FISA World Rowing Masters Regatta
- Sep 8, 2016 To Sep 11, 2016
- sprint
- Lake Bagsvaerd
- Copenhagen, (DEN)
- Hosted By: Danish Rowing Federation
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Thursday, September 8, 2016 | |||||
101 | W G-K 8+ | Womens G-K 8+ | 4 |
||
102 | M I-K 4- | Mens I-K 4- | 9 |
||
Composite: Midnight Sun, Colorado Rowing, Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel, Friesen |
H. Wurster/H. Schmidt/T. Demers/K. Nagler
|
|
|||
Composite: Ancient Mariners, Casitas Rowing, RV Saarbruecken, RV Hellas Offenbach |
D. Tanhauser/R. Boettcher/W. Scheller/A. Wright
|
|
|||
Composite: Ancient Mariners, Cambridge, Casitas Rowing, RG Heidelberg |
J. White/S. Lang/D. Jones/D. Harralson
|
|
|||
Composite: Münchener, FRG Sachsenhausen, RV Hellas Offenbach |
P. Schmidt/H. Clasen/L. Berberich/H. Meyer
|
|
|||
Composite: New Haven, Yarra Yarra, Bendigo, Royal Chester |
D. Nihill/D. Gibb/j. daviesa/N. Thetford
|
|
|||
Nordschleswigscher Ruder-Verband |
G. Larsen, NRV/S. Husted, AR/J. Staats, RKF/G. Hamdorf, RKF/
|
|
|||
Composite: Nottingham, North Shore, Mersey |
A. Lorrimer/S. Wharton/M. Tippett/J. James
|
|
|||
Stockholms Roddförening |
B. Therner/B. Berglund/B. Andersson/E. Sandberg
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Minerva Bath, Ardingly |
K. Riekemann/A. Cooke/T. Lincoln/S. Denley-Hill
|
|
|||
103 | W A 1x | Womens A 1x | 41 |
||
104 | W D 2- | Womens D 2- | 6 |
||
105 | M A 4x | Mens A 4x | 11 |
||
Dynamo Moscow Rowing Club |
D. Ovechko/S. Shushin/M. Izotov/N. Gordeev
|
|
|||
Composite: Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel, Hallescher Ruderclub |
C. Hajek/R. Beccard/C. Küttner/P. Bernd
|
|
|||
Lemvig Roklub |
J. Jensen/P. Jensen/M. Sørensen/J. Jensen
|
|
|||
Osnabruecker Ruder-Verein |
C. Spratte/J. Dellbrügger/J. Wenner/L. Rasche
|
|
|||
Composite: Brandenburg, Neuruppiner Ruderclub |
E. Goldstein/J. Beilfuss/L. Beilfuss/O. Papenbrock
|
|
|||
Rudergemeinschaft Grünau e.V. |
J. Giering/T. Plocke/M. Barth/D. Sewohl
|
|
|||
Composite: Rotation Berlin, RK am Wannsee, RVg.Dessau, Schönebecker SC |
A. Reiche/C. Albert/J. Koch/J. Heise
|
|
|||
Composite: Schweriner Rudergesellschaft, Erster Kieler RC, ARV Hanseat |
C. Rieman/I. Schulz/K. Luebbert/T. Schulz
|
|
|||
Composite: Schweriner Rudergesellschaft, Wiking |
S. Drews/J. Schumacher/R. Gentz/S. Pahl
|
|
|||
The OAR |
M. Fahlbusch/F. Joossens/F. Degrauwe/s. daniel
|
|
|||
Trollhättans Roddsällskap |
J. Edin/M. Werner/T. Boström/R. Johansson
|
|
|||
106 | M D 4+ | Mens D 4+ | 25 |
||
Aalesunds Roklub |
P. Refsnes/E. Devold/S. Kleive/B. Refsum/A. Valderhaug (Cox)
|
|
|||
CDUP |
J. Menezes/L. Faria/P. Bastos/M. Cunha/F. Esteves (Cox)
|
|
|||
Composite: Christiania RK, Aalesunds RK |
T. Standal/B. Lindholt/T. Andersen/B. Hjelle/O. Nesset (Cox)
|
|
|||
Composite: Regatas Rosario, Río Paraná Corrientes |
R. Tamagnone/E. Calvagna/G. Bufarull/A. Madero/G. Lozano (Cox)
|
|
|||
Composite: Commercial, Belfast BC, Galway |
M. Heavey/C. Dickson/D. Crowley/a. mccallion/J. Malloy (Cox)
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
K. Sazanov/I. Anisimov/V. Meikaliss/G. Astakhov/S. Gosa (Cox)
|
|
|||
English Rowing Club |
D. Pashchenko/A. Alekseev/A. Voronin/V. Mitkovetc/O. Dilimbetova (Cox)
|
|
|||
Composite: Frg Germania, Rüsselsheimer |
L. Beyer/H. Blum/S. Bub/T. Lange/E. Kilthau (Cox)
|
|
|||
Galway Rowing Club |
J. Heaney/T. Elwood/M. Gaffney/T. Breen/M. McGlynn (Cox)
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
S. Bon/H. Koningh/M. Keijzer/J. Cieremans/F. Molendyk (Cox)
|
|
|||
Composite: Rowing Fund, Vilnius RF |
G. Rimkus/A. Jukna/A. Karalius/G. Burneika/G. Juozas (Cox)
|
|
|||
Composite: Llandaff, Ardingly |
M. Howe/J. Carter/D. Phillips/D. Reed/J. Searle (Cox)
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
J. Yeatman/A. Mohr/R. Robertson/C. Formstone/J. Rowe (Cox)
|
|
|||
Composite: Minerva Bath, Grosvenor |
M. Allwood/J. Lush/M. Bancroft/B. Chapman/A. Morrey (Cox)
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
E. Froggatt/S. Lee/J. Allison/M. Stewart-Woods/H. Glasson (Cox)
|
|
|||
Mykolayiv Oblast Boat Racing Federation |
O. Huliy/I. Loshchylov/S. Chebanov/S. Horbachuk/M. Chebanov (Cox)
|
|
|||
Roeivereniging De Laak |
T. Bavelaar/W. Ee/M. van den Born/A. de Korver/K. Hoekstra (Cox)
|
|
|||
Composite: Royal Air Force, Lincoln, British Army, Huntingdon |
J. Sockell/C. Morrill/B. Margetts/I. Rickerby/C. Wootten (Cox)
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, RV Datteln |
A. Odenkirchen/T. Bekendorf/M. Krakor/U. Horbach/C. Horbach (Cox)
|
|
|||
Ruderklub am Baldeneysee e.V. Essen |
J. Böning/R. Rottländer/P. Liedgens/K. Kroll/K. Kühr (Cox)
|
|
|||
Composite: Rüdersdorfer RV Kalkberge, RC Tegel, Richtershorner Ruderverein |
W. Jakszt/S. Scharf/M. Döring/K. Winter/A. Albrecht (Cox)
|
|
|||
Composite: Rüdersdorfer RV Kalkberge, Akad. RV Leipzig e. V., Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel |
U. Sauerbrey/M. Schlüter/B. Kawalle/D. Luther/H. Geisler (Cox)
|
|
|||
Composite: Shandon, Waterford BC, Neptune |
G. Murphy/j. neill/H. Merz/T. Dunn/A. Penkert (Cox)
|
|
|||
Stourport boat club |
D. Gwilliam/P. Lashford/A. Morris/S. Fuller/N. Holbeach (Cox)
|
|
|||
Composite: Szczecin, PTW Płockie |
J. Wroblewski/D. Matyjaszczyk/M. Chadzynski/H. Szlachta/R. Wasilewska (Cox)
|
|
|||
107 | W G 1x | Womens G 1x | 7 |
||
108 | M G 2- | Mens G 2- | 14 |
||
109 | M J-K 4x | Mens J-K 4x | 5 |
||
110 | M B 8+ | Mens B 8+ | 8 |
||
111 | W B 4+ | Womens B 4+ | 11 |
||
112 | M E 2x | Mens E 2x | 80 |
||
113 | W E 4x | Womens E 4x | 30 |
||
114 | M H 8+ | Mens H 8+ | 11 |
||
115 | M C 1x | Mens C 1x | 99 |
||
116 | W H-K 4x | Womens H-K 4x | 4 |
||
117 | M F 4- | Mens F 4- | 20 |
||
118 | W C 2x | Womens C 2x | 50 |
||
119 | M A 4+ | Mens A 4+ | 0 |
||
120 | M D 2- | Mens D 2- | 28 |
||
121 | W F 4- | Womens F 4- | 4 |
||
122 | M G 4x | Mens G 4x | 30 |
||
123 | W A 8+ | Womens A 8+ | 6 |
||
124 | M B 2x | Mens B 2x | 54 |
||
Aalesunds Roklub |
A. Gudmundset/R. Haaberg
|
|
|||
Basler Ruder-Club |
M. Schmitz/M. Keller
|
|
|||
Club Regatas Rosario |
D. Mas/G. Schreiber
|
|
|||
Copenhagen Rowing Club |
J. Nielsen/B. Vestergaard
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
P. Kristensen/L. Jørgensen
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
M. Valeev/K. Sazanov/
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
B. Lesyuk/M. Yurchenko
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
K. Nikitin/A. Klimovskikh
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
M. Izotov/D. Ovechko/
|
|
|||
Grêmio Náutico União |
J. Leal/L. Cauduro
|
|
|||
Halifax Rowing Club |
P. Fronimos/K. Feltmate/
|
|
|||
Hallesche-Rvg. Böllberg und Nelson |
C. Küttner/R. Beccard
|
|
|||
Hallescher Ruderclub e.V. im USV Halle e.V. |
J. Heise/R. Wermuth
|
|
|||
Halmstad gymnastik och roddförening |
J. Svensson/M. Nilsson
|
|
|||
Helsingborgs Roddklubb |
O. Andersson/D. Böcker
|
|
|||
Islamabad Rowing Association |
S. Ibrahim/I. Mahmood
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
T. Berndsen/K. Hooft
|
|
|||
Kerteminde Rowing Club |
M. Haubro/M. Haubro
|
|
|||
Kiev Rowing Club Masters |
D. Prokopenko/Y. Burykh
|
|
|||
Kiev Rowing Club Masters |
L. Olexandr/B. Sergiy
|
|
|||
KS Posnania RBW |
P. Szczepaniak/G. Bednarek
|
|
|||
Lemvig Roklub |
J. Jensen/J. Jensen
|
|
|||
Mölndals Roddklubb |
M. Nordlund/D. McKenzie McGowan
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
T. Penny/L. Colling
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
S. Fahner/T. Zobjack
|
|
|||
Composite: Poplar, Medway Towns |
S. Martin/R. Humphrey
|
|
|||
Ratzeburger Ruderclub |
C. Schanze/T. Lange
|
|
|||
Ratzeburger Ruderclub |
J. Lehnigk/J. Burow
|
|
|||
Ringsted Roklub |
S. Feddersen/C. Solmer
|
|
|||
Roeivereniging De Laak |
p. mitas/R. Oppenraaij
|
|
|||
Rowing Club Mulhouse |
J. Talamona/P. Chalus
|
|
|||
Ruderclub Allemannia von 1866 |
C. Grafmann/G. Byrne
|
|
|||
Ruderclub Protesia Hamburg |
H. Ohltmann/J. Zamow/
|
|
|||
Composite: Rotation Berlin, RK am Wannsee |
A. Reiche/B. Pott
|
|
|||
Rudergesellschaft Speyer 1883 e.V. |
L. Seibert/A. Garsuch
|
|
|||
Ruderverein Treviris 1921 e.V. Trier |
M. Woitock/A. Schalburg
|
|
|||
Composite: RV Triton Leipzig, Bad Lobenstein |
C. Spitzer/S. Gierspeck
|
|
|||
Composite: Sportclub Magdeburg, Schönebecker SC |
J. Koch/H. Dankel
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
M. Krenzien/D. Illmann
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
T. Schulz/K. Luebbert
|
|
|||
Composite: Schweriner Rudergesellschaft, Wiking |
S. Drews/J. Schumacher
|
|
|||
Shandon Boat Club |
N. Carey/N. Alcock
|
|
|||
Sorø Roklub |
C. Molvig/U. Søgaard
|
|
|||
Sorø Roklub |
P. Carstens/P. Lindblom
|
|
|||
Sport Club Corinthians Paulista |
G. Maciel/E. Gondin Jr
|
|
|||
Composite: SG Wiking 1903 Offenbach, Frankfurter RG Oberrad |
N. Seiffert/M. Sempf
|
|
|||
Swiss Masters |
K. Struzina/J. Träger/
|
|
|||
The OAR |
M. Fahlbusch/Y. Royackers
|
|
|||
Trollhättans Roddsällskap |
J. Swahn/J. Lindberg
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
I. Mihaljevic/I. Pavlinic
|
|
|||
Veslařský klub Vajgar Jindřichův Hradec |
P. Mátl/T. Drnek
|
|
