Midwest Scholastic Rowing Championship
- May 10, 2014 To May 11, 2014
- sprint
- Dillon Lake
- Nashport, OH (USA)
- Hosted By: Dillon Lake LOC, Midwest Scholastic Rowing Association
- USRowing Registered (Self-Insured regatta)
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 10, 2014 | |||||
1 | Womens HS Varsity 2- | 10 |
|||
2 | Womens HS Novice 8+ | 17 |
|||
Central Catholic Rowing Club/Central Catholic High School (A) |
a. bell/M. Williams/C. McCammon/M. Dillon/M. Hunter/E. Hickey/s. Myers/E. Chmelovski/J. Francis (Cox)
|
|
|||
Culver Academies (A) |
S. Westman/K. Hussey/M. Wilkerson/B. Spear/M. Weathers/C. Fitzgerald/M. Wright/S. Salerni/E. Doherty (Cox)/
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
K. LaBeau/I. Sutter/E. Kooi/e. boll/S. Wu/R. Giles/G. Kraimer/s. logue/A. Mooney (Cox)/
|
|
|||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. (A) |
S. Hemsworth/M. Sandel/K. Kelems/A. Lafayette/Z. Gaertner/N. Snider/E. Lehman/M. Bammer/S. Rein (Cox)/
|
|
|||
Harmar Rowing Club/Marietta High School Crew (A) |
B. Taylor/B. Macatol/M. Bloomingdale/H. Thomas/C. Tio/A. Metcalf/V. Sullivan/E. Booth/K. Morrison (Cox)/
|
|
|||
New Trier High School Rowing (A) |
C. Coughlin/A. Lyons/K. Keenan/M. Stilp/C. Newman/G. Montembault/C. Donnelly/C. Cohen/G. Caras (Cox)/
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
|
||||
Northville Rowing Club (A) |
n. kishore/L. Baufeld/V. Zhang/I. Wood/K. Westphal/A. Weber/A. Cui/S. Sokhal/A. Rudberg (Cox)
|
|
|||
Notre Dame Academy Crew (A) |
A. Deku/A. Hinkle/M. Basista/C. Szymanski/A. Ruse/O. Skelding/H. Meiers/G. Frick/A. Fernandes (Cox)/
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
C. Novar/E. Ridge/C. Borgers/A. Schmidt/A. einhaus/A. Noffke/L. Sperlbaum/K. Yuan/S. Ellinger (Cox)
|
|
|||
Riverview Community High School (A) |
H. Brown/S. Peters/M. Goocher/C. Glidden/M. Brown/A. Guxholli/I. Roberts/N. Brown/N. Belles (Cox)/
|
|
|||
Saint Joseph Academy (A) |
M. McGuire/T. Reardon/G. Noeth/K. Lane/A. McGlynn/C. Schurch/M. Hickey/A. Kissel/M. George (Cox)/
|
|
|||
Skyline Crew (A) |
N. Lakin/B. Shepherd/K. Burns/A. Sims-Myers/M. Eddins/H. WEST/L. Babbitt/V. miller/T. Orndoff (Cox)/
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew (A) |
M. Rudolph/K. Burzynski/s. mullens/m. wheeler/e. gilbert/E. Ahl/E. Kanjuparamban/H. Chung/A. Trestan (Cox)
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School (A) |
A. Lawyer/E. Lerman/E. Carlson/A. Long/M. Brunell/M. Reyes/M. Fraley/P. Manthei/A. Bowlby (Cox)/
|
|
|||
Upper Arlington Crew, Inc. (A) |
D. Khamis/C. Orr/L. Shi/C. Keefer/C. Burcham/S. Himelstein/N. Fountain/E. Downey/R. Johnson (Cox)/
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (B) |
|
||||
3 | Mens HS Novice 8+ | 25 |
|||
Anthony Wayne High School Crew Club (A) |
M. Ross/C. Hines/L. Stultz/h. kania/Z. Sancraint/b. jones/n. bertsch/G. Kudzia/J. Kopko (Cox)
|
|
|||
Central Catholic Crew (Pittsburgh) (A) |
J. Connolly/T. Stephenson/J. Bozzone/J. Begg/M. Nowalk/m. mcdonald/T. Hayes/L. Parrish/R. Weiss (Cox)
|
|
|||
Composite: Central Catholic Rowing Club, St. Francis de Sales (A) |
