Covered Bridge Regatta
- Apr 12, 2014 To Apr 13, 2014
- sprint
- Dexter Lake, 15 miles SE of Eugene, OR
- Eugene, OR (USA)
- Hosted By: Oregon Association of Rowers
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, April 12, 2014 | |||||
break | SATURDAY | ||||
1 | 7:30 AM | Mens Jr 1x | 21 |
||
Ashland Rowing Club (A) |
G. Baxter
|
|
|||
Eugene Rowing Club (A) |
N. Dreiling
|
|
|||
Humboldt Bay Rowing Association (A) |
B. Jordan
|
|
|||
Junipero Serra High School (A) |
G. Boyd-Goodrich
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
G. Lutz
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
Q. Gardner
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (A) |
D. Nikolov
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
J. Mahoney
|
|
|||
Southern California Scullers Club (A) |
K. Gocan
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
J. Plihal
|
|
|||
Willamette Rowing Club (A) |
E. Goffena
|
|
|||
Ashland Rowing Club (B) |
I. Carrier
|
|
|||
Eugene Rowing Club (B) |
A. Kosek
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (B) |
S. Schelonka
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (B) |
N. Montz
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (B) |
s. krappe
|
|
|||
Southern California Scullers Club (B) |
E. Smith
|
|
|||
Ashland Rowing Club (C) |
S. Hills
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (C) |
N. Solis
|
|
|||
Southern California Scullers Club (C) |
R. Gocan
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (D) |
M. Tevis
|
|
|||
2 | Womens Jr 1x | 14 |
|||
Humboldt Bay Rowing Association (A) |
L. Judevine
|
|
|||
North Bay Rowing Club (A) |
K. Galten
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
C. Farrell
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (A) |
M. Coseo
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
I. Krappe
|
|
|||
Southern California Scullers Club (A) |
J. McGill
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
K. Heffernan
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (B) |
M. Montgomery
|
|
|||
Southern California Scullers Club (B) |
A. Warwick
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (C) |
C. Dupre
|
|
|||
Southern California Scullers Club (C) |
L. Pelzer
|
|
|||
Southern California Scullers Club (D) |
D. Vos
|
|
|||
Southern California Scullers Club (E) |
K. Kerst
|
|
|||
Southern California Scullers Club (F) |
K. Power
|
|
|||
3 | Womens Collegiate Varsity DI DII 8+ | 7 |
|||
4 | Womens Masters 1x | 11 |
|||
Ashland Rowing Club (A) |
M. Burton
|
34.2 (64)
|
|||
Humboldt Bay Rowing Association (A) |
L. Miller
|
16.9 (53)
|
|||
Oregon Association of Rowers (A) |
L. Baker
|
5.6 (42)
|
|||
Palo Alto Rowing Club (A) |
J. Pendleton
|
27.2 (60)
|
|||
Portland State Crew (A) |
S. Deal
|
0.0 (21)
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
R. Jones
|
13.2 (50)
|
|||
Station L Rowing Club (A) |
L. Walker
|
0.0 (26)
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
K. Goforth
|
21.0 (56)
|
|||
Willamette Rowing Club (A) |
B. Kronick
|
19.6 (55)
|
|||
Ashland Rowing Club (B) |
T. Martinez
|
34.2 (64)
|
|||
Oregon Association of Rowers (B) |
S. Keller
|
32.4 (63)
|
|||
5 | Mens Masters 2x | 15 |
|||
Ashland Rowing Club (A) |
D. Borgias/E. Glatte
|
14.6 (53)
|
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
K. MyKing/P. Wensley
|
14.6 (53)
|
|||
Humboldt Bay Rowing Association (A) |
P. Daggett/S. Dunham
|
18.2 (56)
|
|||
North Bay Rowing Club (A) |
