USRowing Club National Championships

  • Hosted By: USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Wednesday, July 16, 2014
Events listed on Friday & Sunday are FINALS.
Heats for FRIDAY'S FINALS will take place on:
Wednesday, July 16th & Thursday, July 17th
Heats for SUNDAY'S FINALS will take place on:
Friday, July 18th & Saturday, July 19th
1 Mens Intermediate 8+
18
2 Womens Intermediate 4x
6
3 Womens Junior B 1x
29
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
r. kerber
 
    Cambridge Boat Club (A)
D. Mazzio-Manson
 
    Charles River Scullers (A)
E. Roe
 
    East Tennessee Rowing Organization (A)
J. Huntoon
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
M. Eberth
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
I. Wothe
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
M. Prince
 
    Port Rowing (A)
C. Hall
 
    Sagamore Rowing Association (A)
J. Vascotto
 
    Sarasota Crew (A)
H. Todoroff
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
I. Ratcliffe
 
    Southern California Scullers Club (A)
R. McCormick
 
    Steel City Rowing Club (A)
S. Scheid
 
    Texas Rowing Center (A)
C. Carlander
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
H. Messer/
 
    Westerville Rowing Club (A)
H. Freytag
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
c. sharis
 
    Essex Rowing Club, Inc. (B)
C. Trottier
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (B)
M. Wothe
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (B)
G. Provenza
 
    Sagamore Rowing Association (B)
A. Blanz
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
Q. Cuthbertson
 
    Southern California Scullers Club (B)
K. Kerst
 
    Texas Rowing Center (B)
K. Conti-McKerrihan
 
    The Stewards Foundation, Inc. (B)
L. Klein/
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
G. Schermer
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
G. Fox
 
    Southern California Scullers Club (C)
T. Ortiz
 
    The Stewards Foundation, Inc. (C)
K. Dil/
 
4 Mens Intermediate Ltwt 4x
4
5 Mens Junior A 4x
22
    Atomic Rowing (A)
B. Curtin/C. Franklin/C. Rookard/G. Vacaliuc
 
    Cambridge Boat Club (A)
 
    Cooper Training Center (A)
M. Tepper/D. Kaye/Q. Smith/S. Ramasamy
 
    Occoquan Boat Club (A)
 
    Peconic Community Rowing Association (A)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
A. Rose/J. Wiegand/M. Grant/Q. Behles
 
    Potomac Boat Club (A)
L. Toch/G. Steigler/G. Crittenden-Toth/F. Vasquez
 
    Resilient Rowing Club (A)
S. Meiller/W. Randolph/S. Stechuk/A. Zulauf
 
    Sarasota Crew (A)
O. Temraz/A. Reger/S. Spivey/j. Schofield
 
    Composite: Saratoga, Niskayuna (A)
M. Scholl/R. Gasparini/K. Koste/N. Arner
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
N. Balderston/G. Holzhauer/M. Addessi/B. Waller
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
A. Stahl/J. Yankey/A. Wright/H. Smith
 
    Steel City Rowing Club (A)
H. Wise/K. Turksonmez/B. Akers/A. James
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
M. Malarkey/J. Hentschel/C. Kambach/E. Isenbergh/
 
    Vesper Boat Club (A)
M. yaron/M. glaude/M. Abrams/C. Taylor
 
    Composite: Maritime Rowing Club, Sarasota Crew, Dayton (A)
D. Orner/A. Langalis/G. Sebald/C. DeWolf
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
j. english/M. Trahan/E. Engelke/a. romanick
 
    Cambridge Boat Club (B)
H. Bernstain/C. Patton/R. Warming/J. Mazzio-Manson
 
    Potomac Boat Club (B)
M. Roberts/B. Healy/C. Boehm/H. Hervey
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
W. Van Buren/A. Lee/M. Smallwood/N. Burhance
 
    Vesper Boat Club (B)
W. Gordon/D. Ramsey/R. Beckman/M. Terwiesch
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
M. Doyle/J. Schwirtz/C. Boling/J. Schwirtz
 
6 Womens Junior A 8+
23
7 Mens Senior 1x
12
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
p. wrenn
 
    New York Athletic Club (A)
K. Kandelaki
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
D. Judah
 
    Potomac Boat Club (A)
J. Ledvina
 
    Sarasota Crew (A)
A. Konecny
 
    Southern California Scullers Club (A)
J. Latham
 
    Vesper Boat Club (A)
B. DelBarba
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
G. Mink
 
    Southern California Scullers Club (B)
J. Bledsoe
 
    Vesper Boat Club (B)
M. Orzolek
 
    Southern California Scullers Club (C)
B. Williams
 
    Malta Boat Club (L)
J. Black
 
8 Womens Senior 2-
10
9 Mens Intermediate Ltwt 4+
9
10 Womens Intermediate Ltwt 2x
11
11 Mens Junior A 4+
31
    Cambridge Boat Club (A)
M. Sevastopulos/M. Gates/R. Irvin/B. Hawley/H. Vettel (Cox)
 
    Cooper Training Center (A)
G. Waxman/M. Kueny/D. LaGatta/s. Robbins/N. Rotkovitz (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
H. Whitzel/W. Cory/B. Boccara/M. Hall/S. Barry (Cox)
 
    Detroit Boat Club (A)
B. Ross/J. Scott/C. Preston/G. Wray/R. Robson (Cox)
 
    East Tennessee Rowing Organization (A)
A. Franks/A. Knoll/J. Bostrom/C. Legg/S. Boles (Cox)
 
    Harborside Rowing (A)
W. Harrington/R. Rosin/J. Seibert/M. Andriotis/N. Cleri (Cox)
 