|||
Composite: WRC Donaubund, VK Zagreb |
A. Ramadan/M. Milodanovic
|
|
|||
Znamya |
M. Fedorov/G. Sergei
|
|
|||
Zschornewitzer Ruderclub |
M. Surosz/S. Müller
|
|
|||
125 | W D 1x | Womens D 1x | 29 |
||
126 | W G-K 2- | Womens G-K 2- | 5 |
||
127 | M E 8+ | Mens E 8+ | 22 |
||
128 | W B 4x | Womens B 4x | 24 |
||
129 | M H 2x | Mens H 2x | 33 |
||
130 | M C 4- | Mens C 4- | 27 |
||
Aalesunds Roklub |
A. Berset/J. Myklebust/C. Valderhaug/E. Liaaen
|
|
|||
Composite: Akad. RV Leipzig e. V., Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel |
U. Sauerbrey/M. Schlüter/B. Klöter/D. Luther
|
|
|||
AZS Politechnika Wroclaw |
A. Nakonieczny/J. Zelazko/Z. Piatek/A. Stachura
|
|
|||
Composite: Bremen 82, Bremer Sport-Club e.V. |
F. Buckwitz/S. Krüger/T. Conrad/G. Claessens
|
|
|||
Composite: CVK Praha, Jiskra Trebon |
K. Pesek/M. Ille/R. Vido/T. Pohl/
|
|
|||
Composite: Estrella Blanca, C.R. Almirante Baroso |
A. Kappes/D. Bartsch/M. Dalpiaz Payeras/A. Retamal
|
|
|||
Club Regatas Rosario |
G. Scortichini/M. Morales/C. Maknis/N. Bodetto
|
|
|||
Clube de Regatas Bandeirantes |
P. Haipek/L. Costa/E. Rodrigues/H. Janeba
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
K. Sazanov/M. Beknazarov/V. Azarenkov/S. Strunin/
|
|
|||
Composite: Frg Germania, Rüsselsheimer |
L. Beyer/H. Blum/S. Bub/J. Blatzheim/
|
|
|||
Galway Rowing Club |
M. Gaffney/T. Breen/a. mccallion/T. Elwood
|
|
|||
Composite: Heidelberger RK, Siegburger, Bremen 82, R.G.Hansa Hamburg |
W. Stöcker/G. Meyer/E. Ring/T. Palm
|
|
|||
JASON Roeivereniging |
J. van Leeuwen/P. Valkenburg/K. Stuyt/W. Ligtenberg/
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
H. Baud/H. Damen/J. Marken/L. Rademaker
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
L. Colling/J. Allison/S. Lee/M. Stewart-Woods
|
|
|||
Royal Air Force Rowing Club |
M. Parle/J. Davis/M. Yeomans/C. Morrill
|
|
|||
Royal Air Force Rowing Club |
D. Cox/I. Rickerby/S. Young/A. Ellison
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, RV Waltrop |
J. Henkel/T. Bekendorf/M. Krakor/G. Wellie
|
|
|||
Composite: Brandenburg, Bernburger RC |
L. Beilfuss/G. Rudolf/G. Kutscher/J. Beilfuss
|
|
|||
Ruderclub Nürtingen |
G. Zahn/M. Fouque/G. Kehl/A. Keller
|
|
|||
Rudergemeinschaft Rotation Berlin eV. |
J. Winkert/R. froese/J. Wutschke/F. Ehricke
|
|
|||
Rudergemeinschaft Rotation Berlin eV. |
T. Graap/A. Gehre/K. Malysch/M. Boldt
|
|
|||
Composite: Rüdersdorfer RV Kalkberge, RC Tegel, Richtershorner Ruderverein |
W. Jakszt/S. Scharf/K. Winter/M. Döring
|
|
|||
SAK Tartu |
I. Salk/U. Hein/T. Kliiman/L. Pind
|
|
|||
Seeclub Zürich |
A. Hurst/D. Tschopp/F. Meyer/C. Ernst
|
|
|||
Composite: Szczecin, PTW Płockie |
J. Wroblewski/D. Matyjaszczyk/M. Chadzynski/H. Szlachta
|
|
|||
Composite: WRC Donaubund, WRC Lia, Ferencváros |
L. Kokas/A. Strochmayer/A. Kral/M. Milodanovic
|
|
|||
131 | W E 4+ | Womens E 4+ | 12 |
||
132 | M F 1x | Mens F 1x | 83 |
||
A.S.D. Canottieri Rumon Salaria Village |
a. de palma
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
P. Refsnes
|
|
|||
Alliance Rowing Club of Illinois |
W. Jendrzejczak
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
M. Daemen/
|
|
|||
Belfast Boat Club |
S. Lockwood
|
|
|||
Bernburger Ruderclub |
G. Hartkopf/
|
|
|||
Bestumkilen Roklubb |
A. Punter
|
|
|||
Boat-Dankaigo |
T. Ikeda
|
|
|||
Calpe Rowing Club |
L. Grech
|
|
|||
Canottieri Ravenna 1873 |
N. Travaglini
|
|
|||
Canottieri Ravenna 1873 |
V. Bosi
|
|
|||
Carlow Rowing Club |
S. Keating
|
|
|||
Celler Ruderverein e. V. |
S. Tadeusz
|
|
|||
Cercle Nautique de Versailles |
G. Le Flohic
|
|
|||
Christiania Roklub |
H. Refsum
|
|
|||
Christiania Roklub |
I. Hoy
|
|
|||
Club Aviron Vevey |
J. Staehlin
|
|
|||
Club de Remo Lodosa |
L. Quaranta
|
|
|||
Club Natacio Banyoles |
J. Pardas
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
M. Rom Colthoff/
|
|
|||
Crefelder RC |
H. Koch
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
J. Cederkvist
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
A. Langmaid
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
P. Atkinson
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
J. Appleby
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
A. Andreev
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
G. Astakhov
|
|
|||
ESV Berlin Schmöckwitz |
W. Eschment
|
|
|||
Ganz Villamossagi Evezos Klub |
A. Havas
|
|
|||
Gießener RC Hassia |
E. Pawlowsky
|
|
|||
Grosvenor Rowing Club Chester |
B. Chapman
|
|
|||
Grosvenor Rowing Club Chester |
S. Walker
|
|
|||
Hallesche-Rvg. Böllberg und Nelson |
D. Carell
|
|
|||
Hammarby IF Roddförening |
T. Ericsson
|
|
|||
Japan Boatman Club |
Y. Kodama
|
|
|||
Jurmala |
V. Meikaliss
|
|
|||
Kiev Rowing Club Masters |
O. Kozmenko
|
|
|||
Klaipeda Masters RC Danges yriai |
A. Satas
|
|
|||
Koblenzer Ruder Club Rhenania |
c. nittinger
|
|
|||
Koninklijke Roeivereniging Brugge vzw |
J. Verbrugghe
|
|
|||
Külker Evezős Klub |
M. Szabados
|
|
|||
Külker Evezős Klub |
A. Fehér
|
|
|||
Landskrona RK |
B. Nilsson
|
|
|||
Lingener Rudergesellschaft von 1923 e.V. |
J. Steinkamp
|
|
|||
Llandaff Rowing Club |
G. Brace
|
|
|||
Long Beach Rowing Association |
R. Glidden
|
|
|||
Ludwigshafener Ruderverein von 1878 e.V. |
D. Jantz
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
S. Pickin
|
|
|||
Middelfart Roklub |
O. Bendtsen
|
|
|||
Neuruppiner Ruderclub e.V. |
R. Soika
|
|
|||
Nouseikai-Tsurumigawa |
T. Matsuo
|
|
|||
Ottawa Rowing Club |
P. Mudroch
|
|
|||
Palm Beach Rowing Association, Inc. |
J. Green
|
|
|||
Poplar Blackwall and District Rowing Club |
R. Milligan
|
|
|||
Płockie Towarzystwo Wioślarskie |
J. Skowronski
|
|
|||
Quintin Boat Club |
T. Bishop
|
|
|||
Riga Rowers Club |
Z. Zālītis
|
|
|||
Roei en zeilvereniging Daventria |
B. Blom
|
|
|||
Roeivereniging Breda |
J. Bielderman
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
K. Bruijn/
|
|
|||
Roskilde Roklub |
M. Kleis
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
D. Devez
|
|
|||
Rowing Club Prienų Nemunas |
R. Kernazickas
|
|
|||
RTHC Bayer Leverkusen e.V. Ruderabteilung |
J. Rodmanis
|
|
|||
Ruder-Union Arkona Berlin e.V. |
C. Krabel
|
|
|||
Ruderverein 'Emscher' Wanne-Eickel-Herten e.V. |
W. Popp/
|
|
|||
Rudervereinigung Dessau e.V |
J. Klaus
|
|
|||
RV AENGWIRDEN |
j. noord
|
|
|||
RV AENGWIRDEN |
A. Sprokholt
|
|
|||
RV Germania Eutin |
W. von Behr
|
|
|||
SC Magdeburg |
B. Parschau/
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
M. Stecker
|
|
|||
See-Club Luzern |
F. Rui
|
|
|||
Seta Rowing Club |
S. Shimomura
|
|
|||
Seta Rowing Club |
A. Adachi
|
|
|||
Sport Nautique Compiègnois |
P. Troivaux
|
|
|||
Tel-Aviv Rowing Club |
S. Alon
|
|
|||
Veslařský klub Bohemians Praha |
V. Burda
|
|
|||
Wallingford Rowing Club |
C. Parry
|
|
|||
Walton Rowing Club |
M. Della Casa
|
|
|||
Wilhelmsburger Ruder Club von 1895 e.V. Hamburg |
A. Szymczak
|
|
|||
Yacht Club Nowa Huta |
W. Jacek
|
|
|||
Znamya |
V. Chikov/
|
|
|||
133 | W C 4- | Womens C 4- | 6 |
||
134 | W F 2x | Womens F 2x | 28 |
||
135 | M I 1x | Mens I 1x | 23 |
||
136 | M A 2- | Mens A 2- | 16 |
||
137 | M D 4x | Mens D 4x | 53 |
||
138 | W A 2- | Womens A 2- | 14 |
||
139 | M G 4+ | Mens G 4+ | 16 |
||
Composite: Belfast BC, Athlone, Old Collegians |
P. Gallen/D. Campbell/S. Wilmer/B. Dunne/J. Malloy (Cox)
|
|
|||
Composite: Bristol Ariel, Linden 11 |
J. Eggers/G. Lester/N. Pirie/P. Hulett/J. Ankewitz (Cox)
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
J. Appleby/D. Walker/M. Judson/D. Gordon/E. Sanderson (Cox)
|
|
|||
Composite: Dynamo, St.Petersburg, Dynamo Tatarstan Kamaz |
V. Eliseev/A. Plyushkin/S. Mineev/V. Sychenkov/A. Magazov (Cox)
|
|
|||
Composite: La Baie Verte, Cincinnati RC, Polytechniker RC Zurich, Seeclub Zürich |
R. Miller/R. Shellman/D. Steiner/F. Wilkening/M. den Broek (Cox)
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
C. Lenton/R. Buckeridge/J. Goerens/J. Hill/A. Spicer (Cox)
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
A. Mollet/J. Benson/H. Williams/J. Keyte/M. Baynham-Williams (Cox)
|
|
|||
Nagoya Rowing Club |
A. Yoshiyuki/M. Hiromichi/K. Yoshiharu/T. Toshikatsu/K. Jiro (Cox)
|
|
|||
Occoquan International |
J. Lowe/C. Shinners/T. Kakas/r. brayton/B. Webster (Cox)/
|
|
|||
Occoquan International |
V. Krizek/P. Sandli/D. Findlay/D. Miksic/L. Knill (Cox)
|
|
|||
Composite: Olympischer RC Rostock, Berlin |
F. Plitzner/W. Paul/B. Hoffmann/M. Block/J. Oelke (Cox)
|
|
|||
Composite: Pirnaer RV, Bernburger RC, Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel |
G. Weigel/D. Brückner/K. Nagler/G. Hartkopf/E. Müller (Cox)
|
|
|||
Composite: Poplar, Llandaff, Ardingly |
R. Milligan/C. Barratt/I. Andrews/S. Banks/M. Yee (Cox)
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
J. Vliet/K. 't Veld/A. ten Bruggencate/E. Mors/A. Heijboer-Houwaart (Cox)/
|
|
|||
SK Jurmalas sports |
R. Polluste/A. Priede/J. Grikis/J. Paalo/G. Juozas (Cox)
|
|
|||
Composite: Wallingford, Quintin |
T. Bishop/S. Morris/C. Parry/C. Cusack/R. Haycock (Cox)
|
|
|||
140 | W D 8+ | Womens D 8+ | 21 |
||
Friday, September 9, 2016 | |||||
201 | W I-K 2x | Womens I-K 2x | 2 |
||
202 | M J 1x | Mens J 1x | 7 |
||
203 | W B 8+ | Womens B 8+ | 15 |
