51st Head Of The Charles

  • Hosted By Head of the Charles
  • USRowing Registered

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, October 17, 2015
1 8:00 AM M SR-VET 1X Men's Senior Veteran Singles I and II [70+]
50
2 8:20 AM W SR-VET 1X Women's Veteran I/II and Senior Veteran I/II [60 - 69, 70+]
58
3 8:55 AM M VET 1X Men's Veteran Singles I and II [60+]
51
4 9:20 AM M GM 1X Men's Grand Master Singles [50+]
59
5 9:42 AM W GM 1X Women's Grand Master Singles [50+]
33
6 10:05 AM M SM 8+ Men's Senior Master Eights [50+]
56
7 10:26 AM W SM 8+ Women's Senior Master Eights [50+]
35
    Long Beach Rowing Association (A)
W. O'Brien/S. Kline/A. Crockett/S. Francia/J. palchikoff/H. Frykman/M. Cate/M. perrot/M. Mason (Cox)/
 
    Chinook Performance Racing (A)
D. Davis/N. Dynan/R. Cunningham/C. Arends/K. Amdur/M. Scully/A. Moore/C. Battani/L. Wright (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
S. Porter/C. McHugh/K. Boyd/A. Killeen/G. Brownell/W. Tobiasson/L. McCarty/M. Benson/M. Boland (Cox)
 
    Upper Thames Rowing Club (A)
A. Gill/J. Machan/L. Wymer/N. Ashcroft/J. Burne/J. Wilby/H. Mangan/A. Leemputten/D. Yarrow (Cox)
 
    Etats Unis Rowing Club (A)
E. Hamann/C. Bower/E. Miles/C. Schneider/K. Worthington/J. Marshall/C. Brown/P. Bailey/H. Hatton (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
E. Starr/T. Stevens/N. Siemens/L. Place/T. Bumstead/M. Mayers/S. Spens/K. Winter/J. Helble (Cox)
 
    1980 Rowing Club (A)
S. Hooten/B. Borchelt/S. Hingley/A. Jonik/E. Kent/N. Vespoli/J. Geer/C. Geer/K. Smith (Cox)
 
    Conibear Rowing Club (A)
M. Goodlett/R. Sheckler/P. Sparling/K. Skanderup/S. Phillips/K. Johnson/B. Seaton/E. Horsnell/S. Clark (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
 
    Peterborough Rowing Club (A)
C. Love/N. Fischer/A. Lunn/K. Saunders/M. Stranges/R. Hubble/a. wright buelow/B. Cameron/L. Schubert (Cox)/
 
    Don Rowing Club (A)
 
    Fat Cat Rowing Club (A)
S. Pelmas/C. Mehaffey/R. Spray/J. Lane/K. Marsh/T. Doggett/A. Ward/K. Kuhlthau/L. Flavin (Cox)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
C. Fisher/D. Barnes/C. Hamilton/T. Capozzola/C. VanWyk/L. Cianfarani/D. Howk/P. Tuz/J. Prashaw (Cox)
 
    Cambridge Boat Club (A)
A. James/S. Kendall/k. Agersborg/R. Sudduth/K. Fowks/N. Streeter/N. Butterfield/L. Detlefsen/R. Warner (Cox)
 
    Orlando Rowing Club (A)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
V. Keenan/D. Feierabend/E. Szigethy/K. Stutz/S. Folan/J. Meder/M. Busis/M. Ulsh/J. Goldblum (Cox)
 
    Ever Green Boat Club, Inc (A)
D. Dyer/M. Johnson/M. Laskaris/J. Katarincic /K. Briscoe/C. Truman/D. Hannam/C. Richards/L. Kasler (Cox)/
 
    Lake Union Crew (A)
M. Barckert/A. Wunderlin/A. Berner-Hays/J. Metzger/E. Nelson/A. Lynch/J. Sullivan/T. Sevareid/T. Boedeker (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
 
    Masters Coaching, LLC (A)
P. Trimmer/C. Holdorf/D. Klingaman/C. MacColl/M. Wilkie/N. Warren/J. Watson/S. Keller/S. Grady (Cox)
 
    Marin Rowing Association (B)
E. Hart/I. Bagshaw/J. Brophy/D. Weil/D. Kendall/D. Anton/O. Blackburn/c. keller/M. Allen (Cox)
 
