USRowing NW Masters Regional Championship
- Hosted By: USRowing
- 2016 Owned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, June 26, 2015 | |||||
1 | 12:00 PM | Mixed F+ 4+ | 6 |
||
2 | Mixed C 4x | 9 |
|||
3 | Womens A+ Ltwt 2- | 3 |
|||
4 | Mens F 2x | 12 |
|||
5 | Mens AA+ Ltwt 2x | 5 |
|||
6 | Womens C+ Novice 1x | 4 |
|||
7 | Mens B 1x | 5 |
|||
8 | Mixed D 4x | 7 |
|||
9 | Womens B 2- | 6 |
|||
10 | Mens A+ Novice 4+ | 9 |
|||
11 | Womens C-D Ltwt 1x | 11 |
|||
12 | Womens E 4x | 14 |
|||
13 | Mens A+ Ltwt 2- | 0 |
|||
14A | Mens E-F Ltwt 1x | 5 |
|||
14B | Mens G+ Ltwt 1x | 4 |
|||
15 | Womens A+ Novice 4+ | 13 |
|||
16 | Mens E 4+ | 6 |
|||
17 | Mixed AA-B 4x | 10 |
|||
18A | Mens AA-B Novice 1x | 7 |
|||
18B | Mens C+ Novice 1x | 7 |
|||
19 | Mens AA-A 2x | 9 |
|||
20 | Womens F+ 4+ | 11 |
|||
21 | Mens C 2x | 14 |
|||
22 | Mixed E 4+ | 6 |
|||
23 | Mens A+ Ltwt 4x | 0 |
|||
24 | Mixed B 4+ | 7 |
|||
25 | Mens D 4x | 6 |
|||
26 | Womens D 4+ | 12 |
|||
27 | Mens C-D 2- | 6 |
|||
28 | Womens B 1x | 12 |
|||
29 | Womens C Ltwt 2x | 0 |
|||
30 | Mixed AA-A 8+ | 8 |
|||
31 | Womens D+ Ltwt 8+ | 2 |
|||
32 | Womens F+ 4x | 10 |
|||
33 | Mens E 1x | 9 |
|||
34 | Womens AA-A 2x | 14 |
|||
Saturday, June 27, 2015 | |||||
35A | Mens E 4x | 6 |
|||
35B | Mens F 4x | 6 |
|||
35C | Mens G+ 4x | 4 |
|||
36 | Womens E 2- | 7 |
|||
37 | Mens C 4+ | 8 |
|||
38 | Womens C 4x | 10 |
|||
39 | Womens AA-A Novice 1x | 6 |
|||
40 | Womens B Novice 1x | 3 |
|||
41 | Mixed F 2x | 10 |
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
S. Gauvin/J. Norris
|
|
|||
Everett Rowing Association (A) |
C. Tietje/c. faith
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
P. Desjardins/D. Morris
|
|
|||
Lake Union Crew (A) |
G. Andreadis/M. Connon
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
A. Smith/R. Peterson
|
|
|||
Spokane River Rowing Association (SRRA) (A) |
G. Sears/J. Grant
|
|
|||
Vancouver Lake Rowing Club (A) |
D. Venema/L. Mand
|
|
|||
Willamette Rowing Club (A) |
J. Byrd/B. Byrd
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (B) |
S. Macdonald/M. Bates
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (B) |
R. Rutledge/L. Chung
|
|
|||
42 | Mens B 2x | 7 |
|||
43 | Womens AA-A 8+ | 11 |
|||
44 | Mens D 8+ | 6 |
|||
45 | Womens D 2x | 13 |
|||
46 | Womens AA-B Ltwt 1x | 5 |
|||
47 | Mixed AA 2x | 4 |
|||
48 | Womens B 4+ | 9 |
|||
49 | Womens AA+ Ltwt 4+ | 7 |
|||
50 | Mens E+ 2- | 11 |
|||
51 | Womens AA-A Ltwt 1x | 0 |
|||
52 | Womens E 1x | 12 |
|||
53 | Mixed B 8+ | 8 |
|||
54 | Mens C 1x | 14 |
|||
55 | Mens AA-A 4+ | 5 |
|||
56 | Mens F 1x | 5 |
|||
57 | Womens C 2- | 7 |
|||
58 | Mixed G+ 2x | 4 |
|||
59 | Mens AA+ Ltwt 4+ | 0 |
|||
60 | Womens AA-A 4x | 7 |
|||
61 | Womens F+ 2- | 6 |
|||
62 | Womens D+ Ltwt 4x | 6 |
|||
63 | Mixed D 8+ | 6 |
|||
Bainbridge Island Rowing (A) |
M. Olason/K. Frost/C. Sheehan/K. Berry/L. Kriegh/M. Tsolomitis/T. Goss/B. Fleet/R. Turnbull (Cox)
|
|
|||
Composite: Bainbridge Island Rowing, Ashland, Spokane River (A) |