    Harborside Rowing (A)
A. Squeri/L. Varley/C. Andriotis/O. Von Bulow/W. Mulhall (Cox)
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (A)
N. Martin/J. Morgan/H. Eng/M. Pentaleri/K. Painter (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
j. morcos/L. Frati/H. Kaplan/A. van Puffelen/A. Pena-Aleman (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
T. Valicenti/J. Jacoby/S. Koszyk/P. Deeth-Stehlin/G. Renneisen (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (A)
B. White/J. Brookhart/P. Muir/M. Grim/A. Manfredi (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
M. Barreda/A. Marsh/J. Poll/J. Stanton/A. Grijalva (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
k. choe/m. Oakley/J. Wilberding/R. Bent/S. Ennis (Cox)
 
    Composite: Saratoga, Long Island RC (A)
S. Christenfeld/A. Dunn/Q. Berry/R. Gasparini/J. Morrow (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. Staunton/J. Richetelli/L. Hazan/w. geffs/A. Pasa (Cox)
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
K. Kaminski/P. McKean/J. Broihier/A. Redd/G. Bringham (Cox)
 
    Steel City Rowing Club (A)
A. Dowthwaite/I. Deynega/Z. Korten/J. Wenk/A. Delambo (Cox)
 
    TBC Racing (A)
W. Trimble/J. Abeel/D. Loungani/N. Parks/J. Kim (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
K. Leimeister/M. McCann/D. Guilfoyle/J. KONIECZNY/T. Lawson (Cox)
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
J. Leasure/W. Jones/J. Jacobs/D. Dayya/K. Catone (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
D. Wexner/G. Eberst/B. Luckett/H. Ellis/J. Fonseca-Folden (Cox)/
 
    Cooper Training Center (B)
R. Haydinger/S. Ramasamy/Q. Smith/M. Tepper/I. Meier (Cox)
 
    Harborside Rowing (B)
A. Cameron/C. Higgins/J. O'Sullivan/P. Kelly/W. Mulhall (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
M. Press/E. Rosen/T. Bouck/A. Lin/C. Ten Eyck (Cox)
 
    Seattle Area Rowing Association (B)
W. Brown/J. Maritz/W. Spencer/Y. Curry/M. Mcentee (Cox)
 
    TBC Racing (B)
N. Anderson/D. Russell/C. Weitekamp/E. Ferree/A. Hall (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (B)
P. Quinton/A. Coverdill/K. Costello/S. Kaplan/J. Amorosana (Cox)
 
    Cooper Training Center (C)
C. Licata/S. Michal/D. Kaye/h. lagatta/S. Kim (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
I. Low/J. Cecil/J. Leeds/E. Drapac/A. Condor (Cox)
 
    TBC Racing (C)
A. Marrero/M. Gump/F. Albayaty/C. Snyder/C. Levey (Cox)
 
    TBC Racing (D)
D. McCarthy/S. Lombardo/J. Dixon/O. Johnston/M. Tompkins (Cox)
 
12 Womens Junior A 2x
42
    Composite: Alexandria, Occoquan (A)
T. Vitus-Dega/K. McClary
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
D. Erickson/r. kerber
 
    Atomic Rowing (A)
H. Byrd/S. Sims
 
    Cambridge Boat Club (A)
Z. Sudduth/C. Benning
 
    Charles River Scullers (A)
K. Saraceno/B. Lichauco
 
    Cooper Training Center (A)
J. Soper/R. Pierce
 
    Dayton Boat Club (A)
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
L. Bettencourt/S. Giovenelli
 
    Composite: Jacksonville, Atomic Rowing (A)
M. Coyle/s. Rogers
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (A)
 
    Composite: Norwalk River, GMS Rowing (A)
G. Castro/A. Ornato
 
    Peconic Community Rowing Association (A)
N. Langleben/S. Sandler
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
M. McDonald/K. Girard
 
    Port Rowing (A)
H. Rosen/D. Vlahos
 
    Resilient Rowing Club (A)
E. Rush/C. Krueger
 
    Composite: Sagamore RA, Long Island RC (A)
J. Vascotto/V. Korine
 
    Sarasota Crew (A)
B. Klavin/H. Todoroff
 
    Southern California Scullers Club (A)
K. Kerst/K. Power
 
    Steel City Rowing Club (A)
K. Ashwood/Z. Hill
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
E. Watts/C. Schleifer/
 
    Vesper Boat Club (A)
C. Hills/A. Balciunaite
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
M. Campbell/C. Campbell
 
    Westerville Rowing Club (A)
K. Underhill/E. Shilling
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
E. Sharis/c. sharis
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (B)
D. Rao/e. bramel
 
    Cambridge Boat Club (B)
E. Fawcett/R. Reed
 
    Charles River Scullers (B)
L. Tanski/G. Williams
 
    Cooper Training Center (B)
L. Donohue/N. Martin
 
    Essex Rowing Club, Inc. (B)
S. Ohrn/D. Glinos
 
    Resilient Rowing Club (B)
L. Ackerman/E. Zhang
 
    Sagamore Rowing Association (B)
D. Haegeland/K. Wiedenhoft
 
    Sarasota Crew (B)
S. Edwards/o. epstein
 
    Steel City Rowing Club (B)
S. Bowman/C. Van Essen
 
    The Stewards Foundation, Inc. (B)
J. Collins/L. Klein/
 
    Vesper Boat Club (B)
I. Rodgers/C. Garvey
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (B)
K. squitieri/L. Bell
 
    Westerville Rowing Club (B)
R. Brohard/H. Freytag
 
    Cambridge Boat Club (C)
A. Zeamer/J. Moore
 
    Charles River Scullers (C)
E. Ferrara/E. Batten
 
    Resilient Rowing Club (C)
J. Brady/M. Fountain
 
    Vesper Boat Club (C)
M. Tucker/D. Eliason
 
    Charles River Scullers (D)
G. De Vito/M. Beney
 
13 Mens Senior 4+
14
14 Womens Senior 2x
6
15 Mens Intermediate 2x
15
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
c. swinford/D. Akselrod
 
    Composite: Jacksonville, Sarasota Crew (A)
A. Konecny/K. Coyle
 
    New York Athletic Club (A)
S. Marsico/M. Clougher
 
    Potomac Boat Club (A)
S. Watts/S. Furey
 
    Resilient Rowing Club (A)
S. Stechuk/A. Zulauf
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. Bub/F. Bindenberger
 
