Ohio Governors Cup Regatta

  • Hosted By: Central Ohio Rowing
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, April 26, 2014
1 Mens Ltwt 4+
4
2 Womens 2nd Varsity 8+
5
3 Womens 1st Varsity 8+
10
    Arch City Rowing Club (A)
E. Birnbrich/E. Ferris/M. Moore/I. Gasbakk/K. Linse/B. Oakley/J. Quick/J. Osburn/S. Meyers (Cox)
 
    Buffalo Seminary (A)
M. Olsen/M. Conboy/A. Glick/P. Usiak/S. Young/M. Caywood/P. Gannon/C. Sowa/M. Gallagher (Cox)
 
    Central Ohio Rowing (A)
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
B. Petro/M. Dever/A. Nordell/A. Clemens/P. Papesch/M. Fisher/L. Dierker/M. Murphy/G. Boylan (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
G. Albino/R. Yaklic/J. McNutt/K. Blanchard/E. Carmody/B. Miles/M. Kompar/A. Erich/M. Geraghty (Cox)
 
    Our Lady of Mercy High School (Rochester, NY) (A)
K. Stoev/C. Shortz/e. nugent/K. Seeger/E. Mittelstaedt/C. Fjermedal/O. Zucaro/M. Rose/E. Bevilacqua (Cox)
 
    Steel City Rowing Club (A)
S. Gulati/J. Johnson/N. Sebastian/S. Bowman/S. Scheid/K. Ashwood/E. Woodwell/A. Thai/E. Fetting (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
J. Fabian/C. McGowan/A. Saba/B. Raible/N. Stahl/C. Marshalek/M. Hrynda/S. Bichsel/J. Merriman (Cox)
 
    West Side Rowing Club (A)
E. Vicaretti/K. Smith/K. Gossel/K. Kuebler/E. Cullen/S. Castillo/c. cotter/M. Santangelo/C. Conrad (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
M. Murdock/K. Underhill/A. Phillips/A. Lammert/R. Brohard/H. Freytag/K. Ruhl/J. Kim/R. Rios (Cox)
 
4 Mens 2nd Varsity 4+
10
5 Mens 1st Varsity 4+
11
6 Womens Novice 4+
20
    Buffalo Seminary (A)
C. Siragusa/B. Gannon/F. Siddiqui/T. Clark/E. Lipke (Cox)
 
    Central Catholic Rowing Club/Central Catholic High School (A)
M. Hunter/C. McCammon/s. Myers/E. Hickey/E. Rodriguez (Cox)
 
    Central Ohio Rowing (A)
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
S. Urmetz/G. Dever/C. Bunker/E. Baldwin/L. McKenna (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
M. Wagner/C. McNutt/T. Burrows/M. Meyers/S. Williams (Cox)
 
    Hilliard Rowing Association (A)
S. Preston/A. Hamilton/E. Sharpe/M. Hedrick/K. Mitchell (Cox)
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A)
E. Chadwick/O. Akindele/J. Singery/J. Losco/S. Hohmann (Cox)
 
    Our Lady of Mercy High School (Rochester, NY) (A)
M. Schaeffer/E. Piccirilli/e. guerrera/E. WHELAN/C. Kosanke (Cox)
 
    Steel City Rowing Club (A)
H. Thompson/L. Levy/M. RIZK/A. Murray/E. Fetting (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
H. Butler/T. Trovato/A. Gonzalez/K. Petronick/A. Christensen (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
R. Odabas/N. Cacciato/T. Cooke/A. Borovetz/E. Smith (Cox)
 
    Dayton Boat Club (B)
L. Springman/E. Thie/S. Olszewski/A. Springman/A. Clark (Cox)
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (B)
A. Ramesh/J. Mangold/A. Winkles/M. Owens/A. King (Cox)
 
    Our Lady of Mercy High School (Rochester, NY) (B)
E. Collins/M. Wilson/M. Bianchi/B. Ryan/A. Kenyon (Cox)
 
    Steel City Rowing Club (B)
Z. Papernick/A. Papernick/S. Ragoor/L. Pierce/B. Akers (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
T. Kimmy/S. DEL SOLE/E. Falk/C. Kranick/M. Cahall (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (B)
T. Griffith/N. Weikert/S. Grumney/M. Casner/Q. Shurman (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (C)
M. Wirtz/A. Novak/C. Grubb/A. Steinley/E. Gample (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (D)
G. Halloran/E. McCullough/K. Herman/M. Brown/T. James (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (D)
C. Harris/A. Gutchess/B. Hopkins/D. Andreschefski/C. Palmer (Cox)
 
