Philadelphia Youth Regatta

  • Hosted By: Schuylkill Navy of Philadelphia
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, July 25, 2015
1 Boys Novice Single (1000m) - started racing after Jan 1
11
2 Girls Novice Quad (1000m) - started racing after Jan 1
8
3 Boys Under 14 Eight(1000m)
0
4 Girls Under 14 Eight (1000m)
2
5 Boys J18 Quad
25
6 Girls J18 Quad
22
7 Boys J16 Eight
9
    Baltimore Rowing Club (A)
M. CIpollone/J. Baker/N. Rogers/J. Rogers/E. Hammett/J. Lamason/A. Li/E. Sheehan/A. Saint Pierre (Cox)
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
C. Delaney/J. Li/W. Pechet/A. Virkler/D. Martinelli/M. Palmer/E. Patrinostro/J. Rosato/J. Block (Cox)
 
    Cooper Training Center (A)
H. LaGatta/E. Tingley/W. Smith/H. Shimberg/D. Mitnick/A. Gaffney/S. Ebrer/I. Meier/M. DeGregorio (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
B. Castillo Varda/M. Reilly/P. Kalocay/C. cassidy/S. Pakrad/T. Gagliardi/B. Panzer/J. Mascia/a. spath (Cox)
 
    Niskayuna Rowing (A)
S. Mrazik/X. Fallone/T. Smith/J. Lombardo/D. Wolfe/F. Daas/S. Park/T. Barhydt/C. Davenport (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
D. Stoddard/A. Hickey/E. Wicks/P. Collins/J. Gallagher/A. Moss/B. Karp/T. Harris/K. Takacs (Cox)
 
    Row New York - Manhattan (A)
E. Ogando/E. Gonzalez/N. Santo/J. Eldred/J. Herz/W. Mandelbaum/S. Consuegra/J. Escolastico/J. Gonzalez (Cox)
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
N. WOLOSHYN/B. Falk/B. COOPER/W. Darling/M. Lear/K. Chen/G. Ashford/I. Fitzsimons/J. Fasti (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
R. veerappan/P. Zhelnin/J. saladino/K. Sutera/M. Rota/R. Rittenhouse/S. Stengle/B. Chow/J. Wolfe (Cox)
 
8 Girls J16 Eight
6
9 Boys J18 Four
25
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
L. Green/D. Swech/J. Palmer/D. Lee/G. Narzikul (Cox)
 
    Cooper Training Center (A)
M. Kueny/J. Raab/E. Mirfin/a. kuzy/N. Appelman (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (A)
E. Ashley/B. Scherpbier/E. Wilt/V. Armetta/J. Fabrizio (Cox)
 
    Hampton Roads Rowing Club, Ltd. (A)
N. jacka/M. Brennan/A. Errichetto/j. gusentine/j. arcan (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
T. Roach/N. Senchak/F. Paternoster/A. Mcgaw/M. Delorey (Cox)
 
    Mobjack Rowing Association (A)
T. Dough/J. Cooper/J. Dickey/C. Holland/K. Thompson (Cox)
 
    New York Rowing Association (A)
N. Baginski/G. Rubio/N. Afram/C. Mongelli/S. Frank (Cox)
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
G. Bauerfeld/B. Helms/K. Andersen/C. Martensson/P. Lyon (Cox)
 
    Orange County Rowing Association (A)
M. Sarvis/D. Evanicki/H. Mourani/A. McCoy/I. Crisci (Cox)
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
N. Roll/J. Shirocky/r. owen/R. Tupper/L. Millette (Cox)
 
    Row New York - Manhattan (A)
R. Pantaleon/J. Imbert/J. Graciano/N. Smith/J. Gonzalez (Cox)
 
    RowAmerica Rye (A)
J. Kahle/S. Hayes/C. Borgogni/W. Turner/H. Berrick (Cox)
 
    Still Water Rowing Club (A)
G. Colmenarez/R. Smith/G. Barrera/J. Converse/K. Oner (Cox)
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
J. Darling/N. Hafner/M. Bretl/I. Ashton/S. Martorana (Cox)
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (B)
G. Pelletier/M. Wilton/L. Williams/H. Scarlato/C. Cummins (Cox)
 
