Head of the Hooch

  • Hosted By Atlanta Rowing Club, Inc.
  • USRowing Registered

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, November 7, 2015
1 7:50 AM MO4x Men's Open 4x
5
2 7:52 AM MM4x Men's Masters 4x
14
3 8:05 AM WC8+ Women's College and Club 8+
31
4 8:13 AM WM8+ Women's Masters 8+
29
5 8:20 AM WOL8+ Women's College & Club Lightweight 8+
3
6 8:21 AM WY8+ Women's Youth 8+
62
    OKC Riversport (B)
Z. McMillan/M. Epps/A. Brenner/A. Hyles/S. Ferguson/K. Gorbet/J. Tahmassebi/M. Hudspeth/K. Dennehy (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (B)
B. Newberry/B. Ritter/E. Corso/K. Denby/M. Poon/C. Puttmann/M. Corley/R. Cleves/K. Girten (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (B)
C. Taylor/M. Duncan/G. Mattingly/L. Brown/G. Gevers/A. Knehans/M. Hartenstein/E. Oberreiter/S. Klein (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
S. Theige/J. Ciocca/S. Ondak/A. McAffrey/X. Yousey/R. McMeekin/L. Kline/A. Fall/P. Nguyen (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
J. Armitage/A. George/L. Lajoie/P. Walker/J. Beasom/S. Sellers/J. Woy/R. Pulsifer/S. Ennis (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
P. Cohen/A. Filan/C. Warmath/S. Morton/E. Taylor/A. Herrera/A. Pitzel/R. Anderson/A. Fong (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
E. Ray/I. De Vengoechea/S. Hernandez/A. Duffy/A. Schlesinger/H. Prindle/A. Ray/G. Morrison/C. Morcos (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
K. Ritter/H. Hauser/C. Chin/K. Flynn/E. Schutzman/C. Kranz/K. Sheldon/A. Wright/G. Gunawan (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (B)
M. Wellborn/C. Pinker/I. McCormack/J. Sundaresan/R. Craycroft/T. Brown/E. Hartman/M. Boyer/M. Tiscareno (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
S. Amstutz/M. Lynch/D. Devlyn/C. Carlander/E. Lynch/G. Potter/H. Jordan/K. Conti-McKerrihan/A. Odell (Cox)
 
    McCallie School (A)
 
    St. Louis Rowing Club (D)
E. Yang/Z. Tesser/M. Tyrrell/T. Melton/A. Bert/D. Harris/A. Watkins/M. Dolan/M. Gamble (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
G. Brown/A. CHAIALEE/T. Cooke/T. Bruck/I. Kang/R. Odabas/M. Casner/S. Kang (Cox)
 
    Still Water Rowing Club (A)
 
    Triangle Rowing Club (A)
R. Long/C. Crouse/H. Ubinger/S. Dixon/A. Gresham/J. McDonald/M. Hayes/B. Ulrich/S. Perkins (Cox)
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
M. Keane/S. Prado/K. Hettrick/L. Haerle/A. Furrh/N. Norman/I. Albert/G. Cook-Burton
 
    East Tennessee Rowing Organization (A)
 
    Capital City Rowing (A)
M. Myers/E. Hoogerheyde/A. Ding/K. Zhang/L. Reeves/M. Carr/A. MacVicar/C. Luce/N. Schmidtchen (Cox)
 
    Great River Rowing (A)
M. Newman/M. McGuire/M. Parente/L. Knapp/N. Selmon/S. Spisak/S. Ronan/J. Musto/L. Bonfietti-Csvihinka (Cox)
 
    Chicago Rowing Foundation (A)
L. King/Z. Lallas/E. Stolze/L. Holmes/A. Zehfuss/G. Coudal/I. Emanuel/S. Bisch/A. Harron (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (A)
M. Passacantando/M. Pearson/E. Barrett/S. Chenen/H. Fisher/I. Beckler/S. Creskoff/E. Shannon/J. Duan (Cox)/
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
M. Barber/c. palazzo/E. Ames/K. Fisher/P. Fisher/K. Strong/S. Cronin/J. Leftwich/S. Kaufman (Cox)
 
    RowAmerica Hamilton (A)
T. Brown/K. Picray/C. Busch/J. Morris/E. Due/P. Sancrant/T. brewer/C. Spracklin/J. Blumberg (Cox)
 
    Nashville Rowing (A)
A. Tarquinio/M. Holtkamp/E. Norris/A. McGinn/I. Grant/E. Frensley/M. Quinby/M. Trost/E. Loving (Cox)/
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
R. Stewart-Maddox/K. Perkins/A. Johnson/M. Nichols/S. McMahan/G. Poole/E. Arthur/L. Bollinger/N. Stanley (Cox)
 
    Sarasota Scullers (A)
E. Mallet/K. Beiler/K. Spikes/J. Frisch/S. Mihm/J. Roberts/S. Palombo/S. Schumacher (Cox)
 
    Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A)
 
    Lyman Rowing Association (A)
D. MEDINA/C. West/A. Hall/M. Murphy/M. Luther/R. Angulo/M. Schmitz/B. Whitfield/R. Nadler (Cox)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
J. Pedrick/A. Popielarz/K. Fender/S. Clarke/D. McGovern/G. Komorny/A. Petty/M. Spillane/J. Barrett (Cox)
 
    Austin Rowing Club (A)
S. Criswell/E. Perry/P. Ayres/G. Malerba/S. White/E. Morales/M. Shook/L. Anders/K. Reinis (Cox)
 
    Triad United Rowing Association (A)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
B. Borowski/M. Rodriguez/N. Walker/C. Slater/L. Finsie/H. Arthurs/G. HUTCHINGSON/a. smith/C. Claar (Cox)
 
    Shaker Heights High School Crew (A)
S. Spielman/S. Gang/S. Calabrese/O. Whittier/G. Fortin/A. Sternberg/A. McGuan/C. Connors/H. Barrett (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
 
    Ransom Everglades Crew (A)
 
    Asheville Youth Rowing Association (A)
S. Wood/A. Fisk/C. Sewell/A. Hudspeth/E. Garner/M. Chhina/E. Lim/L. Belanger/S. Wood (Cox)
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
 
    Manatee County Youth Rowing (A)
L. Derrick/K. Monaghan/E. Fenske/A. Hayes/C. Powell/A. Cushing/J. Motkowicz/A. Earhart/A. Greer (Cox)
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
L. Thomas/E. Towe/J. McCarthy/S. Abrams/R. Jenkins/H. Braum/A. Penner/M. Wesseler/J. Turner (Cox)
 