A. Minton/K. Kopf/J. Gasperi/B. Borgias/D. Borgias/G. Sears/S. Borgias/M. Voorhees/J. Grant (Cox)
|
|
|||
Corvallis Rowing Club (A) |
|
||||
Green Lake Crew (A) |
N. Fradkin/M. Oclander/S. Hokoda/T. Boyd/S. Harper/E. Mora/V. Hughes/W. Caldwell/A. Gervasio (Cox)/
|
|
|||
Lake Union Crew (A) |
E. Nelson/M. Angell/B. Lamb/C. Hooker/A. Faulds/B. Hall/A. Payne/A. Rudolph/S. Mickelberry (Cox)
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
E. Hoppe/K. Reith/L. Case/C. Ansberry/B. Lewis/P. Struyvenberg/S. Waltar/T. Zeman/K. Lewis (Cox)
|
|
|||
64 | Mixed C 8+ | 8 |
|||
65A | Womens F 1x | 6 |
|||
65B | Womens G+ 1x | 4 |
|||
66 | Mens D 2x | 9 |
|||
67 | Mens H+ 2x | 4 |
|||
68 | Mens G 2x | 3 |
|||
69 | Womens D 8+ | 10 |
|||
70 | Mens AA-B 8+ | 7 |
|||
71A | Womens D Ltwt 2x | 4 |
|||
71B | Womens E Ltwt 2x | 6 |
|||
72 | Womens F+ Ltwt 2x | 6 |
|||
73 | Womens B 2x | 12 |
|||
74 | Mixed C 4+ | 9 |
|||
Bainbridge Island Rowing (A) |
M. Olson/D. Fannon/B. Shane/L. Kriegh/M. Carlson (Cox)
|
|
|||
Corvallis Rowing Club (A) |
|
||||
Lake Union Crew (A) |
C. Hooker/S. Wessels/S. Higgins/C. Palanca-Wessels/S. Mickelberry (Cox)
|
|
|||
Mt. Baker Crew (A) |
A. Wagner/P. fraser/M. Pailthorp/E. Rice/M. Bolender (Cox)
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
K. Hansen/S. Winter/T. Wahl/C. Ansberry/K. Lewis (Cox)
|
|
|||
Spokane River Rowing Association (SRRA) (A) |
J. Gasperi/B. Borgias/A. Minton/K. Kopf/J. Grant (Cox)
|
|
|||
Willamette Rowing Club (A) |
B. Smith/L. Ruedas/S. Gray/K. Brower/J. Byrd (Cox)
|
|
|||
Lake Union Crew (B) |
T. Puskas/J. Wolfe/T. Sevareid/K. Pratt/K. Cline (Cox)
|
|
|||
Mt. Baker Crew (B) |
S. Imbriaco/J. Naylor/V. Bhatwadekar/A. Savage/A. Waine (Cox)
|
|
|||
75 | Womens E 4+ | 10 |
|||
76 | Mens AA-B 2- | 7 |
|||
77 | Womens C 1x | 14 |
|||
78 | Mixed E 2x | 14 |
|||
79 | Mens A 1x | 8 |
|||
80 | Womens AA-A 2- | 8 |
|||
81 | Mens D 4+ | 9 |
|||
Bainbridge Island Rowing (A) |
M. Olason/K. Frost/T. Goss/B. Fleet/R. Turnbull (Cox)
|
|
|||
Green Lake Crew (A) |
T. Adams/N. Ivancevich/T. Boyd/S. Hokoda/A. Gervasio (Cox)/
|
|
|||
Kent Mitchell Rowing Club (A) |
E. ives/M. Still/j. metras/j. Dahl/j. peters (Cox)
|
|
|||
Los Gatos Rowing Club (A) |
R. Yaw/D. Setter/P. Bhoomreddy/M. Kane/H. Sabel (Cox)
|
|
|||
Mt. Baker Crew (A) |
M. Johnson/J. Massmann/S. Skrivan/P. Opalka/M. Bolender (Cox)
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
S. Waltar/M. Liptack/m. skirgaudas/S. Merritt/J. Logsdon (Cox)
|
|
|||
Spokane River Rowing Association (SRRA) (A) |
M. Voorhees/B. Borgias/J. Gasperi/J. Grant/K. Kopf (Cox)
|
|
|||
Willamette Rowing Club (A) |
J. Carpenter/S. Kerin/S. Smith/L. Ruedas/S. Callen (Cox)
|
|
|||
Mt. Baker Crew (B) |
A. Wagner/S. Littlepage/S. Imbriaco/V. Bhatwadekar/A. Waine (Cox)
|
|
|||
82A | Mens G 1x | 5 |
|||
82B | Mens H 1x | 4 |
|||
83 | Womens D 4x | 9 |
|||
84 | Mixed E 8+ | 6 |
|||
85 | Mixed B 2x | 10 |
|||
86 | Mixed E+ 8+ | 6 |
|||
87 | Mixed AA-A 4+ | 6 |
|||