    Canottieri Roma (A)
S. Maria/M. Francesca/C. Romana/F. Elisabetta/L. Gabriella/M. frances/C. Maria/B. Patrizia/S. Simone (Cox)/
 
    Tallahassee Rowing Club, Inc. (A)
M. Falconer/M. Vancore/K. Brooks/J. Blue/L. Hartung/K. Allen/K. Bearor/K. Andrews/R. Hendlin (Cox)
 
    Detroit Boat Club (A)
S. Terrien/S. Bezanson/F. DeSautelle/K. Clark/K. Bungart/B. Crawford/H. Kargula/H. Weger/E. Brown (Cox)/
 
    Tideway Scullers School (A)
P. Daws/C. French/C. Allen/M. Mortimer/A. Brewer/C. Delmar/Z. Burns/X. Neale/H. Cook (Cox)
 
    Ann Arbor Rowing Club (A)
 
    Marin Rowing Association (C)
M. Osterloh/A. Killpack/K. Coggan/B. Bentley/E. Dietrich/K. deFremery/B. Berling/M. Donaldson/M. May (Cox)
 
    Rock Creek Rowing, Inc. (A)
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
P. Higgins/S. Stevenson/J. Williams/S. Dagher/J. Walker/M. Giovenelli/C. Levey/C. Mannix/D. Reeves (Cox)
 
    Maritime Rowing Club (A)
C. Galloway/C. Lange/M. Klutey/C. Engh/C. Schoen/L. Douglas/J. Hackett/E. Tobey/K. Isaza (Cox)
 
    San Diego Rowing Club (A)
T. Yee/L. Scott/L. Colban/V. Barnes/C. Slack/N. Kazanjian/D. St. Aubin Vehar/J. Fagan/D. CLAR (Cox)
 
    Style Driven Rowing Club (A)
J. Hewitson/L. Williams/N. Shearman/B. Noll/B. Herrmann/D. Sinski/G. Robertson/D. Hurley/M. Donnelly (Cox)
 
    Adventure Out! (A)
 
    Avalon Rowing Club (A)
G. Teborek/N. Crome/M. Friend/c. edwards/M. Miller/J. Smith-Deitz/M. Shepatin/M. Wooten/M. Bernardo (Cox)
 
    Cazenovia Rowing Club, Inc. (A)
 
8 10:44 AM M SM 4+ Men's Senior Master Fours [50+]
53
9 11:05 AM W SM 4+ Women's Senior Master Fours [50+]
49
10 11:30 AM M SM 2X Men's Senior Master Doubles [50+]
33
    Narragansett Boat Club
M. Smith/D. Gorriaran
 