    Southern California Scullers Club (A)
J. Latham/E. Blood
 
    TBC Racing (A)
C. Garcia/T. Dodge
 
    Texas Rowing Center (A)
S. Borchelt/J. Nelson
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
J. Cipolla/J. Quaid
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (B)
k. gage/N. Leonard
 
    Potomac Boat Club (B)
A. McNamara/C. May
 
    Southern California Scullers Club (B)
J. Bledsoe/B. Williams
 
    Texas Rowing Center (B)
R. Hooper/C. Casscells-Hamby
 
    Unaffiliated (USA) (B)
J. Krupnick/M. Foley
 
16 Womens Intermediate 4+
17
17 Mens Senior Ltwt 2x
6
18 Womens Senior Ltwt 4+
5
19 Mens Junior B 2x
37
    Atomic Rowing (A)
C. Franklin/G. Vacaliuc
 
    Cooper Training Center (A)
E. tingley/J. Raab
 
    Detroit Boat Club (A)
A. Kalmar/L. Conlan
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
L. Basile/B. Thibeau
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
L. McDonough/K. Petreski/
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
L. Smith/J. Leeds
 
    Port Rowing (A)
Y. Philipson/S. McIntyre
 
    Potomac Boat Club (A)
B. Healy/H. Hervey
 
    Resilient Rowing Club (A)
G. Margolis/F. Dipert
 
    Sagamore Rowing Association (A)
J. Sepanski/A. Dolido
 
    Sarasota Crew (A)
W. Michel/C. Dean
 
    Composite: Saratoga, Long Island RC (A)
C. Cianfarani/G. Scimeme
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
N. Amato/R. Caulfield
 
    Steel City Rowing Club (A)
J. Ke/A. Buck
 
    Texas Rowing Center (A)
M. de Coatpont/M. Genovesi
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
C. Kambach/E. Isenbergh/
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
A. Bridwell/P. Bogdanov
 
    Westerville Rowing Club (A)
E. Lane/R. Ferencz
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
a. romanick/C. Boling
 
    Cooper Training Center (B)
h. lagatta/c. sergi
 
    Potomac Boat Club (B)
R. Roop/S. McLeod
 
    Resilient Rowing Club (B)
J. Meeker/M. McDonald
 
    Sagamore Rowing Association (B)
B. Annunziato/L. Boccia
 
    Sarasota Crew (B)
J. Lipford/A. Kost
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
T. Innes/D. Korsun
 
    Steel City Rowing Club (B)
D. Zaretsky/N. Dickey
 
    Texas Rowing Center (B)
G. Hendrix/z. vallow
 
    Westerville Rowing Club (B)
E. Wessels/C. McGuffin-Noll
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
J. Schwirtz/Z. Burton
 
    Cooper Training Center (C)
k. ketchell/d. mitnick
 
    Resilient Rowing Club (C)
G. Colmenarez/W. Randolph
 
    Sagamore Rowing Association (C)
M. Antonucci/R. Romano
 
    Sarasota Crew (C)
B. Jackson/O. Temraz
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
S. Agnew/J. Friedman
 
    Sagamore Rowing Association (D)
m. evans/p. Anzalone
 
    Sarasota Crew (D)
C. Graue/l. costigan
 
    Sarasota Crew (E)
t. whitten/H. Schofield
 
20 Womens Junior B 4+
18
21 Mens Intermediate 2-
26
22 Womens Intermediate 1x
22
    Boston Sculling (A)
C. Walsh
 
    Cambridge Boat Club (A)
E. Huber
 
    Charles River Scullers (A)
A. Parker
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
M. McNulty
 
    Minnesota Boat Club (A)
L. Hodnett
 
    New York Athletic Club (A)
J. Lajoie
 
    Potomac Boat Club (A)
E. Stieve-Caldwell
 
    Resilient Rowing Club (A)
S. Haines
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
J. Gurman
 
    Southern California Scullers Club (A)
K. Mckibbin
 
    Tennessee Development Camp (A)
K. King
 
    Unaffiliated (USA) (A)
M. Smith
 
    University of Florida Crew (A)
L. Day
 
    Westerville Rowing Club (A)
E. Shilling
 
    Boston Sculling (B)
J. Parker
 
    Minnesota Women's Development Camp (B)
E. Fealko
 
    Sarasota Crew (B)
B. Klavin
 
    Southern California Scullers Club (B)
C. Chartier
 
    Tennessee Development Camp (B)
R. Whitaker
 
    Sarasota Crew (C)
o. epstein
 
    Tennessee Development Camp (C)
A. Toth
 
    Tennessee Development Camp (D)
B. Boland
 
23 Mens Senior Ltwt 2-
6
24 Womens Senior Ltwt 1x
7
25 Mens Junior B 8+
6
    Composite: Long Island RC, Port Rowing (A)
A. Small/A. Bosgang/M. DiSpigno/G. Scimeme/W. Barnes/R. TAWIL/Y. Philipson/S. McIntyre/G. Golden (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
R. Romano/A. Dolido/B. Annunziato/p. Anzalone/J. Sepanski/m. evans/L. Boccia/M. Antonucci/A. Grijalva (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
C. Dean/B. Jackson/W. Michel/l. costigan/O. Temraz/A. Kost/J. Lipford/C. Graue/S. Edwards (Cox)
 
    Composite: Saugatuck, Harborside (A)
D. Korsun/S. Agnew/S. Aral/L. Varley/C. Andriotis/O. Von Bulow/T. Innes/J. Friedman/W. Mulhall (Cox)
 
    TBC Racing (A)
J. Young/J. While/H. Kogelnik/C. Weitekamp/P. McGuigan/A. Wray/H. Jia/P. Whitehouse/W. Connell (Cox)
 
    TBC Racing (B)
D. Ferguson/R. Friberg/Z. Hicks/C. Perl/P. gorka/R. Creeser/T. Vidyakin/K. Stewart/A. La Vina (Cox)
 
