USRowing Central Youth Championships

  • Hosted By: USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, May 2, 2015
1 MY2x Mens Youth 2x
17
    Cambridge Crew (A)
R. Farrow/S. Ervin
 
    Dallas Rowing Club (A)
D. Fox IV/B. Tilden
 
    Episcopal School of Dallas (A)
J. Knowles/J. Stener
 
    Founders Rowing Club (A)
T. Curington/J. Ursini
 
    Mile High Rowing Club (A)
O. Chase/M. Grant
 
    OKC Riversport (A)
M. Morlan/D. Vana
 
    Parati Competitive Rowing (A)
D. Dalpedri/R. Marlow
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
C. Rock/J. HOLDSWORTH
 
    Texas Rowing Center (A)
G. Hendrix/K. Schlemmer
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
I. Kazmierczak/J. Seely
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
L. Schula/D. Coburn
 
    Wichita Rowing Association (A)
E. Aldrich/H. Parris
 
    Cambridge Crew (B)
B. Moner/K. Armbrust
 
    Episcopal School of Dallas (B)
L. Herrick/A. Eggers
 
    OKC Riversport (B)
 
    Parati Competitive Rowing (B)
J. Castro/N. Eastwick
 
    Rowing Club of the Woodlands (B)
B. Miller/G. Hartwick
 
2 MY2nd2x Mens Youth 2nd 2x
14
3 WY1x Womens Youth 1x
12
    Dallas Rowing Club (A)
K. daughtery
 
    Episcopal School of Dallas (A)
E. Jenevein
 
    Founders Rowing Club (A)
T. Toudouze
 
    OKC Riversport (A)
X. Yousey
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
M. Dial
 
    Texas Rowing Center (A)
P. Ayres
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
R. Stewart-Maddox
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
A. Pelic
 
    Dallas Rowing Club (B)
M. Eversgerd
 
    OKC Riversport (B)
M. Anderson
 
    Rowing Club of the Woodlands (B)
A. Pineda
 
    Texas Rowing Center (B)
G. Potter
 
4 MYLtwt4+ Mens Youth Ltwt 4+
8
5 WY2- Womens Youth 2-
7
6 MYN4x Mens Youth Novice 4x
13
    Austin Rowing Club (A)
J. Brauer/D. Brauer/L. Rizzo/F. Bodwell
 
    Mile High Rowing Club (A)
E. Spetnagel/W. Allstetter/G. Cain/E. Williams
 
    OKC Riversport (A)
D. Serven/C. MaGill/R. Dykstra/L. Stewart
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
J. Golden/Z. Jaramillo/T. Agnew/T. Collins
 
    Texas Rowing Center (A)
T. Scott/J. Young/I. McKinney/J. Perry
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
B. Cooper/B. Timmons/R. Hasegawa/C. Gonzales
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
 
    Austin Rowing Club (B)
C. Jobe/J. Cox/C. Clarke/H. Bodwell
 
    OKC Riversport (B)
D. Moore/C. Caldwell/O. Riggins/D. Brown
 
    Tulsa Youth Rowing Association (B)
C. stafford/W. Stehman/J. Schad/C. Hallock
 
    Austin Rowing Club (C)
A. Parker/S. Blab/C. Womack/A. Brunn
 
    OKC Riversport (C)
R. Cortes/G. Heinen/E. Jalaff/A. Goncalves
 
    OKC Riversport (D)
G. Roberson/J. Nakanashi/S. Prutsman/K. Langer
 
7 WYNov8+ Womens Youth Novice 8+
9
8 MU171x Mens U17 1x
10
9 WYLtwt2x Womens Youth Ltwt 2x
8
10 MY4x Mens Youth 4x
10
    Austin Rowing Club (A)
B. Peck/B. Ragan/M. Grafton/J. Maguire
 
