USRowing NW Regional Masters Championship

  • Hosted By: USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, June 23, 2006
1 Mixed C 4x
6
10 Womens C Light 1x
3
    Lake Union Crew
J. Rogers
 
    Lincoln Park Boat Club
F. Tuite
 
    Pocock Rowing Center
D. Klein
 
11 Womens E 4x
8
12 Womens F+ 4x
1
13 Mens A+ Light 2-
0
14 Mens E+ Light 1x
4
15 Womens A+ Novice 4+
7
    Ashland Rowing Club (A)
J. Notrica/B. Tennant/B. West/T. Achurra/B. Hoffman (Cox)
14.6 (53)
    Lake Union Crew (A)
B. Alexander/J. Miller/M. Hullar/A. Tousignant/D. Hollo (Cox)
1.7 (36)
    Oregon Association of Rowers (A)
E. Dury/J. Redner/L. Bee-Wilson/K. Poole/R. Marcy (Cox)
4.2 (41)
    Vancouver Rowing Club (A)
Y. Myers/M. Symonds/J. Martin/J. Tedham/R. McDaniel (Cox)
2.6 (38)
    Lake Union Crew (B)
J. Albright/J. Marsters/B. Terrell/J. Langmann/M. Cronin (Cox)
3.1 (39)
    Vancouver Rowing Club (B)
E. Hoess/J. Lanthier/G. Davidson/K. Andrews/J. Reid (Cox)
0.1 (29)
    Lake Union Crew (C)
K. Mracek/M. Thayer/B. Read/H. Richter/S. Tenn (Cox)
3.1 (39)
16 Mens E 4+
10
    Ancient Mariners Rowing Club (A)
B. Lamka/K. Sjoblom/J. McLaughlin/C. Costigan/D. Wright-Lonheim (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
J. Frohnmayer/R. Nauman/T. Taylor/J. Dobis/C. Tokuda (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
V. Di Sciullo/R. Love/J. Seabrook/T. Dreiling/M. Cronin (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
F. Rinaldi/V. Aron/J. Schafer/L. Dwyer/F. Loutas (Cox)
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
S. Johnston/G. Walker/R. Lowe/D. Hansen/M. Toyama (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Jones/R. Bergdahl/T. Lasseter/R. Leibner/S. Cox (Cox)
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
B. Horsley/J. Hauser/S. Haworth/B. Stewart/C. O'Brien (Cox)
 
    Victoria City Rowing Club (A)
N. Paul/H. Stoffelsma/T. Lathrop/D. Harrison/J. Peter (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
S. Brown/C. Johnson/J. Rudoff/I. Townsend/J. Byrd (Cox)
 
    Vashon Island Rowing Club (B)
J. Janetty/S. Engelhard/J. Hoyt/G. Schoch/N. Maxwell (Cox)
 
17 Mixed B 4x
1
18 Mens A+ Novice 1x
7
19 Mens AA-A 2x
4
2 Womens A+ Light 2-
2
20 Womens C 8+
13
21 Mens C 2x
5
22 Mens AA-A 8+
6
    Everett Rowing Association (A)
A. Erickson/C. McKenna/A. Mazick/B. Tweedy/D. Morken/A. Haack/P. Secor/C. Seal/M. Welly (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
J. Moore/T. Hubert/M. Miksis/A. Jones/M. Heyn/S. Kong/J. Forssen/H. Kwong/L. Emrich (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
E. Jacobs/J. Proctor/C. Russell/J. Tynan/J. Brooks/T. Lawver/M. Rucier/A. Reese/A. Day (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Marshall/J. Planke/I. Adams/W. Krause/S. Wheeler/C. Kenaley/C. Hoffman/P. Hoffmeister/T. Ultican (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
G. Senft/T. Kruspe/M. Samson/J. Nugent/T. Howes/B. Wager/B. Ellis-Perry/D. Pankrath/J. Shum (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
B. Appleyard/S. Hundtofte/C. Henderson/S. Cooper/R. Ordell/S. Wlodarczyk/D. Rogge/J. Meyerhoff/H. Fenner (Cox)
 
