. weston/S. Oestmann/K. Schauenstein/J. Mellor/N. Braun/A. Dalton/R. McDaniel (Cox)
1.3 (35)
    Sammamish Rowing Association (B)
1.3 (35)
    Sammamish Rowing Association (C)
J. Perrin/K. Winter/N. Siemens/A. Woolwine/T. Bumstead/V. Connelly/J. Wilson-Lagace/B. Jansen/M. Rud (Cox)
9.7 (49)
111 Mens F+ 8+
3
112 Mens C Ltwt 1x
0
113 Mens D 1x
8
    Ashland Rowing Club (A)
D. Borgias
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
J. Christiansen
 
    Lake Union Crew (A)
B. Lamb
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
b. Maki
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. Tilles
 
    Unaffiliated (USA) (A)
J. Dahl
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
M. Ripley
 
    Bainbridge Island Rowing (B)
G. Dull
 
114 Womens F+ 2x
14
    Ashland Rowing Club (A)
J. Cope/M. Burton
31.2 (65)
    Bainbridge Island Rowing (A)
A. Seeley/B. Emel
31.2 (65)
    Colorado Rowing (A)
M. Wurster/J. Stolen
36.3 (68)
    Conibear Rowing Club (A)
G. Eshom/R. Nowers
36.3 (68)
    Lake Union Crew (A)
K. Sabo/L. DelVillar
25.0 (61)
    Marin Rowing Association (A)
C. Sias/M. Osterloh
31.2 (65)
    Martha's Moms Rowing Club (A)
29.6 (64)
    Montlake Rowing Club (A)
E. Coppinger/A. Malott
31.2 (65)
    Pocock Rowing Center (A)
D. Klein/C. Curran
23.5 (60)
    Ashland Rowing Club (B)
L. Wingfield/D. Gordon
23.5 (60)
    Conibear Rowing Club (B)
C. Reid/E. Upton
28.0 (63)
    Composite: Green Lake, Lake Union (B)
S. Duncan/J. Gardner
28.0 (63)
    Composite: Lake Union, Martha's Moms (B)
R. Scholz/J. Sullivan
36.3 (68)
    Ashland Rowing Club (C)
C. Gerking/T. Martinez
29.6 (64)
115 Womens D 2-
2
116 Mens B 4+
6
    Lake Union Crew (A)
E. Leslie/J. Wolfe/M. Richardson/K. Fujii/H. McLeland-Wieser (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
R. Hasvold/J. Planke/S. Buschbacher/K. Meyer/T. Ultican (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
W. Senenko/J. Kallay/E. Brand/m. skirgaudas/J. Pare (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
S. Gray/Z. Halsey/J. Streur/T. Vogt/S. Wu (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
M. Cherry/J. Macks/b. charters/A. Ramos/S. Wood (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
A. Lynch/M. Liptack/M. McGinnis/P. Eames/K. Farr (Cox)
 
117 Mens F 4+
6
118 Womens E+ Ltwt 1x
5
119 Womens B 4x
9
    Conibear Rowing Club (A)
A. Shinneman/T. Morgan/S. Safarik/S. Clark
 
    Deep Cove Rowing Club (A)
G. Rijniersce/J. Milliken/A. Takacs-Cox/K. Russell
 
    Lake Union Crew (A)
E. Adams/J. Horowitz/M. Angell/N. Namkung
 
    Marin Rowing Association (A)
 
    Mt. Baker Crew (A)
C. Hickner/M. Olney/J. Thurman/M. Scully
 
    Pocock Rowing Center (A)
G. Gloystein/N. White/M. Barry/K. DeNiro
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. Withycombe/P. Shen/S. Wright/J. Wallis
 
    Lake Union Crew (B)
D. Goldader/M. Charters/S. Ward/S. Wood
 
    Pocock Rowing Center (B)
S. Hurley/J. Culbert/E. Pitts/S. Foster
 
120 Mens A-C Ltwt 2x
1
121 Womens D Ltwt 1x
3
122 Mens E 2x
13
    Ancient Mariners Rowing Club (A)
G. Naden/H. Koerner
 
    Ashland Rowing Club (A)
B. Conrad/P. Noyes
 
    Deep Cove Rowing Club (A)
W. Perez/A. Grant
 
    Gorge Rowing Club (A)
J. Paine/L. Chung
 
    Lake Union Crew (A)
K. Barker/B. Lamb
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
J. Roe/m. cheung
 
