Cooper Cup

  • Hosted By South Jersey Rowing Club
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, April 26, 2015
1 8:00 AM Womens Ltwt Varsity 2x
7
2 Mens Ltwt Varsity 2x
13
3 Womens Novice 8+
28
4 Mens Novice 8+
15
5 Womens Ltwt Varsity 4+
10
6 Mens Ltwt Varsity 4+
13
7 Womens Varsity 1x
11
8 Mens Varsity 1x
13
9 Womens Novice 4+
18
10 Mens Novice 4+
17
    Baltimore Rowing Club (A)
D. Mackey/M. McGee/M. CIpollone/w. flynn/S. Cochran (Cox)
 
    Capital Rowing Club (A)
 
    Great River Rowing (A)
 
    Harriton High School (A)
T. van Wijngaarden/E. Ahn/J. Schlicter/A. Salah/E. Eardley (Cox)
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
m. Cattaneo/A. Paulich/R. Hughes/J. Dorf/J. Bloomstein (Cox)
 
    Moorestown High School/ Rowing Club (A)
W. Wang/N. Weller/W. Rafferty/J. DiMarino/A. Chen (Cox)
 
    Mountain Lakes Rowing Club (A)
T. Magovern/C. Silvey/J. Adler/M. Donnelly/H. Scott (Cox)
 
    Newport Rowing Club (A)
C. Kopecki/G. Dekleva/P. Robinson/N. Judd/E. Iversen (Cox)
 
    Port Rowing (A)
D. Jeter/T. Brady/K. George/B. Ballboy/m. paratore (Cox)
 
    South Jersey Rowing Club (A)
N. Garber/Z. GIll/N. Kaminer/M. Petcove/J. Perio (Cox)
 
    St. Peters Preparatory School (A)
 
    The Shipley School (A)
K. mahtab/J. Bruno/J. Weiss/T. ROGERS/C. Lawler (Cox)
 
    Unionville High School (A)
A. Wardius/S. Short/A. Binder/E. Renzetti/M. Thornton (Cox)
 
    Upper Merion High School (A)
A. McNally/B. Hindle/M. Zelli/F. Santini/C. Liney (Cox)
 
    Wilmington Youth Rowing Association (A)
D. MacKelcan/M. Williamson/B. Iannucci/J. Binder/A. Rasmussen (Cox)
 
    Mountain Lakes Rowing Club (B)
A. Fortunato/C. Mantione/S. Priscu/F. Rambusch/G. Jacob (Cox)
 
    Port Rowing (B)
Z. Herron/B. Schor/M. Brandes/A. Small/G. Dadourian (Cox)
 
11 Womens Varsity 4+
19
12 Mens Varsity 4+
16
13 Womens Varsity 2x
13
14 Mens Varsity 2x
20
15 Womens Novice 4x
10
16 Mens Novice 4x
12
17 Womens Varsity 8+
10
18 Mens Varsity 8+
10
19 Womens Ltwt Varsity 8+
5
20 Mens Ltwt Varsity 8+
4
21 Womens Varsity 4x
10
22 Mens Varsity 4x
11
23 Womens Novice 2x
9
24 Mens Novice 2x
10
25 Womens JV 1x
9
26 Mens JV 1x
8
27 Womens JV 4+
22
28 Mens JV 4+
22
    Bergen Catholic High School (A)
K. Garino/M. Ferioli/T. Barrett/A. Garino/L. Cannon (Cox)
 
    Bishop Eustace Prep Crew (A)
J. propp/J. stuckert/D. Wenzke/C. Reck/C. Palmer (Cox)
 
    Doane Academy (A)
C. Hall/H. Flamm/C. Flamm/E. Koch/R. Van Sciver (Cox)
 
    Egg Harbor Township High School (A)
A. Merendino/j. nguyen/C. Ireland/C. Peskoff/B. Auble (Cox)
 
    Freedom Rowers (A)
W. Mann/C. Lentz/N. Lewis/S. Bradbury/E. Ciarcia (Cox)
 
    Great River Rowing (A)
 
    Haddonfield Crew Club (A)
R. Waltimyer/B. Masclans/C. Vielehr/T. Rodriguez/J. Richards (Cox)
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
T. clement/H. Oderwald/A. Koch/m. denker/J. Bloomstein (Cox)
 
    Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A)
H. McHenry/D. Vonderheide/J. Simms/W. Stickney/A. Gaudio (Cox)
 
    Mountain Lakes Rowing Club (A)
R. Lyons/I. Baldinger/S. Conlin/K. Hughes/O. Reiter (Cox)
 
    Owen J Roberts Rowing Club (A)
M. Amadio/E. Sager/R. Kelly/M. Condra/A. Edleman (Cox)
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
r. owen/O. Hurley/N. Filosa/K. Shahida/M. Hughes (Cox)
 
    Philadelphia City Rowing, Inc. (A)
K. Wilson/C. Gleason/M. harte/D. Ludwig/J. Butler (Cox)
 
    Port Rowing (A)
A. Bosgang/A. Lyman/A. Small/Y. Philipson/G. Dadourian (Cox)
 
    Ranney School (A)
J. Williams/J. Mullally/A. Sarhan/J. Ferenc/N. Nadler (Cox)
 
    RFH Rowing (A)
E. Osmulski/M. Shaw/N. Bermeo/R. Kearney/B. Bruno (Cox)
 
    South Jersey Rowing Club (A)
h. lagatta/J. Goldberg/E. Mirfin/z. onorato/S. Kim (Cox)
 
    St. Peters Preparatory School (A)
 
    Bishop Eustace Prep Crew (B)
M. Bifulco/K. Ronkin/V. Pallotti2/V. Pallotti3/V. Pallotti1 (Cox)
 
    Doane Academy (B)
B. Stiles/M. Murphy/B. Mathews/D. Di/C. Devery (Cox)
 
    Mountain Lakes Rowing Club (B)
A. Thomson/S. Mund/J. Zangari/M. Donnelly/M. Kim (Cox)
 
    Port Rowing (B)
J. Steinberg/R. Tawil/M. Kessaris/T. Agate/W. Barnes (Cox)
 
29 Womens JV 2x
8
30 Mens JV 2x
8
31 Womens JV 8+
17
32 Mens JV 8+
12
33 Womens JV 4x
12
    Baldwin School Crew (A)
C. Kiser/O. Lanchoney/E. Wasson/J. Greytok
 
    Germantown Academy Crew Club (A)
 
    Great River Rowing (A)
 
    Haddon Township High School (A)
K. Shuttleworth/O. Egbert/R. Brown/R. Glavan
 
    Long Island Rowing Club, Inc. (A)
A. Prodromakis/K. ELMENDORF/C. Davis/s. purschke
 
    Navesink River Rowing (A)
A. Wallhauser/B. Mason/T. Algayer/M. Bonavita
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
J. Cerbone/L. Klarin/D. Yerokhin/I. Feige
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
C. Gackowski/S. Carroll/J. Frank/M. Boyle
 
    Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A)
V. Cappo/I. D'Olier-Lees/A. Morgenthal/J. Simpson
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
L. Guenther/B. Kennedy/M. Subhan/C. Martone
 
    Germantown Academy Crew Club (B)
B. Owen/i. lillis/L. Naber/A. Kurtz
 
    Navesink River Rowing (B)
K. Carroll/D. Terek/j. hawke/e. williams
 
34 Mens JV 4x
10
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change