    Union Boat Club
M. Cataldo/T. Bohrer
 
    Cambridge Boat Club
J. Grant/T. Darling
 
    Composite: Great Bay, Harvey's Lake
S. Meuser/F. Loucks
 
    New York Athletic Club
C. Windeknecht/M. Daemen
 
    Seattle Rowing Center
P. Hirtle/C. Groom
 
    Composite: Cambridge, BHRA
T. Van Dusen/D. Ruane
 
    Narragansett Boat Club
A. Washburn/W. Prichett
 
    Melbourne University Boat Club
G. Rees/I. Luxford
 
    Community Rowing, Inc.
W. Hatch/G. Hatch
 
    Long Beach Rowing Association
P. Adkins/J. Felix
 
    Cambridge Boat Club
B. Erkelens/m. gefter
 
    Club España
J. Lopez/J. Caraballo
 
    Cambridge Boat Club
P. Fenton/W. Becklean
 
    CHARGERS Rowing Club
P. Dudzick/S. Haines
 
    Maine Rowing Association
P. LeBourdais/W. Heinz
 
    Whitemarsh Boat Club
D. Baugh/G. Kerr
 
    Kent Alumni Boat Club
S. Akers/T. Sanford
 
    Cambridge Boat Club
J. Pierce/J. Manson
 
    Composite: Carnegie Lake, Milwaukee
H. Moseley/G. Ahrens
 
    Pettipaug YC Rowing
P. Falk/J. Swift
 
    Unaffiliated (USA)
R. Slocum/J. Laundon
 
    Maine Rowing Association
J. Foltz/D. Seales
 
    Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls
G. Hack/C. McCawley
 
    Maritime Rowing Club
M. Good/R. Potts/
 
    Cambridge Boat Club
E. Smith/R. Schouten
 
    Belmont Hill School
J. Tunnecliff/P. Kermond
 
    Minneapolis Rowing Club
J. Jablonic/J. Cheesebro
 
    Malta Boat Club
T. Trocky/J. Cutler
 
    Club d'aviron de Boucherville
A. Rochon/E. Therrien
 
    Malta Boat Club
C. Sciolla/G. Sciolla
 
    CHAOS Rowing
F. Muhlebach/T. Bukowski
 
    Duluth Rowing Club
T. Rauschenfels/G. Peterson
 
11 11:45 AM W SM 2X Women's Senior Master Doubles [50+]
39
12 12:03 PM M SM 1X Men's Senior Master Singles [40+]
32
13 12:15 PM W SM 1X Women's Senior Masters Singles [40+]
29
14 12:32 PM M ALUM 8+ Men's Alumni Eights
57
15 12:54 PM W ALUM 8+ Women's Alumni Eights
48
16 1:15 PM M CLUB 4+ Men's Club Fours
53
17 1:35 PM W CLUB 4+ Women's Club Fours
63
18 2:04 PM M CLUB 8+ Men's Club Eights
41
19 2:19 PM W CLUB 8+ Women's Club Eights
38
20 2:36 PM M MSTR 4+ Men's Master Fours [40+]
31
21 2:49 PM W MSTR 4+ Women's Master Fours [40+]
28
22 3:08 PM M MSTR 8+ Men's Master Eights [40+]
20
23 3:19 PM W MSTR 8+ Women's Master Eights [40+]
23
24 3:33 PM M CHAMP 2X Men's Championship Doubles
16
25 3:42 PM W CHAMP 2X Women's Championship Doubles
18
26 3:54 PM M COLLEGE 4+ Men's Collegiate Fours
46
27 4:08 PM W COLLEGE 4+ Women's Collegiate Fours
35
28 4:24 PM M CHAMP 1X Men's Championship Singles
25
29 4:33 PM W CHAMP 1X Women's Championship Singles
20
DCPC2X 4:43 PM DC PC 2X Directors' Challenge Parent/Child Doubles
40
    Castle Semple Rowing Club (A)
A. Holmes/M. Holmes
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
C. Ippolito/N. Ippolito
 
    Cambridge Boat Club (C)
R. Murphy/R. murphy
 
    Marin Rowing Association (A)
C. Bennett/P. Bennett
 
    Space Coast Crew (A)
J. Baney/R. Baney
 
    Unaffiliated (USA) (B)
J. Saltonstall/A. Saltonstall
 
    Hull Lifesaving Museum (A)
C. Wolfe/C. Wolfe
 
    Upper Valley Rowing Foundation (A)
b. brooks/A. Brooks
 
    Catawba Yacht Club (A)
T. Phillips/K. Phillips
 
    Composite: Brunswick School, Greenwich Crew (A)
C. Bass/K. Erickson
 
    Cambridge Boat Club (D)
J. Hintlian/K. Hintlian
 
    Bulldog Rowing Club (A)
A. Millar/J. Millar
 
    Community Rowing, Inc. (C)
E. Horton/F. Horton
 
    Newport Sea Base Rowing (A)
J. Clarkson/M. Clarkson/
 
    University Barge Club (A)
R. Wegryn/R. Wegryn
 
    Unaffiliated (USA) (A)
V. Moeyersoms/A. Moeyersoms
 
    Wilmington Rowing Center (WRC) (A)
R. Fisher/B. Fisher
 
    Composite: Riverside, Whitemarsh Boat Club (B)
L. Hrycko/A. Hrycko
 
    Newport Aquatic Center (A)
J. Kew/R. Kew
 
    Composite: Riverside, New York AC (A)
T. McGee/J. McGee
 
    Composite: Newport, Potomac (A)
C. Lofgren/E. Lofgren
 
    Team Attager (A)
F. Schoch/H. Schoch
 
    Rock Creek Rowing, Inc. (A)
E. Orrick/M. Orrick
 
    Unaffiliated (ESA) (B)
M. Palomo/E. Palomo
 
    Cambridge Boat Club (E)
B. Fountain/C. Fountain
 
    Nonesuch Oar & Paddle Culb - ME (A)
E. Cooke/B. Cooke
 
    Upper Valley Rowing Foundation (A)
O. Versteeg/r. versteeg
 
    New York Athletic Club (B)
C. Brisson/J. brisson
 
    Composite: Manhasset High School, California (A)
D. Louis/T. Louis
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
T. Wright-Mauer/F. Mauer
 
