USRowing Southeast Junior District Championships

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, May 10, 2014
1 Womens Youth Varsity 1x
13
    Augusta Rowing Club, Inc.
N. mcgann
 
    Augusta Rowing Club, Inc.
C. Nixon
 
    Charleston City Rowing Club
J. Meredith
 
    Manatee High School
J. Zebracki
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students
M. Dutton
 
    Sarasota Crew
G. Narcisco
 
    Stanton-River Bank Rowing
R. McCormick
 
    Stanton-River Bank Rowing
M. Coyle
 
    Tampa Catholic High School Crew
S. Muller
 
    Tampa Training Center
K. Tambasco
 
    Triad United Rowing Association
K. Ognovich
 
    Triad United Rowing Association
C. Thompson
 
    Unaffiliated (USA)
S. Bhalla
 
2 Mens Youth Varsity 1x
19
    Chattanooga Rowing
G. Anderson
 
    East Tennessee Rowing Organization
D. Vines
 
    Episcopal School of Jacksonville
j. cernigliaro
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc.
J. Kelley/
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club
T. Hayes
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club
L. Gardani
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc.
H. Kaplan
 
    Palmetto High School Rowing
T. Chastain
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc.
J. KIMMINAU
 
    Sarasota Crew
C. DeWolf
 
    Sarasota Scullers
D. Wright
 
    Sarasota Scullers
C. Koehler
 
    South Orlando Rowing Association
J. Walker
 
    Stanton-River Bank Rowing
A. Giles
 
    Tampa Training Center
S. O'Brien
 
    The Stewards Foundation, Inc.
D. Wiegman/
 
    University School of Nova Southeastern University
R. merenfeld
 
    University School of Nova Southeastern University
D. Bitton
 
    Westminster Academy Crew
J. Moore/
 
3 Womens Ltwt Youth Varsity 2x
16
    Atomic Rowing (A)
L. Foerster/P. Wyatt
 
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
M. Kilpatrick/C. Williams
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
 
    Chattanooga Rowing (A)
A. Gardin/A. Moorehead
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
K. Fender/S. Clarke
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (A)
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
S. Williams/E. Tackett
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
T. Wilson/S. Stacks
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
S. Sanchez/G. Ayzen
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
K. vasquez/M. Williford
 
    Sarasota Crew (A)
R. Straeb/G. Munoz
 
    Sarasota Scullers (A)
K. Thompson/N. Schulte
 
    South Orlando Rowing Association (A)
B. Borowski/B. Weinmann
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
I. Pittaluga/R. Kish
 
    Stanton-River Bank Rowing (A)
R. Spencer/J. Smith
 
    Tampa Training Center (A)
J. Heveran/M. Hill
 
4 Womens Youth Varsity 2x
17
5 Mens Ltwt Youth Varsity 2x
14
6 Mens Youth Varsity 2x
17
7 Womens Youth Varsity 2-
8
8 Mens Youth Varsity 2-
12
9 Womens Youth Varsity 4x
11
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
E. Keller/N. Umansky/S. Huskey/M. Scammon
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
 
    Chattanooga Rowing (A)
K. Sutton/M. Hill/C. Vernon/M. Hammond
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
R. Stacks/K. Borek/K. Inman/A. Slowick
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
E. Epstein/S. Gelber/D. Schwartz/A. Sanchez
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
O. Miller/K. Shattuck/I. Thorpe/H. Maeser
 
    Sarasota Crew (A)
E. Culp/K. Flanders/C. Marryott/A. Pitchford
 
    Sarasota Scullers (A)
L. Nelson/C. Adams/K. Spikes/C. Riccobono
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
E. Bramel/D. Erickson/S. Seippel/E. Haase
 
    Tampa Training Center (A)
C. Bisaillon/N. Snyder/S. Varsames/L. Kis
 
    Triangle Rowing Club (A)
M. Burns/V. Schwaller/S. James/O. Gause
 
10 Mens Youth Varsity 4x
11
11 Womens Youth Ltwt Varsity 8+
1
12 Womens Youth Varsity 4+
21
13 Mens Youth Ltwt Varsity 4+
11
14 Mens Youth Varsity 4+
21
15 Womens Youth Ltwt Varsity 4+
10
16 Mens Youth Ltwt Varsity 8+
8
17 Womens Youth Varsity 8+
6
18 Mens Youth Varsity 8+
7
19 Womens Jr B 8+
8
20 Mens Jr B 8+
10
21 Womens Youth 2nd 1x
2
22 Mens Youth 2nd 1x
7
23 Womens Youth 2nd 2x
7
24 Mens Youth 2nd 2x
14
25 Womens Youth Novice 4+
20
26 Mens Youth Novice 4+
27
27 Womens Youth 2nd 4x
5
28 Mens Youth 2nd 4x
8
29 Womens Youth Novice 8+
17
30 Mens Youth Novice 8+
12
31 Womens Youth 2nd 4+
10
32 Mens Youth 2nd 4+
16
33 Womens Youth 3rd 8+
3
34 Mens Youth 3rd 8+
3
35 Womens Youth 2nd 8+
3
36 Mens Youth 2nd 8+
6
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change