26 Womens Junior B 4x
14
27 Mens Intermediate Ltwt 1x
17
28 Womens Intermediate Ltwt 2-
5
29 Mens Junior A 1x
62
    Alexandria Community Rowing (A)
A. Leitner-Wise/
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
j. tucker
 
    Cambridge Boat Club (A)
J. Mazzio-Manson
 
    Dallas Rowing Club (A)
J. Stener/
 
    East Tennessee Rowing Organization (A)
L. Jones
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (A)
H. Eng
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
A. Dunn
 
    Narragansett Boat Club (A)
A. Hayda/
 
    Niskayuna Rowing (A)
K. Koste
 
    North Orlando Rowing (A)
A. Levin
 
    Occoquan Boat Club (A)
R. Applin
 
    Orange County Rowing Association (A)
L. Sendelbach
 
    Port Rowing (A)
J. Brogan
 
    Redwood Scullers/PACJC (A)
S. Krappe
 
    Resilient Rowing Club (A)
J. Gainey
 
    Sagamore Rowing Association (A)
J. Poll
 
    Sarasota Crew (A)
S. Spivey
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
M. Scholl
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
H. Malec
 
    Southern California Scullers Club (A)
K. Gocan
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
H. Smith
 
    Steel City Rowing Club (A)
K. Turksonmez
 
    Texas Rowing Center (A)
R. Hooper
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
M. Malarkey/
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
D. Redzanic
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
J. Quaid
 
    Vesper Boat Club (A)
C. Taylor
 
    Westerville Rowing Club (A)
t. savoie
 
    Westerville Rowing Club (A)
D. Wexner/
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
M. Trahan
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (B)
D. Akselrod
 
    Cambridge Boat Club (B)
R. Warming
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (B)
M. Pentaleri
 
    Narragansett Boat Club (B)
P. McKendall
 
    Occoquan Boat Club (B)
T. Johnson
 
    Sarasota Crew (B)
j. Schofield
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B)
N. Arner
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
N. Balderston
 
    Southern California Scullers Club (B)
R. Gocan
 
    Steel City Rowing Club (B)
B. Akers
 
    The Stewards Foundation, Inc. (B)
E. Isenbergh/
 
    Vesper Boat Club (B)
M. Terwiesch
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (B)
P. Gelhaus
 
    Westerville Rowing Club (B)
C. Hake/
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
M. Doyle
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (C)
H. Smith
 
    Occoquan Boat Club (C)
S. Newman
 
    Sarasota Crew (C)
A. Reger
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
C. Bub
 
    Vesper Boat Club (C)
D. Ramsey
 
    Y Quad Cities Rowing (C)
J. Schwirtz
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (D)
k. gage
 
    Sarasota Crew (D)
R. Bent
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (D)
M. Smallwood
 
    Vesper Boat Club (D)
J. Rogers
 
    Y Quad Cities Rowing (D)
E. Engelke
 
    Sarasota Crew (E)
J. Wilberding
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (E)
B. Waller
 
    Sarasota Crew (F)
m. Oakley
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (F)
A. Lee
 
    Sarasota Crew (G)
k. choe
 
    Sarasota Crew (H)
t. whitten
 
30 Womens Junior A 2-
26
31 Mens Senior 4x
3
    Composite: Jacksonville, Maritime Rowing Club, Sarasota Crew (A)
K. Coyle/A. Konecny/G. Mink/R. Hails
 
    New York Athletic Club (A)
K. Kandelaki/S. Marsico/M. Clougher/R. Ujazdowski
 
    Southern California Scullers Club (A)
D. Diego/W. Young/E. Blood/B. Henderson
 
32 Womens Senior 4-
4
33 Mens Senior 4-
8
34 Mens Junior A 2-
30
35 Womens Junior A 1x
48
    Alexandria Crew Boosters Club, Inc. (A)
K. McClary
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
D. Erickson
 
    Atomic Rowing (A)
s. Rogers
 
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
J. Spinelli
 
    Cambridge Boat Club (A)
S. Bohrer
 
    Central Ohio Rowing (A)
R. Serafy
 
    Charles River Scullers (A)
L. Tanski
 
    Detroit Boat Club (A)
A. Platt
 
    East End Rowing Institute, LTD. (A)
C. Forman/
 
    East Tennessee Rowing Organization (A)
L. Krawczyk
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
L. Bettencourt
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
M. Coyle
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
V. Korine
 
    Narragansett Boat Club (A)
C. Mouradian
 
    Occoquan Boat Club (A)
T. Vitus-Dega
 
    Port Rowing (A)
D. Vlahos
 
    Sagamore Rowing Association (A)
A. Bielawski
 
    Sarasota Crew (A)
H. Todoroff
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
K. Grotto
 
    Southern California Scullers Club (A)
K. Power
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
I. Pittaluga
 
    Steel City Rowing Club (A)
S. Bowman
 
    Texas Rowing Center (A)
C. Childs
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
E. Watts
 
    Unaffiliated (USA) (A)
M. Smith
 
    Vesper Boat Club (A)
J. Zettlemoyer
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
L. Bell
 
    Westerville Rowing Club (A)
R. Brohard
 
    Alexandria Crew Boosters Club, Inc. (B)
M. Nakahata
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (B)
e. bramel
 
    Charles River Scullers (B)
K. Saraceno
 
    Detroit Boat Club (B)
N. Perry
 
    East Tennessee Rowing Organization (B)
J. Cooper
 
    Port Rowing (B)
H. Rosen
 
    Sagamore Rowing Association (B)
J. Vascotto
 
    Sarasota Crew (B)
B. Klavin
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
S. Kurtz
 