    Cape Cod Youth Rowing (A)
B. Fournier/L. Fournier
 
    East End Rowing Institute, LTD. (A)
D. Gould/S. Gould
 
    Kent School Boat Club (C)
A. mills/A. Mills
 
    Composite: Sydney, Unaffiliated (AUS) (A)
R. Molen-Grigull/G. Grigull
 
    Long Beach Rowing Association (F)
E. Johnson/D. Johnson/
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
E. Gaus/J. Gaus
 
    Composite: BIAC, Unaff. (USA) (E)
J. Killea/R. Killea
 
    Cambridge Boat Club (B)
A. Aikens/I. Aikens
 
    St. Louis Rowing Club (A)
C. Cook/P. Murphy
 
    Berkshire School (A)
W. Dyer-Kloman/A. Kloman
 
DCMX2X 5:03 PM DC MX 2X Directors Challenge Mixed Doubles
39
Sunday, October 18, 2015
30 8:00 AM MX ADAPT 4+ Mixed Legs/Trunk/Arms Fours
3
EXHB2X 8:13 AM EXHB 2x Adaptive Inclusion 2x [Exhibition]
6
31 8:21 AM TA 2X Mixed/Same Gender Trunk/Arms Doubles
2
32a 8:40 AM M CLUB 1X Men's Club Singles
40
32b 8:40 AM M YOUTH 1X Men's Youth Singles
34
33a 9:04 AM W CLUB 1X Womens Club Singles
22
33b 9:04 AM WYOUTH 1X Women's Youth Singles
28
34 9:28 AM M YOUTH 4+ Men's Youth Fours
85
DCW4X 10:03 AM DC W 4X Directors' Challenge Women's Quads
35
    Composite: ORCA, K.S.R.V. Njord, Skoll, Proteus (A)
C. Bouw/I. Janssen/C. Achterberg/N. Beukers
0.0 (28)
    Southern California Scullers Club (A)
K. Bertko/N. Ritchie/S. Carle/M. Hamrick
0.0 (28)
    Lucky Charms (A)
M. Zezza/A. Boucher/C. Reynolds/T. Glover
0.0 (54)
    Composite: Cambridge, Dolphin, South End (C)
D. Davis/K. Amdur/R. Perry/J. Moore
0.0 (52)
    Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (A)
P. Johnston/C. Fuchs/K. Elfstrom/C. Hollings
0.0 (52)
    Long Beach Rowing Association (B)
A. Crockett/M. Downer/W. O'Brien/S. Kline
0.0 (45)
    Chinook Performance Racing (A)
G. Brownell/T. Walhart/C. Morrison/Y. Taskor
0.0 (49)
    Penn A.C. Rowing Association (A)
J. Goldsack/R. Hykel-Cuddy/M. King/M. Kok
0.0 (33)
    Cambridge Boat Club (B)
C. Collins/b. Stefan/A. Thornton/E. Minzner
0.0 (48)
    Composite: Narragansett, Upper Valley Rowing (A)
R. Carroll/A. Fleet/A. Bracken/E. Dade
0.0 (53)
    Composite: Jacksonville, Gainesville Area Rowing, Treasure Coast (A)
J. Figueroa/S. Falkner/S. Legler/M. Weiler
0.0 (36)
    College Club Seattle (A)
N. Andreadis/K. Sabo/D. Parker/J. Irwin/
0.0 (59)
    Composite: Cambridge, Riverside, CRI, Cambridge Composite (A)
K. Chang/H. Lazaridis/R. Churchill/C. Truman
0.0 (50)
    Composite: Unaff. (USA), Smith (A)
C. Petersen/C. MacColl/D. Lisker/K. Klinger
0.0 (54)
    Lady Eleanor Holles School Boat Club (A)
0.0 (16)
    Composite: Riverside, Minneapolis Rowing Club, Potomac, College Club Seattle (A)
K. Miller/J. Gardner/M. Brundage/S. Weeks
0.0 (54)
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Dodge/E. Knapp/S. Radman/C. Nicklas
0.0 (51)
    Long Beach Rowing Association (A)
0.0 (28)
    Baltimore Rowing Club (A)
P. Merkle/E. Erbelding/M. Field/E. Turtle
0.0 (48)