7 Mens Novice 8+
11
8 Mens 2x
12
    Dayton Boat Club (A)
G. Sebald/A. Bogard
 
    Grand Rapids Rowing Association (A)
C. Shea/S. Boisvert
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A)
Z. Springer/D. Reffit
 
    Steel City Rowing Club (A)
W. Fox/C. Mazur
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
G. Lewis/D. Redzanic
 
    Dayton Boat Club (B)
A. Hensley/M. Wyant
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (B)
K. Fink/E. Tony
 
    Steel City Rowing Club (B)
W. Fox/H. Wise
 
    Dayton Boat Club (C)
N. Peyton/J. Dannemiller
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (C)
J. Kim/J. Urich
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (D)
J. Brandt/A. Marusic
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (E)
R. Lin/A. Leddon
 
9 Womens 2nd Varsity 4+
12
    Arch City Rowing Club (A)
M. Haller/M. Martin/H. Hoying/G. Zaremba/E. Schafhausen (Cox)
 
    Central Ohio Rowing (A)
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
J. Conroy/A. Clemens/R. Higgins/Z. Gratzl/M. Anderson (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
S. Gilbert/S. Johnson/K. Grismer/L. Kaminski/O. Levine (Cox)
 
    Our Lady of Mercy High School (Rochester, NY) (A)
E. Mittelstaedt/K. Seeger/K. Hoenig/E. Peartree/E. Bevilacqua (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
S. Winbush/A. Farnan/M. Rosenfeld/A. Popovic/C. Cary (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
M. Murdock/K. Underhill/A. Phillips/R. Brohard/R. Rios (Cox)
 
    Central Ohio Rowing (B)
 
    Dayton Boat Club (B)
A. Clark/B. Miles/M. Kompar/J. Mathile/M. Geraghty (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
M. Hill/D. Roger/M. Tsudis/E. Hils/W. Graf (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (B)
C. Jones/A. Lammert/K. Ruhl/J. Kim/A. Hunt (Cox)
 
10 Womens 1st Varsity 4+
12
    Arch City Rowing Club (A)
E. Birnbrich/I. Gasbakk/M. Moore/B. Oakley/S. Letterio (Cox)
 
    Buffalo Seminary (A)
M. Olsen/M. Conboy/A. Glick/P. Usiak/P. Gannon (Cox)
 
    Central Ohio Rowing (A)
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
B. Petro/M. Dever/A. Nordell/M. Fisher/G. Boylan (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
G. Albino/R. Yaklic/J. McNutt/K. Blanchard/G. Horner (Cox)
 
    Grand Rapids Rowing Association (A)
S. Shea/N. Merucci/M. Cranson/B. Suttner/S. Boisvert (Cox)
 
    Hilliard Rowing Association (A)
L. McDaniels/J. Nichols/E. Falkenbach/A. Heller/R. Peters (Cox)
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A)
 
    Our Lady of Mercy High School (Rochester, NY) (A)
K. Stoev/C. Shortz/e. nugent/C. Fjermedal/m. morton (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
A. Saba/B. Raible/N. Stahl/C. McGowan/J. Merriman (Cox)
 
    West Side Rowing Club (A)
A. Johnson/E. Radziwon/E. Evans/E. Lister/A. Czerwinski (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
M. Swartz/M. Pollack/R. Marowitz/O. Sawatzki/H. Rezabek (Cox)
 
11 Mens Ltwt 8+
0
12 Womens 2x
7
13 Womens Novice 8+
14
    Buffalo Seminary (A)
C. Siragusa/T. Clark/D. Mitchell/B. Gannon/B. Sillart/A. Kowalak/F. Siddiqui/A. Roy/M. Gallagher (Cox)
 
    Central Catholic Rowing Club/Central Catholic High School (A)
a. bell/J. Porter/E. Chmelovski/M. Dillon/M. Hunter/E. Hickey/s. Myers/C. McCammon/J. Francis (Cox)
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
C. Perez-Stable/A. Janke/C. Bunker/G. Dever/K. Lade/J. Sheehan/S. Divita/E. Baldwin/A. Hribar (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
S. Williams/C. McNutt/S. Olszewski/A. Huffman/T. Burrows/A. Springman/L. Springman/M. Meyers/O. Levine (Cox)
 
