USRowing Masters National Championships
- Aug 13, 2015 To Aug 16, 2015
- sprint
- Cooper River
- Camden, NJ (USA)
- Hosted By: USRowing
- 2016 Owned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Thursday, August 13, 2015 | |||||
1 | Mixed B 4+ | 9 |
|||
Ann Arbor Rowing Club (A) |
M. Monosoff-Richards/D. Kaczmarek/B. McGowan/B. Greenspoon/R. Schultz-Purves (Cox)
|
|
|||
Capital Rowing Club (A) |
B. Rybicki/H. Chabot/k. zareski/B. Chvirko/E. Crowley (Cox)
|
|
|||
Chicago Rowing Union (A) |
A. Frisch/S. Azure/C. Wu/W. Moudry/D. Lewandowski (Cox)
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
L. Schmieg/R. Nahm/A. Butterbrodt/C. Carlson/L. Schlichting (Cox)
|
|
|||
Rutgers University at Camden (A) |
S. Allen/B. Matlack/W. Brown/B. Marshall/J. Philyaw (Cox)
|
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
O. Correa/G. DuPraw/A. Havrilla/R. Penninga/d. spoor (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
St. Louis Rowing Club (A) |
P. Milla/S. King/M. Strohmeyer/J. Vinocour/E. Natho (Cox)
|
|
|||
Capital Rowing Club (B) |
M. Neumann/J. Falvey/B. ONeil/M. Riegelman/A. Jenkins (Cox)
|
|
|||
2 | Mixed D 2x | 17 |
|||
3 | Mixed F 2x | 14 |
|||
Avalon Rowing Club (A) |
S. Mathison/R. McClure
|
|
|||
Composite: Cambridge, Narragansett (A) |
A. Washburn/m. zezza
|
|
|||
Composite: Cambridge, Chinook (A) |
J. Saxelby/B. Jones
|
|
|||
Composite: Maritime Rowing Club, Treasure Coast (A) |
R. Potts/L. Merk-Gould
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
C. Schoen/F. Krupp
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
B. West/R. Wright
|
|
|||
Oak Ridge Rowing Association, Inc. (A) |
M. Schay/N. Schay
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club (A) |
M. Eschbach/a. shonstrom
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
B. O'Neil/C. Fisher
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Unaffiliated (USA) (A) |
E. Geyh/H. Hutton
|
|
|||
Upper Merion Boat Club (A) |
C. Goodnow/M. May
|
|
|||
Composite: Wyandotte, Genesee (A) |
D. Adams/J. Gilliland
|
|
|||
Lincoln Park Boat Club (B) |
M. Willmott/L. Sklyanskiy
|
|
|||
4 | Mens Open A 1x | 16 |
|||
Cape Coral Rowing Club (A) |
J. Sanchez/
|
|
|||
Club d'aviron de Boucherville (A) |
G. Hamann
|
|
|||
Cooper Rowing Club (A) |
B. DiCrescenzo
|
|
|||
Ever Green Boat Club, Inc (A) |
M. Monplaisir
|
|
|||
Farmington Valley Rowing Association (A) |
R. McMahon
|
|
|||
Jacksonville Rowing Club, Inc. (A) |
M. Brown
|
|
|||
Leander Boat Club (A) |
S. Ilic
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
T. Matherly
|
|
|||
Riverside Boat Club (A) |
S. Wolf
|
|
|||
Sarasota County Rowing Club, Inc/dba Sarasota Masters (A) |
J. Gonzalez
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
R. Visinski
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
M. McKnight
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
S. Sullivan
|
|
|||
Wyandotte Boat Club (A) |
M. McKay
|
|
|||
Potomac Boat Club (B) |
D. Marquardt
|
|
|||
Wyandotte Boat Club (B) |
M. Schaeffer
|
|
|||
5 | Womens Open AA 1x | 10 |
|||
6 | Mens Open C 4+ | 10 |
|||
7 | Womens Open C 8+ | 10 |
|||
8 | Mens Open E 1x | 18 |
|||
Baltimore Rowing Club (A) |
S. Perry
|
|
|||
Cambridge Boat Club (A) |
J. Randle
|
|
|||
Cascadilla Boat Club, Ltd. (A) |
T. Willsallen
|
|
|||
Island Lake Rowing Club (A) |
M. Huet
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
S. Faber
|
|
|||
New Haven Rowing Club (A) |
M. Schofield
|
|
|||
Passaic River Rowing Association (PRRA) (A) |
J. Levinson
|
|
|||
Pelham Community Rowing Association (A) |
G. Houlihan
|
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
S. Schmitt
|
|
|||
Ridley Graduate Boat Club (A) |
B. Eldridge
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
B. Gardiner
|
|
|||
Severn River Rowing Club (A) |
M. Smith
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
K. Gates
|
|
|||
University Barge Club (A) |
T. Barron
|
|
|||
Virginia Boat Club (A) |
S. Chilmaid
|
|
|||
Washington Rowing School (A) |
c. Arnold/
|
|
|||
Western Reserve Rowing Association (A) |
B. Whitehead
|
|
|||
Western Reserve Rowing Association (B) |
W. Donoho
|
|
|||
9 | Womens Open E 2x | 17 |
|||
Augusta Rowing Club, Inc. (A) |
C. Yeager/L. LANCE
|
|
|||
Baltimore Rowing Club (A) |
P. Merkle/E. Erbelding
|
|
|||
Cincinnati Rowing Club (A) |
M. Alonso/M. Hatfield
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
R. Bowie/k. huber
|
|
|||
Lincoln Park Boat Club (A) |
m. zezza/F. Tuite
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
L. Krichko/L. Devitt
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (A) |
E. Shanower/D. Klingaman
|
|
|||
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A) |
L. Hafner/K. Tolcser
|
|
|||
Passaic River Rowing Association (PRRA) (A) |
G. Lahm/D. Cenit
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Skidmore Community Rowing (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
S. Carter/N. Middleman
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (A) |
Z. Matouskova/M. Ulsh/
|
|
|||
Vesper Boat Club (A) |
E. Normoyle/C. Holdsworth
|
|
|||
Composite: Greater Columbus, Masters Coaching (B) |
L. Olson/V. Mendoza
|
|
|||
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (B) |
A. Murphy/L. Farrell
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (B) |
|
||||
10 | Mens Open G 2x | 8 |
|||
Dallas Rowing Club (A) |
P. Hamner/R. Houston
|
|
|||
Composite: Lincoln Park Boat Club, Rio Salado (A) |
A. Dolotov/L. Sklyanskiy
|
|
|||
Passaic River Rowing Association (PRRA) (A) |
A. Fiory/J. Lahm
|
|
|||
Rock Creek Rowing, Inc. (A) |
H. Baker/P. Gruber
|
|
|||
Row New York (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
R. Weiss/M. Watts
|
|
|||
San Diego Rowing Club (G) |
R. Orsi/P. Billings
|
|
|||
11 | Womens Ltwt D-J 4x | 15 |
|||
Composite: Avalon, PCRA (A) |
s. Caffrey/A. Kurland/J. Bickley/L. del Castillo
|
|
|||
Composite: Carnegie Lake, Whitemarsh Boat Club (A) |
K. Ellis/D. Parenti/M. Mark/L. McCarthy
|
|
|||
Chester River Rowing Club, Inc. (A) |
M. Elsberg/S. Collins/D. Yoder/K. Ruffatto
|
|
|||
Chinook Performance Racing (A) |
T. Walters/L. Graves/M. Markarian/A. Brian
|
|
|||
Greater Columbus Rowing Association (A) |
M. Briggs/M. Esway/V. Hammond/D. Watterson
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
P. Ellett/A. Faber/M. Flaherty-Ludwig/P. Bliss
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (A) |
J. Hewitson/E. Macalaster/J. Jewell/N. Jarvis
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
B. Voss/K. Dieperink/B. Brooks/D. Peszek
|
|
|||
Composite: Rocket City, Potomac (A) |
D. Winters/V. Bryant/G. Hug/E. Jones
|
|
|||
Composite: Saugatuck, Lincoln Park Boat Club, Treasure Coast, Colorado Rowing (A) |
M. Wurster/L. Merk-Gould/D. Ziff/S. McLean
|
|
|||
Composite: Vesper, St. Catharines, PCRA (A) |
L. Stirton Aust/M. Jonik Myers/L. Hastings/S. Cohen
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (B) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (C) |
|
||||
San Diego Rowing Club (E) |
L. Roth/V. Barnes/A. Fontanesi/S. Sullivan
|
|
|||
San Diego Rowing Club (G) |
P. Gillis/J. Schaefer/D. St. Aubin Vehar/J. Fagan
|
|
|||
12 | Womens Club C 4x | 10 |
|||
Austin Rowing Club (A) |
A. Aguilar/K. Reinis/T. Holland/M. Rosuello
|
|
|||
Baltimore Rowing Club (A) |
E. Lawrence/S. Burt/K. Flickinger/E. Turtle
|
|
|||
Cooper Rowing Club (A) |
S. McGann/A. DiMeo/M. Cuneo/P. Schneider
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
T. Harris/K. Lamppa/L. Crandall/K. Miller
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
M. Robinson/C. Adams/K. Wilson/K. Skeffington
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (A) |
|
||||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
R. Carroll/C. Reynolds/A. Bracken/E. Dade
|
|
|||
Vesper Boat Club (A) |
k. Agersborg/K. Haase/C. Scott/R. Jerril
|
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
J. Nordskog Andrews/C. Noskey/E. Stoneman/L. Austin
|
|
|||
13 | Mixed F-J 8+ | 9 |
|||
14 | Womens Ltwt C 4+ | 6 |
|||
15 | Mens Open AA 4+ | 6 |
|||
Baltimore Rowing Club (A) |
J. Ruck/J. Olbrys/M. Verboncoeur/A. DeStefano/K. Ileto (Cox)
|
|
|||
Capital Rowing Club (A) |
D. Reinhard/J. Foote/J. Higgins/E. Fedder/N. Nguyen (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
B. Gregory/A. McLaren/R. Martinez/N. Zide/H. Cashen (Cox)
|
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
T. Spell/D. Watson/J. Forrest/A. Smith/L. Joseph (Cox)
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
N. Visone/S. Baranoski/P. Belmonte/I. Hazelton/T. Filstein (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
16 | Mens Open B 2- | 6 |
|||
17 | Womens Ltwt B 1x | 6 |
|||
18 | Mens Open D 2- | 8 |
|||
19 | Womens Club D 8+ | 12 |
|||
Annapolis Rowing Club, Inc. (A) |
A. Iannaccone/J. Iannuzzi/D. Yatsuk/D. Bettinger/M. Wilson/J. Gundersen/M. Wrabley/S. Parker Hughes/R. Burns (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
R. Churchill/F. Smith/G. Sage/C. Egan/L. Ford/A. Alton/C. Sutter/J. Smith/D. Valle Fitzgerald (Cox)
|
|
|||
Genesee Rowing Club, Inc. (A) |
L. Greene/K. Vosburgh/T. Abbott/B. Burchill/E. Perry/T. Sukiennicki/A. Parker/L. Civiletti/R. Beldner (Cox)
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
L. Krichko/C. Lange/M. Klutey/H. Parkhurst/C. Engh/E. Picard/L. Devitt/J. Hackett/K. Isaza (Cox)
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
R. Nahm/H. Isernhagen/J. Mazullo/K. Green/M. Malotky/R. Miller/E. Davis/C. Muehlbauer/L. Schlichting (Cox)
|
|
|||
New Trier High School Rowing (A) |
R. Kunkler/C. Clarke/L. Peterson/m. krause/P. Lanphier/T. Alford/e. yntema/T. Cook/C. Glastris (Cox)
|
|
