FISA World Rowing Masters Regatta
- Sep 8, 2016 To Sep 11, 2016
- sprint
- Lake Bagsvaerd
- Copenhagen, (DEN)
- Hosted By: Danish Rowing Federation
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Thursday, September 8, 2016 | |||||
101 | W G-K 8+ | Womens G-K 8+ | 4 |
||
Composite: Canberra, Riverside, Rowing Club Port-Marly, Lübeck, Phoenix, Eschwege |
M. Schedeit/J. Walsh/W. Parker/D. Cook/J. Lawrenson/A. Lewis/M. Goretzki/A. Ponsonnet/S. Heimann (Cox)
|
|
|||
Composite: Kingston UK, Thames, Fredensborg, Barnes Bridge, De Hoop, Mortlake, Christiania RK, Weybridge |
H. Cook/E. Van Dam/B. Sims/T. Pahle/M. Boldt/J. Parry/P. Rayner/J. Darling/L. Stauton (Cox)
|
|
|||
Composite: Maritime Rowing Club, Newport, Pocock, Fredensborg, AZS-AWF Warszawa, GPA, Colorado Rowing, Klaipeda Masters, Sorø |
V. Stackute-Satiene/B. Borkowska/P. Hawkey/L. Haastrup/J. Stone/K. Suffert de Cordal/M. Busk/M. Wurster/J. Raab (Cox)
|
|
|||
Composite: Vesper, USV TU Dresden, Csepel Evezős, WSAP Hamburg, Akad. RV Leipzig e. V., Mindener RV, SC Kuesnacht, A.N.F.A |
I. Voelkner/J. Thuez/K. Kosztolányi/K. Langhoffer/C. Lutter/V. Zimmert/B. Schöne/B. Hogan/D. Bregenzer (Cox)
|
|
|||
102 | M I-K 4- | Mens I-K 4- | 9 |
||
103 | W A 1x | Womens A 1x | 41 |
||
104 | W D 2- | Womens D 2- | 6 |
||
105 | M A 4x | Mens A 4x | 11 |
||
106 | M D 4+ | Mens D 4+ | 25 |
||
107 | W G 1x | Womens G 1x | 7 |
||
108 | M G 2- | Mens G 2- | 14 |
||
109 | M J-K 4x | Mens J-K 4x | 5 |
||
110 | M B 8+ | Mens B 8+ | 8 |
||
111 | W B 4+ | Womens B 4+ | 11 |
||
112 | M E 2x | Mens E 2x | 80 |
||
113 | W E 4x | Womens E 4x | 30 |
||
114 | M H 8+ | Mens H 8+ | 11 |
||
115 | M C 1x | Mens C 1x | 99 |
||
116 | W H-K 4x | Womens H-K 4x | 4 |
||
117 | M F 4- | Mens F 4- | 20 |
||
118 | W C 2x | Womens C 2x | 50 |
||
119 | M A 4+ | Mens A 4+ | 0 |
||
120 | M D 2- | Mens D 2- | 28 |
||
121 | W F 4- | Womens F 4- | 4 |
||
122 | M G 4x | Mens G 4x | 30 |
||
123 | W A 8+ | Womens A 8+ | 6 |
||
124 | M B 2x | Mens B 2x | 54 |
||
125 | W D 1x | Womens D 1x | 29 |
||
126 | W G-K 2- | Womens G-K 2- | 5 |
||
127 | M E 8+ | Mens E 8+ | 22 |
||
128 | W B 4x | Womens B 4x | 24 |
||
129 | M H 2x | Mens H 2x | 33 |
||
Aalesunds Roklub |
K. Almaas/A. Kleven
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
H. Refsnes/B. Hjelle
|
|
|||
Composite: Ängelholms, Munkebo Sejl- og Roklub |
G. Frank/L. Browall
|
|
|||
Composite: Berlin, Jarun |
R. Grzunov/V. Tatic
|
|
|||
Composite: Cambridge, Christiania RK |
H. Hamilton/S. Randsborg
|
|
|||
Christiania Roklub |
T. Rekkedal/T. Lindemann
|
|
|||
Club de Regatas "Lima" |
J. Velasco Gonzales/J. Spihlmann
|
|
|||
Fana Roklubb |
J. Schjelderup/G. Foss
|
|
|||
Fredericia Roklub |
O. Thomsen/A. Pedersen
|
|
|||
Composite: Holstebro, Randers Roklub |