    Oregon Association of Rowers (A)
D. Horton/J. Stacey
 
    Composite: Vancouver, Burnaby Lake (A)
M. Uhlenbruck/L. CROWLEY
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
B. Horsley/C. Atwood
 
    Willamette Rowing Club (A)
J. Streur/B. Byrd
 
    Lake Washington Rowing Club (B)
B. Thorenson/B. Thompson
 
    Vancouver Lake Rowing Club (B)
D. Johnston/G. Borchers
 
    Vancouver Rowing Club (B)
I. Akgul/D. Craveiro
 
123 Womens E 8+
10
    Corvallis Rowing Club (A)
 
    Lake Union Crew (A)
O. Trecoikas/D. Todd/L. Leak/J. Metzger/A. Lynch/A. Wopat/K. Roach/M. Love/T. Boedeker (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
J. Snook/M. Lamb/S. Reekie/M. Fisher/J. Sambrailo/L. Thompson/J. Granado/D. Lowe/M. Ruddell (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
T. McGaw/D. Kendall/J. Boedecker/L. Tauber/O. Blackburn/A. Voisinet/L. Van t Veer/R. Emami/R. Arlas (Cox)
 
    Martha's Moms Rowing Club (A)
 
    Mt. Baker Crew (A)
J. Walker/M. Deering/K. Weisman/N. Lockett/B. Morcom/C. Winter/N. Gourley/L. Reitzes/T. Mattheisen (Cox)
 
    Composite: Pocock, Montlake Rowing (A)
S. Hurley/L. Stapp/J. Wilhelm/S. Foster/N. Andrews/S. Safranek/P. Compton/S. McKain/J. Petrelli (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Station L Rowing Club (A)
 
    Martha's Moms Rowing Club (B)
 
124 Womens A-C Ltwt 8+
0
125 Mens C 8+
4
    Lake Union Crew (A)
M. Cherry/D. Goll/b. charters/J. Macks/W. Wolda/P. Singer/A. Ramos/P. Terme/S. Wood (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
R. Hasvold/G. Narver/S. Buschbacher/J. Planke/C. Hoffman/S. Tilles/K. Meyer/R. Van Cleve/T. Ultican (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
D. Scott/T. Simpson/R. Pearson/M. Liptack/D. Lund/S. Merritt/B. Pflugrath/J. Conlu/J. Pare (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
 
126 Womens C 2x
14
    Composite: Dolphin, South End (A)
K. Amdur/D. Davis
 
    Everett Rowing Association (A)
M. Rosenberg/K. Jones
 
    Gorge Rowing Club (A)
K. Dann/D. Reimer
 
    Lake Union Crew (A)
T. Cooper/G. Zerwas
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
T. Battey/D. Andreychuk
 
    Marin Rowing Association (A)
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Anderson/L. Edgerly
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
L. Mand/T. Strylewicz-Crossman
 
    Vancouver Rowing Club (A)
M. Rosling/A. Kline
 
    Lake Union Crew (B)
L. Pendergrast/G. Walton
 
    Lake Washington Rowing Club (B)
A. McGhee/K. Lockhart
 
    Sammamish Rowing Association (B)
T. Kody/H. Aylsworth
 
    Vancouver Rowing Club (B)
E. Hopcraft/C. CATTELL
 
127 Mixed E 4x
14
    Ashland Rowing Club (A)
D. Borgias/B. Conrad/S. Claypool/T. Martinez
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
T. Goss/G. Dull/A. Seeley/B. Emel
 
    Delta Deas Rowing Club (A)
S. Gauvin/V. Zhuk/J. Norris/K. Williams
 
    Everett Rowing Association (A)
C. Tietje/K. Plitt/J. Soler/N. Johnston
 
    Gorge Rowing Club (A)
M. Fountain/L. Ramsay/D. Morris/P. Desjardins
 
    Lake Union Crew (A)
M. Connon/B. Lamb/K. Stout/K. Barker
 
    Mt. Baker Crew (A)
P. Defliese/d. Ostergaard/J. Hietter/C. Hickner
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
A. Smith/R. Peterson/b. Maki/g. Van Dusen
 