|||
Rock Creek Rowing, Inc. (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Skidmore Community Rowing (A) |
|
||||
Syracuse Chargers Rowing Club (A) |
K. Garofalo/N. Grant/D. Bradshaw/E. Headd/K. English/A. Williams/L. Craig/J. O'Leary/J. Peter (Cox)
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (A) |
V. Keenan/J. Goldblum/E. Szigethy/J. Meder/S. Casali/J. Anderson/K. Ke/A. Gray/S. Folan (Cox)/
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (B) |
|
||||
20 | Mens Ltwt F 2x | 6 |
|||
Annapolis Rowing Club, Inc. (A) |
R. Biddle/W. Dyott/
|
|
|||
Cambridge Boat Club (A) |
J. Saxelby/J. Lambert
|
|
|||
Composite: Jacksonville, Ridley Graduate (A) |
B. Schumacher/J. Pauls
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
K. Conroy/T. Palmer
|
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
T. Cook/K. Jacobs
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
21 | Womens Open F-J 4+ | 12 |
|||
Chinook Performance Racing (A) |
M. Scully/D. Noonan/E. Cassella/M. Markarian/D. Lloyd (Cox)
|
|
|||
Greater Columbus Rowing Association (A) |
M. Briggs/V. Hammond/L. Olson/D. Watterson/H. Linke (Cox)
|
|
|||
Composite: Maritime Rowing Club, Avalon (A) |
A. Faber/M. Wooten/J. Ensler/C. Edwards/A. Zettek-Sumner (Cox)
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (A) |
M. Wilkie/S. Keller/J. Watson/N. Warren/S. Specht (Cox)
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
C. Reading/J. Pepe/M. Powell/D. Kirk/M. Cyr (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Composite: Vesper, Palo Alto, Pettipaug, Unaff. (USA) (A) |
J. Pendleton/A. Couwenhoven/A. Boucher/C. Widgery/N. Caronia (Cox)
|
|
|||
Composite: Maritime Rowing Club, Navesink River Rowing, Avalon (B) |
L. Ensor/S. Mathison/M. Dowd/M. Maguire/G. Khera (Cox)
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (B) |
N. Jarvis/M. Chambers/R. Brady/E. Macalaster/J. Park (Cox)
|
|
|||
Composite: Vesper, Rivanna (B) |
H. McFie/K. Constant/A. Jonik/A. Cann/C. Spino (Cox)
|
|
|||
Composite: Maritime Rowing Club, Avalon (C) |
G. Katz/L. del Castillo/M. Rogers/J. Millard/K. Neiman (Cox)
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (C) |
P. Shumate/R. Gramuglia/B. Smith/M. Shepatin/J. Gesch (Cox)
|
|
|||
22 | Mens Open H 2x | 8 |
|||
23 | Womens Open D-J 2- | 9 |
|||
24 | Mixed E 4x | 10 |
|||
Composite: Cambridge, Vesper (A) |
L. Pierce/A. James/T. Darling/J. Randle
|
|
|||
Genesee Rowing Club, Inc. (A) |
J. Mayer/M. Kohn/G. Swagler/K. Bello
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
K. LHommedieu/j. leonard/d. utter/K. Simmons
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
P. Oudheusden/P. Pugliese/S. Yung/D. Herman
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (A) |
E. Shanower/P. Walsh/R. Shellman/p. neuharth
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
K. Dieperink/P. Greene/J. Gorlin/C. Brittain
|
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
J. paduda/E. Ryan/L. Wetten/S. Weeks
|
|
|||
Composite: Rocket City, Oak Ridge Rowing, Nashville (A) |
M. Schay/J. Robinson/L. Theiss/N. Schay
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Composite: Swan Creek RC, Avalon (A) |
M. Hilf/C. Rogers/J. Franklin/S. Volpe
|
|
|||
25 | Mens Ltwt A-C 4x | 4 |
|||
26 | Womens Open AA-B 4- | 7 |
|||
27 | Mixed D 8+ | 6 |
|||
Ann Arbor Rowing Club (A) |
G. Emberling/P. Mancuso/M. Myers/M. Psarouthakis/R. Schultz-Purves/E. Psarouthakis/J. Shifferd/C. Fifer/L. Thompson (Cox)
|
|
|||
Composite: Carolina Masters Rowing, Masters Coaching, East Bay (A) |
A. Moore/K. Malcolm/R. Kyle/T. Taylor/G. Gazda/C. Groves/C. Holdorf/F. Horton/S. Grady (Cox)
|
|
|||
East Arm Rowing Club (A) |
J. Cody/R. Zimmer/C. Shepherd/R. Wagner/K. Glover/C. Lucking/K. Cody/J. Zimmer/H. Franklin (Cox)
|
|
|||
Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A) |
d. albano/L. Pagano/A. Busuioceanu/P. Siebach/D. Seletyn/A. Brown/J. Dillon/N. Verster/A. Xue (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
San Diego Rowing Club (D) |
T. Sommer/D. O'Neill/M. Gerhart/W. Saville/M. Smiddy/l. Colban/C. Slack/L. Bouffard/J. Vallese (Cox)
|
|
|||
28 | Mens Club A 4+ | 15 |
|||
29 | Womens Club A 4+ | 15 |
|||
30 | Mens Open C 4x | 8 |
|||
31 | Womens Open C 4x | 9 |
|||
32 | Mens Open E 2- | 11 |
|||
Baltimore Rowing Club (A) |
M. Chin/J. Ditter
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
R. Lynch/J. Owens
|
|
|||
Greater Columbus Rowing Association (A) |
M. McGovern/B. Ramsey
|
|
|||
New Haven Rowing Club (A) |
|
||||
Potomac Boat Club (A) |
N. Holland/G. Love
|
|
|||
Riverside Boat Club (A) |
G. Milne/E. Cook
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
P. Ellis/P. Guggenheim
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (A) |
W. Anderson/R. Johnson
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
J. Millar/R. Smith
|
|
|||
San Diego Rowing Club (E) |
B. Johnson/G. Barnes
|
|
|||
33 | Womens Ltwt E 1x | 9 |
|||
34 | Mens Open F-J 8+ | 10 |
|||
35 | Womens Club B 4x | 6 |
|||
Great River Rowing (A) |
R. Bowie/k. huber/J. Lajoie/A. Franko
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
B. Robinson/K. Noha/B. Voss/K. Casper
|
|
|||
Row New York (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
k. stowe/M. Robinson/K. Wilson/K. Skeffington
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (A) |
J. Brogan/K. Stutz/S. Casali/Z. Matouskova/
|
|
|||
36 | Mens AS 1x | 4 |
|||
37 | Womens AS 1x | 0 |
|||
38 | Mixed LTA 2x | 0 |
|||
39 | Mens Ltwt D-J 4x | 7 |
|||
40 | Mens Open AA-A 4x | 7 |
|||
41 | Womens Open AA-A 4x | 3 |
|||
42 | Mens Ltwt B 1x | 6 |
|||
43 | Womens Open B 8+ | 11 |
|||
44 | Mens Open D 1x | 15 |
|||
45 | Womens Open D 2x | 20 |
|||
46 | Mens Open F 1x | 24 |
|||
47 | Womens Open F 2x | 18 |
|||
Central Pennsylvania Rowing Association (A) |
A. Shapiro/S. Thomas/
|
|
|||
Chester River Rowing Club, Inc. (A) |
K. Hurd/D. Riordan
|
|
|||
Chinook Performance Racing (A) |
C. Graubard/B. Jones
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
K. LHommedieu/K. Simmons
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
C. Schoen/L. Douglas
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (A) |
N. Warren/D. Klingaman
|
|
|||
Composite: Navesink River Rowing, Avalon (A) |
L. Ensor/L. del Castillo
|
|
|||
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A) |
K. Tolcser/L. Farrell
|
|
|||
Composite: Palo Alto, Pettipaug (A) |
J. Pendleton/C. Widgery
|
|
|||
Rockland Rowing Association, Inc. (A) |
L. Horn/K. Kearney
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Three Rivers Rowing Association (A) |
|
||||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
P. Sadler/D. Hannam
|
|
|||
Avalon Rowing Club (B) |
E. Connor/J. Ensler
|
|
|||
Central Pennsylvania Rowing Association (B) |
K. Daubman/C. Graybeal
|
|
|||
Maritime Rowing Club (B) |
G. Gasser/P. Gleason
|
|
|||
Vesper Boat Club (B) |
K. Papandrew/S. Cohen
|
|
|||
Composite: Carnegie Lake, Vesper (C) |
M. Mark/B. Hogan
|
|
|||
48 | Mens Open I 1x | 8 |
|||
Cambridge Boat Club (A) |
c. zezza
|
|
|||
Colorado Rowing (A) |
H. Wurster
|
|
|||
Nereid Boat Club, Inc. (A) |
E. Avizov
|
|
|||
New York Athletic Club (A) |
J. McGowan
|
|
|||
Rivanna Rowing Club, Inc. (A) |
C. Collins
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
L. Seyler
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
B. Pasternak
|
|
|||
Wilmington Rowing Center (WRC) (A) |
H. Mueller
|
|
|||
49 | Mixed A 4+ | 10 |
|||
50 | Mixed C 4+ | 11 |
|||
Ann Arbor Rowing Club (A) |
M. Hudson/D. Kaczmarek/B. McGowan/L. Thompson/B. Greenspoon (Cox)
|
|
|||
Capital Rowing Club (A) |
J. Ney/K. O'Connell/R. Nance/B. Dubois/G. Abell (Cox)
|
|
|||
Chicago Rowing Union (A) |
M. Toutloff/P. SON/E. Chrusciel/S. Azure/D. Lewandowski (Cox)
|
|
|||
D.C. Strokes Rowing Club (A) |
E. Fondriest/K. Kriese/D. Alosi/C. Block/K. Houston (Cox)
|
|
|||
Lincoln Park Boat Club (A) |
J. O'Connor/C. Richardson/L. O'Connor/C. Starshak/D. Izguerra (Cox)/
|
|
|||
Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A) |
G. Zaharek/K. Reelick/J. Stone/m. ewing/M. Bove (Cox)
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
B. Robinson/K. Noha/M. Copeland/C. Carlson/T. Harris (Cox)
|
|
|||
Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A) |
d. albano/A. Brown/D. Seletyn/L. Pagano/A. Xue (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Capital Rowing Club (B) |
J. Higgins/B. Chvirko/J. Tujague/S. Grimes/N. Nguyen (Cox)
|
|
|||
East Arm Rowing Club (B) |
C. Shepherd/R. Wagner/K. Glover/C. Lucking/H. Franklin (Cox)
|
|
|||
51 | Mens Club E-J 8+ | 13 |
|||
Ann Arbor Rowing Club (A) |
G. Emberling/P. Mancuso/M. Psarouthakis/D. Crouse/P. Hughes-Cromwick/M. McGovern/R. Florka/J. Montie/R. Schultz-Purves (Cox)
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
J. Gorlin/S. Michals/P. Johnson/K. Conroy/M. Hurley/W. Thiesse/R. Newberg/T. Palmer/L. Schlichting (Cox)
|
|
|||
New Haven Rowing Club (A) |
G. Friel/M. Broder/A. Jackson/K. Knudsen/H. Gigas/C. Gamble/D. Thomas/I. Duthie/S. Lin (Cox)
|
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
N. Holland/G. Love/S. Robertson/T. Kiernan/D. Lippold/J. Manfredi/W. Kostoff/R. Griffin/M. Mathis (Cox)
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
E. Rosow/R. Twarkins/M. Puckly/S. Pape/J. Kostal/C. Massing/L. Haberman/C. Miller/J. Dumeer (Cox)
|
|
|||
Riverside Boat Club (A) |
S. Danberg/R. Livingston/R. Schreiber/P. Heimlicher/J. Angle/E. Frankenberry/J. Yasaitis/E. Cook/E. Bayne (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
P. Ellis/P. Guggenheim/C. Johnston/M. Watts/J. LaPierre/s. forrest/P. Scripko/J. Nicot/R. Hays (Cox)
|
|
|||