O. Roemer/J. Sørensen
|
|
|||
Composite: AZS-AWF Warszawa, Hürther |
A. Smieszny/J. Dabrowski
|
|
|||
Mitsubishi Senior Boat Club |
Y. Ohara/T. Nakamura
|
|
|||
Nordschleswigscher Ruder-Verband |
S. Husted, AR/G. Larsen, NRV/
|
|
|||
North Shore Rowing Club |
K. Rudder/J. James
|
|
|||
Nottingham Rowing Club |
A. Lorrimer/S. Wharton
|
|
|||
Composite: Nouseikai, Dankaigo |
S. Kobayashi/K. Saito
|
|
|||
Occoquan International |
J. Van Blom/R. Borggaard/
|
|
|||
Odder Roklub |
p. amby/T. Staal
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
H. Becker/K. Ebert
|
|
|||
Reial Club Maritim de Barcelona |
C. Rausa/E. Julia
|
|
|||
Composite: Riga, Academija Remigum |
K. Nutautas/K. Kalnberzs
|
|
|||
Riverside Rowing Club |
M. Hoseason-Smith/P. Smith
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
D. D' Hoore/H. Stefels/
|
|
|||
Composite: Germania Köln, KRKG 1880 e.V. |
k. Opitz/D. Norrenberg
|
|
|||
Composite: Favorite, Wiking |
G. Schlingbäumer/U. Kühne
|
|
|||
Ruderclub Greifensee |
P. De Boer/T. Kroner
|
|
|||
Composite: RG Wetzlar, Sundern |
E. Ruehl/E. Putz
|
|
|||
Composite: St. Andrew BC, Clydesdale |
L. Johnston/J. Munro
|
|
|||
Stockholms Roddförening |
R. Sjöberg/J. Ramsey
|
|
|||
Stockholms Roddförening |
M. Arastoupour/B. Berglund
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
T. Rose/W. Evans
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Minerva Bath |
A. Cooke/T. Lincoln
|
|
|||
Composite: USV TU Dresden, Favorite |
C. Sommer/R. Meyer
|
|
|||
130 | M C 4- | Mens C 4- | 27 |
||
131 | W E 4+ | Womens E 4+ | 12 |
||
132 | M F 1x | Mens F 1x | 83 |
||
133 | W C 4- | Womens C 4- | 6 |
||
134 | W F 2x | Womens F 2x | 28 |
||
135 | M I 1x | Mens I 1x | 23 |
||
136 | M A 2- | Mens A 2- | 16 |
||
137 | M D 4x | Mens D 4x | 53 |
||
138 | W A 2- | Womens A 2- | 14 |
||
139 | M G 4+ | Mens G 4+ | 16 |
||
140 | W D 8+ | Womens D 8+ | 21 |
||
Friday, September 9, 2016 | |||||
201 | W I-K 2x | Womens I-K 2x | 2 |
||
202 | M J 1x | Mens J 1x | 7 |
||
203 | W B 8+ | Womens B 8+ | 15 |
||
204 | W E 2- | Womens E 2- | 9 |
||
205 | M B 4x | Mens B 4x | 24 |
||
206 | M E 4+ | Mens E 4+ | 26 |
||
207 | W H 1x | Womens H 1x | 7 |
||
208 | M H 2- | Mens H 2- | 9 |
||
Armeets Master Sofia |
R. Koev/G. Georgiev
|
|
|||
Composite: Capital, Wallingford |
S. Morris/D. Spencer
|
|
|||
Composite: Danske Studenters Roklub, Skjold |
P. Skov/S. Rasmussen
|
|
|||
Composite: Fredericia, Middelfart RK |
B. Pedersen/A. Pedersen
|
|
|||
Occoquan International |
C. Pieper/R. Borggaard/
|
|
|||
Riverside Rowing Club |
M. Hoseason-Smith/P. Smith
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
H. Stefels/B. van de Graaf/
|
|
|||
Skjold RC |
J. Jensen/F. Bay
|
|
|||
Composite: St. Andrew BC, Clydesdale |