    The Stewards Foundation, Inc. (B)
K. Dil/
 
    Unaffiliated (USA) (B)
H. Yoest
 
    Westerville Rowing Club (B)
E. Shilling
 
    Charles River Scullers (C)
G. Williams
 
    East Tennessee Rowing Organization (C)
G. HEADRICK
 
    Sarasota Crew (C)
o. epstein
 
    The Stewards Foundation, Inc. (C)
J. Collins/
 
    Charles River Scullers (D)
E. Ferrara
 
    East Tennessee Rowing Organization (D)
D. Hurst
 
    Charles River Scullers (E)
B. Lichauco
 
    Charles River Scullers (F)
M. Beney
 
36 Mens Senior Ltwt 4x
2
37 Mens Intermediate Ltwt 8+
6
Sunday, July 20
38 Womens Senior 8+
4
39 Womens Intermediate Ltwt 4x
4
40 Mens Junior A 8+
20
    Cambridge Boat Club (A)
M. Sevastopulos/M. Gates/R. Irvin/B. Hawley/A. Blaesser/J. Smith/J. Power/J. Odegard/H. Vettel (Cox)
 
    Cooper Training Center (A)
G. Waxman/M. Kueny/D. LaGatta/s. Robbins/D. Kaye/S. Ramasamy/Q. Smith/R. Haydinger/N. Rotkovitz (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
D. Slear/D. Deuel/W. Taylor IV/C. Williams/J. Perreault/R. Bolt/C. McKinney/B. Boccara/S. Barry (Cox)
 
    Harborside Rowing (A)
W. Harrington/R. Rosin/J. Seibert/M. Andriotis/h. bergman/G. Accurso/P. McLoughlin/N. O'Malley/N. Cleri (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
T. Valicenti/J. Jacoby/A. Rose/A. Lin/T. Bouck/E. Rosen/S. Koszyk/P. Deeth-Stehlin/C. Ten Eyck (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (A)
B. White/J. Brookhart/S. Stechuk/W. Randolph/J. Gainey/J. Meeker/P. Muir/M. Grim/N. Ritter (Cox)
 
    Composite: Sagamore RA, Saratoga, Long Island RC (A)
S. Christenfeld/A. Marsh/R. Gasparini/A. Dunn/Q. Berry/M. Scholl/N. Arner/J. Poll/J. Morrow (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
k. choe/H. Schofield/A. Reger/m. Oakley/C. Graue/t. whitten/R. Bent/l. costigan/S. Ennis (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
G. Steffen/G. Holzhauer/C. Staunton/w. geffs/M. Addessi/J. Richetelli/B. Waller/L. Hazan/A. Pasa (Cox)
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
K. Kaminski/P. McKean/J. Broihier/J. Maritz/W. Spencer/Y. Curry/W. Brown/A. Redd/G. Bringham (Cox)
 
    Steel City Rowing Club (A)
I. Deynega/H. Wise/A. Dowthwaite/Z. Korten/J. Wenk/A. James/N. Dickey/H. Dowthwaite/A. Delambo (Cox)
 
    TBC Racing (A)
W. Trimble/J. Abeel/D. Loungani/D. Russell/C. Weitekamp/E. Ferree/N. Anderson/N. Parks/J. Kim (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
K. Leimeister/M. McCann/D. Guilfoyle/J. KONIECZNY/P. Quinton/A. Coverdill/K. Costello/S. Kaplan/W. Rau (Cox)
 
    Harborside Rowing (B)
J. O'Sullivan/P. Kelly/A. Cameron/C. Higgins/C. Andriotis/L. Varley/A. Squeri/O. Von Bulow/W. Mulhall (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
K. Kajima/H. Signori-Balsdon/J. Wiegand/T. Berkowitz/C. Graff/D. Perez/M. Press/C. Ughetta/G. Renneisen (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
W. Van Buren/N. Balderston/M. Smallwood/A. Lee/D. Hochman/H. Malec/J. Snedaker/Z. Byer/A. Bralver (Cox)
 
    TBC Racing (B)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
L. Smith/Q. Behles/a. tavel/M. Grant/S. Mustafaraj/A. Harrington/J. Graner/K. Harros/G. Shashidhar (Cox)
 
    TBC Racing (C)
J. Young/J. While/P. McGuigan/P. Whitehouse/H. Kogelnik/A. Wray/H. Jia/R. Friberg/W. Connell (Cox)
 
    TBC Racing (D)
D. Ferguson/C. Perl/Z. Hicks/R. Creeser/P. gorka/K. Stewart/t. zhou/T. Vidyakin/A. La Vina (Cox)
 
41 Womens Junior A 4x
27
    Alexandria Crew Boosters Club, Inc. (A)
K. Pickup/R. Gehring/M. Nakahata/K. McClary
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
D. Erickson/D. Rao/e. bramel/r. kerber
 
    Cambridge Boat Club (A)
S. Bohrer/J. McInerney/H. Knight/E. Phaneuf
 
    Charles River Scullers (A)
K. Saraceno/E. Roe/B. Lichauco/L. Tanski
 
    Cooper Training Center (A)
N. Martin/A. Slominski/E. Lipshultz/M. Chinnici
 
    Dayton Boat Club (A)
K. Grismer/E. Carmody/E. Schmitt/C. McNutt
 
    Detroit Boat Club (A)
o. kielt/A. Platt/P. Swegles/N. Perry
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
L. Bettencourt/S. Giovenelli/M. Eberth/S. Ohrn
 
    Composite: Jacksonville, GMS Rowing (A)
O. Clark/W. BOYD/G. Castro/A. Lehman
 
    Peconic Community Rowing Association (A)
S. Sandler/J. Sidori/N. Langleben/M. Domaleski
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
J. O'Donnell/A. Stoessel/S. Brounstein/B. Pansini
 
    Resilient Rowing Club (A)
E. Rush/L. Egeland/K. Robinson/C. Krueger
 
    Composite: Sagamore RA, Long Island RC, Port Rowing (A)
V. Korine/J. Vascotto/j. sims/K. Wiedenhoft
 
