Central Youth Rowing Championships

  • May 10, 2014 To May 11, 2014
  • sprint
  • Oklahoma River
  • Oklahoma City, OK (USA)
  • Hosted By OKC Riversport
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, May 10, 2014
1 1:10 PM Mens Varsity 2x
14
    Cambridge Crew (A)
S. Ervin/R. Farrow
 
    Colorado Jr. Crew (A)
 
    Dallas Rowing Club (A)
D. Fox/V. Sands
 
    Fort Collins Rowing Association (A)
N. Schmidt/J. Creek
 
    Mile High Rowing Club (A)
O. Chase/K. Carpender
 
    OKC Riversport (A)
B. McPherson/B. McPherson
 
    Parati Competitive Rowing (A)
J. Puzz/C. Jones
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
H. Burger/C. Kennedy/
 
    Texas Rowing Center (A)
K. Conti-McKerrihan/B. Hill
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
J. Grzywacz/J. Seely
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
A. Bazley/E. Tomlanovich/
 
    Dallas Rowing Club (B)
B. Tilden/M. Salyards
 
    OKC Riversport (B)
M. Zajac/D. Vana
 
    Tulsa Youth Rowing Association (B)
C. Foley/C. Shafer
 
2 1:20 PM Mens JV 2x
11
3 1:30 PM Womens Varsity 1x
15
4 1:40 PM Mens Ltwt 4+
10
    Jesuit College Prep of Dallas (A)
L. McCormack/J. Gossett/J. Fontaine/C. Lang/C. Bibanco (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (A)
C. Doogan/M. LaRouche/J. Beebe/J. Markey/M. Lewis (Cox)/
 
    OKC Riversport (A)
G. Di Filippo/A. Nanda/J. Arlan/N. Ruggeri/M. Gutierrez (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
B. Pellowski/T. Trono/M. Lynaugh/M. de Coatpont/I. Golding (Cox)
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
E. Sack/R. Baker/S. Smith/C. Antonacci/K. Grantham (Cox)
 
    OKC Riversport (B)
C. Goyer/H. Park/E. McKinnis/D. Basile/G. Gliva (Cox)
 
    Texas Rowing Center (B)
J. Allison/S. Jagtap/K. Hastings/P. Notzon/R. Hays (Cox)
 
    Tulsa Youth Rowing Association (B)
A. Pohl/D. Hammond/G. Allan/K. Flint/C. Ferrari (Cox)
 
    OKC Riversport (C)
B. Gibbs/T. Dang/S. Alder/B. Rankin/J. Carson (Cox)
 
    OKC Riversport (D)
J. Sterns/S. Hail/E. Gutel/J. Cole/K. Langer (Cox)
 
5 1:50 PM Womens Open 2-
11
    Austin Rowing Club (A)
B. Bartholomew/A. Gibson
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
K. Mueller/C. Sarfatis
 
    Mile High Rowing Club (A)
 
    OKC Riversport (A)
M. Lange/A. Lange
 
    Parati Competitive Rowing (A)
A. Smith/L. Musial
 
    Texas Rowing Center (A)
S. Coleman/K. Conti-McKerrihan
 
    Texas Rowing Center (A)
E. Demmer/M. Kurka
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
M. Gibbons/A. Johnson
 
    Austin Rowing Club (B)
R. Ragan/S. Criswell
 
    OKC Riversport (B)
M. Knight/C. McMeekin
 
    Austin Rowing Club (C)
R. Cravey/A. David
 
6 2:10 PM Mens Novice 4x
16
    Austin Rowing Club (A)
B. Bell/S. Maguire/J. Maguire/F. Lowden
 
    Bay Area Rowing Club of Houston (A)
W. Alexander/D. Drueke/M. Richardson/R. Escalante
 
    Dallas Rowing Club (A)
J. Ursini/K. Chanin/C. Petersen/M. Robinson
 
    Mile High Rowing Club (A)
J. Kreft/P. van Leeuwen/J. Hustead/D. Brock
 
    OKC Riversport (A)
D. Schwenke/A. Parker/J. Scheuplein/G. ting
 
    Parati Competitive Rowing (A)
C. Jones/C. Rock/J. Schofield/E. Merida
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
B. Miller/R. Bird/J. Tombari/C. Wasaff/
 