88 | Womens C 8+ | 6 |
|||
Sunday, June 28, 2015 | |||||
89 | Womens B 8+ | 9 |
|||
90 | Mens E 8+ | 6 |
|||
91 | Womens A-C Ltwt 2x | 3 |
|||
92 | Womens E 2x | 13 |
|||
93 | Mixed D 4+ | 6 |
|||
Bainbridge Island Rowing (A) |
C. Holloway/K. Frost/T. Goss/M. Tsolomitis/R. Turnbull (Cox)
|
|
|||
Lake Union Crew (A) |
S. Wessels/B. Charters/M. Charters/C. Palanca-Wessels/L. Summervill (Cox)
|
|
|||
Spokane River Rowing Association (SRRA) (A) |
J. Gasperi/B. Borgias/G. Sears/K. Kopf/J. Grant (Cox)
|
|
|||
Composite: Station L, Oregon Unlimited (A) |
K. aserlind/K. Drewsen/B. Thurston/D. Ham/K. Degutis (Cox)
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
D. Borgias/S. Winter/S. Borgias/L. Calouri/R. LeMieux (Cox)
|
|
|||
Willamette Rowing Club (A) |
C. Wood/B. Smith/S. Gray/A. Haight/S. Callen (Cox)
|
|
|||
94 | Mixed A 2x | 11 |
|||
95 | Mens B-C 4x | 10 |
|||
96 | Womens C 4+ | 14 |
|||
97 | Mixed F 4x | 7 |
|||
98 | Mixed G+ 4x | 4 |
|||
99 | Mixed D 2x | 14 |
|||
100 | Mixed C 2x | 13 |
|||
101 | Mens A+ Novice 8+ | 4 |
|||
102 | Womens AA-A 1x | 7 |
|||
103 | Mens AA 1x | 7 |
|||
104 | Womens A+ Novice 8+ | 10 |
|||
105 | Mens F+ 8+ | 6 |
|||
106 | Mens D 1x | 4 |
|||
107 | Womens F+ 2x | 13 |
|||
108 | Womens D 2- | 6 |
|||
109 | Mens B 4+ | 6 |
|||
110 | Mens F 4+ | 7 |
|||
111A | Womens E Ltwt 1x | 5 |
|||
111B | Womens F+ Ltwt 1x | 7 |
|||
112 | Womens B 4x | 7 |
|||
113 | Mens E 2x | 12 |
|||
114 | Womens E 8+ | 12 |
|||
115 | Womens A-C Ltwt 8+ | 0 |
|||
116 | Mens C 8+ | 5 |
|||
117 | Womens C 2x | 12 |
|||
118 | Mixed E 4x | 13 |
|||
College Club Seattle (A) |
D. Parker/L. Yaffe/R. Colven/L. DelVillar
|
|
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
J. Savage/J. Bertolini/B. O'Connor/M. Bertolini/
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
S. Mccall/R. Stout/C. Easton/J. McCall
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
A. Berk/K. Dann/P. Desjardins/D. Morris
|
|
|||
Mt. Baker Crew (A) |
d. baker/J. LaScola/J. Naylor/T. Moore
|
|
|||
North Cascades Crew (A) |
B. McIsaac/J. Gross/K. Runyon/D. Hoffmann/
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
T. Goodwin/E. Sweeney/n. seixas/T. Cleland
|
|
|||
Spokane River Rowing Association (SRRA) (A) |
G. Sears/K. Kopf/B. Borgias/J. Grant
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
K. Klinger/R. Rahn/H. Holden/R. MCDANIEL
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
|
||||
Willamette Rowing Club (A) |
C. Wood/D. Allison/N. Moore/B. Byrd
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (B) |
T. Hawker/K. Weir/M. Pimlott/D. Taylor
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (B) |
B. Horsley/M. Rothermel/S. Haworth/K. Goforth
|
|
|||
119 | Womens AA-A 4+ | 6 |
|||
120 | Mens A+ Ltwt 8+ | 0 |
|||
121 | Womens A-C Ltwt 4x | 0 |
|||
122 | Womens D 1x | 11 |
|||
123 | Mens AA-D Ltwt 1x | 6 |
|||
124 | Mens AA-A 4x | 7 |
|||
125 | Mens G+ 4+ | 6 |
|||
126 | Womens F+ 8+ | 7 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change