L. Johnston/J. Munro
|
|
|||
209 | M C 8+ | Mens C 8+ | 23 |
||
210 | W C 4x | Womens C 4x | 43 |
||
211 | M F 2x | Mens F 2x | 65 |
||
212 | M I-K 8+ | Mens I-K 8+ | 9 |
||
213 | W F 4+ | Womens F 4+ | 11 |
||
214 | M A 4- | Mens A 4- | 5 |
||
215 | M D 1x | Mens D 1x | 120 |
||
216 | M G 4- | Mens G 4- | 17 |
||
217 | W A 2x | Womens A 2x | 40 |
||
218 | M K 1x | Mens K 1x | 3 |
||
219 | M B 4+ | Mens B 4+ | 12 |
||
220 | M E 2- | Mens E 2- | 26 |
||
221 | W D 4- | Womens D 4- | 10 |
||
222 | W G 2x | Womens G 2x | 11 |
||
Composite: Fredensborg, Christiania RK |
L. Haastrup/J. Spilling
|
|
|||
Composite: Fredensborg, Akad. RV Leipzig e. V. |
B. Schöne/M. Boldt
|
|
|||
Composite: Kingston UK, Barnes Bridge |
J. Darling/B. Sims
|
|
|||
KS Posnania RBW |
R. Wasilewska/D. Priebe
|
|
|||
Composite: Montreal, Winnipeg |
S. Kirby/G. Bernier
|
|
|||
Phoenix Rowing Club |
A. Lewis/C. Mussared
|
|
|||
Composite: Riverside, Lübeck |
W. Parker/M. Schedeit/
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
M. de Jong/L. Brouwer-Vogel/
|
|
|||
Roklubben furesøen |
B. Johannessen/M. Henney
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, Eschwege |
M. Goretzki/A. Ponsonnet
|
|
|||
Sorø Roklub |
B. Juel-Hansen/I. Petersen
|
|
|||
223 | M H 4x | Mens H 4x | 18 |
||
Composite: Cambridge, Marin, Christiania RK |
L. Carter/S. Randsborg/H. Refsum/H. Hamilton
|
|
|||
Composite: Canberra, Riverside |
J. Daley/G. Humphries/M. Hoseason-Smith/P. Smith
|
|
|||
Christiania Roklub |
B. Lundin/T. Rekkedal/S. Dürbeck/T. Lindemann
|
|
|||
Club de Regatas "Lima" |
J. Spihlmann/J. Velasco Gonzales/A. Ferreccio/G. De La Puente
|
|
|||
Fana Roklubb |
J. Schjelderup/G. Foss/R. Olsen/S. Århus
|
|
|||
Composite: Fredensborg, North Shore |
T. Jespersen/K. Rudder/B. Andersen/S. Nielsen
|
|
|||
Fredericia Roklub |
F. Nielsen/A. Pedersen/O. Thomsen/H. Mortensen
|
|
|||
Nouseikai-Tsurumigawa |
F. Matsumura/T. Nakahara/H. Nishimura/K. Saito
|
|
|||
Occoquan International |
R. Borggaard/C. Hamlin/D. Findlay/C. Pieper/
|
|
|||
Reial Club Maritim de Barcelona |
C. Rausa/E. Julia/F. Gil/F. Palop
|
|
|||
Composite: RTHC Bayer Leverkusen, Limburger CfW, Germania Köln, KRKG 1880 e.V. |
k. Opitz/W. Gläser/D. Norrenberg/J. Rodmanis
|
|
|||
Composite: Seta Rowing, Mitsubishi |
A. Adachi/M. Norie/H. Kino/S. Shimomura
|
|
|||
Composite: St. Andrew BC, Clydesdale, Carlow, Northwich |
A. Dooley/B. Meeghan/L. Johnston/J. Munroe
|
|
|||
Stockholms Roddförening |
B. Berglund/M. Arastoupour/J. Ramsey/R. Sjöberg
|
|
|||
Composite: Tallahassee Rowing Club, Detroit Boat Club Crew, Colorado Rowing |
H. Wurster/R. Budell/R. McClure/R. Jones
|
|
|||
TSW Warmia Tomaszkowo |
J. Kiela/E. Grocki/W. Kowalczyk/J. Genatowski
|
|
|||