23 Womens A 2x
11
    Deep Cove Rowing Club
T. Fraser/L. Liden
 
    Green Lake Crew
H. Dietrich/J. Verdugo
 
    Lake Union Crew
J. Wetter/S. Sanowar
 
    Marin Rowing Association
S. Lovell/R. Berman
 
    Montlake Rowing Club
R. Hodel/S. Collins
 
    Oregon Association of Rowers
R. Thompson/L. Baker
 
    Sammamish Rowing Association
H. Yuse/J. Shattuck
 
    Station L Rowing Club
P. Luong/M. Holladay
 
    Unaffiliated (USA)
S. Borgman/S. Walthers
 
    Vancouver Rowing Club
M. Kerr/A. Young
 
    Victoria City Rowing Club
C. Eastgaard/H. Welch
 
24 Womens AA 2x
0
25 Mixed E+ 4+
10
    Ashland Rowing Club (A)
J. Cope/J. Crawford/D. Hirsch/C. Prufer/B. Hoffman (Cox)
28.0 (63)
    Corvallis Rowing Club (A)
R. Poole/S. Rogers/J. Linse/A. Moyers/C. Tokuda (Cox)
16.9 (55)
    Green Lake Crew (A)
A. Geier/C. Stump/A. Wright/R. Scholz/J. Verdugo (Cox)
23.5 (60)
    Lake Union Crew (A)
C. Dreiling/R. Love/J. Seabrook/M. Love/M. Cronin (Cox)
22.1 (59)
    Lake Washington Rowing Club (A)
D. Peschel/K. Clothier/S. Kinne/B. Smith/A. Springer (Cox)
28.0 (63)
    Los Gatos Rowing Club (A)
N. Andreadis/B. Farmer/M. Bachman/M. Fisher/M. Ruddell (Cox)
15.7 (54)
    Marin Rowing Association (A)
B. Newsom/V. Aron/J. Schafer/C. Keller/F. Loutas (Cox)
25.0 (61)
    Montlake Rowing Club (A)
P. Harvey/B. Anderson/M. Laliberte/J. Rogers/D. Wright-Lonheim (Cox)
26.5 (62)
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
H. Miller/S. Johnston/P. DeNeui/R. Peterson/M. Toyama (Cox)
16.9 (55)
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Jones/Y. Owen/N. Neyland/R. Leibner/S. Cox (Cox)
20.8 (58)
26 Mens A+ Light 4x
0
27 Mixed B 4+
6
    Lake Union Crew (A)
B. Alexander/A. Parker/S. Gale/A. Tousignant/D. Hollo (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
J. Lowe/B. Tuesley/W. Krause/E. Moeur/L. Holcomb (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
M. McGinnis/R. Wike/H. Yuse/W. Beeman/S. Cox (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
P. Hossack/A. Danby/J. Hossack/J. O'Brien/R. McDaniel (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
R. Ordell/C. Henderson/L. Hardy/D. Perkinson/J. Byrd (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (B)
T. Tadsen/O. Kaddatz/H. Gould/R. Berger/J. Shum (Cox)
 
28 Mens D 4x
4
29 Womens B Light 4+
0
3 Mens F 2x
9
30 Womens D 4+
18
    Ashland Rowing Club (A)
C. McLaughlin/M. Bashaw/B. West/T. Achurra/T. Knox (Cox)
 
    Conibear Rowing Club (A)
N. George/F. Esmond/D. Brownstein/P. King/L. Ford (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
P. Trimmer/S. Haerer/L. Bogard/M. Gover/M. Langlais (Cox)
 
    Everett Rowing Association (A)
M. Stewart/W. Simon/J. Jacobson/J. Burks/J. Smith (Cox)
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
B. Garmus/C. Hartung/L. Stapp/C. McDonell/T. Tba2 (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
C. Dreiling/M. Love/J. Marsters/A. Rudolph/M. Cronin (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
S. Reekie/M. Fisher/N. Andreadis/G. Brownell/M. Ruddell (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
L. Hart/D. Altobelli-Turch/L. Arellano/B. Merrell/C. Lucas (Cox)
 
    Martha's Moms Rowing Club (A)
S. Jennings/S. Dean/A. Hess/N. Otterholt/J. Harder (Cox)
 
    Montlake Rowing Club (A)
R. Hodel/J. Rogers/M. Laliberte/A. Matsen/S. O'Conner (Cox)
 
    Oregon Association of Rowers (A)
K. Murdoch/D. Cornitius/D. Hardt/L. Wellman/R. Marcy (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
T. Roller/J. Gifford/S. Rhinevault/P. Miele/S. Cox (Cox)
 
    Marin Rowing Association (B)
G. Horton/L. Edward/A. Gilbert/S. Grossman/M. Boland (Cox)
 
