USRowing Youth National Championship

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, June 12, 2015
1 Womens Youth 1x
16
2 Mens Youth 1x
22
3 Womens Ltwt Youth 2x
19
4 Womens Youth 2x
24
5 Mens Ltwt Youth 2x
21
6 Mens Youth 2x
19
7 Womens Youth 2-
18
8 Mens Youth 2-
21
9 Womens Youth 4x
24
10 Mens Youth 4x
26
11 Womens Ltwt Youth 8+
19
12 Womens Youth 4+
24
    Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (A)
M. Manyin/H. Decker/M. Dawson/A. Whitaker/K. McNally (Cox)
 
    Austin Rowing Club (A)
A. Gibson/B. Bartholomew/L. Allan/E. Buescher/A. Palmo (Cox)
 
    Baldwinsville Crew Team (A)
S. Herman/K. Lindovski/M. Ludden/A. Francis/M. Anastas (Cox)
 
    Berkeley High School Crew (A)
C. Schalit/I. Robinson/L. Bertozzi/J. Beyer/E. Forbes (Cox)
 
    Central Ohio Rowing (A)
B. Geyer/E. Marshall/G. Michael/J. Voltmann/N. Scherner (Cox)/
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
 
    City Island Rowing (A)
E. Sawyer/M. Stiefvater/M. D'Urso/N. Knight/L. DeVore (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
C. Roy/S. Overall/K. Gleason/L. Barnard/A. Marcasciano (Cox)/
 
    Connecticut Boat Club (A)
K. Kynast/N. Puente/J. Cornacchia/C. Clifford/K. Boliakis (Cox)
 
    Deerfield Academy Crew (A)
C. Collins/E. Russell/P. Cleary/C. Livingston/G. Noh (Cox)
 
    Greater Lawrence Rowing (A)
E. Mapstone/G. Bentley/M. Coady/S. Gillman/A. Nussbaum (Cox)
 
    Green Lake Crew (A)
R. Walton/J. Wren/A. Hagstrom/L. Compeau/A. Love (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
Y. Herrera/G. Morrison/A. Schlesinger/S. Hernandez/C. Quintana (Cox)
 
    Nashville Rowing (A)
A. Tarquinio/M. Holtkamp/A. McGinn/E. Norris/C. Lawrence (Cox)/
 
    Peddie School (A)
K. Benham/M. Nieuwenhuizen/J. Kelly/M. Caglieris/A. Baum (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
L. Colanduoni/R. Mumau/B. Parker/M. Botsch/S. Holgado (Cox)
 
    River City Rowing Club (A)
M. Teach/K. Niva/K. Descheemaeker/H. Siemens/C. Fina (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
B. Marchegiani/L. Mitchell/S. Alario/A. Feraco/K. Barnett (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
 
    Twin Cities Youth Rowing Club (A)
L. Hiebel/C. Adams/R. Hinrichs/J. Shroyer/J. Rock (Cox)/
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
G. Johanni/K. Trudeau/M. Donadio/I. McRae/R. Chohan (Cox)
 
    Upper Natoma Rowing Club (A)
M. Milligan/A. Lee/K. Barker/L. Jesse/M. Reyes (Cox)
 
    Wilmington Youth Rowing Association (A)
C. McNeill/K. Drohan/M. Cann/A. Martinie/S. Elliott (Cox)/
 
13 Mens Ltwt Youth 4+
22
14 Mens Youth 4+
21
15 Womens Ltwt Youth 4+
22
16 Mens Ltwt Youth 8+
19
17 Womens Youth 8+
24
18 Mens Youth 8+
24
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change