S. Messner/P. Lichy
|
20.8 (58)
|
|||
Oregon Association of Rowers (A) |
B. Andresen/D. Horton
|
19.4 (57)
|
|||
Portland Rowing Club (A) |
R. Genske/D. Robbins
|
28.0 (63)
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
B. Phillips/J. Wachtel
|
16.9 (55)
|
|||
Seattle University (A) |
D. Connor-Boyle/J. Sell
|
0.0 (21)
|
|||
Station L Rowing Club (A) |
A. Glasfeld/G. Wespi
|
16.9 (55)
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
26.5 (62)
|
||||
Willamette Rowing Club (A) |
C. Wood/S. Smith
|
26.5 (62)
|
|||
Oregon Association of Rowers (B) |
R. Remmers/R. Thompson
|
7.0 (45)
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (B) |
r. vale/H. Vale
|
4.9 (42)
|
|||
Vashon Island Rowing Club (B) |
9.5 (48)
|
||||
Willamette Rowing Club (B) |
C. Otis/L. Ruedas
|
18.2 (56)
|
|||
6 | Mens Jr Novice 4+ | 15 |
|||
7 | Womens Collegiate JV 8+ | 5 |
|||
8 | Mens Collegiate Varsity 8+ | 6 |
|||
9 | Womens Collegiate Varsity D3 club 8+ | 3 |
|||
10 | Womens Jr Novice 4+ | 14 |
|||
Bainbridge Island Rowing (A) |
J. Sordello/k. larsen/J. Fradkin/M. Philip/S. Bodlovich (Cox)
|
|
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
|
||||
Eugene Rowing Club (A) |
A. Trox/E. Hooft Toomey/E. Carroll/E. Gray/A. Conover (Cox)
|
|
|||
Humboldt Bay Rowing Association (A) |
C. Ammon/T. Rael/J. Knight/T. Finamore/A. Kupanoak (Cox)
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
M. Thomas/A. Fu/K. Thomas/A. Garrison/S. VanEaton (Cox)
|
|
|||
North Bay Rowing Club (A) |
M. Cline/N. Kinmont/S. Wakerlin/H. Holberton/K. Svinth (Cox)
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
G. Arnis/m. anderson/E. Parten/S. Saliba/C. Bushnell (Cox)
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
R. Bergman/A. Atkeson/C. Huo/l. chambers/z. dimarumba (Cox)
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
|
||||
Bainbridge Island Rowing (B) |
J. Gray/e. mattes/A. Clarke/I. Taylor/S. Bodlovich (Cox)
|
|
|||
Eugene Rowing Club (B) |
H. Montgomery/M. King/M. De Martin/S. Trotter/E. Paulson (Cox)
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (B) |
R. Rise/M. Henderson/S. May-Varas/S. Weidlich/M. Miller (Cox)
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (B) |
a. gabo/L. Thompson/M. Cope/A. Lukens/l. kainber (Cox)
|
|
|||
Bainbridge Island Rowing (C) |
T. Petersen/F. Morgan/C. Thomas/E. Townsend/G. Purdy (Cox)
|
|
|||
11 | Womens Collegiate Novice 4+ | 13 |
|||
12 | Mens Collegiate Novice 4+ | 8 |
|||
13 | Womens Masters 4+ | 18 |
|||
break | 11:40 AM | Lunch | |||
14 | 12:30 PM | Mens Collegiate Varsity 4+ | 12 |
||
15 | Womens Collegiate Varsity 4+ | 9 |
|||
16 | Womens Collegiate JV 4+ | 7 |
|||
17 | Mens Masters 4+ | 12 |
|||
18 | Mens Jr Novice 4x+ | 13 |
|||
Ashland Rowing Club (A) |
|
||||
Bainbridge Island Rowing (A) |
A. Balfour/a. kruse/L. Da Silva/C. Bailey/J. Kapel (Cox)
|
|
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
J. Schmidt/N. McCune/C. Drangsholt/H. Davis/E. Treece (Cox)
|
|
|||
Eugene Rowing Club (A) |
Y. Foss/T. Bunce/R. Pearson/O. Daniell/Z. Hoff (Cox)
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
D. Kim/Z. Fried/T. Kelly/T. Griffith/L. Rower (Cox)
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
M. Chappell/R. Blue/C. Kirby/j. sawyer/M. Cope (Cox)
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (A) |
G. Palmer/S. Griffin/A. Grayzel/A. Vassallo/I. Krachev (Cox)
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
J. Posthauser/D. Ebert/T. Bonham/T. Dornik/z. dimarumba (Cox)