Z. Kott/A. Smith/C. Reimer/J. Angel/C. Tipping/C. Thomas/J. WALTER/S. Meier/E. Mossing (Cox)
|
|
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club (A) |
|
||||
Crestwood High School Rowing (A) |
M. Oseili/K. Asenov/H. Mehdi/M. Al-Fadil/N. Friedrich/R. Tran/H. Al-Hussain/N. Clincy/Y. Haidar (Cox)/
|
|
|||
Culver Academies (A) |
I. Murdoch/T. Faulkner/J. Vigy/X. Wu/N. Cripe/J. McMillen/J. Matei/C. Desnoes/E. Carter (Cox)/
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
M. Haynes/M. Miller/n. messner/C. Woodard/J. STANDERFER/L. Boll/T. Greenwood/H. McCarthy/N. Baldwin (Cox)/
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School (A) |
J. Ferrell/J. Casady/N. Locke/A. Mesic/J. Gabrielson/D. Kohair/F. Cinquegrani/C. Kohair/A. Conroy (Cox)
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (A) |
D. Zullo/T. swain/J. Dilg/S. Bogits/E. Levine/W. Wang/M. Daida/C. Roy/C. Bott (Cox)/
|
|
|||
Loyola Academy Rowing Association (A) |
R. Harwood/J. Mendyk/P. de Hueck/D. Blanchette/M. Loftus/W. Collins/K. Criollo/M. Rocha/S. Navarro (Cox)/
|
|
|||
New Trier High School Rowing (A) |
B. McCormick/M. Cassis/P. Dustman/D. Pickard/T. Zajdela/G. Dunne/P. Figura/D. Aiken/A. Raith (Cox)/
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
J. Hydock/C. Van Heest/M. Pindell/N. Hladio/N. Krivacs/J. Thompson/T. Appleton/J. Lubin/B. Hitson (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
F. Williams/D. Kargilis/J. Thuluri/A. Reddy/G. Marmaduke/J. Yang/J. Kerns/T. Rys/A. Robinson (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
M. McIsaac/N. Diez/K. Jaffry/N. Marshall/A. Beydoun/J. Furlong/M. Leonard/S. Heaphy/A. Najor (Cox)/
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
N. Brinkel/M. Tergau/K. Jung/K. Knibbs/A. Daily/S. Lynch/J. Norton/r. koepp/M. Briggs (Cox)
|
|
|||
Riverview Community High School (A) |
M. Pisarzewski/A. DePaulus/J. Trudell/E. Begeman/C. Burgess/B. Pappas/C. Tedone/M. Coffee/J. Tedone (Cox)/
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
B. Green/S. Lausin/C. McKee/E. Morris/D. Nelson/D. Morris/R. Janssen/B. Bigelow/C. Perini (Cox)/
|
|
|||
Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. (A) |
Z. Verghese/T. Rowland/J. Justic/J. Epstein/I. Drozd/W. Newren/E. Young/m. Hoffman/M. Baio (Cox)/
|
|
|||
Shaker Heights High School Crew (A) |
C. Espy/C. Hejduk/M. Rotatori/J. Berkson/I. Canfield/B. Augustine/B. Schelling/S. Preisler/S. Rose (Cox)
|
|
|||
Skyline Crew (A) |
R. Cantrell/D. Goss/Q. Johnson/S. O'Brien/D. Joseph/Z. Cameron/J. Evers/J. Faro/K. Torres (Cox)/
|
|
|||
St. Ignatius Wildcat Rowing (A) |
P. Abou Haidar/J. Taddeo/G. Hils/R. Crane/S. Patterson/K. Hahn/N. Lempke/J. Thorman/L. LaGuardia (Cox)/
|
|
|||
St. John's Jesuit High School (A) |
C. Baca/M. Theis/Z. Chambers/J. Dzierwa/M. Mascareno/G. Ward/R. D'Angelo-Cosme/A. Pelok/s. shetty (Cox)/
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School (A) |
E. Arminiak/T. Stepaniak/D. Fore/O. Jablonski/A. Gazie/D. King/J. Chesney/K. Koberg/J. Wiejacha (Cox)/
|
|
|||
Upper Arlington Crew, Inc. (A) |
B. Saalman/N. Bajestani/M. Dinger/T. Davis/T. Mitchell/F. Bachman/S. Reader/B. Moore/C. Campbell (Cox)/
