USRowing Southeast Junior District Championships
- May 10, 2014 To May 11, 2014
- sprint
- Nathan Benderson Park
- Sarasota, FL (USA)
- Hosted By: USRowing
- 2016 Owned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 10, 2014 | |||||
1 | Womens Youth Varsity 1x | 13 |
|||
2 | Mens Youth Varsity 1x | 19 |
|||
Chattanooga Rowing |
G. Anderson
|
|
|||
East Tennessee Rowing Organization |
D. Vines
|
|
|||
Episcopal School of Jacksonville |
j. cernigliaro
|
|
|||
Jacksonville Rowing Club, Inc. |
J. Kelley/
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club |
L. Gardani
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club |
T. Hayes
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. |
H. Kaplan
|
|
|||
NSU University School |
R. merenfeld
|
|
|||
NSU University School |
D. Bitton
|
|
|||
Palmetto High School Rowing |
T. Chastain
|
|
|||
Rocket City Rowing Crew, Inc. |
J. KIMMINAU
|
|
|||
Sarasota Crew |
C. DeWolf
|
|
|||
Sarasota Scullers |
C. Koehler
|
|
|||
Sarasota Scullers |
D. Wright
|
|
|||
South Orlando Rowing Association |
J. Walker
|
|
|||
Stanton-River Bank Rowing |
A. Giles
|
|
|||
Tampa Training Center |
S. O'Brien
|
|
|||
The Stewards Foundation, Inc. |
D. Wiegman/
|
|
|||
Westminster Academy Crew |
J. Moore/
|
|
|||
3 | Womens Ltwt Youth Varsity 2x | 16 |
|||
4 | Womens Youth Varsity 2x | 17 |
|||
5 | Mens Ltwt Youth Varsity 2x | 14 |
|||
6 | Mens Youth Varsity 2x | 17 |
|||
7 | Womens Youth Varsity 2- | 8 |
|||
8 | Mens Youth Varsity 2- | 12 |
|||
9 | Womens Youth Varsity 4x | 11 |
|||
10 | Mens Youth Varsity 4x | 11 |
|||
11 | Womens Youth Ltwt Varsity 8+ | 1 |
|||
12 | Womens Youth Varsity 4+ | 21 |
|||
13 | Mens Youth Ltwt Varsity 4+ | 11 |
|||
14 | Mens Youth Varsity 4+ | 21 |
|||
15 | Womens Youth Ltwt Varsity 4+ | 10 |
|||
16 | Mens Youth Ltwt Varsity 8+ | 8 |
|||
17 | Womens Youth Varsity 8+ | 6 |
|||
18 | Mens Youth Varsity 8+ | 7 |
|||
19 | Womens Jr B 8+ | 8 |
|||
20 | Mens Jr B 8+ | 10 |
|||
21 | Womens Youth 2nd 1x | 2 |
|||
22 | Mens Youth 2nd 1x | 7 |
|||
Jacksonville Rowing Club, Inc. |
c. killion
|
|
|||
NSU University School |
J. Moreinis
|
|
|||
Palmetto High School Rowing |
B. Wessel
|
|
|||
Sarasota Crew |
a. talmadge
|
|
|||
South Orlando Rowing Association |
D. Wendt
|
|
|||
South Orlando Rowing Association |
A. SHAW
|
|
|||
Stanton-River Bank Rowing |
S. Giles
|
|
|||
23 | Womens Youth 2nd 2x | 7 |
|||
24 | Mens Youth 2nd 2x | 14 |
|||
25 | Womens Youth Novice 4+ | 20 |
|||
26 | Mens Youth Novice 4+ | 27 |
|||
27 | Womens Youth 2nd 4x | 5 |
|||
28 | Mens Youth 2nd 4x | 8 |
|||
29 | Womens Youth Novice 8+ | 17 |
|||
30 | Mens Youth Novice 8+ | 12 |
|||
31 | Womens Youth 2nd 4+ | 10 |
|||
32 | Mens Youth 2nd 4+ | 16 |
|||
33 | Womens Youth 3rd 8+ | 3 |
|||
34 | Mens Youth 3rd 8+ | 3 |
|||
35 | Womens Youth 2nd 8+ | 3 |
|||
36 | Mens Youth 2nd 8+ | 6 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change