Garden State Scholastic Championships
- Apr 25, 2015
- sprint
- Cooper River
- Camden, NJ (USA)
- Hosted By: Camden County Boathouse
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, April 25, 2015 | |||||
1 | Womens Jr 1x | 0 |
|||
2 | Mens Jr 1x | 3 |
|||
3 | Womens Sr 1x | 2 |
|||
4 | Mens Sr 1x | 6 |
|||
5 | Womens Jr 2x | 4 |
|||
6 | Mens Jr 2x | 8 |
|||
7 | Womens Ltwt 2x | 2 |
|||
8 | Mens Ltwt 2x | 4 |
|||
9 | Womens Sr 2x | 5 |
|||
10 | Mens Sr 2x | 11 |
|||
11 | Womens Fr 8+ | 9 |
|||
12 | Mens Fr 8+ | 10 |
|||
13 | Womens Jr 4+ | 14 |
|||
14 | Mens Jr 4+ | 18 |
|||
Belleville High School |
E. Greco/M. Mucha/G. Gomez/A. Embaby/P. Marriot (Cox)
|
|
|||
Bergen Catholic High School |
|
||||
Cedar Creek High School |
D. White/D. Disbrow/F. Freimuth/K. Capaldi/K. Flaherty (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) |
D. Vassallo/D. Hedden/M. Cofone/m. timo/a. mayo (Cox)
|
|
|||
Doane Academy |
|
||||
Don Bosco Preparatory High School |
L. Martin/T. Stika/C. Mezini/N. Lynch/J. Kelso (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School |
A. Merendino/j. nguyen/C. Ireland/C. Peskoff/C. Griffith (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club |
R. Waltimyer/B. Masclans/A. Coty/T. Waltimyer/J. Richards (Cox)
|
|
|||
Kearny High School |
J. Wall/A. Serafim/C. Grimm/J. Baptista/S. Szymanski (Cox)
|
|
|||
Montclair High School |
C. Kaloudis/P. King/D. Murphy/N. Schattner-Elmaleh/T. Schoen (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club |
R. Mediratta/D. Kaye/T. Begley/B. Burkhardt/H. Smith (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew |
S. Acevedo/A. AMBIO/J. Baldi/a. Gullo/L. Nguyen (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. |
L. Cook/G. Cardaci/A. Haines/A. Garreffi III/H. HEPDING (Cox)
|
|
|||
Ranney School |
J. Williams/J. Mullally/A. Sarhan/J. Ferenc/N. Nadler (Cox)
|
|
|||
RFH Rowing |
E. Osmulski/M. Shaw/N. Bermeo/R. Kearney/B. Bruno (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School |
N. Schalek/C. Gamboa/P. Orecchia/A. Terrels/D. Sullivan (Cox)
|
|
|||
St. Benedict's Preparatory School |
P. Jimenez/A. Calderon/T. Schwartz/T. Farinhas/T. Wright (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School |
|
||||
15 | Womens Jr 8+ | 13 |
|||
16 | Mens Jr 8+ | 16 |
|||
17 | Womens Sr 4+ | 14 |
|||
Absegami High School |
C. West/A. Schafer/h. marr/M. Dorsett/M. Murphy (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School |
H. Huff/S. Dickson/E. Rafter/J. Taimanglo/R. Borja (Cox)
|
|
|||
Belleville High School |
|
||||
Bishop Eustace Prep Crew |
D. Eliason/N. Alleva/M. WENZKE/C. Biernacki/J. Carita (Cox)
|
|
|||
Cedar Creek High School |
L. Stollenwerk/N. Martin/A. Begasse/P. McColgan/H. Long (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School |
R. Suthard/A. Bossi/N. Baliszewski/M. Barbieri/A. Battaglini (Cox)
|
|
|||
Kearny High School |
C. Luz/G. Baptista/S. Magee/J. Cavalier/C. Dantas (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School |
