USRowing Southwest Junior District Championship

  • May 2, 2014 To May 4, 2014
  • sprint
  • Lake Natoma
  • Gold River, CA (USA)
  • Hosted By: USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, May 2, 2014
1 Mens Varsity 8+
14
2 Womens Varsity 8+
14
3 Womens Novice 4x+
21
    Arizona Junior Rowing Inc. (A)
A. Thoits/H. Cooper/C. Hays/M. Ryan/B. Elford (Cox)
 
    Artemis Rowing (A)
H. Mead/M. O'Sullivan/S. Brown/A. Witon-Paulo/A. Khan (Cox)
 
    California Yacht Club (A)
G. Heinrichs/S. Karasik/S. Hart/B. O'Callahan/P. Elliott (Cox)
 
    Lake Casitas Rowing Association (A)
 
    Long Beach Junior Crew (A)
B. Di Paolo/S. Knippa/C. McInerny/E. Norquist/J. Hernandez (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
N. Arunkumar/B. Mcdonald/T. Choi/M. Smith/F. LaBianca (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
M. Modersohn/A. Sholl/R. Mitchell/K. Bazlen/R. Clyde (Cox)/
 
    Marina Aquatic Center Junior Rowing (A)
A. Mora/M. Elliott/M. Celly/B. Bolin/K. Bond (Cox)
 
    Norcal Crew (A)
S. Moore/H. Utley/C. Allen/M. Buxton/A. Zhang (Cox)
 
    Oakland Strokes, Inc. (A)
 
    Pacific Rowing Club (A)
L. Lukaszewicz/Z. Baker/K. Weinman/J. Meng/A. Briskin (Cox)
 
    Palo Alto Rowing Club (A)
J. Aspiras/I. ulitsky/e. ulitsky/A. Ilano/M. Muscettola (Cox)
 
    Redwood Scullers/PACJC (A)
R. Bergman/A. Atkeson/l. chambers/C. Huo/z. dimarumba (Cox)
 
    River City Rowing Club (A)
J. Wold/A. Panson/E. Meads/C. Perez/M. Brown (Cox)
 
    Sacramento State Aquatic Center/Capital (A)
E. Dwyer/A. Grunsky/C. Kershaw/T. Khounani/E. Churchill (Cox)
 
    San Diego Rowing Club (A)
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (A)
G. Watterson/E. Gilbert/L. Harmon/J. Meekin/S. Tyre (Cox)
 
    ZLAC Rowing Club, LTD (A)
S. Barry/J. Trouw/M. Troyan/C. Moe/A. Hancko (Cox)
 
    Artemis Rowing (B)
R. Chaver/C. Eisler/E. Bernou/A. Morelli/C. Kaplan-Pettus (Cox)
 
    Lake Casitas Rowing Association (B)
 
    Long Beach Junior Crew (B)
D. Kumar/H. Smith/M. Delage/J. Kukiela/I. Bond (Cox)
 
4 Womens JV 8+
12
5 Mens JV 8+
12
6 Womens Frosh 8+
17
7 Mens Novice 4+
24
8 Mens 1x
21
    Artemis Rowing (A)
E. Hsu-Storaker
 
    Brophy College Preparatory Crew (A)
M. Hall/
 
    California Yacht Club (A)
A. Wolff
 
    Cathedral Catholic High School Crew (A)
A. Hardie
 
    Central Valley Rowing Club, Inc. (A)
Z. Graham
 
    Junipero Serra High School (A)
G. Boyd-Goodrich
 
    Lake Casitas Rowing Association (A)
H. Godfrey
 
    Long Beach Junior Crew (A)
B. Freijanes
 
    Newport Aquatic Center (A)
T. Ashoff
 
    Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (A)
A. blum
 
    Palo Alto Rowing Club (A)
M. Gasparovic
 
    Redwood Scullers/PACJC (A)
J. Mahoney
 
    Sacramento State Aquatic Center/Capital (A)
B. Whitford
 
    San Diego Rowing Club (A)
W. Drummond
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (A)
C. Harris
 
    Waterford Crew (A)
T. Beck
 
    Brophy College Preparatory Crew (B)
T. Meekin/
 
    Long Beach Junior Crew (B)
D. Costa
 
    Redwood Scullers/PACJC (B)
s. krappe
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (B)
G. Bernick
 