    Martha's Moms Rowing Club (B)
N. Richards/K. Bolin/P. McCabe/J. Smith/P. Penrose (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
M. Polis/M. Stoudt/M. Mayers/P. Marshall/S. Cox (Cox)
 
    Marin Rowing Association (C)
S. Ford/D. Jordan/J. Hecht/C. Van der Have/F. Loutas (Cox)
 
    Martha's Moms Rowing Club (C)
P. Newsom/K. Fay/P. Lewis/A. Superfisky/B. Smith (Cox)
 
    Marin Rowing Association (D)
D. Weil/K. Grady/B. Lemaire/A. Endress/M. Verhille (Cox)
 
31 Mens B 2-
3
    Everett Rowing Association
A. Erickson/B. Tweedy
 
    Lake Union Crew
M. Miksis/A. Jones
 
    Sammamish Rowing Association
M. Liptack/J. Longley
 
32 Womens B 1x
3
33 Womens C Light 2x
3
34 Mixed AA-A 8+
7
    Lake Stevens Rowing Club (A)
D. Williamson/D. Lundy/D. Peterson/S. Schneider/J. Martin/N. Jenkins/R. Smittenberg/A. Hooper/T. Tba (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
C. Russell/J. Proctor/M. Rucier/J. Tynan/C. Channing/K. Brooks/R. McGovern/L. Oswald/A. Day (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
I. Adams/J. Planke/S. Wheeler/C. Kenaley/K. Lawrence/J. Martins/J. Woodruff/E. Moeur/T. Ultican (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Shattuck/T. Stevens/R. Wike/D. Scott/J. Wells/J. Conlu/A. Chan/M. Lim/S. Cox (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
J. Nugent/T. Howes/D. Gillian/J. Lanthier/J. Martin/M. Symonds/M. Evans/A. Low/R. McDaniel (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
B. Appleyard/S. Hundtofte/D. Rogge/S. Wlodarczyk/A. Christie/S. Parkman/D. Versteeg/H. Borsodi/H. Fenner (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
J. Albright/J. Langmann/M. Miller/A. Parker/M. Little/J. Seabrook/B. Terrell/H. Richter/S. Tenn (Cox)
 
35 Womens D+ Light 8+
1
4 Mens D+ Light 2x
3
5 Womens C+ Novice 1x
2
6 Mens B 1x
10
    Lake Union Crew
H. Kwong
 
    Lake Washington Rowing Club
B. Thompson
 
    Lake Washington Rowing Club
C. Martin
 
    Marin Rowing Association
M. Krause
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.)
M. Fischer
 
    Oregon Association of Rowers
D. Ward
 
    Sammamish Rowing Association
T. Andrews
 
    San Francisco Rowing Club
P. Hein
 
    Vancouver Rowing Club
B. Wager
 
    Victoria City Rowing Club
P. Walter
 
7 Mixed D 4x
5
8 Mens A+ Novice 4+
1
9 Womens B 2-
4
Saturday, June 24, 2006
36 Mens E 1x
7
37 Womens E 2-
1
38 Womens F+ 2-
2
39 Mens C 4+
12
    Ashland Rowing Club (A)
S. Kiesling/A. Baxter/D. Dammann/S. Knox/B. Hoffman (Cox)
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
R. Smittenberg/M. Todd/D. Stapp/J. Hartung/T. Tba (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
V. Di Sciullo/A. Parker/S. Gale/R. Love/D. Hollo (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
P. Spencer/M. Tonelli/J. Claypool/C. Wilcox/A. Day (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
M. Brown/C. Cross/F. Rinaldi/L. Dwyer/F. Loutas (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
T. O'Bey/S. Howard/P. Opalka/C. Vondrasek/G. Wessels (Cox)
 
    Oregon Association of Rowers (A)
C. Feola/D. Ward/D. Lingenfelder/D. Horton/Y. Farooq (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Marshall/M. Schultz/W. Perkins/G. Narver/T. Ultican (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
S. Kerin/R. Read/J. Radakovich/G. Wespi/L. Thomas (Cox)
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
B. Morser/M. Ripley/D. Weller/C. Atwood/C. O'Brien (Cox)
 
    Victoria City Rowing Club (A)
P. Pierce/H. Stoffelsma/T. Lathrop/D. Harrison/J. Peter (Cox)
 
    Lake Stevens Rowing Club (B)
T. Tba2/J. Dunovskis/C. Stump/N. Jenkins/A. McCaferty (Cox)
 