||
204 | W E 2- | Womens E 2- | 9 |
||
205 | M B 4x | Mens B 4x | 24 |
||
Aalesunds Roklub |
J. Myklebust/T. Standal/A. Gudmundset/R. Haaberg
|
|
|||
Christiania Roklub |
S. Sen/J. Cochard/R. Riktor/L. Jensen
|
|
|||
Club Regatas Rosario |
G. Scortichini/M. Morales/C. Maknis/N. Bodetto
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
D. Ovechko/S. Shushin/M. Izotov/M. Valeev
|
|
|||
Composite: Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel, Hallescher Ruderclub |
C. Hajek/C. Küttner/R. Beccard/P. Bernd
|
|
|||
Halmstad gymnastik och roddförening |
J. Svensson/M. Nilsson/T. Karlsson/R. Melin
|
|
|||
Helsingborgs Roddklubb |
P. Berg/D. Böcker/N. Aulisio/J. Wright
|
|
|||
Composite: De Hoop, RV De Laak |
p. mitas/T. Berndsen/R. Oppenraaij/A. Korver
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
E. Klawer/M. van der Hart/E. Clarenbach/J. Graham
|
|
|||
Kiev Rowing Club Masters |
D. Prokopenko/Y. Burykh/H. Zakharchenko/O. Lyapin
|
|
|||
Lemvig Roklub |
J. Jensen/P. Jensen/M. Sørensen/J. Jensen
|
|
|||
Composite: Nottingham, N&URC |
R. Jephcote/A. Bracun/J. Kenyon/A. Lorrimer
|
|
|||
Osnabruecker Ruder-Verein |
C. Spratte/J. Dellbrügger/J. Wenner/L. Rasche
|
|
|||
Ratzeburger Ruderclub |
J. Lehnigk/C. Schanze/J. Burow/T. Lange
|
|
|||
Composite: Allemannia, Frankfurter RG Oberrad, Limburger CfW, Wiking Berlin |
S. Heyde/N. Seiffert/C. Dyck/R. von Daack
|
|
|||
Composite: Brandenburg, Neuruppiner Ruderclub |
E. Goldstein/J. Beilfuss/L. Beilfuss/O. Papenbrock
|
|
|||
Composite: Rotation Berlin, Berlin, RK am Wannsee, Schönebecker SC |
A. Reiche/A. Kral/J. Koch/C. Albert
|
|
|||
Composite: RV Triton Leipzig, Bad Lobenstein, Ruder-Riege TiB |
C. Spitzer/S. Gierspeck/G. Gavrilovic/S. Döring
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
T. Schulz/K. Luebbert/M. Krenzien/D. Illmann
|
|
|||
Composite: Schweriner Rudergesellschaft, Wiking |
S. Drews/J. Schumacher/R. Gentz/S. Pahl
|
|
|||
Sport Club Corinthians Paulista |
M. Silva/J. da Silveira/G. Maciel/E. Gondin Jr
|
|
|||
Stockholms Roddförening |
J. Berglund/R. Vigert/Y. Wuilmart/T. Blomquist
|
|
|||
The OAR |
M. Fahlbusch/Y. Royackers/s. daniel/F. Joossens
|
|
|||
Trollhättans Roddsällskap |
T. Boström/M. Werner/J. Swahn/J. Lindberg
|
|
|||
206 | M E 4+ | Mens E 4+ | 26 |
||
207 | W H 1x | Womens H 1x | 7 |
||
208 | M H 2- | Mens H 2- | 9 |
||
209 | M C 8+ | Mens C 8+ | 23 |
||
Aalesunds Roklub |
A. Berset/E. Liaaen/C. Tolfsby/A. Helseth/T. Andersen/A. Langva/C. Valderhaug/E. Devold/K. Berset (Cox)
|
|
|||
Composite: Akad. RV Leipzig e. V., Brandenburg, Grünau, Ruderclub Fürstenwalde 1893 e., Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel |
D. Luther/U. Sauerbrey/V. Schmidt/B. Klöter/M. Schlüter/G. Kutscher/D. Creutzburg/A. Burck/H. Geisler (Cox)
|
|
|||
Composite: Bremen 82, Bremer Sport-Club e.V. |
F. Buckwitz/M. Bohnsack/K. Hartstock/K. Peters/D. Frobese/T. Conrad/S. Krüger/G. Claessens/L. Artinger (Cox)
|
|
|||
Bruun & Hjejle |
C. Kledal/L. Sandberg/M. Lyngkær/R. Roin/K. Kristoffersen/E. Ebbesen/J. Sevel/F. Pristed/T. Hansen (Cox)
|
|
|||
Bruun & Hjejle |
S. Zinck/A. Moll Årsnes/P. Toftager/J. Denkov/M. Thorninger/M. Reved/K. Nielsen/C. Schow Madsen/M. Fischer (Cox)
|
|
|||
Composite: Estrella Blanca, C.R. Almirante Baroso |
A. Kappes/H. Tapia/L. Opazo/M. Dalpiaz Payeras/V. Aimi/D. Bartsch/J. Diedrichs/A. Retamal/P. Ehinger (Cox)
|
|
|||
Composite: CR Bandeirantes, Corinthians |
P. Haipek/L. Costa/R. Nakabayashi/E. Gondin Jr/G. Maciel/W. Jendrzejczak/E. Rodrigues/H. Janeba/E. Müller (Cox)
|
|
|||
Composite: Commercial, Shandon, Castleconnell, Belfast BC, University of Limerick, Neptune |
G. Sheehan/R. Forde/H. Merz/j. neill/c. byrne/J. Dillon/K. Turpin-Williams/T. Dunn/J. Malloy (Cox)/
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
S. Shushin/M. Lek/S. Strunin/M. Izotov/V. Azarenkov/M. Beknazarov/M. Yurchenko/D. Ovechko/A. Magazov (Cox)
|
|
|||
Composite: Frg Germania, Rüdersdorfer RV Kalkberge, RC Tegel, Landshuter Ruderverein, Richtershorner Ruderverein |
O. Klein/B. Kawalle/T. Lange/J. Blatzheim/M. Döring/K. Winter/S. Scharf/W. Jakszt/A. Albrecht (Cox)
|
|
|||
Halmstad gymnastik och roddförening |
L. Johansson/R. Johanssson/P. Bogren/M. Bengtsson/B. Jonsson/M. Olsson/K. Andersson/T. Carrefors/A. Ramus (Cox)
|
|
|||
Hvidovre Roklub |
L. Bendsen/J. Struch/T. Thyren/B. Moltke/C. Rex/J. Skibild/J. Lasskogen/P. sejr/M. Lyngesen (Cox)
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
S. Bon/H. Koningh/H. Baud/H. Damen/J. Marken/L. Rademaker/M. Keijzer/J. Cieremans/F. Molendyk (Cox)
|
|
|||
Composite: Kungalv RK, Vaxholms RK |
M. Carlsson/s. bujalla/J. Brischewski/C. Hugoson/K. Bernhardsson/J. Lagerbladh/P. Nyman/L. Löfman/M. Haggren (Cox)
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
D. Byrnes/M. Stewart-Woods/J. Keyte/J. Allison/S. Lee/E. Froggatt/L. Colling/T. Penny/M. Baynham-Williams (Cox)
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, Hannover, Braunschweig, RV Waltrop, ARC zu Münster |
J. Henkel/T. Bekendorf/M. Krakor/G. Wellie/A. Bode/C. Stoewahse/S. Klaus/H. Stehr/K. Todenhöfer (Cox)
|
|
|||
Rudergemeinschaft Rotation Berlin eV. |
T. Graap/M. Boldt/M. Löchert/A. Gehre/J. Wutschke/R. froese/F. Grewe/F. Ehricke/U. Liedtke (Cox)
|
|
|||
Seeclub Zürich |
A. Hurst/F. Meyer/M. Mahlmann/M. Schmidt/D. Tschopp/T. Veraguth/C. Ernst/S. Reinacher/M. den Broek (Cox)
|
|
|||
Composite: Shandon, Cork, St. Michael's, Fermoy RC |
J. Hurley/B. Cliffe/M. Donnellan/P. Waldron/B. Crean/N. Alcock/N. Carey/S. Donnellan/B. Harris (Cox)
|
|
|||
Sorø Roklub |
C. Molvig/U. Søgaard/B. Vilhelmsen/H. Dynesen/G. Iversen/P. Carstens/P. Lindblom/B. Hjorth/J. Graudal (Cox)
|
|
|||
St. Michael's Rowing Club |
R. Bowe/J. Harrington/D. Smalle/B. McInerney/J. Hayes/P. Leahy/S. McDonnell/G. Hartney/E. Kiely (Cox)
|
|
|||
Composite: Stockholms RF, Mölndals Roddklubb, Öresjö |
J. Nilsson/S. Eriksson/R. Johansson/J. Johansson/H. Augustsson/M. Thompson/M. Borgh/P. Carlsson/U. Hellen/Gregerssson (Cox)
|
|
|||
Composite: Thames, Vesta, GPA, RK am Wannsee, Wiking Berlin |
A. Blake/A. Kemmis Betty/C. Cordal/J. Scott/G. Nicholas Holland/B. Pott/P. Mew/T. Andreesen/L. Stauton (Cox)
|
|
|||
210 | W C 4x | Womens C 4x | 43 |
||
211 | M F 2x | Mens F 2x | 65 |
||
Composite: Athlone, Carlow |
P. Gallen/S. Keating
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
C. Folliet/R. Lavy
|
|
|||
AZS Politechnika Wroclaw |
J. Okrzeja/L. Jankowski
|
|
|||
Composite: Baltimore, Rockford |
R. Anderson/M. Daemen
|
|
|||
Basler Ruder-Club |
A. Chiquet/B. Chiquet
|
|
|||
Bay Area Rowing Club of Houston |
R. Jones/J. Kappil
|
|
|||
Bay Area Rowing Club of Houston |
N. Millard/H. Hofer
|
|
|||
Composite: Berlin Ägir, Arkona |
L. Ostrovski/C. Krabel
|
|
|||
Berliner Ruder-Club |
H. Schmied/D. Zeitler
|
|
|||
Composite: Dankaigo, JBC |
Y. Kodama/T. Ikeda
|
|
|||
Breisacher Ruderverein e.V. |
I. Tucker/J. Hennig
|
|
|||
Brisbane & GPS Rowing Club |
I. Holzberger/B. McDonnell
|
|
|||
British Transport Commission Rowing Club |
S. Wardell/R. Green
|
|
|||
Canottieri Ravenna 1873 |
A. Borghesi/G. Bendandi/
|
|
|||
Christiania Roklub |
I. Hoy/Ø. Brøymer
|
|
|||
Circolo Canottieri Irno ASD |
R. Grimaldi/A. Sanseverino
|
|
|||
Club d'Aviron Saintais |
s. seguineau/J. Péchin
|
|
|||
Club de Regatas "Lima" |
J. Crosby/J. Spihlmann
|
|
|||
Club Natacio Banyoles |
J. Maso/J. Pardas
|
|
|||
Composite: Cornelis Tromp Hilversum, De Maas |
F. Verhulst/M. Rom Colthoff/
|
|
|||
Composite: Crefeld, Limburger CfW |
K. Schuy/H. Koch
|
|
|||
Composite: Dart Totnes, Ardingly |
P. Atkinson/I. Andrews
|
|
|||
Drammen Roklubb |
H. Rasmussen/P. Sandli
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
I. Anisimov/G. Astakhov
|
|
|||
Composite: Fana RK, Bergens RK |
T. Solberg/O. Flesland
|
|
|||
Fredensborg Roklub |
O. Quist Jensen/J. Pedersen
|
|
|||
Composite: Fredericia, Middelfart RK |
F. Nielsen/O. Bendtsen
|
|
|||
Ganz Villamossagi Evezos Klub |
T. Toth/A. Havas
|
|
|||
Ilva Bagnoli |
G. Battaglia/G. D'alessio
|
|
|||
Composite: AZS-AWF Warszawa, Celler RV |
J. Dabrowski/S. Tadeusz
|
|
|||
Külker Evezős Klub |
M. Szabados/A. Fehér
|
|
|||
Kungälvs Roddklubb |
C. Corneliusson/J. Andersson
|
|
|||
Llandaff Rowing Club |
G. Brace/S. Griffiths
|
|
|||
Composite: Lyngby, Munkebo Sejl- og Roklub |
G. Frank/J. Knudsen
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
C. Lenton/R. Robertson
|
|
|||
Mitsubishi Senior Boat Club |
K. Komuro/K. Yamada
|
|
|||
Mitsubishi Senior Boat Club |
T. Yamashita/H. Oi
|
|
|||
Mitsubishi Senior Boat Club |
K. Suzuki/K. Akiyama
|
|
|||
Composite: Neste, Turun Soutajat |
M. Salminen/A. Järvinen
|
|
|||
Norske Studenters Roklub |
G. Reigstad/T. Myhrer
|
|
|||
Nottingham & Union Rowing Club |
s. mitchell/t. rainbow
|
|
|||
Occoquan International |
J. Van Blom/D. Johnson/
|
|
|||
Ormsund Roklub |
P. Giltvedt/J. Giltvedt
|
|
|||
Composite: Polytechniker RC Zurich, Seeclub Zürich |
D. Steiner/F. Wilkening
|
|
|||
Composite: Poplar, Ardingly |
R. Milligan/C. Barratt
|
|
|||
Quintin Boat Club |
I. Hyslop/S. Aquilina
|
|
|||
Composite: Randers Roklub, Aarhus |
J. Sørensen/J. Meinert
|
|
|||
Composite: Sundern, RV Germania Eutin |
E. Putz/W. Behr