Composite: Tuebinger, Crefeld, RG Wetzlar, Lauffener RC |
D. Wilhelm/W. Rösch/E. Ruehl/W. Busch
|
|
|||
Composite: USV TU Dresden, Dresdner Ruderverein, Pirnaer RV |
H. Becker/W. Clapp/K. Ebert/C. Sommer
|
|
|||
224 | W B 2- | Womens B 2- | 10 |
||
225 | W E 1x | Womens E 1x | 24 |
||
226 | M C 2x | Mens C 2x | 89 |
||
227 | W C 4+ | Womens C 4+ | 16 |
||
228 | W F 4x | Womens F 4x | 16 |
||
229 | M F 8+ | Mens F 8+ | 23 |
||
230 | W A 4- | Womens A 4- | 5 |
||
231 | M I 2x | Mens I 2x | 20 |
||
232 | M A 1x | Mens A 1x | 64 |
||
233 | M D 4- | Mens D 4- | 39 |
||
234 | W D 2x | Womens D 2x | 63 |
||
235 | M G 1x | Mens G 1x | 74 |
||
236 | M B 2- | Mens B 2- | 22 |
||
237 | W G-K 4- | Womens G-K 4- | 3 |
||
238 | M E 4x | Mens E 4x | 53 |
||
239 | W B 1x | Womens B 1x | 29 |
||
240 | M H 4+ | Mens H 4+ | 10 |
||
241 | W E 8+ | Womens E 8+ | 17 |
||
Saturday, September 10, 2016 | |||||
301 | M C 4x | Mens C 4x | 47 |
||
302 | W C 2- | Womens C 2- | 14 |
||
303 | W F 8+ | Womens F 8+ | 6 |
||
Avalon Rowing Club |
G. Gasser/J. Fitzwater/L. Rudover/M. Wooten/C. Schoen/S. Kelly/S. Davidson/M. Alcock/S. O'Connor (Cox)
|
|
|||
Composite: Belfast BC, Bagsværd, Tribesmen, Skovshoved Roklub |
A. Lockwood/R. Bell/G. Carolan/B. Gregersen/K. Rasmussen/A. Gormley/M. Wells/L. Humphreys/M. Skovgaard (Cox)
|
|
|||
Composite: Canberra, Riverside, Lübeck, Phoenix |
M. Schedeit/J. Walsh/W. Parker/D. Cook/C. Mussared/A. Ellis/J. Lawrenson/K. Kolbe/S. Heimann (Cox)
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
J. Thomas/S. Reay/M. Tilbury/A. Kennett/H. Cousins/H. Thompson/S. Moon/A. Spicer/J. Hargreaves (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC |
K. Kislevitz/I. van Wyngaarden/m. flavin/C. Cross/P. Foudy/K. Weber/B. Nash/L. Turner/A. Mikkola (Cox)
|
|
|||
Composite: Thames, Fredensborg, Nottingham, De Hoop, Mortlake, Tideway Scullers, Weybridge |
H. Cook/E. Van Dam/P. Bird/H. Bloor/M. Boldt/G. Tose/P. Rayner/J. Parry/L. Campbell (Cox)
|
|
|||
304 | M F 4+ | Mens F 4+ | 19 |
||
Aalesunds Roklub |
E. Godoy/H. Paulsen/P. Refsnes/B. Hjelle/A. Valderhaug (Cox)
|
|
|||
Alan Mitchell Club |
R. Holst/E. Cordner/P. Walkom/D. McCloskey/R. McCloskey (Cox)
|
|
|||
Boat-Dankaigo |
I. Moriwaki/H. Inoue/T. Suda/S. Mitsui/H. Takenaka (Cox)
|
|
|||
Composite: Bristol Ariel, Linden 11 |
G. Bennett/P. Hulett/N. Pirie/G. Lester/J. Ankewitz (Cox)
|
|
|||
Composite: Commercial, Belfast BC, Dresdner Ruderverein, Old Collegians, Waterford BC |
A. Douglas/J. Hudson/M. Heavey/W. Clapp/A. Penkert (Cox)
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
P. Stanley/D. Walker/M. Judson/P. Rutter/E. Sanderson (Cox)
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
V. Meikaliss/I. Anisimov/A. Plyushkin/L. Ostrovski/S. Gosa (Cox)
|
|
|||
Dynamo Tatarstan Kamaz |
