Scholastic Rowing Association of Michigan Championship Regatta
- May 18, 2013
- sprint
- Grand River
- Grand Rapids, MI (USA)
- Hosted By: Grand Rapids Rowing Club
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 18, 2013 | |||||
1 | Womens Varsity 2x | 5 |
|||
2 | Mens Varsity 1x | 5 |
|||
Crestwood High School Rowing (A) |
A. Delgreco
|
|
|||
Lowell Crew Club (A) |
B. Rauch
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
C. Ulrich
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
J. BUNZELUK
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
J. Malone
|
|
|||
3 | Womens Ltwt 4+ | 10 |
|||
4 | Mens Ltwt 4+ | 13 |
|||
East Grand Rapids Crew Team (A) |
B. Trube/A. Distel/C. Enright/S. Janish-Jones/K. Mead (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Eastern Crew (A) |
N. Attal/N. Vriese/R. Callender/J. Zuhl/N. Garbaty (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Northern High School Crew (A) |
K. Hinkle/M. Vansprusen/N. Koo/E. Crawford/K. Kattner (Cox)
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School (A) |
T. Lazarski/J. Cantu/J. Ropel/J. Mastrogiacomo/D. Kohair (Cox)
|
|
|||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. (A) |
K. Karrar/E. Ames/L. Antieau/D. Jensen/M. Hoying (Cox)
|
|
|||
Northview High School (A) |
D. Vanort/B. Weiringa/A. Sweedyk/A. Devries/R. Kau (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
G. Armstrong/D. Rice/B. Wang/S. Wang/J. Garrity (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
C. DiClemente/N. Sadek/A. Archer/J. Blazevic/R. Alexander (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
W. Kryska/A. Barrell/S. Blackburn/A. Yang/B. Yarlagadda (Cox)
|
|
|||
Riverview Community High School (A) |
T. Rigotti/S. Orsargos/L. Sorenson/E. Molitor/J. Incillo (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
T. Ingersoll/A. Karsten/N. Jefferis/E. Babcock/M. King (Cox)/
|
|
|||
Saline High Crew Club (A) |
S. Hutfles/T. Krause/B. Friman/G. Fox/S. Theisen (Cox)
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School (A) |
M. Rakoczy/Z. Oswald/M. Labeau/P. Franey/E. Arminiak (Cox)
|
|
|||
5 | Womens Jr 8+ | 8 |
|||
6 | Mens Jr 8+ | 12 |
|||
Forest Hills Central High School (A) |
L. Devereaux/B. Baldwin/T. Wahl/W. Sattler/W. Spencer/C. Finton/R. Lee/C. Carrier/M. Sunter (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Northern High School Crew (A) |
C. Mounts/B. Kosten/G. Dimensteain/B. Cooper/J. Tucker/C. Scahefer/B. Molhoek/M. Vansprusen/T. Elderkin (Cox)
|
|
|||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. (A) |
Z. Tharrett/C. DeAngelis/G. Flessland/S. Mitchell/J. Evans/Q. Fletcher/T. Lamb/M. Lyles/N. Camilleri (Cox)
|
|
|||
Lowell Crew Club (A) |
C. Bergin/B. Haehnel/D. Miller/D. Lachowski/J. Cazier/K. Decker/N. Longway/P. Haywood/E. Gable (Cox)
|
|
|||
Northview High School (A) |
P. Schlutt/B. Glenn/R. a./G. a./J. a./B. a./D. Vanort/J. a./M. Eikenhout (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
D. Varghese/L. Papoulis/E. Heiser/C. Ulrich/C. Ebach/Y. Desai/J. Carpenter/K. Westfall/C. Custer (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
J. Kozicki/S. Koski/H. McDonald/D. STRATION/B. Archer/D. Hamblen/E. McKeen/C. FRESQUEZ/D. Harris (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
T. Chen/G. Schat/G. Roy/D. VanVelden/E. Osterwisch/J. Graham/G. DePriest/A. Stout/P. Bialek (Cox)
|
|
|||
Riverview Community High School (A) |
D. Kissel/A. Picciuto/J. Peters/R. Rausch/I. Reeder/J. Denson/A. Campbell/B. Renner/E. Russeau (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
J. Ullrey/R. O'Grady/M. Crimp/E. VanderVelde/M. Hendershott/E. Sawicki/A. Solomon/N. Solomon/R. Featherston (Cox)
|
|
|||
Saline High Crew Club (A) |
D. Johnson/B. Read/Z. Al-Zahid/O. Mepham/J. Rodriguez/A. Bonczyk/M. Burtell/N. Dellot/J. Hoang (Cox)
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School (A) |