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
P. Reimer/K. Bruijn/
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, Versailles |
G. Le Flohic/A. Rousseau
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, AS Mantaise |
J. Fage/D. Devez
|
|
|||
Rowing Club Prienų Nemunas |
R. Kernazickas/P. Skrivelis
|
|
|||
Ruderverein Hoya |
W. Behr/J. Jülke/
|
|
|||
Runcorn Rowing Club |
D. Street/E. Burrows
|
|
|||
RV AENGWIRDEN |
j. noord/A. Sprokholt
|
|
|||
Rødvig Roklub |
T. Knudsen/F. Nielsen
|
|
|||
Sandefjord Roklubb |
A. Tohn/H. Skjelby
|
|
|||
Composite: Sportclub Magdeburg, Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel |
D. Carell/B. Parschau
|
|
|||
Composite: SC Berlin-Koepenick, Neuruppiner Ruderclub |
S. Richter/R. Soika
|
|
|||
Sudbury Rowing Club |
J. Milbank/D. Wasse
|
|
|||
Composite: SV Energie Berlin, ESV Schmöckwitz |
M. Schuetze/W. Eschment
|
|
|||
Uozaki Rowing Club |
T. Naya/I. Yokoyama/
|
|
|||
Composite: VK Slavia Praha, Ludwigshafener RV |
D. Jantz/E. Straube/
|
|
|||
VIMK Zalgiris |
A. Rascius/R. Bakas
|
|
|||
Composite: Wallingford, Quintin |
C. Parry/T. Bishop
|
|
|||
212 | M I-K 8+ | Mens I-K 8+ | 9 |
||
Composite: Ancient Mariners, Rat Island, Santa Catarina, Olympischer RC Rostock, RV Saarbruecken, Colorado Rowing, Friesen, Aalesunds RK, Royal Chester |
H. Wurster/H. Schmidt/A. Kleven/R. McPherson/J. Davies/A. Wright/R. Boettcher/O. Maia Martins/R. Langhammer (Cox)
|
|
|||
Composite: Ancient Mariners, New Haven, Casitas Rowing, Minerva Bath, RG Heidelberg, Bendigo, Mainzer, Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel, Sheffield |
D. Harralson/R. Jones/D. Nihill/S. Lang/j. stoddart/K. Nagler/D. Jones/N. Thetford/A. Morrey (Cox)
|
|
|||
Composite: Mitsubishi, Tanseikai |
K. Sano/Y. Murakami/H. Wakabayashi/H. Tsurukai/K. Hataya/K. Fukuda/K. Miura/E. Yamamoto/H. Honda (Cox)
|
|
|||
Composite: New York AC, Cambridge, Midnight Sun, Casitas Rowing, Hacoaj, RV Hellas Offenbach, Yarra Yarra, RC Tegel, Zwolsche |
K. Schmidt/D. Gibb/D. Tanhauser/W. Scheller/J. White/G. Jelles/T. Demers/B. Blumenkranz/P. Choi (Cox)
|
|
|||
Composite: Occoquan International, Minerva Bath, canottieri aniene |
D. Findlay/M. McGuirk/K. Riekemann/r. brayton/T. Kakas/F. Madotto/F. Fischer/A. Cooke/B. Webster (Cox)/
|
|
|||
Composite: RC Nassovia Höchst, Frankfurter RC 1884, Münchener, FRG Sachsenhausen, RV Hellas Offenbach, Berlin, Mainzer, Kasseler RG |
P. Schmidt/H. Clasen/H. Meyer/G. Scharlemann/L. Berberich/W. Metzger/K. Salzmann/P. Antony-Spies/J. Oelke (Cox)
|
|
|||
Composite: Skjold, Roforeningen KVIK |
B. Pedersen/B. Haslev/P. Kraemer/F. Madsen/H. Dencker/J. Larsen/F. Bay/O. Roemer/N. Dencker (Cox)
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Nottingham, WARC, Leichhardt, North Shore, Nagambie, Mersey |
W. Howell/M. Collier/A. Salisbury/W. Payne/J. James/M. Tippett/S. Wharton/T. Rose/J. Marks (Cox)
|
|
|||
Composite: WK Masters, Tomon |
H. Kobayashi/T. Hanabusa/Y. Hiki/H. Maruyama/S. Hashimoto/T. Igarashi/Y. Kikuchi/R. Yanai/Y. Yako (Cox)
|
|
|||
213 | W F 4+ | Womens F 4+ | 11 |
||
214 | M A 4- | Mens A 4- | 5 |
||
215 | M D 1x | Mens D 1x | 120 |
||
216 | M G 4- | Mens G 4- | 17 |
||
217 | W A 2x | Womens A 2x | 40 |
||
218 | M K 1x | Mens K 1x | 3 |
||
219 | M B 4+ | Mens B 4+ | 12 |
||
220 | M E 2- | Mens E 2- | 26 |
||
221 | W D 4- | Womens D 4- | 10 |
||
222 | W G 2x | Womens G 2x | 11 |
||
223 | M H 4x | Mens H 4x | 18 |
||
224 | W B 2- | Womens B 2- | 10 |
||
225 | W E 1x | Womens E 1x | 24 |
||
226 | M C 2x | Mens C 2x | 89 |
||
227 | W C 4+ | Womens C 4+ | 16 |
||
228 | W F 4x | Womens F 4x | 16 |
||
229 | M F 8+ | Mens F 8+ | 23 |
||
Composite: Alan Mitchell, Perth |
R. Holst/E. Cordner/P. Walkom/D. McCloskey/N. McCombe/W. Amann/U. Voshege/P. West/R. McCloskey (Cox)
|
|
|||
Composite: Berlin, Favorite, Mindener RV, Lübecker RK, Ruderklub am Baldeneysee |
T. Heyer-Stuffer/R. Kruse/U. Wagner/M. Borchardt/R. Borchardt/F. Plitzner/B. Strocka/A. Fischer/J. Oelke (Cox)
|
|
|||
Bewdley Rowing Club |
M. Parker/S. Collingridge/M. Edmonds/P. Warnett/E. Mol/J. Fazakerley/J. Rogers/H. Hughes/J. Merchant (Cox)
|
|
|||
Boat-Dankaigo |
I. Moriwaki/T. Siomi/Y. Yanagi/T. Yoshida/T. Taniuchi/H. Inoue/T. Suda/S. Mitsui/H. Takenaka (Cox)
|
|
|||
Composite: Bremen 82, Bremer RC HANSA, Segeberger Ruderclub, Bremer Sport-Club e.V. |
G. Tapken/H. Heydrich-Bodensieck/H. von Randow/H. Knoche/K. Wehkamp/P. Manschke/R. Riemer/E. Fuchs/L. Artinger (Cox)
|
|
|||
Composite: Bristol Ariel, Linden 11 |
R. Philpott/G. Lester/N. Pirie/M. Deissler/K. Riehm/J. Eggers/R. Knörk/P. Hulett/J. Ankewitz (Cox)
|
|
|||
Composite: Cambridge, Danske Studenters Roklub, Cappoquin, Christiania RK, Copenhagen |
I. Hoy/Ø. Brøymer/S. Randsborg/H. Refsum/J. Nielsen/J. Jespersen/M. Murray/H. Hamilton/T. Rekkedal (Cox)
|
|
|||
Christiania Roklub |
J. Thygesen/N. Lilledahl/B. Lindholt/M. Lindholdt/E. Storm/H. Cook/L. Jensen/J. Helgeland/J. Spilling (Cox)
|
|
|||
Composite: Commercial, Belfast BC, Dresdner Ruderverein, Galway, Athlone, Old Collegians, Waterford BC |
C. Hunter/a. mccallion/D. Gray/C. Dickson/M. Heavey/J. Hudson/P. Gallen/W. Clapp/A. Penkert (Cox)
|
|
|||
Composite: Crefeld, RV Saarbruecken, Duisburger, RV Oberhausen, Favorite, Akad. RV Leipzig e. V., Hersfelder, Ruderverein 'Emsch |
F. Kerkhof/U. Groffy/V. Willsch/W. Popp/G. Gavrilovic/G. Huerter/E. Pawlowsky/R. Meyer/A. Brushnevska (Cox)
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
I. Frausing/B. Spanggaard/P. Munch/A. Sørensen/B. Lund-Rasmussen/J. Frydendahl/N. Refslund/N. Jørgensen/L. Baden (Cox)
|
|
|||
Composite: Dynamo, Znamya |
G. Astakhov/V. Meikaliss/V. Chikov/Y. Kartoshkin/L. Ostrovski/P. Mityanin/I. Anisimov/S. Mineev/E. Astakhova (Cox)
|
|
|||
Composite: Dynamo, Dynamo Tatarstan Kamaz |
F. Mukhametzianov/A. Plyushkin/V. Gogolin/V. Kochetkov/V. Eliseev/V. Sychenkov/S. Agueev/B. Nagornykh/A. Magazov (Cox)
|
|
|||
Hebros Rowing |
L. Golev/G. Gushev/P. Nikov/J. Tokev/I. Popov/G. Angelov/T. Cheresharov/T. Stoilov/P. Argirov (Cox)
|
|
|||
Composite: Kungalv RK, Mölndals Roddklubb, Öresjö |
G. Johansson/P. Hurtig/C. Corneliusson/J. Andersson/J. Nicklasson/L. Lindquist/J. Larsson/A. Wilgotson/U. Héllen (Cox)
|
|
|||
Composite: Nouseikai, Mitsubishi, Dankaigo |
N. Shibata/T. Ikeda/Y. Otani/M. Orii/F. Ito/K. Takeuchi/K. Kitai/T. Nagano/H. Honda (Cox)
|
|
|||
Composite: Occoquan International, Drammen |
G. Benning/C. Shinners/J. Lowe/P. Sandli/D. Johnson/P. Knight/V. Krizek/D. Miksic/B. Webster (Cox)/
|
|
|||
Composite: Ormsund RK, Bærum RK |
J. Selvik/K. Fotland/T. Gulli/R. Mandt/A. Heitmann/J. Weitzenbock/J. Nielsen/O. Berge/H. Tjøm (Cox)
|
|
|||
Composite: Pirnaer RV, Bernburger RC, Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel |
M. Ronald/D. Brückner/G. Weigel/F. Adrian/A. Mario/L. Hoffmann/G. Hartkopf/K. Nagler/P. Korn (Cox)
|
|
|||
Sandefjord Roklubb |
C. Gallaher/Å. Arnesen/A. Pettersen/R. Horntvedt/P. Hotvedt/A. Lie/H. Wettergreen/F. Hynne/S. Gundersen (Cox)
|
|
|||
Composite: Corinthians, ARC Würzburg |
D. Torres/G. De Mattos/M. Martins/M. Rodorigo/M. Munhoz/V. Vieira/P. Mathias/E. Barbosa/P. Ehinger (Cox)
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Durham, Poole |
P. Stanley/D. Walker/M. Judson/R. Wilson/J. Appleby/P. Rutter/C. Cooper/J. Watkinson/E. Sanderson (Cox)
|
|
|||
Veslařský klub Slavia Praha |
J. Mak/D. Nenutil/J. Prachar/J. Cermák/I. Marík/R. Blahout/N. Geisler/J. Stancl/M. Hodrment (Cox)
|
|
|||
230 | W A 4- | Womens A 4- | 5 |
||
231 | M I 2x | Mens I 2x | 20 |
||
232 | M A 1x | Mens A 1x | 64 |
||
Akademiska Roddföreningen |
H. Rehle
|
|
|||
Arkote Arraun Taldea |
D. Viñas Rocillo
|
|
|||
Bad Lobensteiner Ruderverein 1932 e.V. |
C. Spitzer
|
|
|||
Bagsværd Roklub |
E. Heinrichsen
|
|
|||
Bagsværd Roklub |
J. Dahlgaard
|
|
|||
Barcelona club de rem |
M. Martínez Lopez
|
|
|||
Bewdley Rowing Club |
R. Jackson
|
|
|||
Bideford Amateur Athletics Club |
D. Byrnes
|
|
|||
Club de Deportes Nauticos Estrella Blanca |
D. Bartsch
|
|
|||
Clube de Regatas Bandeirantes |
R. Nakabayashi
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
M. Izotov
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
N. Gordeev
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
M. Valeev/
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
S. Shushin/
|
|
|||
Egyptian Rowing Club |
a. elhady
|
|
|||
FRIENDS OF THE SEA |
I. Bitos
|
|
|||
Grasshopper Club Zurich |
M. Benn
|
|
|||
Grêmio Náutico União |
J. Leal
|
|
|||
Hallesche-Rvg. Böllberg und Nelson |
C. Hajek
|
|
|||
Halmstad gymnastik och roddförening |
R. Melin
|
|
|||
Hannoverscher Ruder Club |
H. Schlaab
|
|
|||
Instituto Politecnico Nacional |
K. Rasmussen
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
T. Berndsen
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
K. Hooft
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
A. Young
|
|
|||
Kerteminde Rowing Club |
M. Kjeldsen
|
|
|||
Landshuter Ruderverein |
O. Klein
|
|
|||
Lea Rowing Club |
L. Moore
|
|
|||
Leicester Rowing Club |
B. Pickering
|
|
|||
Leicester Rowing Club |
D. Smith
|
|
|||
Lemvig Roklub |
J. Jensen
|
|
|||
Lyngby Roklub |
M. Korsner Christensen
|
|
|||
Melbourne Argonauts Rowing Club |
T. McGhie