    Episcopal School of Dallas (A)
J. Stener/J. Knowles/L. Herrick/A. Eggers
 
    Mile High Rowing Club (A)
M. Grant/O. Chase/T. Kidder/C. Doogan
 
    OKC Riversport (A)
M. Zajac/A. Best/T. Dang/B. McPherson
 
    Parati Competitive Rowing (A)
J. Puzz/A. Renier/J. Schofield/E. Smith
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
T. Collins/C. Rock/J. HOLDSWORTH/C. Hayden
 
    St. Mark's School of Texas (A)
L. Hudspeth/M. Woodberry/T. Rohrich/A. James
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
G. Buchman/L. Schula/V. Angelini/C. McLellan
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
T. Johnston/P. Perry/B. Griffin/T. Patterson
 
    Austin Rowing Club (B)
B. Bell/S. Maguire/E. Sloat/F. Lowden
 
11 MY2nd4x Mens Youth 2nd 4x
6
12 WYLtwt8+ Womens Youth Ltwt 8+
5
13 MYNov4+ Mens Youth Novice 4+
16
14 WYNov2x Womens Youth Novice 2x
18
15 WY2nd4+ Womens Youth 2nd 4+
6
16 WY4+ Womens Youth 4+
12
17 MY2nd8+ Mens Youth 2nd 8+
5
18 MY8+ Mens Youth 8+
6
NOTE Saturday/Sunday Events
19 WY2x Womens Youth 2x
16
    Dallas Rowing Club (A)
A. Cantu/D. Hutcheson
 
    Episcopal School of Dallas (A)
C. Tong/J. Clardy
 
    Founders Rowing Club (A)
H. Williams/E. Royal
 
    Mile High Rowing Club (A)
R. Passas/H. Forward
 
    OKC Riversport (A)
X. Yousey/J. Ciocca
 
    Parati Competitive Rowing (A)
A. Smith/A. Brown
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
C. Hall/C. Riddle
 
    Texas Rowing Center (A)
P. Ayres/C. Carlander
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
C. Atik/C. Hughes
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
E. Jones/S. Miller
 
    Wichita Rowing Association (A)
M. Petzold/B. Taylor
 
    OKC Riversport (B)
M. Anderson/S. Ondak
 
    Parati Competitive Rowing (B)
L. Brown/G. Butero
 
    Rowing Club of the Woodlands (B)
C. Dixon/A. Huerta
 
    Texas Rowing Center (B)
S. Coleman/A. Schaefer
 
    Tulsa Youth Rowing Association (B)
M. Moon/A. Johnson
 
20 WY2nd2x Womens Youth 2nd 2x
5
21 MY1x Mens Youth 1x
20
    Colorado Jr. Crew (A)
B. Carr
 
    Dallas Rowing Club (A)
D. Fox IV
 
    Episcopal School of Dallas (A)
J. Stener
 
    Founders Rowing Club (A)
J. Ursini
 
    Kansas City Rowing Club (A)
J. Wendt
 
    OKC Riversport (A)
B. McPherson
 
    Parati Competitive Rowing (A)
J. Puzz
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
C. Rock
 
    Texas Rowing Center (A)
J. Peers
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
I. Kazmierczak
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
T. Patterson
 
    Wichita Rowing Association (A)
E. Aldrich
 
    Cambridge Crew (B)
C. Upfield
 
    Dallas Rowing Club (B)
C. Petersen
 
    Founders Rowing Club (B)
T. Curington
 
    OKC Riversport (B)
H. Park
 
    Parati Competitive Rowing (B)
J. Schofield
 
    Texas Rowing Center (B)
E. Prince
 
    Tulsa Youth Rowing Association (B)
D. Coburn
 
    Wichita Rowing Association (B)
H. Parris
 
22 WYLtwt4+ Womens Youth Ltwt 4+
11
23 MY2- Mens Youth 2-
9
24 WYNov4x Womens Youth Novice 4x
13
25 MYNov8+ Mens Youth Novice 8+
10
26 WU171x Womens U17 1x
13
    Episcopal School of Dallas (A)
J. Clardy
 
    Founders Rowing Club (A)
E. Royal
 
    OKC Riversport (A)
R. McMeekin
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
C. Dixon
 