    Composite: Station L, Unaff. (USA) (A)
R. Genske/D. Robbins/L. Wylder/P. Luong
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
M. Rothermel/J. Jannetty/M. McKallor/S. DeWalt
 
    Victoria City Rowing Club (A)
J. Raddysh/B. Lamb/D. Chater/S. Rudosky
 
    Willamette Rowing Club (A)
S. Smith/C. Otis/M. Valls/J. Schweitzer
 
    Lake Union Crew (B)
O. Mikkelsen/L. Yaffe/J. Gardner/S. Duncan
 
    Vashon Island Rowing Club (B)
J. Hoyt/L. Stewart/L. Krisman/L. Lou
 
128 Womens AA-A 4+
11
    Lake Union Crew (A)
M. Frost/M. Barckert/M. Ferguson/R. Carini/M. Fitzpatrick (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
K. Gantenbein/M. Tursi/S. Johnson/C. Robinson/B. Schmidley (Cox)
 
    Composite: Los Gatos, Marin (A)
A. Bogan/B. Manrubia/L. Miles/L. Hart/A. Sarrett (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
O. Johnson/C. Zwiacher/A. Japhet/S. Seeman/J. Petrelli (Cox)
 
    Portland Women's Rowing (A)
H. Nunn/A. Gearin/K. Atkins/S. Walker/B. Adams (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
 
    Station L Rowing Club (A)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
H. Solhaug/P. Riley/A. Barbara/L. Schaff/J. Peter (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
E. Adams/J. Naegeli/C. Athing/H. Smithers/O. Rhodes (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (B)
A. Jones/E. Pitts/B. Price/C. Stettinius/M. Hupp (Cox)
 
    Station L Rowing Club (B)
 
129 Womens C Ltwt 4+
0
130 Mens A+ Ltwt 8+
0
131 Womens A-C Ltwt 4x
0
132 Womens D 1x
10
133 Mens AA-D Ltwt 1x
6
135 Mens AA-A 4x
4
    Lake Union Crew (A)
V. DeLuca/P. Estevenin/K. Fujii/S. Souvall
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. Pinnick/D. Dahl/T. Gooding/J. Taylor
 
    Vancouver Rowing Club (A)
C. Yan/J. Wang/E. Aye/M. Macrat
 
    Vancouver Rowing Club (B)
E. Cheng/N. Kraft/J. Metras/S. Loewen
 
136 Mens G+ 4+
4
137 Womens F+ 8+
9
    Ashland Rowing Club (A)
C. Lombardi/M. Burton/L. Wingfield/D. Gordon/B. Wessler/D. Fairbanks/J. Cope/C. Bernard/M. Bashaw (Cox)
23.1 (61)
    Bainbridge Island Rowing (A)
M. Tsolomitis/S. Haines/C. Sheehan/K. Scanlan/J. Friesem/L. Desrosiers/S. Knight/J. Syvertsen/R. Turnbull (Cox)
21.8 (60)
    Conibear Rowing Club (A)
J. Oliver/G. Eshom/R. Nowers/N. George/C. Reid/G. Calvin/C. Hartwig/E. Upton/N. Tran (Cox)
25.9 (63)
    Lake Union Crew (A)
O. Trecoikas/D. Todd/L. Leak/J. Metzger/K. Roach/C. Dreiling/J. Sullivan/M. Love/T. Boedeker (Cox)
21.8 (60)
    Marin Rowing Association (A)
K. Grady/P. Laudino/C. Sias/M. Osterloh/O. Blackburn/D. Weil/B. Sullivan/A. Voisinet/A. Sarrett (Cox)
24.5 (62)
    Martha's Moms Rowing Club (A)
23.1 (61)
    Montlake Rowing Club (A)
R. Hodel/A. Malott/P. Compton/E. Coppinger/M. Laliberte/S. Safranek/M. Swindley/S. McKain/M. Bradshaw (Cox)
28.9 (65)
    Oregon Association of Rowers (A)
24.5 (62)
    Sammamish Rowing Association (A)
D. Farrow/M. Mayers/M. Proby/M. Polis/J. Wilson-Lagace/E. Walker/P. Jonas/Y. Owen/M. Rud (Cox)
23.1 (61)
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change