    Triad United Rowing Association (B)
A. Fox/S. Horton/L. York/E. Reno/M. Cantrell/M. Moore/B. Reutinger/A. Berg/E. Knorr (Cox)/
 
    Capital City Rowing (B)
H. Wong/M. Edwards/A. Oropallo/S. Seymore/B. Smith/A. Campbell/M. Seymore/E. Haire/E. Shockley (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
M. Hipp/S. Stacks/K. Curry/C. O'Brien/M. Schuster/E. Nitzken/V. Parker/M. Smith/C. Raad (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
M. Leone/N. Howard/A. Brooks/D. Perera/K. George/E. Cavallo/I. Corser/K. Bennett/S. Sizelove (Cox)
 
    Space Coast Crew (B)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (B)
S. Hertz/O. King/H. Noble/H. Humphrey/F. Barnett/C. Lucas/K. Croft/M. Witherington/E. Miles (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (B)
C. Ramquist/Z. Strafford-Price/S. Niles/S. Wesendunk/M. Esleeck/g. heide/M. Sperrazza/K. McGrath/L. Armpriester (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
k. mahoney/L. Nelson/I. Castro/R. Kerber/S. Parker/G. Burns/M. Stafford/C. Tanasijevich/R. kaufman (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
 
    Texas Rowing Center (B)
S. Gruzen/M. Barchas/A. Schaefer/C. Castillo/T. Nickerson/B. Seifert/D. Mulligan/W. Keith/L. Siiteri (Cox)
 
    Nashville Rowing (B)
W. Briggs/E. Mock/V. Cheij/A. Cole/H. Knoch/C. Corcoran/K. Rheins/A. Neville (Cox)/
 
    McCallie School (B)
 
    Asheville Youth Rowing Association (B)
S. Bobbitt/M. Bryant/N. Wait/I. Arrendell/K. Gaddy/K. Honeycutt/Z. Rose/N. Fisk/M. Hunter (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
O. Osbourn/L. Blonien/C. Hogan/A. Pelic/K. Dunagan/C. Manganello/C. Sarfatis/S. Patton/S. Taylor (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (B)
M. Fentress/M. Scholten/K. Ruhl/A. Lammert/O. SAWATZKI/K. Keating/M. Kirwin/L. Kaufman/I. Arbona (Cox)
 
    Sarasota Scullers (B)
J. Cochran/M. Parisi/C. McCann/S. Strickland/M. Parisi/M. Weerasooriya/A. Bouck/D. Eberle/A. Naidel (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (B)
K. Slade/T. Kuligowski/E. Pierce/D. Cuartas/K. Mclaughlan/B. Price/Z. Mollencop/K. Wingate/S. Bynum (Cox)/
 
    Atlanta Junior Rowing Association (C)
K. Salvadori/A. Hoover/L. Metcalf/K. Trice/S. Medley/K. Cavanaugh/V. Cason/M. McJilton/A. Canaras (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (C)
C. Pike/A. Haas/N. Brooks/C. Jakab/C. Brooks/S. Newton/E. Edwards/A. Arango/R. Siemienas (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (C)
G. McDonald/L. Peyton/M. Finley/A. Taylor/A. Krobot/L. Kassilke/K. Wlodychak/R. Mays/T. McMichael (Cox)/
 
    St. Louis Rowing Club (A)
M. Vollmar/C. Albert/L. Dorn/M. Present/K. Ward/S. BURNHAM/J. Volk/C. Bias/A. Tielking (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (C)
A. Brozek/P. Salewood/E. Cordova/E. Hendrickson/J. Farmer/i. befeler/A. Meara/L. Helfrey/E. Ewell (Cox)
 
7 8:42 AM MYN8+ Men's Youth Novice 8+
34
8 9:15 AM MC4+ Men's College and Club 4+
56
9 9:29 AM MM4+ Men's Masters 4+
28
10 9:36 AM MOL4+ Men's College & Club Lightweight 4+
9
11 9:40 AM MY4+ Men's Youth 4+
80
    Westerville Rowing Club (B)
R. Ferencz/N. Taylor/T. Heft/Z. Thurston/H. Rezabek (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
Z. AbuAwad/J. Aach/L. Helt/A. Reagan/W. Klein (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (B)
A. Bliss/D. Hawkins/N. Levy/T. Govero/J. Guest (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
R. Vandegrift/W. Massey/J. Robison/A. Mancino/A. Schneider (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
Z. Lung/N. Hall/M. Reid/H. Hoyle/R. O'Keefe (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
N. Samson/E. Lane/A. Herman/A. Moran/M. Yates (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
T. Hill/C. Viveros/L. West/L. Reilly/R. Miller (Cox)
 
    OKC Riversport (B)
O. Riggins/N. Haragsim/J. Cole/C. Caldwell/W. Drake (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (B)
B. Trapp/A. Dick/T. McMullen/C. Reid/T. Wenk (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
F. Herrera/A. Ramos-Rivera/J. Sorensen/V. Mayor/M. Velez (Cox)
 
    East Tennessee Rowing Organization (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
W. Bialosky/J. Carroll/C. Schmit/A. Petty/W. Humphrey (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
T. Crotts/K. Hastings/J. Allison/P. Larsen/A. O'Leary (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
M. Stroud/C. Tubb/S. Sasser/A. Best/M. Gutierrez (Cox)
 
    Jesuit College Prep of Dallas (A)
S. Tehan/L. Edelmann/W. Name/W. Cave/P. Allen (Cox)
 
    Capital City Rowing (A)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Lim/C. Rees/W. Doss/T. Campbell/M. Sweeden (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
D. Tanasijevich/M. Shaffer/J. Peacock/M. Moore/S. Leftwich (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
A. Baker/B. Bailey/L. Mahalek/A. Smith/L. Rak (Cox)
 
    Manatee County Youth Rowing (A)
C. Evans/S. Johnson/A. Bachtle/N. Heskin/D. Richardson (Cox)
 
    Darlington School (A)
T. Guo/S. Ding/B. Doig/L. Fincher/S. Brewster (Cox)
 
    Triad United Rowing Association (A)
C. Fitzpatrick/A. Warwick/S. O'Connell/G. Corriere/M. Epling (Cox)
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (A)
A. Schweitzer/A. Arnold/C. Memmer/J. Snow/R. Nieland (Cox)
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
 
    Atomic Rowing (A)
 