University Barge Club (A) |
P. Laskow/B. Isdaner/H. GREENBERG/A. Robinson/w. mastalski/M. Budman/R. Kindermann/H. Bodek/D. Culhane (Cox)
|
|
|||
New Haven Rowing Club (B) |
|
||||
San Diego Rowing Club (E) |
w. foss/A. Hewitt/M. Davis/B. Thaxton/S. Green/J. De Jong/T. Sommer/R. Hanna/J. Vallese (Cox)
|
|
|||
San Diego Rowing Club (F) |
D. O'Neill/C. Anderson/T. Cook/J. Campbell/B. Randall/D. Frost/m. martin/R. Yocum/d. spoor (Cox)
|
|
|||
San Diego Rowing Club (G) |
D. Wragg/S. Kemper/S. Durkin/J. Allen/W. Saville/B. Armstrong/S. Neffler/f. hanek/D. CLAR (Cox)
|
|
|||
52 | Parent Child, M/S, F/D 2x | 6 |
|||
Friday, August 14, 2015 | |||||
53 | Mixed E 4+ | 8 |
|||
54 | Mixed C 2x | 17 |
|||
55 | Mixed A 2x | 15 |
|||
56 | Mens Open I-J 2x | 8 |
|||
Composite: Cambridge, St. Louis (A) |
C. Cook/c. zezza
|
|
|||
Composite: Carnegie Lake, Colorado Rowing (A) |
H. Wurster/P. Goodbody
|
|
|||
Chester River Rowing Club, Inc. (A) |
J. Hurd/S. Elsberg
|
|
|||
New Haven Rowing Club (A) |
|
||||
Rivanna Rowing Club, Inc. (A) |
C. Collins/C. Sutliff (78)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
San Diego Rowing Club (I) |
B. Armstrong/D. Wragg
|
|
|||
Vesper Boat Club (I) |
D. Flanigan/R. Flanigan
|
|
|||
57 | Womens Open F 1x | 15 |
|||
58 | Mens Ltwt F 1x | 11 |
|||
Berry Hill Boat Club (A) |
V. Reynolds
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
R. Ezzell
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
K. Conroy
|
|
|||
New Haven Rowing Club (A) |
P. Becker/
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
A. Rupert
|
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
E. Ryan
|
|
|||
Ridley Graduate Boat Club (A) |
J. Pauls
|
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
K. Jacobs
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
W. Shaw
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (B) |
S. Michals
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (C) |
M. Hurley
|
|
|||
59 | Womens Open D 8+ | 16 |
|||
Composite: Augusta, Avalon (A) |
M. Hilf/P. Montain/C. Yeager/E. Connor/S. Swartz/J. Millard/J. Hannum/S. Mathison/H. Coulter (Cox)
|
|
|||
Chinook Performance Racing (A) |
R. Cunningham/K. Newman/K. O'Hara/N. Dynan/Y. Taskor/D. Davis/m. wehtje/M. Scully/L. Wright (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
M. Varfi/J. Gjorgjieva/G. Sage/N. Ullrich/M. Mance/M. White/L. Doucett/F. Smith/M. Ordonez (Cox)
|
|
|||
Cooper Rowing Club (A) |
A. DiMeo/J. philyaw/J. Close/J. Mitchell/T. D'Aprile/S. McGann/M. Cuneo/P. Schneider/A. Griffith (Cox)
|
|
|||
Genesee Rowing Club, Inc. (A) |
K. Vosburgh/T. Sukiennicki/E. Perry/I. Allen/M. Kaupp/J. Bowne/M. Kohn/J. Shulman/S. Tannery (Cox)
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
M. Klutey/C. Lange/C. Engh/H. Parkhurst/G. Gasser/E. Picard/L. Douglas/J. Hackett/K. Isaza (Cox)
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (A) |
K. Kyle/A. Jensen/K. Malcolm/A. Moore/p. neuharth/M. Wilkie/C. Holdorf/J. Spiro/S. Specht (Cox)
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
H. Isernhagen/L. Schmieg/J. Mazullo/M. Malotky/E. Davis/C. Muehlbauer/B. Brooks/D. Peszek/A. Balch (Cox)
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
J. Dunlavey/K. Cassidy/E. Droney/M. Gregg/C. Reading/R. Loepp/J. Pepe/D. Kirk/G. Donovan (Cox)
|
|
|||
Rock Creek Rowing, Inc. (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Skidmore Community Rowing (A) |
|
||||
Chinook Performance Racing (B) |
n. reyns/t. vandeweghe/C. Morrison/D. Charles-Chisholm/M. Oliver/G. Malacrida/A. Cuthbertson/d. hayden/D. Lloyd (Cox)
|
|
|||
Composite: Greater Columbus, Masters Coaching (B) |
E. Shanower/L. Olson/S. Terrien/F. Horton/L. Galow/D. Perlini/M. Tolson/L. Etter/J. Gesch (Cox)
|
|
|||
Composite: Swan Creek RC, Avalon, PCRA, Rock Creek (B) |
R. Hassani/M. Rogers/J. Bickley/L. Barry/L. Stirton Aust/M. Maguire/S. Volpe/T. Stocker/A. Zettek-Sumner (Cox)
|
|
|||
Composite: Sarasota Crew, Avalon, Masters Coaching, Rock Creek (C) |
J. Gulash/P. Adler/F. DeSautelle/B. Parkhurst/L. Suslak/J. Perkins/J. Lytel/M. Orrick/G. Khera (Cox)
|
|
|||
60 | Mens Ltwt D 1x | 7 |
|||
61 | Womens Open B 2x | 14 |
|||
62 | Mens Open B 4+ | 10 |
|||
63 | Womens Ltwt A 4+ | 4 |
|||
64 | Mens Ltwt A-C 4+ | 5 |
|||
65 | Mixed TA 2x | 4 |
|||
66 | Mixed LTA 4+ | 0 |
|||
67 | Womens Ltwt E-J 4+ | 12 |
|||
Composite: Amoskeag, Avalon, PCRA (A) |
A. Kurland/S. Caffrey/J. Bickley/L. del Castillo/S. Alwan (Cox)
|
|
|||
Carnegie Lake Rowing Association (A) |
R. Ford/N. Paquette/L. McCarthy/M. Mark/R. Colburn (Cox)
|
|
|||
Chester River Rowing Club, Inc. (A) |
K. McGraw/E. Watson/E. Merrigan (73)/S. Collins/S. Grasso (Cox)
|
|
|||
Chinook Performance Racing (A) |
J. Lancaster/M. Markarian/A. Strobridge/A. Brian/D. Lloyd (Cox)
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (A) |
S. Keller/K. Csavina/N. Jarvis/R. Lenczowski/S. Grady (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Composite: Vesper, Rocket City (A) |
E. Jones/D. Winters/G. Hug/C. Holdsworth/m. jones (Cox)
|
|
|||
Composite: Maritime Rowing Club, Avalon, Rock Creek (B) |
M. Orrick/R. Hassani/J. Sierra/A. Faber/S. O'Connor (Cox)
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (B) |
J. Hewitson/J. Jewell/B. Smith/M. Shepatin/J. Park (Cox)
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (C) |
P. Shumate/E. Macalaster/A. Broderick/R. Brady/J. Gesch (Cox)
|
|
|||
San Diego Rowing Club (E) |
S. Sullivan/V. Barnes/K. Smith/A. Fontanesi/J. Ramsey (Cox)
|
|
|||
San Diego Rowing Club (G) |
P. Gillis/J. Schaefer/D. St. Aubin Vehar/J. Fagan/D. CLAR (Cox)
|
|
|||
68 | Mens Club D 8+ | 11 |
|||
Ann Arbor Rowing Club (A) |
G. Emberling/P. Mancuso/M. Myers/D. Crouse/M. Psarouthakis/B. McGowan/R. Florka/M. McGovern/L. Thompson (Cox)
|
|
|||
Capital Rowing Club (A) |
B. Luhman/M. Comtois/R. Stedman/B. Rini/M. Gaffney/C. Mckay/D. Spencer/B. Dubois/E. Massey (Cox)
|
|
|||
Genesee Rowing Club, Inc. (A) |
W. Greene/J. Mayer/K. Geoca/R. Yochum/G. Hale/D. Crocker/B. Difiore/C. Cistrone/R. Beldner (Cox)
|
|
|||
New Haven Rowing Club (A) |
G. Friel/C. Gamble/A. Jackson/K. Knudsen/H. Gigas/S. Lathers/A. Hazelrigg/D. Vogel/S. Lin (Cox)
|
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
R. Price/G. Love/C. Jungbluth/G. LeSage/N. Holland/T. Kiernan/B. Freeman/W. Kostoff/L. Schumer (Cox)
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
E. Rosow/R. Twarkins/M. Dreier/C. Massing/J. Kostal/C. Miller/M. Puckly/S. Pape/J. Dumeer (Cox)
|
|
|||
Riverside Boat Club (A) |
G. Milne/P. Heimlicher/R. Schreiber/R. Livingston/B. Mannino/C. Ceglio/J. Yasaitis/E. Frankenberry/R. Lanza (Cox)
|
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
w. foss/A. Hewitt/M. Davis/S. Durkin/S. Green/T. Sommer/D. O'Neill/J. Allen/J. Vallese (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Three Rivers Rowing Association (A) |
D. Ingham/J. Watt/M. McGuire/D. Pitard/W. Anderson/R. Johnson/R. Ulsh/H. Jedema/N. Dolphin (Cox)
|
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
M. Stafford/D. Haedrich/T. Rooney/D. Muller/r. versteeg/P. Gross/T. Cox/C. Tindall/D. Desaulniers (Cox)
|
|
|||
69 | Mens Ltwt G 1x | 6 |
|||
70 | Womens Club E-J 4x | 24 |
|||
Baltimore Rowing Club (A) |
P. Merkle/E. Erbelding/S. Burt/L. Pipitone
|
|
|||
Central Pennsylvania Rowing Association (A) |
S. Hartung/A. Shapiro/S. Thomas/L. Smolka/
|
|
|||
Chester River Rowing Club, Inc. (A) |
D. Riordan/M. Elsberg/D. Yoder/K. Ruffatto
|
|
|||
Genesee Rowing Club, Inc. (A) |
I. Allen/M. Kohn/J. Bowne/E. Perry
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
K. LHommedieu/K. Simmons/P. Raila/S. Padilla
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
L. Krichko/L. Devitt/H. Parkhurst/C. Lange
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
R. Miller/E. Davis/C. Muehlbauer/P. Greene
|
|
|||
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A) |
K. Tolcser/C. Stock/A. Murphy/L. Farrell
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Skidmore Community Rowing (A) |
L. Towne/R. Stone/J. Wash/K. Stalter
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
C. Haenni/C. Hicks/S. Koch/S. Busico
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (A) |
Z. Matouskova/M. Ulsh/A. Gray/S. Folan/
|
|
|||
University Barge Club (A) |
C. Cook/J. Paulosky/D. Mullen/B. Spitz
|
|
|||
Vesper Boat Club (A) |
E. Acworth/A. Franklin/K. Tetlow/B. Hogan
|
|
|||
Maritime Rowing Club (B) |
C. Schoen/L. Douglas/G. Gasser/P. Gleason
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (B) |
|
||||
Texas Rowing Center (B) |
N. Middleman/A. Feicht/S. Carter/J. Hopkins
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (B) |
|
||||
Vesper Boat Club (B) |
k. Agersborg/A. Jonik/M. Jonik Myers/K. Constant
|
|
|||
Maritime Rowing Club (C) |
P. Ellett/M. Dowd/G. Katz/M. Flaherty-Ludwig
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (C) |
|
||||
Three Rivers Rowing Association (C) |
|
||||
Vesper Boat Club (C) |
K. Papandrew/J. Kaplow/M. Beck/S. Toler
|
|
|||
San Diego Rowing Club (F) |
P. Pinkerton/L. Scott/L. Bouffard/C. Kemper
|
|
|||
71 | Mens Open E 4x | 10 |
|||
72 | Womens Club C 4+ | 16 |
|||
73 | Mens Club C 4+ | 8 |
|||
74 | Womens Open AA 2x | 6 |
|||
75 | Mens Open A 8+ | 7 |
|||
76 | Womens Club B 8+ | 13 |
|||
77 | Mens Open B 4x | 5 |
|||
78 | Womens Open D-J 4- | 9 |
|||
79 | Mens Club E 4+ | 17 |
|||
Ann Arbor Rowing Club (A) |
P. Mancuso/P. Hughes-Cromwick/D. Crouse/R. Florka/R. Schultz-Purves (Cox)
|
|
|||
Capital Rowing Club (A) |
R. Stedman/C. Mckay/M. Comtois/C. Sweeney/S. McKay (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
R. Lynch/C. Christensen/C. Lengauer/J. Owens/H. Cashen (Cox)
|
|