V. Sychenkov/V. Kochetkov/A. Andreev/B. Nagornykh/A. Magazov (Cox)
|
|
|||
Composite: La Baie Verte, Baltimore, Rockford, WRC Lia |
R. Shellman/R. Anderson/M. Daemen/M. Schreiner/R. Haberl (Cox)
|
|
|||
Occoquan International |
G. Benning/D. Johnson/D. Findlay/M. McGuirk/B. Webster (Cox)/
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
M. Ronald/D. Brückner/G. Weigel/F. Adrian/P. Korn (Cox)
|
|
|||
Quintin Boat Club |
I. Hyslop/G. Peel/S. Aquilina/H. Jones/J. Adams (Cox)
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, AS Mantaise |
A. Rousseau/C. Giecold/J. Fage/D. Devez/C. Boyer-Gonin (Cox)
|
|
|||
Composite: RV Saarbruecken, RV Oberhausen, Akad. RV Leipzig e. V., Hersfelder |
F. Kerkhof/G. Huerter/M. Horn/U. Groffy/A. Brushnevska (Cox)
|
|
|||
Composite: Corinthians, ARC Würzburg |
D. Torres/G. De Mattos/M. Martins/M. Rodorigo/P. Ehinger (Cox)
|
|
|||
Composite: Torrens, Adelaide University, Riverside |
R. Dankbaar/G. Fraenkel/I. Munro/H. Newland/W. Parker (Cox)
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Poole, Henley RC |
R. Wilson/S. Collinson/C. Cooper/J. Dobbin/M. Baynham-Williams (Cox)
|
|
|||
Composite: VIMK Zalgiris, Vilnius RF |
R. Bakas/A. Rascius/A. Sulikovskis/R. Paskauskas/Ž. Romualdas (Cox)
|
|
|||
Composite: Wallingford, Granta |
C. Cusack/S. Morris/P. Copham/A. Knight/R. Haycock (Cox)
|
|
|||
305 | W I-K 1x | Womens I-K 1x | 6 |
||
306 | M I 4x | Mens I 4x | 8 |
||
307 | M A 2x | Mens A 2x | 47 |
||
308 | W A 4+ | Womens A 4+ | 8 |
||
309 | M D 8+ | Mens D 8+ | 26 |
||
310 | W D 4x | Womens D 4x | 41 |
||
311 | M G 2x | Mens G 2x | 70 |
||
312 | W G-K 4+ | Womens G-K 4+ | 4 |
||
Composite: Canberra, Riverside, Eschwege |
W. Parker/J. Walsh/J. Lawrenson/M. Schedeit/D. Cook (Cox)
|
|
|||
Composite: Fredensborg, USV TU Dresden, Colorado Rowing, Mindener RV, SC Kuesnacht |
M. Wurster/C. Lutter/V. Zimmert/L. Haastrup/D. Bregenzer (Cox)
|
|
|||
Composite: Kingston UK, Fredensborg, Barnes Bridge, De Hoop, Mortlake |
B. Sims/E. Van Dam/M. Boldt/J. Darling/H. Cook (Cox)
|
|
|||
Composite: Maritime Rowing Club, Avalon |
P. Hawkey/L. Rudover/M. Wooten/K. Aaboe/S. O'Connor (Cox)
|
|
|||
313 | M I-K 2- | Mens I-K 2- | 6 |
||
314 | M B 1x | Mens B 1x | 63 |
||
315 | M E 4- | Mens E 4- | 26 |
||
316 | W B 2x | Womens B 2x | 45 |
||
317 | M H 1x | Mens H 1x | 44 |
||
318 | M C 4+ | Mens C 4+ | 24 |
||
319 | W E 4- | Womens E 4- | 8 |
||
320 | W H 2x | Womens H 2x | 9 |
||
321 | M F 2- | Mens F 2- | 19 |
||
322 | W C 8+ | Womens C 8+ | 16 |
||
323 | M I-K 4+ | Mens I-K 4+ | 8 |
||
324 | W F 1x | Womens F 1x | 11 |
||
325 | M D 2x | Mens D 2x | 98 |
||
326 | M G 8+ | Mens G 8+ | 20 |
||
Aalborg Roklub |
B. Andersen/N. Hofman/M. Hermansen/P. Fogh/J. Jensen/P. Gadegaard/P. Nygaard/A. Nielsen/H. Jensen (Cox)