|
|
|||
St. Ignatius Wildcat Rowing (B) |
J. Mikulasik/J. Johnson/J. Leusch/J. Prahst/P. Bergen/B. Bingham/S. Smith/G. Cashier/D. Martin (Cox)/
|
|
|||
4 | Womens HS Varsity 1x | 8 |
|||
5 | Mens HS Ltwt 2x | 14 |
|||
Allderdice High School Crew Team (A) |
D. Frisch/G. Espinoza
|
|
|||
Forest Hills Eastern Crew (A) |
E. Miller/N. Vriese/
|
|
|||
Fox Chapel Crew, Inc. (A) |
|
||||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. (A) |
L. Antieau/D. Jensen
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
J. Kim/A. Reckless
|
|
|||
North Catholic High School (A) |
S. Klimko/M. Guckert
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
M. Sims/C. FRESQUEZ/
|
|
|||
Parkersburg South HS Crew (A) |
M. Smith/D. Hall/
|
|
|||
Pine-Richland Crew (A) |
J. Wieder/R. Saunders/
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
J. Christy/C. McBride/
|
|
|||
Skyline Crew (A) |
B. Bavonese/Z. Burns/
|
|
|||
Southgate Anderson High School (A) |
M. Kowalsky/J. Kowalsky
|
|
|||
St. Ignatius Wildcat Rowing (A) |
|
||||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (B) |
J. Urich/A. Marusic
|
|
|||
6 | Mens HS Junior 2x | 17 |
|||
Allderdice High School Crew Team (A) |
J. Suriya/A. Bettinger
|
|
|||
Cincinnati Country Day School Rowing Team (A) |
c. stewart/b. paff
|
|
|||
Crestwood High School Rowing (A) |
C. Puhl/N. Rayyan
|
|
|||
Fox Chapel Crew, Inc. (A) |
|
||||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
Z. Springer/D. Reffit
|
|
|||
North Catholic High School (A) |
I. Greacen/L. Boehm/
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
A. Muruganand/C. Ulrich
|
|
|||
Parkersburg South HS Crew (A) |
G. Fink/J. Grygiel/
|
|
|||
Pine-Richland Crew (A) |
A. Engel/B. Harris/
|
|
|||
Riverview Community High School (A) |
A. Irving/I. Reeder
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
A. LaBadie/M. Crimp/
|
|
|||
Southgate Anderson High School (A) |
J. Doute/B. Mills/
|
|
|||
St. Ignatius Wildcat Rowing (A) |
S. Dagg/S. Michaels
|
|
|||
Crestwood High School Rowing (B) |
Z. Wiertalla/M. Hawari
|
|
|||
Fox Chapel Crew, Inc. (B) |
|
||||
Rockford Crew (B) |
K. Wadlow/C. Selasky/
|
|
|||
Southgate Anderson High School (B) |
A. Leka/J. Orman
|
|
|||
7 | Mens Varsity 2x | 12 |
|||
Crestwood High School Rowing (A) |
M. Hijazi/A. Delgreco/
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
W. Spencer/C. Finton
|
|
|||
Fox Chapel Crew, Inc. (A) |
|
||||
Hampton High School Rowing Association (A) |
B. Luksik/P. Donlan
|
|
|||
Harmar Rowing Club/Marietta High School Crew (A) |
J. Burke/T. Davis
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
A. Ridenour/D. Coleman
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
D. Varghese/L. Papoulis
|
|
|||
Riverview Community High School (A) |
k. wasilewski/A. Campbell
|
|
|||
Skyline Crew (A) |
S. Ellison/K. Debacker/
|
|
|||
St. Ignatius Wildcat Rowing (A) |
R. Sessions/J. Hoyas
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School (A) |
J. Whitehead/Z. Oswald
|
|
|||
Crestwood High School Rowing (B) |
A. Youssef/B. Roberts/
|
|
|||
8 | Womens HS Ltwt 4+ | 14 |