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
|
||||
Ashland Rowing Club (B) |
|
||||
Lake Oswego Community Rowing (B) |
K. Hamersly/R. Al-Mulla/S. Chang/S. Kuniholm/D. Kim (Cox)
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (B) |
S. vogan/K. Thompson/K. Johnson/z. maxwell/C. Bushnell (Cox)
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (B) |
E. David/I. Aweaka/S. ROwer4/R. Hong/R. Gomez (Cox)
|
|
|||
19 | Womens Jr JV 2x | 22 |
|||
Ashland Rowing Club (A) |
|
||||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
C. Batte/K. Burks
|
|
|||
Humboldt Bay Rowing Association (A) |
L. Judevine/D. Ferguson
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
S. Liu/k. Alness
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
R. Dalthorp/R. Campbell
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (A) |
E. Kloeppel/L. Burke
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
M. Phan/L. Hayashigatani
|
|
|||
Southern California Scullers Club (A) |
K. Kerst/L. Pelzer
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
|
||||
Ashland Rowing Club (B) |
|
||||
Commencement Bay Rowing Club (B) |
M. Wanner/H. Andersen
|
|
|||
Humboldt Bay Rowing Association (B) |
J. Fredell/J. Knight
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (B) |
R. Minor/C. Farrell
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (B) |
C. Scannell/M. Chee
|
|
|||
Southern California Scullers Club (B) |
D. Vos/K. Power
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (B) |
|
||||
Ashland Rowing Club (C) |
|
||||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (C) |
m. anderson/E. Parten
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (C) |
R. Bergman/A. Atkeson
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (C) |
|
||||
Ashland Rowing Club (D) |
|
||||
Redwood Scullers/PACJC (D) |
N. Cooper/H. Bonham
|
|
|||
20 | Womens Collegiate Novice 8+ | 6 |
|||
21 | Mens Collegiate Novice 8+ | 4 |
|||
22 | Mens Jr Varsity 4x | 16 |
|||
Ashland Rowing Club (A) |
|
||||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
T. Russell/M. Russell/B. Slack/T. Martin
|
|
|||
Humboldt Bay Rowing Association (A) |
J. Ulansey/J. Wilson/B. Jordan/K. Edwards
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
P. Susak/S. Schelonka/N. Redinbo/L. Beltran Laborde
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
K. Darling/E. Nemeth/J. Cutlip/J. Katz
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (A) |
M. Lewinsohn/D. Nikolov/S. Schreiner/V. Kerefeyski
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
N. Solis/s. krappe/M. Tevis/A. MacMillen
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
|
||||
Humboldt Bay Rowing Association (B) |
K. Hamilton Gentry/H. Penalosa/I. Murphy/N. Lammers
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (B) |
C. Levin/G. Irving/J. Wilson/A. Fu
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (B) |
R. Eger/F. Parker/K. Eger/E. Radvila
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (B) |
G. Palmer/I. Krachev/T. Bradov/A. Vassallo
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (B) |
J. Mahoney/M. Cyrus/C. Jarrett/J. Posthauser
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (B) |
|
||||
Redwood Scullers/PACJC (C) |
J. Posthauer/A. Bergman/C. Ryland/B. YOUNG
|
|
|||
Eugene Rowing Club (D) |
D. Henning/B. Miller/C. Doe/C. Warne
|
|
|||
23 | Womens Jr Varsity 2x | 16 |
|||
Ashland Rowing Club (A) |
|