|||
Genesee Rowing Club, Inc. (A) |
W. Greene/J. Mayer/G. Hale/R. Yochum/R. Beldner (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
P. Oudheusden/T. Geffs/P. Pugliese/P. Bogin/R. Baldoz (Cox)
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
R. Newberg/R. Schleck/J. Gorlin/C. Carlson/L. Schlichting (Cox)
|
|
|||
New Haven Rowing Club (A) |
M. Schofield/M. Broder/D. Thomas/I. Duthie/S. Schofield (Cox)
|
|
|||
Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A) |
P. Siebach/D. Seletyn/A. Busuioceanu/M. Bradley/A. Xue (Cox)
|
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
W. Kostoff/G. Love/S. Robertson/R. Griffin/M. Mathis (Cox)
|
|
|||
Prince William Rowing Club, Inc. (A) |
R. Rodriguez/E. Doyle/M. Pohlmeier/M. Meyer/B. Davis (Cox)
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
E. Truntz/H. Culver/J. Craford/M. Harnad/T. Filstein (Cox)
|
|
|||
Riverside Boat Club (A) |
S. Danberg/P. Heimlicher/J. Angle/E. Frankenberry/R. Lanza (Cox)
|
|
|||
Row New York (A) |
|
||||
San Diego Rowing Club (A) |
T. Sommer/A. Hewitt/M. Davis/R. Yocum/d. spoor (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
M. Stafford/D. Muller/P. Gross/T. Cox/D. Desaulniers (Cox)
|
|
|||
Western Reserve Rowing Association (A) |
J. O'Donnell/E. Krengel/T. Hornick/W. Donoho/K. O'Donnell (Cox)
|
|
|||
80 | Womens Ltwt C 2x | 5 |
|||
Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A) |
B. Brody/A. Kelly
|
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
L. Wetten/S. Weeks
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
S. Kho/L. Lee
|
|
|||
Vesper Boat Club (A) |
K. Haase/R. Jerril
|
|
|||
81 | Mens Ltwt H-J 2x | 4 |
|||
82 | Womens Ltwt F-J 1x | 20 |
|||
Central Pennsylvania Rowing Association (A) |
C. Graybeal/
|
|
|||
Chinook Performance Racing (A) |
A. Brian
|
|
|||
club Locarno (A) |
C. Shpak
|
|
|||
Colorado Rowing (A) |
M. Wurster
|
|
|||
Genesee Rowing Club, Inc. (A) |
D. Adams
|
|
|||
GMS Rowing Center (A) |
P. Meyer
|
|
|||
Lincoln Park Boat Club (A) |
D. Ziff
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
A. Faber
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
S. Blackall
|
|
|||
Passaic River Rowing Association (PRRA) (A) |
S. Ward
|
|
|||
Pelham Community Rowing Association (A) |
L. Stirton Aust
|
|
|||
Rock Creek Rowing, Inc. (A) |
L. Porter
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
C. Fisher
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
E. Green
|
|
|||
St. Catharines Rowing Club (A) |
L. Hastings
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
J. Hopkins
|
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
P. Sadler
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
D. Parenti
|
|
|||
Maritime Rowing Club (B) |
M. Flaherty-Ludwig
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (B) |
S. McLean
|
|
|||
83 | Mens Open F 2- | 9 |
|||
84 | Womens Ltwt D 1x | 13 |
|||
Capital Rowing Club (A) |
R. Hollins
|
|
|||
Cascadilla Boat Club, Ltd. (A) |
E. Ellis
|
|
|||
Genesee Rowing Club, Inc. (A) |
L. Civiletti
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
S. Yung
|
|
|||
Island Lake Rowing Club (A) |
C. Huet
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
E. Picard
|
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
C. Dinion
|
|
|||
Rocket City Rowing Crew, Inc. (A) |
D. Winters
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
K. Davis
|
|
|||
University Barge Club (A) |
K. Cook
|
|
|||
Wyandotte Boat Club (A) |
M. Jakubowski
|
|
|||
Yarmouth Rowing Club (A) |
C. Coughlan
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
H. Lazaridis
|
|
|||
85 | Mens Ltwt D 2x | 5 |
|||
86 | Womens Ltwt B 2x | 6 |
|||
87 | Mens Ltwt B 2x | 8 |
|||
88 | Womens Open AA-A 2- | 12 |
|||
89 | Mens Open AA 2x | 6 |
|||
Atlanta Rowing Club, Inc. (A) |
S. Connell/F. Azfar
|
|
|||
Avalon Rowing Club (A) |
R. Gillis/T. Campbell
|
|
|||
Composite: Potomac, Palm Beach (A) |
T. Nix/M. Muffelman
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
P. Belmonte/J. Near
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
S. Sullivan/J. Reed
|
|
|||
90 | Womens Ltwt E 2x | 12 |
|||
91 | Mixed F-J 4+ | 10 |
|||
92 | Womens Open G-J 1x | 10 |
|||
Alaska Midnight Sun Rowing Association (A) |
K. Hurd
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
L. Freed
|
|
|||
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A) |
L. Farrell
|
|
|||
Rivanna Rowing Club, Inc. (A) |
A. Cann
|
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
C. Kemper
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
P. Lusignan
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
L. Turner
|
|
|||
Vesper Boat Club (A) |
B. Hogan
|
|
|||
Potomac Boat Club (B) |
D. Perrone
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (B) |
J. Wasserman
|
|
|||
93 | Mens Open G-J 4x | 15 |
|||
Composite: Avalon, Rock Creek (A) |
J. Mulligan/P. Francis/R. McClure/C. Esler
|
|
|||
Composite: Cambridge, Jacksonville, Ridley Graduate (A) |
R. Kendall/c. zezza/B. Schumacher/H. Hamilton
|
|
|||
Composite: Carnegie Lake, Rocky Mountain, Detroit Boat Club Crew, Colorado Rowing (A) |
H. Wurster/M. Shonstrom/P. Goodbody/R. Jones
|
|
|||
Composite: Dallas, OKC Riversport (A) |
P. Hamner/J. Sanders/J. Vorhies/R. Houston
|
|
|||
Composite: Lincoln Park Boat Club, Rio Salado, Monmouth (A) |
J. Levinson/T. Conway/A. Dolotov/L. Sklyanskiy
|
|
|||
New Haven Rowing Club (A) |
|
||||
Composite: Potomac, Detroit Boat Club Crew (A) |
C. Selden/P. Knight/D. Sitek/A. Baur
|
|
|||
Rock Creek Rowing, Inc. (A) |
H. Baker/J. Bracewell/D. O'Donoghue/P. Gruber
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club (A) |
G. Fletcher/R. Case/J. Colosimo/M. Eschbach
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Composite: Viking, Malta (A) |
D. Privity/G. Sciolla/C. Patterson/S. Jones
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (B) |
|
||||
Composite: Fairmount, Penn AC (H) |
T. Announced/D. Krmpotich/T. Nash/R. Sargent/
|
|
|||
San Diego Rowing Club (H) |
P. Billings/S. Kemper/B. Randall/B. Armstrong
|
|
|||
San Diego Rowing Club (I) |
f. hanek/R. Orsi/S. Neffler/D. Wragg
|
|
|||
94 | Womens Open E 1x | 11 |
|||
95 | Mens Ltwt E 1x | 6 |
|||
96 | Womens Open C 4+ | 19 |
|||
97 | Mens Open C 1x | 19 |
|||
98 | Womens Open A 2x | 9 |
|||
99 | Mens Open A 2x | 10 |
|||
100 | Mens Open E-F 4- | 9 |
|||
101 | Mens Open D 4- | 7 |
|||
102 | Mixed B 8+ | 7 |
|||
103 | Parent/Child F/S 2x | 8 |
|||
Carnegie Lake Rowing Association (A) |
J. Flynn/B. Flynn
|
|
|||
New York Athletic Club (A) |
J. McGowan/J. McGowan
|
|
|||
Norwalk Leander Rowing Club (A) |
T. Mapley/D. Mapley
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
S. Bub/C. Bub
|
|
|||
Vesper Boat Club (A) |
N. Colgan/B. Colgan
|
|
|||
Wyandotte Boat Club (A) |
K. Charette/J. charette/
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (B) |
|
||||
Long Beach Rowing Association (J) |
E. Johnson/D. Johnson
|
|
|||
Saturday, August 15, 2015 | |||||
104 | Mixed B 2x | 17 |
|||
105 | Mixed D 4x | 17 |
|||
Augusta Rowing Club, Inc. (A) |
D. Young/T. Jannik/D. Jannik/N. Young
|
|
|||
Composite: Avalon, Rock Creek (A) |
A. Plache/C. Rogers/C. McMahon/A. Kurland
|
|
|||
Composite: Cambridge, Narragansett, Upper Valley Rowing (A) |
A. Bumstead/D. Gorriaran/C. Reynolds/R. Cone
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
D. Kemper/C. Lal/J. Langermann/J. Senner
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
d. utter/j. leonard/R. Bowie/k. huber
|
|
|||
Composite: Greater Columbus, Baltimore, Unaff. (USA) (A) |
H. Berthold/S. Perry/E. Erbelding/H. Hutton
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
J. Woody/T. Geffs/J. Mackie/S. Yung
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
A. Sherman/J. Sherman/F. Krupp/L. Devitt
|
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
J. paduda/P. Pietra/C. Dinion/S. Weeks
|
|
|||
Rockland Rowing Association, Inc. (A) |
P. Klose/J. Devoe/L. Horn/K. Kearney
|
|
|||
Sarasota County Rowing Club, Inc/dba Sarasota Masters (A) |
J. Gonzalez/J. Roger/A. Marichal/B. Gallie
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
University Barge Club (A) |
K. Cook/B. McClelland/D. Eringis/A. COOK
|
|
|||
Composite: Vesper, University Barge (A) |
T. Barron/c. siebolt/E. Normoyle/C. Holdsworth
|
|
|||
Composite: Capital, GMS Rowing, Rockland (B) |
I. Rudolph-Shabinsky/J. Boericke/R. Hollins/P. Meyer
|
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (B) |
E. Dade/A. Bracken/T. Rooney/P. Gross
|
|
|||
Viking Rowing Foundation (C) |
E. Dolan/J. Kelley/B. Ritzel/P. Perry
|
|
|||
106 | Mixed F 4x | 14 |
|||
Augusta Rowing Club, Inc. (A) |
C. Yeager/G. Abell/B. Bonin/L. LANCE
|
|
|||
Composite: Cambridge, Narragansett (A) |
A. Washburn/c. zezza/m. zezza/T. Glover
|
|
|||
Chester River Rowing Club, Inc. (A) |
S. Elsberg/j. gannon/E. Merrigan/M. Elsberg
|
|
|||
Chinook Performance Racing (A) |
m. mcguirk/t. kakas/A. Strobridge/K. Davis
|
|
|||
Greater Columbus Rowing Association (A) |
V. Hammond/D. Watterson/M. McGovern/B. Ramsey
|
|
|||
Composite: Maritime Rowing Club, Treasure Coast, Ridley Graduate (A) |
B. Eldridge/L. Freed/L. Merk-Gould/J. Pauls
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (A) |
T. Taylor/J. Hewitson/M. Shepatin/K. Dollhopf
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
R. Miller/C. Muehlbauer/R. Newberg/C. Brittain
|
|
|||
Pelham Community Rowing Association (A) |
M. Durand/E. Cadoff/M. Durand/D. Orlando
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
J. Nicot/W. Crawford/S. Koch/S. Busico
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
G. Kerr/J. Voss/L. Chisholm/J. Voss