    Texas Rowing Center (A)
G. Hendrix/M. Genovesi/K. Schlemmer/z. vallow
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
 
    OKC Riversport (B)
G. Olson/D. Relland/T. Shores/D. Nguyen
 
    Parati Competitive Rowing (B)
S. Koch/D. Dalpedri/K. Owens/J. Montano
 
    Rowing Club of the Woodlands (B)
C. Hayden/J. Howe/T. Kralich/G. Hartwick/
 
    Texas Rowing Center (B)
E. Kersey/M. Decker-DiLieto/S. Palmer/S. Beckett
 
    White Rock Boathouse, Inc. (B)
 
    OKC Riversport (C)
W. Stanley/C. McBride/N. Haragsim/T. Granger
 
    Texas Rowing Center (C)
T. Foster/R. Ehle/E. Prince/G. Silverman
 
7 2:20 PM Womens Novice 8+
10
    Austin Rowing Club (A)
C. Van Essen/E. Buescher/T. Nickerson/B. Seifert/N. Cravey/A. Holm/K. Reinis/S. Choat/K. Schwartzhoff (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
C. Manganello/K. Dunagan/A. Maguire/G. Edwards/C. Hogan/C. Pinker/M. Wellborn/M. Boyer/S. Corey (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (A)
C. Bigger/A. Jacob/S. Binder/L. Arnold/N. Carrese/M. Vinnik/L. Schwartz/E. Fordyce/S. Li (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
Z. McMillan/S. Smallwood/E. Wilson/E. Brenner/D. Garrett/M. Reynolds/W. Pendley-Griffin/I. Sears/P. Nguyen (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
E. Lynch/C. Castillo/G. Acosta Lane/G. Potter/M. Goulet/D. Devlyn/M. Lynch/P. Schell/M. Ayres (Cox)
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
B. Hodge/L. Haerle/N. Norman/M. Niezgoda/L. Carlson/D. Martinez/S. Miller/A. Louis/K. Abughazaleh (Cox)/
 
    Dallas United Crew, Inc. (B)
K. Holder/C. Sarfatis/T. Brown/S. Mahingo/M. Cortes/K. Stevenson/J. Viale/C. Lutz/M. Parry (Cox)
 
    OKC Riversport (B)
B. Otto/A. Brant/A. Fall/J. Johnson/H. Naylor/R. McMeekin/M. Sullivan/K. Thurlow/H. Gutierrez (Cox)
 
    Texas Rowing Center (B)
S. Hollis/G. Davis/M. Rapozo/H. Jordan/I. Harb/L. O'Donnell/I. Tomlinson/A. Davis/J. Kutnick (Cox)
 
    OKC Riversport (C)
H. Olstad/M. Wilfong/L. Lewis/M. Hudspeth/M. Ross/E. Turner/K. Keegan/G. Bartlett/S. Bailey (Cox)
 
8 2:30 PM Mens Jr B 1x
14
9 2:40 PM Womens Ltwt 2x
15
    Austin Rowing Club (A)
G. Foulkrod/B. Perry
 
    Episcopal School of Dallas (A)
E. Jenevein/C. Brennan
 
    Founders Rowing Club (A)
K. DeSantis/H. Williams
 
    Mile High Rowing Club (A)
 
    OKC Riversport (A)
X. Yousey/V. Victoria
 
    Parati Competitive Rowing (A)
M. Miller/A. Brown
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
A. Diener/E. Kylander/
 
    Texas Rowing Center (A)
A. Denis/C. Carlander
 
    The Hockaday School (A)
E. Michel/E. Winson
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
V. Nichols/H. Johannsson
 