    Clermont Crew (A)
E. Baylor/J. Erhardt/I. Moorhead/B. Poehner/G. Erhardt (Cox)
 
    Nashville Rowing (A)
O. Cunneely/C. Hullfish/J. Kyne/C. Neville/Z. Collins (Cox)/
 
    Resilient Rowing Club (A)
J. Serger/J. Meeker/J. Brower/F. Dipert/J. Holtzman (Cox)/
 
    Sarasota Scullers (A)
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (A)
T. Edwards/G. Newton/h. Botwinis/A. Daninger/S. mcguckian (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
 
    McCallie School (A)
T. Song/J. Truitt/J. Gable/B. Lynch/S. Naik (Cox)
 
    Ransom Everglades Crew (A)
 
    Still Water Rowing Club (A)
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
C. Gonzales/C. Atik/R. Jones/C. Hallock/H. Johannsson (Cox)
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
 
    Crew Boosters of Winter Park (A)
W. Mazanec/J. Baylor/J. Fernandez/A. Liu/M. Smith (Cox)
 
    Great River Rowing (A)
D. Clark/B. Forbes/r. Iassogna/P. Ribbens/A. Yao (Cox)
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
J. Cho/P. Maher/A. Pardinas/K. Ventura/K. Bjorkman (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
 
    RowAmerica Hamilton (A)
E. Smith/T. Heilman/J. Toney/B. Toney/S. drago (Cox)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
A. Carles/M. Horn/C. Ollikainen/A. Buck/J. Alvarez (Cox)
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
 
    Triangle Rowing Club (A)
E. Hoster/E. Douglass/J. Geist/I. Martin/L. Armpriester (Cox)
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
Z. Schwartz/W. Schweizer/C. Newman/J. Reed/A. Armenta (Cox)
 
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
 
    Montgomery Bell Academy (A)
 
    Austin Rowing Club (A)
J. Maguire/B. Ragan/B. Bell/J. Delgado/K. Schwartzhoff (Cox)
 
    Lyman Rowing Association (A)
 
    Manatee County Youth Rowing (B)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
S. De Laria/P. Lee/J. Forestner/C. Fields/J. Renkin (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (B)
 
    Charlotte Youth Rowing (B)
 
    Belen Jesuit Prep School (B)
A. Fals/R. Labrada/A. Maduro/S. Calles/J. Cil (Cox)
 
    Jesuit College Prep of Dallas (B)
C. Walters/R. Wierschem/R. Allison/R. Szczepanski/H. Droese (Cox)
 
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (B)
 
    Nashville Rowing (B)
G. Miller/C. Clendening/A. Eledge/P. Sloan/R. Alles (Cox)/
 
    RowAmerica Hamilton (B)
L. Smith/J. Belcher/L. ADDINGTON/J. McMichael/R. herkins (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
b. hudson/W. Harrison/G. Shiplett/A. Hall/J. Katz (Cox)
 
    Triad United Rowing Association (A)
A. Alt/K. Koval/C. York/A. Young/M. Blanchard (Cox)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (B)
S. Lindsay/d. fosmoe/R. Powell/j. nelson/C. Soncrant (Cox)
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
J. Linson/B. Timmons/B. Cooper/H. Thornton/H. Todd (Cox)
 
    Austin Rowing Club (B)
S. Blab/L. Rizzo/J. Eby/B. Bodwell/S. Mintz (Cox)
 
    McCallie School (B)
 
    Space Coast Crew (B)
G. Fichthorn/R. Neace/M. Moore/N. Ogburn/S. Markham (Cox)
 
    Lake Lanier Rowing Club (B)
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
J. Delabano/D. Ellis/N. Blossfeld/A. Witcher/G. Gillman (Cox)
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (B)
 
    Still Water Rowing Club (B)
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (B)
I. Rosales/E. Hardman/S. Bowman/D. Cardinal/A. Ludwig (Cox)
 
    Capital City Rowing (B)
 
    Lyman Rowing Association (A)
 
    Space Coast Crew (C)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (C)
G. Bauer/N. Furlow/T. Henderson/O. Oghenekaro/C. Renaker (Cox)
 
    Capital City Rowing (C)
 
    St. Louis Rowing Club (C)
T. Francis/L. Estes/l. taxman/D. Creath/L. Page (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (C)
 
    Resilient Rowing Club (C)
A. Iyer/A. Anugu/J. Gannon/J. Feng/M. Gadway (Cox)/
 
    Resilient Rowing Club (D)
C. Murphy/J. Hamlin/J. McLaughlan/J. Champ/C. Brower (Cox)/
 
12 10:35 AM MC8+ Men's College and Club 8+
28
13 10:43 AM MCN8+ Men's College & Club Novice 8+
45
14 10:59 AM MOL8+ Men's College & Club Lightweight 8+
2
15 11:10 AM MV8+ Men's Championship 8+
11
16 11:14 AM WV8+ Women's Championship 8+
22
17 11:45 AM WA8+ Women's Alumni 8+
2
18 11:46 AM MM8+ Men's Masters 8+
12
19 11:49 AM MY8+ Men's Youth 8+
71
    Capital City Rowing (A)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
A. Sizemore/K. Reed/J. Schenk/B. Capannari/C. Kwiecinski/L. Geiger/M. McCann/N. Needham/A. Seta (Cox)
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
B. Gilbert/C. Burke/D. Brennan/J. Garcia/D. Gonzalez/J. Padron/C. Marin/J. Menendez/S. Ugas (Cox)/
 
    Westerville Rowing Club (A)
R. Ferencz/E. Lane/N. Samson/T. Heft/N. Taylor/A. Herman/Z. Thurston/A. Moran/H. Rezabek (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
J. Kiely/R. Matheison/W. West/V. Lindsay/T. Miller/A. Smith/J. Fratti/R. McKinney/L. Rak (Cox)
 
    Jesuit College Prep of Dallas (A)
J. Merkel/L. McCormack/J. Hofmeister/E. Doran/C. Lang/C. LeDoux/J. Reyes/A. Trautman/J. French (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
C. Brady/O. Babb/J. Sutton/R. Radulovacki/W. Nourachi/K. Richardson/J. Stewart/C. Johnson/V. Shelton (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
M. Stroud/C. Tubb/M. Morlan/H. Park/S. Sasser/A. Best/S. Prutsman/C. MaGill/W. Drake (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
F. Herrera/V. Mayor/J. Sorensen/A. Ramos-Rivera/E. Andreassen/M. Lykes/B. de Zudor/A. Bared/M. Velez (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (B)
N. Hutchins/A. Sheldon/M. Zacharski/R. Lackey/J. Brower/L. Edmiston/R. Wenk/S. Lorio/F. Vieth (Cox)
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
J. Delabano/C. Plumettaz/J. Petroll/A. Furman/P. Kraus/D. Healey/T. Brewster/G. Wood/A. Armenta (Cox)
 