D. DeShantz-Cook/M. Kiczenski/J. Pitcher/R. Shockley/A. Ayers/T. Kulchar/J. Whitehead/T. Van Hollenbeke/S. Pappas (Cox)
|
|
|||
7 | Womens Varsity 4+ | 11 |
|||
8 | Mens Varsity 4+ | 15 |
|||
Crestwood High School Rowing (A) |
C. Puhl/T. Hunting/J. Lempicki/M. Hijazi/Z. Wiertalla (Cox)
|
|
|||
East Grand Rapids Crew Team (A) |
S. Telford/T. Cronin/C. Bevins/E. Rieth/I. Scheper (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
C. SKARLI/J. Hartert/J. Messner/M. Kropf/R. Mulder (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Eastern Crew (A) |
A. Fall/T. Buth/S. Conner/H. Bronkema/N. Garbaty (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Northern High School Crew (A) |
C. Dipzinski/J. Baker/S. Sundaram/M. Burke/T. Elderkin (Cox)
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School (A) |
D. Lang/S. Pacheco/T. Lazarski/B. Norrix/D. Kohair (Cox)
|
|
|||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. (A) |
M. Verdun/C. Kearney/A. Alford/J. Adams/H. Shaman-Page (Cox)
|
|
|||
Northview High School (A) |
R. Portfliet/C. Sanders/E. Jannenga/K. Mackay/R. Kau (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
M. Robinet/J. Winter/A. Carlone/Z. Butler/J. Garrity (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
A. Mitchell/D. Clark/A. Petrucci/J. Presto/A. Duenas (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
B. Kennedy/C. Darnton/A. Psarouthakis/R. Hiner/P. Nease (Cox)
|
|
|||
Riverview Community High School (A) |
K. Taylor/D. Foggia/I. Estrada/D. DesHarnais/J. Chico (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
A. Carley/A. LaBadie/J. Tarrants/C. Fase/L. Conner (Cox)/
|
|
|||
Saline High Crew Club (A) |
B. Roberts/A. Mundorf/R. Wellings/J. Hargrove/V. Wellings (Cox)
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School (A) |
J. Kowalski/F. Allen/J. Lesko/Z. Oswald/E. Arminiak (Cox)
|
|
|||
9 | Womens Varsity 2- | 3 |
|||
10 | Mens Varsity 2- | 7 |
|||
Gibraltar Carlson High School (A) |
D. Lang/S. Pacheco
|
|
|||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. (A) |
J. Mizak/R. Bodrie
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
A. Sygiel/N. Czmer
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
S. Blackburn/M. Austin
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
J. Ullrey/R. Dickinson/
|
|
|||
Saline High Crew Club (A) |
N. Dellot/M. Moss
|
|
|||
Southgate Anderson High School (A) |
N. Shivel/M. Kowalsky
|
|
|||
11 | Womens Ltwt 8+ | 1 |
|||
12 | Mens Ltwt 8+ | 6 |
|||
Forest Hills Central High School (A) |
L. Devereaux/B. Baldwin/R. Lee/C. Finton/L. Stadler/W. Sattler/K. Pope/C. Carrier/M. Sunter (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Northern High School Crew (A) |
N. Koo/E. Crawford/K. Hinkle/S. Casson/A. Heldt/E. Dwyer/R. Pratt/H. Spungen/D. Kolker (Cox)
|
|
|||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. (A) |
K. Karrar/E. Ames/L. Antieau/C. Colwell/H. Pfeiffer/A. Bozenski/J. Adams/D. Jensen/M. Hoying (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
C. DiClemente/N. Sadek/A. Archer/J. Blazevic/S. Weideman/J. Wonsil/N. Nelson/M. Sims/R. Alexander (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
K. Clinthorne/T. Vanfossen/t. maple/R. O'Grady/N. Solomon/A. Solomon/J. Nemeth/E. Sawicki/R. Featherston (Cox)/
|
|
|||
Saline High Crew Club (A) |
B. Friman/G. Fox/M. Eby/I. Marlow/O. Mepham/N. Dellot/J. Rodriguez/M. Burtell/V. Wellings (Cox)
|
|
|||
13 | Womens Jr 4+ | 13 |
|||
14 | Mens Jr 4+ | 16 |
|||
East Grand Rapids Crew Team (A) |
L. Salmon/A. Distel/S. Janish-Jones/T. Cronin/I. Scheper (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
T. Wahl/W. Sattler/L. Stadler/K. Pope/B. Blue (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Eastern Crew (A) |
T. Goeree/J. Hubbard/A. Kenward/D. Rasch/N. Garbaty (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Northern High School Crew (A) |
C. Mounts/B. Cooper/J. Tucker/B. Kosten/K. Kattner (Cox)