    Ursuline Academy of Dallas (A)
P. Alexander/B. Stuart
 
    Dallas Rowing Club (B)
A. Jones/N. Joseph
 
    Episcopal School of Dallas (B)
E. Jaggers/A. Chang
 
    OKC Riversport (B)
A. Sewell/A. West
 
    Tulsa Youth Rowing Association (B)
K. Pigman/M. Nichols
 
10 2:50 PM Mens Varsity 4x
10
11 3:00 PM Mens JV 4x
9
12 3:10 PM Womens Ltwt 8+
2
13 3:20 PM Mens Novice 4+
11
14 3:30 PM Womens Novice 2x
24
15 3:40 PM Womens JV 4+
12
    Colorado Jr. Crew (A)
E. Higgins/H. Lintukorpi/M. Davis/A. Herrera/I. Reeves (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
E. Files/M. Parry/C. Miller/L. Pelfrey/S. Barry (Cox)
 
    Kansas City Rowing Club (A)
M. Hunter/S. Braly/G. Kieffer/E. Leach/C. Ford (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (A)
C. Stevens/P. Bolton/R. Fenn/M. Thomas/M. Lewis (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
R. Parks/E. Tubb/M. Anderson/J. Ciocca/H. Gutierrez (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
C. Childs/W. Hamlin/A. Schaefer/G. Scoggin/A. Odell (Cox)
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
E. Jones/M. Caldwell/L. Carlson/D. Martinez/K. Walker (Cox)
 
    Colorado Jr. Crew (B)
J. Moore/O. Pfeiffer/J. Henze/J. Roditis/E. Arnold Mages (Cox)/
 
    Dallas United Crew, Inc. (B)
S. Powers/H. Thomson/G. Gunnin/E. Fritz/K. Dudzinsky (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (B)
 
    OKC Riversport (B)
S. Theige/J. Shafer/L. Kline/M. Wilfong/S. Bailey (Cox)
 
    OKC Riversport (C)
M. Newby/B. McLaughlin/K. Bronson/M. Ruvalcaba/P. Nguyen (Cox)
 
16 3:50 PM Womens Varsity 4+
12
    Austin Rowing Club (A)
k. playfair/L. Allan/B. Bartholomew/L. Azuela/A. Palmo (Cox)
 
    Colorado Jr. Crew (A)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
K. Mueller/C. Sarfatis/A. Moore/S. Smith/L. Hansford (Cox)
 
    Fort Collins Rowing Association (A)
C. Berkner/S. Sutton/A. Bormann/E. Berkner/A. Short (Cox)
 
    Kansas City Rowing Club (A)
A. Wulff/K. Andrews/E. Braly/A. Stewart/M. Wulff (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (A)
C. Adkins/J. Thornton/J. Dobler/J. Belz/S. Li (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
K. Erickson/A. Lange/C. McMeekin/S. Ondak/A. Malzahn (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
A. Denis/K. Brewer/S. Neaves/C. Carlander/A. Naim (Cox)
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
M. Moon/C. Atik/N. Baumann/C. Hughes/K. Grantham (Cox)
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
J. Stumpf/C. Frumin/A. Pelic/B. Ruffing/C. Benitez (Cox)/
 
    Wichita Rowing Association (A)
V. Polley/T. White/B. Taylor/C. Urbanek/M. Gierhart (Cox)
 
    Texas Rowing Center (B)
S. Coleman/M. Kurka/E. Demmer/K. Conti-McKerrihan/R. Hays (Cox)
 
17 4:00 PM Mens JV 8+
6
18 4:10 PM Mens Varsity 8+
7
    Austin Rowing Club (A)
B. Peck/B. Patterson/M. Castoro/M. Grafton/D. Reinis/P. Yun/C. Lee-Wen/J. Davilla/B. Malinak (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
S. Lorio/C. Hill/J. Perreault/B. Boccara/H. Collins/S. Kornajcik/M. Laughlin/L. Venanzi/S. Barry (Cox)
 
    Jesuit College Prep of Dallas (A)
J. Merkel/J. Schwab/J. Hofmeister/C. Taylor/J. Perez/S. Todora/C. Ehring/M. Opatowsky/E. Stone (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (A)
J. Beebe/M. Grant/O. Chase/K. Carpender/I. McKenzie/J. Kreft/D. Brock/J. Markey/R. Sullan (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
M. Morlan/D. Vana/E. Wierenga/A. Eastling/J. Livingston/V. Sindhwani/A. Bormann/S. Allton/G. Gliva (Cox)
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
J. Grzywacz/J. Seely/C. Foley/G. Buchman/V. Angelini/L. Schula/A. Conn/C. McLellan/C. Ferrari (Cox)
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
C. McKinney/R. Bolt/W. Pelic/C. Williams/H. Whitzel/P. Portillo/A. Newman/T. Patterson/K. Abughazaleh (Cox)/
 