    Cooper Training Center (B)
N. Garber/C. Flamm/H. Flamm/C. Ozdemir/M. Matusky (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (B)
N. Cooper/B. Foley/D. Senour/K. MacMaster/E. Funchion (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (B)
C. izold/Z. Woolley/B. Leyva/I. Dahdal/J. Crinieri (Cox)
 
    Norwalk River Rowing Association (B)
R. Hamilton/D. Crameri/L. Degl'Innocenti/R. Dineen/S. Shulman (Cox)
 
    Orange County Rowing Association (B)
J. Meyer/J. Doherty/W. Svoboda/J. Roy/J. Roy (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
E. Abilheira/J. Tanguay/C. Levine/K. Fram/H. Reim (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (C)
N. Armetta/D. Tento/J. Knies/P. Zawycky/C. Freedman (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (C)
N. Cerbini/C. Crawley/P. Meier/J. Dittmann/N. Bukofsky (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (C)
J. Fleurial/D. Gleim/W. Grimes/R. Haines/K. Takacs (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (D)
J. Tivnan/o. hutchinson/Z. Smith/R. Gibson/C. Mac Kay (Cox)
 
10 Girls J18 Four
21
    Cooper Training Center (A)
E. Aronson/E. Lipshultz/H. Cooper/C. Riccaiardi/A. Griffith (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (A)
S. Horn/K. Devlieger/M. Lamb/K. Lally/C. Lorenz (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
B. Winby/E. Gagliardi/F. Mauer/M. Tebolt/L. Smith (Cox)
 
    Mobjack Rowing Association (A)
L. Howlett/B. Hamilton/k. james/M. Marbain/S. Fravel (Cox)
 
    Orange County Rowing Association (A)
A. Ellingson/C. Jaeger/C. Miller/N. Schofer/I. Crisci (Cox)
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
J. Engel/M. Healy/A. Guy/T. Alviar./S. Hofstetter (Cox)
 
    Philadelphia City Rowing, Inc. (A)
S. Harris/E. Hudson/I. D'Angelo/H. Pearlman/T. Torres (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
B. Parker/M. Barkenbush/S. Kennedy-Moore/I. Roemer/O. Herman (Cox)
 
    Row New York - Manhattan (A)
I. Billinge/A. Arroyo/N. Ceballos/Y. Alvarez/C. Rodriguez (Cox)
 
    Row New York - Queens (A)
B. Davila/E. Parsons/G. Francis/M. Dannang/K. Hernandez (Cox)
 
    RowAmerica Rye (A)
L. Schnepp/A. Mustafaraj/A. Hornick/M. Corwen/A. Grammatica (Cox)
 
    Still Water Rowing Club (A)
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
K. Samkavitz/E. Heffern/H. Calvelli/B. Woloshyn/S. Taylor (Cox)
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
E. Steinman/R. Rosner/G. George/L. Guenther/L. Blank (Cox)
 
    Cooper Training Center (B)
G. Bowman/E. Patragnoni/M. Chinnici/K. Montegna/M. DeGregorio (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (B)
o. chase/N. Vitt/A. Connell/S. Jaskot/D. Sciulli (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (B)
S. Gaston/K. Fairley/C. Hutchins/S. Donahue/S. Dittmann (Cox)
 
    Philadelphia City Rowing, Inc. (B)
A. Andrews/M. Miller/J. Andrews/L. Perrin/L. Genera (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (C)
P. Foti/J. Paternoster/E. Reifenberger/A. Boyko/S. Erlacher (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (D)
A. O'Shea/R. Mannino/K. Witherwax/B. Burkhardt/j. mercado (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (E)
J. Zachman/R. Davie/C. Corbin/M. Hyland/C. Mac Kay (Cox)
 
11 Boys J16 Double
33
    Bachelors Barge Club (A)
D. Hill/E. Subers
 
    Baltimore Rowing Club (A)
E. Carneal/J. Quinn
 
    Bergen County Rowing Academy (A)
J. Delara/C. Labozzetta
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
T. Scheuritzel/S. Ward
 