|
|
|||
Middelfart Roklub |
S. Hyre-Fenneberg
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
S. Colbert
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
T. Penny
|
|
|||
Neuruppiner Ruderclub e.V. |
O. Papenbrock
|
|
|||
Nizhny Novgorod |
D. Pavlov
|
|
|||
Roeivereniging De Laak |
p. mitas
|
|
|||
Roskilde Roklub |
H. Stuven
|
|
|||
Rowing Club Academija Remigum |
P. Zlioba
|
|
|||
Rowing Club Academija Remigum |
S. Stepukonis
|
|
|||
Rowing Club Mulhouse |
P. Chalus
|
|
|||
Ruder-Gesellschaft Hansa e.V. |
T. Dobbert
|
|
|||
Ruder-Gesellschaft Hansa e.V. |
A. Liedtke/
|
|
|||
Rudergemeinschaft Grünau e.V. |
M. Barth
|
|
|||
Rudergemeinschaft Grünau e.V. |
D. Sewohl
|
|
|||
Rudergemeinschaft Rotation Berlin eV. |
T. Hermann-Boettcher
|
|
|||
Ruderverein Hoya |
M. Howaldt/
|
|
|||
Rudervereinigung Dessau e.V |
C. Albert
|
|
|||
Schönebecker Sportclub e.V. |
J. Koch
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
S. Pahl
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
S. Drews
|
|
|||
Shiplake Vikings Rowing Club |
j. Masterman
|
|
|||
STW Szczecin |
D. Michalski
|
|
|||
SV Scharnebeck RA |
R. Schröder
|
|
|||
Tissø Roklub |
M. Olsen
|
|
|||
Trollhättans Roddsällskap |
J. Swahn
|
|
|||
Türk balıkadamlar spor kulübü |
i. başyazıcı
|
|
|||
Veslacki klub Zagreb |
A. Ramadan
|
|
|||
Veslaški klub Ljubljanica |
V. Galicic
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
M. Biagio
|
|
|||
Zschornewitzer Ruderclub |
M. Surosz
|
|
|||
Zschornewitzer Ruderclub |
S. Müller
|
|
|||
233 | M D 4- | Mens D 4- | 39 |
||
Aalesunds Roklub |
C. Valderhaug/A. Helseth/S. Kleive/B. Refsum
|
|
|||
Composite: Akad. RV Leipzig e. V., Grünau, Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel |
U. Sauerbrey/M. Schlüter/A. Burck/D. Luther
|
|
|||
Ardingly Rowing Club |
D. Phillips/P. Billin/M. Howe/D. Reed
|
|
|||
Bagsværd Roklub |
M. Espersen/A. Højlund/S. Nielsen/J. Bloch
|
|
|||
Composite: Bremen 82, Bremer Sport-Club e.V. |
K. Hartstock/M. Bohnsack/K. Peters/D. Frobese
|
|
|||
Composite: Bremen 82, Bremer Sport-Club e.V. |
F. Buckwitz/S. Krüger/T. Henning/K. Gravert
|
|
|||
CDUP |
J. Menezes/L. Faria/P. Bastos/M. Cunha
|
|
|||
Club de Deportes Nauticos Estrella Blanca |
A. Kappes/H. Tapia/L. Opazo/A. Retamal
|
|
|||
Composite: Banyoles, Olímpic Barcelona |
x. angelats/J. Ventosa/B. Mulder/s. puig
|
|
|||
Composite: Commercial, Brisbane Grammarians |
S. Szylkarski/P. Richards/P. Hastie/T. Rush
|
|
|||
Composite: Commercial, Neptune |
D. Mc Guinness/F. O`Toole/D. Crowley/G. Murphy
|
|
|||
Composite: Danske Studenters Roklub, Sandy Bay |
H. Stahl/A. Levring/S. Aimi/A. Walker
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
M. Beknazarov/M. Yurchenko/M. Lek/G. Astakhov/
|
|
|||
English Rowing Club |
D. Pashchenko/A. Alekseev/A. Voronin/V. Mitkovetc
|
|
|||
Composite: Frg Germania, Rüsselsheimer |
S. Bub/T. Wissler/J. Blatzheim/T. Lange
|
|
|||
Galway Rowing Club |
s. heaney/T. Elwood/M. Gaffney/T. Breen
|
|
|||
Composite: Hannover, Braunschweig, ARC zu Münster |
A. Bode/C. Stoewahse/S. Klaus/H. Stehr
|
|
|||
Composite: Heidelberger RK, Siegburger, Bremen 82, R.G.Hansa Hamburg |
A. Otten/G. Meyer/E. Ring/T. Palm
|
|
|||
JASON Roeivereniging |
J. van Leeuwen/P. Valkenburg/K. Stuyt/W. Ligtenberg/
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
S. Bon/H. Koningh/M. Keijzer/J. Cieremans
|
|
|||
Composite: Rowing Fund, RC Gigas, Vilnius RF |
Z. Gudauskas/R. Andrejauskas/D. Pavilionis/G. Danys
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
E. House/P. Stasiuk/M. Roels/C. Formstone
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
D. Byrnes/J. Keyte/H. Williams/L. Colling
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
E. Froggatt/J. Allison/S. Lee/M. Stewart-Woods
|
|
|||
Neste Rowing Club |
K. Lindroos/J. Lehtelä/P. Alanko/V. Keso
|
|
|||
Reial Club Nautic de Tarragona |
J. Franquet Montamat/J. Campos Gili/O. Cabrera Salsench/J. Martorell Torne/
|
|
|||
Roeivereniging De Laak |
T. Bavelaar/W. Ee/M. van den Born/A. Korver
|
|
|||
Roklubben furesøen |
B. Jystrup/B. Hartz/M. Hansen/O. Kongsbak
|
|
|||
Composite: Royal Air Force, Lincoln, Huntingdon |
J. Sockell/I. Rickerby/B. Margetts/C. Morrill
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, RV Waltrop |
J. Henkel/T. Bekendorf/M. Krakor/G. Wellie
|
|
|||
Ruderclub Nürtingen |
G. Zahn/A. Rosenfeld/G. Kehl/A. Keller
|
|
|||
Ruderklub am Baldeneysee e.V. Essen |
J. Böning/R. Rottländer/P. Liedgens/K. Kroll
|
|
|||
Composite: Rüdersdorfer RV Kalkberge, RC Tegel, Richtershorner Ruderverein |
W. Jakszt/S. Scharf/M. Döring/K. Winter
|
|
|||
Seeclub Zürich |
F. Wilkening/A. Hurst/M. Schmidt/M. Mahlmann
|
|
|||
Sport Nautique Compiègnois |
L. Brosseau/P. Gay/P. Troivaux/E. Henrion
|
|
|||
Stockholms Roddförening |
J. Berglund/R. Vigert/M. Borgh/T. Blomquist
|
|
|||
Takon Soutajat ry |
T. Pitkanen/L. Maki/M. Kalela/T. Patrikainen
|
|
|||
Composite: Wallingford, Granta, Shiplake Vikings |
P. Copham/B. Gascoine/T. Brock/A. Knight
|
|
|||
Composite: WRC Lia, Ferencváros |
L. Kokas/A. Strochmayer/R. Haberl/M. Schreiner
|
|
|||
234 | W D 2x | Womens D 2x | 63 |
||
235 | M G 1x | Mens G 1x | 74 |
||
Ardingly Rowing Club |
I. Andrews
|
|
|||
Armeets Master Sofia |
Y. Nedev
|
|
|||
Associação de Remadores Master de Santa Catarina |
L. Melo
|
|
|||
Associação de Remadores Master de Santa Catarina |
V. Braz da Silva
|
|
|||
Associação de Remadores Master de Santa Catarina |
C. Dutra
|
|
|||
Aviron Château-Thierry-02 |
J. Goerens/
|
|
|||
Barcelona club de rem |
R. Ventosa
|
|
|||
Berkeley Paddling & Rowing Club |
D. Bort
|
|
|||
Bestumkilen Roklubb |
A. Punter
|
|
|||
Boat-Dankaigo |
T. Ikeda
|
|
|||
Breisacher Ruderverein e.V. |
I. Tucker
|
|
|||
British Transport Commission Rowing Club |
D. Wyatt
|
|
|||
Christiania Roklub |
Ø. Brøymer
|
|
|||
Christiania Roklub |
I. Hoy
|
|
|||
Christiania Roklub |
H. Refsum
|
|
|||
Clydesdale ARC |
L. Johnston
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
F. Duin/
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
M. Rom Colthoff/
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
A. Langmaid
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
J. Appleby
|
|
|||
ESV Berlin Schmöckwitz |
W. Eschment
|
|
|||
Fana Roklubb |
E. Hop
|
|
|||
Fredericia Roklub |
H. Mortensen
|
|
|||
Grosvenor Rowing Club Chester |
S. Walker
|
|
|||
Hallesche-Rvg. Böllberg und Nelson |
L. Beccard
|
|
|||
Holstebro RC |
O. Roemer
|
|
|||
Japan Boatman Club |
Y. Kodama
|
|
|||
Kiev Sportclub Dnipro |
G. Kupin
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
J. Dabrowski
|
|
|||
Koblenzer Ruder Club Rhenania |
c. nittinger
|
|
|||
Koninklijke Roei- en Zeilvereniging De Maas |
F. Verhulst
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
C. Lenton
|
|
|||
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Nr 2 |
T. Sawicki
|
|
|||
Mitsubishi Senior Boat Club |
H. Oi
|
|
|||
Mitsubishi Senior Boat Club |
K. Akiyama
|
|
|||
Munkebo Sejl- og Roklub |
G. Frank
|
|
|||
Neuruppiner Ruderclub e.V. |
R. Soika
|
|
|||
North Shore Rowing Club |
K. Rudder/
|
|
|||
Occoquan International |
C. Hamlin/
|
|
|||
Phoenix Rowing Club |
D. Ellis
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
H. Becker
|
|
|||
Quintin Boat Club |
T. Bishop
|
|
|||
Randers Roklub |
J. Sørensen
|
|
|||
RC Wiking |
U. Kühne
|
|
|||
Riga Rowers Club |
Z. Zālītis
|
|
|||
Rockford Crew |
R. Anderson
|
|
|||
Roei en zeilvereniging Daventria |
B. Blom
|
|
|||
Roei en zeilvereniging Daventria |
H. De Boer
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
W. Handels/
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
P. Reimer/
|
|
|||
Roforeningen KVIK |
J. Grunwald
|
|
|||
Rowing club "Znamya", St.Petersburg |
S. Mineev
|
|
|||
RTHC Bayer Leverkusen e.V. Ruderabteilung |
J. Rodmanis
|
|
|||
Ruder-Club Favorite Hammonia |
G. Schlingbäumer
|
|
|||
Ruder-Union Arkona Berlin e.V. |
C. Krabel
|
|
|||
Rudergruppe Geesthacht v. 1912 e.V. |
L. Kokoschka
|
|
|||
Rødvig Roklub |
T. Knudsen
|
|
|||
Sandefjord Roklubb |
A. Tohn
|
|
|||
Seta Rowing Club |
A. Adachi
|
|
|||
Sport Club Corinthians Paulista |
P. Mathias
|
|
|||
St. Andrew Boat Club |
J. Munro
|
|
|||
Strela |
S. Pozdeev
|
|
|||
Strela |
M. Bobrov
|
|
|||
The Core Canottaggio Sabaudia |
P. Di Brienza
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
T. Davies
|
|
|||
USV TU Dresden Abt. Rudern |
C. Sommer
|
|
|||
Veslacki klub Jarun |
R. Grzunov
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
B. Cetinic
|
|
|||
Vesta Rowing Club |
P. Mew
|
|
|||
Wallingford Rowing Club |
C. Parry
|
|
|||
Wilhelmsburger Ruder Club von 1895 e.V. Hamburg |
R. Szymczak/
|
|
|||
Wilhelmsburger Ruder Club von 1895 e.V. Hamburg |
A. Szymczak
|
|
|||
Yacht Club Nowa Huta |
W. Jacek
|
|
|||
ZRZV Isala |
T. Marien
|
|
|||
236 | M B 2- | Mens B 2- | 22 |
||
237 | W G-K 4- | Womens G-K 4- | 3 |
||
238 | M E 4x | Mens E 4x | 53 |
||
Aalesunds Roklub |
H. Refsnes/P. Refsnes/B. Hjelle/B. Refsum
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
H. Paulsen/E. Godoy/K. Almaas/T. Andersen
|
|
|||
Ardingly Rowing Club |
S. Banks/D. Phillips/S. Radosevic/D. Reed
|
|
|||
Bagsværd Roklub |
J. Sparsø/C. Mollerp/S. Hansen/T. Eriksen