||||
Humboldt Bay Rowing Association (A) |
A. Morettini/M. Martinelli
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
D. Oppenheimer/S. Spackman
|
|
|||
North Bay Rowing Club (A) |
D. DeBois/S. Lamos
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
O. Tanasse/S. Inglin
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (A) |
J. Whalan/C. Whelan
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
I. Krappe/S. Subbanna
|
|
|||
Southern California Scullers Club (A) |
J. McGill/A. Warwick
|
|
|||
Upper Natoma Rowing Club (A) |
L. Jesse/A. Lee
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
|
||||
Ashland Rowing Club (B) |
|
||||
Humboldt Bay Rowing Association (B) |
A. Stefanakis/H. Belton
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (B) |
A. Michel/M. Barillari
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (B) |
M. Coseo/M. Montgomery
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (B) |
K. Yancey/J. Phan
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (C) |
D. Petrova/C. Dupre
|
|
|||
24 | Mixed Masters 8+ | 15 |
|||
25 | Womens Jr Novice 8+ | 6 |
|||
26 | Mens Jr JV 4+ | 13 |
|||
Bainbridge Island Rowing (A) |
T. Maine/C. Magrini/Z. Langford/E. Bloom/N. Johnson (Cox)
|
|
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
|
||||
Humboldt Bay Rowing Association (A) |
B. Jordan/I. Medley/A. Kupanoak/H. Penalosa/A. Morettini (Cox)
|
|
|||
Junipero Serra High School (A) |
M. Bruton/J. Howatt/S. Talmadge-Hall/J. Bracco/T. Kish (Cox)
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
H. Armstrong/A. Fu/A. Rise/G. Lutz/T. Miller (Cox)
|
|
|||
North Bay Rowing Club (A) |
L. Wheaton/N. Johnston/A. Sides/E. Thompson/Z. Majumdar (Cox)
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
A. Schwartz/A. Thrift/R. Hong/B. YOUNG/B. Foster (Cox)
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
|
||||
Bainbridge Island Rowing (B) |
J. Najarian/A. Christiansen/P. Isenman/K. Madsen/K. Carlson (Cox)
|
|
|||
Commencement Bay Rowing Club (B) |
C. Drangsholt/J. Martin/B. Slack/S. Ernst/M. McEntee (Cox)
|
|
|||
Junipero Serra High School (B) |
R. Lowenstein/J. SANDERS/K. Ponty/A. Kost/B. Walsh (Cox)
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (B) |
H. Adams/Z. Purtzer/W. Kordich/H. Groves/B. Larkin (Cox)
|
|
|||
Bainbridge Island Rowing (C) |
N. Tolley/M. Spray/T. Al-Kazily/H. Lant/K. ALPAUGH (Cox)
|
|
|||
27 | Mens Jr Varsity 4+ | 12 |
|||
28 | Womens Jr JV 8+ | 5 |
|||
29 | Womens Jr Varsity 8+ | 6 |
|||
30 | Womens Masters 2x | 17 |
|||
Ashland Rowing Club (A) |
J. Cope/B. Wessler
|
29.6 (64)
|
|||
East Bay Rowing Club (A) |
1.1 (34)
|
||||
Humboldt Bay Rowing Association (A) |
E. Carlson/M. Lathan
|
16.9 (55)
|
|||
Composite: Los Gatos, Palo Alto (A) |
J. Pendleton/A. Williams
|
31.2 (65)
|
|||
Martha's Moms Rowing Club (A) |
N. Andreadis/M. Berg
|
31.2 (65)
|
|||
Oregon Association of Rowers (A) |
R. Thompson/L. Baker
|
4.9 (42)
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
K. Brubaker/R. Jones
|
10.5 (49)
|
|||
Station L Rowing Club (A) |
23.5 (60)
|
||||
Vashon Island Rowing Club (A) |
20.8 (58)
|
||||
Willamette Rowing Club (A) |
S. Wright/E. Caffee
|
0.8 (33)
|
|||
Humboldt Bay Rowing Association (B) |
E. Campbell/M. Fisher
|
0.0 (28)
|
|||
Oregon Association of Rowers (B) |
M. McDonnell/C. Kirk
|
20.8 (58)
|
|||
Station L Rowing Club (B) |
6.2 (44)
|
||||
Vashon Island Rowing Club (B) |
26.5 (62)
|
||||
Willamette Rowing Club (B) |