    Cooper Training Center (A)
C. O'Neil/P. Nary
 
    Crescent Boat Club (A)
W. Roth/D. Rostucher
 
    Greenwich Crew (A)
D. Moffitt/J. Katzman
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
B. Panzer/C. cassidy
 
    Mobjack Rowing Association (A)
P. Hudgins/J. Dickey
 
    Montclair High School (A)
B. Muldoon/L. Daly-Smith
 
    Navesink River Rowing (A)
C. Morrison/I. Tecalero
 
    New York Rowing Association (A)
e. mortati/M. Bucher
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
M. Rauccio/R. Purdy
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
J. Reilly/K. Timmermans
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
R. Mcgovern/D. Fowler
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
J. Norton/D. Cone
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
C. McNamara/L. Gibbons
 
    Bachelors Barge Club (B)
S. Glover/R. Mitchell
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (B)
D. Wiener/G. Myers
 
    Cooper Training Center (B)
H. LaGatta/E. Tingley
 
    Crescent Boat Club (B)
J. Amsterdam/L. Draper
 
    Mobjack Rowing Association (B)
A. Thompson/S. Knebl
 
    New York Rowing Association (B)
J. Bucher/P. Rice
 
    Niskayuna Rowing (B)
D. Palmer/B. Grygiel
 
    Norwalk River Rowing Association (B)
J. Kineon/L. Redpath
 
    Pelham Community Rowing Association (B)
Z. owen/G. Millette
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (B)
E. Marsh/R. Gregory
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (C)
W. Pechet/D. McKay
 
    Pelham Community Rowing Association (C)
C. Vorbach, Jr./J. DiPaola
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (C)
W. Legenzowski/W. Grotto
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (D)
T. Kortekaas/D. Koproski
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (E)
T. Ekern/E. Koeckert
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (F)
M. Plum/L. Seibold
 
12 Girls J18 Double
30
13 Boys J18 Double
35
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
K. Woolley/R. Sullivan
 
    Capital Rowing Club (A)
D. Ferguson/K. Stewart
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
G. Wuollet/B. Allan
 
    Crescent Boat Club (A)
J. Leyland/A. Williams III
 
    Composite: Don Bosco Prep, Maroon Blades (A)
B. Caltavuturo/P. Stone
 
    Fairmount Rowing Association (A)
M. Sibson/G. Robertson
 
    Greenwich Crew (A)
O. Probst/C. Korzendorfer
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
J. Habert/R. Hyland
 
    Mobjack Rowing Association (A)
T. Dough/J. Cooper
 
    Newport Rowing Club (A)
S. Dhir/R. Blecher
 
    Niskayuna Rowing (A)
D. Wolfe/G. Schmidt
 
    North Jersey Rowing (A)
E. Walker/J. Illuzzi
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
K. Conover/W. Pacella
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
C. Lazaroni/S. Nicodemo
 
    RowAmerica Rye (A)
C. Pyne/T. Powell
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
M. Miller/S. Flemming
 
    University Barge Club (A)
C. Hansen/C. Kovach
 
    Vesper Boat Club (A)
D. O'Sullivan/D. Guilfoyle
 
    Virginia Beach Rowing Club (A)
R. Harvey/J. Howells
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
B. Subak/H. Mackenzie
 
    Advanced Community Rowing Association INC. (B)
K. Christopherson/N. Rylov
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (B)
L. Williams/A. Del Vescovo
 
    Crescent Boat Club (B)
T. Kutchner/J. Novak
 
    Fairmount Rowing Association (B)
D. Waite/C. Waite
 
    Greenwich Crew (B)
M. McRae/J. caffrey
 
    Maroon Blades (B)
P. Dubois/M. Seiter
 
    Mobjack Rowing Association (B)
J. Dickey/C. Holland
 
    Niskayuna Rowing (B)
K. VandenBerg/J. Lombardo
 
    Norwalk River Rowing Association (B)
D. Crameri/R. Hamilton
 
    RowAmerica Rye (B)
J. Dailey/T. Clickner
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
G. Otteni/E. Grugan
 