|
|
|||
Basler Ruder-Club |
A. Chiquet/B. Chiquet/S. Kreinbrink/T. Oberhauser
|
|
|||
Composite: Berlin, Favorite, Mindener RV, Lübecker RK |
F. Lauter/R. Kruse/U. Wagner/M. Borchardt
|
|
|||
Bewdley Rowing Club |
R. Gunn/T. Clay/P. Simpson/D. Jackson
|
|
|||
Bærum Roklubb |
T. Gulli/J. Selvik/R. Mandt/J. Weitzenbock
|
|
|||
Canottieri Ravenna 1873 |
M. Mura Alberti/F. Gonella/G. Bendandi/U. Bang
|
|
|||
Charleville-Mézières CN |
F. Crépel/B. Navacchia/P. Brédy/F. Navacchia
|
|
|||
Circolo Canottieri Irno ASD |
R. Grimaldi/A. Sanseverino/C. Francesco/F. Paolo
|
|
|||
Club Natacio Banyoles |
N. Masanas/L. Riera/J. Salvatella/A. Dutras
|
|
|||
Club Natacio Banyoles |
M. Junca/I. Frade/J. Maso/J. Pardas
|
|
|||
Composite: GPA, Estrella Blanca, Sevrier, Remo Llacolén |
P. Louazel/G. Nicholas Holland/C. Munnier/H. Tapia
|
|
|||
Composite: Commercial, Brisbane & GPS |
P. Richards/I. Holzberger/B. McDonnell/T. Rush
|
|
|||
Composite: Crefeld, Duisburger, RV Oberhausen, Ruderverein 'Emsch |
F. Kerkhof/U. Groffy/V. Willsch/W. Popp
|
|
|||
Composite: Crefeld, Dart Totnes, Erster Kieler RC, Hassia Gießen |
U. Beck/H. Koch/E. Pawlowsky/P. Atkinson
|
|
|||
Composite: Danske Studenters Roklub, Bagsværd |
L. Nielsen/S. Strange/M. Espersen/H. Almegaard
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
E. Jacobsen/J. Cederkvist/J. Frydendahl/H. Willads
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
I. Anisimov/L. Ostrovski/V. Meikaliss/G. Astakhov
|
|
|||
Fredensborg Roklub |
O. Jørgensen/O. Quist Jensen/J. Pedersen/C. Manniche
|
|
|||
Composite: Fredericia, Middelfart RK |
F. Nielsen/B. Pedersen/O. Bendtsen/H. Olesen
|
|
|||
Grosvenor Rowing Club Chester |
M. Allwood/M. Bancroft/J. Lush/B. Chapman
|
|
|||
Halmstad gymnastik och roddförening |
L. Johansson/J. Jonsson/B. Jonsson/R. Johanssson
|
|
|||
Kungälvs Roddklubb |
C. Corneliusson/J. Andersson/J. Brischewski/L. Löfman
|
|
|||
Llandaff Rowing Club |
G. Brace/G. Beech/D. Simmonds/S. Griffiths
|
|
|||
Composite: Long Beach, Polytechniker RC Zurich, RC Zurich, RC Reuss Luzern |
E. Grobert/B. Bachmann/R. Glidden/D. Steiner
|
|
|||
Composite: Lyngby, Holstebro, Lemvig |
K. Boergesen/J. Jensen/J. Knudsen/M. Korsner Christensen
|
|
|||
Malmö RK |
P. Ekström/T. Barge/H. Christensson/J. Andersson
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
S. Pickin/J. Hill/R. Martin Fagg/T. Parr
|
|
|||
Mitsubishi Senior Boat Club |
K. Kamoi/H. Matsui/T. Murayama/T. Iso
|
|
|||
Mölndals Roddklubb |
S. Eriksson/G. Johansson/P. Hurtig/J. Nilsson
|
|
|||
Composite: Newark, Hollingworth Lake Rowing Club |
G. Price/T. Booth/K. Lawton/N. Price
|
|
|||
Nottingham & Union Rowing Club |
p. mullins/s. mitchell/s. hughes/t. rainbow
|
|
|||
Composite: Occoquan International, RV Rijnland, WRC Lia |
H. Hazelbag/R. Haberl/D. Johnson/G. Benning
|
|
|||
Ormsund Roklub |
M. Grepperud/J. Giltvedt/P. Giltvedt/E. Treider
|
|
|||
Composite: Ottawa, Halifax |
J. Tyson/P. Shaw/P. Mudroch/K. Feltmate
|
|
|||
RC Sorpesee |
T. Kemper/W. von Behr/G. Loerwald/E. Putz
|
|
|||
Roei-en Zeilvereniging de Amstel |
J. Vendrig/J. de Haan/J. Jansze/C. Vente
|
|
|||
Composite: Furesø, Bewl |
O. Larsen/l. Wallin/P. Kane/M. Hermansen
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, Versailles, Aviron Saintais |
G. Le Flohic/A. Rousseau/s. seguineau/J. Péchin
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, Beaumont, Montluçon, AS Mantaise |
D. Devez/J. Fage/P. Vassort/B. Pasdeloup
|
|
|||
Composite: Runcorn, Carlow |
N. Brien/E. Burrows/D. Street/S. Keating
|
|
|||
RV AENGWIRDEN |
F. der Steen/j. noord/A. Sprokholt/M. Oosterhagen
|
|
|||
Composite: Sportclub Magdeburg, Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel, RVg.Dessau, Ruder-Club Aken |
D. Carell/B. Parschau/S. Mehl/K. Janke
|
|
|||
Composite: Sportclub Magdeburg, RC Alt-Werder Magdeburg |
M. König/M. Schmidt/M. Schultz/L. Lingener
|
|
|||
Composite: Schweriner Rudergesellschaft, RCO Hennigsdorf, Neuruppiner Ruderclub |
A. Köckeritz/R. Insel/U. Knaack/K. Peukert
|
|
|||
Composite: SG Wiking 1903 Offenbach, Frankfurter RG Oberrad, Limburger CfW |
K. Schuy/N. Seiffert/M. Sempf/W. Gläser
|
|
|||
Composite: Caminhense, Trasmerano, Río Paraná Corrientes |
F. Omar Teodoro/A. Garay/H. Baixinho/A. Madero
|
|
|||
Stockholms Roddförening |
O. Larsson/B. Therner/E. Zlotnik/B. Rosenberg
|
|
|||
Composite: Szczecin, WVE |
E. Matyjaszczyk/J. Butkiewicz/J. Szarzanowicz/S. Czerwinski
|
|
|||
Composite: Iktus, HAVK Mladost |
K. Suk/G. Nuskern/Z. Betlehem/I. Danilovic
|
|
|||
Composite: Znamya, Strela |
V. Chikov/A. Bukov/T. Dmitry/A. Kuzmin
|
|
|||
239 | W B 1x | Womens B 1x | 29 |
||
240 | M H 4+ | Mens H 4+ | 10 |
||
241 | W E 8+ | Womens E 8+ | 17 |
||
Saturday, September 10, 2016 | |||||
301 | M C 4x | Mens C 4x | 47 |
||
302 | W C 2- | Womens C 2- | 14 |
||
303 | W F 8+ | Womens F 8+ | 6 |
||
304 | M F 4+ | Mens F 4+ | 19 |
||
305 | W I-K 1x | Womens I-K 1x | 6 |
||
306 | M I 4x | Mens I 4x | 8 |
||
Composite: Ancient Mariners, New Haven, RV Saarbruecken, RG Heidelberg |
S. Lang/R. Boettcher/D. Jones/N. Thetford
|
|
|||
Composite: Crefeld, Dusseldorfer RV, RG Wetzlar, Mainzer |
W. Busch/E. Mirow/A. Daniel/E. Ruehl
|
|
|||
Composite: Fredensborg, Fredericia, Odder |
O. Thomsen/A. Pedersen/B. Andersen/T. Staal
|
|
|||
Composite: MOS-2, Posnania, TSW Warmia |
J. Pestka/W. Gregorowicz/A. Pogorzelski/E. Grocki
|
|
|||
Composite: Münchener, Germania Köln, Hassia Gießen, KRKG 1880 e.V. |
k. Opitz/D. Norrenberg/L. Berberich/A. Smieszny
|
|
|||
Composite: Nottingham, North Shore, Mersey |
A. Lorrimer/S. Wharton/M. Tippett/J. James
|
|
|||
Composite: Tallahassee Rowing Club, Midnight Sun, Casitas Rowing, Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel |
D. Gibb/T. Demers/R. McClure/D. Harralson
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Nottingham |
P. Taylor/T. Rose/W. Evans/W. Payne
|
|
|||
307 | M A 2x | Mens A 2x | 47 |
||
Aalesunds Roklub |
A. Gudmundset/R. Haaberg
|
|
|||
Arkote Arraun Taldea |
D. Viñas Rocillo/U. Perez Sarralde
|
|
|||
Bagsværd Roklub |
J. Dahlgaard/P. Søgaard
|
|
|||
Bagsværd Roklub |
E. Heinrichsen/S. Christensen
|
|
|||
Barcelona club de rem |
M. Martínez Lopez/D. Isern Pascual
|
|
|||
Bestumkilen Roklubb |
B. Larsen/S. Birkeland
|
|
|||
Christiania Roklub |
S. Sen/J. Cochard
|
|
|||
Club Regatas Rosario |
D. Mas/G. Schreiber
|
|
|||
Copenhagen Rowing Club |
J. Nielsen/B. Vestergaard
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
J. Jespersen/M. Blomstrand
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
K. Nikitin/A. Klimovskikh
|
|
|||
East Prussia rowing club |
A. Sova/V. Kirienok/
|
|
|||
Composite: Gloucester Rowing, Leicester |
B. Rodford/B. Pickering
|
|
|||
Hallesche-Rvg. Böllberg und Nelson |
C. Hajek/R. Beccard
|
|
|||
Composite: Hallescher Ruderclub, Lübecker RG |
J. Heise/D. Roggenbrodt
|
|
|||
Halmstad gymnastik och roddförening |
R. Melin/T. Karlsson
|
|
|||
Halmstad gymnastik och roddförening |
J. Svensson/M. Nilsson
|
|
|||
Helsingborgs Roddklubb |
O. Andersson/D. Böcker
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
T. Berndsen/A. Young
|
|
|||
KS Posnania RBW |
M. Czarkowski/R. Luczak
|
|
|||
Lyngby Roklub |
M. Korsner Christensen/A. Hansen
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
S. Colbert/M. Clayton
|
|
|||
Nottingham Rowing Club |
A. Bracun/J. Kell
|
|
|||
Nottingham Rowing Club |
R. Jephcote/M. Jinks
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
S. Fahner/T. Zobjack
|
|
|||
Composite: Poplar, Medway Towns |
S. Martin/R. Humphrey
|
|
|||
Ratzeburger Ruderclub |
J. Lehnigk/J. Burow
|
|
|||
Ringsted Roklub |
S. Feddersen/C. Solmer
|
|
|||
Roeivereniging De Laak |
p. mitas/R. Oppenraaij
|
|
|||
Rowing Club Mulhouse |
J. Talamona/P. Chalus
|
|
|||
Ruder-Gesellschaft Hansa e.V. |
T. Dobbert/A. Liedtke/
|
|
|||
Ruderclub Allemannia von 1866 |
H. Bloch/A. Hildebrandt
|
|
|||
Ruderclub Protesia Hamburg |
H. Ohltmann/J. Zamow/
|
|
|||
Rudergemeinschaft Grünau e.V. |
T. Plocke/D. Sewohl
|
|
|||
Composite: Rotation Berlin, RK am Wannsee |
A. Reiche/P. Knauthe
|
|
|||
Rudergesellschaft Speyer 1883 e.V. |
L. Seibert/A. Garsuch
|
|
|||
Composite: RV Triton Leipzig, Bad Lobenstein |
C. Spitzer/S. Gierspeck
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
S. Drews/S. Pahl
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
M. Krenzien/D. Illmann
|
|
|||
Composite: Sorø, Lemvig |
C. Molvig/J. Jensen
|
|
|||
Tissø Roklub |
M. Gjedsted/M. Olsen
|
|
|||
Trollhättans Roddsällskap |
J. Swahn/J. Lindberg
|
|
|||
Valkeakosken Vesiveikot |
M. Jaaskelainen/H. Niemela
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
I. Mihaljevic/I. Pavlinic
|
|
|||
Veslaški klub Ljubljanica |
U. Ulcar/V. Galicic
|
|
|||
Wiener Ruder Club Pirat |
F. Meister/C. Danninger
|
|
|||
Zschornewitzer Ruderclub |
M. Surosz/S. Müller
|
|
|||
308 | W A 4+ | Womens A 4+ | 8 |
||
309 | M D 8+ | Mens D 8+ | 26 |
||
Aalesunds Roklub |
T. Standal/A. Helseth/T. Andersen/B. Refsum/C. Valderhaug/A. Langva/S. Kleive/E. Devold/K. Berset (Cox)
|
|
|||
Composite: Bremen 82, Bremer Sport-Club e.V. |
F. Buckwitz/M. Bohnsack/K. Hartstock/K. Peters/D. Frobese/T. Conrad/S. Krüger/G. Claessens/L. Artinger (Cox)