|||
Anthony Wayne High School Crew Club (A) |
K. Lykins/M. Behrman/M. Marks/B. Darcangelo/J. Smith (Cox)/
|
|
|||
Fox Chapel Crew, Inc. (A) |
|
||||
Gibraltar Carlson High School (A) |
A. Gabrielson/S. Olsofsky/M. Vint/d. Nappo/K. Arp (Cox)/
|
|
|||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. (A) |
E. DesJardins/L. Hsu/H. Whitaker/E. Valiquette/R. Antieau (Cox)/
|
|
|||
Harmar Rowing Club/Marietta High School Crew (A) |
H. Carman/O. Wesel/E. Mahaffey/L. Martin/J. Metcalf (Cox)/
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (A) |
I. Salley/k. szymanska/A. Gunal/E. Tichenor/M. Bonvicini (Cox)/
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
K. Doerzbacher/L. Lesniak/K. Kaparakos/M. Deller/L. Bautista (Cox)/
|
|
|||
North Catholic High School (A) |
E. Leonard/T. cook/K. Smrekar/S. Sterzinger/M. Shaw (Cox)
|
|
|||
Notre Dame Academy Crew (A) |
M. Huffman/A. Dietrich/v. peacock/A. Dillon/A. Meiers (Cox)/
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
A. Croley/S. Carrillo/A. Smotrich-Barr/L. McNeil/J. Hu (Cox)
|
|
|||
Riverview Community High School (A) |
H. Reynolds/E. Davis/N. Smith/M. Rausch/N. Brown (Cox)/
|
|
|||
Saint Joseph Academy (A) |
T. Kelly/A. Brady/S. Frohnapple/C. Tirpak/B. Hegeman (Cox)/
|
|
|||
Shaker Heights High School Crew (A) |
M. Hofstetter/H. Yusko/A. Ackerman/H. Buchan/N. Kennedy (Cox)/
|
|
|||
Upper Arlington Crew, Inc. (A) |
G. Saalman/T. Kegley/A. Mellor/J. Popson/Y. Zerkel (Cox)/
|
|
|||
9 | Womens HS Varsity 4+ | 28 |
|||
10 | Mens HS Ltwt 4+ | 20 |
|||
11 | Mens HS Varsity 4+ | 21 |
|||
12 | Womens HS Freshman 8+ | 11 |
|||
13 | Mens HS Freshman 8+ | 13 |
|||
14 | Womens HS Junior 4x | 6 |
|||
15 | Womens HS Varsity 4x | 3 |
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
|
||||
Riverview Community High School (A) |
H. Reynolds/E. Davis/S. Warren/M. Rausch
|
|
|||
Skyline Crew (A) |
A. Raschke/M. Hampton/S. Vawters/E. Webb/
|
|
|||
16 | Womens HS Junior 8+ | 17 |
|||
17 | Mens HS Junior 8+ | 26 |
|||
18 | Mens HS Varsity 1x | 15 |
|||
Anthony Wayne High School Crew Club (A) |
t. stainfield
|
|
|||
Cincinnati Country Day School Rowing Team (A) |
E. Engelke
|
|
|||
Crestwood High School Rowing (A) |
M. Hijazi
|
|
|||
Fox Chapel Crew, Inc. (A) |
G. Gaydosh
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
K. Fink
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
L. Papoulis
|
|
|||
Skyline Crew (A) |
Z. Goedert
|
|
|||
Southgate Anderson High School (A) |
M. Kowalsky
|
|
|||
St. Francis de Sales High School and Parents Association (LLC) (A) |
T. Geordt
|
|
|||
St. Ignatius Wildcat Rowing (A) |
T. Delgado
|
|
|||
Cincinnati Country Day School Rowing Team (B) |
k. menon
|
|
|||
Crestwood High School Rowing (B) |
A. Delgreco
|
|
|||
Northville Rowing Club (B) |
Y. Desai
|
|
|||
St. Francis de Sales High School and Parents Association (LLC) (B) |
J. Egnace
|
|
|||
Cincinnati Country Day School Rowing Team (C) |
c. stewart
|
|
|||
19 | Mens HS Varsity 2- | 14 |
|||
20 | Womens HS Ltwt Novice 4+ | 12 |
|||
21 | Womens HS Novice 4+ | 25 |
|||
22 | Mens HS Ltwt Novice 4+ | 15 |
|||