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (B) |
P. Greene/D. Peszek/M. Hurley/T. Palmer
|
|
|||
San Diego Rowing Club (F) |
T. Cook/P. Billings/P. Pinkerton/L. Roth
|
|
|||
107 | Mens Ltwt AA-A 1x | 10 |
|||
108 | Womens Open A 4+ | 18 |
|||
109 | Mens Open C 2x | 13 |
|||
110 | Womens Open C 1x | 11 |
|||
111 | Mens Open E 2x | 16 |
|||
112 | Womens Open E 8+ | 12 |
|||
Composite: Augusta, Avalon (A) |
C. Yeager/E. Connor/S. Mathison/P. Montain/M. Rogers/P. Adler/J. Millard/M. Maguire/H. Coulter (Cox)
|
|
|||
Chinook Performance Racing (A) |
D. Davis/N. Dynan/G. Malacrida/m. wehtje/Y. Taskor/M. Scully/J. Lancaster/C. Graubard/L. Wright (Cox)
|
|
|||
Composite: Dallas, Vesper, Nereid, Rocket City, Palo Alto, Pettipaug, Unaff. (USA) (A) |
J. Pendleton/E. Acworth/k. Agersborg/A. Hurwitz/G. Tomaseski/A. Boucher/D. Winters/C. Widgery/C. Spino (Cox)
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (A) |
E. Shanower/S. Keller/A. Jensen/K. Malcolm/A. Moore/p. neuharth/J. Watson/C. Holdorf/S. Specht (Cox)
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
J. Dunlavey/E. Droney/C. Reading/K. Cassidy/T. Granger/M. Powell/J. Pepe/D. Kirk/G. Donovan (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Chinook Performance Racing (B) |
D. Charles-Chisholm/C. Battani/M. Oliver/A. Cuthbertson/d. hayden/T. Walters/D. Noonan/E. Cassella/a. hancko (Cox)
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (B) |
P. Shumate/S. Battersby-Campbell/K. Csavina/F. Horton/S. Terrien/M. Chambers/R. Lenczowski/L. Etter/J. Gesch (Cox)
|
|
|||
Composite: Navesink River Rowing, Swan Creek RC, Avalon, Sarasota County (B) |
K. Watts/M. Hilf/L. Barry/S. Volpe/J. Gulash/S. O'Brien/J. Perkins/L. Ensor/G. Khera (Cox)
|
|
|||
Composite: Maritime Rowing Club, Avalon (C) |
J. Hannum/E. Atkins/M. Wooten/B. Parkhurst/L. Suslak/J. Lytel/G. Katz/J. Ensler/A. Zettek-Sumner (Cox)
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (C) |
J. Hewitson/D. Perlini/E. Macalaster/F. DeSautelle/R. Gramuglia/R. Brady/A. Broderick/J. Jewell/J. Park (Cox)
|
|
|||
San Diego Rowing Club (E) |
E. Dinsdale/j. pederson/S. Sullivan/V. Barnes/R. Penninga/L. Bouffard/A. Fontanesi/L. Roth/J. Vallese (Cox)
|
|
|||
113 | Mens Open G 1x | 10 |
|||
114 | Womens Ltwt D 4+ | 7 |
|||
Arlington Rowing Association - Arlington H.S. (A) |
J. Conboy/A. Gil-Costa/E. Condren/M. McCaffrey/G. Rodrigues (Cox)/
|
|
|||
Composite: Avalon, PCRA, Rock Creek (A) |
J. Sierra/s. Caffrey/A. Kurland/M. Orrick/S. O'Connor (Cox)
|
|
|||
Carnegie Lake Rowing Association (A) |
R. Ford/N. Paquette/L. Suplick/S. Weinstein/R. Colburn (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
M. Varfi/M. Mance/L. Doucett/M. Allen/A. Jackson (Cox)
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (A) |
M. Wilkie/N. Jarvis/J. Spiro/S. Bezanson/S. Grady (Cox)
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
C. Fisher/W. MacPherson/D. Howk/T. Capozzola/J. Prashaw (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
115 | Mens Club G-J 4+ | 5 |
|||
New Haven Rowing Club (A) |
|
||||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
L. Haberman/C. Miller/L. Seyler/M. Harnad/T. Filstein (Cox)
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club (A) |
M. Shonstrom/R. Case/G. Fletcher/T. Hernacki/a. shonstrom (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
San Diego Rowing Club (G) |
B. Randall/J. Campbell/S. Neffler/C. Anderson/J. Ramsey (Cox)
|
|
|||
116 | Womens Ltwt A-C 4x | 5 |
|||
117 | Mens Open AA-A 4- | 6 |
|||
118 | Mixed A 8+ | 6 |
|||
119 | Mens Open B 8+ | 5 |
|||
120 | Womens Open B 4x | 7 |
|||
121 | Mens Open D 4+ | 11 |
|||
122 | Womens Club D 4+ | 12 |
|||
Ann Arbor Rowing Club (A) |
E. Psarouthakis/P. Goforth/C. Fifer/R. Schultz-Purves/P. Shumate (Cox)
|
|
|||
Baltimore Rowing Club (A) |
E. Turtle/P. Merkle/S. Burt/L. Pipitone/M. Ward (Cox)
|
|
|||
Carnegie Lake Rowing Association (A) |
Z. Brookes/S. Fischer/J. Dabbs/N. Schultz/R. Colburn (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
R. Churchill/C. Egan/C. Sutter/F. Smith/D. Valle Fitzgerald (Cox)
|
|
|||
Cooper Rowing Club (A) |
T. D'Aprile/J. Mitchell/M. Woods/M. Krouch/A. Griffith (Cox)
|
|
|||
East Arm Rowing Club (A) |
K. Glover/J. Zimmer/K. Cody/C. Lucking/H. Franklin (Cox)
|
|
|||
Genesee Rowing Club, Inc. (A) |
L. Civiletti/B. Burchill/T. Abbott/K. Vosburgh/S. Tannery (Cox)
|
|
|||
Hudson River Rowing Association, Inc. (A) |
a. parent-tibbetts/A. Victor/J. Bernier/S. Herman/C. Frank (Cox)
|
|
|||
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A) |
L. Brennan/L. Hafner/C. Stock/J. Burnham/H. Evans (Cox)
|
|
|||
Pelham Community Rowing Association (A) |
S. Sales/s. Caffrey/b. motwani/L. Choate/D. Orlando (Cox)
|
|
|||
Rock Creek Rowing, Inc. (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
123 | Mens Open F 4+ | 11 |
|||
124 | Womens Club E-J 8+ | 11 |
|||
Chester River Rowing Club, Inc. (A) |
M. Doyle/D. Riordan/E. Watson/A. Jackson/D. Yoder/E. Merrigan/K. McGraw/S. Collins/S. Grasso (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
G. Sage/M. White/M. Mance/J. Smith/C. OToole/A. Alton/P. Robinson/L. Doucett/A. Jackson (Cox)
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
C. Schoen/G. Gasser/L. Freed/M. Dowd/P. Gleason/P. Ellett/G. Katz/A. Faber/K. Isaza (Cox)
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
K. Dieperink/M. Malotky/R. Miller/E. Davis/C. Muehlbauer/B. Brooks/P. Greene/D. Peszek/A. Balch (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Skidmore Community Rowing (A) |
|
||||
Syracuse Chargers Rowing Club (A) |
G. Dancks/N. Grant/K. Garofalo/D. Bradshaw/K. English/E. Headd/L. Craig/E. Bates/S. Markel (Cox)
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (A) |
S. Folan/J. Goldblum/E. Szigethy/J. Meder/Z. Matouskova/J. Anderson/A. Gray/M. Ulsh/E. Gitchel (Cox)/
|
|
|||
Vesper Boat Club (A) |
A. Franklin/K. Papandrew/B. Hogan/S. Toler/S. Cohen/K. Tetlow/M. Beck/J. Kaplow/J. Whiting (Cox)
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (B) |
|
||||
San Diego Rowing Club (F) |
S. Sullivan/j. pederson/L. Scott/J. Schaefer/P. Pinkerton/N. Kazanjian/D. St. Aubin Vehar/J. Fagan/D. CLAR (Cox)
|
|
|||
125 | Mens Open H 1x | 9 |
|||
126 | Mens Open C 2- | 7 |
|||
127 | Mens Club A-B 8+ | 9 |
|||
128 | Mixed G-J 4x | 13 |
|||
Composite: Atlanta, Detroit Boat Club Crew, Colorado Rowing (A) |
H. Wurster/R. Jones/G. Teborek/M. Wurster
|
|
|||
Avalon Rowing Club (A) |
R. McClure/P. Francis/M. Wooten/C. Edwards
|
|
|||
Composite: Camp Randall, Masters Coaching (A) |
P. Walsh/V. Mendoza/R. Crabbs/B. Smith
|
|
|||
Chester River Rowing Club, Inc. (A) |
J. Hurd/K. Hurd/S. Elsberg/M. Elsberg
|
|
|||
Chinook Performance Racing (A) |
m. wehtje/E. Cassella/m. mcguirk/t. kakas
|
|
|||
Composite: Passaic River, Swan Creek RC (A) |
|
||||
Composite: Rivanna, Potomac (A) |
C. Sutliff/C. Durfee/C. Collins/J. Hopkins
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
R. Weiss/C. Haenni/W. Crawford/C. Hicks
|
|
|||
Composite: Fairmount, Potomac, Sarasota County (B) |
K. Wiegandt/R. Sargent/S. Sargent/B. Cox
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (B) |
|
||||
San Diego Rowing Club (G) |
P. Walsh/P. Pinkerton/A. Fontanesi/B. Armstrong
|
|
|||
San Diego Rowing Club (I) |
D. Wragg/S. Kemper/P. Gillis/C. Kemper
|
|
|||
129 | Womens Ltwt B 4+ | 5 |
|||
130 | Womens Ltwt D 2x | 12 |
|||
Composite: Capital, Potomac (A) |
R. Hollins/C. Dinion
|
|
|||
Composite: Capital, GMS Rowing (A) |
M. Nielsen/P. Meyer
|
|
|||
Carnegie Lake Rowing Association (A) |
L. Suplick/N. Paquette
|
|
|||
Composite: Island Lake, Severn River (A) |
D. Barr/C. Huet
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
C. Engh/E. Picard
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (A) |
M. Wilkie/K. Csavina
|
|
|||
Pelham Community Rowing Association (A) |
L. Choate/s. Caffrey
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
T. Capozzola/D. Howk
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Whitemarsh Boat Club (A) |
D. Parenti/J. Waterbury
|
|
|||
Carnegie Lake Rowing Association (B) |
R. Ford/M. Mark
|
|
|||
Potomac Boat Club (B) |
L. Wetten/S. Weeks
|
|
|||
131 | Mens Open AA 1x | 18 |
|||
Ann Arbor Rowing Club (A) |
W. Arts
|
|
|||
Atlanta Rowing Club, Inc. (A) |
S. Connell
|
|
|||
Baltimore Rowing Club (A) |
J. Olbrys
|
|
|||
Capital Rowing Club (A) |
S. Neumann
|
|
|||
Club d'aviron de Boucherville (A) |
G. Hamann
|
|
|||
Detroit Waterfront Rowing Association (A) |
C. Ciungan
|
|
|||
Farmington Valley Rowing Association (A) |
R. McMahon
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
m. McGanon
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
C. Bowen
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
P. Belmonte
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
R. Visinski
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
J. Seaman
|
|
|||
Wyandotte Boat Club (A) |
M. McKay
|
|
|||
Capital Rowing Club (B) |
R. Best
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (B) |
P. Fitzgerald
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
M. McKnight
|
|
|||
Wyandotte Boat Club (B) |
M. Schaeffer
|
|
|||
Capital Rowing Club (L) |
A. Lee
|
|
|||
132 | Womens Ltwt AA-A 1x | 7 |
|||
133 | Mens Ltwt C 2x | 6 |
|||
134 | Womens Club C 8+ | 13 |
|||
135 | Mens Open E 8+ | 8 |
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
P. Beaman/C. Christensen/J. Luker/j. Coyne/C. Lengauer/O. Schueller/R. Ezzell/J. Owens/E. Dwyer (Cox)
|
|
|||
Genesee Rowing Club, Inc. (A) |
W. Greene/J. Mayer/K. Geoca/R. Yochum/B. Calandro/D. Crocker/J. Bowen/G. Hale/R. Beldner (Cox)
|
|
|||
New Haven Rowing Club (A) |