    Sarasota Crew (A)
H. Todoroff/B. Klavin/k. williams/o. epstein
 
    Steel City Rowing Club (A)
K. Ashwood/S. Bowman/Z. Hill/S. Scheid
 
    Texas Rowing Center (A)
S. Neaves/K. Brewer/S. Coleman/C. Carlander
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
E. Watts/C. Schleifer/L. Klein/H. Messer/
 
    Vesper Boat Club (A)
A. Balciunaite/C. Hills/I. Rodgers/C. Garvey
 
    Composite: Y Quad Cities, SoCal Scullers (A)
T. Ortiz/G. Schermer/K. Kerst/K. Power
 
    Cambridge Boat Club (B)
Z. Sudduth/S. Young/C. Benning/A. Zeamer
 
    Charles River Scullers (B)
G. Williams/T. Wright/G. De Vito/E. Batten
 
    Resilient Rowing Club (B)
E. Zhang/F. Gonzalez/J. Brady/M. Fountain
 
    Steel City Rowing Club (B)
K. Johnston/C. Van Essen/E. Woodwell/E. Fetting
 
    Texas Rowing Center (B)
M. Goulet/E. Buescher/G. Acosta Lane/C. Childs
 
    Vesper Boat Club (B)
M. Tucker/D. Eliason/C. Castorino/J. Zettlemoyer
 
    Cambridge Boat Club (C)
E. Fawcett/J. Moore/D. Mazzio-Manson/R. Reed
 
    Charles River Scullers (C)
M. Beney/E. Ferrara/G. Cogan/K. Hintlian
 
42 Mens Senior 2-
17
43 Womens Senior 1x
8
44 Mens Intermediate 4x
10
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
H. Smith/c. swinford/F. Azfar/A. Bauer
 
    Composite: Jacksonville, Sarasota Crew (A)
R. Hails/p. wrenn/K. Coyle/A. Konecny
 
    Potomac Boat Club (A)
L. Toch/G. Steigler/F. Vasquez/G. Crittenden-Toth
 
    Southern California Scullers Club (A)
J. Bledsoe/J. Latham/E. Blood/B. Henderson
 
    Texas Rowing Center (A)
S. Borchelt/C. Casscells-Hamby/R. Hooper/J. Nelson
 
    Vesper Boat Club (A)
J. Kirkegaard/M. Freundlich/S. Markham/K. Kelly
 
    Composite: Maritime Rowing Club, Sarasota Crew, Dayton (A)
G. Sebald/C. DeWolf/A. Langalis/D. Orner
 
    Potomac Boat Club (B)
K. McGowan/S. Furey/A. McNamara/S. Watts
 
    Southern California Scullers Club (B)
D. Diego/B. Williams/K. Gocan/G. Coultrup
 
    Vesper Boat Club (B)
W. Gordon/O. Chemtob/A. Winstead/R. Beckman
 
45 Womens Intermediate 8+
14
46 Mens Junior B 1x
41
    Dallas Rowing Club (A)
J. Stener/
 
    East Tennessee Rowing Organization (A)
A. Knoll
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
B. Thibeau
 
    Harborside Rowing (A)
S. Aral
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
G. Scimeme
 
    Narragansett Boat Club (A)
J. Luby/
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
K. Petreski/
 
    Port Rowing (A)
Y. Philipson
 
    Sarasota Crew (A)
W. Michel
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
C. Cianfarani
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
N. Amato
 
    Southern California Scullers Club (A)
R. Gocan
 
    Steel City Rowing Club (A)
J. Ke
 
    Texas Rowing Center (A)
M. de Coatpont
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
E. Isenbergh/
 
    Vesper Boat Club (A)
W. Gordon
 
    Westerville Rowing Club (A)
E. Lane
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
j. english
 
    Essex Rowing Club, Inc. (B)
L. Basile
 
    Norwalk River Rowing Association (B)
L. McDonough/
 
    Occoquan Boat Club (B)
J. Killion
 
    Port Rowing (B)
A. Small
 
    Sarasota Crew (B)
C. Dean
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
R. Caulfield
 
    Steel City Rowing Club (B)
D. Zaretsky
 
    Texas Rowing Center (B)
M. Genovesi
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (B)
M. Roy
 
    Westerville Rowing Club (B)
R. Ferencz
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
a. romanick
 
    Essex Rowing Club, Inc. (C)
T. Kapp
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
T. Innes
 
    Texas Rowing Center (C)
T. Crotts
 
    Y Quad Cities Rowing (C)
C. Boling
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (D)
S. Agnew
 
    Texas Rowing Center (D)
z. vallow
 
    Y Quad Cities Rowing (D)
J. Schwirtz
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (E)
D. Korsun
 
    Y Quad Cities Rowing (E)
Z. Burton
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (F)
J. Friedman
 
    Sarasota Crew (I)
J. Lipford
 
    Sarasota Crew (J)
A. Kost
 
47 Mens Intermediate 4+
26
48 Womens Intermediate 2x
18
49 Mens Senior Ltwt 4+
5
50 Womens Senior Ltwt 2x
3
51 Mens Junior B 4+
15
52 Womens Junior B 2x
26
    Charles River Scullers (A)
C. Diggins/E. Roe
 
    Cooper Training Center (A)
S. Burgess-Harris/M. Koelsch
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
C. Trottier/G. Donabedian
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
M. Wothe/I. Wothe
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
M. Prince/A. wall
 
    Port Rowing (A)
S. Maroney/K. Melkonian
 
    Resilient Rowing Club (A)
M. Pearson/C. Faunce
 
    Sagamore Rowing Association (A)
A. Blanz/M. Bhalla
 
    Sarasota Crew (A)
H. Todoroff/S. Edwards
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
I. Ratcliffe/G. Fox
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
L. Baxter/E. Ames
 
    Steel City Rowing Club (A)
S. Scheid/E. Fetting
 
    Texas Rowing Center (A)
C. Carlander/K. Conti-McKerrihan
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
K. Dil/L. Klein/
 
    Vesper Boat Club (A)
C. Castorino/D. Eliason
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
C. Murphy/G. Kulesz
 