B. Kronick/C. Lund
|
14.6 (53)
|
|||
Oregon Association of Rowers (C) |
K. Juhlin/S. Keller
|
28.0 (63)
|
|||
Willamette Rowing Club (C) |
A. Haight/N. Moore
|
15.8 (54)
|
|||
break | SUNDAY | ||||
31 | 7:30 AM | Mens Masters 1x (heats) | 12 |
||
Ashland Rowing Club (A) |
B. Crawford
|
44.1 (69)
|
|||
Bainbridge Island Rowing (A) |
M. Stewart
|
25.6 (59)
|
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
J. Savage
|
21.0 (56)
|
|||
Humboldt Bay Rowing Association (A) |
P. Daggett
|
27.2 (60)
|
|||
North Bay Rowing Club (A) |
N. Orrett
|
36.1 (65)
|
|||
Oregon Association of Rowers (A) |
B. Andresen
|
22.5 (57)
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
B. Phillips
|
16.9 (53)
|
|||
Station L Rowing Club (A) |
E. Halprin
|
1.6 (35)
|
|||
Willamette Rowing Club (A) |
L. Ruedas
|
18.2 (54)
|
|||
Humboldt Bay Rowing Association (B) |
S. Dunham
|
15.6 (52)
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (B) |
H. Vale
|
0.0 (24)
|
|||
Willamette Rowing Club (B) |
C. Otis
|
25.6 (59)
|
|||
32 | Mens Jr Novice 8+ | 9 |
|||
Bainbridge Island Rowing (A) |
C. O'KEEFE/W. de Rubertis/S. Musselwhite/M. Derry/K. Vander Leest/S. Ruud/C. Hayes/A. Stearns/S. Bryant (Cox)
|
|
|||
Eugene Rowing Club (A) |
A. Johnson/C. Schmittle/C. McConnell/D. Bunce/E. Kim/E. Brentmar/O. Daniell/R. Pearson/A. Schoening (Cox)
|
|
|||
Junipero Serra High School (A) |
A. Beheshti/K. Bluestone/M. Baumann/H. Robles/C. Crews/D. Hatlen/J. Kennealy/C. Carroll/K. Shum (Cox)
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
N. Hilker/E. Newman/S. Levin/Z. Fried/P. Viteri/D. Kim/T. Kelly/T. Griffith/K. Berkoff (Cox)
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
j. sawyer/R. Blue/M. Chappell/C. Kirby/n. maxwell/c. street/K. Johnson/z. maxwell/M. Cope (Cox)
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
J. Posthauser/D. Ebert/T. Bonham/T. Dornik/E. David/I. Aweeka/K. VODRAHALLI/R. Hong/z. dimarumba (Cox)
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
C. Scheer/D. Nguyen/J. Davis/B. Jeffcoat/T. Yamashita/E. Sedgemore/L. Higuera/C. Clevenger/O. Mackie (Cox)
|
|
|||
Bainbridge Island Rowing (B) |
D. Queen/J. Danielsson/C. Bailey/J. Carson, Jr/B. Hauptman/H. Shinohara/S. Liberman/J. Kapel/M. Carlson (Cox)
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (B) |
K. Hamersly/E. Dragoo/J. Morse/R. Al-Mulla/M. Lewis/A. Susak/S. Chang/S. Kuniholm/L. Rower (Cox)
|
|
|||
33 | Mens Jr JV 2x | 22 |
|||
Ashland Rowing Club (A) |
|
||||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
T. Russell/M. Russell
|
|
|||
Eugene Rowing Club (A) |
Y. Foss/R. Pearson
|
|
|||
Humboldt Bay Rowing Association (A) |
K. Hamilton Gentry/H. Penalosa
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
W. Kordich/A. Rise
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
J. Katz/R. Eger
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (A) |
A. Grayzel/S. Griffin
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
C. Jarrett/T. Hanna
|
|
|||
Southern California Scullers Club (A) |
K. Gocan/R. Gocan
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
|
||||
Ashland Rowing Club (B) |
|
||||
Eugene Rowing Club (B) |
|
||||
Junipero Serra High School (B) |
A. Kost/R. Lowenstein
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (B) |
T. Cheng/T. Miller
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (B) |
K. Eger/E. Radvila
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (B) |
C. Ryland/A. Bergman