K. Mullin/J. Rosado/S. Petrova/P. Bacharach/R. Kelley (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club |
R. Lucas/C. Pendino/M. Regan/S. Varrell/K. Malta (Cox)
|
|
|||
North Arlington High School |
B. Carlo/C. Austin/B. Cappuccino/L. Infante/M. Ozbay (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew |
A. Allison/B. McGeown/S. PANSO/A. Concepcion/L. Modica (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. |
G. Witasick/L. Wan/A. Kelly/J. Taylor/A. Love (Cox)
|
|
|||
Our Lady of Mercy Academy (NJ) |
E. Lam/A. Caterina/G. Puggi/Y. Melendez/K. Bachich (Cox)
|
|
|||
The Hun School |
S. Taylor/C. Moloney/S. Rossien/A. Johnson/J. Schellscheidt (Cox)
|
|
|||
18 | Mens Sr 4+ | 15 |
|||
Absegami High School |
J. Wagner/R. Awad/T. Calimer/d. delgado/R. Kershenblatt (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School |
H. Pizagno/J. Roche/S. Gonzalez/M. Johnson/L. Derrickson (Cox)
|
|
|||
Belleville High School |
J. Russo/T. McNulty/J. Victorio/M. Asali/A. Parekh (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew |
A. Zimmermann/S. Zimmermann/C. Bechtel/I. Wentz/M. Matusky (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) |
D. Adams/D. Hutzley/T. Morris/P. Durning/C. Pak (Cox)
|
|
|||
Collingswood Crew Club, Inc. |
C. Kaiser/S. Maher/P. McCrindle/M. Kistner/J. Henry (Cox)
|
|
|||
Doane Academy |
|
||||
Don Bosco Preparatory High School |
M. Begonja/J. Hunt/L. Williams/M. Muniz/S. Frank (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club |
L. Epstein/A. DeLuca/C. Howe-Smith/A. Graves/L. Mackey (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew |
B. O'Brien/T. O'Mara/C. Ardente/m. mangravito/K. Arandela (Cox)
|
|
|||
Ranney School |
C. Rivera/G. Barthelmes/M. Farren/T. Bruno/F. Lionetti (Cox)
|
|
|||
RFH Rowing |
M. Longo/I. Vernon/T. Reilly/T. MONTALBANO/N. Buckley (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School |
|
||||
The Hun School |
T. Bergeron/J. Arduini/D. MacGregor/S. Duffy/L. Cahill (Cox)
|
|
|||
Vineland High School |
K. Leimeister/M. Novatorskiy/E. Lira/D. Gentile/N. Patel (Cox)
|
|
|||
19 | Womens Sr 8+ | 4 |
|||
20 | Mens Sr 8+ | 6 |
|||
21 | Womens 2nd 8+ | 3 |
|||
22 | Mens 2nd 8+ | 5 |
|||
23 | Womens Ltwt 4+ | 9 |
|||
Absegami High School |
K. Bakley/E. Sproule/e. whitehurst/E. McGowan/O. Rubillo (Cox)
|
|
|||
Belleville High School |
J. Paggao/M. Checa/N. Rosa/C. Maramot/E. Mendez (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School |
K. Cummings/M. Cortez/E. MANGEL/S. Mirsch/C. Tyner (Cox)
|
|
|||
Kearny High School |
I. Martins/L. Esteves/G. Oliveira/V. Rodrigues/A. Gonzalez (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew |
|
||||
Ocean City Crew Boosters, Inc. |
D. Cates/F. Devine/A. DiAngelis/J. Kemenosh/A. Gartner (Cox)
|
|
|||
Ranney School |
R. Staats/A. Denver- Moore/D. Goldwert/B. Nadler/S. Falletta (Cox)
|
|
|||
The Hun School |
A. Weinand/E. Latella/M. Clover/N. Davis/C. Davis (Cox)
|
|
|||
Vineland High School |
