Head of The Christina
- Oct 4, 2015
- head
- Christina River
- Wilmington, DE (USA)
- Hosted By: Wilmington Youth Rowing Association
- 2016 Registered Regatta
- Cancelled
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, October 4, 2015 | |||||
1 | 9:30 AM | Mens Collegiate 8+ | 7 |
||
2 | Womens Collegiate 8+ | 4 |
|||
3 | Mens Youth Varsity 4+ | 16 |
|||
4 | Womens Youth Varsity 4+ | 15 |
|||
5 | Mens Masters 1x | 7 |
|||
6 | Mens Masters Veterans 1x | 5 |
|||
7 | Womens Masters 1x | 1 |
|||
8 | Womens Masters Veterans 1x | 0 |
|||
9 | Mens Youth Novice 8+ | 6 |
|||
10 | Mens Youth 2x | 9 |
|||
11 | Womens Youth 2x | 7 |
|||
12 | Womens Youth Novice 8+ | 7 |
|||
13 | Mixed Youth 8+ | 2 |
|||
14 | Mixed Masters 8+ | 2 |
|||
15 | Mens Youth Novice/JV 4+ | 11 |
|||
16 | Mens Masters 4x | 0 |
|||
17 | Womens Masters 4x | 2 |
|||
18 | Womens Youth Novice/JV 4+ | 13 |
|||
19 | Mens Masters 4+ | 2 |
|||
20 | Womens Masters 4+ | 1 |
|||
21 | Mens Masters 2x | 1 |
|||
22 | Womens Masters 2x | 4 |
|||
23 | Mens Youth JV 8+ | 10 |
|||
24 | Mens Youth JV 4x | 1 |
|||
25 | Womens Youth JV 4x | 2 |
|||
26 | Womens Youth JV 8+ | 9 |
|||
27 | Mens Youth 1x | 10 |
|||
28 | Womens Youth 1x | 2 |
|||
29 | Mens Masters 8+ | 0 |
|||
30 | Womens Masters 8+ | 2 |
|||
31 | Mixed Masters 2x | 3 |
|||
32 | Mens Open 1x | 6 |
|||
33 | Womens Open 1x | 0 |
|||
34 | Mens Youth Varsity 8+ | 11 |
|||
35 | Mens Youth Varsity 4x | 0 |
|||
36 | Womens Youth Varsity 4x | 4 |
|||
37 | Mixed Masters 4x | 1 |
|||
38 | Womens Youth Varsity 8+ | 10 |
|||
Absegami High School (A) |
e. whitehurst/E. Karovic/S. Sandoval/A. Schafer/K. Meyer/M. Dorsett/B. Peabody/C. Reed/M. Murphy (Cox)
|
|
|||
Baltimore Rowing Club (A) |
A. Kaplan/M. Doak/A. Hinton/S. Petrelli/S. Devine/C. Waters/J. Bainum/E. stinson/D. Beck (Cox)
|
|
|||
Bonner Rowing Association - Bonner & Prendergast Catholic High School (A) |
C. Stiteler/G. Stratton/J. Clarke/T. McShea/N. Zeller/C. Warren/S. Scepansky/E. Forsyth/A. Wesolowski (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
E. Kommedal/M. Ippolito/H. Cooper/C. Castorino/K. Hohweiler/A. Bentley/A. Rowling/S. Murphy/E. Tranfalia (Cox)
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
M. Lamb/K. Farrell/S. Maurer/J. McGill/C. Hecht/E. Braun/M. Sherman/O. Anderson/M. Gilligan (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
C. Ressler/Y. Gu/J. Hughes/N. Vitt/o. chase/A. Duffy/J. Larkin/S. Talucci/C. Lorenz (Cox)/
|
|
|||
Swan Creek Rowing Club (A) |
L. Hunt/E. Heffern/K. Samkavitz/Z. Jopling/B. Kelly/C. Trelstad/H. Calvelli/B. Woloshyn/S. Taylor (Cox)
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
A. Hain/M. Beckman/E. Steinman/A. Breen/G. George/R. Rosner/C. Moore/J. McAleer/N. Tang (Cox)
|
|
|||
Wilmington Youth Rowing Association (A) |
K. Drohan/J. Raphaelson/C. McNeill/M. Drohan/C. Wren/M. Holmes/T. Witte/S. Wenyon/S. Elliott (Cox)/
|
|
|||
Merion Mercy Academy (B) |
C. Schrieber/M. McDermott/A. Duckworth/K. Droogan/M. Leone/J. Leodori/B. Taylor/T. wilson/D. Sciulli (Cox)
|
|
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change