40 Womens C 4x
12
41 Womens A-B Novice 1x
6
42 Mixed F 2x
4
43 Mixed G+ 2x
2
44 Mens B 2x
6
45 Womens AA-A 8+
8
    Corvallis Rowing Club (A)
B. Evans/S. SanRomani/S. Wright/J. Ahrens/L. Kramer/L. Johnson/M. Howell/M. Gover/M. Langlais (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
J. Gresham/E. Murphy/T. Ballinger/L. Hegrenes/N. Walker/A. Hogue/T. Saulsberry/K. McGraw/W. Soules (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
R. McGovern/K. Brooks/C. Channing/L. Oswald/T. Gray/J. Rucier/A. Liljegren/N. Sherey/M. Hayes (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
R. Pringle/L. Thoron/C. McGonagle/R. Berman/C. Battani/T. Chitnis/M. May/S. Lovell/C. Lucas (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
K. Lawrence/C. Barham/J. Woodruff/D. Zook/M. Barry/J. Martins/E. Moeur/W. Fraser/L. Holcomb (Cox)
 
    Portland Women's Rowing (A)
L. Burns/H. Nunn/A. Cole/E. Willett/J. Jordan/K. Robinette/M. Olson/J. Niemer/R. Kith (Cox)
 
    Unaffiliated (USA) (A)
A. King/K. Wolfe/H. Smith/J. Bricker/H. Lambros/K. Head/L. Pace/C. Bertolone/C. DeRenne (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
M. Mark/M. Whitmont/G. Gloystein/J. Miller/B. Alexander/A. Rudolph/H. Lynch/A. Tousignant/M. Cronin (Cox)
 
46 Mens D 8+
6
47 Womens D 2x
8
48 Womens B Light 1x
4
49 Mixed AA 2x
1
50 Mens B 4x
4
51 Womens B 4+
16
    Conibear Rowing Club (A)
B. Hunter/K. Skanderup/L. Ford/M. VonBeck/I. Baker (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
S. Wright/L. Johnson/C. Holdorf/L. Johnson/M. Langlais (Cox)
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
A. Hooper/D. Lundy/E. Eriks/D. Todd/T. Tba (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
B. Alexander/M. Whitmont/M. Hullar/A. Tousignant/D. Hollo (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
T. Gray/C. Channing/C. Meyer/J. Rucier/M. Hayes (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
M. May/L. Thoron/C. Battani/D. Altobelli-Turch/M. Boland (Cox)
 
    Oregon Association of Rowers (A)
L. Baker/R. Thompson/S. Daniell/S. Keller/Y. Farooq (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
J. Lowe/C. Barham/M. Barry/L. Finnel/T. Ultican (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
K. Carter/T. Stevens/A. Chan/M. Lim/S. Cox (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
E. Simeon/K. Lasher/F. Hahn/J. Forrester/J. White (Cox)
 
    Unaffiliated (USA) (A)
D. Yensen/A. King/J. Waddel/S. Pearson/J. Emblen (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
A. Christie/S. Parkman/D. Versteeg/H. Borsodi/H. Fenner (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (B)
T. Cha/A. Liljegren/C. Perry/K. Peichel/K. Brooks (Cox)
 
    Marin Rowing Association (B)
M. Wagner/T. Chitnis/G. Horton/S. Grossman/C. Lucas (Cox)
 
    Oregon Association of Rowers (B)
L. Bee-Wilson/J. Redner/M. VonAppen/K. Poole/E. Dury (Cox)
 
    Marin Rowing Association (C)
A. Cummings/D. Jordan/C. Wallenfels/K. Francis/F. Loutas (Cox)
 
52 Womens D+ Light 4+
4
53 Mens E+ 2-
4
54 Womens AA-A Light 1x
1
55 Womens E+ 1x
4
56 Mixed B 8+
6
    Lake Union Crew (A)
S. Miksis/S. Maenner/M. Miksis/A. Jones/J. Moore/T. Hubert/J. Dahlstrom/S. Sanowar/L. Emrich (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
C. Channing/J. Rucier/C. Meyer/T. Cha/J. Claypool/T. Coyne/E. Jacobs/D. Kuehn/M. Hayes (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
S. Ford/A. Carbone/J. Schafer/V. Aron/C. Cross/L. Dwyer/J. Hecht/C. Van der Have/F. Loutas (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Marshall/P. Hoffmeister/C. Hoffman/M. Schultz/M. Barry/S. Cox/G. Smith/D. Zook/L. Holcomb (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
M. Liptack/J. Longley/D. Scott/J. Conlu/H. Yuse/W. Beeman/T. Stevens/A. Chan/S. Cox (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
T. Tadsen/O. Kaddatz/J. Hossack/J. O'Brien/A. Danby/P. Hossack/R. Berger/H. Gould/R. McDaniel (Cox)
 