    McCallie School (B)
R. Lyons/P. Pedigo/W. Klein/J. Curtis/S. Wiley/J. Sung/R. Durand/C. Hamlin/F. Graham (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
A. Suddarth/h. wallace/S. Watkins/W. Lerwick/R. Gardiner/H. Critchfield-Jain/A. Powell/N. Vallurupalli/A. Waddell (Cox)
 
    Sarasota Scullers (A)
N. Firlej/C. Koehler/M. Griffioen/K. Schumann/J. Mischak/D. Opitz/J. Phipps/P. Deputy/S. Somogyi (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
D. Slear/C. Williams/W. Taylor IV/D. Deuel/S. Lorio/A. Smith/E. Cox/W. Cory/S. Corey (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
N. Hall/O. Villanueva/H. Hoyle/S. McKinney/D. Lopresto/Z. Lung/M. Reid/J. Kwatra/J. Sabis (Cox)
 
    OKC Riversport (B)
G. Heinen/L. Stewart/D. Serven/N. Haragsim/A. Ogilvie/C. Caldwell/O. Riggins/J. Catino/M. Gutierrez (Cox)
 
    Montgomery Bell Academy (A)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
J. Kahn/D. Holtzclaw/R. Renick/E. Levy/C. Israel/H. Shanahan/M. Choukroun/G. Dominguez/J. Squire (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
 
    McCallie School (A)
B. Nelson/J. Moore/A. Cummings/G. Newell/H. Wagnon/M. Kalinowski/J. Hale/N. Norris/Y. Moore (Cox)
 
    East Tennessee Rowing Organization (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
W. Bialosky/J. Carroll/C. Schmit/A. Petty/C. Cole/M. lucas/S. Bayard/A. Bauer/W. Humphrey (Cox)
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (A)
T. Neidlinger/C. Melcher/I. Rosales/D. Cardinal/T. Edwards/E. Hardman/S. Bowman/G. Newton/S. mcguckian (Cox)
 
    Austin Rowing Club (A)
J. Delgado/B. Ragan/B. Bell/J. Kim/J. Maguire/F. Bodwell/J. Cox/F. Lowden/K. Schwartzhoff (Cox)
 
    Crew Boosters of Winter Park (A)
C. Bertossa/I. O'Grady/M. Zastawney/J. Schwartz/V. Zhu/I. Ward/D. Saldarriaga/J. Carroll/J. McKay (Cox)
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
D. Coburn/G. Allan/G. Buchman/L. Schula/V. Angelini/J. Henderson/W. Stehman/C. Ferrari/J. Sadler (Cox)
 
    Triad United Rowing Association (A)
W. Scarpa III/A. Young/A. Alt/K. Koval/C. York/G. Harish/P. Young/T. Planes/M. Blanchard (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (A)
J. Serger/J. Meeker/J. Brookhart/M. Larvie/M. McDonald/J. Brunjes/J. Brower/F. Dipert/J. Holtzman (Cox)/
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
D. Tanasijevich/M. Shaffer/b. hudson/J. Yankey/J. Peacock/M. Moore/W. Harrison/A. Leigh/M. Griffin (Cox)
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
 
    Triangle Rowing Club (A)
E. Hoster/E. Douglass/J. Geist/I. Martin/M. Pryor/N. Golchin/W. Tucker/G. Steckbeck/A. Struett (Cox)
 
    Ransom Everglades Crew (A)
 
    Darlington School (A)
J. Andersen/J. Hunt`/T. Shadday/O. Wang/I. Kinney/J. Gober/C. Brock/W. Robertson/R. Smith (Cox)
 
    Great River Rowing (A)
G. McKeon/S. Micinilio/H. O'Rourke/P. Rossi/B. Forbes/B. DeNicola/D. Clark/P. Ribbens/A. Yao (Cox)
 
    Composite: Cincinnati RC, Cincinnati Juniors (C)
G. Mahama/A. Dick/A. Ebrahimpour/P. Burleigh/L. Havighurst/D. Franke/V. Morrison/J. motto/L. Beckmeyer (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
T. Crotts/K. Hastings/G. Hendrix/M. Genovesi/J. Allison/P. Larsen/C. Milam/P. Notzon/U. Notzon (Cox)
 
    Manatee County Youth Rowing (A)
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
 
    Lyman Rowing Association (A)
 
    RowAmerica Hamilton (A)
E. Smith/T. Heilman/B. Toney/J. Toney/L. ADDINGTON/L. Smith/J. Belcher/J. McMichael/R. herkins (Cox)
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
L. Vanderburgh/J. Brook/N. Kaval/K. Brown/C. Moore/Z. Hyer/E. Zappin/G. Bolmida/L. Gossard (Cox)
 
    Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A)
Z. Taylor/A. Taylor/M. Merritt/B. Adams/J. Mischuck/J. Garner/C. Gray/J. VanDyk/N. Gianetti (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
G. Hazzard/H. McGrath/I. Ismailov/J. Schacht/M. Williams/P. Chaconas/S. Taylor-Brill/W. Scott/G. Eshet (Cox)
 
    Still Water Rowing Club (A)
 
    Nashville Rowing (A)
O. Cunneely/C. Hullfish/J. Kyne/C. Clendening/G. Miller/C. Neville/A. Eledge/A. Gossett/Z. Collins (Cox)/
 
    Asheville Youth Rowing Association (A)
J. Ruff/J. Decker/J. Brock/V. Bruder/J. Wiegman/Z. Al-Aidy/M. Belanger/N. Teeters/A. Lim (Cox)
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
 
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
 
    Dallas United Crew, Inc. (C)
B. Genender/C. Bell/A. Justine/I. Connelly/B. Davis/J. Friedman/C. Pettijohn/S. Evans/M. Bailey (Cox)
 
    Asheville Youth Rowing Association (B)
H. JONES/E. Poplawski/P. McGovern/S. Bruder/D. Bradley/J. Hanlon/L. Porach/T. Swedan/R. Rosenfelt (Cox)
 
    Capital City Rowing (B)
 