    Texas Rowing Center (A)
G. Potter
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
R. Stewart-Maddox
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
M. Keane
 
    Episcopal School of Dallas (B)
E. Jaggers
 
    Founders Rowing Club (B)
H. Williams
 
    OKC Riversport (B)
M. Epps
 
    Rowing Club of the Woodlands (B)
A. Huerta
 
    Texas Rowing Center (B)
B. Seifert
 
    White Rock Boathouse, Inc. (B)
N. Norman
 
27 MYLtwt2x Mens Youth Ltwt 2x
14
    Austin Rowing Club (A)
B. Peck/B. Patterson
 
    Dallas Rowing Club (A)
F. Casero/S. Chebrolu
 
    OKC Riversport (A)
G. ting/D. Nguyen
 
    Parati Competitive Rowing (A)
D. Dalpedri/R. Marlow
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
T. Collins/C. Hayden
 
    Texas Rowing Center (A)
M. Genovesi/R. Rice
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
C. Antonacci/A. Pohl
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
A. Newman/J. Clifford
 
    Wichita Rowing Association (A)
H. Parris/E. Aldrich
 
    Parati Competitive Rowing (B)
J. Castro/N. Eastwick
 
    Rowing Club of the Woodlands (B)
T. Collins/G. Hartwick
 
    Texas Rowing Center (B)
P. Notzon/C. Milam
 
    Tulsa Youth Rowing Association (B)
D. Hammond/G. Allan
 
    White Rock Boathouse, Inc. (B)
G. Wood/T. Brewster
 
28 WY4x Womens Youth 4x
10
    Austin Rowing Club (A)
G. Malerba/C. Van Essen/B. Perry/M. Shook
 
    Founders Rowing Club (A)
K. DeSantis/T. Toudouze/J. Mitterer-Claudet/K. Fraser
 
    Mile High Rowing Club (A)
J. Thornton/E. Carpender/C. Bigger/J. Dobler
 
    OKC Riversport (A)
X. Yousey/M. Anderson/J. Ciocca/S. Ondak
 
    Parati Competitive Rowing (A)
A. Shellum/K. Dolan/M. Prator/C. Castro
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
A. Pineda/M. Dial/C. Hall/C. Riddle
 
    Texas Rowing Center (A)
D. Devlyn/P. Ayres/M. Rao/C. Carlander
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
A. Pelic/S. Wright/E. Jones/S. Miller
 
    Wichita Rowing Association (A)
M. Petzold/b. petrakis/B. Bowles/B. Taylor
 
    OKC Riversport (B)
K. Erickson/M. Knight/A. Lange/E. Tubb
 
29 WY2nd4x Womens Youth 2nd 4x
6
30 MYLtwt8+ Mens Youth Ltwt 8+
3
31 WYNov4+ Womens Youth Novice 4+
16
32 MYNov2x Mens Youth Novice 2x
14
    Dallas Rowing Club (A)
F. Casero/G. Buchanan
 
    Mile High Rowing Club (A)
W. Allstetter/E. Spetnagel
 
    OKC Riversport (A)
D. Serven/L. Stewart
 
    Parati Competitive Rowing (A)
M. Rodriguez/S. Schofield
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
Z. Jaramillo/J. Golden
 
    Texas Rowing Center (A)
A. Limon/B. Graf
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
 
    OKC Riversport (B)
C. MaGill/O. Riggins
 
    Texas Rowing Center (B)
T. Scott/I. McKinney
 
    White Rock Boathouse, Inc. (B)
 
    OKC Riversport (C)
S. Sasser/R. Dykstra
 
    Texas Rowing Center (C)
J. Young/J. Perry
 
    White Rock Boathouse, Inc. (C)
 
    OKC Riversport (D)
A. Cooksey/A. Ogilvie
 
33 MY2nd4+ Mens Youth 2nd 4+
7
34 MY4+ Mens Youth 4+
12
35 WY2nd8+ Womens Youth 2nd 8+
4
36 WY8+ Womens Youth 8+
7
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change