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (B) |
|
||||
Ashland Rowing Club (C) |
|
||||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (C) |
S. vogan/K. Thompson
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (C) |
J. Posthauer/T. Bonham
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (C) |
A. Schwartz/B. YOUNG
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (D) |
K. Johnson/z. maxwell
|
|
|||
34 | Womens Jr Novice 4x+ | 10 |
|||
Ashland Rowing Club (A) |
|
||||
Bainbridge Island Rowing (A) |
R. Young/J. Greer/C. D'Amato/N. Daniels/S. Bodlovich (Cox)
|
|
|||
Humboldt Bay Rowing Association (A) |
J. Knight/T. Finamore/C. Ammon/T. Rael/A. Kupanoak (Cox)
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
G. Arnis/m. anderson/S. Saliba/E. Parten/C. Bushnell (Cox)
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
R. Bergman/A. Atkeson/l. chambers/C. Huo/z. dimarumba (Cox)
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
|
||||
Ashland Rowing Club (B) |
|
||||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (B) |
a. gabo/L. Thompson/M. Cope/A. Lukens/l. kainber (Cox)
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (B) |
N. Cooper/S. Rower1/S. Rower2/S. Rower3/R. Gomez (Cox)
|
|
|||
Ashland Rowing Club (C) |
|
||||
35 | Womens Jr JV 4+ | 10 |
|||
break | M Masters 1x FINAL (from heats) | ||||
36 | Mens Jr Varsity 2x | 19 |
|||
Ashland Rowing Club (A) |
|
||||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
N. Grimm/P. Morton
|
|
|||
Eugene Rowing Club (A) |
A. Kosek/N. Dreiling
|
|
|||
Humboldt Bay Rowing Association (A) |
J. Ulansey/K. Edwards
|
|
|||
Junipero Serra High School (A) |
M. Bruton/G. Johnson
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
P. Susak/L. Beltran Laborde
|
|
|||
North Bay Rowing Club (A) |
M. Kunzman/J. Honey
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
E. Nemeth/K. Darling
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (A) |
D. Nikolov/S. Schreiner
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
N. Solis/s. krappe
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
|
||||
Humboldt Bay Rowing Association (B) |
J. Wilson/B. Jordan
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (B) |
J. Wilson/G. Lutz
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (B) |
J. Cutlip/F. Parker
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (B) |
M. Lewinsohn/V. Kerefeyski
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (B) |
M. Tevis/M. Cyrus
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (B) |
|
||||
Redwood Scullers/PACJC (C) |
J. Mahoney/A. MacMillen
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (D) |
E. Moiseff/T. Hanna
|
|
|||
37 | Womens Jr Varsity 4x | 14 |
|||
Ashland Rowing Club (A) |
|
||||
Humboldt Bay Rowing Association (A) |
L. Judevine/D. Ferguson/M. Martinelli/A. Morettini
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
Z. Hill/D. Oppenheimer/S. Spackman/L. Frack
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
O. Tanasse/S. Inglin/A. Michel/M. Barillari
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (A) |
D. Petrova/J. Whalan/C. Whelan/C. Dupre
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
I. Krappe/K. Yancey/S. Subbanna/J. Phan
|
|
|||
Southern California Scullers Club (A) |
J. McGill/A. Warwick/K. Kerst/L. Pelzer
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
|
||||
Lake Oswego Community Rowing (B) |
M. Whitlock/E. Howie/T. Roth/S. Irving