    Vesper Boat Club (B)
T. Bloesch/C. Wren
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (B)
P. McNeal/E. Geller
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (C)
S. Zelov/N. Rubino
 
    Crescent Boat Club (C)
T. Moyer/M. Amsterdam
 
14 Girls J16 Double
35
15 Boys Pair w/o
11
16 Girls Pair w/o
9
17 Boys J16 Single
40
18 Girls J16 Single
19
19 Boys J16 Four
13
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
C. Delaney/J. Li/D. Martinelli/A. Virkler/J. Block (Cox)
 
    Cooper Training Center (A)
H. LaGatta/I. Meier/E. Tingley/S. Ebrer/M. DeGregorio (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (A)
C. Hoekstra/C. Andrews/J. McCormick/C. Bibeau/C. Freedman (Cox)
 
    Gloucester Rowing Association (A)
T. Fox/J. Raha/H. Emanus/A. Shank/j. jones (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
M. Lee-Amezcua/J. Rivera/G. Jorissen/J. Jackson/N. Del Priore (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
B. Castillo Varda/M. Reilly/P. Kalocay/J. Mascia/a. spath (Cox)
 
    New York Rowing Association (A)
P. Rice/J. Bucher/M. Bucher/e. mortati/S. Solazzo (Cox)
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
M. Rauccio/E. Reichgut/J. Trentos/R. Purdy/M. Cunningham (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
D. Stoddard/A. Hickey/J. Gallagher/P. Collins/K. Takacs (Cox)
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
N. WOLOSHYN/B. Falk/W. Darling/I. Fitzsimons/J. Fasti (Cox)
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (B)
S. Dennis/M. Palmer/E. Patrinostro/J. Holeman/A. Patrinostro (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (B)
T. Gagliardi/C. cassidy/S. Pakrad/B. Panzer/C. Mac Kay (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
B. Karp/T. Harris/E. Wicks/A. Moss/C. Galati (Cox)
 
20 Girls J16 Four
16
    Baltimore Rowing Club (A)
E. Lamason/M. Hull/S. JONES/L. Barney/J. Muhammad (Cox)
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
A. Daley-Gibson/T. Haugh/B. Pelletier/K. healy/A. Patrinostro (Cox)
 
    Cooper Training Center (A)
M. Dykas/G. LoPresti/H. Bricker/S. Gutierrez/R. Celebre (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (A)
M. Kent/A. Baccile/m. passarella/C. Kwapinski/C. Mattioli (Cox)
 
    Gloucester Rowing Association (A)
A. Dough/K. Price-Kaleikini/B. Wagner/E. Frayser/J. Shank (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
E. Dabney/A. White/A. Pyne/A. O'Brien/E. Leites (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
E. Mac Kay/K. Seda/K. Hilal/J. Loprinzo/j. mercado (Cox)
 
    Newburgh Rowing Club (A)
E. Trieste/k. clark/k. gravel/E. Popllo/I. simoni (Cox)
 
    Niskayuna Rowing (A)
L. Hoole/M. Rogers/H. Meade/E. Meade/L. Jie (Cox)
 
    Orange County Rowing Association (A)
C. Jaeger/C. Miller/G. Doherty/N. Rabe/J. Roy (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
B. Parker/M. Barkenbush/G. Lavery/I. Roemer/C. Galati (Cox)
 
    Row New York - Queens (A)
T. Garcia/M. abdelwahab/A. Marrero/j. makomva/I. Espinosa (Cox)
 
    Still Water Rowing Club (A)
S. Garcia/C. Buffaloe/C. Becker/M. Barrera/H. Cole (Cox)
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
E. Akbari/O. Ondis/S. Moran/L. Fitzsimons/O. Cantrell (Cox)
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
D. Marlin Andrews/A. Schmidt/R. Harris/A. Macrone/M. Jones (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
M. Bawa/K. wild/S. Closser/G. Wonnell/L. Preston (Cox)
 
21 Girls Novice Single (1000m) - started racing after Jan 1
10
22 Boys Novice Quad (1000m) - started racing after Jan 1
6
23 Boys J18 Single
45
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
K. Christopherson
 