|
|
|||
Composite: Bremen 82, Bremer RC HANSA, Segeberger Ruderclub, Bremer Sport-Club e.V. |
G. Tapken/H. Heydrich-Bodensieck/K. Wehkamp/H. Knoche/H. von Randow/P. Manschke/R. Riemer/E. Fuchs/L. Artinger (Cox)
|
|
|||
Composite: Canberra, Torrens, Adelaide University, Riverside, Phoenix |
R. Dankbaar/D. Ellis/I. Munro/H. Newland/J. Lovejoy/J. Daley/G. Humphries/P. Smith/J. Rowe (Cox)
|
|
|||
Composite: Cappoquin, Christiania RK, Ormsund RK, Drammen |
I. Hoy/Ø. Brøymer/H. Rasmussen/P. Sandli/S. Randsborg/H. Refsum/P. Murray/J. Giltvedt/T. Rekkedal (Cox)
|
|
|||
Christiania Roklub |
J. Thygesen/N. Lilledahl/H. Cook/G. Dürbeck/B. Lundin/B. Lindholt/M. Lindholdt/E. Storm/J. Spilling (Cox)
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
L. Haut/E. Jacobsen/P. Munch/A. Sørensen/B. Lund-Rasmussen/J. Frydendahl/I. Frausing/P. Hedegaard/L. Baden (Cox)
|
|
|||
Composite: Durham, Royal Chester |
P. Stanley/D. Walker/M. Judson/J. Watkinson/J. Appleby/A. Taylor/J. Lund/D. Gordon/E. Sanderson (Cox)
|
|
|||
Composite: Dynamo, St.Petersburg, Dynamo Tatarstan Kamaz |
S. Mineev/A. Plyushkin/A. Andreev/V. Chikov/V. Eliseev/V. Sychenkov/S. Agueev/B. Nagornykh/A. Magazov (Cox)
|
|
|||
Fana Roklubb |
S. Århus/G. Foss/K. Sommerseth/J. Schjelderup/R. Olsen/T. Solberg/G. Bergmann/E. Hop/O. Nesset (Cox)
|
|
|||
Mitsubishi Senior Boat Club |
K. Akiyama/T. Murayama/K. Yamada/T. Yamashita/H. Oi/K. Komuro/T. Nakamura/K. Suzuki/O. Mandai (Cox)
|
|
|||
Nagoya Rowing Club |
A. Yoshiyuki/M. Hiromichi/K. Motoyasu/H. Tsuneo/S. Masamitsu/M. Tsutomu/K. Yoshiharu/T. Toshikatsu/K. Jiro (Cox)
|
|
|||
Composite: Nouseikai, Mitsubishi, Dankaigo |
Y. Yanagi/T. Siomi/T. Taniuchi/F. Wada/T. Suda/S. Kobayashi/S. Mitsui/T. Tomita/H. Honda (Cox)
|
|
|||
Composite: Nouseikai, Dankaigo |
N. Shibata/T. Ikeda/Y. Otani/M. Orii/F. Ito/K. Takeuchi/K. Kitai/T. Nagano/H. Takenaka (Cox)
|
|
|||
Occoquan International |
J. Lowe/C. Shinners/R. Borggaard/C. Hamlin/J. Van Blom/P. Knight/C. Pieper/D. Miksic/B. Webster (Cox)/
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
J. Vliet/K. 't Veld/E. Ford/A. ten Bruggencate/K. Bruijn/W. Handels/E. Mors/P. Reimer/A. Heijboer-Houwaart (Cox)/
|
|
|||
Composite: Allemannia, Olympischer RC Rostock, RV Hellas Offenbach, Berlin, Lübecker RK |
R. Borchardt/M. Borchardt/P. Teichert/W. Paul/B. Hoffmann/M. Block/F. Plitzner/B. Strocka/J. Oelke (Cox)
|
|
|||
Sandefjord Roklubb |
C. Gallaher/Å. Arnesen/A. Pettersen/A. Tohn/P. Hotvedt/A. Lie/H. Wettergreen/R. Horntvedt/S. Gundersen (Cox)
|
|
|||
Composite: Tallahassee Rowing Club, Detroit Boat Club Crew, Belfast BC, Colorado Rowing, Athlone, Old Collegians, Waterford BC |
H. Wurster/R. Budell/S. Wilmer/B. Dunne/D. Campbell/R. Jones/D. Gray/R. McClure/B. Harris (Cox)
