USRowing Youth National Championship

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, June 12, 2015
1 Womens Youth 1x
16
2 Mens Youth 1x
22
3 Womens Ltwt Youth 2x
19
4 Womens Youth 2x
24
5 Mens Ltwt Youth 2x
21
6 Mens Youth 2x
19
7 Womens Youth 2-
18
8 Mens Youth 2-
21
9 Womens Youth 4x
24
10 Mens Youth 4x
26
11 Womens Ltwt Youth 8+
19
12 Womens Youth 4+
24
13 Mens Ltwt Youth 4+
22
14 Mens Youth 4+
21
15 Womens Ltwt Youth 4+
22
16 Mens Ltwt Youth 8+
19
17 Womens Youth 8+
24
18 Mens Youth 8+
24
    Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (A)
R. Martin/G. Chamberlin/M. Baldiswieler/W. Hartenstine/A. Davis/D. Bennett/C. Salinger/M. Fohs/N. Harrison (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
M. Stagnaro/J. Cecil/H. Smith/K. Bower/C. Boyd/C. Brady/R. Osborne/M. Morelli/S. Bower (Cox)
 
    Capital City Rowing (A)
H. Watson/K. McDaniel/E. Dwinell/N. Wollermann/R. O'Bryant/M. Farley/H. Martin/C. Wong/W. Harrell (Cox)
 
    Chaminade High School (A)
S. Kaplan/P. Sheehan/S. Aral/J. O'Sullivan/J. Barry/G. Scimeme/R. Shelley/L. Mooney/N. Cleri (Cox)
 
    Chicago Rowing Foundation (A)
W. Nuelle/L. Conlon/R. Hobert/S. White/J. Faibussowitsch/T. Nalis/L. Black/R. White/L. Brewer (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
B. Capannari/J. Schenk/J. Wenk/A. Sizemore/T. Waterkotte/J. Pieper/M. McCann/N. Needham/C. Ten Eyck (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
J. Carleo/P. Giroux/A. Cohen/J. Hajjar/A. Ventouris/D. Babikian/R. Swanton/A. Sterne/M. Ventouris (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
L. Whitehead/E. Cox/M. Laughlin/W. McPherson/J. Perreault/C. Mencke/B. Boccara/S. Lorio/E. Fritz (Cox)
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
L. Rex/B. Thibeau/D. Levine/J. Hawthorne/B. Bielinski/P. Rex/R. Hayes/T. Kapp/L. August (Cox)
 
    Fordham Preparatory School (A)
M. Ptucha/J. Gonzalez/S. Mustafaraj/E. Garcia/S. Hall/J. Mooney/A. Calder/S. Haggerty/A. Condor (Cox)
 
    Gonzaga College High School Crew (A)
K. Garvis/Q. Gaffey/R. Hrdy/P. Dent/C. Tabash/M. Nogay/R. Kiernan/B. Kilner/W. Connell (Cox)
 
    Green Lake Crew (A)
A. Broom/B. Pratt/G. Paschino/H. Hodges/E. Belk/M. Harjo/S. Toro/J. Ratliffe/C. Nelson (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
J. McDonough/D. Papes/A. Hoffmeister/B. Phillips/B. Manca/M. Nash/C. Edmundson/C. Korzendorfer/c. mcdermott (Cox)
 
    Jesuit College Prep of Dallas (A)
J. Hofmeister/D. Fulkerson/J. Merkel/C. Taylor/C. Lang/M. Opatowsky/W. Name/E. Doran/J. French (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
A. Joyce/P. Deeth-Stehlin/E. Patterson/E. Seder/P. Bennett/B. Wertz/C. Reilly/J. Ash/T. Fant (Cox)
 
    Newport Aquatic Center (A)
 
    Oakland Strokes, Inc. (A)
D. Hogan/R. Daniel/A. Lilichenko/M. Cuellar/C. Chater/C. Olson/T. Johnson/M. McDonald/S. Watson (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
M. Morlan/D. Vana/M. Stroud/A. Fraser/M. Zajac/S. Sasser/G. Olson/C. Tubb/M. Gutierrez (Cox)/
 
    Pocock Rowing Center (A)
A. Redd/P. McKean/J. Broihier/E. Olson/R. Daly/A. DeMartine/I. Melder/A. Corff/Y. Hsu (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
E. Abilheira/J. Tanguay/C. Levine/A. Levine/K. Borup/D. Gleim/A. Goodman/S. Hanks/M. Perez (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
P. Arata/C. Rouhana/T. Federspiel/E. Maesner/S. Halbert/C. Tzekov/N. Lewis/J. Warnick/M. Mariani (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
J. Franks/A. Norder/N. Edwards/S. Spivey/A. Dluzneski/T. Van Schultz/L. Bremer/C. Dean/J. Shusko (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
D. Wexner/G. Eberst/H. Ellis/G. Chudik/A. Herman/E. Lane/G. Beery/N. Samson/J. Fonseca-Folden (Cox)/
 
    Community Rowing, Inc. (B)
D. Sobieszek/j. buckley/M. Matejka/K. Curtis/R. Connon/B. JOYCE/T. Kahl/P. Swetz/J. Kunes (Cox)
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change