Sunday, May 11, 2014
NOTE Heats for Event #s 19 - 21 and 23 - 25
NOTE will take place on Saturday from 5 - 7pm
NOTE Heats will start @ 8am
NOTE Times listed below are for finals
19 12:00 PM Womens Varsity 2x
22
    Austin Rowing Club (A)
k. playfair/L. Allan
 
    Colorado Jr. Crew (A)
 
    Dallas Rowing Club (A)
A. Sands/C. Naidu
 
    Fort Collins Rowing Association (A)
C. Berkner/S. Sutton
 
    Founders Rowing Club (A)
T. Toudouze/C. Turner
 
    Kansas City Rowing Club (A)
E. Oury/G. Gregory
 
    Mile High Rowing Club (A)
C. Adkins/J. Belz
 
    OKC Riversport (A)
A. Lange/K. Erickson
 
    Parati Competitive Rowing (A)
A. Smith/L. Musial
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
A. Garrison/C. Riddle/
 
    The Hockaday School (A)
A. Rodriguez/M. Ratakonda
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
M. Moon/N. Baumann
 
    Ursuline Academy of Dallas (A)
K. Daude/K. King
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
M. Caldwell/A. Irwin
 
    Wichita Rowing Association (A)
T. White/V. Polley
 
    Dallas Rowing Club (B)
A. Cantu/D. Hutcheson
 
    Fort Collins Rowing Association (B)
E. Berkner/A. Bormann
 
    Founders Rowing Club (B)
L. De Loache/T. Pool
 
    OKC Riversport (B)
M. Knight/V. Victoria
 
    Tulsa Youth Rowing Association (B)
C. Atik/C. Hughes
 
    Wichita Rowing Association (B)
C. Urbanek/B. Taylor
 
    Wichita Rowing Association (C)
M. Petzold/A. Brookover
 
20 12:10 PM Womens JV 2x
13
21 12:20 PM Mens Varsity 1x
21
22 12:30 PM Womens Ltwt 4+
8
    Austin Rowing Club (A)
R. Cravey/A. David/G. Foulkrod/B. Perry/A. Palmo (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
E. Sockwell/E. Fritz/G. Gunnin/M. Wellborn/K. Dudzinsky (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (A)
R. Fenn/E. Hart/L. Schwartz/E. Fordyce/M. Lewis (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
X. Yousey/V. Victoria/A. Sewell/A. West/K. Dennehy (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
L. Whitsell/L. Newton/S. Amstutz/M. Rao/A. Naim (Cox)
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
H. Johannsson/K. Pigman/V. Nichols/M. Nichols/K. Grantham (Cox)
 
    OKC Riversport (B)
M. Epps/M. O'Brien/A. Malzahn/M. Nolan/H. Gutierrez (Cox)
 
    Texas Rowing Center (B)
S. Seaberg/M. Caldwell/S. Luck/K. Eimer/R. Hays (Cox)
 
23 12:40 PM Mens Open 2-
12
    Austin Rowing Club (A)
J. Grace/D. Reinis
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
B. Boccara/S. Lorio
 
    Mile High Rowing Club (A)
M. Grant/I. McKenzie
 
    OKC Riversport (A)
E. Wierenga/S. Allton
 
    Texas Rowing Center (A)
K. Conti-McKerrihan/B. Hill
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
J. Grzywacz/J. Seely
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
C. McKinney/R. Bolt/
 
    OKC Riversport (B)
A. Bormann/D. Vana
 
    Texas Rowing Center (B)
M. Lynaugh/M. de Coatpont
 
    OKC Riversport (C)
B. McPherson/J. Livingston
 
    White Rock Boathouse, Inc. (C)
H. Whitzel/P. Portillo/
 
    White Rock Boathouse, Inc. (D)
A. Newman/T. Patterson
 
24 12:50 PM Womens Novice 4x
15
25 1:00 PM Mens Novice 8+
8
26 1:10 PM Womens Jr B 1x
18
    Austin Rowing Club (A)
B. Perry
 