    Community Rowing, Inc. (B)
B. Beretich/L. Davis/A. redmon/C. Lal
0.0 (49)
    Composite: Lake Washington, Early Lights (A)
R. Alexander/K. Dietz/S. Keller/S. Kinne
0.0 (61)
    Conibear Rowing Club (A)
T. Vagen/L. Ford/K. Johnson/E. Horsnell/
0.0 (51)
    Composite: Vancouver, Gorge, Maple Bay (A)
C. CATTELL/R. Rutledge/D. Morris/A. O'Shea
0.0 (60)
    V-Sculls (A)
M. Scott Himes/B. Douglas/N. Johnson/M. Hegarty Colombo/
0.0 (53)
    Quinsigamond Rowing Club Inc. (A)
C. Ferrara/L. Baker/L. Guida/K. Duffy
0.0 (55)
    Three Rivers Rowing Association (A)
E. Szigethy/K. Stutz/O. Mbonu/J. Goldblum
0.0 (42)
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
N. Tippins/H. Schley/A. Skor/L. Brennan
0.0 (50)
    Community Rowing, Inc. (A)
T. Welsh/N. Yannuzzi/N. Mehta/L. Brem
0.0 (53)
    San Diego Rowing Club (A)
j. pederson/T. Yee/L. Roth/S. Sullivan
0.0 (54)
    Vashon Island Rowing Club (A)
0.0 (60)
    Community Rowing, Inc. (C)
M. Mance/L. Doucett/M. Allen/C. Egan
0.0 (56)
    Cambridge Boat Club (D)
K. Boit/N. Streeter/B. Mooney/A. Sanders-Fleming
0.0 (55)
    Duxbury Bay Maritime School (A)
C. Carroll/J. Boyle/L. Carleton/W. Dorris
0.0 (55)
    Narragansett Boat Club (A)
K. Leski/S. Cutts/J. Richards/C. Browning
0.0 (62)
    Unaffiliated (USA) (E)
K. Hughes/W. Madieros/F. Horton/J. Fisher
0.0 (47)
35 10:29 AM M YOUTH 8+ Men's Youth Eights
85
36 10:56 AM M MSTR 1X Men's Master Singles
23
37 11:05 AM W MSTR 1X Women's Master Singles
20
38 11:21 AM M YOUTH 2X Men's Youth Doubles
51
39 11:37 AM W YOUTH 2X Women's Youth Doubles
36
40 11:53 AM M LW 1X Men's Lightweight Singles
16
41 11:55 AM W LW 1X Women's Lightweight Singles
23
42 12:02 PM W YOUTH 4+ Women's Youth Fours
85
DCM4X 12:56 PM DC M 4X Directors' Challenge Men's Quads
40
    Composite: Craftsbury, Potomac (A)
W. Cowles/S. Stitt/T. Graves/P. Graves
0.0 (31)
    Unaffiliated (USA)
A. Taaffe/D. Gould/j. sluis/B. Taaffe
0.0 (24)
    Fruit Loops Rowing Association (A)
M. Smith/G. Benning/R. Cone/D. Gorriaran
0.0 (51)
    Cambridge Boat Club (J)
J. Grant/T. Darling/J. Pierce/J. Manson
0.0 (51)
    OA Centers for Orthopaedics (A)
0.0 (56)
    Cambridge Boat Club (A)
C. Andrews/A. Balogh/R. Murphy/P. Rioux
0.0 (56)
    Union Boat Club (A)
W. Piermarini/H. Palmer/M. Cataldo/E. Hovey
0.0 (37)
    Composite: Delta Deas, Norwich, London (A)
S. Anderson/M. Cummings/A. Reid/R. Hoare
0.0 (31)
    Greenwich Crew (A)
G. Henry/T. Wike/R. Rodriguez/J. Koven
0.0 (47)
    Ambience Rowing (A)
C. Windeknecht/B. Miller/A. Cook/M. Daemen
0.0 (58)
    Royal Shrewsbury School Boat Club (A)
M. Rowe/R. McKirdy/P. George/H. Thomas
0.0 (16)
    Team Attager (A)
C. Hamlin/D. Johnson/R. Borggaard/C. Pieper
0.0 (64)
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
M. Lodmill/M. Gasper/J. Jablonic/M. Stormberg
0.0 (54)
    Boston College High School (A)
J. Nunn/K. Ivkovic/S. McKiernan/J. Toto
0.0 (36)