    Jesuit College Prep of Dallas (B)
S. Tehan/W. Cave/W. Name/J. Fontaine/D. Redell/L. Edelmann/C. Flautt/N. Wheeler/S. Kaufman (Cox)
 
    Belen Jesuit Prep School (B)
C. Dominguez/A. Duarte/R. Navarro/C. Perez-Erminy/A. Pena/C. Arazoza/G. Roig/A. Marquez/F. Pinera (Cox)
 
    Space Coast Crew (B)
 
    Resilient Rowing Club (B)
C. Garrett/S. Libberton/G. Alperi/A. Hakopian/C. Roskind/J. Fondriest/S. Newman/C. Anderson/C. Buckley (Cox)/
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
Z. Schwartz/W. Schweizer/C. Newman/D. Ellis/J. Reed/N. Blossfeld/A. Witcher/G. Broberg/G. Gillman (Cox)
 
    Crew Boosters of Winter Park (B)
K. LI/B. Shin/C. Sullivan/J. Cocchiarella/W. Sims/H. Slosser/B. Salva/R. Huang/S. Kerns (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (B)
B. Long/J. Hopkins/L. O'Neil/M. Tsvetkov/R. Schacht/C. Venable/S. Davidson/S. Melton/J. McGrath (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (B)
N. Wirth/M. Sanguily/S. Dixon/K. Intravartolo/M. King/J. Paul/H. Kolesar/J. Kolesar/A. Colvin (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
J. Lim/K. Foley/W. Smith/W. Doss/S. Boyd/D. Paul/C. Cheng/A. Castillo/M. Sweeden (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (B)
J. Hawkins/P. Murphy/Z. AbuAwad/A. Reagan/L. Helt/J. Aach/I. Eastlund/D. Hawkins/F. Zihlmann (Cox)
 
    Lyman Rowing Association (A)
 
    Dallas United Crew, Inc. (B)
J. Lynn/C. Mencke/M. Laughlin/L. Whitehead/D. Tucker/M. Hall/H. Adams/B. Swayze/E. Fritz (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (C)
J. Stephan/R. Romero/C. McElwee/J. Powers/J. Scott/A. Russo/M. George/C. Molina/R. O'Keefe (Cox)
 
    McCallie School (C)
M. Poston/P. McCloskey/T. Zhou/C. Jones/D. King/P. Robinson/T. Adams/J. Bingham/J. Leung (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (C)
J. Heins/D. Wesolowski/S. De Laria/J. Markland/D. Sutphin/B. Varnson/A. Missert/J. Asarnow/S. Weltner (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (C)
A. Iyer/A. Anugu/J. Gannon/J. Hamlin/J. McLaughlan/J. Champ/C. Murphy/J. Feng/M. Gadway (Cox)/
 
    Space Coast Crew (C)
 
    Capital City Rowing (C)
 
20 12:13 PM WYN8+ Women's Youth Novice 8+
32
21 12:40 PM XM2x Mixed Masters 2x
27
22 1:00 PM WC4+ Women's College and Club 4+
69
23 1:24 PM WM4+ Women's Masters 4+
36
    St. Louis Rowing Club (A)
P. Milla/S. King/L. Perry/L. Picker/C. Sondag (Cox)
5.3 (34)
    Orlando Rowing Club (A)
103.8 (58)
    Western Reserve Rowing Association (B)
S. Romilly/C. Nardi/V. Anders/J. Jamison/E. Anthopoulos (Cox)
24.3 (42)
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
E. Jones/D. Winters/B. Bock/P. Collins/G. Hug (Cox)
103.8 (58)
    Western Reserve Rowing Association (A)
J. Goodman/L. VanLear/E. Batts/R. Luken/L. Sass (Cox)
8.8 (36)
    Tallahassee Rowing Club, Inc. (A)
M. Falconer/A. Jones/D. Tandberg/S. Morse/L. Voges (Cox)
47.6 (48)
    Alexandria Community Rowing (A)
A. Braun/B. Simonen/M. Cato/C. Swartz/S. Hoff (Cox)
39.0 (46)
    Lake Purdy Rowing Association (A)
24.3 (42)
    RowAmerica North Little Rock (A)
E. Hutchins/M. Teague/T. Flannagan/T. Berry/J. Phillips (Cox)
8.8 (36)
    Avalon Rowing Club (A)
J. Perkins/E. Atkins/C. Stockly/C. McMahon/S. O'Connor (Cox)
35.0 (45)
    Catawba Yacht Club (A)
84.7 (55)
    Austin Rowing Club (A)
C. Noskey/C. Balistreri/B. Findley/K. Fort/S. Chang (Cox)
13.1 (38)
    Greater Columbus Rowing Association (A)
M. Briggs/K. Schulz/J. Bullock/M. Esway/H. Linke (Cox)
43.2 (47)
    Composite: Oak Ridge Rowing, Atomic Rowing (A)
67.5 (52)
    Chinook Performance Racing (A)
C. Cody/N. Dynan/A. Moore/Y. Taskor/L. Wright (Cox)
62.2 (51)
    Carolina Masters Crew Club (A)
E. Jenista/S. Street/S. Rexrode/J. Drake/S. O'Neil (Cox)
18.3 (40)
    Detroit Boat Club (A)
J. Bennett/S. Katt/J. Trierweiler/H. Weger/J. Momber (Cox)
31.2 (44)
    Nashville Rowing (A)
K. Chapman/B. Primrose/K. Sutton/E. Noel/L. Delaney (Cox)/
10.8 (37)
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
C. Craytor/B. Cerny/j. Herndon/E. Bernstein/J. Faruque (Cox)
24.3 (42)
    FIT Alumni (A)
M. Clark/A. Stehno/N. Orbell/S. LaGreca/J. Hetherington (Cox)
15.6 (39)
    Lookout Rowing Club (A)
S. Baucom/K. Hughes/D. Swann/M. Dixon/T. Glidden (Cox)/
78.7 (54)
    East Tennessee Rowing Organization (A)
35.0 (45)
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
73.0 (53)
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
27.7 (43)
    Community Rowing, Inc. (A)
L. Angione/c. nelson/E. McKenna/M. Varfi/E. Dwyer (Cox)
2.7 (32)
    Sarasota County Rowing Club, Inc/dba Sarasota Masters (A)
D. Desmery/P. Nelson/B. Forman/R. Ferrandino/B. Gallie (Cox)
84.7 (55)
    Alexandria Community Rowing (A)
C. Serex/M. Sikora/P. Jones/J. Goodwin/S. Hoff (Cox)
13.1 (38)
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
S. Ballew/m. son/L. Andrade/A. Zeller/H. Levitz (Cox)
10.8 (37)
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (B)
47.6 (48)
    St. Louis Rowing Club (A)
J. Canaday/P. Francis/L. Jones/B. Seely/M. Freivogel (Cox)
62.2 (51)
    Sarasota County Rowing Club, Inc/dba Sarasota Masters (B)
J. Gulash/J. Walter/N. Paul/S. Beaton/h. richardson (Cox)
78.7 (54)
    Carolina Masters Crew Club (B)
V. Szabo/J. Caye/L. Bengson/K. Burkhardt/R. Brady (Cox)
78.7 (54)
    Orlando Rowing Club (B)
73.0 (53)
    Community Rowing, Inc. (B)
C. O'Toole/E. Bender/L. Doucett/P. Robinson/A. Holt (Cox)
57.1 (50)
    Alexandria Community Rowing (A)
J. Bright/S. Henry/G. Barbara/L. Shinners/K. Snyder (Cox)
21.2 (41)
    St. Louis Rowing Club (B)
K. Cuddeback/A. Guthrie/S. Partridge/C. Baublite/E. Henggeler (Cox)
18.3 (40)
24 1:36 PM WOL4+ Women's College & Club Lightweight 4+
12
25 2:00 PM WY4+ Women's Youth 4+
86
    OKC Riversport (A)
S. Ondak/S. Theige/X. Yousey/J. Ciocca/K. Dennehy (Cox)
 