    Cambridge Crew (A)
M. Frattaroli
 
    Colorado Jr. Crew (A)
M. Davis/
 
    Episcopal School of Dallas (A)
E. Jaggers
 
    Founders Rowing Club (A)
T. Toudouze
 
    Mile High Rowing Club (A)
C. Bigger
 
    OKC Riversport (A)
I. Sears
 
    Parati Competitive Rowing (A)
A. Shellum
 
    Texas Rowing Center (A)
S. Amstutz
 
    The Hockaday School (A)
F. Henderson
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
Z. Latham
 
    Austin Rowing Club (B)
M. Gianakopoulos
 
    Founders Rowing Club (B)
E. Royal
 
    OKC Riversport (B)
S. Bailey
 
    Texas Rowing Center (B)
M. Caldwell
 
    OKC Riversport (C)
E. Turner
 
    Texas Rowing Center (C)
M. Ayres
 
    OKC Riversport (D)
M. Sullivan
 
27 1:20 PM Mens Ltwt 2x
17
    Austin Rowing Club (A)
J. Davilla/B. Peck
 
    Dallas Rowing Club (A)
W. Brewer/B. Fineberg
 
    Fort Collins Rowing Association (A)
J. Juhl/A. Reese
 
    Mile High Rowing Club (A)
C. Doogan/M. LaRouche
 
    OKC Riversport (A)
E. McKinnis/B. Rankin
 
    Parati Competitive Rowing (A)
E. Hoster/T. Raymond
 
    Texas Rowing Center (A)
B. Pellowski/T. Trono
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
R. Baker/E. Sack
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
A. Newman/J. Clifford/
 
    Wichita Rowing Association (A)
J. Dutton/E. Aldrich
 
    Mile High Rowing Club (B)
J. Beebe/J. Markey
 
    OKC Riversport (B)
J. Sterns/S. Hail
 
    Rowing Club of the Woodlands (B)
C. Hayden/G. Hartwick/
 
    Texas Rowing Center (B)
P. Notzon/S. Jagtap
 
    Tulsa Youth Rowing Association (B)
S. Smith/A. Pohl
 
    Rowing Club of the Woodlands (C)
J. Howe/M. Tillman/
 
    Tulsa Youth Rowing Association (C)
C. Antonacci/D. Hammond
 
28 1:30 PM Womens Varsity 4x
12
29 1:40 PM Womens JV 4x
10
30 1:50 PM Mens Ltwt 8+
5
31 2:00 PM Womens Novice 4+
16
32 2:10 PM Mens Novice 2x
24
    Austin Rowing Club (A)
S. Maguire/B. Bell
 
    Bay Area Rowing Club of Houston (A)
M. Richardson/W. Alexander
 
    Dallas Rowing Club (A)
J. Ursini/M. Robinson
 
    Episcopal School of Dallas (A)
L. Smith/N. Gies
 
    Mile High Rowing Club (A)
J. Hustead/P. van Leeuwen
 
    OKC Riversport (A)
M. Stroud/G. ting
 
    Parati Competitive Rowing (A)
J. Schofield/C. Rock
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
R. Bird/J. Tombari/
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
A. Kolb/I. Kazmierczak
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
 
    Wichita Rowing Association (A)
B. Combs/J. Mathews/
 
    Austin Rowing Club (B)
F. Lowden/J. Maguire
 
    Bay Area Rowing Club of Houston (B)
R. Escalante/D. Drueke
 
    Dallas Rowing Club (B)
C. Petersen/C. Flynn
 
    OKC Riversport (B)
D. Schwenke/D. Nguyen
 
    Parati Competitive Rowing (B)
S. Koch/D. Dalpedri
 
    Rowing Club of the Woodlands (B)
C. Kennedy/Z. Vanbiber/
 
    Tulsa Youth Rowing Association (B)
S. Shine/T. Hamburger
 
    White Rock Boathouse, Inc. (B)
 
    Parati Competitive Rowing (C)
E. Merida/C. Jones
 
    Rowing Club of the Woodlands (C)
B. Miller/C. Wasaff/
 
    Tulsa Youth Rowing Association (C)
D. Arnold/J. Steiner
 
    White Rock Boathouse, Inc. (C)
 