    Composite: Y Quad Cities, SoCal Scullers (A)
R. McCormick/G. Schermer
 
    Charles River Scullers (B)
G. De Vito/G. Cogan
 
    Essex Rowing Club, Inc. (B)
M. Eberth/B. Warshafsky
 
    Port Rowing (B)
H. Jackman/I. Soldano
 
    Resilient Rowing Club (B)
I. Rissing/E. Shannon
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
Q. Cuthbertson/G. Johnson
 
    Southern California Scullers Club (B)
T. Ortiz/K. Kerst
 
    Texas Rowing Center (B)
B. Seifert/H. Jordan
 
    Resilient Rowing Club (C)
D. Seckar/E. Barrett
 
    Texas Rowing Center (C)
L. O'Donnell/S. Luck
 
53 Mens Intermediate Ltwt 2x
13
54 Womens Intermediate Ltwt 4+
6
55 Mens Junior A 2x
44
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
D. Akselrod/j. tucker
 
    Cambridge Boat Club (A)
J. Odegard/J. Mazzio-Manson
 
    Jacksonville Youth Rowing Club (A)
M. Pentaleri/H. Eng
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
j. morcos/A. van Puffelen
 
    Narragansett Boat Club (A)
J. Luby/A. Hayda/
 
    Occoquan Boat Club (A)
 
    Peconic Community Rowing Association (A)
L. Sment/N. Sandler
 
    Port Rowing (A)
A. Bosgang/S. McIntyre
 
    Potomac Boat Club (A)
L. Toch/G. Steigler
 
    Resilient Rowing Club (A)
S. Meiller/A. Zulauf
 
    RowAmerica Rye (A)
H. Conlon/T. Powell
 
    Sagamore Rowing Association (A)
J. Trivilino/A. Tanner
 
    Sarasota Crew (A)
j. Schofield/S. Spivey
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
M. Scholl/N. Arner
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
A. Lee/N. Burhance
 
    Southern California Scullers Club (A)
K. Gocan/R. Gocan
 
    Steel City Rowing Club (A)
K. Turksonmez/B. Akers
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
M. Malarkey/J. Hentschel/
 
    Vesper Boat Club (A)
M. glaude/M. yaron
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
A. Langalis/D. Orner
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
M. Trahan/j. english
 
    Cambridge Boat Club (B)
A. Blaesser/J. Power
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
N. Montalvo/R. Pristo
 
    Occoquan Boat Club (B)
 
    Port Rowing (B)
J. Brogan/R. TAWIL
 
    Potomac Boat Club (B)
G. Crittenden-Toth/M. Roberts
 
    Resilient Rowing Club (B)
S. Stechuk/W. Randolph
 
    Sarasota Crew (B)
A. Reger/k. choe
 
    Composite: Saratoga, Long Island RC (B)
R. Gasparini/A. Dunn
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
M. Addessi/J. Richetelli
 
    Steel City Rowing Club (B)
H. Wise/I. Deynega
 
    The Stewards Foundation, Inc. (B)
C. Kambach/E. Isenbergh/
 
    Vesper Boat Club (B)
C. Taylor/D. Ramsey
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
M. Doyle/J. Schwirtz
 
    Cambridge Boat Club (C)
J. Smith/C. Patton
 
    Port Rowing (C)
A. Herron/G. Dadourian
 
    Potomac Boat Club (C)
C. Boehm/F. Vasquez
 
    Composite: Saratoga, Niskayuna (C)
C. Cianfarani/K. Koste
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
C. Staunton/B. Waller
 
    Vesper Boat Club (C)
A. Winstead/O. Chemtob
 
    Cambridge Boat Club (D)
T. Ruggles/H. Bernstain
 
    Sarasota Crew (D)
R. Bent/H. Schofield
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (D)
N. Balderston/G. Holzhauer
 
    Sarasota Crew (E)
m. Oakley/t. whitten
 
56 Womens Junior A 4+
37
    Atomic Rowing (A)
K. Cady/s. Rogers/R. Oleshansky/H. Byrd/S. Barber (Cox)
 
    Cambridge Boat Club (A)
R. Reed/E. Fawcett/J. Moore/D. Mazzio-Manson/P. Higgins (Cox)
 
    Cooper Training Center (A)
R. Pierce/J. Soper/L. Donohue/K. Bowman/C. Charlesworth (Cox)
 
    Dayton Boat Club (A)
R. Yaklic/K. Grismer/K. Blanchard/J. McNutt/A. Sholiton (Cox)
 
    Detroit Boat Club (A)
M. Glasser/A. Bunker/K. Field/J. Turnbull/H. Peck (Cox)
 
    East Tennessee Rowing Organization (A)
J. Cooper/L. Krawczyk/m. self/A. Dubs/S. Boles (Cox)
 
    Harborside Rowing (A)
T. Schmansky/M. Diskin/K. Hanley/S. Henry/K. Kapetanos (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
J. Hughes/M. McDonald/G. Coblentz/K. Girard/M. Kist (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (A)
K. Robinson/L. Egeland/E. Zhang/M. Fountain/S. Bynum (Cox)
 
    Composite: Sagamore RA, Long Island RC, Port Rowing (A)
K. Wiedenhoft/V. Korine/D. Vlahos/H. Rosen/O. McGeough (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
H. Todoroff/B. Klavin/k. williams/o. epstein/S. Ennis (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
G. Esse/L. Boley/A. Morrison/A. Sabovic/A. Bralver (Cox)
 
    Seattle Area Rowing Association (A)
L. Knibbe/K. Tiersma/H. Shepherd/L. Porter/I. Sportelli (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
C. Clifford/M. Ginsburg/b. marcus/S. Marki/R. Tse (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
I. Pittaluga/G. Burns/m. jones/S. Parker/l. cox (Cox)
 
    Steel City Rowing Club (A)
C. Van Essen/K. Johnston/E. Woodwell/S. Bowman/A. Delambo (Cox)
 