57 Mens C 1x
8
58 Mens F 1x
12
59 Womens C 2-
2
60 Mens AA-A 4+
8
61 Mens C+ Light 4+
0
62 Womens AA-A 4x
8
    Deep Cove Rowing Club (A)
D. Andreychuk/S. Low/T. Fraser/L. Liden
 
    Green Lake Crew (A)
H. Dietrich/D. Williamson/R. Clark/J. Verdugo
 
    Lake Union Crew (A)
M. Havey/K. Reith/J. Dahlstrom/J. Wetter
 
    Marin Rowing Association (A)
R. Pringle/C. McGonagle/S. Lovell/R. Berman
 
    Sammamish Rowing Association (A)
H. Yuse/W. Beeman/J. Shattuck/S. Gorman
 
    Unaffiliated (USA) (A)
S. Borgman/L. Schlenker/S. Walthers/K. Maxim
 
    Vancouver Rowing Club (A)
E. Hoess/K. Andrews/J. Lanthier/G. Davidson
 
    Lake Union Crew (B)
N. Walker/E. Murphy/L. Hegrenes/T. Saulsberry
 
63 Womens D+ Light 4x
3
64 Mixed D 8+
6
65 Mixed C 8+
7
    Ashland Rowing Club (A)
D. Green/L. Wingfield/D. Dammann/A. Baxter/S. Kiesling/J. Sims/J. Stoke/R. Eckert/B. Hoffman (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
J. Linse/S. Stein/T. Taylor/W. Manning/T. Cleland/T. Grubert/L. Kramer/S. SanRomani/C. Tokuda (Cox)
 
    Everett Rowing Association (A)
A. Erickson/A. Haack/D. Morken/B. Armstrong/V. Glowaski/H. Odell/M. Stewart/W. Simon/M. Welly (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
B. Alexander/A. Rudolph/V. Di Sciullo/A. Parker/S. Gale/T. Dreiling/J. Marsters/A. Tousignant/M. Cronin (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
M. Brown/F. Rinaldi/C. Wallenfels/D. Jordan/A. Cummings/C. Cross/F. Gomez/K. Francis/F. Loutas (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
J. Lowe/P. Blanchard/B. Tuesley/G. Narver/W. Perkins/P. Hoffmeister/L. Finnel/S. Cox/L. Holcomb (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
P. Klinkow/C. McPherson/R. Chatterjee/L. Sobo/H. Gould/J. Reid/C. McCord/J. Tedham/R. McDaniel (Cox)
 
66 Mens D 2x
10
67 Mens H+ 2x
1
68 Mens G 2x
1
69 Womens D 8+
13
70 Mens B 8+
2
71 Womens D+ Light 2x
5
72 Womens B 2x
12
    Ashland Rowing Club
L. Klecan/J. Oursler
 
    Bainbridge Island Rowing
M. Madison/N. Mitchell
 
    Green Lake Crew
R. Clark/J. Verdugo
 
    Lake Union Crew
K. Reith/J. Dahlstrom
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.)
M. Bertolini/K. Flynn
 
    Portland Women's Rowing
A. Cole/K. Robinette
 
    Thunderbird Rowing Club
B. Kronick/L. Wallace
 
    Unaffiliated (USA)
S. Pearson/J. Waddel
 
    Vancouver Rowing Club
J. Tedham/C. McCord
 
    Vancouver Rowing Club
M. Symonds/J. Martin
 
    Victoria City Rowing Club
H. Welch/M. Boss
 
    Victoria City Rowing Club
J. Gibbard/M. Peladeau
 
74 Mens E+ 4x
10
75 Mixed C 4+
8
76 Womens E+ 4+
13
77 Mens C-D 2-
10
    Ashland Rowing Club
S. Kiesling/A. Baxter
6.4 (43)
    Corvallis Rowing Club
M. Lowery/J. Russell
16.9 (53)
    Green Lake Crew
G. Naden/M. Freeman
16.9 (53)
    Lake Union Crew
M. Heyn/T. Hubert
6.4 (43)
    Lake Washington Rowing Club
K. Clothier/D. Peschel
27.2 (60)
    Mt. Baker Crew
S. Howard/C. Vondrasek
7.2 (44)
    Station L Rowing Club
J. Radakovich/G. Wespi
13.2 (50)
    Vancouver Rowing Club
R. Chatterjee/C. McPherson
7.2 (44)
    Vashon Island Rowing Club
B. Horsley/S. Engelhard
13.2 (50)
    Vashon Island Rowing Club
B. Morser/C. Atwood
15.6 (52)
78 Mixed AA-A 4x
3
    Green Lake Crew (A)
H. Dietrich/D. Trop/N. Clement/J. Verdugo
 