    Texas Rowing Center (B)
E. Lynch/M. Lynch/S. Gruzen/G. Potter/K. Chiang (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (B)
E. Roethlisberger/S. Durham/A. Gassner/E. Boyle/C. Sun (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (B)
B. Newberry/B. Ritter/C. Puttmann/E. Corso/C. Castagna (Cox)
 
    St. Louis Rowing Club (A)
M. Vollmar/C. Albert/L. Dorn/S. BURNHAM/A. Tielking (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
A. George/J. Armitage/S. Sellers/L. Lajoie/S. Ennis (Cox)
 
    OKC Riversport (B)
L. Kline/A. McAffrey/A. Brenner/R. McMeekin/P. Nguyen (Cox)
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
A. Furrh/S. Kushner/S. Miller/M. Niezgoda/L. Fisketjon (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
M. Malloy/B. Baker/G. Hacker/C. Buisson/G. Gunawan (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
E. Ray/I. De Vengoechea/S. Hernandez/A. Duffy/C. Morcos (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (B)
S. Patton/C. Sarfatis/R. Craycroft/C. Pinker/M. Tiscareno (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
S. Morton/A. Filan/P. Cohen/C. Warmath/C. Raad (Cox)
 
    East Tennessee Rowing Organization (A)
 
    Resilient Rowing Club (A)
M. Passacantando/M. Pearson/S. Chenen/S. Creskoff/J. Duan (Cox)/
 
    Nashville Rowing (A)
A. Tarquinio/M. Holtkamp/E. Norris/A. McGinn/A. Neville (Cox)/
 
    Lyman Rowing Association (A)
M. Murphy/C. West/A. Hall/D. MEDINA/R. Nadler (Cox)
 
    Still Water Rowing Club (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
J. Pedrick/G. Komorny/A. Petty/M. Spillane/J. Barrett (Cox)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
O. Larder/O. Herrera/S. Marie-Rose/R. Sands/J. Alvarez (Cox)
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (A)
G. Boyce/C. Suddath/M. Tempest/C. Bull/A. Snow (Cox)
 
    Baylor School (A)
M. Rodgers/A. Moore/M. Hall/K. Weeks/N. Hodge (Cox)
 
    Ransom Everglades Crew (A)
 
    Triad United Rowing Association (A)
O. Corriere/J. Hronich/E. Lloyd/S. Reece/E. Knorr (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (D)
M. Frank/A. Ragland/M. Warren/N. Jayasinghe/M. Deane (Cox)
 
    RowAmerica Hamilton (A)
C. Busch/K. Picray/P. Sancrant/T. Brown/J. Blumberg (Cox)
 
    Asheville Youth Rowing Association (A)
S. Wood/A. Fisk/E. Garner/M. Chhina/S. Wood (Cox)
 
    Capital City Rowing (A)
M. Seymore/E. Haire/I. Reynolds/M. Ayotte/M. Rillstone (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
R. Long/C. Crouse/M. Hayes/H. Ubinger/S. Perkins (Cox)
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
R. Stewart-Maddox/K. Perkins/M. Nichols/A. Johnson/N. Stanley (Cox)
 
    Darlington School (A)
H. Grigsby/L. Lupp/S. Dickinson/S. Chen/E. Robertson (Cox)
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
 
    Harpeth Hall Crew (A)
W. Briggs/A. Cole/M. Trost/L. Jobe/E. Loving (Cox)/
 
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
 
    Great River Rowing (A)
N. Selmon/T. Needleman/S. Ronan/S. Spisak/E. Nicolakis (Cox)
 
    Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (A)
K. Miller/S. Iamunno/A. Howk/R. Lundmark/c. hall (Cox)
 
    Shaker Heights High School Crew (A)
M. Hofstetter/L. Schulte-Lawrence/S. Calabrese/A. McGuan/H. Barrett (Cox)
 
    Manatee County Youth Rowing (A)
L. Derrick/C. Powell/K. Monaghan/J. Motkowicz/A. Greer (Cox)
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
 
    Westerville Rowing Club (A)
G. Brown/A. CHAIALEE/T. Cooke/T. Bruck/S. Kang (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
S. Parker/G. Burns/E. Ames/I. Castro/R. kaufman (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
 
    Space Coast Crew (A)
 
    Sarasota Scullers (A)
D. Eberle/M. Parisi/C. Cascio/M. Weerasooriya/S. Schumacher (Cox)
 
    Austin Rowing Club (A)
S. Criswell/G. Malerba/P. Ayres/E. Perry/K. Reinis (Cox)
 
    McCallie School (A)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
B. Borowski/H. Arthurs/L. Finsie/G. HUTCHINGSON/C. Claar (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (B)
A. Gresham/S. Dixon/Z. Strafford-Price/J. McDonald/L. Armpriester (Cox)
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (B)
A. Edwards/M. Forbis/H. Mueller/J. Chacon/R. Nieland (Cox)
 
    Space Coast Crew (B)
 