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Bedford |
W. Sadler/D. Catlin/R. White/M. Harris/J. Dobbin/C. Cooper/C. Wisbey/S. Musselle/M. Baynham-Williams (Cox)
|
|
|||
Composite: Wallingford, Poplar, Quintin, Ardingly |
C. Cusack/S. Morris/T. Bishop/R. Milligan/C. Barratt/I. Andrews/S. Banks/C. Parry/R. Haycock (Cox)
|
|
|||
327 | W A 4x | Womens A 4x | 22 |
||
328 | M B 4- | Mens B 4- | 24 |
||
329 | M E 1x | Mens E 1x | 109 |
||
330 | M H 4- | Mens H 4- | 11 |
||
331 | W D 4+ | Womens D 4+ | 14 |
||
332 | W G 4x | Womens G 4x | 10 |
||
Composite: Fredensborg, Christiania RK (A) |
M. Vlas/J. Spilling/A. Brox/L. Haastrup
|
|
|||
Composite: Kingston UK, Fredensborg, Barnes Bridge, De Hoop (A) |
E. Van Dam/M. Boldt/J. Darling/B. Sims
|
|
|||
KS Posnania RBW (A) |
K. Wechmann/D. Priebe/B. Borkowska/R. Wasilewska
|
|
|||
Composite: Lübeck, Akad. RV Leipzig e. V., Mindener RV (A) |
M. Schedeit/C. Lutter/B. Schöne/K. Schubert
|
|
|||
Marlow Rowing Club (A) |
M. Tilbury/M. Stephenson/A. Spicer/S. Moon
|
|
|||
Composite: Montreal, Winnipeg, Roskilde, Christiania RK (A) |
S. Kirby/G. Bernier/T. Pahle/J. Lyster
|
|
|||
Composite: Riverside, Phoenix (A) |
C. Mussared/A. Ellis/W. Parker/J. Lawrenson
|
|
|||
Composite: Daventria, De Hunze (A) |
N. Hooijer/L. Noortwijk/A. Snippe Groenwold/K. Boerlage
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, RV Rijnland (A) |
M. de Jong/L. Brouwer-Vogel/S. De Vlas/A. Ponsonnet/
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
S. McLean/m. flavin/B. Nash/L. Mandel
|
|
|||
333 | M C 2- | Mens C 2- | 37 |
||
334 | W B 4- | Womens B 4- | 9 |
||
335 | W E 2x | Womens E 2x | 36 |
||
336 | M F 4x | Mens F 4x | 42 |
||
337 | W C 1x | Womens C 1x | 32 |
||
338 | M J-K 2x | Mens J-K 2x | 7 |
||
339 | W F 2- | Womens F 2- | 5 |
||
340 | M A 8+ | Mens A 8+ | 6 |
||
Sunday, September 11, 2016 | |||||
401 | Mix D 2x | Mixed D 2x | 62 |
||
402 | Mix G 4x | Mixed G 4x | 4 |
||
403 | Mix B 8+ | Mixed B 8+ | 6 |
||
404 | Mix E 2x | Mixed E 2x | 44 |
||
405 | Mix H-K 4x | Mixed H-K 4x | 5 |
||
406 | Mix C 8+ | Mixed C 8+ | 6 |
||
407 | Mix F 2x | Mixed F 2x | 31 |
||
Ardingly Rowing Club |
C. Barratt/J. Searle
|
|
|||
Associação de Remadores Master de Santa Catarina |
l. rohden/O. Trombetta
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
v. tyrand/R. Lavy
|
|
|||
Composite: Baltimore, PCRA |
M. Daemen/L. Stirton Aust/
|
|
|||
Composite: Bay Area Rowing Club of Houston, Avalon |
N. Millard/L. Rudover
|
|
|||
Composite: Bay Area Rowing Club of Houston, Avalon |
H. Hofer/M. Wooten
|
|
|||
Christiania Roklub |
Ø. Brøymer/k. elvestad
|
|
|||
Composite: Christiania RK, Berlin |
H. Krause/T. Pahle
|
|
|||
Composite: Lodosa, Perth |
L. Quaranta/E. Amann