    Newport Aquatic Center (D)
A. Lobel
 
9 Womens Ltwt 2x
21
    Artemis Rowing (A)
N. Foster/M. Robles-Wong
 
    Central Valley Rowing Club, Inc. (A)
G. Chien/S. Low
 
    Humboldt Bay Rowing Association (A)
A. Morettini/M. Martinelli
 
    Lake Casitas Rowing Association (A)
 
    Long Beach Junior Crew (A)
S. Edmondson/B. Wynne
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
O. Girvan/N. Murray
 
    Norcal Crew (A)
 
    North Bay Rowing Club (A)
H. Molloy/K. Galten
 
    Oakland Strokes, Inc. (A)
S. Liljegren/L. Patel
 
    Palo Alto Rowing Club (A)
n. iyer/y. ulitsky
 
    Redwood Scullers/PACJC (A)
S. Subbanna/M. Phan
 
    RowLA (A)
A. Aiello/G. Schumaker/
 
    San Diego Rowing Club (A)
C. Indudhara/E. Hall
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (A)
R. Day/P. Newton
 
    Upper Natoma Rowing Club (A)
L. Jesse/K. Raffetto
 
    Waterford Crew (A)
V. Moody/B. Birch
 
    ZLAC Rowing Club, LTD (A)
J. Whitted/A. Renas
 
    Artemis Rowing (B)
M. Williams/N. wynar
 
    Long Beach Junior Crew (B)
S. Shohet/H. Heffern
 
    Redwood Scullers/PACJC (B)
H. Bonham/M. Chee
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (B)
J. Meekin/S. Tyre
 
10 Mens Frosh 8+
14
11 Womens Novice 4+
24
12 Mens 3rd Varsity 8+
17
13 Womens 3rd Varsity 8+
20
14 Mens Novice 4x+
21
15 Womens 1x
14
    Arizona Junior Rowing Inc. (A)
K. Douds
 
    Artemis Rowing (A)
C. Hovermale
 
    California Yacht Club (A)
N. Schindler
 
    Humboldt Bay Rowing Association (A)
L. Judevine
 
    Newport Aquatic Center (A)
S. Clark
 
    Norcal Crew (A)
K. Kelly
 
    Redwood Scullers/PACJC (A)
I. Krappe
 
    Southern California Scullers Club (A)
J. McGill
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (A)
J. Bonnell
 
    Tempe Town Lake Rowing (A)
K. Nelson
 
    Waterford Crew (A)
J. Hudson
 
    Artemis Rowing (B)
M. Hetherwick
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (B)
P. Newton
 
    Waterford Crew (B)
V. Moody
 
16 Mens Ltwt 2x
21
17 Mens Ltwt 4+
20
18 Womens 4x
30
    Arizona Junior Rowing Inc. (A)
 
    Artemis Rowing (A)
B. Seiter/C. Hovermale/J. Gagliardi/O. Walsh
 
    Berkeley High School Crew (A)
 
    California Yacht Club (A)
M. Osti/S. Karasik/B. O'Callahan/A. Agrama
 
    Humboldt Bay Rowing Association (A)
L. Judevine/D. Ferguson/A. Morettini/M. Martinelli
 
    Lake Casitas Rowing Association (A)
 
    Long Beach Junior Crew (A)
D. Felix/K. Boyle/M. Anderson/M. Felix
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
A. Bauer/C. Mosher/E. Rhine/C. Tobias/
 
    Marin Rowing Association (A)
E. Ballard/G. Wagner/I. Ott/E. Long
 
    Marina Aquatic Center Junior Rowing (A)
S. Shannon/K. Blann/A. Ulin/B. Stroyke
 
    Newport Aquatic Center (A)
K. Farinsky/K. Conway/K. Sullivan/K. Yeomans
 
    Norcal Crew (A)
 
