Cooper Cup

  • Hosted By: South Jersey Rowing Club
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, April 27, 2014
1 8:00 AM Womens Ltwt Varsity 2x
6
2 Mens Ltwt Varsity 2x
8
3 Womens Novice 8+
20
4 Mens Novice 8+
18
5 Womens Ltwt Varsity 4+
11
6 Mens Ltwt Varsity 4+
9
7 Womens Varsity 1x
4
8 Mens Varsity 1x
6
9 Womens Novice 4+
16
10 Mens Novice 4+
22
11 Womens Varsity 4+
17
12 Mens Varsity 4+
16
13 Womens Varsity 2x
12
14 Mens Varsity 2x
15
15 Womens Novice 4x
10
    Baldwin School Crew (A)
S. Chen/R. Alidjani/E. Wasson/M. Bindra
 
    Conestoga Crew Club (A)
L. Alcorn/L. Brown/K. Hudson/S. Stephans
 
    Germantown Academy Crew Club (A)
A. Kurtz/S. Evans/E. Rapp/L. Naber
 
    Haddon Township High School (A)
K. Shuttleworth/O. Egbert/O. Herbstritt/K. Wittje
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
m. bose/n. lakhani/c. mcgovern/F. Fradianni
 
    Springside Chestnut Hill Academy (A)
G. Sciarrotta/E. Lutz/M. Karoly/S. Djerassi
 
    The Shipley School (A)
S. Pilkington/J. Shannon/I. Micolucci/R. Clopine
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
C. Droogan/P. Katz/K. Hancock/C. Martone
 
    Baldwin School Crew (B)
C. Kiser/J. Greytok/O. Lanchoney/Z. Wenzinger
 
    Springside Chestnut Hill Academy (B)
A. Miller/G. Torsella/R. Dhillon-Richardson/G. Tasman
 
16 Mens Novice 4x
10
    Baltimore Rowing Club (A)
J. Rodman/M. Morra/K. Whalen/I. Whalen
 
    Conestoga Crew Club (A)
M. Amsterdam/M. Gregory/G. Hamilton/M. Balch
 
    Haddon Township High School (A)
E. Tingley/D. McGarry/L. Brown/P. Duffy
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
J. Blake/J. Gedney/n. spiro/K. McDonough
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
j. rociunas-englert/K. Christopherson/M. Graham/J. Wiggins
 
    South Jersey Rowing Club (A)
C. Sergi/E. Minnix/J. Raab/S. Michel
 
    St. Joseph High School Crew / Falcon Rowing (A)
C. Rivera/A. Balogun/E. Senkewicz/S. Springer
 
    The Shipley School (A)
R. Xu/N. Hannon/S. Blum-Woodland/V. Tingley
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
A. Thomas/A. Damjanovic/D. Hopkins/J. Harris
 
    Haddon Township High School (B)
P. Revier/M. Camacho/N. Camacho/L. Haney
 
17 Womens Varsity 8+
10
18 Mens Varsity 8+
9
19 Womens Ltwt Varsity 8+
3
20 Mens Ltwt Varsity 8+
5
21 Womens Varsity 4x
6
22 Mens Varsity 4x
8
23 Womens Novice 2x
5
24 Mens Novice 2x
8
25 Womens JV 1x
6
26 Mens JV 1x
12
    Baltimore Rowing Club (A)
T. Maher
 
    Conestoga Crew Club (A)
S. Caplan
 
    Friends Select School (A)
A. Williams
 
    Germantown Academy Crew Club (A)
N. Moeller
 
    Haddon Township High School (A)
J. Weber
 
    Haddonfield Crew Club (A)
A. Mandviwalla
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
B. Feldsott
 
    North Jersey Rowing (A)
B. Saks
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
R. Cunningham
 
    Pine-Richland Crew (A)
B. Hopkins
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
R. McNichol
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
E. Baim
 
27 Womens JV 4+
21
28 Mens JV 4+
22
29 Womens JV 2x
9
    Baldwin School Crew (A)
N. Schork/S. Douglas
 
    Conestoga Crew Club (A)
A. Connell/A. Zibinski
 
    Germantown Academy Crew Club (A)
i. lillis/G. Feirson
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
J. Randall/A. Mackler
 
    North Jersey Rowing (A)
B. Slavin/S. Akellian
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
A. Injeian/V. Czarnik
 
    Springside Chestnut Hill Academy (A)
L. Burckhardt/K. Kochenour
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
E. Holt/J. Yorko
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (B)
Z. Friedberg/H. Perry-Zeik
 
30 Mens JV 2x
7
31 Womens JV 8+
18
32 Mens JV 8+
17
33 Womens JV 4x
13
    Conestoga Crew Club (A)
M. Beirne/C. Robins/E. Hompe/A. Sarkisian
 
    Friends Select School (A)
M. zarate-ramirez/S. Kozin/H. Achiepo/A. Braun
 
    Haddon Township High School (A)
S. Filosa/B. Colwell/R. Brown/R. Glavan
 
    Holy Spirit High School (A)
B. Coble/N. Sullivan/O. Torres/J. Riordan
 
    Navesink River Rowing (A)
S. Obusek/C. Meissner/S. Harmer/B. Mason
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
A. Lee/S. Pendrill/J. Bausano/v. huchro
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
L. Tasker/C. McGrath/S. YANITELLI/C. Gray
 
    Row New York - Queens (A)
K. Nevarez/K. Rendon/G. Garcia/M. Dannang
 
    Springside Chestnut Hill Academy (A)
H. Hambrose/C. Love-Mitchell/E. Zuckerman/C. McElwee
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
L. Guenther/J. Linn/B. Friedman/H. Baugh
 
    Navesink River Rowing (B)
G. Wardell/m. goddard/K. Lemoine/T. Algayer
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (B)
E. Kitman/H. Perry-Zeik/Z. Friedberg/J. Wecht
 
    Springside Chestnut Hill Academy (B)
A. Schwartz/M. Bell/A. Sharma/C. Plotkin
 
34 Mens JV 4x
11
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change