R. Fay/E. King/L. Olita/J. Merighi/N. English (Cox)
|
|
|||
24 | Mens Ltwt 4+ | 12 |
|||
25 | Womens Ltwt 8+ | 5 |
|||
26 | Mens Ltwt 8+ | 3 |
|||
27 | Womens Freshman 4x | 1 |
|||
28 | Mens Freshman 4x | 6 |
|||
29 | Womens Novice 4x | 0 |
|||
30 | Mens Novice 4x | 3 |
|||
31 | Womens Jr 4x | 4 |
|||
32 | Mens Jr 4x | 7 |
|||
33 | Womens Sr 4x | 4 |
|||
34 | Mens Sr 4x | 6 |
|||
35 | Womens Novice 8+ | 11 |
|||
Absegami High School (A) |
S. Sandoval/E. Karovic/J. Hanselmann/F. Palacio/M. Halim/J. Lin/R. Patel/M. Swarna/L. Bell (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
L. Babilino/j. mackler/K. DeCasablanca/L. Jimenez/A. Mingo-Crockett/E. To/A. Fehe/T. Bancheri/K. Isidro (Cox)
|
|
|||
Belleville High School (A) |
K. Avanzado/S. Delgado/K. Rincon/A. Vega/A. Perez/K. Naranjo/K. Bhiro/S. Cruz-Medina/R. Sobransingh (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
I. Salerno/H. Hilton/M. Latif/S. Li/C. Tyner/A. Meeker/J. Avellino/A. Alfaro/G. Arabio (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
G. Ferrara/M. Starkman/D. Kaplan/L. Thompson/A. Beck/C. Randik/C. TUOHY/D. Logue/K. Patitucci (Cox)
|
|
|||
Kearny High School (A) |
S. Rocha/P. Portes/I. Pereira/C. Morin/L. Vallejo Bucheli/K. Gomes/L. Olivos/M. Luna/J. Rosales (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
A. Dearborn/K. Wolfe/G. Meoli/A. Stormes/M. Fuertes/E. Scheffler/C. Cottrell/A. Kinkler/S. Schmidt (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
K. Adleman/J. De Los Santos/a. cohen/E. Cooke/D. Kurzweil/C. Connor/R. Preston/L. Cunningham/C. Rosenberg (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
K. Sims/L. Gross/A. Buss/I. Malesh/T. Reed/K. Hock/J. Pollock/L. Sussman/C. McCoy (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
L. Trofa/j. pestalozzi/M. Wisham/A. Latella/G. Bromhead/j. cordery/A. Kelly/N. Michel/M. Canuso (Cox)
|
|
|||
The Hun School (A) |
E. Reynolds/A. Morrison/P. Kolman/C. Luongo-Hyatt/C. Wilkinson/C. Murray/K. Dillaway/L. McBryan/E. Segal (Cox)
|
|
|||
36 | Mens Novice 8+ | 10 |
|||
Montclair High School |
D. Traore/H. Vecchione/e. kline/G. Rogers/A. Nischol/M. Kaplan/W. Collins/B. Muldoon/H. Healy (Cox)
|
|
|||
Belleville High School (A) |
K. Shaw/M. Gencarelli/M. Soriano/M. Angamarca/A. Delgado/M. Meany/A. Doria/D. Guailacela/A. Rojas (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
D. Cooper/J. DiStefano/V. Kiechlin/L. Enstrom/K. Wicklund/S. Matthews/P. Piperno/T. O'Boyle/W. Petersen (Cox)
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
L. Kellogg/T. D'Arpino/P. Geraghty/A. Pruitt/E. Scimeca/T. Scharfenberger/M. Duffy/F. Barbano/A. Castellano (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
M. Islam/C. Kline/J. Molina/L. Vinyard/A. Malave/A. Auyeung/M. Luong/B. Phan/T. Griffiths (Cox)
|
|
|||
Kearny High School (A) |
C. Da Silva/P. Grimm/K. Costa/M. Bedon/A. Olivera/G. Grioli/K. Pineda/S. Martins/A. Castelo (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
|