    Oakland Strokes, Inc. (A)
H. Stenovec/M. Suppiger/K. Ware/C. Davis
 
    Palo Alto Rowing Club (A)
m. mok/Y. choi/A. Ozawa Burns/L. Lai
 
    Redwood Scullers/PACJC (A)
I. Krappe/K. Yancey/R. Bergman/J. Phan
 
    River City Rowing Club (A)
E. MacDonald/C. Rock/S. Sackett/M. Armstrong
 
    RowLA (A)
A. Aiello/E. Mark/G. Schumaker/A. Cardenas/
 
    Sacramento State Aquatic Center/Capital (A)
 
    San Diego Rowing Club (A)
M. Gibson/J. Renly/S. Hoskin/M. Kelly
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (A)
A. Diazcadena/G. Watterson/J. Bonnell/R. Day
 
    Tempe Town Lake Rowing (A)
M. Schneider/B. Musselmann/K. Nelson/S. Doyle
 
    ZLAC Rowing Club, LTD (A)
J. Ball/M. McInnis/A. Wheeler/C. Remley
 
    Artemis Rowing (B)
A. Andrews/J. Christie/R. Moore/E. Carray
 
    Long Beach Junior Crew (B)
B. Caffey/D. Bussa/B. Richards/K. Shuman
 
    Los Gatos Rowing Club (B)
M. Goble/T. Abeywickrema/E. Alexander/M. Conmy
 
    Redwood Scullers/PACJC (B)
S. Subbanna/H. Bonham/C. Scannell/L. Hayashigatani
 
    River City Rowing Club (B)
A. Paiva/E. Refnes/C. Styc/S. Enzerink
 
    San Diego Rowing Club (B)
 
    Artemis Rowing (C)
N. Foster/M. Robles-Wong/K. Snodgrass/S. Moore
 
    Artemis Rowing (D)
M. Hetherwick/s. salgadoe/S. Shea/M. Bruin
 
19 Mens 2-
20
    Artemis Rowing (A)
C. Mooney/J. Corona
 
    Central Valley Rowing Club, Inc. (A)
C. Gaal/T. Nakaue
 
    Humboldt Bay Rowing Association (A)
J. Ulansey/K. Edwards
 
    Junipero Serra High School (A)
S. Bartlett/L. Lualemaga
 
    Long Beach Junior Crew (A)
A. Reitz/L. Khoury
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
s. scotti/B. Dillon
 
    Marin Rowing Association (A)
J. Killeen/G. Findlay
 
    Marina Aquatic Center Junior Rowing (A)
C. Duval/F. Chang
 
    Oakland Strokes, Inc. (A)
V. Hoite/M. Krock
 
    Pacific Rowing Club (A)
K. Stewart/A. Sheehan
 
    Palo Alto Rowing Club (A)
M. Gasparovic/m. jankovic
 
    Sacramento State Aquatic Center/Capital (A)
B. Snedecor/T. Valicenti
 
    San Diego Rowing Club (A)
A. Rose/C. Ball
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (A)
R. Tierney/B. Tierney
 
    Upper Natoma Rowing Club (A)
C. Noack/M. Wu
 
    Marin Rowing Association (B)
A. Naydenov/C. Reilly
 
    Oakland Strokes, Inc. (B)
D. Parker/J. Starc
 
    Sacramento State Aquatic Center/Capital (B)
P. Brooks/B. Brennan
 
    San Diego Rowing Club (B)
B. Ryder/C. Bullard
 
    Upper Natoma Rowing Club (B)
B. Towle/T. Sanderson
 
20 Womens Ltwt 4+
19
21 Mens 4x
23
22 Womens 2-
17
23 Mens 2nd Novice 8+
11
24 Womens 2nd Novice 8+
10
25 Mens Novice 8+
16
26 Womens 2x
29
    Arizona Junior Rowing Inc. (A)
E. Martin/K. Douds
 
    Artemis Rowing (A)
B. Seiter/C. Hovermale
 
    California Yacht Club (A)
 
    Humboldt Bay Rowing Association (A)
A. Stefanakis/H. Belton
 
    Lake Casitas Rowing Association (A)
 
    Long Beach Junior Crew (A)
 
    Marina Aquatic Center Junior Rowing (A)
K. Blann/S. Shannon
 
    Newport Aquatic Center (A)
E. Russell/D. Klein
 
    North Bay Rowing Club (A)
D. DeBois/S. Lamos
 
    Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (A)
B. Macon/B. Finister
 
    Palo Alto Rowing Club (A)
M. Luff/A. Ozawa Burns
 
    Redwood Scullers/PACJC (A)
I. Krappe/K. Yancey
 
    River City Rowing Club (A)
L. Paciulla/A. Mockler
 
    Sacramento State Aquatic Center/Capital (A)
 