    Parati Competitive Rowing (F)
R. Marlow/C. Bufton
 
33 2:30 PM Mens JV 4+
12
34 2:40 PM Mens Varsity 4+
13
    Austin Rowing Club (A)
C. Lee-Wen/M. Grafton/M. Castoro/P. Yun/S. Mintz (Cox)
 
    Colorado Jr. Crew (A)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
S. Lorio/C. Hill/J. Perreault/B. Boccara/K. Dudzinsky (Cox)
 
    Fort Collins Rowing Association (A)
J. Creek/N. Schmidt/F. Quinlan/J. Juhl/A. Short (Cox)
 
    Jesuit College Prep of Dallas (A)
J. Merkel/J. Schwab/J. Hofmeister/C. Taylor/E. Stone (Cox)
 
    Kansas City Rowing Club (A)
K. Savage/P. Doyle/J. Wendt/K. Dang/G. Gregory (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (A)
O. Chase/K. Carpender/I. McKenzie/M. Grant/R. Sullan (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
E. Wierenga/D. Vana/A. Bormann/S. Allton/G. Gliva (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
K. Conti-McKerrihan/B. Hill/P. Dunham/J. Stover/I. Golding (Cox)
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
J. Grzywacz/J. Seely/G. Buchman/C. McLellan/E. Sack (Cox)
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
C. McKinney/C. Williams/W. Pelic/R. Bolt/K. Abughazaleh (Cox)/
 
    Jesuit College Prep of Dallas (B)
N. Whittemore/J. Perez/S. Todora/A. Mortberg/C. Bibanco (Cox)
 
    OKC Riversport (B)
M. Morlan/A. Eastling/J. Livingston/V. Sindhwani/M. Gutierrez (Cox)
 
35 2:50 PM Womens JV 8+
5
    Austin Rowing Club (A)
R. Cravey/G. Foulkrod/M. Gianakopoulos/A. David/B. Perry/D. Diaz/S. Stephanos/M. Shook/B. Malinak (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
E. Files/M. Parry/C. Miller/L. Pelfrey/S. Powers/H. Thomson/E. Sockwell/E. Fritz/S. Barry (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (A)
C. Stevens/P. Bolton/S. Binder/L. Arnold/K. Schlegel/N. Carrese/M. Thomas/M. Vinnik/S. Li (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
R. Parks/E. Tubb/A. Sewell/M. Anderson/D. Garrett/M. Knight/M. O'Brien/A. West/K. Dennehy (Cox)
 
    OKC Riversport (B)
L. Kline/M. Wilfong/K. Bronson/J. Shafer/B. McLaughlin/M. Newby/M. Nolan/M. Ruvalcaba/K. Dennehy (Cox)
 
36 3:00 PM Womens Varsity 8+
7
    Austin Rowing Club (A)
k. playfair/L. Allan/S. Criswell/A. Gibson/B. Bartholomew/G. Malerba/L. Azuela/R. Ragan/A. Palmo (Cox)
 
    Colorado Jr. Crew (A)
C. Monette/E. Yager/M. Anderberg/S. Strugar/M. Davis/H. Lintukorpi/E. Higgins/A. Herrera/I. Reeves (Cox)/
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
K. Mueller/O. Osbourn/S. Smith/S. Peters/L. Blonien/C. Sarfatis/S. Patton/A. Moore/L. Hansford (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (A)
C. Adkins/J. Thornton/J. Dobler/J. Belz/R. Passas/A. Jacob/C. Bigger/E. Hart/M. Lewis (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
K. Erickson/J. Ciocca/C. McMeekin/S. Ondak/M. Lange/A. Lange/X. Yousey/V. Victoria/A. Malzahn (Cox)
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
M. Moon/C. Atik/N. Baumann/M. Nichols/V. Nichols/H. Johannsson/C. Hughes/K. Pigman/K. Grantham (Cox)
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
J. Stumpf/C. Frumin/A. Pelic/B. Ruffing/A. Rosario/A. Zotos/A. Irwin/S. Wright/C. Benitez (Cox)/
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change