||||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
J. LaBarth/C. Fair/R. LaBrosse/M. Cottrell/R. SULLIVAN/E. Davis/M. Zandanel/J. Galushka/B. Silla (Cox)
|
|
|||
St. Benedict's Preparatory School (A) |
J. Lema/A. Arriaza/J. Perez/E. Salmeron/J. Pereira/F. Ulloa/M. Huezo/L. Torres/E. Aguirre (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
|
||||
37 | Womens Novice 4+ | 10 |
|||
Belleville High School (A) |
S. Asali/C. Vallejo/S. Navarrete/M. Phan/I. Perez (Cox)
|
|
|||
Cedar Creek High School (A) |
A. Haugan/K. Patterson/A. Bonsall/R. Robbins/T. Long (Cox)
|
|
|||
Doane Academy (A) |
|
||||
Egg Harbor Township High School (A) |
B. Ferra/F. Hewitt/A. Hendriks/M. Moore/C. Sykes (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
X. Shi/J. Sky/B. O'Brien/B. Courtney/I. Diavolitsis (Cox)
|
|
|||
Kearny High School (A) |
S. Lopes/R. Tannassee-Ferreira/V. Rodrigues/A. Richard/J. Olivera (Cox)
|
|
|||
North Arlington High School (A) |
N. Santos/M. Polanco/T. Austin/E. Karras/C. Jennings (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
|
||||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
D. Hood/D. Robinson/L. Johnson/C. Holeschak/V. Simon (Cox)
|
|
|||
Vineland High School (A) |
A. Hullihen/G. Gonzalez/A. Lusinski/K. Balinge/M. King (Cox)
|
|
|||
38 | Mens Novice 4+ | 16 |
|||
Absegami High School (A) |
A. Juarez/D. Aiken/A. Nargi/A. Ghuman/G. Morales (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
D. Khan/M. Marshall/A. Akram/J. Lam/B. Pham (Cox)
|
|
|||
Belleville High School (A) |
J. Razo/T. Neira/K. Calderon/M. Sanchez/D. Jugo (Cox)
|
|
|||
Cedar Creek High School (A) |
L. Rodriguez/M. Maskos/j. schnitzel/b. dennis/M. Kehrli (Cox)
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
J. Peticca/M. OKeefe/J. Sklarski/V. Garewal/S. Solazzo (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
M. Raguso-Failla/J. Braudis/N. Mairone/B. McGettigan/N. Hankinson (Cox)
|
|
|||
Kearny High School (A) |
K. Pimentel/E. Chavez/J. Ramon/n. Magesty/A. Rivera (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
M. Kaplan/A. Bobyock-Rosen/M. Moore/E. Frank/A. Firestone (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
W. Rafferty/H. Carroll/H. Zambrano/C. Tenenbaum/B. Alpert (Cox)
|
|
|||
North Arlington High School (A) |
M. Szklarzewski/R. Camacho/A. Contreras/A. Di Popolo/A. Rizki (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
|
||||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
A. Groff/E. DuMoulin/Y. Delvalle/M. Tomasella/D. Schultheis (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
|
||||
St. Benedict's Preparatory School (A) |
D. Decker/M. Okaro/F. Benoit/T. Wright/T. Farinhas (Cox)
|
|
|||
The Hun School (A) |
M. Andersen/J. Nehlig/M. Alonso/C. Ettehadieh/H. Lin (Cox)
|
|
|||
Vineland High School (A) |
K. Slusarczyk/J. Mattiucci/M. Bennett/D. SALIM/H. Cruz (Cox)
|
|
|||
39 | Mens Jr Ltwt 4x | 0 |
|||
40 | Womens Ltwt 4x | 0 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change