    Lake Union Crew (A)
J. Dahlstrom/H. Kwong/J. Wetter/S. Kong
 
    Sammamish Rowing Association (A)
T. Andrews/K. Beeman/W. Beeman/H. Yuse
 
79 Womens C 1x
8
80 Mixed E 2x
5
81 Mens G+ 1x
8
82 Mens A 1x
7
    Lake Union Crew
S. Kong
 
    Lake Washington Rowing Club
B. Thompson
 
    Lake Washington Rowing Club
C. Martin
 
    Sammamish Rowing Association
P. Eames
 
    San Francisco Rowing Club
P. Hein
 
    Vancouver Rowing Club
D. Hawkins
 
    Vancouver Rowing Club
A. Robinson
 
83 Womens AA-A 2-
6
    Lake Union Crew
S. Miksis/S. Maenner
 
    Lake Union Crew
N. Walker/A. Hogue
 
    Lake Washington Rowing Club
K. Brooks/R. McGovern
 
    Lake Washington Rowing Club
T. Gray/L. Oswald
 
    Vancouver Rowing Club
E. Hoess/K. Andrews
 
    Vancouver Rowing Club
A. Danby/P. Hossack
 
84 Mens D 4+
8
85 Womens D 4x
9
86 Mixed E+ 8+
7
    Ashland Rowing Club (A)
D. Dammann/S. Knox/C. McLaughlin/B. Tennant/D. Hirsch/C. Prufer/B. West/J. Crawford/B. Hoffman (Cox)
16.8 (56)
    Corvallis Rowing Club (A)
R. Poole/S. Rogers/P. Boyd/J. Dobis/P. Trimmer/J. Weir/L. Bogard/S. Haerer/M. Langlais (Cox)
18.0 (57)
    Lake Union Crew (A)
C. Dreiling/M. Love/V. Di Sciullo/R. Love/J. Seabrook/K. McGraw/M. Hullar/T. Dreiling/D. Hollo (Cox)
15.7 (55)
    Montlake Rowing Club (A)
P. Harvey/B. Anderson/B. Woodman/J. McLaughlin/R. Hodel/J. Rogers/M. Laliberte/A. Matsen/D. Wright-Lonheim (Cox)
24.5 (62)
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
H. Miller/A. Wade/G. Walker/J. Cullen/G. Mills/R. Lowe/S. Johnston/E. Booth/M. Harden (Cox)
14.6 (54)
    Sammamish Rowing Association (A)
R. Bergdahl/K. Carter/S. Jones/R. Leibner/T. Weatherby/C. Dellecker/Y. Owen/N. Neyland/S. Cox (Cox)
0.0 (0)
    Vashon Island Rowing Club (A)
C. Congdon/J. Peterson/M. Murray/N. Martinsen/J. Hauser/B. Stewart/C. Singer/D. Jackson/N. Maxwell (Cox)
19.2 (58)
87 Mixed B 2x
12
    Deep Cove Rowing Club
W. Perez/L. Liden
 
    Green Lake Crew
D. Trop/J. Verdugo
 
    Lake Stevens Rowing Club
U. Grobler/G. Rhodes
 
    Lake Union Crew
A. Jones/S. Maenner
 
    Lake Washington Rowing Club
B. Thompson/D. Andreychuk
 
    Sammamish Rowing Association
T. Andrews/W. Beeman
 
    Station L Rowing Club
L. Frewig/K. Segal
 
    Unaffiliated (USA)
C. Bertolone/D. Row
 
    Vancouver Rowing Club
D. Hawkins/S. Sobat
 
    Vancouver Rowing Club
Y. Myers/M. Fitzgerald
 
    Victoria City Rowing Club
M. Boss/P. Pierce
 
    Victoria City Rowing Club
R. Nikaido/S. Rudosky
 
88 Mens A-B Light 4+
1
Sunday, June 25, 2006
100 Mens AA-A 2-
9
101 Mixed D 2x
12
102 Mixed C 2x
11
    Ashland Rowing Club
D. Dammann/L. Wingfield
 