Central Catholic Rowing Club/Central Catholic High School (A) |
J. WALTER/c. myers/C. McIntyre/S. Meier/J. Francis (Cox)
|
|
|||
Culver Academies (A) |
M. Guerra/Y. Peng/H. Chen/M. Noronha/R. White (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
J. STANDERFER/M. Miller/T. Greenwood/H. McCarthy/c. wang (Cox)/
|
|
|||
Harmar Rowing Club/Marietta High School Crew (A) |
H. Carman/J. Mahaffey/J. Mahaffey/A. Perruci/D. Blair (Cox)
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (A) |
D. Zullo/S. Bogits/D. Neamati/M. Salley/R. Pandian (Cox)
|
|
|||
New Trier High School Rowing (A) |
B. McCormick/J. Fowler/R. Boudart/D. Aiken/B. Matejka (Cox)/
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
A. Kalcevic/S. King/G. King/A. Donovan/B. Hitson (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
J. Gourd/M. Holub/F. Williams/D. Kargilis/A. Robinson (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
N. Brinkel/M. Tergau/J. Norton/r. koepp/M. Briggs (Cox)
|
|
|||
Shaker Heights High School Crew (A) |
C. Espy/C. Hejduk/B. Schelling/S. Preissler/H. Barrett (Cox)
|
|
|||
St. Edward High School (A) |
G. Hildebrandt/B. Mingus/C. Pender/J. McLaughlin/J. Wilde (Cox)
|
|
|||
St. Ignatius Wildcat Rowing (A) |
D. Schermaier/N. Lashley/C. Calkins/S. Patel/T. Kramer (Cox)/
|
|
|||
St. John's Jesuit High School (A) |
R. D'Angelo-Cosme/T. Winters/H. Brennan/I. Rogers/L. Szavuly (Cox)/
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School (A) |
E. Arminiak/G. Conz/A. Bearden/P. Hickey/J. Bury (Cox)/
|
|
|||
Upper Arlington Crew, Inc. (A) |
J. Zhu/S. Rammel/G. Burcham/J. Colasanti/H. Nelson (Cox)/
|
|
|||
23 | Mens HS Novice 4+ | 28 |
|||
24 | Womens HS Ltwt 2x | 4 |
|||
25 | Womens HS Junior 2x | 7 |
|||
26 | Womens HS Varsity 2x | 13 |
|||
Crestwood High School Rowing (A) |
S. Seryani/E. Polo
|
|
|||
Culver Academies (A) |
K. Trefren/E. Miller
|
|
|||
Forest Hills Eastern Crew (A) |
A. Whitsett/K. Harrison/
|
|
|||
Gibraltar Carlson High School (A) |
M. Ayoub/T. Glover
|
|
|||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. (A) |
K. Farrell/N. Marek
|
|
|||
Hampton High School Rowing Association (A) |
M. Roahrig/M. Kingston
|
|
|||
Harmar Rowing Club/Marietta High School Crew (A) |
A. Ferguson/H. Gammon
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
|
||||
Northville Rowing Club (A) |
E. Tatge/A. Rudberg
|
|
|||
Skyline Crew (A) |
E. Bourland/L. Davis-Brady/
|
|
|||
Southgate Anderson High School (A) |
B. Wirth/S. Meskos
|
|
|||
Upper St. Clair Rowing Association (A) |
G. Burton/L. Pollock/
|
|
|||
Skyline Crew (B) |
S. Vawters/D. Thesiger/
|
|
|||
27 | Mens HS Junior 4x | 6 |
|||
Crestwood High School Rowing (A) |
C. Puhl/M. Hawari/Z. Wiertalla/N. Rayyan/
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
J. Urich/Z. Springer/E. Tony/D. Reffit
|
|
|||
Pine-Richland Crew (A) |
A. Engel/B. Loskoch/A. Buss/B. Harris/
|
|
|||
Skyline Crew (A) |
R. Cantrell/J. Evers/J. Nacht/C. Smith/
|
|
|||
Southgate Anderson High School (A) |
B. Mills/J. Doute/J. Watton/J. Kowalsky
|
|
|||
Pine-Richland Crew (B) |
J. Wieder/G. Tupper/R. Saunders/B. Cromer/
|
|
|||
