Stotesbury Cup Regatta
- May 15, 2015 To May 16, 2015
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Schuylkill Navy of Philadelphia
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, May 15, 2015 | |||||
1 | Boys Freshman Eight | 39 |
|||
2 | Girls Junior Double | 27 |
|||
Academy of Notre Dame Rowing Club (A) |
A. Breen/O. Whytosek
|
|
|||
Augustine Classical Academy (A) |
M. Trouwborst/E. Hopkins
|
|
|||
Baldwin School Crew (A) |
S. Dixit/C. Sterman/
|
|
|||
Bergen County Technical High Schools (A) |
T. Sheth/O. Pianese
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
|
||||
Blessed Trinity High School (A) |
E. Vandersloot/J. Galloway
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
C. Robins/L. Phelan/
|
|
|||
Episcopal School of Jacksonville (A) |
M. Wothe/I. Wothe
|
|
|||
Friends Academy Crew (A) |
J. Searby/C. Cobb
|
|
|||
Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A) |
T. Scarafile/D. Carney
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
L. Naber/A. Kurtz/
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
L. Okeson/J. Newberg/
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
E. Clemens/J. Erhardt/
|
|
|||
Masterman High School (A) |
H. Sdao/H. Pearlman
|
|
|||
Our Lady of Mercy Academy (NJ) (A) |
C. Porcaro/H. Viviani
|
|
|||
Pine-Richland Crew (A) |
T. Boczar/C. Oberst/
|
|
|||
Saint Michael Catholic Secondary (A) |
S. Jose/A. Maloney
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
M. Varcoe/H. Howe
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
G. Sciarrotta/K. Kochenour
|
|
|||
St. Stephens & St. Agnes High School (A) |
P. Solms/E. Solms
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
G. Diebold/S. Weintraub
|
|
|||
The Hockaday School (A) |
M. Ratakonda/T. Cohen/
|
|
|||
Upper Dublin High School Rowing Association (A) |
S. Wolff/J. Axelrod
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
S. Bicks/C. Lampone
|
|
|||
Western Albemarle (A) |
E. Thacker/M. Vidal
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A) |
M. Manville/C. Dougherty
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
K. White/S. Stanley
|
|
|||
3 | Girls Freshman Eight | 43 |
|||
4 | Boys Junior Double | 27 |
|||
5 | Boys Junior Four | 73 |
|||
6 | Girls Junior Four | 66 |
|||
7 | Boys Freshman Quads | 16 |
|||
8 | Girls Freshman Quads | 14 |
|||
9 | Girls Ltwt Double | 17 |
|||
Academy of Notre Dame Rowing Club (A) |
J. Zack/L. Costa
|
|
|||
Baldwin School Crew (A) |
E. Grubman/R. Sutor/
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club (A) |
J. Cabero/D. Rassuli
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
A. Connell/K. Hudson
|
|
|||
Eden High School (A) |
B. Ham/J. Klassen
|
|
|||
Friends Academy Crew (A) |
S. Richter/A. Hutzel
|
|
|||
Friends Select School (A) |
H. Cramer/H. Achiepo
|
|
|||
Poughkeepsie High School (A) |
E. Ciferri/A. O'Shea
|
|
|||
Sacred Heart Academy - Bryn Mawr (A) |
M. Di Stefano/C. Carroll/
|
|
|||
Shaker Rowing Association/High School (A) |
C. Orlyk/L. Murawski
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
R. Dhillon-Richardson/L. Noble
|
|
|||
Strath Haven High School (A) |
M. MUNSELL/G. Alberts/
|
|
|||
The Hockaday School (A) |
E. Michel/E. Winson/
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (A) |
B. Stuart/P. Alexander
|
|
|||
Vineland High School (A) |
H. Bokma/M. Fanelli
|
|
|||
Western Albemarle (A) |
E. Massarelli/J. Dugan
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A) |
A. Colucci/L. Schwartz
|
|
|||
10 | Boys Ltwt Double | 20 |
|||
11 | Girls Junior Eight | 49 |
|||
12 | Boys Junior Eight | 47 |
|||
13 | Boys Junior Quad | 27 |
|||
14 | Girls Junior Quad | 21 |
|||
Academy of Notre Dame Rowing Club (A) |
C. Burke/J. Tomkiewicz/R. Bonner/J. McAleer
|
|
|||
Baldwin School Crew (A) |
Z. Wenzinger/C. Kiser/O. Lanchoney/J. Greytok
|
|
|||
Ballston Spa High School (A) |
|
||||
Friends Select School (A) |
A. Rosha/Y. Anderson/K. Wu/R. Anthony
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
E. Rapp/K. Aemisegger/G. Feirson/N. Tang/
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
S. Pancoe/T. Curry/M. Esberg/R. Genyk
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
K. Shuttleworth/O. Egbert/R. Brown/R. Glavan/
|
|
|||
Hylton Crew Boosters Club, Inc. (A) |
A. Kandetzki/S. Martin/P. Higgins/K. Covey
|
|
|||
Montclair High School (A) |
E. Bergmann/J. Cerbone/N. May/C. Behbin-Guirand
|
|
|||
Notre Dame College School (A) |
E. Lucchetta/T. Maidens/R. Zahorchak/E. Young/
|
|
|||
Poughkeepsie High School (A) |
F. Mauer/D. Tully/R. Reza/s. donahue
|
|
|||
Sacred Heart Academy - Bryn Mawr (A) |
M. O'Callaghan/D. Becker/B. McCabe/A. Tolvaisa/
|
|
|||
Shaker Rowing Association/High School (A) |
S. Mysliwiec/G. CONROY/J. Walker/N. Kura
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
M. Karoly/S. Djerassi/J. Penn/G. Tasman
|
|
|||
Strath Haven High School (A) |
J. Forbes/D. Mervine/A. Townend/K. Butscher/
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
A. Peters/C. Erixxon/M. Pinsk/S. Smith
|
|
|||
The Hockaday School (A) |
D. Malican/F. Henderson/A. Spencer/C. Noble/
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (A) |
C. Patterson/E. Courtois/K. Popolo/P. Villegas
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
C. Callaghan/M. Dexter/I. DeGregorio/J. Wittmaack/
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A) |
P. Burke/J. Simpson/V. Cappo/I. D'Olier-Lees
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
E. Grugan/S. Zea Rincon/H. Smith/P. Gonzalez
|
|
|||
15 | Girls Ltwt Eight | 13 |
|||
16 | Boys Ltwt Eight | 12 |
|||
17 | Boys Ltwt Four | 37 |
|||
18 | Girls Ltwt Four | 31 |
|||
19 | Girls Senior Double | 22 |
|||
20 | Boys Senior Double | 30 |
|||
21 | Boys Second Eight | 23 |
|||
22 | Girls Second Eight | 19 |
|||
23 | Girls Senior Quad | 20 |
|||
24 | Boys Senior Quad | 17 |
|||
25 | Boys Senior Single | 35 |
|||
26 | Girls Senior Single | 21 |
|||
27 | Girls Senior Four | 59 |
|||
28 | Boys Senior Four | 60 |
|||
29 | Girls Senior Eight | 30 |
|||
30 | Boys Senior Eight | 36 |
|||
31 | Adaptive Double | 3 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change