    Texas Rowing Center (A)
S. Amstutz/C. Carlander/D. Devlyn/K. Conti-McKerrihan/A. Odell (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (C)
L. Deane/c. standhart/K. Lackey/M. Bickel/K. Girten (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (C)
M. Barber/c. palazzo/K. Strong/S. Cronin/S. Kaufman (Cox)
 
    Saint Charles Rowing Club (A)
 
    Resilient Rowing Club (B)
K. Slade/T. Kuligowski/B. Price/K. Mclaughlan/S. Bynum (Cox)/
 
    Westerville Rowing Club (C)
K. Ruhl/M. Scholten/C. Godinez/E. Cahill/Q. Shurman (Cox)
 
    Sarasota Scullers (B)
V. Mochnacky/E. Heinzel/B. Dine-Stisser/E. Prestamo/C. Bradley (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
J. Meena/N. Howard/N. Thompson/J. Woy/S. Sizelove (Cox)
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (B)
 
    Triad United Rowing Association (B)
M. Moore/C. Curri/A. Lozo/B. Carruthers/A. Reno (Cox)
 
    Nashville Rowing (B)
E. Frensley/M. Quinby/V. Cheij/I. Grant/Z. Collins (Cox)/
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
S. Stepakoff/E. Anderson/A. Kulkarni/H. Hattori/A. Fong (Cox)
 
    Asheville Youth Rowing Association (B)
E. Lim/L. Belanger/Z. Rose/E. McGovern/M. Hunter (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
C. Hogan/L. Blonien/A. Pelic/K. Dunagan/S. Taylor (Cox)
 
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (B)
 
    Manatee County Youth Rowing (A)
C. Myers/A. Hayes/A. Cushing/A. Earhart/A. Davis (Cox)
 
    Austin Rowing Club (B)
S. White/E. Morales/M. Shook/L. Anders/J. Kutnick (Cox)
 
    Tulsa Youth Rowing Association (B)
E. Arthur/S. McMahan/G. Poole/N. Cross/H. Johannsson (Cox)
 
    Shaker Heights High School Crew (B)
S. Gang/G. Fortin/A. Sternberg/S. Spielman/C. Lewis (Cox)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (B)
S. Hertz/O. King/H. Noble/H. Humphrey/E. Miles (Cox)
 
    Lyman Rowing Association (A)
M. Luther/R. Angulo/M. Schmitz/B. Whitfield/E. Sullivan (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (B)
N. Lemos/M. Hillis/S. Martin/I. Moore/G. Estrada (Cox)
 
    RowAmerica Hamilton (B)
E. Due/J. Morris/E. Toney/C. Spracklin/S. drago (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (C)
E. Pierce/D. Cuartas/A. Krobot/Z. Mollencop/T. McMichael (Cox)/
 
    St. Andrew Rowing Club (D)
J. Leftwich/N. Carrese/T. Loeffler/R. Murugadass/s. biscan (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (C)
I. McCormack/S. Powers/M. Cortes/J. Viale/C. Lutz (Cox)
 
    Nashville Rowing (C)
N. Duckworth/E. Mock/C. Corcoran/K. Rheins/R. Alles (Cox)/
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
E. Nitzken/R. Anderson/B. Osborne/V. Parker/A. Kellner (Cox)
 
    Space Coast Crew (C)
 
    Texas Rowing Center (C)
S. Moran/K. Eimer/S. Davis/B. Kelly/L. Harris (Cox)
 
    Tulsa Youth Rowing Association (C)
M. Bulmer/L. Perkins/M. Bickle/C. McFadden/J. Bollinger (Cox)/
 
    St. Louis Rowing Club (C)
U. Lijowska/S. Dark/A. Gerchen/G. Hunter/N. Naseer (Cox)
 
    OKC Riversport (C)
Z. McMillan/M. Hudspeth/G. Winemiller/A. Hyles/H. Adams (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (D)
L. Peyton/A. Taylor/K. Wlodychak/L. Kassilke/C. Brower (Cox)/
 
    St. Louis Rowing Club (D)
J. Trau/Z. rosenberg/R. Walters/F. Adams/D. Schwartz (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (B)
R. Odabas/K. Keating/H. Martin/L. Kaufman/I. Arbona (Cox)
 
26 2:29 PM WCN8+ Women's College & Club Novice 8+
46
27 3:00 PM WV2x Women's Championship 2x
12
28 3:03 PM WY2x Women's Youth 2x
72
29 3:35 PM WM2x Women's Masters 2x
41
30 4:00 PM MV4+ Men's Championship 4+
22
31 4:07 PM WV4+ Women's Championship 4+
27
32 4:25 PM MA8+ Men's Alumni 8+
5
33 4:27 PM XM4x Mixed Masters 4x
18
34 4:40 PM MV2x Men's Championship 2x
24
35 4:46 PM MY2x Men's Youth 2x
71
36 5:09 PM MM2x Men's Masters 2x
26
    Composite: Jacksonville, Unaff. (USA) (A)
R. Kendall/B. Schumacher
259.3 (76)
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
c. swinford/W. Cloherty
10.8 (37)
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (A)
L. Acampora/D. Margolis
90.8 (56)
    Catawba Yacht Club (A)
P. Gilmore/T. Phillips
103.8 (58)
    RowAmerica North Little Rock (A)
S. Denne/A. Jacuzzi
43.2 (47)
    Greater Dayton Rowing Association (A)
W. Turner/S. Martin
39.0 (46)
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (B)
J. Kolb/A. Ratajczyk
124.9 (61)
    The Rowing Team at the University of Georgia, Inc. (A)
T. Bryant/H. Lee
0.0 (21)
    Orlando Rowing Club (A)
J. Hood/J. Hood
24.3 (42)
    Virginia Boat Club (A)
O. Barth/S. Chilmaid
67.5 (52)
    Detroit Boat Club (A)
m. Dezsi/S. Lovett/
15.6 (39)
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
S. Rivkees/W. Griffith
35.0 (45)
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
J. Robinson/G. Wheeler
110.6 (59)
    Composite: New York AC, Baltimore (A)
C. Windeknecht/M. Daemen
97.2 (57)
    Community Rowing, Inc. (A)
K. Dutt/N. Watts
43.2 (47)
    Triad United Rowing Association (A)
B. Whicker/B. Cantrell
140.0 (63)
    Nashville Rowing (A)
W. Weaver/S. Cook/
39.0 (46)
    Baltimore Rowing Club (A)
M. Shields/M. Tyrpak
1.0 (30)
    East Tennessee Rowing Organization (A)
W. Baker/S. Hakaim
0.4 (29)
    North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center (A)
S. Callahan/J. Hagan
78.7 (54)
    Chinook Performance Racing (A)
M. Nash/R. Reichart
84.7 (55)
    Great River Rowing (A)
T. Oades/j. leonard
15.6 (39)
    Composite: Detroit Boat Club, Rockford (A)
R. Anderson/A. Baur
181.6 (68)
    Gainesville Area Rowing, Inc. (B)
r. Subramanian/D. Davis
67.5 (52)
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (C)
S. Lipton/C. East
0.1 (28)
    Community Rowing, Inc. (A)
D. Snowdon/J. Owens
43.2 (47)
37 5:22 PM XM4+ Mixed Masters 4+
22
Sunday, November 8, 2015
38 7:50 AM MY4x Men's Youth 4x
50
39 8:13 AM MYL8+ Men's Youth Lightweight 8+
21
40 8:20 AM WYL8+ Women's Youth Lightweight 8+
14
41 8:25 AM MYL4+ Men's Youth Lightweight 4+
31
42 8:38 AM WYL4+ Women's Youth Lightweight 4+
25
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
J. Meena/S. Newton/N. Thompson/A. Haas/S. Ennis (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
M. Caldwell/E. Newton/H. Hansen/C. Lossing-Cann/L. Siiteri (Cox)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
H. Noble/H. Humphrey/K. Fender/S. Clarke/E. Miles (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
M. Epps/A. Fall/Z. McMillan/M. Hudspeth/P. Nguyen (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
O. Osbourn/M. Wellborn/E. Hartman/M. Boyer/C. Lutz (Cox)
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
M. Nichols/E. Arthur/L. Bollinger/H. Johannsson/H. Todd (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
 