28 | Mens HS Varsity 4x | 8 |
|||
Crestwood High School Rowing (A) |
M. Al-Fadil/N. Friedrich/A. Youssef/B. Roberts/
|
|
|||
Fox Chapel Crew, Inc. (A) |
|
||||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
A. Ridenour/B. Jelinek/D. Coleman/D. Tallman
|
|
|||
Skyline Crew (A) |
Q. Faro/B. Van Dijk/T. Orndoff/J. Houghton/
|
|
|||
St. Ignatius Wildcat Rowing (A) |
A. Blake/M. Eyerdam/B. O'Brien/P. Nemeth/
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School (A) |
T. Kulchar/B. Lange/R. Shockley/M. Kiczenski/
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (B) |
J. Kim/W. Weaver/J. Brandt/A. Reckless
|
|
|||
Skyline Crew (B) |
M. Joseph/S. Teodoru/J. Portz/Z. Goedert
|
|
|||
29 | Womens HS Junior 4+ | 23 |
|||
Anthony Wayne High School Crew Club (A) |
M. Conway/e. conway/M. Bahr/C. Pawliski/C. Osborne (Cox)/
|
|
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club (A) |
|
||||
Culver Academies (A) |
P. Frank/L. Weatherby/J. Smith/C. Cowell/E. Strati (Cox)
|
|
|||
Forest Hills Central High School (A) |
Z. Niswonger/H. hall-petry/L. Dykehouse/C. Kuiper/E. Dixon (Cox)/
|
|
|||
Fox Chapel Crew, Inc. (A) |
|
||||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (A) |
M. Gilpin/Y. Steinhaeusser/H. Foreman/E. Wickham/A. Saam (Cox)/
|
|
|||
Loyola Academy Rowing Association (A) |
A. Hanlon/B. Morgan/E. Rodriguez/C. Darcy/A. Licudine (Cox)/
|
|
|||
Mt. Lebanon High School Crew Club (A) |
M. Ricci/A. vendredi/A. Tzaneva/o. overmoyer/J. Kelly (Cox)
|
|
|||
New Trier High School Rowing (A) |
A. Meltzer/M. Mandell/C. Figueredo/G. Cucco/E. Palatnik (Cox)/
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
|
||||
Notre Dame Academy Crew (A) |
K. McCarthy/v. peacock/C. Tipping/K. Kurtz/A. Meiers (Cox)/
|
|
|||
Parkersburg High School (A) |
D. Daniels/M. Grimm/K. Hawes/R. Yocum/S. Sisson (Cox)/
|
|
|||
Parkersburg South HS Crew (A) |
K. Wilson/N. Agiga/S. Smith/K. Sees/M. Wiseman (Cox)/
|
|
|||
Pine-Richland Crew (A) |
K. Rocher/D. Deley/C. Falcone/M. Scullion/C. McGee (Cox)/
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
C. Hesseltine/E. Newman/L. Pesheck/E. Peterson/C. Riegger (Cox)
|
|
|||
Riverview Community High School (A) |
N. Smith/A. Karl/A. Salas/M. Draves/R. Incillo (Cox)
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
S. Benham/S. Van'tVoort/K. Brower/M. Marvin/R. Featherston (Cox)/
|
|
|||
Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. (A) |
A. Bawoll/E. Lopez/A. KORABIK/J. Latham/O. Gaweda (Cox)/
|
|
|||
Saint Joseph Academy (A) |
K. Jamieson/J. Herrel/S. Johanek/A. Rieman/M. Schoenherr (Cox)/
|
|
|||
Shaker Heights High School Crew (A) |
M. Hofstetter/L. Schulte-Lawrence/K. Richardson/E. Wollman/N. Kennedy (Cox)/
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew (A) |
A. Bodie/A. Beale/C. Young/S. Byers/A. Studtmann (Cox)
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School (A) |
C. Sutka/A. Edwards/N. Fillie/E. Raupp/S. Pappas (Cox)/
|
|
|||
Upper Arlington Crew, Inc. (A) |
L. Shi/A. Sturtz/E. Reed/A. Yami/C. Bair (Cox)/
|
|
|||
30 | Mens HS Junior 4+ | 28 |
|||
Allderdice High School Crew Team (A) |