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (B) |
R. Dalthorp/C. Farrell/R. Minor/R. Campbell
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (B) |
M. Coseo/M. Montgomery/E. Kloeppel/A. Vassallo
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (B) |
R. Bergman/A. Atkeson/C. Huo/M. Phan
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (B) |
|
||||
Redwood Scullers/PACJC (C) |
C. Scannell/M. Chee/l. chambers/L. Hayashigatani
|
|
|||
38 | Mens Masters 4x | 9 |
|||
Ashland Rowing Club (A) |
J. Lusa/r. klimek/C. Prufer/D. Hirsch
|
37.0 (70)
|
|||
Corvallis Rowing Club (A) |
35.3 (69)
|
||||
Humboldt Bay Rowing Association (A) |
P. Daggett/M. Fisher/S. Gibson/S. Dunham
|
5.1 (43)
|
|||
Oregon Association of Rowers (A) |
R. Remmers/B. Andresen/J. Juhlin/K. Jones
|
18.0 (57)
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
B. Phillips/J. Wachtel/r. vale/H. Vale
|
9.7 (49)
|
|||
Station L Rowing Club (A) |
E. Derby/J. Barrett/S. Burt/E. Halprin
|
4.5 (42)
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
15.7 (55)
|
||||
Willamette Rowing Club (A) |
J. Sweeney/S. Smith/C. Wood/M. Tippie
|
23.1 (61)
|
|||
Willamette Rowing Club (B) |
S. Cooper/L. Ruedas/S. Kerin/A. Haight
|
7.2 (46)
|
|||
39 | Womens Masters 8+ | 10 |
|||
40 | Mens Jr Varsity 8+ | 7 |
|||
Bainbridge Island Rowing (A) |
T. Musselwhite/K. Dymoke/B. Allen/G. Schulz/W. Hauptman/C. Teddy/A. Derry/C. Sander/N. Johnson (Cox)
|
|
|||
Humboldt Bay Rowing Association (A) |
J. Ulansey/K. Edwards/I. Murphy/H. Penalosa/J. Wilson/B. Jordan/K. Hamilton Gentry/N. Lammers/T. Rael (Cox)
|
|
|||
Junipero Serra High School (A) |
G. Boyd-Goodrich/G. Johnson/S. Bartlett/N. Gennaro/J. SANDERS/R. Lowenstein/A. Kost/K. Ponty/D. Jow (Cox)
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
N. Redinbo/P. Susak/S. Schelonka/L. Beltran Laborde/J. Wilson/G. Irving/C. Levin/A. Fu/B. Larkin (Cox)
|
|
|||
North Bay Rowing Club (A) |
M. Kunzman/J. Honey/R. Cardiff/M. Kuhn/L. Wheaton/B. Holm/A. Sides/N. Johnston/B. Hogin (Cox)
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
N. Solis/s. krappe/M. Tevis/J. Mahoney/M. Cyrus/E. Moiseff/A. MacMillen/T. Hanna/B. Foster (Cox)
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
|
||||
41 | Mens Jr JV 8+ | 8 |
|||
Bainbridge Island Rowing (A) |
J. Najarian/M. Greenwood/H. Lant/T. Wikstrom/W. Johnson/M. Spray/Z. Welch/A. Larsen/K. Carlson (Cox)
|
|
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
|
||||
Junipero Serra High School (A) |
G. Anagnostou/A. Davis/E. Roos/M. Chapman/S. Martin/C. Lauber/S. Robles/J. Weaver/B. Walsh (Cox)
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
C. Fu/H. Groves/H. Armstrong/J. Hart/T. Cheng/Z. Purtzer/H. Adams/T. Miller/G. Kelly (Cox)
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
K. Darling/J. Cutlip/E. Nemeth/Q. Gardner/E. Radvila/F. Parker/J. Katz/R. Eger/M. Brost (Cox)
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
C. Jarrett/C. Ryland/A. Bergman/E. David/A. Schwartz/A. Thrift/R. Hong/B. YOUNG/P. Finch (Cox)
|
|
|||
Bainbridge Island Rowing (B) |
J. Kramer/K. Dymoke/B. Allen/H. King/W. Hauptman/N. Entress/A. Derry/S. Westerhout/S. McMahon (Cox)
|
|
|||
Bainbridge Island Rowing (C) |
C. Magrini/T. Al-Kazily/D. Goon/M. Aber/H. Hung/S. Subbukumar/T. Maine/T. Al-Kazily/K. Carlson (Cox)
|
|
|||
42 | Womens Jr Varsity 4+ | 10 |
|||
43 | Mens Masters 8+ | 7 |
|||
44 | Womens Masters 4x | 10 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change