G. Friel/M. Broder/A. Jackson/K. Knudsen/H. Gigas/C. Gamble/D. Thomas/I. Duthie/S. Lin (Cox)
|
|
|||
Palm Beach Rowing Association, Inc. (A) |
M. Totta/W. Purdy/M. Gasper/T. Ayer/M. Stormberg/P. Kermond/C. Redhead/J. Green/J. Chatzky (Cox)
|
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
N. Holland/G. Love/H. Garon/T. Kiernan/D. Lippold/J. Manfredi/W. Kostoff/R. Griffin/L. Schumer (Cox)
|
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
w. foss/A. Hewitt/M. Davis/B. Thaxton/B. Johnson/G. Barnes/M. Gerhart/R. Yocum/J. Vallese (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Palm Beach Rowing Association, Inc. (B) |
C. De Souza/C. Ives/P. Knight/J. Marcon/G. Roth/D. Spencer/M. Tebay/F. Rowe/H. Hunsberger (Cox)
|
|
|||
136 | Womens Club E 4+ | 15 |
|||
Carnegie Lake Rowing Association (A) |
J. Dabbs/T. Steele/L. Twining/P. Lofberg/R. Colburn (Cox)
|
|
|||
Chester River Rowing Club, Inc. (A) |
M. Doyle/A. Jackson/T. Connolly/L. Reed/S. Grasso (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
C. Sutter/C. Egan/G. Sage/J. Smith/M. Ordonez (Cox)
|
|
|||
Genesee Rowing Club, Inc. (A) |
M. Kohn/I. Allen/M. Kaupp/K. Stoll/L. Civiletti (Cox)
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
R. Bowie/K. LHommedieu/S. Padilla/P. Raila/k. huber (Cox)
|
|
|||
Greater Columbus Rowing Association (A) |
M. Esway/V. Hammond/K. Schulz/D. Watterson/H. Linke (Cox)
|
|
|||
Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A) |
L. Pagano/J. Dillon/K. Clowery/C. Paska/A. Xue (Cox)
|
|
|||
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A) |
K. Tolcser/L. Farrell/C. Stock/A. Murphy/H. Evans (Cox)
|
|
|||
Pelham Community Rowing Association (A) |
S. Sales/L. Stirton Aust/J. Carmody/D. Orlando/m. jensen (Cox)
|
|
|||
Rock Creek Rowing, Inc. (A) |
L. Porter/J. Henry-Feeney/S. Moazed/S. Milton/D. Boucher (Cox)
|
|
|||
Rutgers University at Camden (A) |
J. Grazel/B. Mathews-Bowen/B. Gotthelf/C. Ditaranto/J. Philyaw (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Syracuse Chargers Rowing Club (A) |
J. O'Leary/M. Julian/A. Williams/S. Markel/L. Craig (Cox)
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (A) |
E. Szigethy/J. Anderson/A. Gray/M. Ulsh/J. Goldblum (Cox)/
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (B) |
|
||||
137 | Mens Open G-J 2- | 6 |
|||
Dallas Rowing Club (A) |
J. Vorhies/R. Houston
|
|
|||
Greater Columbus Rowing Association (A) |
C. Brooks/S. Watterson
|
|
|||
New Haven Rowing Club (A) |
|
||||
San Diego Rowing Club (A) |
G. Shuster/N. Shuster
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Vesper Boat Club (A) |
D. Flanigan/R. Flanigan
|
|
|||
138 | Mens Ltwt D-J 4+ | 6 |
|||
139 | Womens Ltwt F-J 2x | 15 |
|||
Carnegie Lake Rowing Association (A) |
K. Ellis/L. McCarthy
|
|
|||
Central Pennsylvania Rowing Association (A) |
M. Ostrander/C. Graybeal
|
|
|||
Chinook Performance Racing (A) |
L. Graves/A. Strobridge
|
|
|||
Lincoln Park Boat Club (A) |
F. Tuite/D. Ziff
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
P. Ellett/M. Flaherty-Ludwig
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (A) |
S. Keller/N. Jarvis
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
C. Fisher/W. MacPherson
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
N. Middleman/J. Hopkins
|
|
|||
Composite: Treasure Coast, Colorado Rowing (A) |
M. Wurster/L. Merk-Gould
|
|
|||
Composite: Union, Unaff. (USA) (A) |
S. Donahue/H. Hutton
|
|
|||
Chinook Performance Racing (B) |
T. Walters/A. Brian
|
|
|||
Maritime Rowing Club (B) |
A. Faber/P. Bliss
|
|
|||
Composite: St. Catharines, Chinook (C) |
L. Hastings/M. Markarian
|
|
|||
San Diego Rowing Club (G) |
P. Gillis/J. Schaefer
|
|
|||
140 | Womens Open C 2- | 8 |
|||
141 | Mens Club C 8+ | 13 |
|||
142 | Mens Open B 2x | 10 |
|||
Composite: Cambridge, Lincoln Park Boat Club (A) |
J. Linhoff/E. Lev
|
|
|||
Capital Rowing Club (A) |
S. Neumann/R. Best
|
|
|||
Cooper Training Center (A) |
T. Kowal/J. Stack
|
|
|||
Composite: Jacksonville, Atlanta (A) |
W. Cloherty/M. Brown
|
|
|||
Palm Beach Rowing Association, Inc. (A) |
J. Spencer/J. Marcon
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Severn River Rowing Club (A) |
B. Ingleton/B. Wink
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
S. Borchelt/M. Knifton
|
|
|||
Vesper Boat Club (A) |
S. Clarke/g. kaplan
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (B) |
M. Saykiewicz/T. Donohoe
|
|
|||
143 | Womens Open B 4+ | 16 |
|||
144 | Mens Open D 2x | 18 |
|||
145 | Womens Open D 1x | 12 |
|||
146 | Mens Open F 4x | 11 |
|||
Avalon Rowing Club (A) |
C. Ensler/A. Plache/P. Francis/A. Heyne
|
|
|||
Chinook Performance Racing (A) |
d. little/S. Anderson/M. Nash/m. mcguirk
|
|
|||
New Haven Rowing Club (A) |
|
||||
Norwalk River Rowing Association (A) |
F. Smith/d. mapley/D. Loomis/D. Sullivan
|
|
|||
Palm Beach Rowing Association, Inc. (A) |
C. Baker/M. Stormberg/M. Gasper/J. Green
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club (A) |
T. Hernacki/M. Eschbach/D. Stevens/R. Case
|
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
P. Billings/R. Orsi/R. Hill/f. hanek
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Composite: Western Reserve, Jacksonville, Rockford, Ridley Graduate (A) |
B. Schumacher/R. Anderson/B. Whitehead/J. Pauls
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
J. Voss/J. Curran/R. Schwarz/G. Kerr
|
|
|||
Wyandotte Boat Club (A) |
G. Ellison/M. Pumarada/B. Olszewski/J. Gilliland
|
|
|||
147 | Womens Open F-J 4x | 16 |
|||
Avalon Rowing Club (A) |
J. Ensler/M. Wooten/S. O'Brien/C. Edwards
|
|
|||
Central Pennsylvania Rowing Association (A) |
M. Ostrander/K. Daubman/L. McMillin/C. Graybeal
|
|
|||
Chinook Performance Racing (A) |
L. Graves/A. Strobridge/B. Jones/A. Brian
|
|
|||
Composite: Maritime Rowing Club, Treasure Coast, North Palm Beach (A) |
L. Freed/L. Merk-Gould/S. Blackall/P. Bliss
|
|
|||
Composite: Maritime Rowing Club, Midnight Sun (A) |
M. Dowd/P. Ellett/M. Flaherty-Ludwig/K. Hurd
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (A) |
N. Warren/D. Klingaman/J. Watson/B. Smith
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Skidmore Community Rowing (A) |
E. Card/R. Stone/S. Allen/J. Gillern
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
C. Haenni/C. Hicks/S. Koch/S. Busico
|
|
|||
Composite: Vesper, Nereid, Palo Alto, Pettipaug (A) |
J. Pendleton/A. Jonik/A. Hurwitz/C. Widgery
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (B) |
L. Olson/L. Galow/E. Macalaster/J. Jewell
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (B) |
|
||||
Composite: Vesper, Rivanna, Unaff. (USA) (B) |
A. Cann/H. McFie/A. Boucher/K. Constant
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (C) |
|
||||
Composite: Vesper, Rocky Mountain, Atlanta (C) |
M. Berry/G. Teborek/A. Shonstrom/J. Kaplow
|
|
|||
Vesper Boat Club (D) |
A. Franklin/A. Couwenhoven/M. Karl/S. Cohen
|
|
|||
148 | Mens Open J 1x | 3 |
|||
149 | Womens Club A 8+ | 9 |
|||
150 | Mixed C 4x | 12 |
|||
Capital Rowing Club (A) |
K. Bonner/A. Diggs/L. Caruso/R. Reichart/
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
J. Senner/A. Milia/C. Lal/D. Kemper
|
|
|||
Cooper Rowing Club (A) |
F. Criniti/J. Glace/A. DiMeo/M. Bloom
|
|
|||
Greater Columbus Rowing Association (A) |
H. Berthold/K. Schulz/J. Bullock/r. briggs
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
T. Wike/k. atterbury/J. Bresler/C. Ives
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
B. Voss/K. Green/A. Butterbrodt/C. Brittain
|
|
|||
Row New York (A) |
S. Salee/P. Armstrong/C. Loper/M. Bers
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
R. Kercull/A. Stellato/T. Capozzola/D. Howk
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
C. Adams/S. Bolton/J. LaPierre/L. Lee
|
|
|||
Wilmington Rowing Center (WRC) (A) |
W. Newell/R. Fisher/F. Lee/A. Evans
|
|
|||
San Diego Rowing Club (C) |
D. Shuster/R. Penninga/l. Colban/J. Allen
|
|
|||
151 | Mixed E 2x | 25 |
|||
Composite: Baltimore, OKC Riversport (A) |
A. Rupert/L. Pipitone
|
|
|||
Cambridge Boat Club (A) |
L. Pierce/J. Randle
|
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
P. Hamner/G. Tomaseski
|
|
|||
Composite: Fairmount, Rocket City (A) |
G. Hug/J. Scott
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
K. LHommedieu/j. leonard
|
|
|||
Island Lake Rowing Club (A) |
M. Huet/C. Huet
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
F. Krupp/E. Picard
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
M. Malotky/C. Carlson
|
|
|||
Narragansett Boat Club (A) |
A. Washburn/T. Glover
|
|
|||
New Haven Rowing Club (A) |
J. Brown/M. Schofield
|
|
|||
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A) |
L. Brennan/M. Donovan
|
|
|||
Oak Ridge Rowing Association, Inc. (A) |
M. Schay/N. Schay
|
|
|||
Pelham Community Rowing Association (A) |
M. Durand/E. Cadoff
|
|
|||
Composite: Philadelphia Girls, Malta (A) |
T. Trocky/T. Savard
|
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
W. Kostoff/C. Dinion
|
|
|||
Row New York (A) |
|
||||
San Diego Rowing Club (A) |
m. martin/M. Smiddy
|
|
|||
Sarasota County Rowing Club, Inc/dba Sarasota Masters (A) |
B. Gallie/R. Jauch
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
M. Watts/A. Feicht
|
|
|||
University Barge Club (A) |
K. Cook/A. COOK
|
|
|||
Washington Rowing School (A) |
C. Cole/c. Arnold
|
|
|||
Great River Rowing (B) |
D. Utter/K. Simmons
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (B) |
S. Kane/J. Cheesebro
|
|
|||
Western Reserve Rowing Association (B) |
W. Donoho/S. Romilly
|
|
|||
152 | Parent/Child M/D 2x | 9 |
|||
Composite: Dallas, Founders Rowing (A) |