|
|
|||
Club Nautique de Nogent |
D. Renault/E. Loison
|
|
|||
Composite: Commercial, Brisbane & GPS |
B. McDonnell/B. Hall
|
|
|||
Composite: Commercial, Brisbane & GPS |
M. Martin/I. Holzberger
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
A. Langmaid/S. Parker
|
|
|||
Gloucester Rowing Club |
M. Jones/G. Jones
|
|
|||
Grosvenor Rowing Club Chester |
D. Moore/S. Walker
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
J. Dabrowski/U. Fuhrmann
|
|
|||
KS Posnania RBW |
J. Pestka/G. Kanoniczak
|
|
|||
Melbourne Rowing Club |
M. Phillips/T. Phillips
|
|
|||
Phoenix Rowing Club |
A. Lewis/D. Ellis
|
|
|||
Composite: Riga, Jurmalas sports |
J. Grikis/B. Freimane
|
|
|||
Roei-en Zeilvereniging de Amstel |
A. Russell/H. Jonkers
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
K. Bruijn/S. De Vlas
|
|
|||
Roskilde Roklub |
K. Ørnebjerg/M. Kleis
|
|
|||
Rowing club "Znamya", St.Petersburg |
P. Kreker/T. Kirsanova/
|
|
|||
Rudergruppe Geesthacht v. 1912 e.V. |
S. Müller/L. Kokoschka
|
|
|||
Composite: Rv Pampus, Cornelis Tromp Hilversum |
J. Schotman/G. Hissink Muller
|
|
|||
SC Magdeburg |
B. Parschau/D. Parschau
|
|
|||
Composite: Skjold, Bagsværd |
F. Bay/A. Bay
|
|
|||
Composite: Tel-Aviv R.C., Daniel |
S. Alon/R. Israely
|
|
|||
Composite: Torrens, Riverside |
C. Mussared/R. Dankbaar
|
|
|||
Composite: Winnipeg, Drammen |
P. Sandli/S. Kirby
|
|
|||
408 | Mix A 4x | Mixed A 4x | 10 |
||
409 | Mix D 8+ | Mixed D 8+ | 12 |
||
410 | Mix G 2x | Mixed G 2x | 12 |
||
411 | Mix B 4x | Mixed B 4x | 11 |
||
412 | Mix E 8+ | Mixed E 8+ | 7 |
||
413 | Mix H-K 2x | Mixed H-K 2x | 14 |
||
414 | Mix C 4x | Mixed C 4x | 19 |
||
415 | Mix F 8+ | Mixed F 8+ | 3 |
||
416 | Mix A 2x | Mixed A 2x | 24 |
||
417 | Mix D 4x | Mixed D 4x | 33 |
||
418 | Mix G 8+ | Mixed G 8+ | 4 |
||
Composite: Bay Area Rowing Club of Houston, Tallahassee Rowing Club, Avalon, Colorado Rowing |
R. McClure/H. Wurster/R. Jones/H. Hofer/M. Wooten/L. Rudover/L. Turner/M. Flavin/P. Choi (Cox)
|
|
|||
Christiania Roklub |
I. Hoy/Ø. Brøymer/H. Refsum/A. Brox/M. Vlas/k. elvestad/J. Spilling/S. Randsborg/T. Rekkedal (Cox)
|
|
|||
Composite: Riga, Tartu, Jurmalas sports |
R. Polluste/J. Paalo/A. Buls/J. Grikis/A. Uzulnika/I. Trence/L. Belakova/B. Strautmane/T. Miilberg (Cox)
|
|
|||
Composite: Torrens, Adelaide University, North Shore, Riverside, Phoenix |
R. Dankbaar/D. Ellis/I. Munro/K. Rudder/C. Mussared/A. Lewis/W. Parker/J. Lawrenson/B. Harris (Cox)
|
|
|||
419 | Mix B 2x | Mixed B 2x | 18 |
||
420 | Mix E 4x | Mixed E 4x | 22 |
||
421 | Mix H-K 8+ | Mixed H-K 8+ | 4 |
||
422 | Mix C 2x | Mixed C 2x | 52 |
||
423 | Mix F 4x | Mixed F 4x | 17 |
||
424 | Mix A 8+ | Mixed A 8+ | 2 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change