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School (A) |
J. Ropel/J. Cantu/B. Norrix/J. Mastrogiacomo/D. Kohair (Cox)
|
|
|||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. (A) |
M. Lyles/J. Evans/S. Mitchell/G. Flessland/S. Rein (Cox)
|
|
|||
Lowell Crew Club (A) |
B. Haehnel/D. Lachowski/J. Cazier/D. Miller/K. Smith (Cox)
|
|
|||
Northview High School (A) |
I. Rivera/B. Glenn/T. Drayer/B. a./M. Eikenhout (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
A. Muruganand/M. Muralidhar/S. Brock/D. Skedel/C. Custer (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
J. Kozicki/G. Altenberger/N. Ottoboni/S. McLoughlin/B. Buckley (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
J. Graham/E. Osterwisch/D. VanVelden/G. DePriest/E. Caldwell (Cox)
|
|
|||
Riverview Community High School (A) |
I. Reeder/S. Colovos/M. Floyd/Z. Phillips-Beiser/C. Tedone (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
J. Malone/E. Babcock/J. Tanner/A. Karsten/M. King (Cox)
|
|
|||
Saline High Crew Club (A) |
M. Eby/J. Korver/M. Pettit/D. Johnson/B. Peterson (Cox)
|
|
|||
Southgate Anderson High School (A) |
J. Kowalsky/J. Turner/B. Mills/J. Doute/G. Bialy (Cox)
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School (A) |
D. DeShantz-Cook/M. Kiczenski/J. Pitcher/R. Shockley/S. Pappas (Cox)
|
|
|||
15 | Womens Varsity 1x | 1 |
|||
16 | Mens Varsity 2x | 10 |
|||
Crestwood High School Rowing (A) |
A. Delgreco/M. Hijazi
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
C. Yang/J. Hamilton
|
|
|||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. (A) |
J. Mizak/R. Bodrie
|
|
|||
Lowell Crew Club (A) |
N. Longway/K. Smith
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
D. Varghese/L. Papoulis
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
W. Saunders/M. Mankins
|
|
|||
Riverview Community High School (A) |
k. wasilewski/A. Irving
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
E. VanderVelde/T. Ingersoll
|
|
|||
Saline High Crew Club (A) |
M. Torssell/A. Bonczyk
|
|
|||
Southgate Anderson High School (A) |
N. Shivel/M. Kowalsky
|
|
|||
17 | Womens Varsity 8+ | 10 |
|||
18 | Mens Varsity 8+ | 11 |
|||
East Grand Rapids Crew Team (A) |
S. Telford/A. Brink/C. Bevins/T. Heminga/B. Trube/E. Gerrow/S. Fotieo/P. Wood/G. Depoy (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
C. SKARLI/J. Hartert/J. Messner/M. Kropf/T. Wahl/D. FISCHER/C. Knape/m. jamal/R. Mulder (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Eastern Crew (A) |
A. Fall/N. Vriese/T. Goeree/T. Buth/S. Conner/J. Zuhl/N. Attal/J. Hubbard/N. Garbaty (Cox)
|
|
|||
Northview High School (A) |
R. Portfliet/C. Sanders/E. Jannenga/K. Mackay/B. Weiringa/B. Glenn/A. Sweedyk/M. Sevigny/K. Kub. (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
M. Robinet/J. Winter/Z. Butler/A. Carlone/E. Heiser/D. Ondrus/J. Carpenter/D. DiTommaso/J. Garrity (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
A. Mitchell/D. Clark/N. Ottoboni/J. Presto/A. Petrucci/G. Altenberger/J. BUNZELUK/S. McLoughlin/A. Duenas (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
B. Kennedy/C. Darnton/A. Psarouthakis/R. Hiner/G. Schat/T. Chen/A. Stout/G. Roy/M. Strader (Cox)
|
|
|||
Riverview Community High School (A) |
J. House/E. Molitor/L. Sorenson/J. Peters/A. Picciuto/S. Orsargos/T. Rigotti/B. Renner/E. Russeau (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
K. Clinthorne/T. Vanfossen/A. Carley/A. LaBadie/J. Tarrants/C. Fase/t. maple/J. Nemeth/L. Conner (Cox)/
|
|
|||
Saline High Crew Club (A) |
S. Hutfles/A. Mundorf/M. Pettit/J. Hargrove/J. Korver/B. Roberts/T. Krause/R. Wellings/S. Theisen (Cox)
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School (A) |
M. Rakoczy/A. Ayers/T. Kulchar/J. Whitehead/J. Kowalski/M. Labeau/F. Allen/T. Van Hollenbeke/E. Arminiak (Cox)
|
|
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change