T. Toudouze/L. Toudouze
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
L. Krichko/K. Krichko
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (A) |
D. Perlini/S. Perlini
|
|
|||
Pelham Community Rowing Association (A) |
J. Carmody/M. Carmody
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Severn River Rowing Club (A) |
D. Barr/E. Carter
|
|
|||
University Barge Club (A) |
G. Lawrence/A. Lawrence
|
|
|||
Vesper Boat Club (A) |
A. Couwenhoven/A. Couwenhoven
|
|
|||
San Diego Rowing Club (B) |
N. Barnes/V. Barnes
|
|
|||
Sunday, August 16, 2015 | |||||
153 | Mixed G 2x | 9 |
|||
Cambridge Boat Club (A) |
m. zezza/c. zezza
|
|
|||
Composite: Carnegie Lake, Vesper (A) |
J. Oliver/B. Hogan
|
|
|||
Colorado Rowing (A) |
H. Wurster/M. Wurster
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
L. Freed/F. Krupp
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club (A) |
D. Stevens/a. shonstrom
|
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
P. Pinkerton/R. Orsi
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
R. Weiss/C. Hicks
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (A) |
R. Ulsh/M. Ulsh/
|
|
|||
154 | Mixed E 8+ | 11 |
|||
Augusta Rowing Club, Inc. (A) |
D. Young/T. Jannik/G. Abell/L. Ensor/B. Bonin/C. Yeager/L. LANCE/N. Young/K. Fletcher (Cox)
|
|
|||
Composite: Avalon, Rock Creek (A) |
K. Watts/T. Stocker/M. Klinker/C. Esler/P. Francis/J. Mulligan/J. Perkins/J. Ensler/A. Zettek-Sumner (Cox)
|
|
|||
Genesee Rowing Club, Inc. (A) |
B. Calandro/R. Yochum/J. Bowen/D. Crocker/M. Kaupp/J. Bowne/I. Allen/K. Stoll/S. Tannery (Cox)
|
|
|||
Composite: Minneapolis Rowing Club, Chinook (A) |
Y. Taskor/A. Cuthbertson/D. Davis/d. hayden/S. Faber/d. little/S. Anderson/M. Nash/L. Wright (Cox)
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
S. Kane/M. Malotky/B. Brooks/D. Peszek/J. Gorlin/C. Carlson/C. Brittain/R. Newberg/L. Schlichting (Cox)
|
|
|||
Composite: Philadelphia Girls, Vesper, University Barge, Cooper TC (A) |
T. Barron/C. Seybolt/B. Isdaner/J. Breen/E. Normoyle/T. Savard/T. Welsh/C. Holdsworth/H. Brooks (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
M. Borchelt/C. Johnston/J. LaPierre/A. Feicht/N. Middleman/S. Koch/S. Busico/J. Nicot/R. Hays (Cox)
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (A) |
|
||||
Masters Coaching, LLC (B) |
A. Moore/F. Horton/P. Walsh/T. Taylor/R. Shellman/K. Dollhopf/F. DeSautelle/A. Broderick/P. Shumate (Cox)
|
|
|||
San Diego Rowing Club (E) |
N. Shuster/J. Campbell/D. Frost/r. glidden/E. Dinsdale/l. Colban/C. Slack/R. Penninga/J. Vallese (Cox)
|
|
|||
155 | Mixed C 8+ | 12 |
|||
Ann Arbor Rowing Club (A) |
G. Emberling/P. Mancuso/M. Myers/M. McGovern/K. Oneill/J. Shifferd/R. Schultz-Purves/M. Hudson/J. Janusz (Cox)
|
|
|||
Cooper Rowing Club (A) |
M. Bowen/B. DiCrescenzo/Z. Mondesire/J. Glace/J. Close/M. Higgins/T. D'Aprile/M. Krouch/A. Griffith (Cox)
|
|
|||
D.C. Strokes Rowing Club (A) |
A. Rabus/D. Alosi/R. Lucier/L. Mellon/E. Fondriest/R. Rudd/S. Jacoby/S. Johnson/J. Schmidt (Cox)
|
|
|||
Genesee Rowing Club, Inc. (A) |
W. Greene/J. Mayer/K. Geoca/C. Cistrone/L. Greene/E. Perry/S. O'Malley/L. Civiletti/R. Beldner (Cox)
|
|
|||
Hudson River Rowing Association, Inc. (A) |
A. Mauer/R. Sleight/J. O'Connell/J. Cassidy/a. parent-tibbetts/A. Victor/K. Parajon/S. Herman/L. Smith (Cox)
|
|
|||
Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A) |
P. Donohue/K. Reelick/J. Stone/A. Hubble/G. Zaharek/S. Edelstein/J. Meyer/A. Dyer/M. Bove (Cox)
|
|
|||
Composite: Riverside, East Arm, Carolina Masters Rowing, Masters Coaching (A) |
A. Jensen/S. Bezanson/R. Kyle/R. Livingston/C. Shepherd/T. Hudak/M. Tolson/D. Perlini/J. Park (Cox)
|
|
|||
Row New York (A) |
V. Farr/T. Stephens/S. Salee/T. Lutazi/C. Taeusch/C. Loeber/M. Bers/C. Loper/K. Forrester (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Three Rivers Rowing Association (A) |
|
||||
Western Reserve Rowing Association (A) |
W. Rickman/J. Arvidsson/T. Hornick/J. O'Donnell/J. Goodman/R. Luken/V. Anders/C. Nardi/K. O'Donnell (Cox)
|
|
|||
Ann Arbor Rowing Club (B) |
B. McGowan/P. Goforth/D. Kaczmarek/M. Psarouthakis/M. Monosoff-Richards/P. Hughes-Cromwick/C. Fifer/L. Thompson/R. Florka (Cox)
|
|
|||
156 | Womens Open AA 4+ | 11 |
|||
157 | Mens Ltwt I-J 1x | 3 |
|||
158 | Womens Club F-J 4+ | 10 |
|||
Chester River Rowing Club, Inc. (A) |
K. McGraw/L. Reed/T. Connolly/E. Merrigan/S. Grasso (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
C. Egan/G. Sage/J. Smith/M. Mance/K. Potts (Cox)
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
M. Powell/K. Cassidy/J. Pepe/D. Kirk/G. Donovan (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Syracuse Chargers Rowing Club (A) |
K. Garofalo/D. Bradshaw/G. Dancks/N. Grant/L. Craig (Cox)
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (A) |
S. Folan/J. Anderson/A. Gray/M. Ulsh/E. Gitchel (Cox)/
|
|
|||
Vesper Boat Club (A) |
H. McFie/A. Jonik/K. Tetlow/K. Constant/N. Caronia (Cox)
|
|
|||
Wilmington Rowing Center (WRC) (A) |
K. Qualls/K. Turner/J. Bloom/L. Miller/l. phillips (Cox)
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (B) |
|
||||
Vesper Boat Club (B) |
K. Papandrew/J. Kaplow/M. Beck/S. Toler/J. Whiting (Cox)
|
|
|||
159 | Mens Open F 2x | 14 |
|||
Avalon Rowing Club (A) |
C. Rogers/J. Franklin
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
A. Milia/J. Langermann
|
|
|||
Composite: Greenwich Crew, Palm Beach (A) |
M. Tebay/C. Ives
|
|
|||
Long Beach Rowing Association (A) |
J. litzinger/A. du Pont
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
M. Good/R. Potts
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
J. Jablonic/J. Cheesebro
|
|
|||
Pelham Community Rowing Association (A) |
E. Cadoff/M. Durand
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
D. Kimball/R. Bush
|
|
|||
Riverside Boat Club (A) |
P. Dale/E. Cook
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club (A) |
J. Colosimo/M. Eschbach
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Composite: Western Reserve, Rockford (A) |
R. Anderson/B. Whitehead
|
|
|||
Winnipeg Rowing Club (A) |
T. Pundyk/J. Reitberger
|
|
|||
Viking Rowing Foundation (F) |
F. Previti/S. Jones
|
|
|||
160 | Womens Open D 4+ | 12 |
|||
161 | Mens Open D 8+ | 11 |
|||
Ann Arbor Rowing Club (A) |
G. Emberling/B. McGowan/M. Psarouthakis/D. Crouse/P. Hughes-Cromwick/D. Kaczmarek/M. Myers/M. McGovern/J. Shifferd (Cox)
|
|
|||
Capital Rowing Club (A) |
B. Luhman/M. Comtois/R. Stedman/B. Rini/M. Gaffney/C. Mckay/D. Spencer/B. Dubois/S. McKay (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
J. luker/B. Gregory/N. Zide/R. Martinez/j. Coyne/C. Lengauer/M. Johnson/R. Ezzell/V. Pham (Cox)
|
|
|||
New Haven Rowing Club (A) |
|
||||
Palm Beach Rowing Association, Inc. (A) |
M. Totta/W. Purdy/F. Rowe/T. Ayer/C. De Souza/G. Roth/P. Kermond/C. Redhead/J. Chatzky (Cox)
|
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
N. Holland/E. Caldwell/S. Robertson/G. LeSage/E. Gehres/T. Kiernan/H. Garon/J. Manfredi/L. Schumer (Cox)
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
E. Rosow/R. Twarkins/M. Dreier/C. Massing/J. Kostal/C. Miller/M. Puckly/S. Pape/J. Dumeer (Cox)
|
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
T. Sommer/J. Campbell/S. Green/C. Callaghan/R. Hill/W. Saville/M. Gerhart/D. Shuster/d. spoor (Cox)
|
|
|||
Composite: Saugatuck, Nereid, Greenwich Crew, Ever Green (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
R. Lynch/S. Bolton/M. Knifton/P. Ellis/S. Borchelt/P. Guggenheim/P. Scripko/s. forrest/R. Hays (Cox)
|
|
|||
162 | Womens Club B 4+ | 18 |
|||
163 | Mens Open B 1x | 21 |
|||
164 | Mixed A 4x | 4 |
|||
165 | Mixed AS 2x | 0 |
|||
166 | Mixed Inclusive LTA 4+ | 0 |
|||
167 | Mixed H-J 2x | 8 |
|||
Alaska Midnight Sun Rowing Association (A) |
J. Hurd/K. Hurd
|
|
|||
Composite: Camp Randall, Masters Coaching (A) |
R. Crabbs/B. Smith
|
|
|||
Carnegie Lake Rowing Association (A) |
P. Goodbody/L. McCarthy
|
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
C. Sutliff/C. Durfee
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club (A) |
M. Shonstrom/a. shonstrom
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (B) |
|
||||
Fairmount Rowing Association (H) |
R. Sargent/S. Sargent/
|
|
|||
168 | Mens Club A-D 4x | 20 |
|||
Baltimore Rowing Club (A) |
J. Kauffman/M. Shields/J. Jones/M. Tyrpak
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
R. Lynch/D. Stevenson/A. Milia/J. Senner
|
|
|||
Cooper Rowing Club (A) |
F. Criniti/Z. Mondesire/J. Glace/B. DiCrescenzo
|
|
|||
Fairmount Rowing Association (A) |
J. Krajewski/M. Dolson/J. Svoboda/G. Stefan
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
J. Woody/P. Bogin/T. Geffs/P. Oudheusden
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
R. Ratcliffe/A. Sherman/F. Krupp/R. Potts
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
A. Butterbrodt/B. Levendowski/M. Copeland/R. Schleck
|
|
|||
New Haven Rowing Club (A) |
S. Lathers/A. Hazelrigg/E. Williams/D. Vogel
|
|
|||
Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (A) |
W. Plage/G. Joseph/G. Hack/C. McCawley
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
J. Rosow/M. Murdock/R. Nelson/I. Hazelton
|
|
|||
Rockland Rowing Association, Inc. (A) |
T. Chyla/P. Klose/J. Devoe/I. Rudolph-Shabinsky
|
|
|||
Row New York (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
J. Seaman/B. Morse/K. Shalabi/A. Khalil
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (A) |
I. Kolar/H. Jedema/B. Erne/R. Yurocko
|
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
D. Muller/D. Haedrich/T. Rooney/P. Gross
|
|
|||
Wyandotte Boat Club (A) |