    Baltimore Rowing Club (A)
J. Rodman
 
    Bergen County Rowing Academy (A)
N. Ismail
 
    Central Pennsylvania Rowing Association (A)
J. Sharpe
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
W. Koch
 
    Crescent Boat Club (A)
J. Jamison
 
    Greenwich Crew (A)
C. Korzendorfer
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
R. Hyland
 
    Mobjack Rowing Association (A)
R. Simpson
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
B. Francis
 
    New York Rowing Association (A)
J. Silberstein
 
    Niskayuna Rowing (A)
L. McGrinder
 
    North Jersey Rowing (A)
E. Walker
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
K. Andersen
 
    Orange County Rowing Association (A)
L. Sendelbach
 
    RowAmerica Rye (A)
J. Turk
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
M. Miller
 
    V-Sculls (A)
 
    Vesper Boat Club (A)
M. Couwenhoven
 
    Virginia Beach Rowing Club (A)
D. Callahan
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
E. Horvath
 
    Advanced Community Rowing Association INC. (B)
T. Hoehmann
 
    Bergen County Rowing Academy (B)
T. Barrett
 
    Capital Rowing Club (B)
K. Stewart
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (B)
G. Wuollet
 
    Crescent Boat Club (B)
B. Guckin
 
    Greenwich Crew (B)
J. Carlson
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (B)
J. Habert
 
    Montclair High School (B)
E. St. John
 
    Niskayuna Rowing (B)
K. VandenBerg
 
    Norwalk River Rowing Association (B)
G. Mgaloblishvili
 
    Orange County Rowing Association (B)
J. Endler
 
    V-Sculls (B)
W. Powers
 
    Virginia Beach Rowing Club (B)
R. Gurak
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (B)
J. Byrne
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (C)
B. Allan
 
    Crescent Boat Club (C)
K. Perry
 
    Montclair High School (C)
B. Feltz
 
    Niskayuna Rowing (C)
G. Schmidt
 
    Norwalk River Rowing Association (C)
R. Hamilton
 
    Orange County Rowing Association (C)
B. Goodman
 
    V-Sculls (C)
T. Kern
 
    V-Sculls (C)
A. Kern
 
    Crescent Boat Club (D)
B. Weaver
 
    Crescent Boat Club (E)
I. Ward
 
24 Girls J18 Single
20
25 Boys Eight
15
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
L. Green/D. Lee/J. Palmer/G. Rubin/J. O'Brien/S. Altier/C. Callegari/M. Wilton/G. Narzikul (Cox)
 
    Cooper Training Center (A)
C. Sergi/M. Kueny/J. Raab/a. kuzy/N. Garber/E. Mirfin/H. LaGatta/L. Glennon/M. Matusky (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (A)
W. Purtill/N. Horbowy/B. Scherpbier/E. Wilt/V. Armetta/B. Foley/K. MacMaster/D. Senour/E. Funchion (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
T. Roach/N. Senchak/E. Gekakis/A. Mcgaw/F. Paternoster/B. Leyva/Z. Woolley/C. izold/J. Crinieri (Cox)
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
N. Roll/J. Shirocky/r. owen/R. Tupper/C. Martin/W. Langhoff/P. Cornman/M. Cornman/L. Millette (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
D. Stoddard/A. Hickey/E. Wicks/J. Gallagher/B. Karp/T. Harris/A. Moss/P. Collins/K. Takacs (Cox)
 
    Row New York - Manhattan (A)
R. Pantaleon/J. Imbert/A. Lopez/E. Gonzalez/J. Graciano/J. Franco/N. Smith/G. Diaz/J. Gonzalez (Cox)
 
    RowAmerica Rye (A)
S. Hayes/C. Borgogni/C. Pyne/W. Turner/T. Powell/J. Dailey/T. Clickner/R. Hoffberg/H. Berrick (Cox)
 