    Corvallis Rowing Club
M. Lowery/S. Stein
 
    Deep Cove Rowing Club
B. Argo/T. Fraser
 
    Gorge Rowing Club
T. Hill/J. Paine
 
    Green Lake Crew
M. Freeman/P. Jackson
 
    Lake Union Crew
T. Hubert/K. Reith
 
    PDX Rowing
E. Hamann/S. Edwardsq
 
    Pocock Rowing Center
D. Klein/R. Leet
 
    Vancouver Rowing Club
R. McDaniel/J. Reid
 
    Victoria City Rowing Club
J. Alexander/J. Alexander
 
    Willamette Rowing Club
T. Wood/S. Parkman
 
103 Mens A+ Novice 8+
1
    Lake Union Crew (A)
S. Gale/M. Miksis/M. Miller/A. Parker/J. May/J. Seabrook/M. Little/K. Fitzpatrick/S. Tenn (Cox)
3.4 (40)
104 Womens A 1x
8
    Deep Cove Rowing Club
L. Liden
 
    Green Lake Crew
H. Dietrich
 
    Lake Union Crew
J. Dahlstrom
 
    Lake Washington Rowing Club
K. Wicklund
 
    Oregon Association of Rowers
L. Baker
 
    Vancouver Lake Rowing Club
K. Benson
 
    Vancouver Rowing Club
S. Low
 
    Victoria City Rowing Club
C. Eastgaard
 
105 Womens AA 1x
2
    Lake Stevens Rowing Club
U. Grobler
 
    Lake Union Crew
M. Havey
 
106 Mens AA 1x
4
    Lake Union Crew
J. Moore
 
    Lake Washington Rowing Club
R. Tarbill
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.)
R. Meenk
 
    San Francisco Rowing Club
P. Hein
 
107 Womens A+ Novice 8+
4
    Lake Union Crew (A)
B. Alexander/E. Murphy/J. Albright/M. Wiggin/J. Marsters/J. Miller/M. Hullar/A. Tousignant/M. Cronin (Cox)
1.3 (35)
    Unaffiliated (USA) (A)
M. Murdock/S. Pearson/K. Head/J. Byram/J. Unknown/K. Wolfe/K. Tobin/K. Pyko/J. Emblen (Cox)
0.0 (0)
    Vancouver Rowing Club (A)
Y. Myers/M. Symonds/J. Martin/E. Hoess/K. Andrews/J. Lanthier/G. Davidson/A. Young/R. McDaniel (Cox)
1.0 (34)
    Lake Union Crew (B)
K. Mracek/J. Langmann/B. Terrell/H. Herr/B. Read/H. Richter/S. McCarthy/M. Thayer/D. Hollo (Cox)
3.4 (40)
108 Mens C Light 1x
4
109 Mens D 1x
10
110 Womens D 2-
5
111 Mens B 4+
9
    Lake Union Crew (A)
A. Jones/M. Miksis/T. Hubert/H. Kwong/L. Emrich (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
C. Wilcox/M. Tonelli/P. Spencer/T. Lawver/A. Day (Cox)
 
    Oregon Association of Rowers (A)
C. Feola/D. Ward/J. Petry/D. Horton/Y. Farooq (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
J. Planke/M. Schultz/S. Wheeler/P. Hoffmeister/T. Ultican (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
M. McGinnis/J. Longley/M. Liptack/P. Eames/S. Cox (Cox)
 
    Unaffiliated (USA) (A)
H. Curtis/J. Griffith/P. Harbison/C. Ling/J. Emblen (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
T. Tadsen/O. Kaddatz/J. Hossack/J. O'Brien/R. McDaniel (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
T. Wood/S. Hundtofte/R. Ordell/C. Henderson/J. Byrd (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (B)
B. Wager/T. Kruspe/M. Samson/B. Ellis-Perry/J. Shum (Cox)
 