    TBC Racing (A)
M. Dail/H. Irwin/L. Richards/E. Clifford/J. Hughes (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
S. Neaves/K. Brewer/S. Coleman/C. Carlander/I. Golding (Cox)
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
K. Wojciechowski/C. Schleifer/E. Watts/H. Messer/A. Eason (Cox)/
 
    USR Junior Women's Development Camp (A)
J. Thompson/S. Chenen/G. Johanni/I. McRae/M. Mariani (Cox)
 
    Harborside Rowing (B)
C. Aral/C. O'Connor/A. Postiglione/S. Doyle/A. Kelly (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
J. Anglin/G. Calavan/J. Gossard/E. Wertheimer/R. Stein (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (B)
E. Rush/C. Krueger/L. Ackerman/F. Gonzalez/S. Versace (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
E. Harned/B. Murphy/C. Plunkett/M. Macey/L. Pillari (Cox)
 
    Southeast Juniors (B)
K. Cosgrove/S. Browne/A. Lycouris/H. Liebenow/S. Barber (Cox)
 
    TBC Racing (B)
H. Goodfellow/A. Bertram/C. Ratcliff/E. Modesti/R. Yohannes (Cox)
 
    Texas Rowing Center (B)
C. Childs/E. Buescher/G. Acosta Lane/M. Goulet/S. McClure (Cox)
 
    The Stewards Foundation, Inc. (B)
J. Collins/B. Page/K. Dil/L. Klein/L. Klein (Cox)/
 
    USR Junior Women's Development Camp (B)
S. Roe/C. Pazderski/B. Rigg/C. Hendershot/R. Brown (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
K. Churich/K. Nemeth/P. Kessler/E. Paton/Z. Bhargava (Cox)
 
    Southeast Juniors (C)
E. MacAdam/I. Miller/Q. Ren/K. Williams/C. Glass (Cox)
 
    TBC Racing (C)
S. Dubois/C. Beakes/C. Johnson/K. Newman/K. Green (Cox)
 
    USR Junior Women's Development Camp (C)
E. Conway/M. Klintare/B. Raible/A. Zehfuss/T. La Schiazza (Cox)
 
    Southeast Juniors (D)
J. Dobler/S. Sims/M. Mauboussin/A. Farmen/A. Short (Cox)
 
    TBC Racing (D)
K. Porter/S. Kellenberg/N. Gershberg/O. Blust/E. Nguyen (Cox)
 
    TBC Racing (E)
E. Brewer/S. Meyer/J. Gorka/L. Hegemann/W. Buczkowski (Cox)
 
    TBC Racing (F)
V. Taylor/K. Clark/M. Hilary/N. Chaney/M. Tompkins (Cox)
 
57 Mens Senior 2x
6
58 Womens Senior 4+
12
59 Mens Intermediate Ltwt 2-
15
60 Womens Intermediate Ltwt 1x
14
61 Mens Senior 8+
11
62 Womens Senior 4x
0
63 Mens Intermediate 1x
21
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
c. swinford
 
    College of Charleston Crew Club (A)
L. Rein
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
M. Poreba
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
p. wrenn
 
    New York Athletic Club (A)
M. Clougher
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
C. Reich
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
S. Markiewicz
 
    Sarasota Crew (A)
J. Wilberding
 
    Southern California Scullers Club (A)
J. Latham
 
    Texas Rowing Center (A)
S. Borchelt
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
M. Malarkey/
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
D. Redzanic
 
    Unaffiliated (USA) (A)
D. Olson
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
J. Quaid
 
    Vesper Boat Club (A)
K. Kelly
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (B)
N. Leonard
 
    Sarasota Crew (B)
A. Konecny
 
    Southern California Scullers Club (B)
E. Blood
 
    Texas Rowing Center (B)
C. Casscells-Hamby
 
    Southern California Scullers Club (C)
J. Bledsoe
 
    Southern California Scullers Club (D)
B. Williams
 
64 Womens Intermediate 2-
31
65 Mens Senior Ltwt 1x
6
66 Womens Senior Ltwt 2-
0
67 Mens Junior B 4x
12
    Cooper Training Center (A)
E. tingley/T. Boisvert/J. Raab/c. sergi
 
    Potomac Boat Club (A)
L. Toch/G. Steigler/G. Crittenden-Toth/M. Roberts
 
    Resilient Rowing Club (A)
G. Margolis/G. Colmenarez/M. McDonald/F. Dipert
 
    Composite: Sagamore RA, Long Island RC (A)
J. Stanton/G. Scimeme/J. Sepanski/A. Dolido
 
    Sarasota Crew (A)
W. Michel/C. Dean/B. Jackson/J. Lipford
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
N. Amato/R. Caulfield/D. Korsun/T. Innes
 
    Steel City Rowing Club (A)
D. Zaretsky/N. Dickey/A. Buck/H. Dowthwaite
 
    Texas Rowing Center (A)
G. Hendrix/M. de Coatpont/T. Crotts/M. Genovesi
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
A. Bridwell/R. Marsh/D. Cone/P. Bogdanov
 
    Sagamore Rowing Association (B)
p. Anzalone/L. Boccia/B. Annunziato/m. evans
 
    Sarasota Crew (B)
l. costigan/A. Kost/H. Schofield/C. Graue
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (B)
F. Brodar/J. Byrne/C. Dorsey/P. Lavieri
 
68 Womens Junior B 8+
9
69 Mens Senior Ltwt 8+
2
70 Womens Open 1x - Dash
12
71 Mens Open 1x - Dash
9
    Alexandria Community Rowing (A)
A. Leitner-Wise/
 
    All American Rowing Camp, LLC (A)
A. Rouse
 
    Atomic Rowing (A)
C. Franklin
 
    Cambridge Boat Club (A)
R. Warming
 
    New York Athletic Club (A)
N. Dawe
 
    Sarasota Crew (A)
A. Konecny
 
    Southern California Scullers Club (A)
E. Blood
 
    Westerville Rowing Club (A)
t. savoie
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (B)
p. wrenn
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change