    Riverfront Recapture, Inc. (A)
S. Pape/T. Bennett/J. Near/I. Hazelton
0.0 (40)
    Belmont Hill School (A)
D. Schley/T. Fulham/J. White/M. Findeis
0.0 (59)
    All American Rowing Camp, LLC (A)
J. Dietz/W. Castle/C. Somers/M. Wilson/
0.0 (51)
    Vashon Island Rowing Club (A)
0.0 (17)
    Brown Intercollegiate Rowing Club (B)
M. Lonski/J. Schweitzer/M. Lonski/D. Crawford
0.0 (47)
    Malta Boat Club (A)
T. Trocky/J. Cutler/P. DeVlieger/M. Brown
0.0 (53)
    New Canaan High School Crew (A)
J. Byrne/P. Bogdanov/L. galloway/C. Dorsey
0.0 (16)
    Composite: Penn AC, Potomac, California (B)
0.0 (26)
    Duxbury Bay Maritime School (A)
D. Murphy/C. Chojnowski/J. Thomas/D. Guenther
0.0 (47)
    Friends of WPI Rowing (A)
N. Guida/P. Doe/D. Baker/P. Guida
0.0 (48)
    Composite: Groton School, Nashaquitsa (A)
R. Potts/J. Cusack/K. Iscol/A. Anderson
0.0 (62)
    Pocock Rowing Center (A)
T. Hull/W. McNabb/W. Kaewert/K. Somerville
0.0 (58)
    University of Virginia Rowing Association (A)
E. Meyers/P. Knight/D. Mudd/R. Haberl
0.0 (63)
    Maritime Rowing Club (A)
A. Bridwell/J. Gelhaus/D. Dayya/D. Cone
0.0 (17)
    Pelham Community Rowing Association (A)
0.0 (39)
    Texas Rowing Center (A)
M. Knifton/S. Bolton/S. Borchelt/M. Gwadz
0.0 (44)
    Three Rivers Rowing Association (A)
B. DiSalle/T. Donohoe/D. Rice/D. Webber-Plank
0.0 (35)
    Mohawk River Boat Club (A)
C. Hirschler/F. Schaefer/M. Furgueson/R. Cecil
0.0 (57)
    Wilmington Rowing Center (WRC) (A)
H. Mueller/P. Schlosser/P. Paulson/D. Krause
0.0 (65)
    Community Rowing, Inc. (C)
W. Hatch/G. Hatch/F. Whitridge/R. Bettigole
0.0 (59)
    Community Rowing, Inc. (A)
J. Senner/A. Milia/J. Quirk/J. Hadley
0.0 (52)
    Long Beach Rowing Association (A)
K. Vasquez/S. Milosevic/S. Krum/D. Frick
0.0 (49)
    King's Crown Rowing Association (A)
G. Freimarck/D. Filosa/P. Gruber/A. Kirk/
0.0 (58)
    Whitemarsh Boat Club (A)
J. Voss/G. Kerr/S. West/D. Baugh
0.0 (56)
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
J. St. Germaine/V. Petrecca/B. Gardiner/H. Potter/
0.0 (60)
    Unaffiliated (USA) (A)
M. Terry/B. Braun/J. Bracewell/R. Baker
0.0 (69)
43 1:12 PM W YOUTH 8+ Women's Youth Eights
85
44 1:45 PM M MSTR 2X Men's Master Doubles [40+]
20
45 1:55 PM W MSTR 2X Women's Master Doubles [40+]
15
46 2:10 PM M CHAMP 4+ Men's Championship Fours
15
47 2:16 PM W CHAMP 4+ Women's Championship Fours
19
48 2:30 PM M CHAMP 8+ Men's Championship Eights
26
49 2:44 PM W CHAMP 8+ Women's Championship Eights
32
DCMX4X 2:59 PM DC MX 4X Directors' Challenge Mixed Quads
29
50 3:17 PM M COLLEGE 8+ Men's Collegiate Eights
41
51 3:31 PM W COLLEGE 8+ Women's Collegiate Eights
32
52 3:46 PM M LW 4+ Men's Lightweight Fours
15
53 3:53 PM W LW 4+ Women's Lightweight Fours
15
54 4:06 PM M LW 8+ Men's Lightweight Eights
17
55 4:12 PM W LW 8+ Women's Lightweight Eights
9
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change