112 Mens F+ 4+
4
113 Womens B 4x
7
114 Womens E+ Light 1x
9
115 Mens A-C Light 2x
2
116 Womens D Light 1x
4
117 Mens E 2x
13
118 Womens E+ 8+
7
119 Womens A-C Light 8+
0
120 Mens C 8+
9
121 Womens C 2x
16
122 Mixed E+ 4x
8
124 Womens AA-A 4+
14
    Corvallis Rowing Club (A)
M. Howell/L. Johnson/S. Wright/J. Ahrens/M. Langlais (Cox)
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
D. Williamson/J. Martin/M. Varley/D. Lundy/T. Tba (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
J. Wetter/S. Sanowar/S. Miksis/S. Maenner/L. Emrich (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
K. Brooks/R. McGovern/T. Gray/N. Sherey/M. Hayes (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
R. Pringle/L. Thoron/C. McGonagle/S. Lovell/M. Boland (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
K. Lawrence/W. Fraser/E. Moeur/J. Martins/L. Holcomb (Cox)
 
    Portland Women's Rowing (A)
H. Nunn/J. Jordan/M. Baldwin/L. Burns/P. Seng (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Shattuck/N. Johnson/H. Yuse/W. Beeman/C. Dellecker (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
P. Luong/M. Holladay/M. Poirot/M. Schultz/R. Warner (Cox)
 
    Unaffiliated (USA) (A)
J. Bricker/H. Smith/K. Head/L. Pace/J. Emblen (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
A. Danby/P. Hossack/R. Berger/H. Gould/R. McDaniel (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
J. Gresham/M. Wiggin/T. Ballinger/K. McGraw/W. Soules (Cox)
 
    Marin Rowing Association (B)
M. May/T. Chitnis/M. Wagner/R. Berman/C. Lucas (Cox)
 
    Lake Union Crew (C)
M. Mark/M. Whitmont/G. Gloystein/J. Miller/M. Cronin (Cox)
 
125 Womens C Light 4+
1
126 Mens A+ Light 8+
0
127 Womens A-C Light 4x
1
128 Womens D 1x
4
129 Mens D Light 1x
2
130 Mens A-B Light 1x
1
131 Mens AA-A 4x
4
    Lake Union Crew (A)
T. Hubert/J. Moore/S. Kong/H. Kwong
 
    Sammamish Rowing Association (A)
R. Wike/D. Scott/J. Wells/J. Conlu
 
    Vancouver Rowing Club (A)
B. Wager/T. Kruspe/T. Howes/G. Senft
 
    Willamette Rowing Club (A)
B. Appleyard/S. Hundtofte/S. Wlodarczyk/C. Henderson
 
89 Mixed AA-A 4+
5
    Lake Stevens Rowing Club (A)
D. Peterson/S. Schneider/H. Deitrich/J. Verdugo/A. McCaferty (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
A. Jones/M. Miksis/S. Miksis/S. Maenner/L. Emrich (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
A. Ogg/C. Kenaley/E. Moeur/J. Martins/L. Holcomb (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Shattuck/M. Lim/D. Scott/P. Eames/S. Cox (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
S. Kerin/K. Segal/L. Wylder/L. Frewig/J. Inouye (Cox)
 
90 Womens B 8+
11
91 Mens E+ 8+
6
92 Womens A-B Light 2x
1
93 Womens E 2x
10
94 Womens F+ 2x
3
95 Mixed D 4+
7
    Corvallis Rowing Club (A)
L. Bogard/J. Weir/T. Cleland/M. Lowery/M. Langlais (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
V. Di Sciullo/R. Love/A. Rudolph/M. Love/M. Cronin (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
P. Rioux/B. Farmer/M. Fisher/A. Williams/M. Ruddell (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
F. Gomez/C. Cross/J. Hecht/C. Van der Have/F. Loutas (Cox)
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
H. Miller/P. DeNeui/S. Johnston/G. Mills/M. Toyama (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
P. Blanchard/G. Naden/W. Perkins/S. Cox/L. Holcomb (Cox)
 
    Willamette Rowing Club (A)
D. Versteeg/S. Brown/J. Kratochvil/D. Perkinson/H. Fenner (Cox)
 
96 Mixed A 2x
7
    Green Lake Crew
N. Clement/H. Dietrich
 
    Lake Union Crew
M. Havey/J. Dorland
 
    Lake Union Crew
J. Dahlstrom/H. Kwong
 
    Lake Washington Rowing Club
E. Jacobs/N. Sherey
 
    Sammamish Rowing Association
P. Eames/H. Yuse
 
    Unaffiliated (USA)
H. Lambros/P. Harbison
 
    Unaffiliated (USA)
L. Schlenker/D. Friedericks
 
97 Mens C 4x
4
98 Womens C 4+
15
99 Womens AA-A Light 4+
0
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change