    Still Water Rowing Club (A)
G. Colmenarez/J. Converse/R. Smith/S. Casabianca/G. Barrera/F. Casabianca/S. Riley/T. Wilson/K. Oner (Cox)
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
J. Darling/N. Hafner/R. Falk/M. Breed/B. COOPER/J. Patterson/M. Bretl/I. Ashton/S. Martorana (Cox)
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
A. Bridwell/J. Gelhaus/P. McNeal/D. Cone/C. Dorsey/D. Dayya/A. Langalis/R. Marsh/C. Hall-Tipping (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (B)
N. Cooper/M. Cross/J. Knies/D. Tento/J. Fus/S. Kuhl/N. Armetta/A. Olbrich/J. Fabrizio (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (B)
N. Cerbini/J. Dittmann/P. Meier/C. Crawley/S. Pakrad/V. Gragnaniello/t. elmendorf/C. Marconi/N. Bukofsky (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
D. Pe/A. Bergeron/M. Riley/S. Hughes/A. Shyamsundar/D. Dortch/G. DiRusso/J. Patten/A. Suri (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (C)
C. Hoekstra/P. Zawycky/C. Andrews/P. LeRoux/J. McCormick/C. Waite/R. Xu/J. Guerin/C. Freedman (Cox)
 
26 Girls Eight
12
    Cooper Training Center (A)
E. Aronson/J. Soper/R. Pierce/E. Lipshultz/H. Cooper/P. McColgan/N. Martin/K. Montegna/A. Griffith (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (A)
s. horn/M. Lamb/o. chase/K. Lally/K. Aemisegger/K. Devlieger/S. Jaskot/N. Vitt/C. Lorenz (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
D. Devore/j. devore/J. Steinman/A. Lee/M. McMillan/H. woodbury/C. Lorthioir/S. Salzer/l. devore (Cox)
 
    Hampton Roads Rowing Club, Ltd. (A)
C. Driscoll/n. legree/T. Wing/k. creekmore/K. Creekmore/K. Weber/p. Webber/a. gromek/G. Swann (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
B. Winby/F. Mauer/K. Fairley/E. Gagliardi/S. Gaston/M. Tebolt/C. Hutchins/S. Donahue/L. Smith (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
C. DeVenuto-Wyeth/B. Parker/M. Barkenbush/a. cooleen/I. Roemer/A. Vinci/M. Bawa/S. Kennedy-Moore/O. Herman (Cox)
 
    Row New York - Manhattan (A)
I. Billinge/A. Arroyo/M. Andrades/A. Muratovic/N. Ceballos/S. Carter/Y. Alvarez/M. Gonzalez/C. Rodriguez (Cox)
 
    Row New York - Queens (A)
B. Davila/K. Rendon/G. Francis/E. Parsons/Z. Brown/G. Garcia/K. Castillo/M. Dannang/K. Hernandez (Cox)
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
K. Samkavitz/E. Heffern/H. Calvelli/B. Woloshyn/Z. Jopling/O. Harrison/E. Akbari/O. Ondis/S. Taylor (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (B)
P. Foti/J. Paternoster/E. Reifenberger/A. Boyko/A. O'Shea/K. Sistare/E. Cerulli/R. Mannino/S. Dittmann (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
P. Mishkin/G. Lavery/S. Closser/K. wild/E. Jean-Jacques/E. Calman/J. Armetta/G. Wonnell/C. Galati (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (C)
E. Mac Kay/R. Davie/K. Hilal/C. Corbin/J. Zachman/K. Seda/M. Hyland/J. Loprinzo/C. Mac Kay (Cox)
 
27 Boys J16 Quad
16
28 Girls J16 Quad
14
29 Mens/Womens/Mixed Jr Octuple
5
30 Boys Single Dash
18
    Bergen County Rowing Academy (A)
T. Ranjan
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
G. Wuollet
 
    Cooper Training Center (A)
M. Slocum
 
    Greenwich Crew (A)
P. ISKANDAR
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
R. Hyland
 
    Peconic Community Rowing Association (A)
N. Sandler
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
E. Grugan
 
    Vesper Boat Club (A)
M. Couwenhoven
 
    Bergen County Rowing Academy (B)
J. Delara
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (B)
W. Koch
 
    Cooper Training Center (B)
C. O'Neil
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (B)
J. Habert
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
S. Flemming
 