T. Pellegrini/N. Dickey/A. Cummings/T. Kerr/B. Molin (Cox)
|
|
|||
Anthony Wayne High School Crew Club (A) |
G. King/E. Kania/C. Despoth/A. Puppos/J. Smith (Cox)
|
|
|||
Central Catholic Rowing Club/Central Catholic High School (A) |
A. Iannucci/M. Walz/S. Estes/E. Peters/E. Mossing (Cox)
|
|
|||
Cranbrook Kingswood Crew Club (A) |
|
||||
Forest Hills Central High School (A) |
D. Cooper/J. Pynnonen/J. Reminga/C. Sherard/h. azeem (Cox)/
|
|
|||
Fox Chapel Crew, Inc. (A) |
|
||||
Gibraltar Carlson High School (A) |
J. Cantu/B. Norrix/J. ROPPEL/C. Mosher/A. Conroy (Cox)
|
|
|||
Grosse Ile Rowing Club - Grosse Ile H.S. (A) |
|
||||
Harmar Rowing Club/Marietta High School Crew (A) |
C. Bargeloh/L. Danford/E. Derkes/M. Blauser/C. Billingsley (Cox)
|
|
|||
Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (A) |
J. Kozicz/B. Patterson/P. Schaldenbrand/A. Adam/A. Zhang (Cox)/
|
|
|||
Mt. Lebanon High School Crew Club (A) |
S. Rogan/M. Smith/C. Mickey/L. Jackovic/M. Overmoyer (Cox)
|
|
|||
New Trier High School Rowing (A) |
J. Rodriguez/S. Pavlovski/J. Dillon/W. Kupets/T. Brittingham (Cox)/
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
G. Brkovich/R. Lin/T. Appleton/A. Leddon/B. Hitson (Cox)
|
|
|||
Northville Rowing Club (A) |
K. Westfall/G. Armstrong/S. Wang/D. Rice/J. Garrity (Cox)
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
J. Blazevic/W. Saunders/E. McKeen/D. STRATION/B. Buckley (Cox)/
|
|
|||
Parkersburg South HS Crew (A) |
G. Fink/L. Burton/D. Chapman/Z. Goddard/J. Poling (Cox)/
|
|
|||
Pine-Richland Crew (A) |
M. Coholich/S. Fowkes/M. Khalifa/E. Geissler/C. Cromer (Cox)/
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
M. Ferraro/G. DePriest/G. Roy/A. Yang/J. Hoang (Cox)
|
|
|||
Riverview Community High School (A) |
M. Floyd/R. Rausch/K. Taylor/J. Peters/J. Chico (Cox)/
|
|
|||
Rockford Crew (A) |
J. Christy/E. Babcock/J. Anderson/A. Kovacs/S. Doletzky (Cox)/
|
|
|||
Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. (A) |
L. Lyles/N. Zirpolo/H. DeWitt/N. Gillespie/A. Navarro (Cox)/
|
|
|||
Shaker Heights High School Crew (A) |
P. Zagara/X. Aniton/W. Landow/J. Hunter/Z. Hofstetter (Cox)/
|
|
|||
St. Edward High School (A) |
C. Sekerak/C. Fijalkovich/A. Marett/D. Hooper/C. Bartsche (Cox)/
|
|
|||
St. Francis de Sales High School and Parents Association (LLC) (A) |
J. Egnace/J. Payden/B. Geordt/D. Reinhard/M. Digby (Cox)
|
|
|||
St. Ignatius Wildcat Rowing (A) |
K. Patton/L. Walsh/N. Apostolakis/A. Yavornitzky/J. Rochester (Cox)/
|
|
|||
Theodore Roosevelt High School (A) |
J. Charette/J. Broge/A. Ayers/D. Simmons/D. Neal (Cox)/
|
|
|||
Upper Arlington Crew, Inc. (A) |
R. Overcash/V. Winstein/D. McCarty/N. Poling/S. Garrett (Cox)/
|
|
|||
Upper St. Clair Rowing Association (A) |
B. Boettger/J. Stout/A. Rai/S. Wagner/T. Clark (Cox)/
|
|
|||
31 | Womens HS Ltwt 8+ | 5 |
|||
32 | Mens HS Ltwt 8+ | 7 |
|||
33 | Womens HS 3rd 8+ | 4 |
|||
34 | Mens HS 3rd 8+ | 10 |
|||
35 | Womens HS 2nd 8+ | 9 |
|||
36 | Mens HS 2nd 8+ | 11 |
|||
37 | Womens HS Varsity 8+ | 17 |
|||
38 | Mens HS Varsity 8+ | 17 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change