    San Diego Rowing Club (A)
J. Renly/S. Hoskin
 
    Southern California Scullers Club (A)
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (A)
G. Watterson/A. Diazcadena
 
    Tempe Town Lake Rowing (A)
M. Schneider/S. Doyle
 
    Upper Natoma Rowing Club (A)
L. Jesse/A. Lee
 
    Utah Crew (A)
J. Hall/N. Boyle
 
    Waterford Crew (A)
J. Hudson/B. Birch
 
    ZLAC Rowing Club, LTD (A)
V. Fishburn/K. Yeagley
 
    Arizona Junior Rowing Inc. (B)
K. Gullett/K. Dresh
 
    Artemis Rowing (B)
A. Andrews/J. Christie
 
    Long Beach Junior Crew (B)
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (B)
L. Harmon/E. Gilbert
 
    Tempe Town Lake Rowing (B)
B. Musselmann/K. Nelson
 
    Artemis Rowing (C)
K. Marshall/k. Marshall
 
    Artemis Rowing (E)
O. Floersch/M. Bruin
 
27 Mens Open 4-
7
28 Mens Varsity 4+
21
29 Womens Novice 8+
17
30 Womens Ltwt 8+
7
31 Mens Ltwt 8+
11
32 Mens 3rd Novice 8+
6
33 Womens 3rd Novice 8+
9
34 Womens Varsity 4+
20
35 Womens Open 4-
7
36 Mens 2x
31
    Artemis Rowing (A)
E. Hsu-Storaker/E. Solomon
 
    Berkeley High School Crew (A)
 
    Brophy College Preparatory Crew (A)
M. Hall/B. Crozier/
 
    Cathedral Catholic High School Crew (A)
C. Slowik/C. DeSantis/
 
    Central Valley Rowing Club, Inc. (A)
C. Gaal/T. Nakaue
 
    Humboldt Bay Rowing Association (A)
Q. Ozaki-McNeill/N. Lammers
 
    Junipero Serra High School (A)
G. Johnson/G. Boyd-Goodrich
 
    Lake Casitas Rowing Association (A)
 
    Long Beach Junior Crew (A)
A. Geller/L. Carter
 
    Newport Aquatic Center (A)
T. Ashoff/C. King
 
    Norcal Crew (A)
P. Jarrell-Desch/E. Stein
 
    North Bay Rowing Club (A)
M. Kunzman/J. Honey
 
    Pacific Crew/Deep Water Rowing Association (A)
A. blum/E. Holmquist
 
    Pacific Rowing Club (A)
J. Stefani/M. Tomaszewski
 
    Palo Alto Rowing Club (A)
m. jankovic/K. Barnett
 
    Redwood Scullers/PACJC (A)
J. Mahoney/A. MacMillen
 
    River City Rowing Club (A)
S. Callaghan/S. Currey
 
    San Diego Rowing Club (A)
C. Macculloch/E. Cunningham
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (A)
M. Benning/G. Bernick
 
    Utah Crew (A)
A. Dey/M. Haag
 
    Waterford Crew (A)
T. Beck/I. Bennett
 
    Artemis Rowing (B)
I. Thomas/R. Skowronski
 
    Brophy College Preparatory Crew (B)
L. Zygas/B. Lotto-Newquist/
 
    Long Beach Junior Crew (B)
W. Cole/E. Schmitz
 
    Redwood Scullers/PACJC (B)
N. Solis/s. krappe
 
    Tempe Junior Crew, Inc. (B)
R. Tierney/B. Tierney
 
    Artemis Rowing (C)
f. gutierrez/D. Ma
 
    Brophy College Preparatory Crew (C)
C. Theodore/M. Darby/
 
    Redwood Scullers/PACJC (C)
M. Tevis/M. Cyrus
 
    Artemis Rowing (D)
J. Corona/D. Aaron
 
    Redwood Scullers/PACJC (D)
e. moiseff/T. Hanna
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change