G. Ellison/M. Pumarada/J. Gilliland/K. Charette
|
|
|||
Rockland Rowing Association, Inc. (B) |
S. Baird/C. Carroll/A. Almond/J. Bohan
|
|
|||
San Diego Rowing Club (B) |
J. De Jong/O. Correa/G. DuPraw/J. Allen
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (B) |
|
||||
169 | Mens Ltwt G 2x | 2 |
|||
Fairmount Rowing Association (A) |
S. Jonik/R. Galli
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
170 | Womens Open E 4x | 9 |
|||
Avalon Rowing Club (A) |
P. Montain/S. Matheson/E. Connor/K. Becker
|
|
|||
Central Pennsylvania Rowing Association (A) |
M. Ostrander/K. Daubman/L. McMillin/C. Graybeal
|
|
|||
Chinook Performance Racing (A) |
G. Malacrida/d. hayden/T. Walters/M. Scully
|
|
|||
Cooper Rowing Club (A) |
M. Krouch/M. Higgins/P. Schneider/M. Cuneo
|
|
|||
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A) |
K. Tolcser/C. Stock/A. Murphy/L. Farrell
|
|
|||
Pelham Community Rowing Association (A) |
S. Sales/L. Stirton Aust/J. Carmody/D. Orlando
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
N. Middleman/A. Feicht/S. Carter/J. Hopkins
|
|
|||
Composite: Vesper, Nereid, Unaff. (USA) (A) |
k. Agersborg/E. Acworth/A. Hurwitz/A. Boucher
|
|
|||
171 | Mens Ltwt E 2x | 10 |
|||
Composite: Capital, Chinook (A) |
r. reichart/M. Nash
|
|
|||
Malta Boat Club (A) |
T. Trocky/M. Brown
|
|
|||
Composite: Navesink River Rowing, Potomac (A) |
M. Malone/J. paduda
|
|
|||
Composite: New York AC, Baltimore (A) |
C. Windeknecht/M. Daemen/
|
|
|||
Composite: Ottawa, Berry Hill BC (A) |
s. taylor/V. Reynolds
|
|
|||
Ridley Graduate Boat Club (A) |
B. Eldridge/J. Pauls
|
|
|||
Riverside Boat Club (A) |
P. Dale/B. Mannino
|
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
R. Hanna/C. Anderson
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Swan Creek Rowing Club (A) |
B. Seaver/M. Craig
|
|
|||
172 | Womens Ltwt C 1x | 6 |
|||
173 | Mens Ltwt C 1x | 8 |
|||
174 | Womens Open A 8+ | 14 |
|||
175 | Mens Open AA-A 2- | 11 |
|||
176 | Womens Open B 2- | 9 |
|||
177 | Mens Ltwt A 2x | 3 |
|||
178 | Mens Open B-C 4- | 7 |
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
B. Levendowski/A. Peers/N. Gokemeijer/R. Schleck
|
|
|||
New Haven Rowing Club (A) |
D. Spicer/A. Hazelrigg/H. Gigas/S. Lathers
|
|
|||
Palm Beach Rowing Association, Inc. (A) |
T. Ayer/C. De Souza/F. Rowe/G. Roth
|
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
M. Skey/P. Hoyle/G. Gillinger/N. Davies
|
|
|||
Riverside Boat Club (A) |
R. Schreiber/R. Livingston/J. Angle/C. Ceglio
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Composite: Virginia, Unaff. (USA) (A) |
O. Barth/B. Rusinovic/S. Bamman/S. Chilmaid
|
|
|||
179 | Mens Open G-J 4- | 2 |
|||
180 | Womens Open C 4- | 5 |
|||
181 | Mens Ltwt H 1x | 3 |
|||
182 | Womens Open F-J 8+ | 12 |
|||
Composite: Avalon, Sarasota County, PCRA, Masters Coaching, Rock Creek (A) |
J. Ensler/F. DeSautelle/J. Millard/E. Connor/L. Stirton Aust/M. Maguire/J. Gulash/M. Orrick/A. Zettek-Sumner (Cox)
|
|
|||
Chester River Rowing Club, Inc. (A) |
E. Watson/A. Jackson/D. Yoder/L. Reed/K. McGraw/E. Merrigan/T. Connolly/S. Collins/S. Grasso (Cox)
|
|
|||
Chinook Performance Racing (A) |
J. Lancaster/M. Scully/D. Noonan/E. Cassella/C. Graubard/M. Markarian/B. Jones/A. Brian/L. Wright (Cox)
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (A) |
K. Kyle/E. Shanower/S. Keller/D. Klingaman/C. Holdorf/J. Watson/N. Warren/N. Jarvis/S. Specht (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Skidmore Community Rowing (A) |
|
||||
Syracuse Chargers Rowing Club (A) |
G. Dancks/N. Grant/K. Garofalo/D. Bradshaw/J. O'Leary/M. Julian/E. Bates/S. Markel/J. Peter (Cox)
|
|
|||
Composite: Vesper, Rivanna, Atlanta, Rocket City, St. Catharines, Palo Alto, Pettipaug (A) |
J. Pendleton/A. Jonik/M. Jonik Myers/G. Teborek/A. Cann/H. McFie/L. Hastings/C. Widgery/D. Winters (Cox)
|
|
|||
Composite: Maritime Rowing Club, Avalon (B) |
M. Hilf/C. Edwards/G. Katz/M. Dowd/K. Frederick/M. Rogers/S. O'Brien/M. Wooten/H. Coulter (Cox)
|
|
|||
Composite: Saugatuck, Masters Coaching (B) |
P. Shumate/L. Olson/J. Jewell/M. Chambers/B. Smith/L. Etter/S. McLean/M. Shepatin/S. Grady (Cox)
|
|
|||
Vesper Boat Club (B) |
A. Franklin/K. Papandrew/S. Cohen/M. Karl/A. Couwenhoven/J. Kaplow/K. Tetlow/M. Berry/J. Whiting (Cox)
|
|
|||
San Diego Rowing Club (G) |
C. Kemper/J. Schaefer/L. Scott/P. Gillis/A. Fontanesi/N. Kazanjian/D. St. Aubin Vehar/J. Fagan/D. CLAR (Cox)
|
|
|||
183 | Mens Club F 4+ | 10 |
|||
Ann Arbor Rowing Club (A) |
J. Montie/M. Psarouthakis/P. Hughes-Cromwick/R. Florka/J. Shifferd (Cox)
|
|
|||
Carnegie Lake Rowing Association (A) |
B. Flynn/e. wengryn/P. Lyons/T. Taylor/R. Colburn (Cox)
|
|
|||
East Arm Rowing Club (A) |
J. Lathrop/S. Schermerhorn/R. Dieterle/A. Paterno/D. Kraetschmer (Cox)
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
J. Jablonic/P. Johnson/J. Cheesebro/W. Thiesse/A. Balch (Cox)
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
E. Truntz/J. Craford/L. Seyler/H. Culver/T. Filstein (Cox)
|
|
|||
Riverside Boat Club (A) |
E. Cook/P. Heimlicher/J. Yasaitis/E. Frankenberry/R. Lanza (Cox)
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club (A) |
G. Fletcher/D. Stevens/J. Colosimo/T. Hernacki/a. shonstrom (Cox)
|
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
A. Hewitt/B. Thaxton/D. O'Neill/S. Kemper/J. Ramsey (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Wilmington Rowing Center (WRC) (A) |
B. Reinhard/R. Holcomb/F. Mraz/M. Peters/A. Evans (Cox)
|
|
|||
184 | Womens Open D 4x | 6 |
|||
185 | Mens Open D 4x | 6 |
|||
186 | Womens Open B 1x | 11 |
|||
187 | Mens Club B 4+ | 18 |
|||
188 | Mens Club D 4+ | 14 |
|||
189 | Womens Club A 4x | 6 |
|||
190 | Womens Ltwt A 2x | 4 |
|||
191 | Womens Club D 4x | 12 |
|||
Baltimore Rowing Club (A) |
P. Merkle/E. Erbelding/S. Burt/M. Field
|
|
|||
Cooper Rowing Club (A) |
S. McGann/P. Schneider/M. Krouch/M. Cuneo
|
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
A. Molenaar/K. Elting/G. Tomaseski/L. Toudouze
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
P. Raila/R. Bowie/k. huber/S. Padilla
|
|
|||
Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A) |
G. Zaharek/m. ewing/A. Dyer/S. Edelstein
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
K. Green/S. Kane/K. Miller/M. Malotky
|
|
|||
Pelham Community Rowing Association (A) |
S. Sales/L. Choate/s. Caffrey/D. Orlando
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Three Rivers Rowing Association (A) |
S. Folan/E. Szigethy/Z. Matouskova/V. Keenan/
|
|
|||
Upper Merion Boat Club (A) |
B. Vanderslice/C. Colgan/M. Zisling/A. Lawrence
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (B) |
|
||||
San Diego Rowing Club (D) |
j. pederson/E. Dinsdale/L. Bouffard/L. Roth
|
|
|||
192 | Womens Open G-J 2x | 10 |
|||
Central Pennsylvania Rowing Association (A) |
M. Ostrander/C. Graybeal
|
|
|||
Composite: Maritime Rowing Club, Avalon (A) |
S. O'Brien/M. Dowd
|
|
|||
Composite: Maritime Rowing Club, Treasure Coast (A) |
L. Freed/L. Merk-Gould
|
|
|||
Composite: Maritime Rowing Club, Midnight Sun (A) |
M. Flaherty-Ludwig/K. Hurd
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (A) |
J. Watson/D. Klingaman
|
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
C. Kemper/P. Gillis
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Syracuse Chargers Rowing Club (A) |
M. Julian/S. Markel
|
|
|||
Composite: Vesper, Rivanna (A) |
A. Cann/K. Constant
|
|
|||
Composite: Fairmount, Vesper (B) |
S. Sargent/B. Hogan
|
|
|||
193 | Mens Open G-J 4+ | 4 |
|||
194 | Womens Open E 4+ | 11 |
|||
195 | Mens Open E 4+ | 5 |
|||
196 | Womens Open C 2x | 14 |
|||
197 | Mens Open C 8+ | 5 |
|||
198 | Womens Open A 1x | 10 |
|||
199 | Mens Open A 4+ | 16 |
|||
200 | Mens Club E-J 4x | 15 |
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
D. Stevenson/A. Milia/J. Langermann/J. Senner
|
|
|||
Detroit Boat Club Crew (A) |
R. Lesnau/D. Sitek/W. Maher/A. Baur
|
|
|||
Fairmount Rowing Association (A) |
J. Sonzogni/R. Sargent/R. Galli/J. Willemin/
|
|
|||
Malta Boat Club (A) |
T. Trocky/M. Brown/C. Patterson/J. Cutler
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
P. Johnson/K. Conroy/W. Thiesse/T. Palmer
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club (A) |
M. Shonstrom/R. Case/D. Stevens/T. Hernacki
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
R. Weiss/M. Watts/W. Crawford/M. Borchelt
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (A) |
D. Ingham/J. Watt/R. Ulsh/W. Anderson
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
S. Whalen/J. Voss/G. Kerr/D. Baugh
|
|
|||
Wyandotte Boat Club (A) |
G. Ellison/M. Pumarada/B. Olszewski/J. Gilliland
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (B) |
J. Jablonic/S. Michals/M. Hurley/J. Cheesebro
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (B) |
|
||||
San Diego Rowing Club (F) |
M. Davis/D. Frost/R. Yocum/T. Cook
|
|
|||
San Diego Rowing Club (H) |
D. Wragg/B. Randall/f. hanek/B. Armstrong
|
|
|||
201 | Mixed D 4+ | 8 |
|||
202 | Mixed B 4x | 6 |
|||
Composite: Alexandria, OKC Riversport (A) |
A. Clark/S. Patton/T. Matherly/A. Rupert
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
J. Lajoie/j. leonard/D. Utter/A. Franko
|
|
|||
Greater Columbus Rowing Association (A) |
H. Berthold/M. Esway/J. Bullock/r. briggs
|
|
|||
Composite: Jacksonville, Sarasota County, Cape Coral (A) |
K. Wiegandt/J. Sanchez/M. Brown/S. Legler
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
L. Hutchinson/S. San Emeterio/S. Pape/I. Hazelton
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
|
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change