|
|
|||
Composite: Estrella Blanca, C.R. Almirante Baroso |
A. Kappes/H. Tapia/L. Opazo/M. Dalpiaz Payeras/V. Aimi/J. Diedrichs/M. Jones/A. Retamal/A. Aguayo (Cox)
|
|
|||
Composite: Commercial, Shandon, Belfast BC, Galway, University of Limerick, Neptune |
G. Sheehan/R. Forde/J. Heaney/j. neill/D. Gray/T. Elwood/H. Merz/T. Dunn/J. Malloy (Cox)/
|
|
|||
Composite: Cornelis Tromp Hilversum, RV Rijnland, RV De Laak, AENGWIRDEN |
T. Bavelaar/W. ten Have/H. Hazelbag/W. Ee/M. van den Born/A. Korver/F. der Steen/j. noord/K. Hoekstra (Cox)
|
|
|||
Composite: Danske Studenters Roklub, Bagsværd |
L. Nielsen/H. Almegaard/H. Stahl/A. Levring/M. Espersen/S. Strange/P. Kristensen/L. Jørgensen/L. Baden (Cox)
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
D. Ovechko/M. Yurchenko/M. Beknazarov/K. Sazanov/M. Lek/S. Aripov/V. Meikaliss/G. Astakhov/I. Pasparne (Cox)
|
|
|||
Composite: Frg Germania, Rüdersdorfer RV Kalkberge, RC Tegel, Richtershorner Ruderverein, Rüsselsheimer |
W. Jakszt/S. Scharf/M. Döring/K. Winter/L. Beyer/H. Blum/T. Wissler/S. Bub/A. Albrecht (Cox)
|
|
|||
Fredensborg Roklub |
P. Frederiksen/B. Andersen/A. Grønning Mikkelsen/K. Børgesen/J. Pedersen/O. Jørgensen/C. Manniche/S. Nielsen/H. Tapper (Cox)
|
|
|||
Composite: Fredericia, Middelfart RK, Nyborg, Kerteminde |
M. Kjeldsen/O. Bendtsen/R. Kloppenborg/F. Nielsen/S. Nielsen/B. Pedersen/B. Sørensen/P. Rasmussen/C. Buchwaldt (Cox)
|
|
|||
Halmstad gymnastik och roddförening |
P. Bogren/R. Johanssson/B. Jonsson/J. Jonsson/M. Bengtsson/L. Johansson/K. Andersson/T. Carrefors/A. Ramus (Cox)
|
|
|||
L.R.V.Wetterwille |
E. Dijk/H. Beilen/K. Ditzel/J. Boer/G. Haan/P. Vogelaar/G. Boer/K. der Laan/S. der Laan (Cox)
|
|
|||
Composite: Rowing Fund, RC Gigas, Vilnius RF |
Z. Gudauskas/R. Andrejauskas/D. Pavilionis/G. Danys/G. Rimkus/G. Burneika/A. Karalius/A. Priede/R. Žakas (Cox)
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
J. Yeatman/E. House/P. Stasiuk/R. Buckeridge/M. Roels/C. Formstone/R. Robertson/A. Mohr/J. Rowe (Cox)
|
|
|||
Composite: Monmouth, The Blues |
M. Stewart-Woods/H. Williams/D. Byrnes/J. Keyte/J. Allison/S. Lee/E. Froggatt/L. Colling/H. Llywelyn-Davies (Cox)
|
|
|||
Neste Rowing Club |
J. Lehtelä/K. Lindroos/V. Keso/K. Hämäläinen/M. Lindroos/P. Soitso/J. Klang/P. Teittinen/I. Hiltunen (Cox)
|
|
|||
Composite: Ormsund RK, Bestumkilen RK |
M. Grepperud/J. Riis/C. Grosse/E. Treider/A. Punter/J. Nielsen/P. Giltvedt/O. Berge/G. Treider (Cox)
|
|
|||
Composite: Furesø, Roforeningen KVIK, Bewl |
M. Hansen/B. Hartz/l. Wallin/O. Larsen/B. Jystrup/P. Kane/M. Hermansen/O. Kongsbak/N. Dencker (Cox)
|
|
|||
Composite: Allemannia, Hannover, Braunschweig, ARC zu Münster, Oldenburger RV |
R. Daack/H. Stehr/C. Stoewahse/A. Bode/S. Klaus/C. Dyck/M. Baron/G. Brüggemann/J. Brüggemann (Cox)
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, Heidelberger RK, WSV Meppen, Siegburger, Bremen 82, Nürtingen |
G. Zahn/A. Rosenfeld/G. Kehl/A. Keller/T. Palm/W. Stöcker/E. Ring/A. Otten/B. Christine (Cox)
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, RV Muenster, RV Datteln, RV Waltrop |
A. Odenkirchen/T. Bekendorf/M. Krakor/U. Horbach/B. Kruse/G. Wellie/J. Henkel/A. Mosel/K. Todenhöfer (Cox)
|
|
|||
Composite: Rotation Berlin, RCO Hennigsdorf |
T. Graap/M. Boldt/K. Malysch/A. Gehre/T. Schulze/M. Jungermann/J. Wutschke/F. Ehricke/U. Liedtke (Cox)
|
|
|||
Composite: Rüdersdorfer RV Kalkberge, Akad. RV Leipzig e. V., Grünau, Ruderclub Fürstenwalde 1893 e., Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel |
A. Burck/D. Creutzburg/B. Kawalle/M. Schlüter/B. Klöter/V. Schmidt/U. Sauerbrey/D. Luther/H. Geisler (Cox)
|
|
|||
Composite: Stockholms RF, Mölndals Roddklubb, Öresjö |
J. Nilsson/S. Eriksson/R. Johansson/J. Johansson/H. Augustsson/M. Thompson/M. Borgh/P. Lövsänger/U. Hellen/Gregerssson (Cox)
|
|
|||
Composite: Tresnjevka, Iktus, HAVK Mladost |
B. Cetinic/B. Jovanovac/I. Modric/D. Sudic/D. Gunjaca/P. Mamlic/A. Grubisic-Cabo/S. Grubisic-Cabo/M. Cipcic (Cox)
|
|
|||
Composite: VRL, Caminhense, CDUP |
J. Menezes/L. Faria/H. Baixinho/J. Esteves/P. Bastos/M. Cunha/F. Lima/M. Fernandes/T. Restivo (Cox)
|
|
|||
310 | W D 4x | Womens D 4x | 41 |
||
311 | M G 2x | Mens G 2x | 70 |
||
Aalesunds Roklub |
K. Almaas/H. Refsnes
|
|
|||
Adelaide University Boat Club |
I. Munro/H. Newland
|
|
|||
Composite: Ängelholms, Landskrona |
B. Nilsson/L. Browall
|
|
|||
Ardingly Rowing Club |
C. Barratt/I. Andrews
|
|
|||
Ardingly Rowing Club |
S. Radosevic/S. Denley-Hill
|
|
|||
Associação de Remadores Master de Santa Catarina |
V. Braz da Silva/H. Amaral
|
|
|||
Associação de Remadores Master de Santa Catarina |
C. Dutra/L. Melo
|
|
|||
Berliner Ruder-Club |
H. Schmied/H. Krause
|
|
|||
Bewdley Rowing Club |
P. Warnett/E. Mol/
|
|
|||
Composite: Dankaigo, JBC |
Y. Kodama/T. Ikeda
|
|
|||
Breisacher Ruderverein e.V. |
I. Tucker/J. Hennig
|
|
|||
British Transport Commission Rowing Club |
S. Wardell/R. Green
|
|
|||
Composite: Cambridge, Christiania RK |
S. Randsborg/H. Hamilton
|
|
|||
Canberra Rowing Club |
G. Humphries/J. Daley
|
|
|||
Composite: Carlow, Northwich |
S. Keating/B. Meeghan
|
|
|||
Christiania Roklub |
J. Olsen/G. Dürbeck
|
|
|||
Christiania Roklub |
I. Hoy/Ø. Brøymer
|
|
|||
Christiania Roklub |
J. Ronne/T. Lysdahl
|
|
|||
Club de Regatas "Lima" |
J. Crosby/G. De La Puente
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
P. de Haan/G. Hissink Muller
|
|
|||
Composite: Cornelis Tromp Hilversum, De Maas |
F. Verhulst/M. Rom Colthoff/
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
J. Cederkvist/J. Rokkedal
|
|
|||
Drammen Roklubb |
H. Rasmussen/S. Hoff
|
|
|||
Fana Roklubb |
J. Schjelderup/G. Foss
|
|
|||
Fana Roklubb |
T. Solberg/E. Hop
|
|
|||
Composite: Fredensborg, North Shore |
T. Jespersen/K. Rudder
|
|
|||
Hallesche-Rvg. Böllberg und Nelson |
L. Beccard/W. Knoergen
|
|
|||
Helsingør Roklub |
O. Rasmussen/P. Rasmussen
|
|
|||
Composite: Holstebro, Lemvig |
J. Jensen/O. Roemer
|
|
|||
Ilva Bagnoli |
G. Morelli/G. D'alessio
|
|
|||
Ilva Bagnoli |
A. Di Maria/L. De Martino
|
|
|||
Composite: AZS-AWF Warszawa, Hürther |
E. Grocki/J. Dabrowski
|
|
|||
Composite: La Baie Verte, Cincinnati RC |
R. Miller/R. Shellman
|
|
|||
Limburger Club für Wassersport |
W. Gläser/K. Schuy
|
|
|||
Llandaff Rowing Club |
G. Brace/S. Griffiths
|
|
|||
Composite: Lyngby, Munkebo Sejl- og Roklub |
G. Frank/J. Knudsen
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
C. Lenton/J. Hill
|
|
|||
Composite: MOS-2, TSW Warmia |
T. Sawicki/J. Kiela
|
|
|||
Mitsubishi Senior Boat Club |
M. Goda/T. Nakamura
|
|
|||
Mitsubishi Senior Boat Club |
T. Shimada/S. Watanabe
|
|
|||
Mitsubishi Senior Boat Club |
K. Suzuki/K. Akiyama
|
|
|||
Mitsubishi Senior Boat Club |
K. Komuro/K. Yamada
|
|
|||
Nagoya Rowing Club |
A. Yoshiyuki/K. Motoyasu
|
|
|||
Composite: Neste, Turun Soutajat |
M. Salminen/A. Järvinen
|
|
|||
Composite: Neuruppiner Ruderclub, Arkona |
C. Krabel/R. Soika
|
|
|||
Nouseikai-Tsurumigawa |
N. Shibata/Y. Otani
|
|
|||
Occoquan International |
J. Van Blom/C. Hamlin/
|
|
|||
Phoenix Rowing Club |
D. Ellis/J. Lovejoy
|
|
|||
Composite: Polytechniker RC Zurich, Seeclub Zürich |
D. Steiner/F. Wilkening
|
|
|||
Composite: Randers Roklub, Aarhus |
J. Sørensen/J. Meinert
|
|
|||
Composite: Rockford, WRC Lia |
R. Haberl/R. Anderson
|
|
|||
Roei en zeilvereniging Daventria |
B. Blom/H. De Boer
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
P. Reimer/K. Bruijn/
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
E. Ford/W. Handels/
|
|
|||
Rowing Club Prienų Nemunas |
R. Kernazickas/A. Varnas
|
|
|||
Composite: RTHC Bayer Leverkusen, Germania Köln |
D. Norrenberg/J. Rodmanis
|
|
|||
Composite: Favorite, Wiking |
G. Schlingbäumer/U. Kühne
|
|
|||
Composite: Favorite, Basler RC |
A. Chiquet/R. Meyer
|
|
|||
Ruderclub Greifensee |
P. De Boer/T. Kroner
|
|
|||
Composite: Geesthacht, Sundern |
L. Kokoschka/E. Putz
|
|
|||
SC Magdeburg |
B. Parschau/H. Bulwan
|
|
|||
Composite: St. Andrew BC, Clydesdale |
L. Johnston/J. Munro
|
|
|||
Stockholms Roddförening |
B. Rosenberg/E. Zlotnik
|
|
|||
Stockholms Roddförening |
O. Larsson/B. Therner
|
|
|||
Strela |
S. Pozdeev/M. Bobrov
|
|
|||
Sudbury Rowing Club |
J. Milbank/D. Wasse
|
|
|||
The Bedford Rowing Club |
D. Catlin/M. Harris
|
|
|||
The Core Canottaggio Sabaudia |
P. Di Brienza/v. capuano
|
|
|||
Composite: Tuebinger, Lauffener RC |
W. Dieter/W. Rösch/
|
|
|||
Composite: Wallingford, Quintin |
C. Parry/T. Bishop
|
|
|||
312 | W G-K 4+ | Womens G-K 4+ | 4 |
||
313 | M I-K 2- | Mens I-K 2- | 6 |
||
314 | M B 1x | Mens B 1x | 63 |
||
A.C.S. NADA FLORILOR |
A. Sebastian
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
J. Myklebust
|
|
|||
Akademiska Roddföreningen |
H. Rehle
|
|
|||
Arkote Arraun Taldea |
D. Viñas Rocillo
|
|
|||
Bideford Amateur Athletics Club |
D. Byrnes
|
|
|||
Botafogo de Futebol e Regatas |
H. Eleterio
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
M. Franck
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
d. sebastien
|
|
|||
Club de Deportes Nauticos Estrella Blanca |
D. Bartsch
|
|
|||
Club Natacio Banyoles |
x. angelats
|
|
|||
Clube de Regatas Bandeirantes |
L. Costa