    East Tennessee Rowing Organization (A)
 
    Triad United Rowing Association (A)
L. Brodeur/A. Reno/A. Lewis/C. Curri/M. Epling (Cox)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
S. Gelber/R. Sands/H. Gelber/S. Tenenbaum/D. Campbell (Cox)
 
    Sarasota Scullers (A)
S. Mihm/J. Cochran/C. Ghose/S. Palombo/A. Naidel (Cox)
 
    Chattanooga Rowing (A)
M. Hill/J. Dunn/E. Johnson/M. Hammond/I. Reynolds (Cox)/
 
    Resilient Rowing Club (A)
K. Mclaughlan/K. Wingate/L. Peyton/L. Kassilke/S. Bynum (Cox)/
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
E. Frati/J. Cosio/m. sanchez/S. Puentes/A. Ng (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
C. Warmath/A. Pitzel/E. Nitzken/K. Curry/A. Fong (Cox)
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
 
    Ransom Everglades Crew (A)
I. Pinilla/A. Miro/S. Elliott/F. Goldstein (Cox)
 
    Manatee County Youth Rowing (A)
 
    McCallie School (A)
 
    HHS Rowing Club (Hillsborough) (A)
G. Boyce/C. Suddath/M. Tempest/C. Bull/R. Nieland (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
S. Brown Scanio/K. Denby/A. Harris/E. Schirmer/C. Castagna (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
H. Hattori/S. Stepakoff/V. Cason/A. Hoover/A. Canaras (Cox)
 
    Tulsa Youth Rowing Association (B)
C. McFadden/L. Perkins/M. Bickle/S. Talladivedula/J. Bollinger (Cox)/
 
    St. Louis Rowing Club (A)
J. Farmer/A. Watkins/E. Cordova/i. befeler/A. Tielking (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (C)
S. Helberg/K. Burgess/P. Phifer/A. Handa/M. Breathnach (Cox)
 
43 9:00 AM MV1x Men's Championship 1x
20
44 9:06 AM WV1x Women's Championship 1x
9
45 9:08 AM MOL1x Men's College & Club Lightweight 1x
15
46 9:12 AM MMAA1x Men's Master 1x - Ages 21 to 42
16
47 9:16 AM MMC1x Men's Master 1x - Ages 43 to 54
18
48 9:21 AM MMLAA1x Men's Masters Lightweight 1x - Ages 21 to 54
11
49 9:30 AM WOL1x Women's College & Club Lightweight 1x
7
50 9:32 AM WMAA1x Women's Master 1x - Ages 21 to 42
13
51 9:35 AM WMC1x Women's Master 1x - Ages 43 to 54
11
52 9:38 AM WMLAA1x Women's Master - Lightweight 1x - Ages 21 to 54
5
53 9:40 AM MY1x Men's Youth 1x
62
54 10:00 AM WY1x Women's Youth 1x
53
55 10:35 AM MME1x Men's Master 1x - Ages 55 to 64
19
56 10:41 AM MMG1x Men's Master 1x - Ages 65+
12
57 10:43 AM MMLE1x Men's Master - Lightweight 1x - Ages 55+
12
58 10:47 AM WME1x Women's Master 1x - Ages 55+
10
59 10:50 AM WMLE1x Women's Master - Lightweight 1x - Ages 55+
5
60 10:51 AM MYN1x Men's Youth Novice 1x
24
61 11:00 AM WYN1x Women's Youth Novice 1x
18
62 11:08 AM MON1x Men's College & Club Novice 1x
3
63 11:10 AM WON1x Women's College & Club Novice 1x
6
64 11:15 AM ALTA2x Adaptive M/W/Mix LTA 2x
0
65 11:20 AM ATA2x Adaptive M/W/Mix TA 2x
1
66 11:25 AM AX2x Adaptive Inclusion 2x
3
67 11:50 AM MO2- Men's Open 2-
22
68 11:56 AM MM2- Men's Masters 2-
12
69 11:59 AM MY2- Men's Youth 2-
37
70 12:13 PM WO2- Women's Open 2-
24
71 12:19 PM WM2- Women's Masters 2-
7
72 12:21 PM WY2- Women's Youth 2-
28
73 12:50 PM MO8+ Men's Open 8+
10
74 12:53 PM WO8+ Women's Open 8+
22
75 1:10 PM XM8+ Mixed Masters 8+
22
76 1:25 PM WO4x Women's Open 4x
6
77 1:27 PM WM4x Women's Masters 4x
25
78 1:33 PM WY4x Women's Youth 4x
58
79 2:05 PM XY8+ Mixed Youth 8+
45
80 2:32 PM XOY8x The Octopede (8x)
2
81 2:40 PM X24x The Stämpfli Express (24x)
3
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change