    V-Sculls (B)
A. HOWE
 
    Bergen County Rowing Academy (C)
N. Ismail
 
    Cooper Training Center (C)
P. Nary
 
    V-Sculls (C)
J. yung
 
    Bergen County Rowing Academy (D)
S. Dineen
 
31 Girls Single Dash
10
32 Boys Eight Dash
14
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
L. Green/D. Swech/J. Palmer/D. Lee/J. O'Brien/S. Altier/G. Pelletier/H. Scarlato/G. Narzikul (Cox)
 
    Cooper Training Center (A)
J. Raab/M. Kueny/H. LaGatta/E. Mirfin/N. Garber/a. kuzy/C. Flamm/H. Flamm/M. Matusky (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (A)
W. Purtill/N. Horbowy/B. Scherpbier/E. Wilt/V. Armetta/E. Ashley/K. MacMaster/D. Senour/E. Funchion (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
T. Roach/N. Senchak/E. Gekakis/A. Mcgaw/F. Paternoster/B. Leyva/Z. Woolley/C. izold/M. Delorey (Cox)
 
    New York Rowing Association (A)
D. Sonzogni/N. Baginski/J. Sklarski/N. Afram/C. Mongelli/T. Kisala/J. Silberstein/G. Rubio/S. Frank (Cox)
 
    Niskayuna Rowing (A)
L. McGrinder/K. VandenBerg/G. Schmidt/J. Lombardo/T. Smith/S. Mrazik/D. Wolfe/B. Grygiel/C. Davenport (Cox)
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
B. Helms/G. Bauerfeld/C. Martensson/K. Andersen/K. Conover/W. Pacella/G. Mgaloblishvili/R. Hamilton/P. Lyon (Cox)
 
    Still Water Rowing Club (A)
G. Colmenarez/J. Converse/R. Smith/S. Casabianca/G. Barrera/F. Casabianca/S. Riley/T. Wilson/S. Coltson (Cox)
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
S. Ching/D. Addis/B. Subak/P. Gaddameedi/O. Glassman/R. Borowski/A. Donnelly/Z. Shalev/C. Appleman (Cox)
 
    Cooper Training Center (B)
E. Tingley/D. Mitnick/H. Shimberg/A. Gaffney/S. Ebrer/K. Schneider/C. Ozdemir/L. Glennon/N. Appelman (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (B)
N. Cooper/M. Cross/J. Knies/D. Tento/J. Fus/S. Kuhl/N. Armetta/A. Olbrich/J. Fabrizio (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (B)
N. Cerbini/J. Dittmann/P. Meier/I. Dahdal/S. Pakrad/V. Gragnaniello/t. elmendorf/C. Marconi/N. Bukofsky (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (C)
C. Hoekstra/P. Zawycky/C. Andrews/P. LeRoux/J. McCormick/C. Waite/R. Xu/J. Guerin/C. Freedman (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (C)
B. Castillo Varda/M. Reilly/P. Kalocay/J. Mascia/J. Tivnan/o. hutchinson/Z. Smith/R. Gibson/j. mercado (Cox)
 
33 Girls Eight Dash
6
    Fairmount Rowing Association (A)
S. Horn/M. Lamb/o. chase/K. Lally/K. Aemisegger/K. Devlieger/S. Jaskot/N. Vitt/C. Lorenz (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
B. Winby/F. Mauer/P. Foti/E. Gagliardi/S. Gaston/M. Tebolt/C. Hutchins/s. donahue/L. Smith (Cox)
 
    Still Water Rowing Club (A)
S. Garcia/L. Lausten/A. Krobot/C. Buffaloe/C. Becker/A. Clayborne/S. Boucher/M. Barrera/J. Lanz Ramirez (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (B)
J. Konopka/K. Droogan/G. Kaufhold/J. Jaskot/M. Kent/A. Baccile/m. passarella/C. Kwapinski/D. Sciulli (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (B)
K. Fairley/J. Paternoster/E. Reifenberger/A. Boyko/A. O'Shea/K. Sistare/E. Cerulli/R. Mannino/S. Dittmann (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (C)
E. Mac Kay/R. Davie/K. Hilal/C. Corbin/J. Zachman/K. Seda/M. Hyland/J. Loprinzo/C. Mac Kay (Cox)
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change