|
|
|||
Commercial Rowing Club |
D. Crowley
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
M. Valeev/
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
B. Lesyuk
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
M. Yurchenko
|
|
|||
English Rowing Club |
A. Kabailov
|
|
|||
FRIENDS OF THE SEA |
I. Bitos
|
|
|||
Grasshopper Club Zurich |
M. Benn
|
|
|||
Grêmio Náutico União |
J. Leal
|
|
|||
Hallesche-Rvg. Böllberg und Nelson |
C. Küttner
|
|
|||
Hammarby IF Roddförening |
Y. Wuilmart
|
|
|||
Instituto Politecnico Nacional |
K. Rasmussen
|
|
|||
Jenaer Kanu- und RV |
L. Torsten
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
A. Young
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
K. Hooft
|
|
|||
Kherson Rowing Club Masters |
I. Plis
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
R. Antonik
|
|
|||
KS Posnania RBW |
G. Bednarek
|
|
|||
KS Posnania RBW |
P. Szczepaniak
|
|
|||
Landshuter Ruderverein |
O. Klein
|
|
|||
Lea Rowing Club |
T. Wei
|
|
|||
Leicester Rowing Club |
D. Smith
|
|
|||
Melbourne Argonauts Rowing Club |
T. Rogers
|
|
|||
Moss Roklubb |
D. Marthinsen
|
|
|||
Neste Rowing Club |
P. Soitso
|
|
|||
Nizhny Novgorod |
D. Pavlov
|
|
|||
Paysandu Sport Club |
m. carvalho brasil
|
|
|||
Roeivereniging De Laak |
p. mitas
|
|
|||
Roskilde Roklub |
H. Stuven
|
|
|||
Ruder-Gesellschaft Hansa e.V. |
A. Liedtke/
|
|
|||
Ruder-Gesellschaft Hansa e.V. |
T. Dobbert
|
|
|||
Ruder-Riege der Turngemeinde in Berlin 1848 e.V. |
S. Doering
|
|
|||
Ruderclub Protesia Hamburg |
H. Ohltmann/
|
|
|||
Ruderclub Protesia Hamburg |
J. Zamow/
|
|
|||
Rudergemeinschaft Rotation Berlin eV. |
A. Gädicke
|
|
|||
Rudergesellschaft Wiking Berlin |
T. Andreesen
|
|
|||
Rudervereinigung Dessau e.V |
C. Albert
|
|
|||
Société Aviron Fribourg |
C. Campolini/
|
|
|||
Sorø Roklub |
L. Andersen
|
|
|||
Sorø Roklub |
C. Molvig
|
|
|||
Sporting Clube Caminhense |
P. Martins de Lima
|
|
|||
St. Michael's Rowing Club |
S. McDonnell
|
|
|||
STW Szczecin |
D. Michalski
|
|
|||
SV Scharnebeck RA |
R. Schröder
|
|
|||
Tehran,Rowing,Club |
M. Solimani Roozbahani
|
|
|||
Trollhättans Roddsällskap |
J. Swahn
|
|
|||
Türk balıkadamlar spor kulübü |
S. Kandemir
|
|
|||
Veslacki klub Zagreb |
A. Ramadan
|
|
|||
Veslaski klub Bled - Rowing Club Bled |
J. Slivnik
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club |
K. Wobeser
|
|
|||
Wiener Ruderclub Donaubund |
M. Milodanovic
|
|
|||
Wiener Ruderclub Lia |
M. Schreiner
|
|
|||
Wycliffe College Boat Club |
T. Mitchell
|
|
|||
315 | M E 4- | Mens E 4- | 26 |
||
316 | W B 2x | Womens B 2x | 45 |
||
317 | M H 1x | Mens H 1x | 44 |
||
318 | M C 4+ | Mens C 4+ | 24 |
||
Aalesunds Roklub |
A. Berset/J. Myklebust/C. Tolfsby/S. Kleive/K. Berset (Cox)
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
R. Haaberg/E. Liaaen/C. Valderhaug/A. Langva/O. Nesset (Cox)
|
|
|||
Composite: Akad. RV Leipzig e. V., Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel |
U. Sauerbrey/M. Schlüter/B. Klöter/D. Luther/H. Geisler (Cox)
|
|
|||
AZS Politechnika Wroclaw |
A. Nakonieczny/J. Zelazko/Z. Piatek/A. Stachura/M. Karol (Cox)
|
|
|||
Club Regatas Rosario |
G. Scortichini/M. Morales/C. Maknis/N. Bodetto/A. Michaud (Cox)
|
|
|||
Clube de Regatas Bandeirantes |
P. Haipek/J. da Silveira/E. Rodrigues/H. Janeba/P. Ehinger (Cox)
|
|
|||
Composite: Commercial, Shandon, Castleconnell, Belfast BC, University of Limerick |
G. Sheehan/R. Forde/c. byrne/K. Turpin-Williams/J. Malloy (Cox)
|
|
|||
Fermoy Rowing Club |
J. Hurley/B. Cliffe/M. Donnellan/S. Donnellan/B. Harris (Cox)
|
|
|||
Frankfurter Rudergesellschaft Germania |
S. Bub/J. Blatzheim/T. Wissler/T. Lange/E. Kilthau (Cox)/
|
|
|||
Galway Rowing Club |
s. heaney/T. Elwood/M. Gaffney/T. Breen/M. McGlynn (Cox)
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
S. Bon/H. Koningh/H. Baud/H. Damen/F. Molendyk (Cox)
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
C. Taylor/G. Sullivan/M. Clayton/S. Colbert/A. Morrey (Cox)
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
L. Colling/M. Stewart-Woods/S. Lee/J. Allison/M. Baynham-Williams (Cox)
|
|
|||
Mykolayiv Oblast Boat Racing Federation |
O. Huliy/I. Loshchylov/S. Chebanov/S. Horbachuk/M. Chebanov (Cox)
|
|
|||
Composite: Royal Air Force, Lincoln, British Army, Huntingdon |
J. Sockell/C. Morrill/B. Margetts/I. Rickerby/C. Wootten (Cox)
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, RV Muenster, RV Waltrop |
J. Henkel/T. Bekendorf/B. Kruse/G. Wellie/C. Horbach (Cox)
|
|
|||
Composite: Rotation Berlin, Brandenburg, Bernburger RC |
L. Beilfuss/G. Rudolf/G. Kutscher/J. Beilfuss/U. Liedtke (Cox)
|
|
|||
Composite: Rüdersdorfer RV Kalkberge, RC Tegel, Richtershorner Ruderverein |
W. Jakszt/S. Scharf/M. Döring/K. Winter/A. Albrecht (Cox)
|
|
|||
Composite: Tartu, Pärnu |
I. Salk/U. Hein/T. Kliiman/L. Pind/T. Miilberg (Cox)
|
|
|||
Seeclub Zürich |
A. Hurst/C. Ernst/D. Tschopp/F. Meyer/M. den Broek (Cox)
|
|
|||
Seeclub Zürich |
M. Schmidt/M. Mahlmann/S. Reinacher/T. Veraguth/A. Brushnevska (Cox)
|
|
|||
St. Michael's Rowing Club |
D. Smalle/B. McInerney/S. McDonnell/J. Harrington/E. Kiely (Cox)
|
|
|||
Stourport boat club |
D. Gwilliam/P. Lashford/A. Morris/S. Fuller/N. Holbeach (Cox)
|
|
|||
Veslařský klub Bohemians Praha |
J. Cigler/V. Janouš/P. Kudera/V. Pechek/R. Loušová (Cox)
|
|
|||
319 | W E 4- | Womens E 4- | 8 |
||
320 | W H 2x | Womens H 2x | 9 |
||
321 | M F 2- | Mens F 2- | 19 |
||
322 | W C 8+ | Womens C 8+ | 16 |
||
323 | M I-K 4+ | Mens I-K 4+ | 8 |
||
324 | W F 1x | Womens F 1x | 11 |
||
325 | M D 2x | Mens D 2x | 98 |
||
326 | M G 8+ | Mens G 8+ | 20 |
||
327 | W A 4x | Womens A 4x | 22 |
||
328 | M B 4- | Mens B 4- | 24 |
||
Aalesunds Roklub |
A. Berset/E. Liaaen/A. Gudmundset/C. Tolfsby
|
|
|||
Composite: Akad. RV Leipzig e. V., Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel |
U. Sauerbrey/M. Schlüter/B. Klöter/D. Luther
|
|
|||
Composite: Bagsværd, Roklubben SAS |
H. Brüske/E. Andreassen/K. Kronborg/A. Olsen
|
|
|||
Barcelona club de rem |
I. Hidalgo/M. Garcia Oliveros/O. Ylla/M. Enrique
|
|
|||
Composite: Bremen 82, Bremer Sport-Club e.V. |
F. Buckwitz/M. Bohnsack/T. Henning/S. Krüger
|
|
|||
Bruun & Hjejle |
J. Sevel/K. Nielsen/F. Pristed/E. Ebbesen
|
|
|||
Club Regatas Rosario |
G. Scortichini/M. Morales/C. Maknis/N. Bodetto
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
K. Sazanov/M. Beknazarov/V. Azarenkov/S. Strunin/
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
E. Klawer/G. Valstar/M. van der Hart/E. Clarenbach
|
|
|||
L.R.V.Wetterwille |
E. Dijk/H. Beilen/K. Ditzel/J. Boer
|
|
|||
Osnabruecker Ruder-Verein |
C. Spratte/J. Dellbrügger/J. Wenner/L. Rasche
|
|
|||
Royal Air Force Rowing Club |
D. Cox/I. Rickerby/S. Young/A. Ellison
|
|
|||
Royal Air Force Rowing Club |
M. Parle/J. Davis/M. Yeomans/C. Morrill
|
|
|||
Ruderclub Allemannia von 1866 |
G. Genge/I. Hammwöhner/C. Zeiz/R. Walzel
|
|
|||
Composite: Brandenburg, Bernburger RC |
L. Beilfuss/G. Rudolf/G. Kutscher/J. Beilfuss
|
|
|||
Rudergemeinschaft Rotation Berlin eV. |
J. Winkert/R. froese/F. Grewe/A. Gädicke
|
|
|||
Rudergemeinschaft Rotation Berlin eV. |
T. Graap/A. Gehre/K. Malysch/M. Boldt
|
|
|||
Composite: Schweriner Rudergesellschaft, Treviris Trier |
M. Woitock/A. Schalburg/T. Schulz/K. Luebbert
|
|
|||
St. Michael's Rowing Club |
R. Bowe/J. Hayes/M. McDonagh/S. Cullinane
|
|
|||
Stavanger Roklubb |
S. Larsen/E. Bratteli/P. Sabel/T. Bird
|
|
|||
Takon Soutajat ry |
T. Pitkanen/T. Patrikainen/M. Kalela/L. Maki
|
|
|||
Composite: Thames, GPA |
A. Blake/A. Kemmis Betty/C. Cordal/J. Scott
|
|
|||
Union Nautique Montauban |
v. renon/J. Labesse/S. Daynes/C. Ferrier
|
|
|||
Veslařský klub Bohemians Praha |
P. Sýkora/V. Pechek/J. Cigler/P. Kudera
|
|
|||
329 | M E 1x | Mens E 1x | 109 |
||
330 | M H 4- | Mens H 4- | 11 |
||
331 | W D 4+ | Womens D 4+ | 14 |
||
332 | W G 4x | Womens G 4x | 10 |
||
333 | M C 2- | Mens C 2- | 37 |
||
334 | W B 4- | Womens B 4- | 9 |
||
335 | W E 2x | Womens E 2x | 36 |
||
336 | M F 4x | Mens F 4x | 42 |
||
337 | W C 1x | Womens C 1x | 32 |
||
338 | M J-K 2x | Mens J-K 2x | 7 |
||
339 | W F 2- | Womens F 2- | 5 |
||
340 | M A 8+ | Mens A 8+ | 6 |
||
Sunday, September 11, 2016 | |||||
401 | Mix D 2x | Mixed D 2x | 62 |
||
402 | Mix G 4x | Mixed G 4x | 4 |
||
403 | Mix B 8+ | Mixed B 8+ | 6 |
||
404 | Mix E 2x | Mixed E 2x | 44 |
||
405 | Mix H-K 4x | Mixed H-K 4x | 5 |
||
406 | Mix C 8+ | Mixed C 8+ | 6 |
||
407 | Mix F 2x | Mixed F 2x | 31 |
||
408 | Mix A 4x | Mixed A 4x | 10 |
||
409 | Mix D 8+ | Mixed D 8+ | 12 |
||
410 | Mix G 2x | Mixed G 2x | 12 |
||
411 | Mix B 4x | Mixed B 4x | 11 |
||
412 | Mix E 8+ | Mixed E 8+ | 7 |
||
413 | Mix H-K 2x | Mixed H-K 2x | 14 |
||
414 | Mix C 4x | Mixed C 4x | 19 |
||
415 | Mix F 8+ | Mixed F 8+ | 3 |
||
416 | Mix A 2x | Mixed A 2x | 24 |
||
417 | Mix D 4x | Mixed D 4x | 33 |
||
418 | Mix G 8+ | Mixed G 8+ | 4 |
||
419 | Mix B 2x | Mixed B 2x | 18 |
||
420 | Mix E 4x | Mixed E 4x | 22 |
||
421 | Mix H-K 8+ | Mixed H-K 8+ | 4 |
||
422 | Mix C 2x | Mixed C 2x | 52 |
||
423 | Mix F 4x | Mixed F 4x | 17 |
||
424 | Mix A 8+ | Mixed A 8+ | 2 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change