SWEAT (Southwest Ergometer Amateur Tournament)

  • Hosted By: Jesuit College Prep of Dallas
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, February 7, 2015
4 7:00 AM Womens Masters Ltwt 1x (60+)
2
3 7:00 AM Womens Masters Ltwt 1x (50+)
1
8 7:00 AM Womens Masters 1x (60+)
2
7 7:00 AM Womens Masters 1x (50+)
5
2 7:15 AM Womens Masters Ltwt 1x (40-49)
1
6 7:15 AM Womens Masters 1x (40-49)
2
1 7:15 AM Womens Masters Ltwt 1x (30-39)
1
5 7:15 AM Womens Masters 1x (30-39)
3
19 7:15 AM Womens Open Ltwt 1x
0
20 7:15 AM Womens Open 1x
6
12 7:30 AM Mens Masters Ltwt 1x (60+)
2
16 7:30 AM Mens Masters 1x (60+)
4
11 7:30 AM Mens Masters Ltwt 1x (50+)
4
15 7:30 AM Mens Masters 1x (50+)
7
10 7:45 AM Mens Masters Ltwt 1x (40-49)
0
14 7:45 AM Mens Masters 1x (40-49)
11
21 7:45 AM Mens Masters Ltwt 1x (30-39)
1
13 7:45 AM Mens Masters 1x (30-39)
10
17 7:45 AM Mens Open Ltwt 1x
2
18 7:45 AM Mens Open 1x
9
22 8:00 AM Womens Collegiate Ltwt Novice 1x
4
23 8:00 AM Womens Collegiate Novice 1x
12
24 8:00 AM Womens Collegiate Ltwt 1x
3
25 8:00 AM Womens Collegiate 1x
9
27 8:15 AM Mens Collegiate Ltwt Novice 1x
2
28 8:15 AM Mens Collegiate Novice 1x
12
29 8:15 AM Mens Collegiate Ltwt 1x
3
30 8:15 AM Mens Collegiate 1x
12
37 8:30 AM Womens Masters Adaptive 1x
0
38 8:30 AM Mens Masters Adaptive 1x
1
31 8:45 AM Womens Jr Coxswain 1x
15
32 9:00 AM Womens HS Freshman 1x
21
33 9:40 AM Womens Jr Ltwt Novice 1x
27
    Greater Houston Rowing Club
A. Sanchez
 
    OKC Riversport
K. Gorbet
 
    Ursuline Academy of Dallas
T. Martin
 
    Ursuline Academy of Dallas
K. Codd
 
    OKC Riversport
B. Trachtenberg
 
    Ursuline Academy of Dallas
H. Ni'Shuilleabhain
 
    OKC Riversport
M. Crider
 
    Ursuline Academy of Dallas
E. Musso
 
    Ursuline Academy of Dallas
I. Arsenault
 
    OKC Riversport
E. Berkeley
 
    Ursuline Academy of Dallas
K. Hofmeister
 
    Ursuline Academy of Dallas
E. Shields
 
    Dallas United Crew, Inc.
M. McPhail
 
    Parati Competitive Rowing
L. Brown
 
    Tulsa Youth Rowing Association
A. Woodard/
 
    Tulsa Youth Rowing Association
N. Cross/
 
    Episcopal School of Dallas
K. Smythe
 
    Episcopal School of Dallas
E. White
 
    Dallas United Crew, Inc.
A. Watterson
 
    Dallas United Crew, Inc.
M. Tiscareno
 
    Dallas United Crew, Inc.
J. Sundaresan
 
    Dallas United Crew, Inc.
B. Yung
 
    Episcopal School of Dallas
C. Tong
 
    Parati Competitive Rowing
G. Markel
 
    Dallas United Crew, Inc.
S. Woods
 
    Parati Competitive Rowing
R. Marglous
 
    Dallas United Crew, Inc.
K. Jones
 
34 10:20 AM Womens Jr Novice 1x
25
35 10:40 AM Womens Jr Ltwt 1x
29
36 11:20 AM Womens Jr 1x
43
39 12:20 PM Mens Jr Coxswain 1x
22
40 12:40 PM Mens HS Freshman 1x
31
41 1:00 PM Mens Jr Ltwt Novice 1x
39
42 1:40 PM Mens Jr Novice 1x
16
43 2:00 PM Mens Jr Ltwt 1x
52
44 3:00 PM Mens Jr 1x
63
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change