    Hilliard Rowing Association (A)
S. Preston/A. Hamilton/E. Sharpe/D. Beasley/H. Robinson/G. Bettger/T. Mitchell/M. Hedrick/K. Mitchell (Cox)
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A)
K. Kinzler/S. Strickland/J. Mangold/A. Winkles/A. King/A. Ramesh/M. Owens/L. Jeon/S. Hohmann (Cox)
 
    Our Lady of Mercy High School (Rochester, NY) (A)
M. Schaeffer/E. Piccirilli/C. Laiosa/M. Wilson/M. Bianchi/L. Pike/E. Collins/G. DeLorm-Varsi/C. Kosanke (Cox)
 
    Steel City Rowing Club (A)
H. Thompson/L. Levy/M. RIZK/A. Murray/Z. Papernick/L. Pierce/S. Ragoor/A. Papernick/B. Akers (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
H. Butler/T. Trovato/C. Grubb/K. Petronick/E. Falk/S. DEL SOLE/A. Gonzalez/C. Kranick/M. Cahall (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
R. Odabas/A. Borovetz/T. Griffith/N. Cacciato/T. Cooke/N. Weikert/S. Grumney/M. Casner/E. Smith (Cox)
 
    Cleveland Foundry Juniors (B)
C. Coyne/P. Bokman/r. alt/L. Mont/M. Komorowski/H. Langenderfer/M. Lancaster/A. Hardy/L. Boral (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
A. Munsie/O. Sarson/M. Wirtz/A. Gutchess/T. Kimmy/A. Steinley/B. Hopkins/A. Novak/E. Gample (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (B)
C. Godinez/M. Casey/T. Fitzgerald/J. Kleppel/L. Kuntz/M. Fentress/M. Yates/L. Bidwell/Q. Shurman (Cox)
 
    Cleveland Foundry Juniors (C)
B. Leneghan/E. Leneghan/A. Donovan/L. Bogar/D. Hughes/s. nanni/M. Boylan/P. Fisher/T. Rhein (Cox)
 
14 Mens Novice 4+
12
15 Womens Ltwt 4+
13
    Arch City Rowing Club (A)
J. Quick/E. Ferris/K. Linse/J. Osburn/S. Meyers (Cox)
 
    Central Ohio Rowing (A)
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
L. Dierker/S. Dierker/G. Dever/G. Wadsworth/L. McKenna (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
A. O'Loughlin/E. Carmody/K. Reitzel/M. Kompar/M. Ferguson (Cox)
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A)
K. Doerzbacher/E. Guckert/K. Kaparakos/L. Lesniak/B. Hitson (Cox)
 
    Our Lady of Mercy High School (Rochester, NY) (A)
A. Seymour/I. Lafler/L. Marr/A. Hodge/m. morton (Cox)
 
    Steel City Rowing Club (A)
J. Johnson/S. Bowman/N. Sebastian/S. Gulati/E. Fetting (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
H. Fox/S. Bichsel/K. Murcek/A. Guenther/C. Cary (Cox)
 
    West Side Rowing Club (A)
K. Smith/c. cotter/E. Vicaretti/E. Cullen/A. Czerwinski (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
C. Jones/M. Kirwin/E. Cahill/M. Casey/A. Hunt (Cox)
 
    Arch City Rowing Club (B)
K. Coggburn/M. Duffy/C. Mertz/K. Kingseed/K. Malone (Cox)
 
    Central Ohio Rowing (B)
 
    Our Lady of Mercy High School (Rochester, NY) (B)
A. Wentworth/L. Mattle/M. Kilmartin/A. Cavatassi/N. Ioele (Cox)
 
16 Mens 2nd Varsity 8+
5
17 Mens 1st Varsity 8+
10
18 Mens 4x
9
    Dayton Boat Club (A)
J. Dannemiller/G. Sebald/A. Hensley/A. Bogard
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A)
J. Brandt/E. Tony/K. Fink/A. Marusic
 
    Steel City Rowing Club (A)
W. Fox/C. Mazur/H. Wise/W. Fox
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
B. Walter/T. McNamara/G. Lewis/D. Redzanic
 
    Dayton Boat Club (B)
C. Hill/B. Singleton/J. Bonner/S. Armentrout
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (B)
J. Kim/Z. Springer/J. Urich/D. Reffit
 
    Steel City Rowing Club (B)
B. Akers/M. Kraning/B. Chetlin/N. Lampl
 
    North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (C)
J. Hydock/M. Pindell/J. Thompson/J. Lubin
 
    Steel City Rowing Club (C)
P. Dozzi/D. Zaretsky/G. Frezza/N. Kurzawa
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change